Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liberty Island

+17
Sean Darrow
Tanya Berghart
Derek King
Michael Bodwin
Sarah Wilchok
Aya Caine
Sheena Duran
Hugh Hagwood
Ratna Nayar
Darren Black
Sebastien Longley
Gregory S. Severald
Lynn Harlow
Cristopher W. Somerset
Szellem
Kara Shawn
Cerebro
21 posters

1 / 15 oldal 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Liberty Island Empty Liberty Island

Témanyitás by Cerebro Hétf. Júl. 04, 2011 8:59 pm

A Szabadság-szobornak helyt adó sziget, mely hivatalosan Szövetségi Területnek számít. A szobrot a Magneto-incidens óta helyreállították, és újra megnyitották a nagyközönség előtt, viszont az őrséget számos pontos megerősítették.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Szomb. Aug. 06, 2011 7:31 pm

Úgy döntöttem, ha a hegy nem jön hozzám, hát én megyek elébe annak. Így hosszas kutatómunkába kezdtem. Igen újfent a cikk témában, hiszen mi más köthetne le mostanság? Folyton ettől zsongott a fejem és tekeregtek agytekervényeim. Így jutott eszembe egy cikk az újságból. Egy hírhedt bérgyilkos illetve tolvajról tett említést az adott cikk, bár elég hiányos információkkal, mégis az az érzésem támadt, hogy ő lesz az én emberem, vagyis sejtéseim alapján mutánsom.
Nem kevés és főképp nem veszélytelen kutatómunkára adtam a fejem, hiszen New York éjszakáinak sötétebb oldalába kellett elvegyülnöm ahhoz, hogy kérdéseimre választ kapjak. Egyelőre ugyan választ nem sokat sikerült kapnom, de ha az ember lánya sokat kérdezősködik hasonló témában, annak nagyon gyorsan híre megy. És így történt, hogy találkoztam avval, akit én jelen esetben csak összekötőnek hívnék.
Sokat tőle sem sikerült megtudnom, de avval a mesével álltam elő, hogy üzletfelem elég pénzt tudna kiperkálni, ha megfelelő módon eltesz az illető, nevezzük őt Szellemnek, legalább is ezt a nevet hallottam már nem egyszer, szóval, ha Szellem eltesz valakit láb alól. Viszont az üzletfelem mivel tudni szeretne pontosan ezt-azt így lennének hozzá kérdéseim. Így hagytam meg számára, hogy következő este várom őt a Szabadság-szobor lábánál.

Hát itt vagyok most. Egy cigivel a kezemben már tíz perce várakozom a falnak dőlve és jobb híján az eget bámulom elmerengve. Dunsztom sincs még, hogy mit is fogok mondani pontosan vagy esetleg az életemmel játszom-e jelenleg. Mindenesetre csöppet sem voltam nyugodt, a látszat ellenére…
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Szomb. Aug. 06, 2011 11:17 pm

~Érdekes, általában nem szoktam egynél több megrendelést kapni egy adott országban, ebben a városban viszont már másodszorra keres meg valaki a héten. Úgy tűnik nem volt rossz befektetés bemutatkozni a helyi alja népnek.~
*Átad egy 20 dollárost az árusnak, majd miután kézhez kapta a portékát, tovább sétálgat a szobor felé. Persze elválasztja tőle még rengeteg víz, így amint takarásba kerül, kámforrá válik, és csak a szobor közelében jelenik meg újra, természetesen ezúttal is egy fedett helyen.*
~Az előzetes felderítés alapján azt kell mondjam, hogy ez kivételesen nem csapda, sőt, a helyszín olyannyira tetszetős, hogy akár én is választhattam volna.~
*Megindul Kara felé, kezében azzal a tárgyal, amit még a parton vásárolt.*
~Ha minden igaz, vele kell találkoznom...ha nem, remélem legalább értékeli a gesztust.~
*Szépen nyugodtan teszi meg a maradék távolságot kettejük közt. Hírnevével ellentétben nem egy sötét csuhát visel, hanem egy teljesen normális farmer nadrágot, és egy inget, ami viszont tényleg fekete. Amint Kara előtt áll, átadja neki a kezében levő tárgyat: egy csokor Vörös rózsát.*
--Jó estét. Remélem kegyed az, akivel találkoznom kell.
~Milyen vicces lenne, ha tényleg randija lenne itt egy vadidegen fickóval, akivel meg neki kéne találkoznia, azt felbérelnék egy gyilkosságra...~
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Szomb. Aug. 06, 2011 11:53 pm

Közeledő léptek zaja vont ki gondolataim fogságából, melyek folyton a Szellem körül forogtak. Vajon miért épp a Szellem nevet kapta? Egyik lehetőség sem nyugtatott meg a legkevésbé sem. Vajon stílusos belépőt tervez és szívesen hozná a frászt leendő megrendelőjére, illetve jelen esetben csak egy firkászra, de ő ezt még nem tudja ugye.
A léptek határozottan felém tartottak ám teljesen értetlenül álltam a helyzet előtt és tanácstalanul néztem szét. Szóval ő lenne az a bizonyos hírhedt bérgyilkos... Teljességgel kizárt. Valahogy ironikusnak hatott, hogy miközben én egy véreskezű gyilkost vártam, evvel szemben egy csokor rózsát tartó férfi állt előttem. Minden esetre megpróbáltam magamra erőltetni némi nyugodtságot és úgy viszonozni a férfi szavait.
- Önnek is. - biccentettem, majd végigmértem őt. Nem, határozottan nem őt vártam.
- Az attól függ kivel kell találkoznia. Ha a hölgy egy csokor rózsát várt öntől, akkor bizonyára rossz helyen jár... - azonban mégis kinyúltam érte és elvettem tőle a virágokat, beleszimatolva a közepébe. - Határozottan úgy tűnik nem ön az akire vártam, de érhetnek meglepetések. - néztem fel a virágokból elmosolyodva.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 1:16 am

*A hölgy meglepett arca szellem figyelmét sem kerüli el, de nem bánja, sőt, bizakodással tölti el.*
~Ha meglepődött az jó, azt jelenti, hogy a zsákos emberre számított, tehát ő az aki rám vár. Persze, rajta kívül nem nagyon találtam mást a környéken...leszámítva a 200 tonnás hölgyet a fáklyával.~
-Egészen biztos vagyok benne, hogy jó helyen járok.
*Feleli végül egy sejtelmes mosoly kíséretében, miközben átadja a virágokat Kara-nak. *
-Remélem kellemes az a meglepetés.
*Kihasználja az alkalmat, hogy jobban megnézze magának a vele szemben álló hölgyet. Egy pillanatig sem kételkedik benne, hogy ő az akivel találkoznia kéne, de valamiért mégis olyan valószínűtlen az egész.*
~Miféle elmebeteg küldene el egy ilyen csinos nőt, hogy találkozzon....nos velem. ~
-Önre amúgy teljesen illik a leírás. Telt ajkak, igéző szemek, topmodell alkat, és hisz a szellemekben. Tudom furcsa, de engem leginkább ez az utóbbi fogott meg.
*Ekkor kezét nyújtja Kara felé.*
-Az én nevem egyébként Sam Wheat. Kegyedet hogyan szólíthatom?

Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 10:07 am

- Nos, az ember aligha vár hasonló meglepetéseket egy… - akartam mondani, hogy bérgyilkostól, de valamiért mégis taktikát változtattam és másképp folytattam - … egy ilyen találkozótól. Nos, mindenféleképp meglepő az ajándéka, de vajon minden leendő lehetséges ügyfelét hasonló figyelmességekkel lepi meg? – mosolyodtam el és bár kissé oldódott a hangulat, talán az ajándéknak köszönhetően, mégis volt egy olyan érzésem, hogy nagyon rosszul is elsülhet ez az este.
A túlzott kedvesség és bókok szintúgy ezt a balsejtelmet erősítették fel bennem, hiszen nem bírtam kiigazodni az előttem álló férfin. Játszik velem? Mindenesetre egyelőre én is beszálltam a játékba. Az még kérdés maradt, hogy hogyan leszek képes kiszállni belőle. Legalább is épségben.
- Tudja nem nehéz hinni a szellemekben, ha tesznek azért, hogy felfigyeljenek rájuk. – tettem le a rózsát, hogy ne érezzem úgy, mintha egy első randira érkeztem volna.
- Szólítson Karának! Sam. – nyújtottam én is felé a kezem és szorítottam meg, majd a hirtelen beállt csendben jobbnak láttam előhozakodni találkozásunk okának. Nem akartam rabolni Sam idejét, meg a sajátomat sem. Megköszörültem torkom, hogy képes legyek megszólalni, majd látszólag határozottan belekezdtem.
- A megbízóm tudni szeretné, ha megbízza bizonyos munkával, mégis mi módon hajtja végre a megbízást? – na jó lássuk be ez nagy kamu volt, bár ha jobban belegondolok és leszámítjuk a megbízást, akkor mégsem. Kíváncsian várakoztam a válaszra, miközben idegességem levezetendő, ujjaimmal babráltam.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 11:03 am

*Fejét kicsit oldalra billentve válaszol.*
-Szomorú, hogy ennyire leesett a színvonala...az ilyen találkozóknak.De amúgy nem, bár kétlem, hogy az előző ügyfelem jó néven vette volna rózsákat.
~Vagy ha egy szobában kellett volna lennie velem.~
-valóban? És ön miért figyelt fel rájuk?
*Kezet fog a nővel, de ő nem szorítja meg, épp csak megfogja.*
-Rendben Kara.
~Nofene, vagy egy kivételesen tehetséges hazudozóval van dolgom, vagy kivételesen az igazi nevét mondta nekem valaki. ~
-Sosem csinált még ilyet nem igaz?
*Tette fel a kérdést olyan lágy hangon, amennyire csak kitelt tőle.*
-Általában ha az ember háromszor használja a megbízás szó egy változatát, ugyanabban a mondatban, az nem a nyugalom jele.
*Kezét a finoman a nő vállára helyezi, mintegy megnyugtatásképp.*
-Bármit is hallott rólam, abban biztosíthatom, hogy mellettem nagyobb biztonságban van, mint mondjuk egyedül a New York-i éjszakában. És most kérem meséljen közös, balszerencsés ismerősünkről.
*Elengedi a nő vállát, és szép csöndben vár a válaszra.*
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 3:43 pm

Kezdtem úgy érezni, hogy saját hálóm csapdájába gabalyodok bele. Nem tudtam meddig tarthatok ki a mesém mellett és egyáltalán beveszi-e azt a sok maszlagot, amit épp próbálok beadagolni neki. Persze nem kerülte el a figyelmem, hogy szépen kikerülte a kérdésem és elterelte a témát, mielőtt választ kaptam volna.
- Nem sűrűn találkozom önnel hasonlókkal. Ha erre gondol. – válaszoltam szándékosan kétértelműen. Akár veheti mutáns mivoltát, amire volt egy igen erős gyanúm, akár mint bérgyilkost vesszük. Végül is egyikkel csupán naponta nézek szembe a tükörben, de ezt sosem említeném meg önszántamból.
Érintésére csak rosszalló pillantással tekintettem a kezére de egyelőre nem húzódtam el, annak ellenére, hogy bár ő megnyugtatásnak szánta én viszont csak idegesebb lettem tőle. Még mindig úgy éreztem, hogy könnyebben tudnék beszélni egy hideg és számító alakkal, mint, ha kedveskedéssel találom szembe magam.
- Tarok tőle, hogy megnyugtató szavai ellenére sem érzem magam teljesen biztonságban, hiszen, ha azt nézzük, mi a biztosítékom erre a szaván kívül? – főleg, ha majd kénytelen leszek felfedni magam. De ezt már csupán gondolatban tettem hozzá.
- Látom ügyesen kerüli ki a válaszokat. Először arra lennék kíváncsi, mint azt már próbáltam megtudakolni, hogy hogyan végezné el a kívánt feladatot? – kérdeztem újra, mielőtt bármi továbbit mondtam volna.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 4:22 pm

-Hölgyem, ez Amerika.
*Vágja rá a kérdésre nevetve.*
-Ahol ezt a csokrot vettem, puskát is árulnak.
*Mélyet sóhajt, majd szomorúan megcsóválja a fejét.*
-Térjünk kapásból az üzletre? Ha ez minden vágya.
*Oldalra fordul, és az egyik parton járőröző biztonsági őr felé biccent.*
-Általában előre megadják a célpontot, és egy pár nappal később küldöm el az árajánlatot, és persze a...megoldás módját. Azonban most fogalmam sincs ki ártott önnek, így a poén kedvéért az a férfi lesz az áldozat.
*Fél percig tanulmányozza az alanyt, majd belső zsebébe nyúl, és előhúz egy apró fémtárgyat. Egy mozdulattal kinyitja, és előkap belőle egy szál cigit, illetve egy doboz gyufát. Gyakorlott kézmozdulattal gyújt rá, a használt gyufát pedig eloltja, és vissza teszi a dobozkába.*
-Nem szeretem az öngyújtókat, könnyen törnek. Ami új barátunkat illeti, ha szert tenne egy tehetős ellenségre, félek matt részegre inná magát, utána pedig elmenne úszni.
*Rosszallóan rázza meg a fejét.*
-Szörnyű, hogy ez milyen gyakran fordul elő, főleg ilyen stresszes melónál. Biztos nem megnyugtató élmény azon a helyen őrt állni, ahol pár éve Magnetó bandája lemészárolta az ember volt kollégáit...
*Mondandója befejeztével újra Kara felé fordul. Arcán nyoma sincs a korábban látott vidámságnak. Rideg, s komoly tekintetében végre megláthatja azt az embert, akit annyira várt ma éjszaka.*
-Ha felbérel, egy közös ismerősünket hamarosan szörnyű baleset éri. Azonban amíg nem tudok többet a dologról, félek nincs értelme tovább beszélnünk róla.
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 7:03 pm

- Miért netán van jobb ötlete? Ha gondolja még felfedezhetjük a szigetet, bár nem látom értelmét. – vontam fel szemöldököm, amikor az üzlet téma szóba jött. Mi értelme köntörfalazni és ötvenszer körbejárni a témát. Azonban, amint kimondtam ezt mintha minden megváltozott volna körülöttünk, le mertem volna fogadni, hogy a levegő is lehűlt pár fokot. Vagy ezt csak én éreztem volna így? Jóformán pánik közeli hangulatba kerültem amikor a biztonsági őr meggyilkolásáról beszélt teljes hidegvérrel. Nem is értem mit gondoltam, hogy ebbe bele mertem vágni. Óriási ostobaság volt ez részemről.
- Nem kérek bemutatót. Elhiszem, hogy jó abban, amit csinál, oké? – néztem rideg tekintetébe és jobbnak láttam bevallani miért is citáltam erre a helyre, mielőtt bárkinek baja esik.
- Tartozom egy vallomással. – kezdtem bele bátortalanul és nagyot sóhajtva folytattam – Nem akarom megbízni semmivel. Nincs semmiféle célpont akit ki kéne iktatni. Teljesen más miatt akartam találkozni önnel... - vártam egy pillanatot, mielőtt folytattam volna. Tudni akartam mire számíthatok, most, hogy nincs üzlet.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 8:05 pm

*Kara úgy tűnik normális emberi lény módjára reagál az előadásra: bepánikol. Szellem ezzel szemben sikeresen megőrzi hidegvérét, és amikor újra megszólal, hangjában legfeljebb egy árnyalatnyi kíváncsiság észlelhető.*
-Így persze már érthető, miért tartott tőle, hogy bántom.Ámulatba ejt a bátorsága.
~Ugyanakkor szinte bánom, hogy nem nézte körbe még néhány tucatszor a szigeten.Ha kiderül, hogy megint be akarnak szervezni valami mutáns bandába, azonnal kereket oldok.~
-Feltételezem nem rendőr...és azt is kétlem, hogy egy régi közös barátunk küldte volna csalinak. Maga vagy egy őrült nőszemély, aki unatkozik otthon, vagy firkász.
*Az este folyamán már sokadszorra végigméri a vele szemben álló nőt.*
~Mi a fenéért találkozom újabban személyesen az ügyfelekkel. Utálom ahogy remegnek a társaságomban...~
-Nos, melyik lesz?
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 8:19 pm

- Az attól függ, melyik esetben van több esélyem a túlélésre. – nevettem fel szórakozottan, de csak a feszültséget próbáltam oldani. A saját feszültségem, mely már kezdett felemészteni.
- Valóban nem vagyok rendőr, ettől nem kell tartania, bár kétlem, hogy ne tudná megoldani a helyzetet, mint ahogy azt az előbb be is mutatta. Viszont látom jól tud következtetni… Azt nem mondanám, hogy unatkozom. Az meg, hogy örült vagyok… Nos, lehetséges, mert egy szigeten találkozom egy olyan emberrel, aki amúgy hidegvérrel képes embereket eltenni láb alól. – tártam szét a kezem – Igen, lehet, hogy őrült vagyok… Amúgy meg talált. Újságíró. Kara Shawn. – mutatkoztam be teljes nevemen, csak hogy fokozzam az őröltségem. Ha már belementem ebbe nincs értelme tovább titkolóznom. Lehet, hogy épp az utolsó szavakat mormogom magam elé.
- És akkor most mi lesz? – kérdeztem kissé bátortalanul – Győz a kíváncsisága és végighallgat, avagy ne raboljam tovább az idejét és vegyünk egymástól fájdalmas búcsút? – Azért reméltem nem lesz annyira fájdalmas számomra…
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 8:37 pm

-Nem fogom bántani.
*Feleli határozottan.*
-Egyenlőre semmiképpen. Viszont csalódnék, ha egy unatkozó milliomos lenne.
~Másfelől, abban az esetben talán mégis köthetnénk üzletet.~
*Kara elmondja az igazi nevét, miután biztosítja róla szellemet, hogy nem rendőr. Ezek után arcára újra visszatér az a barátságos mosoly, mely miatt néhány perce még a nő azt hitte, csak egy szerencsétlen flótás, aki eltévedt a sötétben.*
-Örvendek ismét. Én az előbb már mondtam egy nevet. Amennyiben még emlékszik rá, ne fáradjon az ellenőrzésével.
~Francba...a kíváncsiságomat fordítja ellenem...honnan tudja, hogy az a gyengém?~
-Apám szerint, ha egy csinos nő akar valamit az embertől, érdemes legalább végighallgatni...ráadásul ma nem megy semmi érdekes a tv-ben, úgyhogy hallgatom.
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 8:59 pm

Egyelőre nem fog bántani. Nem mondhatnám, hogy ettől sokkal nyugodtabb lettem, de újabb sóhajtás után belekezdtem.
- Nem vagyok milliomos és a legkevésbé sem az unalom vitt arra, hogy megkeressem önt. Sőt, ami azt illeti semmiféle anyagi ellenszolgáltatást nem tudtam volna nyújtani önnek, ha bárkit el szeretnék tetetni láb alól. Bár néha a főnökömet szeretném. – forgattam szemeim – Ezt most nem szó szerint értettem. Oké? – néztem rá, miközben apró mosoly játszott ajkamon.
- Gondolom már kitalálta, hogy cikket szeretnék írni. És mielőtt még a torkomnak szegez egy fegyvert, tájékoztatnám, hogy nem említek nevet. Bár hiába is tenném, hiszen, mint azt mondta állnéven mutatkozott be. Tehát a továbbiakban maradnék a Szellem megszólításnál. Egy cikksorozatot írok mutáns képességekről, ami hétről-hétre bemutat egy-egy képességet teljes részletességgel. – folytattam számba harapva aprót a zavartságtól. Szörnyen hülyén éreztem magam ebben a helyzetben és mit sem segített, hogy Szellem továbbra is csak várta, hogy folytassam, én pedig mivel nem szándékoztam tovább játszadozni az életemmel folytattam.
- Volt egy olyan gyanúm, régebbi cikkeket végigböngészve, hogy ön is… - kezdtem gesztikulálni idegességemben és újra számba haraptam. – Szóval, hogy mutáns. – hú de nehezen sikerült ezt kiböknöm, de végül sikerült.
– Szóval segítene nekem? – kérdeztem, félve csöppet a választól.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 9:24 pm

-Ki ne szeretné néha eltenni a főnökét láb alól?
~Ami azt illeti, pontos statisztikáim is vannak azokról, akik elszántabbak ilyen téren, mint az átlag, de ezt most inkább hagyjuk.~
*A torokhoz szegeződő fegyver említésére most ő forgatja a szemeit.*
-Hagyjuk már ezt,ha akarnám sem tudnám megtenni,mert nincs nálam semmilyen fegyver. Ha nem hisz nekem, felőlem nyugodtan megmotozhat.
*Kara ajánlatán hosszan elgondolkodik. Percekig csak némán áll, és az égboltot kémleli, miközben láthatóan forognak a kerekek az agyában.*
~Miért félt kimondani a "mutáns" szót? Manapság már nem polkorrekt dolog valakit így nevezni? Vagy esetleg... neeem. Vagy mégis?~
-Szóval, úgy gondolja, hogy azokat a dolgokat, melyeket állítólag megtettem, nem lehet véghezvinni, emberfeletti képességek nélkül?
~Ha tényleg így értette, ez volt a legtöbb elismerés amit kát évtizede kaptam...~
-Véletlenül szakértőnek számítok a témában, legalább annyira, mint kegyed, már persze a kutatómunkája révén, úgy értem. Rendben van, segítek. Viszont, nem használhat diktafont, sem kamerát.
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 9:59 pm

- Nem fogom megmotozni. – emeltem fel a kezem, megadásképpen – Elhiszem, hogy nem akar kinyírni. – mondtam, azért nem száz százalékig meggyőződve arról, amit mondok. Voltak azért még szemernyi kétségeim, de ezeket egy időre félretettem. Idegesen játszadoztam ujjammal, miközben Szellem láthatóan mérlegre tette az imént hallottakat, aztán végre szóra nyitotta száját.
- Az egy dolog, hogy mit gondolok, viszont volt egy igen érdekes cikk, ami megfogott. Egy biztonsági őr, aki lelőtte a saját főnökét, váltig állította, hogy ő a behatolóra célzott. Ezt aligha lehet különleges képességek nélkül véghezvinni. Vagy netán tévednék? – mint az utolsó szavaiból kiderült, nem tévedtem így kevés kotorászás után, a táskámból kitettem a viharvert diktafont, természetesen kikapcsolt állapotban.
- Ősrégi vacak, szóval nem fog hangra bekapcsolni. Kamerám meg nincs. – tártam szét kezem és várakoztam. – Köszönöm. – suttogtam halkan, alig hallhatóan.
- És mit kér cserébe? Merthogy gondolom nem csupán felebaráti szeretetből fog nekem segíteni. Csak szeretném az elején tisztázni, mint mondtam nem tudok fizetni. – szeretem tudni, hogy mi vár rám, hiszen már régen megtanultam, hogy semmi nincs ingyen. Az pedig, hogy lényegében kiadja nekem a titkát, nem kevés… Legalább is én nem tenném meg.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 10:18 pm

*Szinte csalódott arcot vág, amikor közlik vele, hogy a motozás ma este elmarad.*
-Ó igen, a Redeker gyilkosság...tartok tőle, hogy az a tanú nem éppen szavahihető. Az igazat megvallva, senki más nem próbálta összekapcsolni velem azt az esetet, nem értem, hogy maga miért teszi.
*Kívülről azért látszik, hogy elmondhatatlanul büszke magára azért a megoldásért. Úgy tűnik ezt az egy bűntényt képtelen letagadni.*
~Nincs ember, aki ne lőtte volna agyon, ha tudná mire készült...~
*A diktafont csak egy pillantásra méltatja, nem úgy Kara-t, aki széttárt kézzel várakozik valamire. Néhány másodpercig ellenállhatatlan vágyat érez, hogy megmotozza, de végül ellen tud állni a kísértésnek.*
-Ha azt mondja nincs más, elhiszem. A tévhittel ellentétben bizakodó ember vagyok, biztos mert még senki sem árult el...
~Ellenszolgáltatás? Ez eddig eszembe sem jutott...kit akarok átverni? Még szép, hogy gondoltam rá!
-Azt kérem, hogy legyen ön is teljesen őszinte velem. Illetve, ha a jövőben én szorulnék segítségre, akkor lógni fog nekem egy szívességgel. No ne aggódjon, álmodni sem mernék róla, hogy valami olyasmibe keverjem, amit megbánna.
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 10:47 pm

- Mondjuk úgy, hogy jó vagyok a képösszerakósdiban. Ha jól tudom a biztonsági őr jelenleg egy elmegyógyintézetben piheni fáradalmait. De mai napig állítja, ugyan egyre kevésbé meggyőződve már a saját mondanivalója igazságtartalmáról, hogy egyik pillanatban még egy ismeretlen alakra célzott, majd a főnökét találta fejbe. Komolyan, ha nem gyilkosságról lenne szó még elismeréssel adóznék önnek. De így… Nos legyen elég annyi, hogy meglepő. – azért a férfin láttam azt az ábrázatot, amikor valaki igenis büszke arra amit tett viszont az sem kerülte el a figyelmem, ahogy végigmért. Ez már kevésbé tetszett, de túlléptem rajta a cikk érdekében. Jelenleg csakis ez lebegett a szemem előtt és akár ölni is képes lettem volna érte. Jó egy csöppnyi túlzással.
Sosem szerettem tartozni, szeretem az ügyeimet elintézni mihamarabb, de végül rábólintottam.
- Ez így elég hmmm… hogy is mondjam merész vállalkozás a részemről, de ha nem von be semmi törvényen kívüli ügybe, akkor rendben. Lógok eggyel. – végül várakozóan tekintettem rá, hogy elkezd mesélni vagy akármi…
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 11:09 pm

-Ó igen. Ha igaz, filmet is forgatnak majd a sztoriból, meg három másik hasonló esetből, ami a környéken történt. Itt jegyzem meg, hogy azokhoz semmi közöm, mindössze arról van szó, hogy zűrös az az ország.
~Vajon engem ki fog játszani? Bár, nem valószínű, hogy egy Hollywood-i sztár beszállna egy Dél-Afrikai filmbe.~
*Kara úgy tűnik belemegy az üzletbe, az ahhoz fűzött megjegyzésen viszont szellem hangosan felnevet.*
-Tett bármit ebben a fél órában, ami nem számít merésznek? A törvényről egyébként nem volt szó, csak hogy nem kényszeríteném etikátlan dologra. Lehet holnap törvénybe hozzák, hogy minden mutáns agyon kell lőni, és van egy sejtésem, hogy akkor kegyed sem lesz törvénytisztelő állampolgár.
*A szobor tövéhez sétál, és hátát a falnak támasztja. Tövig égett cigarettája helyett előkap egy másikat, és újra rágyújt.*
-Furcsa, akinek magamról mesélek, általában...na de nem érdekes. Tehát a mutációk érdeklik? Az enyém, ha jól emlékszem kamaszkoromban bukkant fel. Sajnos nem tudom pontosan, mert a következő pár év...vagyis inkább olyan 4-5...szóval elég kemény volt.
~Elég ebből, nem az életrajzom fogja megírni...~
-Gondolom érdekli, mire vagyok képes. Nos, megmutatom, ha maga is.
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Vas. Aug. 07, 2011 11:43 pm

Meghökkentem. Talán szavaitól még hátrébb is hőköltem kissé és megrémültem. Mégis honnan tudná? Mitől ennyire biztos abban, amit mond? Összezavarodtam és bár nem szerettem volna, ha kiül mindez az arcomra, nem voltam képes kontrollálni magam. Abból, amit mondott így hirtelen csak annyi maradt meg bennem, hogy tudja mi vagyok és ettől függ a további infószerzésem. El kellett döntenem, hogy mennyit is ér meg nekem pontosan ez a cikk. Hisz nem tudhatom mennyire biztos abban, amit állít. És ha esetleg a fejemben képes kutakodni? Nem, az nem lehet. Gondolataim teljes összevisszaságban követték egymást és előre tudtam bármit is teszek, meg fogom bánni.
Hosszúnak tűnő másodpercek teltek el mire végül megszólaltam.
- Nem tudom miből jutott erre a következtetésre, de előre közlöm, csak a tisztánlátás kedvéért, hogy amit ma este fog látni nem fogom megismételni. Sőt. Akármi történjék, le fogom tagadni. És a képességem nem képezheti az alku tárgyát. Tehát nem fogom a maga kedvéért még egyszer használni. Soha. Rendben? – kérdeztem és ebben az egyben határozottan biztos voltam. – Szóval? Maga kezdi. – vontam fel a szemöldököm és előkotortam egy cigarettát remegő kezekkel.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Vas. Aug. 07, 2011 11:57 pm

*Hosszú, néma percek következtek, és ezek alatt egyre nyilvánvalóbbá vált a nő vívódása. Valószínűleg önmagának sem vallaná be, de ahogyan egyre jobban látszott Kara arcán, hogy mennyire szíven ütötte a kérés, kicsit megbánta, hogy feltette azt.*
-Tart a képességétől?
*Teszi fel a kérdést nyugodt, szinte alig hallható hangon.*
-Hiszi vagy sem, pontosan tudom, mit érezhet. Nekem öt évembe telt, amíg eljutottam innen...
*Ekkor kámforrá válik. Kívülről leginkább úgy lehetne ezt leírni, hogy az egész teste füst szerű anyaggá alakul, majd az is szerte foszlik, mindez a másodperc töredéke alatt, így ha véletlenül pont pislantott, akkor csak azt látta, hogy eltűnt. Pár másodpercig egyedül marad, utána azonban Szellem ismét felbukkan, pontosan ugyanott, ahol eltűnt.*
-...idáig. Rettegtem tőle, hogy egy napon örökre eltűnök. Szóval, megértem, ha nem szeretné megmutatni, és nem is kötelezem rá. Viszont szeretném, ha szóban elmondaná.
~Ha netán here rákot okoz az érintése, azt jobb előre tudni...illetve, gyakorlatilag most már utólag.~
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Hétf. Aug. 08, 2011 9:08 am

Kezdett az idegeimre menni ez az érzelmi hullámvasút, amin az elmúlt jó pár percben kénytelen voltam végigmenni. Újra az a szinte kedves férfivá változott, amit nem mondhatnám, hogy értettem, sőt, teljességgel összezavart.
Már épp mondtam volna valamit válaszképpen, amikor hirtelen minden szó belém fagyott, ahogy hirtelen kámforrá vált. Nem mertem pislogni sem, mindent az elmémbe szerettem volna vésni, hogy a későbbiekben is emlékezzek rá. A pár pillanat alatt amíg ő láthatatlanul elvolt valamerre, tanácstalanul néztem szét és azt próbáltam kitalálni, merre fog majd újra felbukkanni. Már épp kinyúltam volna kezemmel, amerre az előbb eltűnt, ám mielőtt megtettem volna újra materializálódott, így gyorsan rántottam vissza.
Megkönnyebbülést éreztem, mégsem várja el tőlem, hogy magánszámot mutassak be, így mielőtt tovább kérdeztem volna válaszoltam.
Nagyot sóhajtottam, mielőtt belekezdtem.
- Képes vagyok kisebb tárgyakat apró darabokra robbantani, illetve leginkább csak darabjaira hullatni. Valódi képességem eddig csak akkor nyilvánult meg, ha fokozott érzelmi állapotba kerültem. Jó ideje nem szívesen játszadozom a képességemmel. Jobbnak látom figyelmen kívül hagyni, hogy egyáltalán képes vagyok ilyesmire. – Na jó állj le! Figyelmeztettem magam. Túlságosan belemerültem abba, hogy kiadjam magam egy vadidegennek. Elég ironikusnak éreztem a helyzetet, tekintve, hogy soha nem beszéltem erről senkinek és most ráadásul mindezt egy bérgyilkosnak teszem. Csodás…
- És mondja, pontosan hol van, amikor nem itt? Meséljen róla. – kérleltem, ha már az én részemen túl voltunk. A rossz érzés mellett valahogy mintha enyhe megkönnyebbülést is éreztem volna, de lehet, hogy csupán képzelődtem.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Hétf. Aug. 08, 2011 11:20 am

-Érdekes...
~Vajon mit robbantott szét, amiért ennyire utálja ezt a képességet? Jobb lesz, ha nem firtatom a dolgot. Mellesleg, kiszúrás, hogy nem 20-25 évesen jelennek meg ezek a képességek, amikor már fel tudnánk dolgozni a dolgot...~
-Na ez egy remek kérdés.
*Vágja rá, és a feje is megindul egy pillanatra, mintha csak elismerően bólintani szeretne.*
-Sajnos jó választ nem tudok rá adni. Itt is vagyok, de mégsem.Én mindent látok, de engem senki, és hozzám sem érhetnek...tudja, mint egy szellem.
*Egy pillanatra megáll, mintha elgondolkodna valamin, majd folytatja.*
-Annyi mutáns él ebben a városban, a többségük még csak nem is veszélyes. Miért pont engem szemelt ki?
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Kara Shawn Hétf. Aug. 08, 2011 11:34 am

Így már teljesen érthető volt számomra, hogy honnan is adódik a Szellem név, bár kíváncsi lettem volna a valódi nevére nem kérdezgettem tovább. Nem akartam azt a benyomást kelteni benne, hogy esetleg megemlíteném a valós nevét a cikkemben.
- Akkor miért nem kémkedéssel foglalkozik? – tettem fel a kézenfekvő kérdést de végül is honnan tudhatnám, ha esetleg néha bevállal egy-két hasonló ügyet. Ezt gondolom amúgy sem mondaná el.
Felvontam szemöldököm utóbbi kérdésére és karba fontam kezeim magam előtt.
- Eddig egyáltalán nem úgy tűnt, mintha tartanom kéne magától, persze attól a kis beszámolótól eltekintve. – utaltam a biztonsági őrős levezetésre. – De jobb szerettem volna valami izgalmassal teletűzdelni a cikket, mint semmitmondó válaszokkal. No meg nem büszkélkedhetek sok mutáns ismerőssel sem. –vontam meg a vállam. – Amúgy meg szeretem a kihívásokat. Talán ezért.
- De most én kérdezek. – néztem újra a rá a tekintetét keresve – Az imént mintha félbehagyott volna egy mondatot. Akiknek idáig mesélt a képességéről… - vártam szórakozottan a folytatást – azokkal mi lett?
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Szellem Hétf. Aug. 08, 2011 11:56 am

-Előfordul, hogy megteszem, de sajnos akik igazán jó pénzt fizetnének érte, azok nem néznék jó szemmel a többi munkámat.
~Érdekes, mintha nem számítana rá, hogy választ kap a kérdéseire. Bár nem hibáztatom érte, fordított helyzetben lehet én sem tenném.~
-Ez azért van, mert nem kell tartania tőlem.
*Megadóan feltartja két kezét a határozott felszólításra. *
-Gondoltam a fantáziájára bízom. Egyesekért sok pénzt fizettek, hogy ne derüljön ki a mondat vége, mások...
*A távolba réved, fátyolos szemekkel. Alig hallhatóan fejezi be a mondatot, szinte csak sóhajtja az utolsó szavakat.*
-...őket hiba volt felkeresnem.
*Megrázza magát, mint aki álmából kelt fel hirtelen, és újra Kara-ra néz.*
-A lényeg, hogy egyikük sem él már.
*Egy pillanatra ismét gondolkodóba esik.*
-Szóval izgalmat szeretne? Azt megoldhatjuk...
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Liberty Island Empty Re: Liberty Island

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 15 oldal 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.