Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eXile

+20
Gordon Knight
Jeremy Boower
William Tranner
Alexis
Tibutty Tamity
Romboló
Lynn Harlow
Colin Cooper
Sebastien Longley
Darren Black
Vortex
Cristopher W. Somerset
Rozsomák
Sheena Duran
Szellem
Gregory S. Severald
Lisbeth Callahan
Electro
Dögvész
Cerebro
24 posters

9 / 13 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by William Tranner Pént. Jan. 06, 2012 11:26 am

Mutánsprostik...lett politika. Ku-Klux Klán...Szegény fejem...Ha nem én lennék itt, aki mások fejében turkál, már azt hinném, hogy magam ellen fordítottam az erőmet félelmemben. Ugyanis szinte már láttam, ahogy a Halál lengeti előttem a kaszáját.
~Ha még egyszer hallgatnom kell a Nagyira, megfogok egy követ, felé hajítom...és úgy elfutok, hogy az csak na! Árkon-bokron-gettón keresztül akár, ha kell!
Néhányan úgy döntöttek, hogy ignorálják kérdésemet. Szerencsére ennek ellenére kaptam némi információt, ami talán egy nap az életemet mentheti.
~Prizma...Párduc...nyilvánvalóan akkor a csöndben lévő srácot Pökhendinek hívják, hiszen még bemutatkozni sem volt hajlandó.
A két hölgyemény (vagy a körülöttem lévő korosztályból kiindulva akár néninek is nevezhetné őket...deezért biztos a nyakamat vennék) egy számomra is kedvező ajánlatot tett: Maradjunk együtt! Szimpatikusnak tűnik. Ha itt most csöndben lelépek, megtalálnak és úgy megcirógatnak, hogy attól koldulok nyolcvanéves koromig.
A megbízónkra mosolyogva szépen eltettem a két borítékot, amelyet az asztalra helyezett nekem. Nem is mertem belenézni egyikbe sem. Ezt követően a lányok után sétáltam.
-Remek ötlet! Nekem is pont ez jutott az eszembe! Maradjunk együtt és...én lehet azzal kezdeném, ami a...legközelebb van innen! És nem köt idő hozzá! -Kivételesen hozzávetőlegesen okosnak éreztem magamat a helyzethez viszonyítva, habár ez az első tudományosan fantasztikus forgatókönyvemben lévő küldetés. Talán sikerül is teljesíteni, de igencsak tartottam a következményektől.
-Ja és a nevem Wi...-egy pár pillanatra elakadt a szavam. Ahogy észrevettem itt mindenki fedőnevet használ. Akkor én sem flangálhatok a rendes nevemen. Különben is, ha itt politikai játszmákba megyünk bele, akkor az hiányzik még, hogy a képükbe kiáltsam a nevemet. Nagy hirtelenségben az első, magamra illő szóval neveztem meg szerény személyemet. -öööö...Délibáb. Igen, Délibáb a nevem.
Délibáb...most komolyan, Will, lehetnél igazán egy fokkal kreatívabb is...
William Tranner
William Tranner
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 29
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Romboló Vas. Jan. 08, 2012 4:00 pm

Mivel nagyjában egészében mindenkinek Kauskas a "szimpatikus", illetve Szellem minden nyomon elindulna, de felteszem akkor neki is megfelel ez elsőként, így átnézitek még itt az eXileben milyen anyagot kaptatok Valdis Kauskasról.
A lett politikus 53 éves, 173 centi magas és 101 kiló súlyú. Haja eredetileg fekete, de már erősen deresedik, akárcsak a szakálla. Kopaszodó férfi, erős szemüveget hord, anélkül gyakorlatilag majdnem vaknak számít. Nemzetközi kommunikáció szakon végzett, de diplomás közgazdász is. Nős, 3 gyermeke volt, de a legifjabb közülük 11 évesen mutáns erők birtokába került. Kauskas nyilvánosan bejelentette, hogy a gyerekét azonnal az egyik gyűjtőtáborba küldi és imádkozni fog az orvosokért, hogy mihamarabb sikerüljön megoldást találniuk a kisfiú genetikai degradációjának visszafordítására. Orvosi kísérletek során egy évvel ezelőtt elhunyt a kissrác, temetését bár kifizette az apja, de a család nem vett rajta részt.
A férfi huszadrangú politikus volt nem is olyan régen még, egész pályafutása a külügyi érában telt, sohasem volt felelős beosztású kormánytag. Nacionalista, nemzetelvű, jobboldali politikát folytatott mindig is, ezen a vonalon több politikai szervezet tagja is volt. A semmiből tűnt fel a mutáns kérdés napirendre kerülésekor, szélsőséges, radikális kirohanásaival és brutalitásba hajló intézkedés tervezeteivel. Amikor a volt kommunista politikusok közül 3 is lebukott mint mutáns, majd feltűnt egy mutáns sorozatgyilkos is, akkor a közhangulatra remekül rájátszó, némileg demagóg politikus hamar magasra jutott.
Több nyelven beszél (angol, francia, német, orosz, svéd, dán, török), tapasztalt diplomata, több nagykövetségen is szolgált, feltehetően remek diplomata és tárgyaló, akit nem egyszerű félrevezetni.
Természetesen a pályafutása mellett megtaláljátok a programját is:
Holnap érkezik majd a városba, már le van foglalva neki egy lakosztály a belnord Hotelben. Érkezése napján reggel 9-től nem elérhető senkinek egészen estig, pihenni fog a hivatalos szöveg szerint. Este a Natsumi japán étteremben tárgyal majd egy másik diplomáciai ügyben kötetlenül egy német diplomatával (megtaláljátok ha érdekes számotokra a német tárgyalófél adatait is).
Másnap a botanikus kertet tekinti meg, állítólag nagy rajongója az érdekes növényeknek. Biztosan kap majd "idegenvezetést" ott, illetve gyakorlatilag egy fél napot tölt el itt minimum, kíséretében lesz Colton szenátor titkára is.
Harmadik és negyedik nap az USA-ban: kötetlen program, pihenés. Nem lesz vele a slepje, legfeljebb egy testőr. Feltehetően megfordul majd valamilyen szórakozóhelyen vagy sportrendezvényen.
Ötödik nap: operaelőadás a szenátor és több külügyes tisztviselő társaságában (Rigoletto).
Hatodik és hetedik nap: Kaliforniába utazik Colton szenátor meghívására annak magánbirtokára egy hegyvidéki kis faházba.
Nyolcadik nap: kötetlen program.
Kilencedik nap: hazautazik.
Emellett felsorolják számotokra a diplomata ismert hobbijait: az európai férfiakhoz hasonlóan szereti a footballt, előnyben részesíti a rock zenét a komolyzenével szemben, nem veti meg a női nemet sem ha messze van a feleségétől, emellett vonzza a botanika amatőr szinten. Kedvenc étel: szinte bármilyen sült halétel, kedvelt ital: vodka, erős dohányos (Camel márka, az elérhető legerősebb).
Beszéljetek össze az információk alapján, hogy mit tudtok ezzel kezdeni.


Mindenkitől elnézést kérek a késés miatt, fizikai rosszullét miatt nem tudtam írni, nem volt erőm a gépet bekapcsolni sem. Határidőnek a szerdát szabom meg!
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Sheena Duran Vas. Jan. 08, 2012 8:43 pm

Mivel mindenki a csapatmunkára szavazott és a lett politikus lebuktatására szavazott, ezért úgy gondoltam nem árt, ha most meg is beszéljük az esetlegesen megteendő első lépéseket. Ehhez azonban el kellett olvasni a borítékban található össze információt, hogy aztán kimazsolázzuk belőle az érdemlegeseket.
Valdis Kauskas életrajzát nagyjából átfutottam, de most az annyira nem kötött le, hiszen ami érdekes volt azt már Romboló is elmondta, ami most fontos volt, az a programja, hogy hol tudunk majd esetleg ráakaszkodni észrevétlenül, amikor nem nyüzsögnek körülötte kormányhivatalnokok, politikusok, rendőrök, testőrök.
Nálam aztán még nem utolsó szempont volt az Luther, Colton testőre, hiszen kíváncsi lennék vele egy összecsapásra. A története, amelyben elveszítette a védett személyt nem érdekel, hiszen azt első kézből Szellemtől is megtudhatom.
- Úgy látom, hogy számunkra a legtöbb lehetőséget talán az ötödik és hatodik nap adhatja, Egyrészt az operaelőadás, hiszen a páholyt is bepoloskázhatjuk, vagy Valdishoz, vag Coltonhoz is megpróbálhatok közel kerülni, hisz nem vetik meg a női társaságot. Másrészt a hatodik napon látogatja meg a szenátort és valószínűleg ott, Colton magánbirtokán fognak történni a számunkra érdekes események. – kezdek bele és nézek a társaságra, hogy mit szólnak hozzá. – Ide valószínűleg nem visz magával sok embert, és talán módunk lesz előtte bepoloskázni a faházat, még mielőtt odautaznak. Így előtte mindenképp fel kell majd deríteni a terepet. – vetem fel. – Ha valakinek van ötlete, vagy más javaslata szerintem most beszéljük meg, ha már ilyen szépen összejöttünk és egy célpontra vadászunk. De, előtte egy perc türelmet kérek, ki kell mennem a mosdóba.
Hamar megtalálom a kapucnis lány által mondott helyiséget. Kiveszem a tokból a fegyveremet és egy hirtelen mozdulattal kivágom az ajtót, egészen a falig, hogy nehogy megbújjon mögötte valaki, és óvatosan, figyelve minden rezdülésre bearaszolok a mellékhelyiségbe. Remélem, hogy nem valami csapda, de ha az legalább felkészülök rá.
Egyelőre az ég világon senkit nem látok, az egész wc üres.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Szellem Vas. Jan. 08, 2012 8:49 pm

Látva, hogy Sheena elfogadja meghívását, gonosz mosolyra húzódik a szája, mialatt átnyúl a fegyverén, hogy végrehajtsa rajta a védjegyévé vált mozdulatot. Különösebben nem tart tőle, hogy a szőkeség bántani akarná, de a múltkor már megjegyezte neki, hogy egyszer ijedtében fogja őt szitává lőni, szóval ideje megmutatni neki, hogy oda szokott figyelni, amikor a nő beszél hozzá.
-Szóval, már a mosdóba is így mész? - Kérdi gúnyosan, majd miután Sheena felé fordul, átpasszolja neki a tárat, és a csőben lévő golyót is, melyeket korábban távolított el. Természetesen jó messze áll tőle, részben, mert így karomtávolságon kívül van, de főleg, mert így talán van ideje eltűnni, ha esetleg még valaki betérne ide a szebbik nem képviselői közül. - A huncut mosolyból ítélve, ami akkor jelent meg az arcodon, mikor Luther-ről volt szó, felteszem, beszélni akartál velem. Sajnos ki kell ábrándítsalak, az öreg gyógyszer túladagolásban halt meg, mert valami barom tök véletlenül viagrát csomagolt neki altató helyett a gyógyszeres levélbe. A négyet szedett be minden nap, hogy aludni tudjon, a szíverősítőből meg talán egyet sem élt volna túl...szomorú baleset.
~A sok hülye mg jön az összeesküvés elméleteivel, hogy valami kísértet cserélte ki a gyógyszert...képzelem mit szólnának, ha tudnák, hogy apám részvényes egy gyógyszergyárban, ráadásul valami vicces fazon másnap kegyetlenül sok pénzt utalt a számlámra. Az élet fura...~
-Sosem látott, lehet ezért ilyen zabos rám, többek között... Na mindegy, csak azt akartam mondani, hogy én is csatlakozom a játékba, utálnám, ha másik koszorúslányt kéne keresnem...a kapucnis nő pedig lát engem, szóval hallgass rá.

Amennyiben Alexis is tiszteletét teszi a mellékhelyiségben, először eltűnik, mikor meglátja az ajtót nyílni, ám ahogy becsukódik a nyílászáró, és megbizonyosodott róla, ki az új jövevény, újra felbukkan.
-Na, csak emlegetni kellett. Te amúgy mit mit művelsz itt?
~Esküszöm, ez a nő mestere annak, hogy a legnagyobb balhék kellős közepébe kerüljön, ahhoz képest, hogy saját bevallása szerint éppen, hogy elkerülni szeretné azt.~
-Egyébként, én a csapat helyében elvállalnám mindhárom ügyet. Alexis és én le tudjuk rendezni a prostis szálat, és az a náci ügyvéd is megérne egy misét, aztán összegyűlhetnénk, és együtt lerendezhetnénk a lett politikust is. Így legalább láthatnánk, mire képes a másik két cserkész is, de én csak kísértek itt, ti tudjátok...
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Tibutty Tamity Kedd Jan. 10, 2012 7:14 pm

Miután mindenki túlesik a kényszeredett bemutatkozáson, én sem maradhatok ki a sorból - lényegtelennek tűnő hangsúllyal odavetek egy "Tamity"-t, miközben szememet a borítékból előbukkanó lapokra szögezem. Valdis Kauskas külsejének leírását igyekszem jól az emlékezetembe vésni, majd haladok is tovább a programjára, amit már tüzesebben megvizsgálok. A több oldalas dokumentumot lapozgatom, egyik kezemből a másikba helyezem, mialatt Párduc előáll a javaslatával. Türelmesen hallgatom, a betűket nézve. Jónak eléggé jó, sőt, nagyon ügyesen kiszúrta a gyenge pontokat – ami még inkább alátámasztja azt az elgondolásomat, hogy nem árt vele vigyázni.

Közelebb sétálok az asztalhoz. Megmozdulásom a faltól remélhetőleg felkeltette mindenki figyelmét, mert semmi átmenet nélkül elkezdek beszélni.

- Az ötödik és hatodik nap tényleg jónak tűnik, de én azért az érkezését sem hanyagolnám el. Még felkészületlenek, nincs meg a testőrökben a mindennapos rutin, az utazás lefárasztotta őket és több hibát is ejthetnek. Természetesen nem becsülöm le őket… – támaszkodom meg az asztalon és a programlapot leteszem, hogy mindenkinek láthatóvá váljék, mire gondolok. Ujjammal finoman megkopogtatom a Natsumi éttermet, majd folytatom. – De azért akadhatnak kiskapuk, amiket nem árt kinyitni.

- Mikor megérkeznek biztosan le fogják ellenőrizni Kauskas lakosztályát - lehallgatókat keresnek és kamerákat, de utána elülhet a por és az óvatosságuk kissé lelankad. Úgy hiszem kamerákat nem szerelnek fel a politikus szobájába, figyelembe véve a mutáns prostituáltakat, akiket „rendelni” szokott. Ha itt is folytatja ennek az igénybevételét, úgy gondolom nem olyan ostoba, hogy önnönmagát kompromittálja… vagy lehetőséget adjon erre.

- A testőrökkel úgy hiszem nem osztozkodik a lakosztályon, ám biztosan nem lesznek messze a helyiségtől; két oldalt és a vele szemben lévő szobákban; határozottan állítom, hogy ott csücsülnek. – nézek körbe az arcokon. - De mikor elmegy az étterembe, a legtöbb testőr vele fog tartani és a lakosztály üres lesz… - felegyenesedem, és rátérek a lényegre. - Meg tudnám oldani, hogy poloskákat tegyünk a szállására is. Azt hiszem nem csak Colton mellett fogja elhagyni a száját néhány „piszkos” mondat. Három dolog kellene ehhez – emelem fel a kezemet mellkas magasságba, és ahogy elkezdem, úgy nyújtom ki ujjaimat. – Egy: a lakosztály ablakát meg kell tisztítani. Sötét lesz, Kauskas sehol, őrök nevetségesen kevesen. Könnyű betörni, hamar bejutok, felhelyezem a poloskákat és távozom. Kettő: A hotelnél maradt őröket le kéne foglalni. Nem biztos, hogy akadna problémám, de azért inkább biztosra megyek, ha lehet. Három: - pillantok Párducra és Prizmára – ha akadna mondjuk egy üres asztal Kauskas és a német mellett… tegyük fel - rántom meg a vállamat -, hogy véletlenül valaki lefoglalja a szomszédos helyeket, talán hamarabb elkezdhetnétek a politikus megpuhítását... - eresztek meg egy cinkos félmosolyt a két hölgy felé.

- Természetesen ez csak egy hipotézis. - mondom és egy hanyag mozdulattal ledobom az asztalra a többi papírt. - Egyáltalán nem biztos, hogy ilyen nagy szerencsénk lenne. Lehet, hogy az őröket számoltam el vagy vettem túl lazán, esetleg a kamerák tényleg megjelennek, tán a lakosztályt védik olyan nagyon... de egy próbát megér. Legalább azért, hogy két dolgot is lerendezhessünk egyszerre - gondolok itt az egy időben történő éttermi találkára és a poloskák felhelyezésére.


//most nem tudom biztosan, hogy Délibáb bent van-e a szobában vagy tényleg a WC felé futott Párduccal / és Prizmával XD //

Párduc felé bólintok, mikor elhagyja a helyiséget, aztán Prizma is követi őt szorosan. A szoba hirtelen kihalttá válik... és a csend felettébb kínossá. Ráadásul a szárnyaim is kezdenek zsibbadni! Sosem szerettem hosszú ideig rejtegetni őket, de hát a kabát ledobása sincs nagyon ínyemre - így tűrök tovább. Pár pillanatig még állok, rendezgetem a lapjaimat, miközben különböző összeesküvés elméleteket gyártok, vajon épp átvernek-e a nők. Lelépnek a pénzzel? Esetleg ez egy próba és mindannyian engem tesztelnek? Esetleg kihagynak a munkából és... Megrázom a fejemet és gúnyosan meredek a messziségbe. Mikor váltam ennyire gyanakvóvá?... Bár, ez már egy kicsit több annál.

Megfogom az egyik széket, a földet csiszolja, ahogy 90 fokkal elfordítom és leülök rá, úgy, hogy a háttámlája a jobb karomnál van. Könyökeimmel a térdemre támaszkodom, majd ismét felnézek a fiúra. Mibe csöppentem bele!

- Mi újság? - nyögöm ki, megszakítva a némaságot. Még mindig próbálom megfejteni, hogy vajon miért ennyire furcsa ez a kölyök...

(Ha Prizma nem megy sehova, tőle még érdeklődik a névválasztása felől)
- Tehát, Prizma... - mérem végig a rejtélyes árnyat és kíváncsian próbálok belesni a csuklya mögé. - Nem mindennapi név... Miért jött ez pontosan?


A hozzászólást Tibutty Tamity összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jan. 12, 2012 7:52 am-kor.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Alexis Csüt. Jan. 12, 2012 2:39 am

//Az első késésem, remélhetőleg az utolsó is. Rolling Eyes Bocsi. //

*Átfutja a szöveget, először végez vele a társaságból, aztán elolvassa újra, hogy a részleteket a fejébe vésse.* ~ Ha politikailag korrekt szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy igen figyelemre méltó személyiség. De nem szeretnék az lenni. Rohadjon meg ez a patkány... és mégis, hét nyelven beszél?! Eh, ne felejtsem el magam figyelmeztetni, hogy mielőtt csodálni kezdek egy nácit, előbb ellenőrizzem a származásom... ~
*Az éppen alakuló tervhez nem szól semmit, még életében nem használt poloskát, talán fel sem ismerne egyet, ha látna. Azért érdeklődve figyeli a társalgást, legalább felméri ki mennyire van otthon a dologban. A "megpuhításos" résznél megborzong. Egy dolog véreskezű pszichopatákkal egy levegőt szívni, és egy másik flörtölni velük. Néhány egyéb elhangzó részlettel sincs igazán kibékülve, de ennek semmi jelét sem adja, elvégre éppen csak az ötletelés szintjénél tartanak, még semmi sem végleges. Igazán ráér még kukacoskodni.*

*Miután átadja az üzenetet Sheenának, vár még egy kicsit, mielőtt utána menne. Ekkor hangzik el a nevét firtató kérdés, és a kíváncsi tekintetet látva önkéntelenül is elmosolyodik.* - Ez csak egy név, biztosan neked is van pár. Talán mindig is velünk voltak, eleve elrendeltetve, sorszerűen és végzetesen. Van hatalmuk felettünk? Hinni szeretném, hogy egyszer majd elfelejthetem, volt nincs. Mint múló rosszullétet. De addig is Prizma vagyok; persze ha tetszik, egy időre kölcsön adhatom. - *Fejezi be mentális ámokfutását, hogy ezzel a végszóval Sheenát követhesse. Azért az ajtóból még visszafordul, mintha eszébe jutna valami fontos.* - Bocsánat, egy perc és itt vagyok, úgy érzem túl nagylelkű volt vendéglátónk a welcome drink kimérését illetően. - *Szabadkozik, aztán távozik, hogy a mosdót megtalálva pár másodperc hallgatózás után belépjen, immár megpillantva Szellemet szilárd valójában. Becsukja maga mögött az ajtót, és ezzel a mozdulattal aztán átkapcsol egyik szerepéből a másikba.*
~ Tegeződés? Oké... ~
- Én is örülök a találkozásnak. Mit keresek itt? Azt, amit mindenki más is, pénzt. - *Tárja szét a kezeit, aztán védekezőn karba fonja. Alig észrevehetően megrándul, mikor Alastor száját elhagyja az "Alexis" szó, de hang nélkül tűri a dolgot.*
~ Mit tehetnék? Eleget tud rólam, hogy átlásson a szitán, hiába is játszottam bent a kemény csajt. Ironikus, hogy mind a ketten látjuk a másik igazi valóját, mikor az elfedni igyekszik... Ismeri Párducot. Oké, ezen kár meglepődni, kit nem ismer?! ~
- Ha jól értem cinkosaink... mármint barátaink véleménye szerint még körülbelül négy, vagy akár öt napba is beletelik, mire megfelelő alkalom kínálkozik majd a cselekvésre - legyen az bármi - a lett üggyel kapcsolatban. Ha addig sikerülne elvarrni a többi szálat is, akkor miért ne. De mielőtt mindezt megtanácskoznánk, elárulnád miért éppen itt beszéljük ezt meg? - *Futólag körbehordozza a tekintetét a mosdón.* - Talán vizsgáztattál valakit, hogy nem jelentél meg mindenki előtt, megmutatva a képességed? -
~ Egyáltalán Romboló tud róla, hogy Alastor is ott volt? Nem adott neki borítékot, persze ha be van avatva, akkor megtehette korábban. elvégre Romboló ismeri Párducot, Alastor is ismeri Práducot. Tuti Alastor és Romboló jó cimborák, talán egymás üzletfelei. Ez megmagyarázná honnan ilyen jól informált. De akkor mire értette, hogy ő csak "kísért itt"? Eh, kezd belefájdulni a fejem. Bárhogy is, a másik szobában várnak ránk, mutáns és női különcségek ide vagy oda, néhány perc után fel fog tűnni a hiányunk. ~
Alexis
Alexis
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 116
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by William Tranner Pént. Jan. 13, 2012 9:44 am

-Hű...-nyögtem ki, miután én is végigolvastam a lett fickó önéletrajzát. Hét nyelv, botanikus rajongó és egyéb nyalánkságok. Jómagam én is jóban vagyok a növényekkel, amíg azok nem száradnak el vízhiányos végelgyengülésben. De addig szépen lehet rajzolni őket, gyakorolni rajtuk a csendéletet.
A többiek többsége mind az Operaházas alkalomra tippel, mint legjobb rajtaütési alkalom, a Tamity névre hallgató fura, enyhén görnyedt hátú alak viszont egy másfajta megközelítést is javasolt. Őszintén, még a legkalandvágyóbb felem sem helyeselte volna az ilyen irányú betörést. Elvégre én törvénytisztelő polgár voltam...legalábbis eddig. Nagy levegőt vettem. Nem tudom, honnan szedtem ezt a határozottságot hirtelen magamra, de szinte folytak a számból a szavak.
-Figaro és utána egy vadregényes út. Eddig előnyösnek tűnik, feltéve, hogy ki tudjuk hallgatni. Az első nap mondjuk nekem egy kicsikét rizikósnak tűnik. Betörni, bepoloskázni, lefoglalni mindent...túl sok a lebukási tényező. Elkaphatnak, lecsukhatnak, megfőzhetnek ebédre...Egy ilyen fajgyűlölő alaktól sokminden kitelik de a lényeg, hogyha elbaltázzuk, akkor negyven év múlva is amiatt fogunk koldulni, feltéve, hogy túléljük. Én azt mondom, hogy a botanikus kertet egyszerűbb megvizsgálni. Úgyis szereti a csecse virágokat, szerintem egy fokkal őszintébb lenne, mint egy agyonellenőrzött hotelszobában. Ráadásul ott lesz mellette Colton titkára is. -Kis szünetet vettem, hogy úból vegyek egy nagyobb levegőt, majd körbenéztem magam körül.
-Persze nincs ellenemre egyik dolog sem, akár mindegyik tervet megcsinálhatjuk egyszerre, de ha akár egyet is elbaltázunk, a többinél résen lesznek. De én azt mondom, hogy nincs az a politikus, akivel teljesen őszinték az emberei. Colton bácsi titkárának szájából is érdekes infókat lehetne kideríteni. A többi szabadnapunkon pedig kivizsgálhatjuk a megmaradt elvarratlan szálakat.
Hűha! Egy értelmes és logikus érvelés! Életemben először! William, rád jó hatással van a feszültséghelyzet! Persze figyelembe véve, hogy nem kapok szívrohamot az első adandó alkalommal, amikor rizikós helyzetbe kerülök.
A női nem képviselői elhagyták a szobát. Egyedül maradtam a másik nem képviselőjével kicsiny csapatunkból. Még egyszer óvatosan körbenéztem. Egyelőre nem láttam újra a sötét démonomat lebegni, úgyhogy megnyugodtam: tényleg nem mondhattam hülyeségeket. Bezzeg amilyen könnyen löktem a sódert az imént, annyira szűkszavúan és zavartan feleltem a felém intézett rém egyszerű kérdésre.
-Ööö...semmi különös, jól vagyok. És veled?
William Tranner
William Tranner
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 29
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Romboló Pént. Jan. 13, 2012 10:30 am

Nos tehát: Sheena, Alexis és Szellem beszélgetnek a mellékhelyiségben, Tibutty és Will pedig a tárgyaló szobában. Oké, ezt játsszátok ki kedvetekre, annyi kört szántok rá amennyit csak akartok. (Aki akarja kijavíthatja Tibu tévedését, lévén nem Kauskas fog mutáns prostik után érdeklődni, hanem Colton szenátor, vagyis ez a lett szállodai szobája szemszögéből nem releváns). Mindenesetre akkor fog folytatódni részemről majd a mesélés ha ezeken túlestek (bárhány körben) és kifelé indultok a csehóból, mégpedig a következőekkel:

Amint az ajtóhoz értek szóváltásra lesztek figyelmesek. A két kidobó és egy öltönyös figura között zajlik. Utóbbi középmagas, fekete öltöny, fekete félcipő, fekete nyakkendő és fehér ing, hatásos, de olcsó modellek, szinte uniformisnak is elmenne, ordít róla, hogy kormányzati alkalmazott, valamely kiemelt rendőri vagy információs szerv ügynöke. Negyvenes, májbeteg képű, savanyú arckifejezésű, rosszul borotvált férfiú, hideg, vizenyős, kék szemekkel és konzervatívan fésült hajjal. Az orrát egyszer már betörhették, mert elég furcsa íve van. Némileg testes, sőt inkább jelentős túlsúlynak mondhatnánk, a hűvös éjszaka ellenére igencsak izzad, de ezt inkább a kidobókkal való eszmecseréje okozza, nem annyira a csípős szél. Láthatólag komoly a nézetkülönbség, a fiatal lány meg is jegyzi gúnyosan, ajakbiggyesztő mosollyal:
- Megmondtuk, Smitherman, hogy nem látjuk itt szívesen a fajtádat. Takarodj innen, amíg szépen vagy! - néz a szemébe. A fickó nem nagyon tágít, acsarogva válaszol:
- A fajtámat? Úgy érted a normális embereket, mi?!
- Nem - ingatja a fejét vérlázító nyugalommal a kislány. - Azokat, akik zaklatják a vendégeinket.
- A vendégeitek fele bűnöző! - csattan fel az ügynök.
- Azt én nem tudhatom - mosolyog még mindig bájosan a kidobó. A társa szó nélkül, de ellenségesen méregeti "öltönykét".
- No csak? Gondolat olvasni még nem tudsz?
- Képzeld - villannak már ki a fogai is vigyorgás közben a nőnek.
- Azonnal engedjetek be! - követeli a férfi.
- Na még egyszer gyengébbek és FBI ügynökök kedvéért - sóhajt fel a nő. - Ki vagy tiltva az eXileből Smitherman. Ide az igazolványoddal se jöhetnél be, csak ha hozol házkutatási parancsot. Még akkor se jöhetnél be, ha egyáltalán lenne igazolványod...
- Hogy? Most adtam oda neked, 2 perce sincs - bök az ideges férfi a lány kezében lévő irataira. A nő szélesen elmosolyodik és az ujjain lángok lobbannak fel, elemésztve Mr Hatóság személyi iratait. A fickó szeme kikerekedik: - Ezt nem teheted meg Cindy! Ezért még számolunk, ez már hatósági személy...
- Te láttál valami igazolványt nála, Chuck? - fordul a társához Cindy.
- Semmit sem. Nem tudom ki ez a férfi - vigyorog szélesen a tinédzser.
- Ez esetben azt hiszem nem szívesen látott személy itt... - sóhajt a lány.
A Chucknak titulált kidobó erre előrelöki Smitherman felé a karjait, mire az gyönyörű ívben emelkedik el a talajról, keresztülrepül vagy két kocsi felett, majd pörög még párat a parkoló betonján. Nagy nehezen feltápászkodik és öltönyét igazgatva idegesen cigarettára gyújt, de várakozik. Amint végül elhagyjátok a szórakozóhelyet, biztos, hogy leszólítja a kis csapatot, Sheenára (és ha Alexis nem rejti magát, akkor rá is mutogatva):
- Hé! Mutkók! Ide hozzám! - mutat a lába elé a talajra parancsoló hangnemben.


Mivel előző körben én is késtem, így most nem is néztem olyan szigorúan ezt Alex és Will. Smile Az esetlegesen több lejátszandó kör miatt a határidőt keddben határozom meg.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Sheena Duran Szomb. Jan. 14, 2012 10:08 pm

A mosdóban persze nem bérgyilkosok hada, hanem csak egy bérgyilkos várt, mégpedig Szellem. Nem is értettem először mit keres itt, hiszen, ha Romboló megtudná, hogy legnagyobb ellensége egy köpésre állt tőle, akkor olyan balhé törne ki, hogy ihaj! Aztán persze fény derült a titokra alkalmi társam is részt venne az akciókban, gondolom csak úgy a háttérből, legalább is a többiek nem tudom, hogy mennyire lennének megbízhatóak Romboló előtt.
Luther ügyére majd még rátérünk és részletesebben is kifaggatom majd Szellemet, de ennek most nincs jelentősége.
Mikor a lány vagy nő bejött – nehezen igazodtam ki a korán az arcába húzott kapucni miatt – Szellem egy pillanatra kámforrá vált, és nekem csak most esett le, hogy ő honnan tudta, hogy kedvenc bérgyilkosom itt van? Ezek szerint ő látja? Ezt jó lesz megjegyezni! Meg azt is, hogy a rendes neve Alexis.
Kíváncsian vártam majd Szellem magyarázatát a nőnek, hogy mit mond, miért tartotta titokban a jelenlétét a többiek előtt?
- Nem tudom miért kapkodnánk. – ráztam meg a fejem a felvetésükre. – Attól, hogy még van pár napunk a tényleges akcióra, azért van mit tenni. Fel kell készülni, nem árt nyomon követni, szóval nem unatkoznánk. A többi melót meg utána is felvehetjük a listára. De nem is kötelező együtt dolgozni, ha akarjátok, megcsinálhatjátok a másik melókat, gondolom Rombolónak nem lesz ellene kifogása.
Arra, hogy a többiek várnak ránk, csak bólintok egyet és Szellemre nézek, hogy velünk tart-e vagy továbbra is csak kísérteni fog a jelenlétükben. Amennyiben jön, akkor vele, ha nem akkor nélküle megyünk vissza a két fiúhoz.
Mivel már mindenki kinyilatkozta, hogy melyik feladatot vállaljuk és a lett diplomata volt a fő irány, ezért már csak azt kellett eldönteni, hogy az operában, vagy a faházban , vagy még harmadik variációban a botanikus kertben hallgassuk-e le. Mondjuk én ez utolsót nem hiszem, hogy javasolnám. A titkárral nem fognak ilyen horderejű kérdésről tárgyalmi, legalábbis szerintem.
- Megfontolandó az opera, de továbbra is úgy hiszem a minket érdeklő kérdéseket, Colton szenátor birtokán fogják megvitatni, és ha megvesztegetésre kerül sor, azt ott, távol a kíváncsi tekintetektől fogják lebonyolítani.
Ha a többiek is benne vannak akkor erre a lehetőségre készülünk fel, ezt beszéljük meg.

Ahogy a kocsma elhagyására készülünk az ajtóban érdekes fejlemények hangja hallatszik el hozzánk, ami felkelti a kíváncsiságomat, ahogy úgy látom a többiekét is, ezért a pulthoz támaszkodva úgy döntök kivárom a végét, hiszen mindig jó hallani, ha egy hivatalos személy, főleg egy ügynök a jelek szerint falba ütközik.
Jót mulattam az ajtónállók hozzáállásán, hiszem magasan a helyzet magaslatán álltak a középkorú , keserves képű, ápolatlan férfivel szemben, aki az orrát elnézve már párszor kerülhetett ilyen helyzetbe, de láthatólag nem tanult belőle. Aztán a fiatalok az ajtóban megunták a vitát és az erősen verejtékező kormányügynököt megreptetik a parkolóban, és az jó pár métert repülve nagyot nyekkenve terül el a földön, mint egy nagyméretű béka. Mondjuk sokkal koszosabb nem lett a hempergőzéstől, de ez nem is tűnik fel neki, csak szó nélkül nyögve feltápászkodik és nem mozdulva onnan, rágyújt egy bagóra.
Miután így kiszórakoztuk magunkat elindulunk kifelé. Az ajtóhoz érve rámosolygok a lányra és a fiúra.
- Nagyot alakítottatok! Nagyot nőtt a szemembe ez a hely!
Aztán, ahogy a férfi közelébe érünk egyszer csak meghallom a cigerettázástól rekedt hangját és megrökönyödve torpanok meg, ráemelve hideg és jelenleg hitetlenkedő tekintetemet.
- Nekünk szóltál öregfiú? – nézek körbe látványosan, hátha mégis tévedek. De nem! És az a mozdulat, amivel ezt kísérte! Az ember ezzel a mozdulattal a kutyáját parancsolja a lába elé! Ezen hihetetlen bátorságon elámulva, már csak kíváncsiságból is közelebb léptem hozzá. – Mi is a probléma?

Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Szellem Kedd Jan. 17, 2012 8:34 pm

-Nem, nem pénzről van szó - feleli Alexis-nek - tudod, van annál fontosabb dolog is, főleg ha az ember egyszer már megkeresett annyit, amennyit nem fog tudni elkölteni életében. Ide speciel azért jöttem, mert kíváncsi vagyok, és hála közös barátunknak, még kíváncsibb lettem, szóval maradok még egy darabig. Odafent pedig azért nem jelentem meg - fordul itt Alexis felé - mert nem hívtak meg, és már tudom is, hogy miért nem....vagyis, teljesen pontosan még nem, de azt tudom, hagy valamiért zabos rám, és ez kezdetnek elég.
Bólint Sheena felvetésére, utána pedig végighordozza tekintetét mindkét nőn.
-Mint mondtam, nekem mindegy, csak érdekel, mihez kezd Romboló ezek után. A sarkatokban leszek mindvégig, ha segítség kell, csak sikítsatok. - Vidáman fejezi be mondandóját, hisz egyik nőből sem nézné ki, hogy ilyen módon fejezze ki gyengeségét, végül pedig Sheena-ra kacsint, mielőtt kámforrá válna.


Ami az ivó előtt lejátszódó jelenetet illeti, különösebben nem hatja meg a dolog. Nem tudja mennyire jó ötlet összekapni az FBI-al, de ahogy jobban megnézi magának a figurát, valamiért az az érzése támad, hogy még ha az is, akinek mondja magát, kizárt, hogy a felettesei tudnak róla, hogy ő most itt van. Lesajnáló tekintettel lebeg egy kört a kidobott férfi körül, a csapat felé tett mozdulatát látva pedig komolyan fontolóra veszi, hogy eltünteti annak övcsatját, csak úgy viccből. Hogy végül mégsem teszi, az annak köszönhető, hogy megsajnálja a fickót, hívására ugyanis nem más reagál, mint a Párduc, aki kifejezetten imádja, ha valaki tiszteletlen vele, és ezt sajátos módon szokta az emberek tudtára adni. Agyagtalan hátát a falnak támasztja - leginkább csak saját maga szórakoztatására, hisz a fal természetesen nem tartja meg így - és úgy figyeli, mi lesz ebből.
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Tibutty Tamity Kedd Jan. 17, 2012 9:37 pm

Nem mondok nagyot, ha azt állítom – Prizma szónoklata igenis megfog. Elgondolkodva támasztom meg az államat a tenyeremben, aztán teszem fel a kérdést Délibábnak.

Egy ideig még röntgenszemekkel figyelem a srácot, hátha a vonásaiból valamit kideríthetek, majd mikor kezd túlságosan is kényelmetlenné válni a helyzet aprót rázok a fejemen, hogy ne tűnjek elmebetegnek.

- Semmi, semmi – válaszolom egy kézmozdulattal elhessegetve zavaró gondolataimat. Barátian elmosolyodom, bár a tekintetemben nincs semmi kedvező. – Úgy érzem hosszú nap elé nézünk – közlöm vele. Nem tudok mit kezdeni a helyzettel… de mostanában mikor is tudtam?

Nem örülök, mikor némán, de nagyon is egyértelműen elvetik az ötletemet, ám nem firtatom tovább a dolgot. Ha nem akkor nem…

Mikor Párduc és Prizma visszajönnek, mindenki indulásra kész és úgy érzem, nem kell semmit se mondanom. Mostanában nem vagyok a szavak embere… A sort zárva, még egy sört rendelek, de a tervem, hogy majd lassan megiszogatom, kudarcba fullad, mikor a kijáratnál egy kis csoport rendezőzik. Kíváncsiságom túlságosan nagy, így hamar legurítom a folyadékot – a végszóra beérek és a nézőközönség félszavaiból hamar összerakom, hogy mi történhetett az előbb. Remek, már csak a zsaruk kellenének ide.

Aprót biccentek a kidobóknak, majd szinte rögtön megütközve torpanok meg, mikor a rongyos férfi szavait meghallom. Nem lehet igaz, valaki tényleg ennyire gyenge elméjű? Én is elindulok felé, de mikor Párduc magára vállalja a szószólói szerepet, kissé lemaradok… Különben is – nem biztos, hogy olyan sok származna abból, ha egy ember közelébe menve… mondjuk ki, felidegesítem a fickót. Annyit már sikerült megtapasztalnom, hogy a gyengébbekre félelem száll, de ki tudja hogyan értelmezi egy FBI ügynök.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by William Tranner Szer. Jan. 18, 2012 12:04 am

Nem hiszem, hogy nagyot hazudnék vele, ha azt mondanám: "Úgy borsódzott a hátam, mintha maga Darwin vizsgálta volna a növényi hibrideket rajta", ahogyan a Tibutty nevű fickó méregetett engemet. Úgy tűnik ő volt eddig az egyetlen, aki komolyan kételkedett nyomozói és fejvadászi készésgeimben...persze rajtam kívül. Nálam jobban senki nem kételkedhet ezekben. Habár lehet, hogy pusztán csak az zavarta, hogy a tervére ellenérveket soroltam. Mindenesetre, ha szemmel ölni lehetne...De hiszen mutáns, lehet tud is! Nagyon remélem, hogy nem!
Szemmel verés ide, vagy oda, a velem kiegészült profi fejvadászbrigád hamarosan elhagyta a mutánspárti fogadót...illetve elhagyta volna, hogyha nem lett volna szemtanúja egy kidobási incidensnek. Pontosabban nem tudom, hogy ez annak számít-e, hiszen a pedáns, öltönyös fickó a küszöbéig nem jutott el az ivónak, a szembeszomszédéhoz viszont már annál inkább.
~Okééé...Smitterman-bácsi kudarcot vallott a tüzes kislánnyal és a kinetikus telepata, vagy...telekite...telekinetikus! Még jó, hogy nem nyilvánosan csinálok hülyét magamból...De ő megtette helyettem is.
Tudtam is örülni neki. Ekkor hirtelen belegondoltam abba, hogy épp az imént vertem át a fejüket ezeknek az alakoknak. Na jó...igazából abba gondoltam bele, hogy vajon velem miket műveltek volna...Hirtelen Smitherman esete sokkalta szimpatikusabbnak tűnt, mint az elevenen szénnéégés. Lépteimet itt megszaporáztam, mintha épp most kiáltottam volna végig, hogy: "Esküszöm, hogy rosszban sántikálok!"
És milyen szépen is végződhetett volna ez az incidens, ha nem szólított volna meg minket ez az áááldott jó ember!
~Nem törődik, tovább megy... Nem törődik, tovább megy... ~gondoltam magamban, őszintén remélve, hogy egyikőnk sem lesz olyan balga, hogy a hivatalos személy ellen erőszakot elkövetett mutánskidobók haragját magunkra vonjuk. Sajnos nem így történt. A Párduc nevű hölgyemény beadta a derekát...legalábbis a provokálásnak. Más dolog kapcsán eszembe sem jutna ilyen...óóó, nem bizony! Sóhajtva egyet fordultam én is, amerre a többiek tették. Rendkívül rossz érzés kerített hatalmába, melyet a koszos öltönyű úr felett repkedő démonom is megerősített. Természetesen néhány pislantás után ez utóbbi ismételten eltűnt szemeim elől.
~Csak képzelődsz, Will...Csak képzelődsz...~mondogattam magamban, miközben ballagtam kedvenc nyomozóbrigádom társaságában.
William Tranner
William Tranner
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 29
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Alexis Szer. Jan. 18, 2012 2:41 am

*Megmossa az arcát hideg vízzel, mielőtt elhagyná a mosdót. Gondolkozik Szellem szavain, idő kell hozzá, míg összeáll a kép. Kifelé menet ő is szemtanúja az ügynök megalázásának. Egyetlen rövid pillanatra méla undor fogja el, ahogy az erejüket fitogtató mutánsokat figyeli.* ~ Mint a kisgyerekek, felelőtlenek és kegyetlenek. ~ *Éppen eléggé szorong amiatt, hogy az emberek a mutánsok méltóságát sárba tiporják, és a fordított eset is hasonló reakciókat vált ki belőle. Nem ismeri az öltönyöst, mégsem esik nehezére a helyébe képzelni magát. Itt és most ő az elnyomott, aki tehetetlenül kénytelen tűrni, amint nálánál hatalmasabb erők játszadoznak vele. Aztán az undort felváltja a kissé erőltetett közöny.* ~ Az ilyesmi megesik... Különben is, a "normális" szót használta. Már csak ezért megérdemel egy verést. Még örülnöm is kéne a tudatnak, hogy valahol, valaki bosszút áll a kirekesztésért, még több kirekesztéssel. Akkor mégis miért ilyen nehéz? ~ *Gondolja magában, és igyekszik nem tudomást venni az egészről. Az épületből kilépve megszünteti a sötétséget, ami a kapucnija alatt honolt eddig, így a többiek részben kivehetik a sápadt arcot, ebben mindössze csak egy napszemüveg akadályozza őket.*
*Smitherman parancsa alapvetően hidegen hagyná, eltűnne az éjszakában, névtelenül és jelentéktelenül, ahogy általában teszi. Párduc azonban látszólag időt akar vesztegetni erre egészre, nélküle pedig nem volna tanácsos tovább indulni - nem is nagyon volna merre. Így hát kénytelen a háttérből meghallgatni a beszélgetést; kissé megtörten, óvatos mozdulattal az egyik autó motorháztetőjére ül, reménykedve, hogy nem indít be vele valamilyen riasztó berendezést.*
- Azt hiszem a probléma nyilvánvaló. Az úr nyilván beütötte a fejét esés közben, ezért kevert minket össze a mutáns barátaival. - *Mormogja az orra alatt önmagának.*
Alexis
Alexis
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 116
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Romboló Szer. Jan. 18, 2012 5:16 pm

Párduc gyors léptekkel sétál hát oda a leharcolt, de egyébként különösebben egyáltalán nem mocskos csak elhanyagolt küllemű ügynökhöz. Na jó, most, hogy talajt is fogott ma már egyszer, így némileg már hagy némi kívánni valót az a tisztaság is. Délibáb pár lépésre lemarad, mögötte még inkább Tibutty és Alexis, utóbbi kényelmesen felhuppan egy Audi motorháztetejére. Feneke érkezése nem vált ki az autóból semmiféle tiltakozó hangeffektust, így nagy eséllyel nincs riasztó, vagy egyszerűen a lány súlya nem elég a beindításához. Smitherman ügynök megigazgatja zilált öltönyét, majd belekezd:
- Na rám figyeltek nyomoroncok - kezdi felette kedélyes stílusban. - Egy: a nevem Smitherman, FBI ügynök. Vagyis ha nem az van, amit mondok, akkor az első sarokig juttok, mire megáll pár rendőrautó és bevisznek titeket kihallgatásra. Pofa lapos, nem érdekel kik vagytok, nem kell indok sem, 24 órára bárkit őrizetbe vehetünk indok nélkül is. A helyi parancsnokság nem ugrál a fajtátokért. Szóval hosszú nap lenne, úgyhogy kussoltok, csóváljátok szépen a farkincátokat és teszitek amit mondok - jelenti ki megfellebbezhetetlenül. - Kettő: fogjátok magatokat és bemasíroztok megint az eXilebe, ti nem szúrtok szemet. Körbe néztek, hogy látjátok-e ezt a pacákot - emel fel egy fényképet. Nem ismerős nektek a rajta látható pofaszakállas, tarkopasz, sűrű szemöldökű, de ennek ellenére nem kellemetlen vonásokkal bíró férfi. Vagyis majdnem senkinek. Szellem már egy oldalpillantásból azonosítja Colton testőrét, a mutáns Luthert... - Ha benn van, akkor kikülditek hozzám, ha nincs, akkor megvárjátok.
Némi csend áll be, mire egyszerűen ellép Párduc mellett és teli tüdőből rárivall Prizmára, bár mindenkinek szól a dolog:
- MOZGÁS!!! NE KELLJEN MEGISMÉTELNEM DEGENERÁLTAK!!!
Szellemnek ha akarja van ideje a duma alatt átvizsgálni a fickót, van szolgálati fegyvere (töltve) és lapul a zsebében egy felirat nélküli boríték is. Ebben készpénz (10.000 $) van és pár fénykép Lutherről. Ezen kívül csak a szokásos cuccok, cigi, öngyújtó, pénztárca, mobil, slusszkulcs, lakáskulcs, zsebkendő, stb.
Ha bárki, bármiért megtámadja az ügynököt, akkor az esélytelen akármelyikőtök erejével szemben. Ha visszautasítjátok, akkor fenyegetőzik és szitkozódik, de nem fog megtámadni titeket. Végezetül, ha bementek a parancsai szerint, akkor addig írjátok, hogy rábólintotok az ajánlatára.


Határidő: jövő hét kedd.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Szellem Csüt. Jan. 19, 2012 7:08 pm

Szellem nagyon is akarja, hisz ezek után igencsak felkelti az érdeklődését, hogy vajon ki lehet ez a jól szituált fiatalember, aki aki nem fél a társadalmi normáknak szembe menve hangoztatni véleményét ott és amikor neki jól esik, vagy ahogy magában fogalmazta meg:
~Ki ez a vadbarom???~
Már csak azért is érdemes számára inkább a zsebekbe kukucskálni, mert oda se bír nézni, ahogy Sheena minden bizonnyal egy olyan párduc diplomáciai érzékével fog reagálni erre a szóáradatra, mint akit egy hete éheztetnek, és vernek. Első gondolata az, hogy el kéne tüntetni a lőszert a fegyverből, amit vonakodva bár, de meg is tesz, ha senki sem zavarja meg közben.
~Újabban ez a trükk a védjegyemmé vált. Lehet vissza kéne venni belőle, mert ennyi erővel a névjegykártyám is szétszórhatnám mindenhol.~
Már odabent is kimondhatatlanul igazságtalannak tartotta, hogy rajta kívül mindenki kapott zsebpénzt, így a következő húzása az, hogy a zöldhasúkat is megpróbálja magáévá tenni, továbbá a fotót is Luther-ről, hát jó lesz az még Sheena-nak. Ha ezek után is veszteg marad, és őt sem zaklatja senki áldatlan tevékenysége végzésében, terítékre kerül még a pénztárca, a mobiltelefon, és a slusszkulcs is, hogy szimpla rablásnak higgye az ügynök ezt a dolgot, nem pedig valami mutáns által elkövetett merényletnek, amilyen paranoiásnak tűnik. Ha továbbra sem zavarják, és másik csomón volt, akkor a lakáskulcsot is eltünteti, azonban végtelen jóindulattól vezérelve a taknyos zsebkendőket meghagyja neki, illetve ellent tud állni a kísértésnek, hogy a cigarettát lenyúlja, hisz épp leszokóban van, az öngyújtót viszont meglovasítja, ha már itt van, ne húzza szegénynek a zsebét. Siker esetén hüvelykujját mutatja fel Alexnek, majd vigyorogva messzebb repül az ügynöktől.
~Na, ez sem ma fogja megszeretni a fajtámat az fix.~
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Tibutty Tamity Csüt. Jan. 19, 2012 8:10 pm

Ez rosszul kezdődik, állapítom meg, miután elhangzik az első mondat és keresztbe fonom a mellkasom előtt karjaimat. Egyáltalán nem tetszik, ahogy „Smitherman, FBI ügynök” elkezdi ezt a monológját. Sosem szerettem az olyan embereket, akiket most ez a leharcolt képű fazon testesített meg. Ezt próbáltam elkerülni mindig is, erre meg az első adandó alkalommal, mikor betérek egy mutáns kocsmába, megjelenik az akadékoskodó, már-már öngyilkos hajlamú „törvény őre”.

Természetesen, mikor a képet felmutatja, nem rémlik semmi, amire emlékezhetnék, de azért az arcot megjegyzem. Ha egy FBI ügynök keresi, legyen az akármennyire szánalmas, biztosan fontos ügyről lehet szó. Számat összepréselem, ahogy kezd egyre merészebbé válni, miközben azon gondolkozom, vajon mennyit ihatott mielőtt idejött prédikálni.

Aztán mikor Prizmát teljes hangerővel leüvölti, úgy érzem ideje közbeavatkoznom. Annyit sikerült leszűrnöm a rejtélyes nőről, hogy biztosan nem kell neki segítség, így inkább mindenki nevében szólalok meg… Igyekszem szépen, nyugodtan, higgadt fejjel válaszolni, mikor nem érkezik azonnali reakció.

- Nos, kedves „Smitherman, FBI ügynök”. Köszönjük a beszédét, igazán lényegre törő volt. Egyedien ostoba és páratlanul barbár – folytatom száraz hangon -, amiből rögtön leszűrtük, hogy önnel bizony vigyázni kell. Igen, felettébb rémítően hatott a belépője… legalábbis rám, mindenképp. – nézek körbe és egy könnyed mozdulattal a mellkasomra helyezem ujjaim végeit.

– De azt kell mondanom, hogy én ebben, személy szerint nem veszek részt és jobban jár, ha most elhúzza a csíkot, mielőtt még valakinek bántódása esne – lesek Párduc felé, akiből simán kinézem, hogy ezek után legfeljebb agyonüti az ügynököt… Legalábbis szeme csillogásából erre következtetek. Bár sosem kerestem a bajt, nem vagyok az a harckezdeményező fajta, de most nekem is viszket a tenyerem. – Itt nem nagyon díjazzák a sértegetést.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Sheena Duran Pént. Jan. 20, 2012 4:08 pm

A fickó stílusán és lekezelő, utálkozó szavain, őszintén mondom, hogy leesett az állam. Ez az ürge vagy életében nem találkozott még mutánssal, amit az előbbi attrakciója után enyhén kétlek, vagy annyira degenerált, hogy nem fogja fel, hogy milyen veszélyes vizeken lubickol.
Minden esetre figyelmesen és mosolyogva, ahogy a hülye gyerekekkel szokás, végighallgattam a mondanivalóját, vagyis inkább a fenyegetőzéssel párosuló parancsolgatását, miközben a többiek arcáról is leolvastam némi döbbenetet és értetlenséget.
Mikor ellépett mellettem és ráüvöltött a békésen ücsörgő Alexisre, viszont már nem bírtam tovább, ahogy az eddig karba tett kézzel ácsorgó Tamity sem, aki meg is előz és megpróbálja az FBI ügynökünk tudomására hozni, hogy rossz helyen kopogtat.
Én azért ennél egy kissé tovább megyek és a férfi után lépve összemarkolom a zakóján a ruhát és felcsapom Alexis mellé a motorháztetőre, és közvetlen közelről sziszegem az arcába.
- Na ide figyelj te kis korcs! Utálom, ha ilyen elszáll hólyagok mint te, azt hiszik, hogy ők szarták a spanyolviaszt. Először is miből gondolod, hogy elhisszük az FBI-os dumádat? Igazolvány? – nézek rá villogó sárga szemekkel és kieresztett karmokkal cirógatom meg az arcát. - Másodszor, még, ha el is hinnénk, sem ugrálnánk egy ilyen kis mitugrásznak, mint te! De…. - emelem le a kocsiról és simítom, porolom le a ruháját, - hogy lásd kivel van dolgod, mégis segítek. – kapom ki a kezéből a fényképet és cafatokra tépem. – Nem, nem láttuk odabenn ezt a férfit, így felesleges is tovább keresgélned. Hidd el, nagyon jó az arcmemóriám. – mosolygok rá hidegen, majd visszasétálok a többiekhez.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by William Tranner Szer. Jan. 25, 2012 12:42 am

FBI-ügynök. Nyomoroncok. Kihallgatás. Már a gondolatától is kirázott a hideg ezeknek a szavaknak a hallatán. Mondjuk meg kell hagyni, ez a Smitterman állítólagos rangjának figyelembe vétele nélkül legalább annyira tűnt félelmetesnek, akár egy túlbuzgó fácánkakas párzási időszak idején. Sőt, megkockáztatnám, hogy még egy dühös pulykát is tudott volna utánozni...ha nem szólnak közbe drága csapattársaim.
Az első megnyilvánulás Tibu-fiútól esett. Noha lehet én egy kicsikét jobban be voltam tojva a dologtól, azért valami furcsa fintor kíséretében az az érzésem támadt, hogy nem lehetek ezzel egyedül. Na de nem így volt ezzel a szőke "cica", ó neeeem, neki rögtön bele kellett döngölnie a frissen mosott német...német az a kocsi egyáltalán? Mercédesz? Vagy Porsche? Mindegy, szóval szépre mosott és fényezett sportkocsiba!
Drámai reakciója olyannyira képtelenné tette számomra a történetet, hogy abban a pillanatban mindössze egyetlen gondolat járt a fejemben:
~Én teljesen meghibbantam! ~...Még szép, hogy meghibbantam! Bemegyek egy mutáns gyűlésre, kapok egy borítéknyi extra zsebpénzt, megbíznak egy rendkívül rizikós nyomozással, sötét démonok repkednek az éjszakában, ráadásul egy agresszív szőke cicababa épp egy állítólagos FBI-ügynököt szabadítja meg utolsó szenvedéseitől...Mondjátok, szerintetek ez normális?! Hol van ebben a legcsekélyebb realisztika, vagy a normális életszerűség aprócska szikrája?!
De ekkor hirtelen megnyugodtam. Úgy éreztem, mintha teljes mértékben megvilágosodtam volna.
~Hiszen ez tök egyértelmű. Hogy is nem esett le ez rögtön az elején? Csoda, hogy ki nem szúrta a szemeimet! -tűnődtem és szórakoztam magamon, majd harsány nevetésben törtem ki. Talán pont akkor, amikor Párduc apró darabokra szaggatta szét annak a bizonyos alaknak a fényképét.
~Ez az egész csupán egy borzalmasan megkoreografált rémálom! Morpheus az agyát járatja velem! De én fogok nyerni! ~döntöttem el magamban a dolgot. Hiszen ez csak egy álom, mi bajom történhetne? Én vagyok az álmaim ura, így azt teszek, amit csak akarok.
Szépen, lassan és betegesen sugárzó mosollyal ábrázatomon lépdeltem Párduc mellé, felé fordítottam arcomat, megérintettem finoman karját, majd, amilyen lelki nyugalmat akkor éreztem, egy LSD-parádén résztvevő fiatal hangján szólaltam meg:
-Nyugodjon meg, kérem, Hölgyem! Hadd intézzem el ezt a kis kellemetlenséget!
Rögtön elé is léptem a feltehetőleg már rendkívül ingerült, vagy rendkívül maga alá süllyedt Smitherman elé. Nem tudtam eldönteni végül, melyik is volt az, de nem éreztem lényegesnek.
~Lássuk csak...mit is műveljek vele...Á, megvan! Ez biztos beválik! ~határoztam el magamat, koncentrálni kezdtem, hogy a bombabiztos tervemet valóra válthassam.
Szegény ördög...valószínűleg élete legfelemelőbb élményén lesz túl pillanatokon belül. Aaratomat megacélozva eltörpítettem körülötte a világot, valamint az aszfaltpadlót is egy kicsikét érzékelhetetlenné tettem. Az állítólagos védelmi miniszter ezt körülbelül úgy élhette meg, mintha hirtelen a magasba, a felők fölé repítették volna...majd szépen leengednék, hogy rajta gyakorolhassák Galileo Galilei szabadeséssel kapcsolatos kísérleteit.
-És most szépen bocsánatot kérsz, Drágaság, amiért ilyen csúúúnyán viselkedtél ezekkel a szeeegény ártatlan fiatalokkal! -hangsúlyoztam, megpróbálva imitálni drága nagyanyám tenyérbemászóan ideghúrpendítő hanglejtését. Gyanítom borzalmasan, de remélhetőleg ez is elég lesz a delikvensemnek.
-És elmondod szépen, udvariasan azt is...ahogy Anyuci tanította neked kicsi pelenkás korodban, hogy ki miatt is keresed azt a csúúúnya gazfickót!
Sosem éreztem magamat ennyire elememben. Legalább kétszer, vagy háromszor is eljátszottam ezt a hirtelen megemelkedő és zuhanó trükköt. Úgy éreztem magamat, mintha csak egy kavicsot hajigálnék a levegőben...aki feltételezem ordít a zuhanás élményétől.
William Tranner
William Tranner
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 29
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Alexis Szer. Jan. 25, 2012 2:44 am

*A bemutatkozásával járó szimpla lekezelést már megszokta, még értékeli is a helyzet kijózanító hatását. A benti fanatikus mutánsrajongók után kellett egy kis emlékeztető, hogy miért választotta ezt az életstílust. Szellem ügyködésén halványan elmosolyodik, kissé szomorúan. Megtestesít mindent, amitől egy valamire való homo sapiensnek rémálmai lehetnek - talán testetlen, láthatatlan tolvajok vesznek minket körül minden percben?
A váratlan üvöltözés kellően meglepi, összerezzen és egy másodpercre mintha megint kisgyerek volna, késztetést érez, hogy engedelmeskedjen. Talán ebben az is közrejátszik, hogy a férfi fenyegetően közelebb lép hozzá, már várná a pofont is, de semmi. Találkozik Smitherman tekintetével, egy hosszú pillanatig állja, de nem tudná megmondani, hogy két vadászként néznek farkasszemet, vagy az ügynök a kígyó, aki éppen hipnotikusan megbénítja prédáját. Akárhogy is, hirtelen nem talál szavakat, szerencsére Tibutty közbelépésével időt nyer - és vele a lélekjelenlétét is. Az első ijedtség amilyen gyorsan jött, úgy el is múlik.*
~ Hé, nekem kellett volna könnyeden és gúnyosan elküldenem melegebb éghajlatra! De egy FBI ügynököt...?! ~ *Azért vet egy hálás pillantást Tibuttyre, aki persze ebből nyilván semmit sem érzékel. Épp csak bejezi a fiú (Alexis becslése szerint közelebb van a húszhoz, mint a harminchoz), mikor Párduc is akcióba lép. Inkább lesiklik a kocsiról, kezd szűkössé válni a hely.*
~ Mindig is többre becsültem a szavakat a nyers erőszaknál. Egyetlen éles szó ezernyi, sosem gyógyuló sebet ejthet, de meg kell hagyni, azért ennek is van valami bája. Még akkor is, ha a "páratlanul barbár" minősítést többet nem alkalmazhatjuk Mr. Öltönyre Párduc jelenlétében. ~
*Tesz hátra egy lépést, és míg Párduc holtra rémíti szerencsétlen Smithermant, megpróbál gondolkodni.*
~ Egy napos elzárás? Üres fenyegetésnek tűnik, Alastor különben is kihozna minket, mielőtt még a kocsi egyáltalán elérhetné a kapitányságot. De szükségünk van erre az egész felhajtásra? Sokkal könnyebb volna egyszerűen elhitetni vele, hogy készségesen segítünk, és aztán visszaélni a bizalmával... oké, a bizalom talán kicsit túl erős kifejezés erre, mondjuk inkább a hiszékenységével. Másfelől gondolkodjunk az ő fejével. Miért akarna bemenni a bárba? Ha úgyis itt áll kint, akkor simán tudomást szerezhet ennek az ürgének a jelenlétéről. Akár úgy, hogy előbb vagy utóbb megérkezik, vagy úgy, hogy távozik. Ehhez nem kell "belső ember". Nem mintha értenék a rendőrségi megfigyelésekhez, de a detektív regényekben nem szokott különösebb gondot okozni, hogy egy épületet kívülről, észrevétlenül szemmel tartson a nyomozó. És ha tényleg ennyire szüksége van ránk, akkor miért ilyen stílusban közelített meg minket? Pár kedves szóval, vagy néhány dollárral a jelvénye mellé bárkit meggyőzhetne az utcán, hogy kémkedjen neki, akár egyszerű embereket is. Elvégre nem csak mutánsokat szolgálnak ki a klubban. Nem. Neki mutánsokra van szüksége, és talán egy kis balhéra is velük, de mindenképpen többre, mint egy egyszerű "bent van/nincs bent" feleletre. Vagy csak simán túl sokat látok bele ebbe az egészbe. Akkor még mindig ott az A terv. ~
*Mikor Párduc végez a testi fenyítéssel, még arcátlanul össze is tépi a fotót. Az egész gyerekes csíny csupán, mint ahogy az is, hogy Szellem kizsebelte. Mégis, olyan irigylésre méltó eleganciával képesek véghez vinni ezeket, hogy Alexis saját kis mindennapi játszmái szürkének és esetlennek tűnnének mellettük.*
~ A stílus maga az ember. Talán így akadtak egymásra, méltó ellenfelek lehetnének ezen a téren. ~
*Végül Délibáb veszi kezelésbe az ügynököt, illetve valami olyasmi. Hirtelen megváltozik a viselkedése, és ami ez után következik, azt Alexis nehezen tudná szavakba önteni - de az tuti, hogy ijesztő. Akármit is csinál vele éppen, csak remélni tudja, hogy nem halálos. A "gazfickó" végszó után hátulról gyengéden William vállára teszi a kezét, hátha a testkontaktus kizökkenti ebből az... állapotból, bármi legyen is az oka. Nagyon halkan szólal meg.*
- Ezt azért... nem kéne. -
*Nem a Smitherman iránti szánalom, nem is a hivatása miatti félelem mondatja ezt vele. Sokkal inkább az, ahogyan William ránéz az ügynökre.*
~ Miért érdekli, hogy ki miatt keresi ezt a képen lévő fickót? Ehhez nincs közünk, semmi értelme ilyesmiről faggatni. ~
Alexis
Alexis
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 116
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Romboló Pént. Jan. 27, 2012 9:53 am

(Megkésve bár, de törve nem, folytatódjék a kaland, mindenkitől elnézést a csúszásért)

Mindenki eltervezett akciója maximális sikert hoz. A dühébe magát belelovaló ügynök kizsebelése nem egy nagy feladat, Szellem könnyedén kivitelezi is, így gazdagodik 10.000 $-al, na meg az egyéb cuccaival a tisztnek. Tibutty szavaira ellenségesen felhorkan a férfi, de másra nagyon nincs ideje, lévén hatalmasat nyekken Sheena markában vergődve a sportkocsi motorháztetején. Rúgkapálása közben kioszt ugyan egy rúgást a lány térdkalácsára, de ez mondjuk úgy, hogy szakmai ártalom, többet is kibírt már életében Párduc, igazán fel sem veszi. Igencsak verejtékezni kezd a fickó mikor a nő karmaival megsimogatja az arcát, kicsiny felületi sebeiből kevéske vér szivárog lefelé, majd a földre rogy. Nos ekkor kapja el őt Délibáb. Smitherman szemei elkerekednek a rémülettől, a többiek talán nem is nagyon értik még miről van szó, kapálózó mozdulatai olyanok, mintha zuhanna a semmiben, de végig az aszfalton fekszik. Dől róla a verejték, nyál csöppen a szája a szélén, miközben rémülten sikolt, bármi is történt vele azt egyikőtök sem szívesen élné át. Reagál is a fiú szavaira, hiába lehet feltehetően FBI ügynökként relatíve kemény srác, erre azért nincs felkészítve, hullámzó hangszínen az üvöltés és a nyögés között hadarja:
- Neeee!!! Hagyja abba!!! Én nem... nem akartam oké?! Csak.. csak nyugalom! Nincs baj, rendben?! Csak hagyja már abba!!! - üvölti a testes zsaru. - Nem akartam, oké? Bocsánat meg minden... Bocsánat érti?! E!lnézést! Sajnálom! Csak HAGYJA MÁR ABBAA!!!
Délibáb következő felvetéseire hadarva válaszol, láthatóan elméje megroppant már, üvegesedő szeméből könnyek csorognak, a test bizonyos funkciói megadják magukat, a sötét nadrág slicce körül jellegzetes folyadékfolt üt át, Sheena éles érzékei a fickótól 5 méterre is zakatolásként érzékelik a szívverését:
- Megfizettek oké?! Fogalmam sincs ki vagy minek! Nem vagyok tisztességes, rendben van... Mocskos zsaru vagyok, de nem ártok én senkinek az Isten szerelmére! Kééééreeem.... Nekem csak beszélni... beszélni kell Lutherrel, hogy beajánljak neki egy.... egy prostit akit a főnökének elvihet egy éjszakára én... én nem tudok semmi többet... NEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
Az ügynök sikolyától már a vesétek is megremeg. Prizma gyengéden Délibáb vállára teszi a kezét, az ügynök kapálózó csuklója a bokáját találja el kissé. A fiú teste megremeg, már tudhatja, ez bármi lehet, de álom aligha. Persze egyik inger sem elég kemény, hogy ha nem akarja abbahagyni, akkor nem muszáj neki. Szellem és Párduc: ti már látjátok, hogy bármi is történik, az ügynök ezt már nem ússza meg épen. Ha Délibáb nem hagyja abba, akkor a szíve fel fogja mondani a szolgálatot, de ha fel is függeszti, a férfi elméje aligha bírta ki épen a terhelést. Döntsön mindenki, mit akar csinálni.


Sorrendet alapvetően úgy kéne megszabjak, hogy Délibáb kezd, lévén jó lenne tudni, hogy fenntartja-e a képességét és ezzel megöli az ügynököt, de mivel Will nagyon későn szokott posztolni, ha megbeszélitek vele mi lesz, akkor nincs sorrend. Határidő van: jövő héten csütörtök.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by William Tranner Pént. Jan. 27, 2012 12:02 pm

~Fel...és le. Fel...és le ~ismételgettem magamban, ahogy játszadoztam a védtelen kis bábuval, akár egy kisgyerek. Élveztem, hogy kiélhetem magamat úgy, ahogyan a való életben ezt soha nem tehetném meg. Nyíltan felvállalhatom teljes valómat, minden következmény nélkül. Mosolyogtam, mint egy vigyorgó tejbetök. Egészen addig, amíg valaki a vállamat nem érintette. Fura érzés volt, olyan, mintha hirtelen egy kevés forró vizet kaptam volna a fentebb említett testrészemre, hiszen váratlanul jött a dolog és...mégsem volt kellemetlen. Sandán pillantottam oldalra, hogy megnézzem, ki tette ezt. Prizma volt az, a csuklyás lány. Hangja halk volt, de az arcán látszódott a rémület, amit igazából egyáltalán nem is értettem. Ennyire megijedt volna ettől a piperkőc paprikajancsitól?
Ekkor figyelmemet ismét Smithermanre fordítottam...szemeim elkerekedtek a látványtól. Megkaptam a válaszokat, amiket akartam...de nem voltam tőlük boldog. Sőt...egyenesen el voltam borzadva. Velőtrázó sikolyok közepedte agonizált, ahogy a földön kapálózott és különböző testnedvek hagyták el a testét.
-Ez nem álom...- hagyták el számat a szavak, mikor leállítottam magamat. Nem tudom, mennyire volt tudatos, vagy ösztönös, de abban a pillanatban ez érdekelt a legkevésbé.
Hátrálni kezdtem egyre gyorsabban és egyre összeszedetlenebbül. Egészen a házfalig, ahol aztán lerogytam a földre, hátamat a biztos falnak támasztva. Undorodtam magamtól? Nem...féltem magamtól...és attól, amire képes vagyok. Ez már nem áldás...majdnem elvettem vele egy életet...
-Te jó ég...mit tettem...-suttogtam halkan magam elé. Teljesen kizártam a körülöttem lévőeket, csupán a szenvedő FBI-ügynök lebegett lelki szemeim előtt.
-Szörnyeteg vagyok...
William Tranner
William Tranner
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 29
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Tibutty Tamity Pént. Jan. 27, 2012 7:08 pm

Komolyan mondom, mint unatkozó jegesmedvék a ketrecükben, akikhez új labdát ejtenek, hogy eljátszadozzanak vele, úgy ugranak rá az ügynökre is a jelenlévők. Mikor Párduc karmai közé kaparintja a férfit, nem csalódok. Mármint… eddig is éreztem, azt a gyűlöletet, ami körüllengte a nőt, így egyáltalán nem meglepő az a módszer, amivel a szőke hajú gyönyörűség kezelésbe veszi Smitherman idegeit és arcát. Elégedetten felhümmögök az egyre inkább elbizonytalanodó férfit látva és mikor befejezi a puhítását emelem kalapomat. Felejthetetlen belépő, annyi szent. Úgy látszik rám nincs is nagyon szükség, így tovább álldogálok és élvezem, hogy első sorból nézhetem a „nagyok” akcióját.

Aztán meghallom Délibáb furcsa nevetését és felhúzott szemöldökkel fordulok felé, ahogy előrelép és átveszi a terepet Párductól. Vajon mire készül?

Nem is kell sokáig várnom, eszelős arcmimikája és enyhén is csak hátborzongatónak nevezhető őrült hangja nem sok jót sejtet. És igen… Délibáb látszólag semmit sem csinál, az FBI ügynök mégis vérfagyasztóan kezd el ordítani és sikítani, az összes magasságot és mélységet megjárva a hangszínének skáláján. Hátamon feláll a szőr, szárnyaim libabőrösek lesznek és a fekete tollak közül is néhány a földre hull. Mit csinál vele?! Kikerekedett szemekkel figyelem Smitherman-t, aki, ahogy folytatódik ez a különös játszadozás, egyre inkább ramatyabb állapotba kerül… És ez még egészen finom fogalmazás a foltos nadrágjára, kidülledő szemére, izzadtságban fürdő testére nézve.

Prizma az első, aki reagálni tud a helyzetre és egy finom kézmozdulattal zökkenti ki a fiút abból a különös állapotból, amibe belekerült. Az őrület elszáll és én is megállom, hogy tárcsázzam a bolondok házát. Igen, ez az a pillanat, amikor magamban eldöntöm – le fogok szállni Délibábról… megmutatta, hogy itt van a helye.

- Hát… Végül is hatásos volt… – szólalok meg színtelen hangon, de nem is nagyon érdekel mi hagyja el a számat. Egyszerűen úgy érzem, hogy muszáj mondanom vagy csinálnom valamit, hogy megtörjem a hirtelen kialakult döbbenetet. Követem a tekintetemmel Délibáb hátrálását, aztán egy utolsó pillantást vetve az ügynökre sóhajtok egyet.

Leguggolok a fiú mellé és megvizsgálom az arcát, az őrület további jelei után kutatva, de a szemeiben csak a döbbenetet és az ijedtséget látom. Kezemet elindítom a válla felé, aztán a felénél megtorpanok – nem biztos, hogy jó ötlet zavarni. Nem vagyok olyan, aki nagyon értene más megnyugtatásához… de azt hiszem eljött az ideje, hogy fejlesszem ezt a képességemet. Tovább vezetem kezemet és végül csak megállapodok a vállánál. Mikor nem löki el magától, barátságosan meg is szorítom.

- Hé… Egyben vagy? – hát igen, próbálkozni csak szabad, de lassan tanul az ember...
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Sheena Duran Pént. Jan. 27, 2012 8:21 pm

Hirtelen nem is értem, hogy mi történik az ügynökkel, hiszen én nem okoztam neki semmilyen sérülést, ami kiválthatta volna a reakcióit. Azonban ránéztem az előbb engem nyugtatgató Délibábra, akivel épp közölni akartam, hogy nézzen meg jól, mert engem még nem látott idegesnek, amikor láttam, hogy az arcán valami groteszk mosollyal mereven nézi az egyre jobban üvöltő és kapálódzó Smithermant, de a szemei valahová nem e világra tekintettek.
Nem tudom mit csinált a férfivel, de az olyan hangokat adott ki magából, amilyet csak egy halálra rémült embertől hallhatunk. Folyamatosan és megszakítás nélkül kiabált és könyörgött, és mindent elmondott a kérdésre is, hogy miért kereste a fényképen lévő fickót.
Mondjuk én nem nagyon voltam rá kíváncsi, de hát legalább ezt is megtudtuk. Úgy gondoltam ezzel a srác is megelégszik, de nem így történt.
A tortúra tovább folytatódott és már kezdtem jóformán megsajnálni a szerencsétlen FBI ügynököt, hiszen már azt is elmondta magáról, amire senki nem volt kíváncsi, csak, hogy szabaduljon.
Éreztem a félelem verejtékének és az önkéntelenül elengedett vizeletének szagát és azt is, hogy a szíve őrült iramban dobog, amit nem fog sokáig bírni.
Ismét a fiúra néztem és már léptem volna előre, hogy véget vessek ennek a felesleges kínzásnak, mikor Prizma, vagyis Alexis megelőzött és Délibáb vállát megfogva sikerült azt kizökkentenie abból a transzszerű állapotból, amibe került.
A földön fetrengő és még mindig nyöszörgő férfi hangján túl is meghallottam Délibáb suttogását.
~ Álom? Mi történt ezzel a fiúval? Azt hitte valami álmot lát? ~ néztem a közben, ahogy a fal tövébe rogy és kétségbeesetten temeti kezébe arcát. ~ Hmm! Érdekes! ~
Az ügynök azonban szerintem teljesen ki lett ütve. Fogalmam sem volt, hogy mennyire viselte meg ez az egész az agyát, de voltak kétségeim.
Kivettem a telefonomat a zsebemből és hívtam a férfihez egy mentőt, majd a többiekre néztem.
- Azt hiszem jobb, ha most elhúzzuk a csíkot, nem hiszem, hogy meg akarjuk várni az erősítést.

Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Szellem Csüt. Feb. 02, 2012 1:27 am

Anyagtalan valójában javában a pénzt számolgatja - hogy ennek persze valójában mennyire nincs semmi értelme ebben a dimenzióban, arról órákon át tudna mesélni, de ezt most hagyjuk - mikor meghallja a férfi vallomását, nagyjából azon a hangszínen, mikor malackát metélik körül.
~Ez a pénz Luthernek ment volna? Ja nem, azért kapta, hogy beszéljen vele! Huhh, így már jobb, nem tudom, mit szóltam volna, ha miattam purcantják ki ez a lúzert, mondjuk azt, hogy: "zsupsz" ?~
A szenvedő ügynök nem nagyon kelti fel az érdeklődését, motyogó, térdre esett társa - olyan apróságokon nem zavartatja magát, hogy fogalma sincs arról, hogy együtt dolgoznak. Egy oldalon vannak, szóval társak, és punktum! - Közelebb lebeg hozzá, hogy jobban szemügyre vehesse őt, persze csak oldalirányból, nehogy az ő látványa még jobban felzaklassa szegény fiút.
~Nem irigyellek. Általában azok sem viselik jól a látványom, akik biztosak lehetnek épp elméjükben...amúgy, ha ezt hallod, te is közéjük tartozol, hisz én is megmondtam, a hang a fejedben.~
Reflexből bólint Sheena javaslatára, hogy tűnjenek el innen, bár jól tudja, hogy ezt senki sem láthatja, kivéve Délibábot(???), és ezt az új fiút, meg talán a harmadik fickót, róla ugyanis még nem derült ki, pontosan mire képes, lehet benne is egy telepata veszett el. Manapság mintha importálnák őket a városba...
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Alexis Pént. Feb. 03, 2012 2:41 am

*Nyugtázza, hogy Délibáb nem fordult ellene pillanatnyi elmezavarában, sőt, úgy tűnik a közbelépés segített neki visszatérni a földre. El kell telnie pár másodpercnek, mire megérti az elfúló sikolyokkal tarkított könyörgés jelentőségét. Luther ugyan az az alak lehet, akiről Romboló beszélt.*
~ Elég nagy ez a város, hogy több Luther is elférjen benne, de vajon hány keres mutáns prostituáltat a főnökének a héten? ~
*Tibutty ezek után még meg is dicséri a kínvallató módszereket. Szemrehányóan ránéz, de szó nélkül hagyja a dolgot.*
- Mármint az erősítés, amit éppen most hívtál? - *Kezd bele, valamivel halkabban, mint szerette volna. Biztosan az iménti események hatására.* - Azt hiszem ismerek néhány illetőt, akiknek jó okuk van rá, hogy megtudják ki lesz a szerencsésen beajánlott utcalány. Legalább félmillió jó okuk. - *Kellemetlenül érzi magát, hogy Smitherman mellett kénytelen erről beszélni, de a pillanatot most kell megragadniuk, ha ki akarják használni.* - Ha tegyük fel valaki el tudná játszani az ügynököt, és beajánlana egy hölgyet, aki az elvárásokhoz képest nem is annyira diszkrét, akkor sokkal könnyebb volna közben, vagy utána bizonyítékot szerezni arról, hogy pontosan mi történt a zárt ajtók mögött. - *Céloz elég egyértelműen a kínálkozó alkalomra. Ettől függetlenül semmit sem szeretne erőltetni, ami érződik a hanghordozásából, inkább csak felvetésnek szánja. Hogy a parkolóból el kell tűnni, azt nem vitatja, csak kérdés milyen messzire, és persze melyik irányba.*
~ Míg itt elmélkedem, talán Délibáb összekapja magát, és talán legalább a következő sarokig kibírja, hogy valakinek limonádét csináljon az agyából. ~
Alexis
Alexis
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 116
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

eXile - Page 9 Empty Re: eXile

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 13 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Vissza az elejére

- Similar topics
» eXile

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.