Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosárlabdapálya

+7
Sarah Wilchok
Nick Hawk
Joshua Grant
Colin Cooper
Adam Windsor
Sean Darrow
Cerebro
11 posters

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Joshua Grant Kedd Jan. 17, 2012 6:49 pm

Örömmel mosolyodom el, mikor Elanor úgy dönt, hogy a csapatunkban marad. Nem tudom miért igazából, de egyrészt talán Lex miatt is, hiszen neki igazán fontos volt ez, vagy legalábbis egy rövid ideig valóban az volt, a másik része viszont, hogy tényleg elég butaságnak tűnt Sean felvetése. Továbbra sem néztem az ellenfél csapatából őrá, hanem Tempo tanár bácsit végighallgatva a saját társaim vettem szemügyre. Lex és Elanor nagyjából egy magasak voltak, én viszont vékony és nyurga. Nagyjából 15 centivel voltam magasabb náluk. Az ellenfél csapatából Sean nagyjából olyan magas mint én, Nick sem sokkal marad el, de mindketten erőteljesebbek nálam. Sarah inkább Lex és Elanor magasságához közelít, de ő meg jóval gyakorlottabb nálam. Igaz Nick és esélyesen Sean is - vigyorodtam el magamban. Mindenesetre a labdáért felugráshoz gondolom magasság kell, így mivel az égi meszelő én voltam előre léptem, majd gyorsan meg is álltam. Nem, ebben sem lehetek biztos, jobb ha hallgatok a tapasztaltabbakra. Úgyhogy Lex felé fordultam kérdő tekintettel:
- Megpróbáljam, vagy menjen más? - érdeklődtem, egyúttal ezzel kimondva lényegében azt is, hogy ez most az ő bulija. Ahogy Lex döntött, aszerint helyezkedtem el, ha labdáért kell ugranom, akkor megpróbálom megszerezni, bár Nick ellen nincsenek esélyeim azt hiszem, ha sikerülne megszerezni akkor azt annak passzolom, akitől távolabb a védője, ha ez egyforma, akkor Elanornak, elvégre azt mondta, hogy kosarazott már eleget. Na jó, nem mondta, hanem mutatta. Vagy az annak számít? Mindenesetre ha nem én ugrok, vagy nem szerzem meg a labdát, akkor megpróbálom valamelyik magas embert blokkolni majd, ugróként akivel ugrok, ha nem, akkor pedig akire Lex kioszt. Na ezt most egész jól elterveztem - voltam picit büszke magamra, - de aztán sürgősen Lexre figyeltem mit agyal ki és idomultam.
Joshua Grant
Joshua Grant
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 218
Hírnév : 3
Tartózkodási hely : Xavier Intézet/Sheena mellett

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Vendég Kedd Jan. 17, 2012 7:16 pm

Sean Joshua-ra néz, miután mind a ketten egyszerre léptek elő a labdáért. Azonban Gregory udvariasan elmosolyodik.
- Menj csak nyugodtan te, jóval magasabb vagy nálam - mondja szerényen és hátrébb lép. Miután lassan helyreáll normális állapotba, a zavarodottság megszűntével, úgy helyezkedik el a neki megszokott helyen a csapatban. És a pályán.
Nem a reflektorfény és a figyelem középpontjában elsőre, hanem kicsit hátrébb, támogatva a társait, készen rá, hogy bármikor az élre kerüljön, ha a helyzet úgy kívánja.
- Azért köszi a bizalmat, hogy velünk maradtál - fordul mosolyogva Elanor felé, ám nem lép közelebb, mert valamiért úgy gondolja, a lánnyal szemben most már tolakodó lenne a túl sok kéretlen babusgatás. - Jók leszünk - emeli fel a kezét magasra, egyértelműen pacsit várva.
Eközben átfut az agyán, hogy ha a lány nem ad pacsit, elég kellemetlen helyzetbe fog kerülni, ám elhessegeti a gondolatot. Akár ad pacsit Elanor, akár nem, Sean enyhén behajtott térddel, rugalmas, várakozó állásponton várja Elanor-tól balra a játék kezdetét, a hozzá hasonló magasságú Sarah blokkolására törekedve. Ha sikerül labdát szereznie, azonnal a kosár felé indul vele, ám ha eljut addig, a kellő pillanatban Elanor-nak passzolja a labdát, annak reményében, hogy sikerül váratlan fordulatot okoznia.
Ha nem kerül labdához, továbbra is Sarah blokkolására figyel. Gregory úgy gondolja, a lány jó kosárlabda-tudása csak akkor kerülhet elő, a labdát szerez és ezért minden atlétikai képességében igyekszik őt blokkolni ebben, és a labdát inkább saját ütőkártyájukhoz, Elanor-hoz juttatni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sean Darrow Szer. Jan. 18, 2012 9:38 am

-Ha nem hát nem - vonja meg a vállát, majd Nick felé fordul mosolyogva - dehogy akarlak lecserélni, sőt, szerintem neked kéne ugrani a labdáért. - Igaz ugyan, hogy ebben a csapatban Sean a legmagasabb, de csupán pár centivel, és szerény véleménye szerint a fúnak több esélye van elkapni a labdát, mint neki, elvégre, ha el is éri, mit kezd vele? Amióta a Rappelő mókus végre befogta, sokkal könnyebb elviselnie ezt a tömeget, de ugrándozni azért még nem szeretne. A másik Sean-al szemben foglal helyet, hogy meggátolja őt abban, hogy Sarah-t blokkolni tudja - a csapattársaival viszont nem osztja meg az ellenség tervét, az azért mégis genyóság lenne - ha pedig valamilyen csoda folytán hozzá kerülne a labda, vár néhány másodpercet, lép is párat pattogtatva, ha nem áll fenn a veszélye, hogy elvegyék tőle, de amint valaki rámozdul átpasszolja azt Sarah-nak, vagy Nick-nek, akin épp kevesebben vannak.
~Ők legalább összemenni nem fognak, és átszaladni a lábaim közt, sétagalopp lesz!~
Sean Darrow
Sean Darrow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 608
Hírnév : 24

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sarah Wilchok Szer. Jan. 18, 2012 2:27 pm

Mivel Elanor a maradás mellett dönt, így a felállás nem változik. Én is rámosolygok a lányra, hiszen semmi probléma nincs ezzel, csak segíteni szerettünk volna, de hát minden megoldódni látszik. Mivel Sean már válaszol Nick kérésére, így én csak biccentek felé egyetértésem jeléül, aztán már csak Tempóra és a játékkezdésre figyelek. Nekem teljesen megfelel, ha Nick ugrik a labdáért és remélem sikeresen el is orozza Josh- elől. Igyekszem sokat mozogni, hogy lerázzam Lex-et, aki úgy látszik az emberfogásos technikát szeretné alkalmazni és le nem veszi rólam a szemét.
Ha Nick-től vagy Sean-tól hozzám kerül a labda, akkor folyamatosan pattogtatva próbálok elszakadni az emberemtől és, ha valamelyik fiú jó pozícióba kerül lepasszolni, de, ha az ellenfeleink nagyon a palánk alá húzódnak, akár egy távolabbi dobást is megkockáztatok.
Amennyiben van olyan szerencséjük és Josh szerzi meg a labdát igyekszem erőteljesen megzavarni az akinél éppen a labda van, hátha mivel kevésbé gyakorlott játékosok, lépéshibát követnek el, vagy rosszul passzolnak.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Nick Hawk Szer. Jan. 18, 2012 10:12 pm

A tanárnak nem állt szándékában másképp felosztani a csapatokat, és elmondta, hogy miért pont így csoportosított minket. Nem haragszom Sean-ra, tulajdonképpen egy gyengébb társán akart segíteni, ami nem is probléma. Vissza mosolygok rá, és meglepődöm, mikor engem jelöl ki, hogy ugorjak a labdáért. Először szabadkozni próbálnék, de rájövök, hogy abból jó egyáltalán nem sülne, ki, így úgy döntök, inkább elfogadom és felálloka másik diáktársammal szemben. Amint elhangzik a sípszó, a lehető leggyorsabban próbálok reagálni, felugrani és elcsaklizni a labdát, majd ugyanezzel a mozdulattal Sarah felé passzolni, hisz mégis csak hölgyeké az elsőbbség. Ha megtörtént próbálok úgy helyezkedni, hogy a három pontos vonalon kívülre kerüljek, mivel ki kell hozni a labdát. Közben megpróbálok minnél távolabb maradni az ellenféltől, jobb pozíciót elérve.

Ha nem sikerül megszerezni a labdát, abban az esetben megpróbálom minnél hamarabb elcsaklizni a labdát, majd egy, talán két nagyobb lépést megtenni, majd lepasszolni valamelyik csapattársamnak, aki épp szabadon van.
Nick Hawk
Nick Hawk
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 27
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Elanor Brite Csüt. Jan. 19, 2012 1:15 pm

Egy kosárra..hát jó, legyen, legalább nem fulladunk ki annyira, amíg hármacskán végigvergődünk a pályán, hiszen elég kevés passzolási lehetőségünk lenne. Persze ezt nem igazán szeretem...
A csapat azért már kezd alakulni, már ami az összetartozást illeti. Nagyot csapok bele Lex magasba emelt kezébe, kacsintva egyet a fiúra, s mosolyogva, hiszen én is hasonlóban bízok: "Jók leszünk!" Már csak azt kell megvárni, hogy Josh elhozza nekünk a labdát, és szerencsés, kezdő helyzetbe kerüljünk. Figyelmemet mindig két csapattársamra függesztem, várva a lehetőséget, hogy labdához jutva -jöjjön az akár Joshtól, akár Lextől- én is kivegyem a részem a játékból, s egy jó passz után kosárra dobjak, várva hátha az bele is pottyan abba. Persze ha nem mi hozzuk el a labdát is kell egy kis lendület, s igyekszem is labdát szerezni. Saraht blokkolják éppen, neki elég nehéz labdát passzolni, így én inkább arra várok, hogy a két srác között repüljön a laszti, s én felugorva megszerezzem azt, s rövid pattogtatás, labdavezetés után, igyekezve nem lépéshibát véteni, annak a srácnak dobom a labdát, aki jobb helyzetbe kerül.
Nah ebből mi lesz? Ugyan ki fog nyerni?
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Colin Cooper Csüt. Jan. 19, 2012 9:12 pm

Erő, egészség

Colin először még tartott attól, hogy nehéz lesz belerázódnia az általa összeválogatott csapatoknak a játékba, de meglepetésére nagyon hamar kiosztják a szerepeket. Ezért úgy dönt, hogy egyelőre nem lesz olyan szigorú bíró, és sípolás helyett csak tanácsokkal szól oda a játékosoknak. Mint például:
- Figyelj az emberedre! Ügyelj a labdavezetésre! Ne érj hozzá a blokkolt emberhez!
Mindkét csapatnak sikerül ráállnia a védekezésre, amit az óvatos taktikának tud be új tanáruk. Ebbe nem is szól bele, majd ráéreznek a támadás lendületére is.
~ Egész ügyesek. Jó ötlet volt fakultatív órával kezdeni a tanítást!
Elégedetten mosolyog, miközben figyeli a kosarazó diákokat. Közben kocogva közlekedik körülöttük, hogy ne fázzon. Meg persze, hogy figyelhesse az eseményeket, de ne legyen útban senkinek.

Közben az eddigi szellős idő is megnyugszik, és kisüt a téli nap lapos, álmoskás sugarakkal. Kicsit olyan, mintha tetszene neki a játék, és ezért nyitná egyre nagyobbra kíváncsi szemét.
Érezhetik a játékosok is, hogy van a napsütéstől, vagy az adrenalintól de egyre jobban kezdenek belemelegedni a játékba. Pattog a labda, gyorsan sorjáznak lépteik a betonon, surrognak a forduló játékosok cipői.
Szinte észre sem veszik, de ez már nem egy tornafeladat, hanem valóban játék. Ahogy szívük pumpálja az éltető és mozgató vért szikrázó idegeik ingereire, a labda is csak egy újabb - néhol még kicsit kevésbé ügyes - végtaggá válik.

Colin megáll egy rövid időre, és karba tett kézzel figyeli az ifjoncok lendületét. Egyik lába önkéntelenül is dobolni kezd egy ritmust, ahogy belső muzsikája felveszi tanítványai tempóját. Amiatt sem csügged, hogy eddig még nem született pont egyik oldalon sem.
- Gyerünk srácok, a meccs hat pontig megy!


/Most, hogy kicsit pörgessünk a játékon, pörgetünk kicsit a reagolási szabályokon. Nem lesz túl bonyolult, ugyanúgy maradnak a körök. Marad a szabad sorrend, és maradnak a körök. Következő kör vége szombat (január 21.) éjfél. Utána automatikusan új kör kezdődik, tehát megint írhattok, szabad sorrendben. Utána körváltás (január 23.) hétfő éjfél, aztán pedig csütörtök (26.) éjfél, majd pedig szombat (28.) szintén éjfél. Nem írok körváltásokkor, hacsak nincs sérülés. Ugyanúgy, mint egy pörgős harcnál, nyugodtan írhattok. Csak tartsátok be a feltételes módot, és figyeljetek egymás írására! (: Ha összegyűlne a hat pont, akkor természetesen még írhat mindenki egyet, aztán én jövök. Ha bármi nem világos valakinek, dobjon egy pm-et!/
Colin Cooper
Colin Cooper
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 158
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Vendég Pént. Jan. 20, 2012 1:46 pm

Gregory, ahogy kezdődik a meccs, már lendül is. Sarah nagyon jó játékos, először nehezen sikerül Fireheart-nak fognia és nagyon könnyen kicsúszik a takarásból, de aztán Gregory elég jól felfejlődik a lányhoz.
Még egy vigyort is dob Sarah felé, ahogy a játék hevében mozdulnak, feszülnek az izmok.
Ám akárhogy is alakul a kezdet, Gregory számára Sarah fogása az első adandó alkalommal sikertelenségbe fullad. Sean számára olyan könnyű Gregory lépéseinek a leszerelése, hogy a labda, ahogy arra kerülne a sor, hogy Sarah-t blokkolja, nagyon könnyen a másik csapathoz kerül. Gregory ezen meg is lepődik, majd rövid időn belül a másik csapat helyzetbe kerül, és könnyen lehet, hogy be is dobják a labdát.
Ez esetben Fireheart egy gyors sorry-t dob a csapattársai felé, majd jóval kevésbé magabztosan és lendületesen folytatja a játékot.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Nick Hawk Szomb. Jan. 21, 2012 12:24 pm

Rögtön érzem, ahogy felmegy az adrenalin szintem, ahogy a meccs kezdetét veszi. Mit ne mondjak, élvezem, és örülök, hogy más is így van ezzel, bár lehet rosszul látom. A lehető leggyorsabban próbálok leszakadni az engem blokkoló emberről, majd pozícióba kerülni, hogy végül bedobhassam. Ha valamilyen csoda folytán hozzám kerül a labda, akkor lépéshiba nélkül a lehető legnagyobb távokat teszem meg, majd lepasszolom a két csapattársam közül annak, aki per pillanat rosszabb helyzetben van, így a jbob helyzetben lévő simán helyezkedhet még, illetve én is megpróbálhatok jobb szöget és távolságot találni magamnak. Ha az ellenfél csapatánál a labda, akkor legjobb tudásomhoz híven próbálom őket blokkolni, és megakadályozni, hogy pontot szerezzenek, illetve, hogy megpróbálják rádobni a labdát a palánkra. Ha mégis a gyűrű felé száll a sporteszköz, megpróbálom kiblokkolni a dobást, ezzel megvédve a területünket, és nem hagyni, hogy pontot szerezzenek.
Nick Hawk
Nick Hawk
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 27
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sarah Wilchok Szomb. Jan. 21, 2012 12:42 pm

Érzem a kutató pillantásokat, ahogy Lex megpróbál rájönni, hogy merre mozdulok, mit tervezek, ezért igyekszem kiszámíthatatlanul és sokat mozogni, hogy lerázzam és labdát tudjak szerezni.
Láttam, hogy Nick-et sem kell félteni, hiszen jól helyezkedik és ő is próbál jó helyzetekbe kerülni. Sean figyel és igyekszik hasonlóan eljárni. Ez most jó taktika, hiszen az emberfogás egyetlen ellenszere a sok mozgás, mert csak így lehet labdát szerezni.
Mikor Nick-nél van a labda elég sokáig ügyesen meg tudja tartani, az emberét húzva maga után egészen a pálya sarkáig elviszi a labdát, majd vissza passzolja a három pontos körön kívül, éppen felé forduló Seannak, aki hirtelen megtorpan és én azon imádkozom, hogy csak most el ne induljon. Hát vagy az imádság, vagy a dübörgő gondolataim, de hatottak Seanra és felém pillant.
Én addigra már egészen megizzadok Lex-el, hiszen nagyon ügyesen tapad rám, de most egy kisebb testcsellel elhúzok mellette és máris a palánk alatt vagyok. Sean ekkor visszapasszolja a labdát Nick-nek, aki átlátva a helyzetet beejti a labdát középre és nekem, már csak fel kell ugranom, hogy bezsákoljam a labdát. két pont ide! Vidáman összepacsizok a srácokkal és felállunk a következő körre.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Joshua Grant Szomb. Jan. 21, 2012 1:23 pm

Izmaim megfeszítve dobom felfelé magam Nickkel a lasztiért, reménykedem, hogy az a néhány centis különbség az én javamra billenti a mérleget, de be kell látnom, hogy ennek nincs realitása. Nick gyakorlottabb és picivel jobban is kapja el a kezdő sípszó ütemét, így gyorsan leveszi előlem a labdát.
Gyors átjátszása következik a labdának még gyakorlatlan csapatunkon az ellenfél részéről, jó magam robbanékonyan futok Nick mellett megpróbálva fedezni előle a gyűrűt és társait is. Túl sok - döbbenek rá. Nem lehet egyszerre három irányt lefedezni. Lex Sarahval lohol, nagyjából egymagasak is a lánnyal, Elanornak jutott viszont így a másik magas ember, Sean. Biztos ügyes, de ez a különbség akkor is soknak tűnik, így felé próbálom lezárni az utat a gyűrűn kívül. Nick ütemet vált, majd remekül passzol, miközben engem a lendületem tovább visz, így tiszta a passza. Tehetetlenül nézem a tovább passzolt labdát, de nem rohanok utána. Fegyelmezetten felzárkózom Nickre és folytonosan a nyakán lihegek. Nem tudok labdát szerezni, de néhány felé szánt passzba bele tudok ütni, ami így messzire hullik. Végül azonban csak bejátssza a passzt Sarahnak egy megszerzett labdából, aki nem igazán tudom hogy ugrik ekkorát, de a gyűrűt is fogja a pontszerzés közben.
Gregnek dobom a labdát kezdésből, majd immár elszakadásra játszom Nicktől, aki azonban nagyon gyakorlott hozzám képest. Azért egy nem eltervezett megállás közben, ugyanis rálépek a cipőfűzömre és botladozó léptekkel keresem az egyensúlyom megtalál a labda. Nincs mese, rádobom, mert Nick már a nyakamon is van. A labda szép íven pattan a gyűrű szélén, Sean és Elanor ugranak a lepattanóért. Maradt hát a 2 - 0 oda. Elmosolyodom. Na és? Jópofa buli. Már loholok is Nick után, mindenképpen próbálom kivenni a játékból.
Joshua Grant
Joshua Grant
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 218
Hírnév : 3
Tartózkodási hely : Xavier Intézet/Sheena mellett

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Elanor Brite Hétf. Jan. 23, 2012 12:22 pm

Ajjaj...nagyon bele kellene húznunk, ha nyerni akarunk, hiszen az ellenfél csapat egyre jobban játszik. Na jó, azért mi sem hagyjuk magunkat, nem adjuk könnyen a pontokat, hiszen igyekszünk labdát szerezni, s pontot dobni, csak eddig nem sikerül. Pedig a nálam magasabb ember mellett is ugrok a lepattanóért, mégsem sikerül elhoznom. Élvezem a játékot, a mozgást, de kezdek belegabalyodni abba, hogy ki, mikor, hol van. Ami nem túl jó, mert így hogyan is akarok jó helyzetbe kerülni. Vékony alkatom azonban hozzásegít ahhoz, hogy a nyurga fiúk mellett elslusszanva, s magasba repülve elhappoljam a labdát, amin kettőt pattintva már dobom is tovább Lexnek, egy jó helyzetbe hozva így a fiút.

//Bocsánat a késésért, és a poszt rövidségéért. Nem kell engem mindig megvárni, pörögjetek nyugodtan:)//
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sarah Wilchok Kedd Jan. 24, 2012 9:48 pm

Mivel Lex úgy döntött ő fogja megkeseríteni az életemet a pályán ezért én sem hagyom, hogy levegőt vegyen, így a nyakán lógok és igyekszem megzavarni a labdaátvételében, vagy a továbbításban. Elanor egészen ügyesen vezetgeti a labdát és próbálja mozgásba hozni a játékosokat,, így mikor Lexhez továbbít én is próbálok beleütni, hogy megszerezve azt újból mi irányíthassuk a játékot és hamar tovább növeljük az előnyünket. De nem sikerül, így a fiú elsuhan mellettem, és én már későn fordulok utána. Megütni nem akarom ilyen helyzetbe, mert akkor biztos büntető lenne a vége, így csak nézem, ahogy a kosár felé tart. Remélem, hogy valamelyik társam még időben meg tudja állítani, mielőtt rádobja.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Colin Cooper Csüt. Jan. 26, 2012 11:52 am

/Mivel nem vált be ez a "szabadharc" stylusú játékvezetés, ezért kipróbálunk egy új módszert. Ugyanúgy "harcként" tekintendő, de párokra osztom a játékosokat, a játékot pedig ezáltal párharcokra. Így mindenkinek csak a saját párjára kell figyelnie, akivel olyan helyzetet játszanak le, mikor éppen ők kerülnek helyzetbe a kosárpalánknál.
Sorrendi megkötés továbbra sincs, a párok figyeljenek egymásra, hogy felváltva írjanak. A többiekkel nem kell foglalkozniuk egyelőre./

Erő, egészség

Lexnek sikerül rátapadnia Sarah-ra, bár ez az akció után sikeresen megfordul. Következő helyzetben ugyanis ahogy csapatánál a labda, a lány tökéletes helyzetben van, hogy támadás közben megpróbáljon közbelépni. Lex szerencséjére már kezd ráérezni a labdavezetésre, és úgy egyáltalán a kosárhoz szükséges mozgásokra, ezért nagyjából egálban vannak.
Egyelőre Lex vezeti a labdát, de Sarah folyamatosan a nyomában van. Mindketten jobban megizzadtak a kezdeti, védekező stílusú játék folyamán, mint elsőre gondolták volna. Szervezetük ezt verejtékkel és lihegéssel jelzi nekik.

Nick és Josh farkasszemet néznek, mikor Colin feldobja a labdát. Hajszálpontosan egyszerre ugranak fel a golyóbisért, de Nick lendülete nagyobbnak tűnik, így kihalássza azt ellenfele elől még mielőtt újból a föld felé indulnának.
Ahogy azonban a palánk felé lendül, rá kell jönnie, hogy Joshnál is akad előny. Úgy tűnik ugyanis, hogy korábbi sporttapasztalatából így labda nélkül egy dolgot igazán jól tud alkalmazni: a futást.
Az elkövetkező pillanatokban kiderül, ki a fürgébb és ki az ügyesebb.

Elanor, Sean magassága ellenére, fürgeségét kihasználva viszonylag könnyen szerzi meg a labdát. Az erőviszonyok ennél a párosnál sem egyértelműek, hiszen Sean magasabb, és Colin szabályai ellenére is gyakran használja telepatikus képességeit. Mondjuk ez egy tesióra, nem becsülettréning, így ez csak egy tényállás marad.
A lány ezzel szemben úgy tűnik, nem hív segítségül semmiféle mutáns képességet, viszont jóval sportosabb alkat. Ráadásul nem is ismeretlen számára ez a sportág, így jó eséllyel indíthatja meg ezt a támadást.



/Tehát ez most nem csapatjátékként játszandó, hanem párharcként. Következő körváltás január 28. szombat éjfél. Addig mindegyik páros annyiszor ír, ahányszor csak akar, vagy ameddig biztosan végbemegy/meghiúsul a támadás./
Colin Cooper
Colin Cooper
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 158
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Joshua Grant Szomb. Jan. 28, 2012 9:20 am

Mint aki rúgóra jár indultam az ég felé a labdáért, amit feldobott Tempo tanár bácsi, de nem igazán volt esélyem azt hiszem. Vagy épp mert azt hiszem, azért nem volt esélyem? Mindenesetre Nick ujjhegyei előbb érintették egy pillanattal a labdát, ez már elég is volt ahhoz, hogy magához húzza a játékszert. Talajt fogva utána iramodtam, nyurga testfelépítésem és hosszú lábaim most előnyt jelentettek.
Mindenképpen igyekeztem befogni a fiút még jóval a palánk előtt, majd fürgeségemre alapozva elállni az útját bármerre menne is, magasba emelt karjaimmal elfogni a dobás lehetőségét. A mozgására koncentráltam, hogy mindig arra tudjak lendülni, amerre ő megindulna, illetve akkor ugorjak fedezékként, mikor ő dobásra. Ha kínálkozik lehetőség, akkor sem próbálom elvenni a labdát, Nick gyakorlott és ügyes, biztosan nem sikerülne, inkább a dobását próbálom lefedezni.
Joshua Grant
Joshua Grant
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 218
Hírnév : 3
Tartózkodási hely : Xavier Intézet/Sheena mellett

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Nick Hawk Hétf. Jan. 30, 2012 1:22 pm

Úgy tűnt kezdenek elrendeződni a párok, és én Josh-t kaptam ki a másik csapatból. Nyurga testű ifjú volt, aki simán le tudott fedni, így megnehezítve, hogy pontokat szerezzünk a csapatunkkal. A legjobb tudásom szerint próbáltam leválni róla, ha kellett még a három pontos köríven is kimegyek, remélve, hogy mivel innen úgyis fordulni kell, valamennyire enyhül a fogása. Megpróbáltam lepörögni róla, igazi piruett repertoárt mutattam be, remélve, hogy egyszer sikerül legalább egy pillanatra leráznom, így labdához juthatok és két nagy lépés után rádobhatom a palánkra, fohászkodva Istenhez, hogy menjen be. Ha nem úgy van, ahogy én számoltam, akkor próbálom lefogni Josh-t, bár ez nem lesz egyszerű. Úgy ugrálok körülötte, mintha valami afrikai törzsi táncot járnék, és a kezeimmel próbálom elcsapni, vagy akár elcsaklizni is a labdát, nagyon figyelve arra, hogy nehogy hibát vétsek, amiért büntetés járna. Bevetem minden tudásom, amim van, és ha megpróbálja rádobni, én is ugrok vele együtt, hogy kiblokkoljam a pont szerzési kísérletet.
Nick Hawk
Nick Hawk
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 27
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Elanor Brite Hétf. Jan. 30, 2012 7:46 pm

Úgy alakult, hogy Sean lett a párom, vagyis inkább az aktuális ellenségem. Jobbra lépek, ő is arra, balra indulok, ő is arra...mármint nekem megfelelően. De vajon honnan a fenéből tudja, hogy mire készülök, még mielőtt megtenném azt? Nem tudom, de ha ez ismétlődik, az már gyanússá teszi, hogy használja erejét. Gondolkodva kicsit, mintha mentalista képességei lennének a srácnak, bár meg nem mondom, hogy ő maga, vagy Sarah mesélt hasonlót. Azért sikerül túljárni az eszén, s egy ügyes csusszanással karja alatt átbújva kerülöm meg őt -ha le nem teszi elém karját-, hogy hosszabb csata után a kosár felé reptessem a labdát, s be is dobjam. Ha Sean nem vigyáz, még meg is csikizem egy óvatlanabb pillanatában, hogy a kezében lévő labdát könnyebb legyen megszerezni.
~Vigyázz Sean, mert veszélyes fegyverem van.~
Szélesen vigyorgok a fiúra, amint szembe kerülök vele, s még gondolatomban is ironizálok vele kissé.
Képességemet én itt hiába használnám, nem sokat érek vele, hiszen kosarazni egyik figurám sem tud. Egyébként sem tudom mi hasznuk is van.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Vendég Kedd Jan. 31, 2012 2:22 pm

A téli nap gyengén vonja be erejével a pályát. Épp elég ez egy kis bátorításra, hogy az izmok ne remegjenek a hidegben annyira, és éppen elég elhinteni a közeledő tavasz álmát a bágyadt, sápadt égbolton.
Fireheart a testmozgástól felszabaduló adrenalin hatására már nem fázik, izmai pedig átmelegedtek az elégett energiától. Nincs ebben egy csepp sem a képességéből, ő mégis úgy érzi, mennyei érzés a nemes küzdelem lendülete, mintha ugyanolyan természetfeletti adottság lenne a sport, mint az ő képességeik.
És az adrenalin mellett felszabadul az endorfin is, ami tompítja az izmok munkájának érzését, ami ellazít és átölel, mint a harc angyala.

Sarah jó. Nagyon jó. A fiú és a lány teste egyszerre feszül, arcuk kipirosodik a mozgás közben. Comb feszül és comb válaszol, váll fordul és fordul a másik váll. A labda pattanik és Fireheart, leküzdve kezdeti gátlásait, elszabadítja a fantáziáját. Egy átfordulással a teste előtt vezeti el a labdát, így ő a labda és a lány közé kerülve egyszerre blokkol.
Szembevigyorog Sarah-val. Miközben a következő csele nem sikerül, és a lány leszereli tőle a labdát, az elsuhanó Sarah illata arcon csapja. A dezodor és a tusfürdő keveredik az emberi bőr és haj egyedi, egészséges illatával, és a fiú azonnal, szinte varázsütésre motiválva érzi magát. Párharcra. Játékra.
Ahogy ismét hozzájuk kerül a labda, Gregory mindent megtesz, hogy blokkolja a lányt. Test a test ellen, leheletük egymás nyakán, izmaik ruganyos mozgása keresi a másik összhangját. Egy-egy gyors pillantás váltása, egy-egy mosoly, szinte fogcsikorgatva, a heves küzdelemben. Fiú és lány, ember és ember feltüzelt párharca a téli hidegben.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sarah Wilchok Kedd Jan. 31, 2012 5:10 pm

Végül egészen belelendül mindegyikünk a játékba, és lassan elmosódnak a különbségek, mindenki megtalálja a párját. Úgy látszik én és Lex is egymásra találtunk, mert folyamatosan vagy blokkolni próbáljuk a másikat, vagy kicselezni, nem szakadunk el egymástól.
Most éppen a fiú vezetgeti a palánk felé a pattogó labdát, amit persze igyekszem megakadályozni, de remekül védi azt testtel, így hol jobbról, hol balról próbálom elütni, aztán az egyik cselnél kicsit elszámolja magát és sikerül megkaparintani. Most én vigyorgok vissza a fiúra, és már viszem is távolabb tőle, hogy legyen helyem és időm áttekinteni a felállást.
Persze ezt Lex sem nézi tétlenül, már a nyakamon is liheg, nem hagy egy perc nyugtot sem, a játék ritmusa, most már teljesen magával ragad és kicsit személyes párharccá is alakul, hogy melyikünk tudja lerázni és kicselezni a másikat.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Joshua Grant Szer. Feb. 01, 2012 2:27 pm

Nick mozgékony és nagyon jól fedezi a labdát, nem nagyon tudok a közelébe férkőzni, de a sebességemmel próbálom ezt kompenzálni, na meg azon egyszerű ténnyel, hogy neki a gyűrű felé kell mozogni, ha valamit kezdeni szeretne, így mindig igyekszem elállni az útját és tapadok rá de nagyon, hogy ne tudjon meglódulni. Bejátssza velem szemben az egész pályarészt, akkor is követem, mikor a 3 pontos íven kívülre megy. De azért a gyakorlata meghozza a sikert, ahogy kezdi kiismerni a mozgásom azt hiszem, lévén az nem egy széles repertoár ebben a játékban. Sikeresen fordul le rólam és dobja el a labdát két lépés után én a levegőben úszva szinte ugrás közben próbálom elérni, de már nem megy, csak az ujjhegyeim súrolják a lasztit, ami megpattan a gyűrű szélén és hullik vissza figyelő tekintetünk előtt...

(Colin döntsd el bement-e)

Mikor nálam a támadás nem sok mindent tudok tenni, csak gyorsaságomban próbálok bízni, mert nem sok reményem van bármi másra, sokkal tapasztaltabb mint én, esélyem sem lenne lefordulni róla. Ahogy a többiktől láttam Nick felé emelem a tenyerem és a testemmel is fedezem az így némileg mögöttem pattogtatott labdát. Semmi esélyem igazán rádobni, 3 pontossal meg álmomban sem próbálkoznék... Figyelem a társaimat, majd Elanor, aztán Lex szemébe nézek és próba szerencse alapon elkezdek félkörben Elanor felé futni a labdát fedezve és ha minden összejön, ha Lex le tud fordulni az ekkor talán egy pillanatra az én meglódulásomra koncentráló Sarahról, akkor bejátszom neki a lendületben lévő Nick háta mögött eldobva a lasztit, majdcsak kezd vele valamit...

(tudom, hogy párharc, de nem tudok mit csinálni, Joshnak nincs elég önbizalma egy dobáshoz. Ha sikeres lesz esetleg az akció (Nick úgy dönt) akkor mondjuk kerüljön előnybe a saját játékában Lex vagy valami, bocsika... Embarassed)
Joshua Grant
Joshua Grant
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 218
Hírnév : 3
Tartózkodási hely : Xavier Intézet/Sheena mellett

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sean Darrow Csüt. Feb. 02, 2012 2:01 am

Elenor gyors, de önhibáján kívül elárulja minden mozdulatát, mielőtt megléphetné őket. Persze ez valahol csalásnak számít, és tisztában van vele, hogy Colin direkt megkért rá mindenkit, hogy ne használjon képességet, de tudja mit? Ha megmutatja, hogy kell kikapcsolni, őt kéri majd fel tanúnak az esküvőjére, addig meg ez van!
~Mintha annyira élvezném hallgatni az erotikus regényt, amit Lex ír a fejében a barátnőmmel a főszerepben. Rászólnék, hogy menjenek szobára, de Sarah-t ismerve már az odautat sem élné túl.~
Elenor persze elveszi tőle a labdát, ezzel is jelezve, hogy inkább a játékra kéne figyelnie. Ami ennél is rosszabb, hogy látszólag rá is döbbent a titkára, sőt, még meg is csikizi őt, a galád!
~IGEN?~ - Kérdi ellenfelétől egy telepatikus üzenet formájában. ~No megállj csak!~
Megpróbálja útját állni a lánynak, és elvenni tőle a labdát, mikor hozzá kerül, de még mindig túlzottan zavarják a körülötte kavargó gondolatok abban, hogy sikerrel is járhasson. Közben azért hallja a lány aggodalmait, és ha az előbb nem szaladt el sikítva - amit nem nézne ki belőle - akkor válaszol is rá.
~Nem tudom mennyire hasznos, de a hold engem például meg tud nevettetni. Ezek szerint többen is vannak? Amúgy bocsi, de nem tudlak nem hallani...és mást sem...~
Na persze, a lány remekül hall, így mondhatta volna ezeket szóban is, csak akkor ugye lebukott volna.
Sean Darrow
Sean Darrow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 608
Hírnév : 24

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Nick Hawk Csüt. Feb. 02, 2012 4:02 pm

Josh remek játékos, és nagyon nehéz leszakadni róla. Emellett rettentő fürge, amit jól ki is használ, nem beszélve nyurga alakjáról, ami megint csak nagy előnyt jelent számára. Egyetlen esélyem maradt, hogy végleg kiiktassam - na nem szó szerint, csak átvitt értelemben - mégpedig az, hogy megpróbálom kifárasztani. Eleinte elég nehezen ment, de kezdtem ráérezni a gyenge pontjaira és próbáltam azokat kihasználni, ám labdával így is előnyben volt, mert még jóval magasabb volt nálam, így simán bepööcinthette volna a fejem fölött a labdát. Kicsi a bors, de erős, szokták volt mondani, így próbálom minél több fogással és mozgással kifárasztani, egy ideig jelzem a a csapattársaimnak, hogy nem nagyon leszek labdakezelési helyzetben, remélem ezzel nem okozok gondot, de Josh sem hagyja magát. Remekül indul meg, amikor hozzá kerül a labda, majd próbál minket átverni, és sajnos sikerül is átpasszolnia csapattársának a labdát. Nem tudom, hogy ez mennyire válik előnyünkre, vagy épp hátrányunkra, de ez egy remek alkalom, hogy most kifárasszam az ellenfelem. Próbálom lefogni, a testemmel akadályt képezek, hogy még véletlenül se tudjanak neki passzolni, de persze semmi sem biztos, eleve magasabb, mint én, így a fejem fölött simán kaphat labdát, na meg hátrafelé nem látok. Ez nagy bej, egyelőre enm tehetek semmit. Ha már érzem, hogy fárad, próbálok visszatérni a játékba, de mostantól nagyon figyelnem kell Josh-ra. Remek játékos, és remélem később még akár jó haverok is lehetünk.
Nick Hawk
Nick Hawk
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 27
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Colin Cooper Hétf. Feb. 06, 2012 9:30 pm

Erő, egészség

Elég sokáig birkózik a két csapat, mire Colin úgy dönt, lefújja a meccset. Egy kicsit ráncolja a homlokát, de aztán elmosolyodik, és megtapsolja a diákokat.
- Szép játék volt! Jár nektek a taps! Különösen azoknak, akik eddig nem sokat kosaraztak. A végeredmény négy-négy. Mindenkire nagyon büszke vagyok! Most szeretném, ha egy kicsit leráznátok az igénybe vett végtagokat, és nyújtanátok egyet. Utána két kör kocogás a pályán. Nem kell túl gyorsan, csak hogy meglegyen a levezetés!

Amíg lazít egy kicsit a társaság, tanáruk odamegy a nyitott sporttáskához, és behozza a pálya közepére. Kivesz belőle néhány vastag krétát. Jól láthatóan megfelezi az egész betonpályát, illetve a két végén leválaszt még egy-egy sávot. Visszaáll a pálya közepére, és magához inti a fiatalokat, ahogy végeztek a két kör futással is.
- A következő játékot biztos többen ismeritek, bár lehet, hogy más szabályokkal. Ez a kidobós lesz. Maradnak a csapatok, egyik és másik térfél, az a két szélső sáv pedig a fogolytábor.
Egyesével mindenkinek odadob sorban egy-egy röplabda nagyságú labdát - valamivel puhábbak -, majd a vállára akasztja a táskát, és még kettőt kivesz, amiket kézben tart.
- Egyszerűek a szabályok. Ha egyből elkapod a feléd repülő labdát úgy, hogy a tenyereden és az ujjaidon kívül más testrészedhez nem ért, akkor megúsztad. Egyébként ha megdobnak, mész az ellenfél mögé a fogolytáborba. Ha egy fogoly kidobja valamelyik fogvatartóját, akkor visszamehet a saját térfelére, az ellenfél játékosa pedig fogoly lesz náluk.
Végignéz a játékosokon, hogy mindenki mindent megértett-e. Mondjuk látszik az arcán, hogy nem tartja bonyolultnak a szabályokat, de azért a biztonság kedvéért vár egy kicsit a kérdésekre.
- Az extra, hogy minden mutáció szabadon használható. Annyi a megkötés, hogy nincs repülés, és mindenki csak a megengedett területen tartózkodhat. Ha szabad, akkor a saját térfél, ha fogoly, akkor a fogolytáborban van.

Ha most sincs kérdés, Colin megvárja, míg mindenki a saját térfelére kerül. Kisétál a pálya szélére, és két kezét a bennük tartott labdákkal együtt széttárja.
- Ahogy földet ért mindkét labda, kezdődik a játék. Addig tart, amíg le nem fújom. Egymás testi épségére továbbra is vigyázunk - teszi hozzá, elmosolyodik, és ívesen bedobja a labdákat nagyjából középre.


/Bármilyen szituáció bátran kijátszható. Nem muszáj lineárisan minden időpillanatot levezetni. Lehet éppen fogolytáborból való szabadulás, vagy bravúros kitérés, bátran használjátok a fantáziátokat és kreativitásotokat! Most nincs pontlimit, nincs kötött sorrend, csak élvezzétek a játékot! Smile Első kör szerda éjfélig tart, utána írok egy összefoglalót, de addig is írhat bátran mindenki, amennyit jól esik. Ha addigra még nem dobáltátok szét egymást, akkor lesz több kör is./
Colin Cooper
Colin Cooper
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 158
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sarah Wilchok Csüt. Feb. 16, 2012 2:24 pm

A kosarazás után egy kis lazítást vezényel Colin, míg ő előszedi a következő játék kelléket, ami mint a levezető futás után kiderül kidobós lesz.
Nem egy rossz játék, főleg egy kis plusszal megtuningolva, vagyis, hogy mindenki használhatja amivel megáldotta az ég.
Hát ez most nekem nem olyan nagy kedvezmény, hiszen sem a tüskéimmel, sem a páncélbőrömmel nem megyek vele sokra, így marad az edzettségem és a fürgeségem.
Igazából talán Sean mentális képessége, ami számíthat valamit, meg aztán az új srác Nick mutációja, ha kiderül mi is az. De azt kell mondanom talán ezzel is kiegyenlítettek a feltételek, hiszen a másik csapatban meg ott van Josh képessége.
Mikor Colin felrajzolja krétával a pályát, már ki is sétál, majd bedobja a plusz labdákat, amikre most ügyet sem vetek, de, ha valaki az ellenféltől azokra figyelne, akkor aránylag könnyű préda lenne.
Ha meglátom a lehetőséget, hogy valaki másra figyel már vágom is hozzá, a saját lasztimat, hiszen most igazán nagy a káosz ezzel a sok guruló labdával. Ha sikerül valakit eltalálnom, már húzok is a pálya legvégébe, hogy a várható visszatámadást időben ki tudjam kerülni. Igyekszem sok-és kiszámíthatatlan mozgással megzavarni a dobó játékosokat.

Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Sean Darrow Csüt. Feb. 16, 2012 3:37 pm

~Kidobós?~
Először a kezébe került labdára néz, majd Sarah-ra, majd megint a labdára, természetesen még a játék kezdete előtt. Képességével enyhén megemeli a lasztit, hogy az az arca előtt lebegjen, majd elengedi, hogy visszahuppanjon a kezébe.
~Szerinted mennyire lenne genyóság ezt bevetni játék közben?~
Kezdetét veszi a játék, Sean pedig azonnal elhajítja a nála lévő labdát nagyjából a másik Sean felé. Na persze, a nagyjából esetünkben azt jelenti, hogy kilométerekkel mellé, így hacsak nem ugrik az útjába, a labda tovaszáll, egészen addig, míg a fiú felemeli öklét, s gondolatban egy "GET OVER HERE" csatakiáltás kíséretében visszarántja a labdát, hátba támadva a srácot.
~Követő labda, biztos jól meggondolták ezt?~
Az üzenet ezúttal is Sarah-nak szólt persze.
Sean Darrow
Sean Darrow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 608
Hírnév : 24

Vissza az elejére Go down

Kosárlabdapálya - Page 3 Empty Re: Kosárlabdapálya

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.