Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kikötő és komp

+13
Sheena Duran
Szellem
Adam Windsor
Cristopher W. Somerset
Lynn Harlow
Sebastien Longley
Ratna Nayar
Darren Black
Sarah Wilchok
Sean Darrow
Electro
Alexis
Cerebro
17 posters

10 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Adam Windsor Kedd Aug. 14, 2012 1:16 pm

Felsegítitek Dennist, aki megköszöni, majd miután kissé leporolgatta magát, meghallgatja a válaszaitokat. Meglepettnek tűnik, hogy még mindig szívesen "lógnátok" vele, de láthatóan örül is neki. Lelkesen bólogat:
- Hát a gépben otthon vagyok eléggé, igen - feleli. - A bowling... igazából mindig szerettem volna valami ilyesmit kipróbálni, de nem vagyok valami ügyes semmihez... - mormolja zavartan.
Ratna kevésbé lelkes az őrnagy hallatán, így némileg gondolkodóba esik a fiú is, ahogy visszafelé sétáltok a kifőzde irányába. Hirtelen felkapja a fejét:
- Óh persze! Hát van egy másik lehetőség is, de... az legalább annyira csücskös, mint Dick Morton, csak más szempontból - köszörüli meg a torkát. - Nos, mindenesetre neki is van egy segédtisztje. Vele is beszélhettek akár. Alexander Peacock főhadnagy. Na ő nem fog flörtölni, az biztos. Régi vágású, konzervatív úriember. Jó katona, bár kissé fekete-fehérben látja a világot és... - Dennis vállat von - nem igazán a pályára való. Nem elég erős jellem. Naiv, végtelenül hisz a toborzóplakátokon látható nagy eszmeiségben. Nagyon jó barát vagy bajtárs lehet bárkinek, de mint felelős parancsnok ő tuti nem tudná halálba küldeni az embereit, akkor sem, ha az a helyes döntés. Könnyen befolyásolható, mert hamar elragadják a hangulatai. Az a kár, hogy egyikőtökből se lehet kinézni egy veterán háborús hőst, akkor tuti hasra esne egyből. Nagyon tiszteli a kitüntetett veteránokat - vonogatja a vállait. - De ha gáz a flörtölés, akkor Peacock az egyetlen egyéb alternatíva.
Dennis várakozik, hogy első szavatokra ugorjon és hívja a választott tisztet. Nos... talán annak is lenne egy szolíd bája, ha látnátok mint háborús hőst kiöltözni Logant díszegyenruhában mint a propagandafilmek frissen borotvált, jól fésült frontkatonáját, amint szerény ám büszke amerikai hőshöz méltóan viselkedik. De persze meg is óvhatjátok ettől, bevállalva az őrnagy szolid flörtjeit és a körülrajongásotok. Döntenetek kell. Rozsomáknak nincs beleszólása, hiszen azt mondtok neki, amit akartok, hallótávon kívül van.
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Sarah Wilchok Szer. Aug. 15, 2012 6:31 pm

Igazán jól esik hallani, hogy nem sértődött meg Dennis, hanem hamar túltette magát azon, hogy kezdetben nem épp a sármjáért kezdtünk vele beszélgetni, de tényleg megváltozott azóta a hozzáállásunk és szívesen lógtam volna vele máskor is, hisz megtudtuk, hogy egész jó fej.
Aztán elindulunk visszafelé, miközben a srác erősen elgondolkozva néz Ratnára, akit valahogy nem láttam, hogy feldobott volna a dolog, amikor kiderült, hogy esetleg flörtölni kell azért, ha meg akarjuk szerezni a fontos információkat.
Hamarosan kiderült, hogy min töprengett Dennis, mert előrukkolt egy másik lehetőséggel is, gondolom ő is látta Ratnán a kelletlenséget.
Morton neve annyira nem vonzott, sőt, egyenesen kilelt tőle a hideg, de aztán megtudtuk, hogy az ő segédtisztjétől is lehetne híreket megtudni, csak ehhez meg kéne szerezni valahonnan egy hős veteránt, aki könnyedén kiszedhetné belőle ezek szerint, ami minket érdekel.
Míg a fiú várakozott, hogy akkor melyik tisztet is választjuk, én kérdőn néztem Ratnára, hogy akkor mi legyen, esetleg ismer-e valakit, aki eljá………Hát, hogy én milyen feledékeny vagyok! Hiszen ismerünk mi ilyen embert, na jó nem ember, de ez most lényegtelen! És még az a szerencse, hogy mindenről tud és azonnal akcióba is lendülhet! Csak éppen elő kéne, hogy keveredjen, mert már erősen hiányoljuk.
- Ratna, mit szólnál Rozsihoz? – néztem a lányra vidáman villogó tekintettel. – Azt hiszem ő pont ideális lenne. Ugye meg tudjuk győzni?

Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Rozsomák Vas. Aug. 19, 2012 6:04 pm

-Miről kell meggyőzni? - Kérdi egy kimondottan morcos hang, melyhez egy ingerült elefánt trappolása párosul, ahogy a hátuk mögül közeledik. Szegénynek nincs valami jó passzban, hisz annyira reménykedett benne, hogy a terve beválik majd, és végre azt teheti, amihez a legjobban ért: hülyére verhet néhány katonát, akiket ideküldenek, hogy terrorizáljanak két kislányt, és egy füst alatt megoldjon minden problémát a két öklével. De ha nem, hát nem, a csajok úgyis megszerezték a Jackpot-ot, ahogy látja.
-Heló, mi még nem találkoztunk. Én vagyok a...rajztanár a suliban ahova a lányok járnak, és mellesleg a sofőr is ma. - Kezét nyújtja a fiú felé. - Logan.
Ezek után a kocsi felé indul, előtte azonban még körbeszimatol, biztos ami biztos, hátha mégis előbukkannak valahonnan azok a könyörtelen, ütni való bakák, akikre annyira várt. Ha mégsem történik meg, a kocsiba szállás előtt még odaszól a lányoknak.
-Ó igen, csináljatok valamit a cipőtökkel, biztos telement kosszal, meg poloskával, és nem szeretném, ha a kocsiba kerülne, mert akkor tuti levadásznak engem, bárhová megyek. - Majd hátrafordul, Dennis-hez. - Apropó, hová is megyek?

Természetesen, ha valaki felemlegeti, hogy eltűnt, vagy, hogy ne adj isten segíthetett is volna az előbb, csak legyint egyet, és flegmán válaszol:
-Túléltétek, vagy nem? Ha pedig azt meritek mondani, hogy néhány tróger gondot jelent, lesz még bajotok, ha visszaérünk a suliba, mert annyi plusz edzést írok elő nektek, hogy nem elsz időtök a kis csínyeitekre...lehet megteszem mindenképpen!
Rozsomák
Rozsomák
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 737
Hírnév : 46

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Ratna Nayar Csüt. Aug. 30, 2012 4:51 pm

-Csak példának mondtam a bowlingot, felőlem bármi más lehet. Amúgy nyugi, én se vagyok valami élsportoló, de nem is az a lényeg, hanem hogy jól érezze magát az ember közben, nem? –válaszolok Dennis megjegyzésére, majd amikor eszébe jut egy másik megoldás is, kíváncsian hallgatni kezdem.
Hát igen… a fiúnak azt hiszem, igaza van abban, hogy nem vagyunk született veterán háborús hősök, sőt, így belegondolva, az ismerősök közül se tudom, kiből lehetne ezt kinézni… De… amikor meghallom Sarah ötletét! Először csak összevonom a szemöldököm, s már intenék is, hogy ugyan már, de aztán abbamarad a mozdulat. Már épp válaszolnék neki, amikor az érintett hangját hallom a hátunk mögül közeledni.
Logan hangját hallva lassan hátrafordulok, egyfajta „ha-szemmel-ölni-tudnék-és-nem-lennél-hallhatatlan-akkor-most-halott-lennél” pillantással jutalmazva drága, szeretett, egyetlen, kedvenc rajztanárunkat,hogy aztán egy angyali mosoly kíséretében forduljak vissza Sarah felé.
-Hmm… Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Hogy pont én ne tudnám meggyőzni? Őt? –mutattam az érintett felé, majd legyintettem egyet- Csak bízd rám.
Aztán Dennis felé fordulva folytattam:
-Mit gondolsz, ő megfelelne a célra? –intettem Logan felé, (ha pedig esetleg a tanárbácsi megkérdezné, hogy milyen célra, akkor: ukrán szervkereskedőknek eladni a belső szerveit ^^)- Jut eszembe, Dennis… az előbb megkérdezted, hogy szeretnénk-e kipróbálni a képességedet… Ha esetleg még mindig áll az ajánlat, akkor én élnék a lehetőséggel, persze, csak ha neked nem gond.
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Adam Windsor Pént. Aug. 31, 2012 1:46 pm

A fiú határozatlanul kezet ráz Logannel:
- Szép jó napot kívánok! Dennis Lemes - üdvözöl kissé bátortalanul. - A hölgyek újsütetű ismerőse. Nagyon örülök, hogy megismerhetem, uram!
Ratna kérdésére a srác felvonja a szemöldökét önkéntelenül végignézve Rozsomákon:
- Nos, amikor háborús hőst mondtam, akkor azt úgy értettem, hogy úgy is néz ki - kezdi zavartan. - Őőő... bocsánat, igazán nem szeretném megbántani Mr Logan, Ön bizonyosan nagy hős, ha a hölgyek mondják, csak... szóval... ilyen esetben leginkább a látszat számít. Bár megborotválkozva, vagy legalábbis formára nyírt szakállal na... meg konzervatívabban fésülve... kimenő egyenruhában... úgy igen, elképzelhető lenne. Persze, megfelelő stílust felvéve, vagyis katonás, büszke, sokat sztorizgat a háborús élményeiről, mindezt pedig áthatja a pátosz a haza szolgálata iránt... szóval mint az ilyen régi propaganda filmekben - magyarázza. Ha túlságosan gyorsan vált színt Logan feje a lila különböző árnyalatai felé, akkor hamar abbahagyja ijedten.
Ratna kérdésére félszegen elmosolyodik:
- Ő... persze, nem gond... őőő... ne haragudj csak... hozzá kell érnem az arcodhoz ehhez... - mormolja pipacspiros fejjel. Ha engedélyt adsz rá neki, akkor nagyon finoman, mintha egy hártyavékony, olvadozó jégdarabhoz érne simítja végig egyszer a szemeid környékét, míg lecsukod a szemhéjaid, majd halkan megszólal: - Na, most nyisd ki a szemed.
Ahogy így körbe nézel, minden ember körül egy kavargó, színekből álló aurát látsz. Dennis nyugtatóan emeli fel a kezét:
- Kell egy kis idő, amíg rááll a szemed, hogy élesebben lásd a színeket - kezdi. - Vizsgáld meg az aurám.
Ahogy jobban koncentrálsz, hamarosan tényleg el tudod különíteni a színeket, megállapítani, mikor, miből van több vagy kevesebb.
- Ezek az érzelmek. A halványkék félelmet jelent, a lila nemi vágyat, a vörös dühöt, a rózsaszín szerelmet, a zöld barátságot... - kezdi magyarázni.
Néhány perc alatt sikerül Dennis útmutatása alapján feltérképezned a készséget, megérteni a szemed előtt lezajló változásokat. Amikor birtoklod a fiú erejét, akkor képes vagy mindenkiről részletesen megmondani milyen érzelmei vannak jelenleg és mi felé irányulnak, 100%-os eséllyel észrevenni ha hazudik valaki valamiben (figyelem ez csak azt fedi fel, amiről a beszélő is tudja, hogy hazugság, ha ő maga igaznak hiszi, akkor annak is tekinti). Ahogy a fiú irányít hamarosan érzed, ennél is sokkal többre vagy képes, Beleláthatsz ha kedved van a gondolatokba, az emlékekbe. Érzéseket kelthetsz, hasonló mint a saját képességed, bár azoknál jóval gyengébbeket e téren. Emellett fizikailag is kicsattanóan üdének, erősnek érzed magad most, valamint játszd ki, hogy a karakternek erősen megnövekedik az önbizalma minden téren (a jellem nem változik meg!). Ennek a készségnek a telepaták sem állhatnak ellen egyébként. Dennis óvatosan az egyik telepakolt konténerhez vezet, kb fél tonna környékén lehet a súlya majd biztat:
- Próbáld meg felemelni...
Ha megpróbálod (márpedig önbizalmad az van hozzá most) egy kézzel is szinte játszva emeled meg a nehéz alkotmányt a fejed fölé bámuló társaid szeme láttára. Dennis elneveti magát:
- Na ez csak akkor működik, ha átadom az erőmet, önmagamon nem - meséli mosolyogva. - Egy jó órán át áll a rendelkezésedre egyébként, de csak szólnotok kell és odaadom! - fogadkozik. Tényleg olyan a lányok mellett, mint egy kiskutya...
Ha próbálgatjátok, akkor Sarahn nem működik, ha aktív a bőrvédelme, ha nem az, akkor simán át tudja adni Dennis és utána is szabadon aktiválható a bőrvastagodás, úgy néz ki csak odafelé akadályozza a folyamatot. Logannek viszont nem tudja átadni. Egy-két másodperc után eloszlik. Valószínűleg valamit a testben változtat meg, amit az önregenerációs erő azonnal helyreállít. Ratna, mivel elég jól kiismerted az erőt Dennis aurájából rájössz, hogy titkol valamit ezzel kapcsolatban. Rákérdezheted és szavakkal is sarokba szoríthatod, a képességeddel is kényszerítheted, vagy akár az övével is beáshatsz a fejébe, hogy kiderítsd mit titkol. De hagyhatod is a dolgot akár. Vagy bármi ilyesmi, ez a te döntésed.


Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Sarah Wilchok Szomb. Szept. 01, 2012 3:46 pm

Legnagyobb meglepetésemre előkeveredik Logan is, bár hogy eddig hol kujtorgott, az csak ő tudja, viszont a bemutatkozó szövegén, majdnem elneveti magát. Még, hogy rajztanár!
Dennis is kicsit elbizonytalanodik a férfi láttán, de aztán összeszedi magát és a kérdő szavainkra, hogy vajon Rozsomák jó lenne-e háborús hősnek, nem sok reményt fűzve hozzá, felsorolja, hogy mire gondolt, mikor ezt felvetette és, hogy vajon mit vár el Paecock főhadnagy egy háborús veterántól.
Egyre jobban tetszik az ötlet, hogy Rozsomák legyen az, aki eljátssza ezt a szerepet és Ratna szavai után nincs is kétségem, hogy ezt meg is fogja tenni, hiába vörösödik el Logan feje időnként, ahogy a fiú felsorolja az elvárásokat.
- Egyébként, amíg elvoltál, akár le is rohanhatott volna minket egy egész kommandó. – néztem rá kíváncsian, hogy vajon tényleg mit művelt ilyen sokáig. – De szerencsére megúsztuk pár suhanccal, akik nem bírtak az erejükkel. – vontam meg a vállam, de úgy látszik Logan ma nem volt humoros kedvében, mert dicséret helyett, inkább az edzés szám emelését irányozta elő.
Ratna kérése, hogy megpróbálná, milyen az, ha átveszi a fiú képességét csodálkozva húztam fel a szemöldököm, de aztán kíváncsian néztem, hogy vajon tényleg sikerül-e és, ha igen, akkor ez milyen élmény lesz neki.
De mielőtt megkérdezhetném tőle Dennis nekem is felajánlja, hogy megmutatja, és bár nem vagyok biztos, hogy annyira tudni akarom, hiszen az én képességeim merőben mások, mint az övé, azért győz a kíváncsiság.
Először nem történik semmi, de aztán rájövök, hogy még mindig aktiválva van a páncélbőröm, valószínűleg ez az oka. Mikor aztán már anélkül érint meg a fiú, akkor hatalmas élményben van részem. Azok a színek! Valami csodálatosak!
Ahogy Dennis Ratnának is elmagyarázta én is igyekeztem hasznosítani a tanácsokat és megjegyezni, hogy melyik szín milyen érzelmet takar.
Az, hogy belelátok kissé a fejekbe, az nekem nagyon zavaros, hiszen nem tiszta, hogy mi az amire most gondol és mi az ami már emlék, ezért nem is erőltetem, ez gondolom Ratnának könnyebben megy.
Viszont a fizikai erősödés az nagyon is működik, ami nagyon is tetszik.
Mivel a képességátadás csak egy óráig hat, így most ez csal olyan próbának volt jó, hogy megtapasztaljuk milyen, de igazán majd akkor vesszük hasznát, ha sor került arra a fontos beszélgetésre, ezért jó lenne, ha Logan is fel lenne vele vértezve. De mint kiderül, nála ez nem működik, akár hogy próbálkozik is Dennis.
- Nagyon köszi! – vigyorgok a fiúra. – Nagyon klassz élmény, tényleg! De, majd ha összehozol minket a főhadnaggyal, akkor is elkérnénk, előtte, ha nem baj?

Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Rozsomák Vas. Szept. 02, 2012 8:19 pm

Fél szemöldöke feljebb kúszik, ahogy Dennis magyarázza neki a hallottakat, s élénk Lila aurája szép haragos vörös árnyalatot ölt, ami olyan erőteljessé válik, hogy idővel a lányok is megfigyelhetik azt az arcán, Dennis képessége nélkül is.
-Ugye most csak ugratsz pubi? - Kérdi érces rosszindulatú hangján, mert a kép ami kirajzolódik lelki szemei előtt egyre kevésbé nyeri el a tetszését.
-Te nem ugratsz... - Sóhajtja keserűen, főleg amikor Ratna is becsatlakozik a dologba.
-Nekem muszáj innom egy sört.
Sarah szavai annyira helytállóak, hogy kap is értük még egy extra morgást, és vicsorítást, magában pedig keresztet vethet minden maradék szabadidejére, amiért feltételezte, hogy Rozsomák nem avatkozott volna közbe, ha tényleg kommandósok jönnek rájuk, ahogy tervezte.
~Akkor nem kéne az a hülye maskara...~
-Otthon van egy díszegyenruhám, mert a múltkor vettem egyet, hogy....nem érdekes! A lényeg, hogy igazi, szóval irány a Xavier, előbb azonban... - Előugranak a karmai. - Had lássam azokat a cipőtalpakat lányok.
Miután sikerül minden nyomkövetőt tönkretenni, s szervezni egy közös cipővásárlást a lányoknak, Logan a kocsiba veti magát, hogy haza fuvarozza a lányokat, de persze csak egy rövid időre, amíg beöltözik őrnagynak.
-Kösz, de én kihagynám a képességes mókát, van elég...viszont fel tudnád hívni ezt a tisztet? Nagyon nincs kedvem a kelleténél tovább megjátszani a bohócot...
Úgy tűnik Logan számára mindenki bohóc, aki eltér a farmer + bőrdzseki kombótól. A Xavier-ig egyébként meglepően óvatosan vezet, és csak az autópályán hajt száz fölött, de még ott is betartja a sebességkorlátozást..nagyjából. Az iskolába érve a szobája felé veszi a lépést, a lányokat addig magára hagyja Dennis-el, hogy...csináljanak amit akarnak, amíg ő agonizál, s csak órákkal később érkezik meg, megborotválkozva, letusolva, fehér díszegyenruhában, teli kitüntetéssel.
-Howlett őrnagy, szolgálatukra hölgyeim, és Uram! - Kiált fel, és vágja magát vigyázzba, mikor meglátja őket, ám a másodperc töredéke alatt megunja ezt a pózt, és fejcsóválva a kocsi felé indul. - Az eszem megáll, mit meg teszek Windsorért, egy tiszt megszemélyesítéséért életfogytiglanra is bevarrhatnak... - morogja a bajsza alatt.
-Szóval, ki tudja az utat?
Rozsomák
Rozsomák
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 737
Hírnév : 46

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Ratna Nayar Hétf. Szept. 03, 2012 9:02 pm

(Rozsi, beeloztel... mondtam, hogy hetfoig varj, mert addigra megirom a reagom, de addig nem tudok netezni... amugy meg Adam reagjaban nincs benne, hogy mar indulunk Very Happy Bocsi, de fr billenftuzettel inkabb nem allok neki javitani, mostantol meg megint visszaall a heti 1 reag... Sad )

Dennis véleményét hallva elgondolkodok egy pillanatra. Hmm, ha ő mondja… Nagy töprengve odaállok Logan elé, és miközben Dennis magyaráz, elmélyedve figyelem Logan arcát miközben lelki szemeim előtt lassan átalakul… formára nyírt szakáll… de milyen formára? Mondjuk szakálla sincs, max. némi borosta… Na mindegy, majd valami jót kitalálunk ha visszaértünk…
A konzervatívabb frizura hallatán nekem se kell több, már kapom is elő a táskámból a fésűmet, majd mielőtt kedvenc rajztanárunk agya még nagyon eldurranhatna, a képességemmel lenyugtatom. Ő csak most ne pattogjon itt nekünk, inkább örüljön, hogy segíthet… Aztán nekilátok a fésülésnek, melyik állna a legjobban neki. Mármint, mint hős veteránnak… nem mint „rajztanárnak”.
-Szerintem egész jól áll neki. Hm, ti mit gondoltok? –kérdem kb. a 3-4. változat után, ahogy beleejtem a táskámba a fésűt.
Dennis mentegetőzésére csak halványan elmosolyodok.
-Csak nyugodtan, semmi gond, nem haragszom.
Lehet, hogy néhány évvel ezelőtt még jobban zavarba jöttem volna ettől a kérésétől, mint amilyenben most ő van, de mióta a Xavierbe jártam, hát, mondjuk úgy, kissé megedződtem ilyen téren…
Miután Dennis végzett, én pedig kinyitom a szemem, első reakcióként csak meglepetten pislogok néhányat, ahogy összevonom a szemöldököm… meg próbálok fókuszálni. Fura, kissé olyasmi érzésem van, mint amikor régen belenéztem a nagyim szemüvegébe… kicsit hasonló kóválygást éreztem akkor is, bár ez most teljesen más, itt a színek kavarognak… Ahogy megkér, őt kezdem vizsgálni, de aztán igaza van, tényleg egész hamar hozzászokik az ember szeme… Amikor pedig magyarázni kezdi a színek jelentését:
-Várj egy picit!
Azzal előkaptam a noteszemet a táskámból, majd szorgosan jegyzetelni kezdtem a színeket, s jelentésüket…
~Hmm… ez kicsit emlékeztet Darren képességére, igaz, ő valószínűségi vonalakat lát, nem színeket…
Ahogy végeztem a „melyik szín mit jelent gyorstalpaló tanfolyammal”, körbenéztem, hogy másoknál is megnézhessem ezt az aura dolgot… Először Sarah és Logan, aztán ha vannak a közelben, akkor más járókelőknél is… Így, hogy a fiú segít, egész gyorsan sikerül kiismerni a képességét, azonban valamire kíváncsi vagyok.
-Dennis, ugye tudod, hogy milyen nagyszerű és praktikus képességed van? Mennyi időbe telt, amíg ilyen jól kiismerted? –kérdezem, miközben az egyik konténerhez sétálunk.
Amikor aztán azt mondja, hogy emeljem fel, először csak azt hiszem, hogy viccel… De aztán, miért is ne, gondolom magamban, majd két kézzel nekiveselkedek… Aztán kiderül, hogy megy ez fél kézzel is lazán. Huhuhuúúú… Aztán gyorsan észbe kapok, hogy jesszus, vannak itt még mások is, mi lesz ha meglátják, hogy a vasággyal 50 kilómmal ilyen fél tonnás monstrumokat emelgetek? Fél kézzel? Gyorsan vissza is rakom a földre. Bár tény, hogy ez se semmi, engem valahogy a színes, auralátós, fejben kutakodós része jobban megfogott a dolognak. Ahogy elnézem, Sarahnak meg pont az izompacsirtás rész jön be belőle… A kérdése is jogos, bár, ennek kapcsán nekem is eszembe jut valami.
-Dennis, a főhadnagyot meg tudnád kérdezni, hogy esetleg mikor tudna egy kis időt szakítani ránk? Csak mert akkor addigra tökéletes veterán hőst faragunk Loganből… Logan, ne panaszkodj, inkább gondolkozz a háborús sztorijaidon, azt hiszem, akad egy pár amiből mazsolázhatsz…
Azok után, hogy Dennis milyen rendes velünk, végképp nem akarom szavakkal sarokba szorítani, pláne így mások előtt, így is olyan kis félénk. Azt hiszem már az is nagy előrelépésnek számít, hogy így beszélgetünk… A képességemmel kényszeríteni… az is olyan durvának tűnik, azok után, hogy segített… Az viszont érdekel, hogy mi lehet az, amit titkol, így az ő képességével próbálom meg kideríteni… Elvégre miután átadta, még ő ajánlotta fel, hogy vizsgáljam meg az auráját… Mást nem, ha nem sikerül, akkor nem sikerül. Oké, tudom, nem szép dolog… Na jó, nagyon nem szép…
-Dennis? Válthatnánk néhány szót négyszemközt? –szólalok meg végül a belső vívódásom végén, majd ha belemegy, akkor valamivel arrébb sétálok, lehetőleg olyan távolságra, hogy se Logan, se más ne hallhasson minket.
-Ne haragudj, de a képességed még mindig aktív, és nem tudtam nem észrevenni, hogy… valami… van valami, amit esetleg elfelejtettél elmondani, titkolni próbálsz, vagy nem tudom… A barátaim gondolataiban pedig nem szívesen olvasok engedély nélkül, úgyhogy gondoltam, inkább rákérdezek. Persze ha nagyon nem akarsz beszélni róla, akkor megértem, de… csak nem szeretném, ha később esetleg emiatt kerülj vagy kerüljünk bajba, vagy bárkinek baja essen… Remélem, megérted.

(Megj.1.: Ha Dennis elmondja, amit titkol, akkor oké, de ha továbbra is titkolózik, akkor hagyom annyiban a dolgot, nem fogom kikényszeríteni belőle, akármennyire is furdalja az oldalam a kíváncsiság.)
(Megj.2.: Amúgy jól értelmeztem, hogy Dennis képessége mellett a sajátomat is tudom használni? Vagy ez csak Sarah-ra igaz?)
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Abyss Pént. Jún. 21, 2013 1:53 pm

//Előzmény: Farkas szobája //

A fejemben zúgó szám ritmusára sétálva indultam el Scottal a kikötő felé. Buszoztunk, sétáltunk, buszoztunk sétáltunk, míg végül végre megpillantottuk a tengert. Aztán megint csak sétáltunk. De immár a kikötőben. Körbe néztünk, elég nagy volt az élet. Rakodások, hatalmas, gigantikus teherszállító hajók, meg amit csak akarsz. Ahogy ott álltunk az élőkáosz közepén, meg pillantottam egy pipázgató öregembert.
Kikötő és komp - Page 10 Ancient%20mariner

Nem úgy tűnt, mint aki hajózni készül, viszont úgy nézett ki, mint aki látott, és kezelt már életében olyat. Így oda sétáltam hozzá.
- Jó napot. Elnézést, hogy zavarom, de ha itt körbe nézek, csak magát tudom igazi hajós kapitánynak mondani. -mosolyogtam rá, mire a férfi kivette a szájából a pipát, végig mért minket, aztán nevetett egyet.
- Mit akartok, fiatalok?
- Egy kis motoros csónakot szeretnénk kölcsönözni. Nem tudja, hol tehetnénk ezt meg?
- Ezen ne múljon. Van nekem is csónakom. Kölcsön is adom nektek, ha akarjátok $50ért. - az ajánlaton ugyan felszökött a szemöldököm, hiszen az öregember elég hamar bele ment az üzletbe.. Bár mondjuk miért ne tenné, ha úgy se használja? Scottra pillantottam, hogy elfogadjuk-e az ajánlatot, vagy sem.

Abyss
Abyss
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 105
Hírnév : 9

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Farkas Szomb. Jún. 22, 2013 5:07 pm

*Még a Stainway házban*

Hát igen, nem igen akartunk találni semmit. Pedig az internet azért mára már eléggé kiforrotta magát olyan szempontból, hogy találjunk egy megveszekedett csónak-kölcsönzőt New Yorkban, melynek lakossága megegyezik egy kisebb ország összlétszámával. De hát a technika ördöge újra megmutatta, hogy köszöni szépen, létezik és azért se mutat meg nekünk most semmit. Az egész addig tartott, míg egy jó óra után Abyss megunta a dolgot és felpattant, elég érdekes csatakiáltást hallatva.
- Ahogy gondolja, Mrs Holmes - jegyzem meg, majd a magam részéről átsétálok az előszobába.
Nekem már csak a cipőm kell, szóval nincs öltözés a részemről, jó leszek így. Szokták mondani, hogy a lányokra sokáig kell várni, mert szeretnek készülődni. Szerencsére Abyss elég hamar elkészült és csatlakozott hozzám a megszokott, általam persze meglehetősen preferált öltözékében.

*Kikötőben*
 
Kicsit sokáig tartott kijutni a partra, de megérte az utat... legalább is nekem a társaság miatt, ami odáig megvolt, bőven megérte ülni a néha már dugóra emlékeztető vánszorgásban. Jó sokáig elvoltunk az utazással, de nekem sajnos csak pár percnek tűnt, Abyssel jól elütöttük az időt, már már szó szerint is. Mire észbekaptam, már ott álltunk a célállomáson és keresgéltünk... tűt a szénakazalban. Amekkora hajókat láttunk itt szerintem bőven megfelelt a hasonlat a célnak. Tartott egy darabig, míg kissé tanácstalan fejjel sétáltunk, mire Abyss kiszúrt valakit és odament hozzá. Követtem és kiderült, hogy bizony a női megérzés még mindig működőképes fogalom. Az öreg bácsika hajlandó lett volna kölcsönadni a csónakját, de persze, mint minden ezen az átokverte világon, ez is pénzben fáj volna. Az ár hallatán Abyss rám nézett, mint a kereső emberre. Kissé az ár eléggé borsósnak tűnt nekem. Ennyiért már egy jobb hotelszobát ki lehetne bérelni két napra és még a kajára is futna. Viszont üzlet esetén volt egy alapszabály, amit nem ártott figyelembe venni.
- Előbb lássuk az alku tárgyát - mármint a csónakot.
Az öreg elismerően szívott egyet a pipájából, majd elindult a mólón. Követtük és elértünk a hajójához, melynek oldalán ott volt az a bizonyos csónak. Ránézésre már értettem, miért kért érte annyit. Új volt, legalább is karcolás nem igen láttam a burkolaton.
- Ha nem tudjátok kezelni, azt is megmutatom, beleszámítva az árba - teszi még hozzá, majd újra pöfékelésbe fog.
Alapvetően nem voltam egy nagy lábon élő ember és keresetben sem tartoztam a top 10000-be, de még a 100000-be se. Viszont azzal, hogy Abyss szavaival élve ágyhoz meg szobához kötve voltam az elmúlt hetekben, nem sok mindent volt lehetőségem költeni... így a legutolsó fizetésem még úgy ahogy érintetlen volt.
- Rendben van, áll az alku - bólintok, majd előhúzom a pénztárcámat.
Farkas
Farkas
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 145
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Abyss Kedd Júl. 02, 2013 5:06 pm

//Kicsit megkésve, de itt van, bocsi!//

Ami nekem elsőre eszembe se jutna, az Scottnak egyből. Először lássuk a csónakot! Az öreg oda vezet minket a járgányhoz ami biztonságosnak tűnik. Nem mintha nem tudnék úszni, de azért mégse kéne egyből elsüllyedni vele. Még figyelem, ahogy a férfiak megalkudnak. Amikor aztán az öreg leszedte a csónakot, megmutatta a motor kezelését Farkasnak, én elkezdtem körbe nézni. Enyhén összeszorult szívvel néztem a hatalmas teherszállítókat, és a halászhajókat, amik közül az egyik most futott be. Nézve a sok sok halat először megkordult a gyomrom, mert hát.. igencsak ínyencségek. Emlékszem amikor magam tanultam meg elkapni őket. Elég sokáig koplaltam és kergettem őket, míg megtanultam a módját. Ja igen, aztán elkaptak. A gondolattól kiráz a hideg... Ha arra a kabinra gondolok. A karomon és a hátamon tisztára ki liba bőrösödök. Hogy elnyomjam ezt a reakciót felsimítok a karomon és kezem a vállamnál Scott kezébe ütközik. Láthatóan első kellemes pillantása aggódóba válik, mikor fehér arcom meglátja, de egyből változtatok a helyzeten lelkesedésemmel.
- Na megvagytok már?! -kérdem és játékosan a hasába is bökök, hogy csipkedje magát, mert én ma tengerre akarok szállni! Szinte bizsereg a bőröm, ahogy érzem magamon a sós vizet. Aaaaajh alig várom! Majd kicsattanok a tettre készségtől, szóval a derekamra csapva a kezemet Wulfira pillantok. - Ilyen kis csónakhoz nem kell engedély nem? - pillantok a vízen himbálózó járműre. - te akarsz majd úszni? - jut eszembe, s a szemem sarkából Scottra sandítok.
Abyss
Abyss
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 105
Hírnév : 9

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Farkas Szer. Júl. 03, 2013 12:23 pm

//Vannak dolgok, amire megéri várni Wink //

A mólón állva figyeltem a tengerészt. Kicsit féltem tőle, hogy nem nagyon fogom érteni az öreg magyarázatát és iránymutatását. A tengerész szleng nekem eléggé kínai volt, emellett volt egy kis akcentusa is, talán angol felmenőkkel büszkélkedhet. De a jelek szerint tudta, hogy nem szakemberrel van dolga, ezért érthetően fogalmazott... legalább is törekedett rá. Akárhogy is, nagyjából tíz percébe telt, mire elmondott mindent, mi merre hány méter. Különösen felhívta a figyelmemet a motor működtetése mellett a lapátokra, a kidobható ékre, no meg egy kis, oldalt levő dobozkára, ami a cápák ellen tartalmazott egy nyugtató pisztolyt. Valahogy egyre jobban éreztem azt, hogy áron alul vagyunk. Éppen kiszámoltam a pénzt az öreg kezébe, amikor Abyss megbökött. Mosolyogva néztem rá, mintegy készülve, hogy nyugi, mindjárt megyünk, de a szavaim elakadtak. A lány falfehér volt, amit a haja még ki is emelet. Mint ha megijedt volna valamitől. Rá akartam kérdezni, mi a gond, de megelőzött és megsürgetett, hogy menjünk már, meg is bökött. A bökés visszarángatott, mire a kezemet a lány oldalához helyeztem egy megcsikiztem.
- Ne pimaszkodj mert megfürdetlek - vigyorgok, bár tudom, hogy ez neki aligha lehet fenyegetés.
Az engedélyes kérdésére csak az öregre sandítok, nem értek hozzá.
- Kell, de az én csónakomat ismerik a helyi viziőrség tagjai, szóval tudni fogják, kihez tartozik - nyugtat meg minket.
Újabb kérdés jön a vöröskétől, elgondolkodok.
- Lehet beugrok majd, bár nem teljesen úgy készültem.
Azért a tengervíz nem pont olyan, mint a tó, ahol voltunk pár héttel ezelőtt. Viszont az öregnek megint van egy mentőöve... nem ingyen, de van. Felajánlja, hogy pénzért ad búvárfelszerelést, meg is mutatja, hogyan kell. Lecsapok az ötletre és kérek egy szettet... Abyssnek amúgy is megígértem, hogy egyszer lekísérem úgy, hogy nem kell közben figyelnie, mikor fulladok meg. Arra viszont eléggé ráncolja a szemöldökét, hogy miért csak magamnak kérek.
- Ah, az ősei gyöngyhalászok voltak, örökölte a tehetségét - mondom mosolyogva az öregnek, amikor méregette Abysst.
Jobb nemigen jutott eszembe... mégse mondhattam az, hogy sellő... a végén még ugrik az egész... meg ki tudja, hogy áll hozzá a mutánsokhoz. Na mindegy, ennyiben hagyta, megmutatta a felszerelés használatát, majd bepakoltunk a csónakba. Én még kértem egy zacskót a ruháknak meg az értékeknek, hogy ne legyenek vizesek, majd a kapitány útra is bocsátott minket.
- Mondja csak, hogyhogy ennyire fel van szerelve ilyenekkel. Elnézve önt nem pont búvár típus.
- Mellékesbe turistákat viszek ki a tengerbe - vigyorgott két pöfékelés közbe, majd intett, hogy menjünk.
Bemásztam a csónakba, majd nyújtottam a kezemet Abyss felé, hogy besegítsem...
Farkas
Farkas
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 145
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Abyss Szer. Júl. 10, 2013 4:45 pm

- Ööö i-igen, de én amúgy sem hiszem, hogy fürdeni fogok, kicsit hűvös az idő, nem de? - mosolygom rá a férfire, téve a szépet, kicsit megdörzsölve a karomat. Habár a férfi csak sandán méregetett, mivel már a pénz nyomta a zsebét, gondolom innentől már nem igazán érdekelte a dolog.
Hamar nyélbe ütve az üzletet elkezdtem kételkedni. Már eleve az, hogy ahogy Scott beszállt a csónakba, és felém nyújtotta a kezét, mögötte a búvár cucc. Megfogtam erős kezét és besegített a csónakba. Kicsit bizonytalanul néztem még a hatalmas teherszállító hajókra, majd leültem, és Scott elindult a csónakkal. Egyre távolabb értünk a parttól, egyre kisebb lett minden. Kinéztem a másik irányba a tengerre. Elfelejtettem... mindent, amit most épp mögöttünk volt. Nem volt most más, csak az egymásba olvadó ég és víz. Az egész nagy gyönyörű, szikrázó kéket csak egy-két fehér paca, a felhők törték meg itt ott. A szél kellemesen fújt, a nagy melegben igazi enyhülést hozó, langyos-hideg szél. Amikor már nem láttuk a partot, Scott leállította a motort és rám mosolygott, miközben ledobta a horgonyt. Én már alig bírtam magammal, már kapkodtam le magamat fehérneműig, mikor rájöttem, hogy egy ilyen búvár felszerelést nem könnyű felvenni ha többen vannak, egyedül meg lehetetlen. Szóval megálltam a mozdulatban, majdnem egy szál csipkében.
- Jaj tényleg...-mondom és a búvár cuccokra nézek - Segítek! - mondom, nem mintha értenék hozzá. Azért mikor már rakjuk rá a cuccokat kissé bizonytalanul nézek rá. - Scott... A búvárkodást nem hetekig szokták tanulni? Oké, hogy megmutatta az öreg mit hogy, de... - kicsit elhúzom a számat.
Abyss
Abyss
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 105
Hírnév : 9

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Farkas Szer. Júl. 10, 2013 7:40 pm

Elvigyorogtam magam.
- Ha rajtam múlik, fogsz - mondtam Abyssnek és tényleg úgy gondoltam, ahogy mondtam.
És még persze továbbra is tisztában voltam vele, hogy nem valami nagy fenyítés ez annak, aki odakint élte le az élete jó részét. Csak hát az öreg erről mit sem tud. A bepakolás hamarosan megvolt, szóval már csak egy Abyss kellett. Be is segítettem a csónakba, elvégre azért nyújtottam neki a kezemet. Igaz, megfordult a fejemben, hogy a vörös leányzó már most repülni fog a vízbe, de aztán elvetettem. Itt még nem alakulhat át feltűnés mentesen, szóval ezt nem akartam bejátszani... volt elég rossz emléke a kikötőkkel kapcsoltban, nem akartam adni neki mégegyet. Naszóval, mindenki a fedélezeten volt, indulhatunk.
- Estére visszajövünk - biztosítottam az öreget, majd miután elhelyezkedtünk, elindultunk.
Persze csak miután bekapcsoltam a csónakot, de aztán mentünk is. Volt több fokozat is a motoron, de nem akartam maxra jártani, főleg nem, amíg a kikötőben voltunk... a végén még nekimegyünk valamelyik monstrumnak. Szóval kerestem egy tiszta utat és kirobogtunk a nyílt vízre. Nem tudom, meddig mentünk, de azért figyeltem rá, hogy ne túl messzire. Azért a világító tornyot jó lenne szem előtt tartani, ki tudja, meddig leszünk kint. Egy idő után megálltunk, az éket le is dobtam. Utána szedelőzködtünk, pontosabban vetkőztünk... Abyssnek sikerült is zavarba hoznia. Hiába láttam már teljesen meztelenül nemrég a tónál... egyszeri alkalom volt, nem elég, hogy hozzászokjak... elvégre ami szép az szép. A magam részéről alsónadrágig levetkőztem, a ruhákat és értékeket közben a zacskóba szedtük, nehogy elázzon. Majd elindult a macera a beöltözéssel.
- Igen... én is így tudom - vallom be, kicsit tartok is ettől, de aztán. - De egyszer mindent el kell kezdeni, nem? - mosolyog biztatóan.
Hát szerintem negyed-fél órában bőven beletelt, mire mindent a helyére tettünk rajtam és készenálltam a ,,bevetésre".
- Rendben, elvileg megvolnánk - kipróbáltam a csutorát. - Az oxigén az jön, elvileg nem lesz gond... ha meg igen, lesz odalent egy bájos őrangyalom - kacsintok Abyssre.
De nem, nem akartam problémát... ma nem...
Farkas
Farkas
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 145
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Abyss Csüt. Júl. 11, 2013 12:26 pm

Biztató szavaira és mosolyára próbáltam pozitívan reagálni, és vissza mosolyogni. Nagyon féltem Scottot.. A víz baromira nem az ő világa, a szárazföld és főleg az erdők ura. Azonban igaz, mellette leszek és vigyázok rá. Így mikor ő már készen van, én leveszem a maradék ruhámat is, nem is figyelve, mennyire zavarba ejtem ezzel a férfit. Aztán beugrom a vízbe és ellazítom a tagjaimat, felkészülve a legrosszabbra... Ökölbe szorítom a kezemet, ahogy a fájdalom átjárja a testemet, amit lassan eltakar a vér "felhője" a vízben. Érzem, ahogy a tüdőm megtelik vízzel, s lassan süllyedni kezdek, ám ekkor már a nyakamon lévő kopoltyúk kinyíltak.. Szemem is lassan átalakul, hogy rendesen lássak a vízben, ujjaim között kifeszül az úszóhártya, lábaim lassan és fájdalmasan átalakulnak. Azalatt a pár perc alatt a világomról alig tudtam, de mikor végre véget ért, a hűs víz enyhíteni kezdte a sajgó tagjaim. Kissé elmosolyodtam, tüdőmből pedig kiszorítottam a vizet, hogy ne süllyedjek tovább. Körbe fordultam és Scottot kerestem tekintetemmel, ha pedig megtaláltam, rámosolyogtam és kezét megfogva lassan elindultam vele. De tényleg csak lassan mentünk lefelé. Még az enyém is kicsit elszokott a mélység nyomásától, de ő még csak nem is érzett ilyet azelőtt. Szemem sarkából mindig őt figyeltem, minden rendben van-e. De úgy tűnt, hála a jó égnek semmi baja nincs. Lent, a mélyben már épp kezdett sötétedni a víz, mikor elértük a feneket, amely ezen a részen még elég kihaltnak tűnt. Egy-két rák harcolt egymással oda lent, egy rája úszott el nem messze. Két oldalt a végeláthatatlan homok, mélység. Szabad kezemmel lenyúlva végig húzom ujjaim a homokon, miközben haladunk előre. Nem messze megpillantok néhány követ, korallt. Kezdünk elérni az életbe.
Abyss
Abyss
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 105
Hírnév : 9

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Farkas Csüt. Júl. 11, 2013 1:20 pm

A leányzót sikerült megnyugtatni, legalább is úgy tűnt. Ha már idegesek vagyunk a nap elején, abból nem sok jó sülhet ki később. Mindenesetre jó, hogy már teljesen be van fedve az arcom a készülékekkel, mert Abyss a következő pillanatban már csontmeztelenül áll mellettem. Ah, olyan tökéletes teste van... legalább is... az a kecses... az elalélt gondolatokból egy gonoszság húz ki, ahogyan megtámasztom a lány hátát és belököm a vízbe. Én szóltam előre. Rávigyorgok a csónakban állva, látva vádló tekintetét, majd berakom a maradék ruháit is a nejlonba. Mire végzek, már megjelent a vízben a vértócsa. Elhúzom a számat, amikor eszembe jut, mennyire szenvedett legutóbb is az átváltozása miatt. Ennyi vérveszteség... hogy a fenébe képes egyáltalán még észnél maradni ilyenkor? Mondjuk a vérről más is eszembe jut.
,,Remélem a cápák nem érzik meg"
Ideje lesz csatlakozni a vöröskéhez, szóval leülök a csónak szélére, majd veszek egy mély levegőt.
- Geronímó.
Hátradőlök és bezúgok a vízbe. Utána azonnal fordulok, hogy hassal legyek lefelé, majd körbenézek. Annyira furcsa, ez az első alkalom, hogy így látom a világot. A látótávolság még szemüvegen keresztül is finoman szólva gyér, bár lassan elkezdett a szemem alkalmazkodni. A távolban kiszúrtam valami mozgást, de elég aprók voltak és sokan, talán csak egy halraj. Lenéztem, alattam a feneketlen mélység. Illetve csak innen tűnt annak, jól tudtam, hogy van alja. Aztán villant valami és jé, egy Abyss. Visszavigyorogtam rá, bár ez a csutorán át nem igen látszott. Megfogta a kezemet, ujjaim belefonódtak az övéi közé, majd elindultunk. Magamon éreztem a tekintetét, de aztán pár perc múlva egy hüvelykujj mozdulattal jeleztem, hogy minden rendben van. Rendesen jött az oxigén, a társaság jó, a látvány szép... minden és mindenki tekintetében. Lassan haladtunk le, egyre sötétebb lett. Szabad kezemmel az övemhez nyúltam és leakasztottam a ruhához tartozó vízálló lámpát és bekapcsoltam. Nekem azért még kellhet. Pár másodpercre rá értük el az alját és indultunk meg. Elképesztő volt ez a környék... és egyre jobban tetszett. Kíváncsi vagyok, mit akar mutatni Abyss...
Farkas
Farkas
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 145
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Abyss Kedd Júl. 23, 2013 10:36 am

Ahogy egyre beljebb és lejjebb mentünk a vízben, Scott lámpája elkezdte megvilágítani a csodálatos környéket. Rengeteg hal és korall volt itt. Éreztem a bőrömön mindent... Farkas mozgását, lélegzését, a halakét. Eddig odakint olyan nagy volt a "csend"... Ehhez a nyüzsgő világhoz képest. Most újra otthon érzem magam. Amikor oda érünk a zátonyhoz, elengedem Scott kezét, s gyorsan körbe suhanok, megnézem a helyet, s hagyom hogy Scott is azt nézze meg, ami neki tetszik. Mikor megállapítottam magamban, mennyire szép ez a hely, vissza úsztam hozzá és rámosolyogtam. Spirálszerűen körbe úsztam, játékosan. Olyan szép volt minden. És a legjobb társasággal. Habár beszélgetni nem tudtam vele, azért a jelzéseit értem így is. Ahogy elúszom mellette, érzem rajtam a kezét, s eszembe jut, amikor a tónál megijesztett és lesokkoltam. Akkor eléggé megrémültem, most viszont már elnevetném magamat rajta. A korallok közé úszom, amik egy kisebb kört alkotnak. Átslisszanok a lyukon, majd megfordulok és vissza pislogok Scottra a selymes korallokra fogva.
Abyss
Abyss
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 105
Hírnév : 9

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Farkas Kedd Júl. 23, 2013 9:28 pm

Lassan leérkeztünk és hálát adta az öregnek, hogy grátiszként hozzám vágta a lámpát. Valószínűleg nem láttam volna sokat ebből az egészből, hiszen idővel megtöri a víz a napfényt és közel olyan sötét van a tengerfenéken, mint ha napfogyatkozás lenne. De így láthattam ezt a csodát. Alighogy leértünk és elkezdtünk úszni, egy pillanatra kivettem a csutorát a számból, hogy Abyss lássa, ahogy vetek rá egy hálás mosolyt, amiért megmutatta ezt nekem. Még az elején voltunk, de kétlettem, hogy láttam mindent. Persze gyorsan vissza is vettem a számba a lélegeztetőt, mielőtt idegbajt kap nekem szegény. Szóval úszkáltunk, aztán egy darabon Abyss elengedte a kezemet, hogy körbenézzen. Mutattam neki, hogy itt leszek a közelben, szóval el is indultam kicsit körbenézni. Mert volt mit. A tenger feneke tele volt eldugott kincsekkel. Nemcsak a korallokra gondolok, hanem az állatokra is, amik idelent élnek. Jót mosolyogtam, amikor odalent barangolva hirtelen szembetaláltam magam egy teknőssel. Szegény, annyira megijedt, hogy egyből vissza is kapta a fejét a páncéljába. Hát hiába, azért nem gyakran láthat embert közelről. Érdeklődve szemlélem is egy darabig az állatkát, elvégre én eddig csak mocsárival találkoztam... de aztán hagyom elmenni. Éppen közelebbről nézelődök egy kagylócsoportot, amikor megjelenik Abyss. Visszavigyorgok rá, majd... hát nem tudom minek felfogni, elkezd incselegni velem, ahogy kőrbeúsz párszor. Ha tudnék hozzá beszélni, megkérdezném, hogy most fel akar-e vágni a koordinációs képességével vagy mi. Igazából nem zavar... sose tudnék haragudni erre a leányzóra... de magamra igen, hogy nem tudom, honnan jönnek ezek az gondolatok. Csak azt tudom, hogy jól érzem magam Abyssel, ezen pedig elég nehéz lenne változtatni. Egy idő után meg akartam fogni őt, hogy kicsit közelebb húzzam, de mivel a teste ilyenkor csúszik, csak egy simítás lesz válltól kézfejig. Ah, nem ér! Lassan befejezte a körözést és beúszott a korallok közé. Követtem, de a lyuknál megtorpantam. Nem tudok utána menni. Egyrészt jóval vékonyabb volt nálam, másrészt most rajtam volt a tartály... ha megpróbálok bemenni, megsérülhet, azt pedig nem kockáztatom, hiszen kölcsönzött. Szóval Abyss kezei mellett megtámaszkodok a lyuk túlsó felén és intek felé vigyorogva a fejemmel, amolyan ,,Na mivan kiscsaj?" stílusban...
Farkas
Farkas
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 145
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Abyss Csüt. Júl. 25, 2013 2:22 pm

Kis játékom után oda úszik a lyukhoz és olyan arckifejezéssel pillant rám, amitől elkap a nevethetnék. Habár felnevetek, torkomon hang nem jön ki, sőt egy csepp buborék sem. Viszont bele megyek a játékba és a lyukra könyökölve, mintha csak az ablakon néznék ki rá bájosan rámosolygom mint az ártatlan kislány a helyi menő csávóra.

Mögötte azonban megpillantok valamit, ami kirángat a játékból és oldalra hajolva nézek mögé, hogy mi az. Cápák.. még hozzá szirtcápák és fehér cápák. Gondolom megérezték a vér szagát és most keresik a sebzett halat, vagy is.. engem. Amíg nem kezdek el vérezni újra, vagy Scottnak nem lesz sebe, addig biztonságban vagyunk.. Csak ne essen pánikba a fiú, különben ide rajzanak megnézni, mi az ami ennyire izgatott.. Szóval megfogtam a kezét és biztatóan rámosolyogtam, hogy ne féljen, úgy is megvédem, ha baj történne.
Abyss
Abyss
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 105
Hírnév : 9

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Farkas Csüt. Júl. 25, 2013 7:34 pm

Elégedetten veszem észre, hogy mosolyt, sőt, nevetést csalok az arcára közeg ellenére. Szerettem látni, ha vigyorog, és valljuk be, hacsak nem gonoszkodott velem az elmúlt napokban, akkor nem sok ilyen eseménnyel tudtam neki szolgálni. Törleszteni kell. Viszont ahogy rám mosolyog, érzem, hogy arcomra fagy a mosoly, persze jó értelemben. Nem tudom, volt valami természetes bujaság, szépség Abyssben. Valami, ami megfogott és igazából ehhez nem kellett meztelennek lennie. Elég volt rámmosolyognia és már vert is hevesebben a szívem. Most is ez volt a helyzet. Nem bírtam ki, lassan felemeltem a kezemet és megcirógattam a leányzó arcát.

Az idilli pillanat addig tartott, míg észre nem vettem, hogy a lány már nem rám néz. Követtem a tekintetét és megláttam, hogy hoppá, mit is vett észre. Nem voltam nagy biológus meg ilyesmi, de a cápákat azért én is felismerek. A szívem megint zakatolt, de ezúttal nem valami kellemes érzés miatt. Mondhatjuk, hogy eléggé megijedtem tőlük, elvégre ez nem az én terepem volt. Ha ki kellene horgásznom farkasként a part mellől, azt mondom, oké... de így... éreztem Abyss érintését, ránéztem. Biztató mosolyát látva megnyugodtak úgy ahogy a kedélyeim. Ha én nem is, ő hazai pályán volt. Számíthattam rá... akárcsak ő is számíthatott rám a medvével szemben. Szóval hálásan visszabólintottam neki, miközben lekattintottam a lámpámat, nehogy feltűnjön nekik a szokatlan fényviszony. Innen alulról nézve, nem is tűntek annyira veszélyeseknek... sőt, éppen hogy nagyon szép állatok...
Farkas
Farkas
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 145
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Abyss Vas. Júl. 28, 2013 3:30 pm

(Ocean Princess)
Kicsit el voltam bambulva. Nem is inkább bambulásnak, sokkal inkább fázis késésnek nevezném. Szinte csak most, egy-két perccel később esik le, hogy az imént a férfi az arcomat simogatta. Mélyen bennem megindult valamit. Nem is tudom, mintha kislányos örömujjongás lenne bennem, gombóc a torkomban és a gyomromban, arcomon halvány pír, ajkaimon kis mosoly. De várjunk. Mi van veled Scott? Na és velem mi van? Régebben csak barátok voltunk, aztán szinte a legjobb barátom és bizalmasom lett és most a hetek alatt egyre közelebb kerültünk egymáshoz. Mennyire? A barátok nem szokták egymás arcát simogatni. Kicsit meg is rémülök. Lehetséges lenne, hogy tudtunk nélkül közelebb kerültünk egymáshoz, mint gondoltuk? Arcom aggodalmas kifejezést ölt fel. Már egy csomó rémkép és baj jelenik meg a lelki szemeim előtt, hogyan romlik meg a kapcsolatunk egy csapásra ettől attól amattól. Érzem magamon kutató, kérdő pillantását, talán aggódik is, de nem merek visszanézni rá. Valamiért úgy érzem menekülni akarok, nem akarok problémákkal szembe nézni, olyan felhőtlen most ez az egész. Bár nem tudom, miért lennének problémák. De akkor még is mitől félek? Már ezek a gondolatok is egyre idegesítőbbek voltak. Kikerülve Scottot úsztam ki a karikán, fél szemmel a cápákat figyeltem. Kettő elindult felénk. Nyugodtnak tűntek, nem támadtak, de tudom, hogy kóstolni jönnek. Mármint nem szájjal. Kevesen tudják, hogy a cápák bőrén is ízérzékelő receptorok vannak, s ha hozzá érnek valamihez, rögtön tudják, hogy finom-e. Így én óvatosan kikerültem őket, hogy még véletlenül se érjek hozzájuk. Aztán megállt bennem az ütő és gyorsan hátra pillantottam, remélve, hogy Scott nem simított végig csupasz kezével végig a ragadozók érdes, dörzspapírszerű bőrén. Mert habár a teste többi részét a búrvárruha fedte, ami nyílván nem épp egy ínyenc falat, de ha nem tudott ellenállni a gyönyörű szörnyetegek csábításának...

Ha Farkas kikerülte őket, akkor megkönnyebbültem veszem tudomásul, hogy ezt most majdnem elszúrtam, hiszen nem mondtam el neki előre, mit és mikor kell tennie, ha ez és ez van.

Ha viszont a férfi engedett a két ádáz monstrum szabad hátának finom csábításának, fal fehérré váltam. Láttam, ahogy a cápa gyorsabb tempót vesz fel és visszafordult és éreztem, hogy gyorsan kell cselekednem. Teljes erőmből, hogy gyors legyek neki úsztam Scottnak, aki így a kemény korallnak és köveknek ütközött, de legalább a cápa nem kapta el... Egyenlőre. Tudom, hogy addig jön, amíg tud, amíg hátrányosabb nem lesz a helyzete. Valahogy rossz érzésem támadt, amikor éreztem a bőrömön, hogy nem messze a többi cápa is elindul erre. Egyaránt a hirtelen mozdulatok miatt, egyaránt... talán Farkas megvágta volna magát, ahogy rémületemben a köveknek löktem őt? Azt sem vettem észre, hogy óvatlanságom miatt nem csak ő, de hátul a tartályából kivezető csövet is sikerült felsértenem. Nem volt idő arra, hogy ezeket szemrevételezzem. A ragadozók, mint élő torpedók követtek minket. Félre ragadtam meg a kezét és húztam gyorsan a zátonyok közé, amik mint a magas falak, úgy vettek körbe minket. Megláttam nem is oly messze magunk előtt egy kisebb rést, amin beférhettünk. Oda siettem vele, de akkor láttam meg, hogy Scott nem fog a tartály miatt időben beférni. A lukhoz löktem, majd megfordulva a cápák felé indultam. Mivel nem én voltam a kifejezett célpontjuk, így velem nem is nagyon akartak törődni. Amikor elég közel kerültek hozzám -de én Scottól elég távol voltam- lesokkoltam, lebénítottam az első érkezőket, hogy a férfinek legyen ideje. Figyeltem, hogyan kezdenek süllyedni a megmerevedett állatok, amivel szereztem pár másodperc előnyt. Már siettem is vissza Farkashoz, és ha eddig még nem tette, vagy tudta volna megtenni, hát most lerángatom róla a tartályt és behúzom a résbe, amely szerencsére belül tágasabb volt, s érkezésünkre sok hal úszott ki félve tőlünk.

Ha jól láttam és Scott keze tényleg meg volt vágva, akkor tenyeremet az övébe simítom, hogy a nyálkám körbe zárja a sebet. Valószínűleg nem kellemes érzés, hogy a sebbe megy, de de nem csalhatunk id emég több cápát. Közben aggódóan figyeltem a férfit. A tartály és annak levegője nélkül nem sokáig tudja vissza tartani a levegőjét... De az nem fér be ide, s mintha gyöngyözne is belőle a levegő..? Visszakaptam tekintetem Scottra. Sírhatnékom támadt, hogy nem jut eszembe semmilyen normális ötlet. Aztán még is, mintha megvilágosodás ért volna. Szabad kezemmel megfogtam állát, s ajkaimat az övére tapasztottam, majd kis húzással az állán jeleztem, hogy nyugodtan nyissa ki a száját, s kis levegőt fújtam ki, hogy értse, mire gondolok. A bent tartott levegője nagy buborékokban szabadult fel, s a tüdőmbe szűrt levegőmet átfújtam hozzá. Elengedtem az állát, s átkaroltam a nyakát, hogy könnyebb legyen. Én annyiszor tudom megtölteni a tüdőm, amennyiszer akarom. Már csak egymásra kell hangolódnunk, hogy mikor szívjon, mikor fújjak. Ha nem esik pánikba és kezdi kapkodni a levegőt, akkor minden rendben lesz, s gondolkodni kezdek, hogy mi legyen a következő lépés.
Abyss
Abyss
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 105
Hírnév : 9

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Farkas Hétf. Júl. 29, 2013 10:47 pm

Nem teljesen vagyok benne biztos, hogy mi történt a közelmúltban. Nem időztem sokáig Abyss arcának simogatásával, mert elég hamar magamhoz tértem, mi is történt. A pillanat varázsa elég volt ahhoz, hogy tényleg, de tényleg minden gátlástól megszabaduljak néhány másodperc erejéig. A lány arca puha volt és selymes... gondolom alapból ilyen lehet, de most a nyálka még rásegített kicsit. A szívem dübörgése viszont aligha hagyott abba, még akkor se, amikor elvettem a kezemet Abyss arcától. A reakciója... hááát... mit mondjak... talán a nem azonnali a megfelelő válasz rá. Valahogy ijedelmet véltem felfedezni a tekintetében, néhány perccel a történteket követően. Nem, nem olyan volt, mint ha tőlem ijedt volna meg... tudom milyen az, ha tőlem félnek... hátrálnak az emberek... de ez nem történt meg... Abyss arcán mégis átcsaptak az érzelmei. Kíváncsi, már-már féltó tekintet volt a válasz arra, ahogyan rám nézett.
,,Mit csináltam már megint?!" - korholtam le magam, mert azért képes voltam még a legjobb dolgokat is elrontani... tapasztalat.

Aztán beindultak a történések. Két cápa közelebb jött. Nekem természetesen egyáltalán meg se fordult a fejemben, hogy megsimogassam az állatokat. Nagy volt a kísértés, elvégre mikor érinthet meg az ember cápát? Ugyanakkor a simogatás egyet jelentett azzal, hogy felhívom magamra az állat figyelmét és őszintén, ennyire még Bear Grylls se idióta... nagyjából olyan lenne, ha elsétálna mellettem egy oroszlán én meg megrángatnám a farkát. Szóval nem akartam megérinteni... de figyelmetlen voltam. Elmozogtam az egyik cápa elől, már-már ösztönösen, nehogy hozzá érjek. Ám nem figyeltem és az egyik állat kikerült a látómezőmből és megérintettem. Lemerevedtem, főleg attól, ahogyan Abyss rám nézett. Oldalra kaptam a fejem és láttam, ahogy támadó állásba állnak a cápák. A következő dolog, amire emlékeztem, az a nekem csapódó sellőlány volt. Abyss ellökött a ragadózók elől... ám nekiestem a kövezetnek és felszisszentem fájdalmamban. Felemeltem a kezemet és láttam, hogy egy vágás éktelenkedik rajta, melyből éppen mossa ki a víz a vért. Ajjaj... hát voltam szakértő, de azt tudtam, mire gerjednek a cápák... megindult a hajsza, ahogyan Abyss megfogta a kezem és nem voltam rest segíteni a meneküléshez. Egy lyukhoz vontatott engem. Értettem, mit akart, de akárcsak nemrég, most se voltam elég vékony a bemenetelhez. A vörös aztán eltűnt mellőlem és mire oldalra néztem, láttam, hogy a cápákkal viaskodik... pontosabban kiütötte őket, úgy, ahogyan engem anno... hát nem lettem volna a cápák helyében. Valahol féltettem a lányt, de tudtam, hogy tud magára vigyázni... és igazán hálás voltam neki, amiért képes volt ölre menni két ilyen ragadozóval miattam... nem is tudom, vállalt-e valaki már ilyen veszélyt értem. Visszanéztem a lyukra... hogy a manóba fogjuk ezt megoldani? Lázasan törtem a fejemet, de a női észjárás gyorsabb, ám veszélyesebb megoldást is szült. Abyss leszedte rólam a tartályt és velem együtt úszott be a lyukba. Oké, biztonságban voltunk... a cápáktól. Nekem ugyanis csak egy falatnyi levegőm maradt és a számat befogva ragaszkodtam is hozzá alaposan. Minden idegszálammal azon voltam, hogy visszafogjam a levegőztető reflexet... de nem tudtam meddig bírom, így is kifolyt. A megoldást megint Abyss adta. Odajött hozzám, és... oké, eléggé félreérthető helyzetbe kerültünk. Először nem értettem, mit akar, de amikor megéreztem arcomon a fuvallatot, már rájöttem. Hát persze, neki most másként működnek a szervei! Megbíztam benne... megbíztam Abyssben, ahogy feladtam a maradék levegőmet és kinyitottam a szám. Egymásra tapadtak az ajkaink és megéreztem a jótékony oxigént. Ám le kellett küzdenem egy... ingert. Ez a helyzet valahogy mohóságot ébresztett és... olyat akartam tenni, amivel teljesen felboríthatom az egészet. Küszködnöm kellett és beletelt így kis időbe, mire lerugdostam magamból az érzést. Meghalok, ha nem tudom magam tűrtőztetni. Megkapaszkodtam Abyssben, átkarolva a kecses testet, legalább is igyekeztem, mert nem volt itt egyszerű. Kapaszkodtam belé, mint az életembe... közben pedig igyekeztem belélegezni a levegőt, amit a számba pumpált... talán meghitt is lehetett volna a pillanat... de nem egy cápatámadás közepén... ám mégis... valahogy kellemesen éreztem magam...
Farkas
Farkas
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 145
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Kikötő és komp - Page 10 Empty Re: Kikötő és komp

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.