Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oahu sziget

4 posters

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Csüt. Feb. 09, 2012 10:12 am

Ha együtt fogunk dolgozni, minden vélemény sokat számít, mindig meg kell hallgatni, a másik ellenvetését, ötletét is, hiszen több szem többet lát és én sem vagyok tévedhetetlen. Főleg igaz ez, ha egy gyakorlott bérgyilkosról van szó, így természetes, hogy kíváncsi voltam, hogy vajon ő mivel rukkol elő, ha már a vallatást ésszerű érvekkel lesöpörte az asztalról.
- Sok mindenben igazad van, és ha van valami jobb javaslatod, akkor igazán érdeklődve hallgatom, aztán majd kiderül, hogy mennyire kivitelezhető.
Közben, azért megkínálom még egy csésze teával és a süteménnyel, de ha ő nem is eszik vagy iszik, én azért bekapok egy pár falatot, hiszen igazán rám fér némi kalória pótlás.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Hétf. Feb. 13, 2012 10:15 am

Nem ettem a süteményből, de a második teára meghajtottam felé a fejemet, majd beszélni kezdtem:
- Valaha minket arra oktattak a Shimotami bölcsei, hogy a kínzás csak egy lehetséges út a többi közül. Nem túl hatékony és ha csak nem különösen gyenge a célpont, akkor rendkívül lassú is - kezdtem bele. - Vannak hatékonyabb módszerek is. Ha a célpontod kényszer nélkül mondja el, vagy teszi meg azt, amit akarsz. Ezt hívják beolvadásnak, megtévesztésnek. Ha elhiteted a szamurájjal, hogy urának bizalmas küldötte vagy, azt cselekszi amire utasítod, ha elhiteted a szerzetessel, hogy egy távoli tartomány buddhája vagy, kiadja neked titkait. A ti világotokban már az asszonyok is lehetnek vezetők, s rajtad nem is látszik mivoltod, a kamik pártfogása. Egy fontos asszony és a testőre. Csak arra kéne rájönnünk milyen is legyen a szereped, kit vinne magával kérdések nélkül a hajós arra a titkos erődítménybe. Gyorsabb mint a kínzás, ráadásul nem vált ki riadót... - vetettem fel.
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Hétf. Feb. 13, 2012 10:43 am

Miközben a teánkat kortyolgattuk, érdeklődve hallgattam Fagypont elmefuttatását, hogy miért is nem célszerű a kínzáshoz folyamodnunk, ha meg akarjuk tudni, amit szeretnénk, és mit javasolna helyette, ami gyorsabb és talán célravezetőbb, mert csendesebben, kevesebb felhajtással jutnánk közelebb a laborhoz.
Bólintásommal jeleztem, hogy megértettem és támogatom a javaslatát, csak még ahhoz nem volt ötletem, hogy kinek is kéne kiadnom magam, amit az orosz kapitány is bevesz és minden cécó nélkül elvisz minket a bázisra.
- Talán valami gazdag támogatónak kellene kiadni magam, csak az a baj, hogy nem látom, hogy mi a céljuk a mutánsokkal, fejleszteni a képességüket, vagy elnyomni. – hezitálok hangosan. – Mert ez kulcsfontosságú lenne a szerepem miatt.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Hétf. Feb. 13, 2012 10:51 am

Elgondolkodtam a felvetésén, majd megráztam a fejemet:
- Szerintem nem lényeges, hogy tisztában legyél ezekkel - válaszoltam. - Ha kellően határozottan és agresszíven lépsz fel, az emberek legtöbbje nem mer kérdéseket feltenni, főleg nem egy alacsony szintű beosztott. Légy lehengerlő, eszükbe se jusson kérdéseket feltenni. Olyasmi lehet ez, mint az én koromban egy nemes. Talán kérdezni mer tőle egy egyszerű paraszt, kereskedő vagy katona, de csak ritkán. Viszont ha a nemes kellően dölyfös, úgy viselkedik mint aki tisztában van a saját fontosságával és nagyjából mindenben hibát fedez fel, ami sérti a méltóságát, akkor az egyszerű emberek inkább a nem létező problémák javításával vagy kimagyarázásával vannak elfoglalva, nem azzal, hogy igaza van-e az illetőnek. A legfontosabb, hogy megjelenésre és viselkedésre olyan legyél amit elvárnak. Nem amilyen ténylegesen egy ilyen személy, hanem ami általános képként él az emberekben - mormoltam. - Öltözz úgy, hord úgy a hajad és viselkedj eszerint. Előtte, van pár napunk, legfeljebb gyakorolni fogjuk - ajánlottam fel. Érdeklődve csillant a szeme, mire elmosolyodtam immár: - Bemegyünk a városba a saját szerepünket alakítva. Úgy viselkedünk egy étteremben, színházban vagy bármi hasonlóban. Legalább ha vannak megfigyelők tudni fognak a jelenlétünkről... Tudod, hogy hogyan öltözködik és viselkedik egy ilyen... őőő... gazdasági támogató? Illetve, hogy miképp kell kinézni egy testőrnek? Mert gyanítom nem így... - mutattam végig az egyenruhámon.
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Hétf. Feb. 13, 2012 2:00 pm

- Látom értesz az ilyen dolgokhoz. – nézek a férfire mosolyogva. – Nem tudom pontosan mi is volt a dolgod azokba a régi időkben, de elég tapasztaltnak tűnsz a témában. – vonom le a következtetést. – Persze, igazad van az emberek legtöbbjének elég a határozott fellépés és nem mernek kérdezősködni, de, ha a kapitány bizalmi ember, mint ahogy ez már felvetődött a beszélgetésünk során, akkor lehet, hogy azért nem olyan egyszerű átejteni csupán határozottsággal, rámenősséggel. Persze a dolog megér egy próbát, hiszen, ha nem sikerült, még mindig jöhet a B terv. – egyezem bele végül is az ötletbe.
Az öltözködésére csak felkúszik egy vigyor az arcomra.
- Hát nem így, az biztos! De, ne aggódj, ez a szálloda elég jól ellátott üzletek szempontjából, majd csak találunk pár neked való öltönyt és cipőt. Habár feltételezem elég kényelmetlen lesz egy darabig. Talán bele is vághatunk, aztán megnézzük, hogy tudjuk egymást kiegészíteni ebben a szerepben.
Még mindig mosolyogva állok fel, mert elképzeltem szegény ninját begyömöszölve egy öltönybe, nyakkendőbe.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Hétf. Feb. 13, 2012 7:50 pm

Vállat vontam:
- Ninja voltam. Kém és mestergyilkos - feleltem tömören. - Természetesen a színjátszás és beolvadás az ismereteim része.
Válaszát hallva tenyeremmel végigsöpörtem a testem előtt:
- Így menjek?
Erre Párduc nevetni kezdett, majd intett, hogy ne. Hamarosan térült egyet és a kezembe nyomott egy olajzöld tréning ruhát. Felvettem magamra, bár erősen szorult, de mégsem volt feltehetően olyan furcsa az utcán, mint az egyenruhám.
Elmentünk együtt egy üzletbe. Felajánlottam az Intézet számlájára való vásárlást, de ezt visszautasította egy kis kártyát lobogtatva, azon homályos megjegyzéssel, miszerint annak tulajdonosa felé ez még csak a kezdet részéről. Nem értettem igazán, a hangsúlya ellenben nem sok jót sugallt.
Hamarosan olyasféle furcsa ruhával gazdagodtam, mint amit Előőrs is szokott viselni, csak fekete színben. Fehér felső ruhával és szintén fekete olyan furcsa valamivel amit nyakban hordanak és amit a nő kötött meg nekem nevetve. Egy zárt, fekete cipő is került rám, meg a szemeimet elfedő sötét tárgy, amit orron-fülön rögzítve, szem előtt hordunk. A leheletemmel nem volt mit kezdeni.
A falnak támaszkodtam és megvártam, míg ruhát válogat magának ő is. Én ilyenből kaptam 3 öltözetet.
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Hétf. Feb. 13, 2012 9:31 pm

Mondjuk, abban 100 %-ig igaza volt, hogy ebben a ruhában kissé feltűnő jelenség lett volna még itt is, pedig ezen a helyen sokféle különcséget elnéznek.
Ezért aztán kerestem neki egy melegítőt a sajátjaim közül, viszont azért voltak méretbeli különbségek, de hát kicsire nem adunk, ez is jobb volt a semminél.
Lementünk vásárolni és én már előre örültem, hogy legalább megkopaszthatom egy kicsit „megbízom” bankszámláját, így a legpuccosabbat választottam természetesen.
Fagypont kapott egy stílusos modern öltönyt, vagyis mindjárt hármat, hozzá fehér inget meg három nyakkendőt is, még válogattunk kényelmes bőrcipőt is két párat.
Nem maradhatott el a fontos kelléke a testőrségnek a napszemüveg sem.
Aztán már magamra is gondolnom kellett, ha már ott volt az a csinos ki hitelkártya. Vettem egy sötétszürke és egy bézs színű kosztümöt, egy fehér és egy fekete selyem blúzt, 5 pár harisnyát és egy fekete és egy világosbarna körömcipőt. Elég tekintélyes összeget hagytunk a pénztárban, mert a még az üzletvezető is az ajtóig kísért.
- Na, most már a ruháink megvannak, csak a feladat van hátra.


Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Kedd Feb. 14, 2012 5:46 pm

Megráztam a fejemet:
- Fel kell készülnünk, főleg nekem - válaszoltam. - Tudom, hogy viselkedett egy testőr Japánban az én koromban, de nem tudom miként cselekszik manapság. Öltözz át te is, tegyük le a maradék ruhákat a házadban - intettem vissza a szoba felé vezető lépcső irányába, - aztán keressünk valamilyen nyílt helyet, ahol sok ember megfordul és viselkedjünk a szerepünk szerint. Javítsd ki a hibáimat, ha látsz, te pedig gyakorold a ... a gazdasági támogató fellépését és szerepét. Inkább nézzenek furcsán ránk az egyszerű emberek, de ne hibázzunk a bevetés alatt.
Sheena is beleegyezően bólintott, majd felmentünk leraktuk a ruhákat, aztán tokban adott nekem egy pisztolyt azzal, hogy ez legyen nálam, mint testőrnél, meg egy kicsiny fekete valamit, amit mobiltelefonnak nevezett. Utána elindultunk egy étterem felé. Jó magam úgy, ahogy tanultam, egy lépéssel mögé zárkózva, pattanásig feszült tartásban, folytonosan a tömeget pásztázva. Amint valaki 2 méternél közelebb ért a nőhöz egy-egy hirtelen, gyors ütést kapott a bordái közé. Így haladtunk a taxi nevű szekér felé, ami elvileg odakint vár ránk.
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Kedd Feb. 14, 2012 6:49 pm

A gyakorlási javaslata teljesen ésszerű és érthető volt, hiszen azért neki főleg szoknia kell a ruhát és a tennivalókat, aztán meg nekem sem árt, hogy kicsit magamra erőltessek egy hidegvérű dámát. Mondhatni, hogy nem a szavak embere vagyok, és elég heves is, így igazán nekem sem árt a gyakorlás.
A megbeszélteknek megfelelően ezek után felcaplattunk a szobámba, letettük a felesleges cókmókot, csak a színjátékra szánt ruha maradt rajtunk.
Ekkor eszembe jutott, hogy talán még akadnak hiányosságai Fagypont testőri ruhatárának, ezért előhalásztam az egyik pisztolyomat és tokkal együtt átadtam neki, majd még hozzácsaptam egy mobilt is a teljesség kedvéért.
- Most már mehetünk.
Ahogy kiléptünk a szállodából és elindultam a taxi felé, máris kezdődtek a problémák, amik kis híján atrocitásba fulladtak, de még időben – pár oldalba bökdösés után – sikerült leállítani a nija-t.
- Fagypont! Nem kell mindenkit elkergetned mellőlem, és főleg nem szabad senkit bántani! Még a végén feljelentenek zaklatásért! – ingatom a fejem, de közben jókat mulatok. – Csak akkor kell beavatkozni a testőrnek, ha veszélyben van az, akit véd, addig a háttérben marad és csak figyel, de persze ugrásra kész. De nem nyúlhatsz senkihez egy ujjal sem addig.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Szer. Feb. 15, 2012 5:04 pm

Megdöbbenve hallgattam Sheena szavait, de bólintottam:
- Hai! Úgy tűnik több dolog is megváltozott az elmúlt évszázadok alatt, az én koromban egy testőr egyszerűen megölte, aki túl közel került a védett személyhez, úgy bizonyosan nem fenyegette azt közvetlen veszély - válaszoltam. - De ennek megfelelően így fogok tenni. Mi a megfelelő megszólítás egy testőrtől a védett személy felé? Hogy kell a környezetedben viselkednem? - érdeklődtem tovább, miközben a taxihoz értünk.
Kinyitottam a sárga szekér ajtaját, benéztem, rutinosan ellenőriztem mindent, majd visszahúzódtam, hogy Sheena beülhessen.
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Szer. Feb. 15, 2012 5:27 pm

Gondoltam, hogy a 400 évvel ezelőtti Japánban, egész más volt egy testőr feladata, mint most és kicsit szigorúbban vették a testi közelséget, meg az emberéletet is másként mérték, így érthető valahol Fagypont viselkedése, de hát pont ezért voltunk most itt, hogy csiszoljuk a dolgokat, és a férfi láthatólag nagyon igyekezett jól elsajátítani egy mai testőr szerepét.
- Igen, változtak azóta az idők. – helyeselek. – Általában az uram és asszonyom megszólítás van érvényben, ha idegenek között vagyunk, és távolságtartóan kell viselkedni, nem lehet bizalmas a viszony, legalább is kifelé mutatva.
Elnézem, ahogy kinyitja a taxi ajtaját, majd körülnéz és így engedi, hogy beszálljak.
- Például ezt tökéletesen csináltad, ezt most is így tanítják a testőröknek.
Beszállva a kocsiba, megvártam míg Fagypont mellém ül, aztán bemondtam az étterem címét.
- Sok ember viszont közvetlenebb viszonyban van a testőrével, főleg, ha az már hosszú évek óta szolgálja, tehát elég sokszínű ez a szakma.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Szer. Feb. 15, 2012 6:52 pm

Érdeklődéssel hallgattam a szavait, eszerint az alapvető feladatkör nem változott, csupán a kisebb részletekben vannak változások, de a személy védelme továbbra is elsődleges. Beültünk hátra mindketten, majd merev testtartással fürkésztem a környezetet folytonosan, ahogy szerepem szerint illik, de azért rákérdeztem:
- Milyen legyen a mi viszonyunk? Régi testőr és bizalmi ember, vagy maradjon a hivatalos hangnem? - érdeklődtem.
Végignéztem a nő testtartásán és tekintetén, mely feszült volt, mintha mindig ugrásra, harcra készülne és rámutattam a tényekre:
- A "gazdasági támogató" valamilyen harcos féle? Mert a tartásod és az arcod is készültséget sugároz...
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Szer. Feb. 15, 2012 7:04 pm

Még mindig kicsit merev, de szerintem ez még belefér, így ezt nem teszem szóvá, hiszen legalább látszik rajta, hogy mennyire felkészült, az egész testbeszéde ezt sugározza.
- A mi viszonyunk lehet a régi bizalmi ember stílusú, mert az talán nekem is jobban fekszik majd, mint a túl rideg és távolságtartó viselkedés, így nagyobb az esély, hogy nem esem ki a szerepemből.
Látom, hogy ő is időnként végig futtatja rajtam fürkész tekintetét, és remélem, hogy valamennyire tudom hozni az úri kisasszonyt, ami igazából nagyon távol áll tőlem, de szavai pont az ellenkezőjéről tanúskodnak.
- Nem! – rázom meg a fejem. – A gazdasági támogató, azért fogad testőrt, hogy az harcoljon helyette, ő a pénz embere, aki a gazdagsága adta hatalmával ér el mindent. Ha a harcost látod bennem, akkor nem viselkedem helyesen. – igyekszem ellazítani a tartásomat és a vonásaimat, próbálok lazább lenni.
~ Hajh! Ez igazán érdekes lesz! ~
Megérkezve az étterembe kiszállunk és folytatjuk a játékot oda benn is.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Csüt. Feb. 16, 2012 5:06 pm

Bólintottam a szavaira, ezzel egyet tudtam érteni. Néhány másodpercig gondolkodtam, majd hozzá tettem:
- Kéne találni magunknak valami nevet és mostantól csak így szólítani egymást, hogy megszokjuk biztosan azt is - néztem a szemébe. - De ezt rád bíznám, a mai nevekben inkább neked vannak közelebbi ismereteid. Az arcvonásaim megfelelnek egy amerikai embernek azt hiszem, de az esetleges nyelvi fordulatokban lehetnek még nehézségeim, így érdemes a saját szerepemet úgy alakítani, hogy nem vagyok helyi - vetettem fel. - De mindenképpen angol nyelvű.
Megcsóváltam a fejem, ahogy elmondta milyen is a gazdasági támogató, számomra ez a gazdag kereskedő megfelelője volt. Kinyúltam és finoman átrendeztem a testtartását, lenyomtam a vállát egy kissé, intettem, hogy tegye keresztbe a lábait, finoman neki döntöttem a felső testét teljesen a háttámlának, hogy kényelmesebb, lazább legyen, kisimítottam az egymáshoz préselt ujjakat. Bólintottam:
- Így már inkább.
Bementünk az étterembe, elsőként én, gyorsan ellenőriztem a környezetet, majd az ajtót megtartva vártam, hogy bejöjjön Sheena is. Asztalt rendelt és mikor odavezették leült, magam pedig mereven megálltam a széke mögött fél lépéssel. Meglepetten nézett rám vissza, majd kuncogni kezdett...
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Csüt. Feb. 16, 2012 6:40 pm

Tényleg, milyen jó, hogy említi Fagypont a neveket, én nem is gondoltam rá, hogy hogyan fogjuk szólítani egymást, aztán még gondban lettünk volna.
Elgondolkozva töprengtem, hogy mi is illene hozzá, na meg nem utolsó sorban hozzám, vagyis egy gazdag előkelő hölgyhöz.
- Talán a te neved lehetne Henry Morgan, az enyém meg Merilyn Lokwood. – bizonytalankodom egy kicsit, hiszen nem vagyok biztos benne, hogy az enyém jó lesz, de talán megteszi.
Miközben én a neveket próbálom kitalálni, addig Fagypont gyakorlatban is megformálja a testtartásomat, hogy így láttassa velem, mit csinálok rosszul. Persze én is érzem, hogy túl feszes vagyok, és tudom, hogy ezt igyekeznem kell levetkőznöm, de hát a beidegződések nagyon belé ivódtak.
Az étteremhez érve a férfi már egészen profin tette a dolgát, előre ment, körbenézett, míg én helyet nem foglaltam, de aztán megint be kellett avatkozni, hiszen úgy állt meg mögöttem, mint a cövek.
- Ülj le nyugodtan velem szemben. – mondtam neki halkan, hogy más ne hallja. – Együtt fogunk ebédelni, nem kell a hátam mögött strázsálnod, hisz a székről is tudsz nagyon jól figyelni.
Aztán hangosan csak annyit mondtam.
- Köszönöm Henry! Most már ülj csak le nyugodtan. – majd a kezembe vettem az étlapot, hogy leadjam a rendelést, mindkettőnk rendelését a közben hozzánk érő pincérnek.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Fagypont Csüt. Feb. 16, 2012 8:05 pm

Mereven bólintottam és leültem. Ez esetben ez is másként van, rá is kérdeztem:
- Ez mostanság általánosnak tekinthető, hogy a szolga együtt eszik az urával vagy úrnőjével? - vontam fel a szemöldököm. Megvártam míg rendel. Számomra parajjal töltött harcsatekercseket kért, amiről nem igazán tudtam micsoda, de nem is volt lényeges. Hangosan is feleltem persze a színjáték kedvéért:
- Igen Marilyn, köszönöm.
Reménykedtem, hogy megfelel. Megjött az étel. Eléggé meglepődött Sheena, mikor magam elé húztam a pulykaraguját, és megkóstoltam előtte. Nagyokat pislogott rám, majd maga elé húzta vissza és neki látott, amire én lepődtem meg. Halkan megjegyeztem:
- A legtöbb méreg felszívódási ideje néhány perc, nem túl gyors, hogy te is megkóstolod?
Aztán a válasza után már közösen enni kezdtünk. Én megszoktam, hogy gyorsan étkezem, hiszen bevetések alatt sem volt ildomos időt pazarolni erre, a nő egy idő után vigyorogni kezdett és megérdeklődte, hogy ennyire ízlik-e? Meglepetten néztem rá:
- Az mit számít? - érdeklődtem felvont szemöldökkel. - Nem kellemes, ha erre gondolsz, de tápláló. Ez az étel feladata, azt meg ellátja...
Fagypont
Fagypont
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 160
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : Meditációs kert/Bevetésen

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Sheena Duran Pént. Feb. 17, 2012 10:52 am

Tudtam, hogy számára biztos szokatlan, hogy egy „úr” a „szolgájával” ül egy asztalhoz, de hát ezt is meg kell szoknia, de úgy látom hamar sikerül alkalmazkodnia a mai szokásokhoz, és ez mindenképpen pozitív véleményt alkot róla.
Gondoltam halfélét rendelek neki, azt biztosan megeszi, és nem terhelem a gyomrát egy mai modern kajával.
Mikor feltálalták az ételt és épp nekikezdtem volna, fagypont elhúzta előlem a tányért és belekóstolt az én adagomba is. Kicsit értetlenkedve és meglepődve néztem az akcióját, de azt gondoltam, hogy biztos kíváncsi az én pulykaragum mennyiben más, mint az ő étele.
Visszahúztam magam elé, mielőtt a pincér is felfedezi a ténykedését és furcsán néz ránk, és enni kezdtem.
A következő szavai aztán végre rávilágítottak, hogy miért is volt ez a kis közjáték.
~ Aha! Méreg! Végül is nem rossz elgondolás, csak már nem szokványos. ~
- A mai technika mellett már nem igen alkalmaznak ételbe juttatott mérgeket, meg aztán elég macerás is lenne, így ez már kiment a divatból. – válaszolom neki mosolyogva, halkan. – Beleenni más ételébe meg egyenesen illetlenség. – De, persze ezt te nem tudhattad, nekem meg eszembe sem jutott. – nyugtattam meg.
Kérdésemre, hogy hogyan ízlik az étel, olyan érzelem mentes választ kaptam, hogy még a villám is megállt félúton a számhoz.
- Mit számít? – csodálkoztam rá én is. – Hát sokat. Mivel már nagyon sokféle ételből válogathatunk, ezért az ember nem kényszerül megenni azt amit elé tesznek. Eldöntheti, hogy mit eszik meg és mit nem, ezért természetesen azt választja, ami a legjobban ízlik neki. Gondolom azért, ahogy hozzá is tetted, van róla véleményed. Ha nem kellemes, akkor ehetsz mást, van választásod. Ha esetleg éhes vagy még és ennél valami mást, amit jobban kedvelsz, lehetőséged van rá, hogy megtedd, és nem kell kapkodni, ráérünk. Ott az étlap, válassz. – mutatok a papírra. . Mivel bőségesen áll rendelkezésre választék, ezért felesleges olyan ételt megenned, ami nem ízlik. Ha már táplálni kell a testet, akkor azzal tedd, ami még jó is neked. – próbálom magyarázni, hogy ne úgy egyen, mint egy gép.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Oahu sziget - Page 5 Empty Re: Oahu sziget

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.