Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Socrates Szoborpark

+18
Varangy
Hugh Hagwood
Heily Anderson
Aya Caine
Victor Creed
Michael Bodwin
Midnight
Parázsléptű
Sebastien Longley
Rozsomák
Szellem
Sheena Duran
Kara Shawn
Adam Windsor
David Nash
Alexis
Mike Hanscom
Cerebro
22 posters

10 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Michael Bodwin Szomb. Márc. 10, 2012 2:46 pm

Az utolsó emlékem Kardfog közeledő ökle volt, aztán a sötétség. Most meg arra eszmélek, hogy nagyon fázom és iszonyúan lüktet a fejem és az oldalam. Hirtelen jön rám a hányinger és hevesen öklendezve fordulok a kevésbé fájó oldalamra, de igazán nem jön ki belőlem semmi. Lassan és csak résnyire nyitottam ki a szemem, de még így is letaglózott a kín, habár még nem is volt teljesen fenn a nap. Újból elveszthettem az eszméletem, mert most azt éreztem, hogy határozottan ráncigál valaki és mintha valamivel melegebb lett volna, na meg hangokat is hallottam. Egy női hangot, ami nagyon hangos és fülsértő volt, a fejem majd szét akart robbanni tőle.
- Hagyd abba! Könyörgöm hallgass el! – dünnyögtem és legszívesebben befogtam volna a fülem, de a kezem nem mozdult, a vállam iszonyúan hasogatott.
~ Mi a fene történt velem? ~
Lassan érzékelni kezdtem, hogy a füvön, a szabad ég alatt fekszem és egy nő beszél továbbra is hozzám, ráadásul eléggé felháborodott hangon, de egyszerűen képtelen voltam összerakni az emlékeimet. Legalábbis az előző nap első feléből! A második fele viszont villámként hasított belém. Kardfog! Lövések! Fájdalom! Aya!!!!
~ Uram Isten! Ez a hang! Ez csak ő lehet! De hol vagyok és hogyan kerültem ide? Kardfog vajon miért nem ölt meg minket? ~
Aztán eszembe jutott, hogy mit tett a lánnyal, és rémülten pattantak most már ki a szemeim és néztem a felettem álló Aya szemébe. Hunyorognom kellett, de még így is láttam, hogy nagyon rossz állapotban van, és a kérdéseiből ítélve neki is most kezdenek beugrani az emlékek egyes töredékei. Legalábbis nekem töredékek, nem állnak össze, de fel-felvillannak.
- Aya! Kérlek, ne üvölts, mert szétreped a fejem! – suttogom neki és behunyom a szemem, hogy az újból rám törő hányingert leküzdjem. – Lehet, hogy tényleg elment az eszem, hogy leültem veled tegnap egy italhoz, és nem vitettelek be az őrsre. És nekem legalább olyan rejtély, hogy miért is hagytam, hogy rám mássz és olyanokat mondj nekem…khmm…., hogy szóval olyanokat mond, na!
Legszívesebben a föld alá süllyednék szégyenembe, és gőzöm sincs, hogyan fogom megmagyarázni a kollégáknak, hogy mi is történt velem. De ennek ellenére el kell ismernem, hogy nem minden volt ellenemre, amíg kettesben italoztunk, és hogy nagyon szíves ütött, amit az a rohadék művelt vele, még, ha ezt sosem vallanám be Aya-nak, csak, maximum, ha megkínoznának.
- Én oda megyek, ahová az az állat, és te ne keresztezd az utamat, ha nem akarod a sitten találni magad bébi! – préseltem ki magamból egy hangosabb kiáltást, hogy biztosan meghallja, de közben azért hálás voltam neki, hogy legalább egy mentőt hívott hozzám, és reméltem, hogy maga is elláttatja magát, még ha elképzelem, hogy fegyverrel kényszerít rá egy orvost, mert be nem vallaná, hogy ő is rászorul.
Még akkor is a távolodó alakját néztem, mikor már hallottam közeledni a szirénákat. Azt hiszem megint lesz időm gondolkozni azon, hogy milyen módszert vessek be, hogy végre egyszer és mindenkorra eltapossam azt a férget akit úgy hívnak: Victor Creed.

//Köszönöm a játékot - Én is csak azt tudom mondani, hogy nagyon-nagyon klassz volt! Very Happy //

Michael Bodwin
Michael Bodwin
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 600
Hírnév : 52

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Pént. Ápr. 27, 2012 9:37 pm

// Hugh Hagwood részére//


~ Mára elég volt! Nem akarok több irodába bemenni, nem akarok több önéletrajzot látni és nem akarok több csöngő telefont hallani.~
*Magamban dörmögve, fáradtan sétáltam a szoborparkban. Egész nap állás ügyben mászkáltam a városban és a lábaim már majd leszakadtak. Az idő is hűvösebbé vált, ahogy a Nap leszállt az égboltról. Csendben próbáltam elvegyülni az emberek között és egy szabad padot kerestem, ahogy nem szerelmes párok ücsörögtek, és nem helyi kölykök, akik hangos nevetésükkel felverték a park állatainak békéjét, valamint a parkban tartózkodó emberek nyugalmát. Míg csendben ballagtam elhaladtam egy fiatal pár előtt is, akik körül két kis totyogós mászkált. Egy mosoly kíséretében pillantottam rájuk, majd tovább haladta a földet nézve.
Nem kellett sokáig sétálnom, hogy találjak magamnak egy nyugodt helyet és egy üres padot. Letelepedtem a rozoga fából készült ülőkére és az égre emeltem a tekintetemet. A csillagok ragyogtak és a hold sejtelmesen bújt előtt egy-egy felhő mögül, ami árnyékolta ragyogását.*
~ Hát igen, ez is hiányzott már!~
* Míg a padon üldögéltem, azon tanakodtam, hogy ideje lenne hírt adnom a szüleimnek magamról, de féltem, hogy mit szólnának ha csak úgy hipp-hopp feltűnnék tíz hosszú év után. No meg persze, nyilván azt akarnák, hogy menjek haza, amit én nem akartam. Féltem még is szerettem volna tudni róluk valamit, akármit. Hatalmas sóhaj közepette tovább tanulmányoztam az eget és a csillagokat.*
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Szomb. Ápr. 28, 2012 2:37 pm

Egy szép nőt követtem a szobrok között. Pontosabban nem is követem, éppen csak megfelelőnek találtam az útvonalát, így jómagam is ezen haladtam. Voltaképpen a véletlen műve volt az egész.
Szokatlan volt most csak így, minden cél nélkül az utcán járnom azok után, hogy az elmúlt időben mennyi kalandba keveredtem. Szinte nem is volt olyan eset, amikor ne kellett volna menekülnöm vagy harcolom, vagy mindkettőt. És most itt sétálok az emberek között, és nem üldöz senki...
Egy kis család mellett vezetett az utam. Az anya fáradtan rám mosolygott, és én viszonoztam a gesztust, ahogy megkerültem a gyermekeit.
A nő, akinek az útvonalát bejártam, végül leült egy enyhén kopottas padra. Úgy döntöttem, ez nem is rossz ötlet, így leültem én is ugyanarra a padra, bár kissé távolabb.
- Szép esténk van - mondtam udvariasan.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Szomb. Ápr. 28, 2012 5:40 pm

* Megijedtem a hang hallatán, ami elég közel szólalt meg hozzám. Szemeim kipattantak és a hang irányába néztem. Egy férfit pillantottam meg a padon ücsörögve nem messze tőlem. Gyorsan zakatoló szívverésemet egy hatalmas sóhajjal próbáltam lelassítani.*
- Igen, szép esténk van. És az idő is igen balzsamos.-* Válaszoltam és egy mosolyt eresztette a férfira. Hangom még egy kicsit gyenge volt az ijedtségtől, de igyekeztem lenyugtatni torkomban doboló szívemet.*
- Egy nehéz és hosszú nap után, ez a csönd és ez a nyugodt kis levegő igazán csodálatos.-* Mondtam és tekintetemmel körbepásztáztam a környéket. A park lassan lecsendesedett, így még több csöndet és békét árasztva a mellettem ülő férfira és rám.*
- Magát mi szél hozta a parkba?- * Érdeklődtem kedvesem ám még sem tolakodva. Tekintetemmel a férfi szemeibe néztem és így vártam válaszát előbbi kérdésemre.*
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Vas. Ápr. 29, 2012 12:42 pm

Úgy vettem észre, sikerült, közkeletű kifejezéssel élve, a frászt hoznom a nőre. Bocsánatkérően mosolyogtam.
- Elnézést... Nem akartam megijeszteni.
Aztán elgondolkodtam a kérdésén. Tényleg, miért is vagyok itt? Mert itt kevés haláleset történt, és így kicsi az esélye, hogy kísértetekbe botlom? Vagy talán azért, mert körözés alatt állok, és itt aligha keresnének? Melyik elvetemült rendőrgyilkos megy el szobornézegetőbe?
De hát ezek egyikét sem mondhattam, hisz igyekeznem kellett, hogy inkognitóban maradjak. Ez a nő csak egy ember, és ha mégsem, akkor is vajmi kevés esély van rá, hogy a Testvériség tagja volna, és ne próbálna megállítani vagy hívni a rendőrséget, ha felfedném, ki vagyok.
Így csak mosolyogva vállat vontam.
- Csak élvezem az estét.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Vas. Ápr. 29, 2012 2:05 pm

*Visszamosolyogtam a férfira, majd legyintettem egyet. Ez amolyan " oh semmi probléma" legyintés volt.*
- Ugyan, semmiség. Eléggé könnyen meglehet ijeszteni.- * Mondtam és megvontam a vállamat. Csendben üldögéltem tovább és vártam, hogy a férfi válaszoljon a kérdésemre. Hát mit ne mondjak, jó sokáig gondolkozott a válaszon, de végül csak megkaptam a semmit.*
- Értem. Hát az estében van mit élvezni. Gyönyörű időnk van, nemde?- * Kérdeztem és halkan felkuncogtam. Igazából eléggé feszültnek éreztem magamat és volt egy olyan sanda gyanúm, hogy nem a sötét miatt van bennem az a nyugtalanság, hanem sokkal inkább a férfi hátborzongató viselkedése miatt. Hátamon az összes szöszáll és pihe égnek állt. Átkulcsoltam két kezemet a mellkasom előtt és csendben fixíroztam tovább az eget, hát ha valamelyest lenyugtatja ütemesen dobogó szívemet. *
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Vas. Május 20, 2012 12:52 am

Megint a nőre mosolyogtam. Az egyetemen, hogy meglegyen az óraszámom, felvettem a pszichológiát egy félévre. Ott tanultam, hogy aki úgy ül, mint most ez a nő, az bezárkózik, el akar zárkózni a világ vagy egy személy, esemény elől. Semmi kétségem nem volt afelől, hogy jelen esetben én vagyok ez a személy. És bár pillanatnyilag semmi rosszat nem tettem, mégiscsak körözött rendőrgyilkos vagyok és "közveszélyes mutáns"... Talán nem is teszi olyan nagyon rosszul, hogy fél tőlem. Épp csak számomra ez merőben új élmény volt: a tiszta félelem... Eleddig csak undorral, lenézéssel vegyes félelemben volt részem azok részéről, akik megtudták, mi vagyok és mit tettem. Igazából még soha senki nem félt tőlem.
És rájöttem, hogy a félelem: hatalom. Aki fél tőlem, afölött hatalmam van.
Hogy a hipotézisem kipróbáljam, a nő felé fordultam.
- Tudja, én egy körözött bűnöző vagyok - mondtam halkan, hogy csak ő halhassa - Többszörös rendőrgyilkos. De nem csak rendőröket öltem... Mutáns vagyok... És az emberi élet számomra csak annyit ér, mint egy kedves háziállaté... Nem oltom ki, ha nem feltétlen muszáj, de utána nem lesz túl sok álmatlan éjszakám...
Elhallgattam és figyeltem, milyen hatást váltanak ki a nőből a szavaim.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Vas. Május 27, 2012 9:56 pm

* Csendben figyeltem a férfi reakcióját és még mindig úgy éreztem, hogy jobb volna menekülnöm tőle. Nem tudom miért, de volt egy belső hang, ami azt kiabálta egyfolytában, hogy: Fuss! Mindaddig hallottam a fejemben a parancsot, míg meg nem hallottam újra a férfi szavait. Mintha hipnózisba esett volna a testem figyeltem és csendben hallgattam a férfi minden egyes szavát. Aztán mikor elhallgatott testembe félelem költözött és kezeim lábaim remegni kezdtek. Egy hirtelen mozdulattal megfogtam a férfi kezét, amit semmilyen ruha és anyag nem takart és egy pár pillanatig elszívtam tőle az életerejét. Azután kétségbeesetten felálltam a hintából és felemeltem a kezeimet.*
- Ne jöjjön a közelembe! Megértette? Ennél sokkal nagyobb fájdalmat is képes vagyok okozni.- * Kiabáltam hangosan és a nagy ijedségben elkezdtem szaladni. Nem jutottam túl messzire, mivel megbotlottam egy kőben és elterültem a kavicsokon. Felsértettem a térdem, az állam és a könyököm, de nem érdekelt. Megfordultam, hogy szem előtt tudjam tartani a férfit és közben mindvégig hátráltam. Iszonyatosan féltem tőle... *
~ Jussak haza élve és egyben, könyörgöm.. ~
* Örültem volna, valami felmentő seregnek, de késő olt már ahhoz, hogy bárki is erre járjon.. és ha igaz, amit a férfi elmondott, akkor túl sok esélyem nem volt, hogy elmeneküljek, főleg így, hogy a földön másztam.*
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Szomb. Jún. 02, 2012 5:56 pm

Émelygés és gyengeség vett erőt rajtam a nő érintése nyomán. Ugyanakkor egy látomás is felvillant előttem: magamat láttam, amint a földön fekvő nő felett állok. Jövő, nagyon közeli jövő... Ám a látomás nem árult el többet, és én sem voltam tisztában a szándékaimmal.
Előkotortam a bőrkesztyűmet a kabátom zsebéből. Én ostoba! Hisz mindig rajtam van, miért pont most felejtettem el felhúzni? Talán a nő úgy nem tudott volna rám támadni...
Feltápászkodtam a padról. Ez újkeletű gyengeségem miatt nem volt könnyű feladat. Végül, ahogy a látomásomban is megtörtént, ott álltam a nő felett, aki kúszva próbált menekülni.
Egyértelmű volt, hogy a nő mutáns. Ugyanakkor rám támadt. Másfelől... Én pedig ráijesztettem. Mi ilyenkor a teendő?
Remélve, hogy kesztyűn át nem tud ártani nekem, felé nyújtottam a kezem.
- Kérem, ne meneküljön el. Mutáns vagyok, és mutánst nem bántok. A mutáns élete érték.
Ez tűnt helyesnek. Egy ijedt nő rám támadt... Hát aztán? Helyesen tette. Védje meg magát az olyan emberi söpredéktől, amilyennek engem is hitt.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Vas. Jún. 10, 2012 11:37 am

* Nagyot nyeltem, amikor a férfi megállt felettem. A szavai kissé megleptek, de így már mindent értettem. Hátráltam még egy keveset, majd feltornáztam magamat. A bokám fájt. Igen határozottan fájt, de inkább nem adtam a férfi tudomására, hát ha még is csak tervez valamit...
A gondolattól megfagyott az ereimben a vér és csak arra tudtam gondolni, hogy minél hamarabb hazaérhessek és magamra zárhassam az ajtót. Ez a pasi egy pszichopata volt, már első pillantása... hát még mikor megpróbálta használni a képességét rajtam.*
- Mit akar tőlem?- * Kérdeztem kissé hisztérikus hangon és igyekeztem úgy körülnézni, hogy ne legyen nagyon feltűnő. Kezeimet ökölbe szorítottam és igyekeztem a férfi lépéseit figyelni, hogy ha megint rám támadna a földre tudjam küldeni a képességemmel.*
- És mit csinált az előbb velem?-* Szegeztem neki egy újabb kérdést és próbáltam megnyugodni.*
~ Ha tényleg mutáns akkor nem fog bántani.. főleg, mivel az előbb azt mondta a mi életünk érték..~
*Megköszörültem a torkomat és a férfi tekintetébe süllyesztettem az enyémet. Nagyon furcsa egy hapsi volt.. sugárzott belőle a kegyetlenség.. és ettől megijedtem. Akaratlanul is hátrálni kezdtem és közben végig őt figyeltem.*
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Vas. Jún. 10, 2012 3:59 pm

A nő, akár egy riadt kis állat, a menekülési útvonalakat fürkészte. Úgy festett, valóban ráijesztettem. Méghozzá alaposan. Voltaképpen meg sem lepett, hogy nem fogadta el a felé nyújtott kezemet. Valószínűleg fordított helyzetben én is így viselkedtem volna.
- Semmit sem akarok - feleltem - Csupán bocsánatot kérni. Maga mutáns, ahogy én is. Testvérek vagyunk. Nem bántok mutánst, ha nem támad rám. Maga okos lány, igaz? Nem akar még egyszer megtámadni. Akkor... Kénytelen lennék megvédeni magam.
És azt a nő aligha élné túl, gondoltam. Többnyire képes vagyok uralkodni a képességemen, de amit ő tett velem, a testileg-lelkileg legyengített. Nem tudhattam, kordában tudom-e tartani a bennem lakó pusztítást.
- Nem tettem semmit, kedves . mondtam csendesen - Csak támadt egy... Sugallatom. Hívhatja látomásnak is. Magunkat láttam, épp így, ahogy most vagyunk. Kérem, fogja meg a kezem. Hadd segítsek.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Csüt. Jún. 14, 2012 5:27 pm

*Ijedten és félve néztem a felém közelgő férfira. Aztán amikor meghallottam a hangját és a szavait enyhült valamelyest a félelmem iránta, de még is egy kicsit nyugodtabb lettem, hogy nem készül megölni. Bár még így sem hittem neki, azért felhúztam a kezeimre a kesztyűket és megfogtam a kezét. Így szerencséjére nem tudtam elszívni az életerejét, de ha kellett volna egy pillanat alatt le tudtam volna szerválni magamról az anyagokat.*
- Miért akart hipnotizálni? És egyébként megjegyezném, hogy önvédelemből használtam a képességemet, nem azért, mert olyan kedvem volt.-* Morogtam a férfi orrába és legszívesebben elfutottam volna, de inkább nyugalmat erőltettem magamra. Míg vártam előbbi kérdésemre a válaszát az arcát tanulmányoztam, majd azokat a szavakat pergettem le a fejemben, amiket nekem mondott.*
~ Úristen, ha ez tényleg egy gyilkos, akkor én is veszélyben vagyok... nem.. akkor miért hívott volna a testvérének, és miért nem ölt meg már eddig is? És mi ez a teljes nyugodtság afelől, hogy én se fogom bántani?~
- Hipnotizálni próbált, igazam van? Éreztem, ahogy... ahogy majdnem sikerült a tudatomba férkőznie és elhitetnie velem, hogy maga.. maga..-* Hirtelen a szám elé kaptam a kezemet, majd hátraléptem egyet. Akár akartam, akár nem így is féltem tőle, s bár első pillantásra nem igazán nézett ki rendőr gyilkosnak, sose lehet tudni..*
~ Hiszen a farkas is átverte Piroskát..~
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Szomb. Jún. 16, 2012 8:35 pm

Felsóhajtottam. Elengedtem a nő kezét, és tenyérrel lefelé a föld fölé tartottam a sajátomat. A betonút anyaga előbb csak megpuhult, majd elfolyt. Leeresztettem a kezem.
- Nem vagyok képes senkit sem hipnotizálni - mondtam - Tüzeket tudok gyújtani, ha úgy tetszik. És látomásaim vannak. A hipnózis nem az én műfajom, ahogy mondani szokás.
Nem húztam le a kesztyűmet. Még nem tudhattam, az ijedt hölgy mire ragadtatná magát, ha alkalmat adnék rá. Persze az arcom így is fedetlen volt, no de azt nehezebben is érné el.
- Hugh Hagwood vagyok, a Mutáns Testvériség... tagja. - nem feltétlen akartam bevallani neki a teljes igazságot - És minden, amit mondtam, igaz. De neked, mutáns testvérem, nincs mitől félned.
A nő talán kissé szétszórt lehetett, de nem bántam. Persze az egészet írhatjuk az ijedtség számlájára is: nem mindennap kerül ilyen helyzetbe az ember. Még nekem magamnak is szokatlan és új volt a helyzetem.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Hétf. Jún. 18, 2012 3:05 pm

*Felvont szemöldökkel álltam a férfi előtt és kérdőn néztem rá.*
~ Akkor meg mire volt jó ez a mindent beismerős dolog?~
- Miért mesélte el nekem, hogy miket csinált?-* Kérdeztem és kezeimet a mellem előtt keresztbe fontam. Most már roppantul érdekelt, hogy ez a férfi miért jött oda hozzám. Pár pillanat múlva azonban megtudtam a becses nevét is, ami mivel nagyon nem tudtam mit kezdeni.*
- He..-* Kezdtem, majd eszembe jutott, hogy talán nem az igazi nevemet kellene megadnom egy rendőrgyilkos férfinak.*
- Helena Montgomery.-* Mondtam. Egy pillanatra magamat is megleptem, hogy milyen zseniális nevet tudtam kitalálni. Zseniálisan bénát. Ilyen névvel tuti nem él senki a földön, maximum az, akinek a szülei vagy hippik voltak, vagy kész elmebetegek. Míg én a nevemmel voltam agyilag elfoglalva, tekintetemmel végigmértem Hugh-ot, -már ha így hívják- és igyekeztem jól magamba vésni, hogy hogyan is néz ki.*
- Sose hallottam még a Mutáns Testvériségről.-* Jegyeztem meg halkan, ahogy felidéztem, hogy hogyan is mutatkozott be.*
- Ez valami külön klubb, vagy mi?-* Néztem a férfira félre biccentett fejjel és reméltem, hogy nem lesz emiatt a kérdés miatt ingerült. Nem szerettem volna kihúzni a gyufát, de úgy éreztem Hugh-nál ez eléggé relatív fogalom. Kissé olyannak tűnt nekem, mint aki bármelyik percen képes lenne valami olyan dologra, amire nem számítok. És ezt nem tetszett. De nagyon nem!*
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Vas. Jún. 24, 2012 7:55 pm

Meglepve néztem rá. Létezhet, hogy tényleg nem hallott a Testvériségről? Tele volt velük a híradó, még abból az időből, mikor én nm voltam tagja.
- Nos... A Testvériség olyan mutánsok csoportja, akik nem tűrik az elnyomást, és nem tartják jogosnak a mutánsok ellen foganatosított intézkedéseket. Gondolok itt például arra a felháborító törvényre, mely szerint nyilvántartásba kell venni minket. Sokan terroristacsoportnak titulálják, de ez nem így van. Jogvédő csoport vagyunk, akik nem riadnak vissza a harctól. Nem tagadom, a múltban voltak olyan incidensek, melyek megalapozták a Testvériséggel szembeni bizalmatlanságot, de azok más idők voltak. Jelszavunk: "Mutáns, légy büszke!" Mi nem bujkálunk és nem szégyelljük, hogy mik vagyunk. Harcolunk azért, hogy elismerjenek minket annak, amik vagyunk: uralkodó fajnak. Az embereknél erősebbnek.
Elgondolkodtam a másik kérdésén.
- Hogy miért mondtam el? Miért, talán úgy gondolja, nem volt joga tudni, hogy egy gyilkossal beszélget, kedves Helen?
Persze nem ez volt az igazi ok. Rá akartam ijeszteni. Ez volt az igazi ok. Érezni akartam, hogy fél.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Vas. Jún. 24, 2012 9:44 pm

* Felvont szemöldökkel néztem Hugh-ra. Egy kicsit kételkedtem ég mindig abban, hogy nem akar megölni, de ahogy hallgattam a szavait lassan arra a döntésre jutottam, hogy ez a férfi aligha fog egy ujjal is hozzám nyúlni, ha csak nm nyúlok én hozzá megint. Amit lehetőség szerint nem ismételnék meg, tekintve attól, hogy elájul nekem, vagy ki tudja, hogy nem égetne-e el élve.*
- Igaza van, hogy minket, mutánsokat mindennek kikiáltanak, de akkor sem pusztíthatjuk el az embereket, mert mi erősebbek vagyunk. És hiába van erőnk, ha azt rosszul használjuk, csak még nagyobb ellenszenvet szítunk a mutáns faj iránt, ami már így is elég nagy.- * Néztem a férfira egy kissé barátságos mosollyal, aztán kezeimet a zsebeimbe dugtam és úgy néztem fel a férfira.*
- Tudja, a Testvériség ahelyett, hogy az embereket akarja eltenni láb alól, inkább azon lehetne, hogy megmutassa, hogy igazából milyen átlagos emberek vagyunk, egy-két különleges képességgel.-* Osztottam meg a véleményemet a férfival, majd felsóhajtottam és a kezemen lévő karórámra pillantottam. Már igencsak estére járt az idő és úgy éreztem, lassan idejelenne menni, mivel féltem, hogy még a végén nem tetszik Hugh-nak véleményem, ami igazából nem is érdekelt volna, csak hogy nem akartam még a nap végére egy kupac hamuként végezni a szoborparkban. Felsóhajtottam, mintha régen nem vettem volna levegőt, aztán kihúztam a kezeimet és megszólaltam*
- Nos, nagyon örültem a találkozásnak. Azt hiszem jobb lesz, ha lassan elindulok hazafelé.-* Sóhajtottam fel kicsit színészkedve, aztán hátrálni kezdtem, de egy pillanatra se vettem le a tekintetemet a férfiról. Volt egy olyan érzésem, hogy nem szabad szem elől tévesztenem, mert akkor valami nagyon csúnya dolog történne.*
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Csüt. Júl. 05, 2012 11:49 pm

Érdeklődő, semleges mosollyal hallgattam végig, amit mondott. Szegény, ostoba kis hölgy, hát komolyan azt hiszei, hogy a világ ilyen egyszerűen működik? Ez érdekes, egyszersmind ijesztő. Ha sok mutáns gondolkodik így, és ne adj isten, meggyőzni sem lehet őket, akkor a harcunk eleve kudarcra van ítélve. De az nem lehet, nem igaz? Mert hát mi jó ügyért szállunk síkra. Amit teszünk, minden mutánsért tesszük, azokért a félrevezetettekért is, mint amilyen ez a nő, aki talán nem is kér a segítségünkből.
- Kedvesem, tudja, volt valaki, aki azt tette, amit maga mondott. Úgy hívták, Charles Xavier. Ha a Testvériségről nem is hallott, az ő neve csak nem ismeretlen kegyed előtt? Nos, ő vallotta a maga nézeteit. Úgy tartotta, nem uralkodásra születtünk De tévedett, hovatovább azt is ki merném jelenti, hogy ebbe bele is halt. egy iskolát vezetett, mutáns gyermekeknek. Úgy gondolta, ha békében él, hagyják is békében élni. De az emberek lerohanták az iskolát, és csak a szerencsén múlt, hogy egyetlen gyermek sem halt meg. Ez háború, kedvesem, és ha nem győzünk, lemészárolnak mindünket.
Elhallgattam, szánakozva néztem rá.
- Igen, későre jár. Bár elengedhetném - sóhajtottam fel - Igazán nem szívesen bántok más mutánsokat. De túl sokat mondtam magának, amikor még azt hittem, ember.
Előkotortam a szikémet a zsebemből.
- Orvos vagyok. Kérem, ne féljen. Csak egy villanásnyi fájdalmat fog érezni.
Elindultam felé, készen arra, hogy tűzforró levegővel perzseljem meg, ha felém mozdulna, majd megálltam.
- De persze van más út is. Csatlakozhatna is hozzánk. Az Ön képességével sokra vihetné a sorainkban.
Vigyázva, hogy kartávolságon kívül álljak tőle, vártam, mit válaszol.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Heily Anderson Kedd Júl. 10, 2012 4:34 pm

*Fürkésző tekintettel pásztáztam a férfi arcát. Amikor Xavier professzorról kezdett beszélni csak csendben hallgattam, majd kezeimet összefontam a mellkasomon és úgy figyeltem minden szavát. Alig hittem el, hogy tényleg vannak ennyire ember gyűlölők, és bár jó lehet hogy ő az egyik volt a sok közül engem akkor is halálra rémisztett. Az emberekkel való háború azóta tart, amióta csak az eszemet tudom, sőt, biztosan még korábban kezdődött az egész, de úgy éreztem, hogy Hugh túlságosan is beleéli magát ebbe a háborúba az emberek és a mutánsok között. Ebből pedig köszönöm szépen, nem kérek.*
- Nézze, nem minden ember egyforma, és Dr. Xavier csak a diákjainak és azoknak a mutánsnak akar nyugalmat és békét nyújtani, akik rendes környezetben nem találnák meg azokat. És akárhogy is nézzük, az emberek és a mutánsok közötti háború túlságosan régi, arról nem is beszélve, hogy ha kitörne a két faj közötti háború, mutánsok és emberek ezrei halnának meg csupán a semmiért. Hiszen, nézzen magára! Ugyan olyan emberi személy mint ők, vagy én, csupán többre vagyunk képesek, de attól még nem ellenségek vagyunk, hanem testvérek. Ahogy maga mondta. A földön minden ember és mutáns egyenlő.-* Mosolyogtam a férfira, hogy kicsit enyhítsem a dühös, vagy a gyilkolási vágyát. Pontosan nem tudtam kiolvasni a szeméből, hogy mi az a furcsa csillogás, de erre a kettőre tippeltem volna. Aztán, amikor már indultam volna meghallottam a szavait. Jeges félelem kúszott fel a hátamon és a szívem hangosan kezdett dörömbölni a mellkasomban.*
- Ha engem megöl, kitudja milyen lavinát indít el, csupán azzal, hogy egy magafajtával végzett.-* Elmélkedtem hangosan, miközben a tenyeremet a nadrágomba töröltem. Szemeim ide-oda cikáztak, hogy merre tudnék elmenekülni, és legszívesebben kiabáltam volna, hogy valaki végre észrevegyen a korom sötétben. Ám, amint a szike pengéje megvillant a gyér lámpafényben nagyot nyeltem és minden bátorságomra szükségem volt, hogy egy helyben álljak.*
- Nézze, Hugh. Én béke szerető ember vagyok és tudja, nincs kedvem ilyen dolgokkal foglalkozni. A Testvériség csupán egy csoport, ahogy kitudtam venni a szavaiból, és ha háborúra kerülne a sor, büszkén állnék ki, hogy én is egy vagyok a mutánsok közül. Még is úgy hiszem, hogy egy csoporthoz való csatlakozás nem változtatna az emberekhez viszonyított állásomon.- Mondtam és ahogy közeledett felém úgy hátráltam szépen lassan.*
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Hugh Hagwood Vas. Aug. 19, 2012 8:39 pm

A nő hátrált, ami érhető volt. Egy megszállottnak tűnő férfi szikével fenyegette. Ugyan, ki nem hátrált volna a helyében? Minden ember pontosan ugyanezt tette volna. Minden ember... Ellenben egy büszke mutáns nem tett volna ilyet, legalábbis a nő hatalmával a kezében nem. Egy büszke mutáns nem próbálna menekülni... És még azt meri mondani, hogy kiállna a testvéreiért... Nos, ezt nehezemre esett elhinni.Azonban nem vagyunk vadállatok, és én csak legvégső esetben ölök meg bárkit is, akár embert, akár mutánst.
- Ön, kedvesem, nem ért semmit. A Testvériség nem csak egy csoport a sok közül. Nem pár barát, akik szombat esténként összejárnak kártyázni és sörözni, és közben kitárgyalják a fontos politikai kérdéseket. Mi teszünk is valamit. És félek, a mai világban senki sem lehet békeszerető. A rendőrfőnök hovatovább tárgyalás nélkül ítéltet el mutánsokat. A bérence kínozza őket. Tartsa csak csukva a szemét, ha az magának jobb, de ha majd egyszer úgy dönt, hogy mégis látni akar, keressen meg. Én majd megmutatom, mit kell látnia.
Elraktam a szikét. Hátráltam egy lépést, és a nő szemébe néztem.
- Csak azért engedem el, hogy később visszajöjjön hozzám, amikor majd rájött, hogy igazam volt. Az első alkalom után, amikor majd nem kap meg egy munkát, mert mutáns. Amikor majd pár férfi azt hiszi, magát megerőszakolhatja egy sikátorban, mert mutáns. Amikor majd egy rendőr lekezeli és kigúnyolja ahelyett, hogy a tetteseket keresné, akik maga ellen vétettek. Akkor majd jusson eszébe, hogy mit mondtam. Ez harc. De nem mi kezdtük. Erre is emlékezzen, kedvesem. Mi csak magunkat védjük.
Azzal intettem, hogy elmehet. Talán még visszajön. Talán sikerül elgondolkodtatnom. Hasznunkra lenne a képessége. Jól jöhet még, ha a mi oldalunkon áll.
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Varangy Vas. Szept. 09, 2012 10:42 am

Magánkaland: Sarah, Lynn és Rozsomák

Na akkor Mágus veletek tart és mivel egyértelműsítése a dolgoknak nem volt, így képesség-visszafordítás nélkül. Mind a négyen felkeresitek hát a szoborparkot és úgy néz ki, itt valóban készül valami. Jó páran lézengenek már, ha valamelyiktől érdeklődtök a Hústorony felől, meg is mutatják az óriási teremtű bunyóst. Hát a vagy négyszáz kilós, torzult ajkú-szemű fickó súlyos léptekkel hozzátok sétál, amint közeledtek, ezek szerint jeleztek neki, hogy őt keresitek. Már felszerelésben van, vagyis pántos fekete birkózó cuccban és birkózó csizmákban, csípőre tett kézzel mér fel titeket, aztán szélesen elvigyorodik:
- Halihó pajtikák! Engem kerestek? - érdeklődik vidáman, egy fél kilós kenyérből alkotott szendviccsel a kezében. - Miben segíthetek a két szép hölgynek? - hajol előre a nevezettek felé vidáman. Mágusnak és Rozsomáknak is biccentet mikor odajöttek, de hát azért egyértelműen a hölgyek vannak figyelme fókuszpontjában.
Ennek ellenére bármelyikőtök is érdeklődik a nevezettek felől, meg fogja adni a választ gond nélkül.
- Ernie? Hát az a vékonydongájú kis takonypóc az, ott, a fehér öltönyben és lila ingben, hosszú hajjal és rózsaszín lencsés szemüvegben- int a "promoter" felé, aki sokat változott, mióta Rozsomák nem látta, de így már felismeri. - Paul még nincs itt, de elvileg ma ő is fog bunyózni. A neonáci mindig az utolsó pillanatban esik be, vagyis úgy fél óra múlva szerintem. De szép szemetek van - vigyorog tovább lelkesen. Azért mivel nőből vagytok és nem először találkoztok férfiemberrel, érzitek, hogy nem kell "komolyan" venni Hústornyot, egyszerűen csak élvezi ha bókolhat és szereti szépet. - Ha rám hallgattok, akkor azon a meccsen Paulra tesztek. Sohasem vesztett még és nem is hiszem, hogy mostanában fog. Baromi kemény az ipse. Erős, gyors, ügyes és agresszív, de a fene vigye, a látszat ellenére okos is... Szóval ha mutkóval áll ki, akkor is inkább a nácira fogadjatok - kacsint.
Nos megvan a két lehetséges nyom, amit a társatok említett. Választhatjátok Erniet, aki valamennyit tud a dologról feltehetően, vagy megvárhatjátok a náci ketrecharcost, aki elvileg sokat tud erről. Döntsetek.
Varangy
Varangy
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 123
Hírnév : 10
Tartózkodási hely : utcák, terek, sikátorok

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Sarah Wilchok Vas. Szept. 09, 2012 12:16 pm

Úgy látszik végül is mindenki a mellett tette le a voksát, hogy Mágus velünk tartson, bár Logan nyelvét legszívesebben kicsit lesokkoltam volna a gyengélkedőn elejtett szövegéért, mert nagyon nem úgy nézett ki, mintha sokra tartaná a segítségünket, pedig igazán emlékezhetett volna rá, hogy ki húzta ki a seggét a bajból, annak idején, mikor az a félrobot hadsereg megtámadta. De, most nem volt itt az ideje, hogy ilyen kicsinyes vitába bonyolódtunk, Rozsomák már csak ilyen és nem hiszem, hogy hipp-hopp megváltozna a kedvünkért.
A Szoborparkban láthatóan készültek valamire, elég sokan bámészkodtak ott az egyébként kihalt helyen, így egyáltalán nem volt nehéz kiszúrni azt a nagy bengát, aki, miután valaki szólt neki, hogy keressük, Hústoronyként mutatkozott be. Azért mikor közelebb jött abban a szerkóban, igen csak eltörpültünk mellette, de a látszat ellenére, eléggé jóindulatunka tűnt, bár lehet, hogy csak az étkezés hangolta ennyire jókedvűre.
A szövege azonban mosolyt csalt az arcomra, mert láthatóan nem vetette meg a hölgy társaságot, mivel nekünk sokkal több figyelmet szentelt, mint a két férfi kísérőnknek, így gondoltam nekünk biztos közlékenyebb is lesz, bár nem tűnt egy titkolózó fajtának.
- Szia Hústorony! – vigyorogtam rá. – Mi két embert keresünk az egyik Ernesto Ramírez, a másik meg Paul Ohlendorf. Úgy hallottuk tudsz nekünk segíteni, hogy hol találjuk őket? – nézek rá kérdőn, és nem kell csalatkoznom, mert minden további nélkül válaszol is rá, ai alapján Ernesto-t nem nehéz beazonosítani, mert kirí a tömegből, mint egy kakadú, de a nagyobbik hal, Paul ezek szerint még várat magára.
- Hát igazából csak pár kérdésünk lenne hozzájuk, de ha már itt vagyunk, akár fogadhatunk is, nem – nézek a többiekre, hogy vajon mi lesz a döntés. Faggatózunk-e a mexikóinál, aki vagy válaszol vagy nem és körül van véve egy csomó bunyóssal, így hamar elfajulhat a dolog, vagy Rozsi, ahogy nagy mellénnyel tervezte kiáll Paul-lal és utána kérhet tőle egy dolgot, ahogy Mágus említette? Én azért megnézném ellene Rozsomákot, ha már ennyire magáénak követelte a bunyót!


Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Lynn Harlow Kedd Szept. 11, 2012 12:13 pm

Micsoda hely ez! Hihetetlen, hogy képes ezt valaki is élvezni. Engem a frász kerülgetett tőle, és legszívesebben azonnal sarkon fordultam volna, hogy vissza se nézve kirohanjak onnan, hiszen ezek puszta élvezetből, hobbiból püfölték egymást, mások meg abban lelték örömüket, hogy ezt nézték. Eszméletlen! Hogy lehet ezt szeretni? Sőt fizetni érte, hogy bámulhassák? Én akkor se lettem volna itt, ha nekem fizettek volna érte. De hát most muszáj volt.
-Üdvözlöm, Lynn Harlow vagyok - biccentettem, majd a szendvicsére mutattam, aminek egy két kilógó darabja minden volt, csak épp friss nem. - Azzal óvatosan. Azon kívül, hogy szív- és érrendszeri problémákhoz vezethet, ahogy ezt a szendvicset elnézem, örülhet, ha megússza egy Staphylococcus fertőzéssel.
Érdeklődve néztem körül a magamfajtáknak kifejezetten riasztó és ellenszenves helyen.
-Szóval itt zajlanak a ,,hormonkezelések". Biztos ez is nagyon hatásos, ha valakiben túlteng az adrenalin vagy a tesztoszteron, de... - Közelebb hajoltam Loganhez. -... ugye nem ide akarod hozni Lily-t, ha végre elmegy veled randizni?
Sarah átvette a szót, és rögtön a lényegre tért. Ismét elismeréssel adóztam a lény képességei előtt, hiszen még az ilyen kéretlen közvetlenség sem tudta kedvét szegni. Én legfeljebb a törölközőt tarthattam neki. Ramírezt és Ohlendorfot könnyű volt kiszúrni, és amint megláttam őket elöntötte az agyamat az a gyűlölet és bosszúvágy, ami még nekem is szokatlan volt, de elég volt csak arra gondolnom, mit tettek Afifával, és még oly sok ártatlan gyermekkel. Ahogy Sarah felénk fordult, hogy döntsük el, melyik megoldást választjuk, elfordítottam gyűlölködő pillantásomat a két frissen bemutatott férfiról (főleg Ramírezről), és egyenesen Loganre pillantottam.
-Sosem hittem volna, hogy egyszer még ezt mondom, de kizárt, hogy én velük békésen elbeszélgessek. Sem azzal, aki részt vett ebben az ocsmányságban, sem azzal, aki mindenről tudott. Logan! Ha megtennéd, hogy a szart is kivered belőle...
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Rozsomák Szomb. Szept. 22, 2012 4:11 pm

A helyszín pont olyan volt, mint amilyenre Logan emlékezett...illetve, itt speciel még nem járt, de számára minden ilyen lélek és fogsor vesztő tanya egyforma. Mintha a világ egy kis szegletébe visszatért volna az ókori Róma, csak még annyi kultúra sem szorult itt a csőcselékbe, mint azokba a bronzkori bunkókba állítólag.
-Sarah! - Förmed rá a lányra, mikor az előáll a javaslattal, hogy akár fogadhatnának is, majd megragadja a vállánál fogva, mint egy rossz gyereket, és úgy vonszolja odébb, hallótávon kívülre, hogy a csapat többi tagja ne hallhassa a borzalmas dorgálást, amit most kapni fog a hírhedten szigorú, szőrmóktól.
-Ne az erkölcscsősz előtt! Még beköp Adam-nek - korholja le, aztán a kezébe nyom egy 50-est. - Ha sikerül Ringbe kerülnöm azzal az Orlen akárkivel, tegyél meg engem. - Itt rásandít Mágusra - lehet jobban jársz, ha őt is magaddal viszed, megesik, hogy itt zavar valakit, ha egy kiskorú fogad.
A "fejmosást" követően visszatérnek mindketten, Lynn szavait hallva pedig ördögi mosoly húzódik Rozsomák arcára.
-Majd a végén, ez a pancser nem megy sehova, és bármekkora tömegben kiszúrjuk később is ebben a...cuki öltönyben. Megyek, beszélek is vele, te pedig... - itt a hústoronyra nézz. - Barátkozz csak tovább. Örvendek a szerencsének.
Ezzel átvág a tömegen, egyenesen...
-Ernie! Te vén szemétláda! - Kiáltja vidám hangon, s mielőtt a férfi bármit reagálhatna, gyorsan elkapja a kezét, és határozottan megrázza azt, minden undora ellenére, a végén pedig egy darabban kapja vissza, pedig erős késztetést érez rá, hogy egy hűtőtáskába tegye némi jég közé, amíg kiér a mentő. Egyenlőre azonban megússza a fickó egy darabban.
-Mond, be tudsz suvasztani valami jó kis bunyóba? Ezer éve nem törtem össze egy jenki állát sem, és a sört sem adják ingyen állítólag...
Rozsomák
Rozsomák
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 737
Hírnév : 46

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Tibutty Tamity Hétf. Okt. 08, 2012 5:41 pm

Annabelle-nek

Miközben az „Always look on the brightside of life” szólt a háttérben, a madarak a kicsit hűvös szél ellenére boldogan csipogtak és a nap késő délután még mindig erősen és melegen sütött, nehezen lehetett az embernek olyan nagy baja, amit ne gyógyított volna meg… hmm, mondjuk egy szelet csoki torta, a ma reggeli New York Times-t forgatva. Áh, gond egy szál se, próbáltam mosolyogni, de az, hogy Tess állapota még mindig nem javult, cseppet sem volt boldogító. Egy hete se munka, se valami felemelő hír a szüleimről, Tess állapotáról vagy… bármiről! Túlzott unottsággal ültem tehát továbbra is a Szoborpark melletti kávézóban, keresztbe tett lábbal és szemöldökráncolós belemélyedéssel olvastam a híreket. Furcsa, hogy az ember szeme mennyire rááll egy idő után a neki kellő sorokra. Betörtek Rick Oliver brooklyni luxusvillájába! Az eddig felbecsült kár 3 millió dollárt! … Ó Harry, te enyves kezű… A tőzsdeügynök, Peter Starr tovább csúszik a lejtőn! … Nem baj, majd ott lesznek a fiúk, hogy elkapják. Elvégre nem hiába szorongatják annyira! … Ellopták a több száz éves, francia gyűrűt az amerikai kiállítás helyszínén… Tudom, tudom, a rózsaszínpárduc… Vajon, miért vonul vissza Dean Summer? … Ó, talán mert ellopták tőle a kincsestérképet… meg a kincset is. Ha már itt tartunk a saját kincsét. És talán az is benne van a pakliban, hogy megfenyegették... Vagy ő az, akit simán csak kiraboltak? ... Elkapták a manhattani bankrablókat! … Várjunk, erre hívtak engem is, nem?

Sóhajtottam egyet, majd lapoztam. Hiába, semmi, semmi, semmi… Persze, always look on the brightside of life, de ha az olyan unalmas?! A baracklevet iszogatva néztem a járókelő embereket, miközben eszembe jutott a meló, amit ugyebár meg kellene csinálni… Hiába, egy maffiavezérnek nehezen mondd nemet az ember, főleg, ha már bizonyított neki és csak hozzá fordul. Nos… kínos. Főleg, hogy ehhez kellene egy társ. Előveszem a telefonomat és ismét végigpörgetem a neveket. Börtönben, elfoglalt, kizárt, dísznek jó, börtönben, visszavonult, megjavult (na, persze), foglalt… Ismét felsóhajtottam, igazítottam egyet a kabátomon, majd tovább olvastam. Remek…
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Annabelle Shirley Hétf. Okt. 08, 2012 6:17 pm

Hülye bankkártyák! Hülye, hülye bankkártyák! Hát így hogy éljenek meg a hozzám hasonló zsebesek? Esélyünk sincs. Egymás után négy pénztárca landolt a kukában, csupa hasznavehetetlen kütyükkel, leginkább kártya formában. Azokkal meg mégis mit tudnék kezdeni? Összesen huszonöt dollár gyűlt össze. Huszonöt! Négy minden bizonnyal marha vastag pacáktól. Naná, mindenhol számítógép, meg digiőrület, én meg haljak éhen!Egymás után hajigáltam a bankkártyákat, hitelkártyákat, sőt még egy csekkfüzetet is a kukába, hiszen teljesen üres volt.
Csak ne lennék ilyen eszetlenül éhes már megint, ráadásul valami finomságokat áruló hely mellett lehettem, mert megcsapta az orromat a frissen sült sütik és krémes üdítők ínycsiklandozó illata. Ez már kész emberkínzás. Persze huszonöt dollárból tudnék venni itt magamnak valamit, de jobb, ha félreteszem, mert a múltkori csetepaté után, ami után Stevennel találkoztam, a Hentes valami kencéről zagyvált, amit nem ártott volna az égési sérülésre kenni, nehogy elfertőződjön, viszont ő olyat nem tudott szerezni. Az pedig harminc dollár volt. Még így is hiányzott öt.
Egy fiatal lány jött velem szembe. Amolyan tipikus -minek-nekem-akár-egy-szalmaszálat-is-keresztbe-tennem-hiszen-apuci-hótgazdag típus. Szóval tökéletes célpont. Kicsit megmozgattam az ujjaimat, aztán mély levegőt vettem, és én is elindultam felé. Amikor már kartávolságon belül voltunk, hogy, hogy nem elvesztettem az egyensúlyomat, és egyenesen nekiestem.
-Ó, bocsi, megbotlottam - szabadkoztam azonnal felegyenesedve.
-Fúj - húzta fel az orrát a lány, miután végignézett rajtam. - Tűnj innen!
Elviharzott mellettem, és bár azonnal porolgatni kezdte magát, ahol hozzáértem, azért még arrébb lökött elmentében, hogy majdnem hanyattestem, de szerencsére, csak egy kukának szédültem neki.
-Bocsi - ismételtem vigyorogva, de ezt már biztosan nem hallotta.
Vigyorom azonban azonnal leolvadt az arcomról, amikor kinyitottam a rózsaszín, kiscicákkal, és csillogó műanyag, gyémántutánzat-kövekkel kirakott tárcáját. Már megint. Kártyák!
De legalább találtam még húsz dollárt. Vagyis megvehetem azt a krémet, ami majd segít, hogy végre begyógyuljon az a seb a könyököm alatt, ami már három napja kínzott, mióta elnyomták rajtam azt a cigicsikket. Sőt még pénzem is marad utána, nem is kevesebb, mint tizenöt dollár. Hát nem sok, de kicsire végül is nem adunk. Viszont azzal takarékoskodnom kell.
Hogy azért az éhségemet is csillapítsam valamelyest, már k is néztem magamnak a mellettem lévő kávézó oldalát, ahol egy kiadó ablakon lehetett hagyni a tálcákat, én pedig felcsillanó szemmel vettem észre az egyiken egy csupán félig elfogyasztott sonkás szendvicset. Nem mondják komolyan, hogy még tojás is van benne!!! Már az idejét sem tudom, mikor ettem utoljára tojást, pedig úgy szeretem! Komótosan, csendesen közelítettem meg a maradékot, mert bár tudtam, hogy az ígyis-úgyis a szemetesben fog kikötni, valamiért akkor sem szokták jó szemmel nézni az ilyen helyeken, ha igényt tartok arra, amit mások meghagytak. Odaérve egy hirtelen mozdulattal felkaptam, a számba tömtem, majd a mosogatófiú kiabálását rajtjelzésnek felfogva gyíkká váltam, és kereket oldottam. Igazából nem mentem messze, alig néhány méternyire, egy lombos fa kényelmes ágára, hogy békésen elmajszolhassam az ebédemet, de ő természetesen inkább a kavicsos ösvényt pásztázta a tekintetével, amerre futnom kellett. Fölfelé nem nézett. Fölfelé sosem néznek!
Istenem, de finom volt az a szendvics!
Annabelle Shirley
Annabelle Shirley
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 297
Hírnév : 25

Vissza az elejére Go down

Socrates Szoborpark - Page 10 Empty Re: Socrates Szoborpark

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.