Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lombardi's Pizza

+9
Vidám Bagoly
Jessyca Camilo
Tibutty Tamity
Tess D. Thorne
Ingrid Kikki Mora
Alfred/Chloe Helmsman
Aya Caine
Parázsléptű
Cerebro
13 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Lombardi's Pizza Empty Lombardi's Pizza

Témanyitás by Cerebro Kedd Feb. 21, 2012 7:20 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Amerika legelső olasz pizzériája ma már történelmi helynek számít, már csak azért is, mert 1905-ben nyitották meg, több mint száz éve már. Az idők változnak, ám egy valami sosem: még mindig itt kapható a legjobb pizza az egész keleti parton!
Szerencsére helyet foglalni nem olyan nehéz, mint más puccos éttermekben, de aki azt sem szeretné kivárni, rendelhet is tőlük bármikor.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Parázsléptű Kedd Márc. 13, 2012 2:57 pm

Akármennyire is megvoltam a magam kis világában és elég volt nekem az a szoba, amit Magneto a rendelkezésemre bocsátott, azért néha csak ki kellett mozdulnom, ráadásul nem ártott megismerkedni a modern világgal is, hiszen anélkül nem tudom majd jól szolgálni a mostani klánomat. A társaimmal és főleg Magneto-val történő beszélgetések során azért már kezdtem megismerni nagy vonalakban a várost és a mai embereket, sokat haladtam a modern beszéd elsajátításában, habár még mindig akadt bőven hiányosság. Nehéz levetkőzni a régi beidegződéseket és hagyományokat, de nagyon igyekeztem. Ezért döntöttem úgy, hogy kicsit körbejárom a nyüzsgő utcákat, figyelem az embereket és megpróbálok minél jobban beolvadni a tömegbe, hiszen ez egy bérgyilkosnak elsődleges feladata. Reggel óta talpon voltam és úgy döntöttem megállok egy olyan üzlet előtt, ahol enni is lehet, nem csak a szomjamat oltani. Igaz, hogy nem volt fontos, hogy mit eszek, csak az, hogy táplálék legyen a gyomromban, de már kezdtem megtanulni, hogy ezen nem árt változtatni, hiszen mostanában már nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy ki mit eszik. Leültem az egyik asztalhoz és az azon lévő füzetből kinéztem egy látszólag szimpatikus kerek ételt és rámutatva megrendeltem a szolgától. Pénz kaptam Magneto-tól, így a fizetéssel sem lehetett gond. Mikor megkaptam a forró, pizzának nevezett tésztát, nekiláttam az evésnek, figyelve, hogy a körülöttem lévők hogy csinálják. Nem volt rossz az íze, csak kicsit szokatlan.
Parázsléptű
Parázsléptű
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 178
Hírnév : 6

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Aya Caine Kedd Márc. 13, 2012 3:20 pm

Rajta kellett tartanom a szemem Carcanon. Bár a Sovány Moslékos pacák biztosított róla, hogy megbízható ember, és meg fogja szerezni nekem azt a szert keddig, tudnom kellett, hogy közben nem jár el a szája. Nagyon nem örültem volna neki, ha riadóztat valakit, esetleg pont Kardfogat, bár meg kell hagyni, eddig nagyon is jól viselkedett.
Most egy pizzériába tért be, hogy éhségét csillapítsa, úgyhogy nekem is az olasz konyha mellett kellett döntenem. Rendeltem egy carbonarat, ha már ott voltam, úgy néztem az aprócska, kopasz emberkét, hogy eszi magányos ebédjét, persze tisztes távolból, diszkrét pillantásokkal. Meglehetősen egyhangú munka volt, de biztosra kellett mennem, ehhez pedig nem elég egy akárki szava, sőt, ami azt illeti, pusztán a szava senkinek sem elég. Senkiben sem szabad megbíznom, ez az elsők között szerepel a túléléshez szükséges módszereim között.
Tőlem nem messze, egy velem nagyjából egy magasságú, szintén keleties arcvonású nő üldögélt, és úgy szemlélte a pizzáját, mintha nem hogy ilyesmit, de még ennivalót sem látott volna soha. Mint egy földönkívüli, aki épp a táplálkozás különös rítusával ismerkedik. Hozzászoktam már a fura figurákhoz, ő sem érdekelt volna különösebben, csak, hogy egyik mozdulatával, amivel előrehajolt, hogy a pizzájába harapjon, az oldalánál egy kikandikáló pengét vettem észre.
Ezen még talán nem akadtam volna fönt annyira, hiszen manapság minden magát szuperhősnek érző idióta beszerezhet valami silány papírvágót, hogy képregényben érezhesse magát, de nekem az volt a dolgom, hogy felismerjem az igazi, jó fegyvereket. Ez pedig kimondottan az volt.
A tárolása is praktikusnak volt mondható. Kényelmes, de könnyen előkapható, vagy akár csak megvillantható, ha csak ijeszteni akarna. Úgy néztem, nem éppen tegnap szerezhette, de jól karban tartotta. Tekintetem a kezére siklott. Mérsékelten izmos, de a puha, bársonyos bőr már rég a múlté volt. Sehol egy seb vagy vízhólyag, vagyis már nem szorult rendszeres edzésre. Ez, plusz a jól karbantartott fegyver, és a higgadtsága, amivel az oldalán hordta arra utalt, hogy profi fegyverforgató.
Innentől megosztottam a figyelmemet Carcano és az ismeretlen nő között, hiszen azt sem tartottam kizártnak, hogy neki is az alvilág kis patkányával volna üzletelnivalója. Legalábbis különös egybeesés, hogy csak úgy ő is idevetődött. Azt pedig nem engedhettem, hogy bármilyen módon a szer és közém álljon. Carcanot egyenlőre elfelejtheti!
Aya Caine
Aya Caine
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 479
Hírnév : 54

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Parázsléptű Kedd Márc. 13, 2012 3:40 pm

A fura étel nem pont az én ízlésem volt, de étel volt, amivel jól lehetett lakni és csak ez volt a lényeg számomra. Láttam, hogy a környezetemben lévő emberek jókedvűen és nagy lelkesedéssel eszik, megöntözve mindenféle színes folyadékokkal, amik az asztalon sorakoztak, tehát így tettem én is. Érdekes ízek alakultak ki, de arcrezzenés nélkül nyeltem a falatokat egymás után, majd ittam az üvegben felszolgált vízből is, hogy a szomjamat is oltsam. Persze mivel állandóan a környéket pásztáztam, nem kerülte el a figyelmemet, egy vékony, de a mozgásából ítélve izmos lány, aki ugyan nem viselte egyértelműen a ránk jellemző ázsiai vonásokat, de azért a gyakorlott szemnek észlelhető volt. Először csak egy ember kötötte le a figyelmét, de aztán az olyan emberek szemével nézte végig a zsúfolt helyiséget, mint aki már nem először csinálja. Biztos voltam benne, hogy valamiért követi az illetőt és nem akarja szem elől téveszteni, de arra is ügyel, hogy ő se kerüljön ezért veszélybe, tehát nem legális a dolog.
Azt is észrevettem, hogy rajtam is megakad a szeme, elég sokáig időzik itt a pillantása, ami nem bölcs dolog, hiszen pont ezzel hívta fel magára a figyelmemet a legjobban. Viszont volt valami burkolt fenyegetés, ami sugárzott belőle, habár semmit nem tettem, ami ezt indokolta volna.
Csendben befejeztem az étel elfogyasztását, a vizemet is megittam, majd nyíltan a szemébe néztem, hogy kiugrasszam a nyulat a bokorból. Ha akar tőlem valamit akkor talán most megtudom, ha meg nem akkor zavarba jön a közvetlen tekintetemtől. Közben kezem óhatatlan a fegyvereimre siklott, de aztán eszembe jutottak ennek a világnak a szabályai és újból ellazítottam magam. Egyelőre nincs veszély.
Parázsléptű
Parázsléptű
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 178
Hírnév : 6

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Aya Caine Kedd Márc. 13, 2012 4:00 pm

A nő észrevett. Ha nem is azonnal, azért elég gyorsan ahhoz, hogy még inkább megerősítse az eddigi sejtéseimet róla: a csaj egy vérprofi. Carcano is a tekintete tüzébe került, de nem úgy néztem, hogy különösebben érdeklődne iránta. Ez lehetett azért, mert egyszerűen nem tartotta fontosnak (mondjuk tényleg eléggé semmitmondó külseje volt), vagy azért, mert már ismerte, tehát nem mutathatott neki semmi újat. Az elsőben reménykedtem, de a másodikra kellett, hogy felkészüljek.
Nyugodtan evett tovább, de onnantól fogva már minden rezdülését figyeltem, úgyhogy hamarosan elég nyilvánvalóvá vált, hogy ő is ezt teszi irányomban. Ez pedig a lehető legritkább esetben számított jó jelnek. Résen voltam hát, és mire a tésztám elfogyott, már egészen átértékeltem a fontossági sorrendet.
Carcano egyenlőre úgy tűnt, a helyes úton járt. Hogy ez így is maradjon, meg kellett szabadulnom minden, akár csak potenciálisan is veszélyt jelentő tényezőtől. Talán semmi dolga a beszerzőmmel, talán túl sok is. Nem kockáztathattam.
Így aztán, amikor nyíltan a szemembe nézett, nem kaptam el a tekintetemet. Mozdulatlanul vártam, mit tesz. Bár egy pillanatra sem szakítottam meg a szemkontaktust, azt azért így is észrevettem, ahogy a fegyvere fölött hezitál, vajon használja-e vagy sem. Úgy véltem, gonoszság lenne a részemről, ha ekkora dilemmában hagynám.
Lassan, komótosan felálltam a helyemről, és elé sétáltam.
-Nem szeretem, ha valaki bele akar köpni a levesembe - közöltem vele kertelés nélkül, mikor már csak egy lépés választott el tőle. - Ha akarsz valamit a pasitól, felejtsd el, jelenleg nekem dolgozik, úgyhogy te szépen várd ki a sorod. Nagyon nem ajánlom, hogy kihúzd nálam a gyufát. Elég érthetően fogalmaztam?
Azért a nyomaték kedvéért megsimogattam a dzsekim oldalát, hogy a rálapuló anyag alatt kirajzolódjanak az egyik pisztolyom körvonalai.
Aya Caine
Aya Caine
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 479
Hírnév : 54

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Parázsléptű Kedd Márc. 13, 2012 5:40 pm

Hát a színvallást részesítette a lány előnyben, akinek pengeéles mosolya már jelezte nekem, hogy nem egy hétköznapi paraszttal, hanem egy harcossal állok szemben. Ráadásul nem is ijed meg a saját árnyékától, hanem elébe megy az eseményeknek.
Mikor megindul felém, én is kiegyenesedem ültömben, de egyelőre nem mutatok semmilyen támadó szándékot, amíg meg nem bizonyosodom afelől, hogy tényleg akar tőlem valamit, habár tudtommal semmi olyan dolgot nem követtem el még ebben a városban, hogy ellenségeim legyenek, ha csak Fagypont nem toborzott már magának híveket, akik esetleg felismerve engem belém kötnének. Igazából ez nagy botorság lenne a részükről, de bele kell kalkulálnom, hogy még cseppet sem nyertem vissza az erőmet és ez még okozhat kellemetlen perceket, akármilyen jó és gyakorlott fegyverforgató vagyok. Tudom, hogy ez a világ is sok magamhoz hasonló, ahogy itt nevezik mutánst hordoz, így nem szabad semmit félvállról venni.
Mikor megszólal és elmondja, hogy beleköptem a levesébe, kicsit értetlen arcot vágok, hiszen a közelében sem jártam, ráadásul nem is evett levest, hogy tehettem volna azt amivel vádol.
- Már ne haragudj, de én nem köptem senki levesébe, se a tiedbe, sem máséba. – vontam meg végül a vállam. – Biztos összekeversz valakivel.
Aztán mikor eljutott a tudatomig, hogy miről beszél, először a szemem a kis kopasz férfira esett, aki elmélyülten falatozott, miközben újságot olvasott, és fogalma sem volt, hogy ez a lány valamiért a nyakában liheg, aztán vissza az előttem terpeszben feszítő és igen-igen ingerültnek tűnő lányra, majd elmosolyodtam. De csak az tudja, hogy mit jelent ez a mosoly, aki nagyon jól ismer, olyan meg nem nagyon volt ezen a világon már. Jól esett volna már egy kis testmozgás, hiszen alig volt részem benne mióta feléledtem itt, és most úgy nézett ki, hogy habár nem én kezdeményeztem, csak lesz belőle valami.
- Nem tudom, hogy mit jelent, hogy kihúzni a gyufát, de a hanghordozásodból ítélve, az valami nem jó dolog nálad, viszont én meg nagyon nem szeretem, ha a nyugodt étkezésem közben nyíltan megfenyegetnek, holott nem adtam rá okot.
Nem kerüli el a figyelmemet a mozdulata, mellyel a tudomásomra hozta, hogy rendelkezik lőfegyverrel, de ez engem egy cseppet sem hatott meg. Még a közelébe sem járhatott volna a keze, hogy elővegye, az én pengéim már a testében táncoltak volna.
- Látom, hogy kellően felkészült vagy, de sose becsüld le az ellenfeledet. – mosolygok rá ismét. – Mindenképpen meg akarsz mérkőzni velem? Talán nem ez a legalkalmasabb hely hozzá. – nézek körül a már minket bámuló szomszéd asztalokon.

Parázsléptű
Parázsléptű
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 178
Hírnév : 6

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Aya Caine Kedd Márc. 13, 2012 6:05 pm

A mosoly, amit rám villant közel sem melegséget vagy barátságot sugalló gesztusnak tűnt, ezért aztán, hogy én se maradjak alul, én is kirobbantottam egy nem sok jót sejtető vigyort.
-Jézusom, melyik Sznobfalván nevelkedtél, hogy az egyszerű mondatot nem vagy képes megérteni?
Még közelebb mentem hozzá. Hanghordozásából, mozdulataiból a szakavatatlan szem azt hihetné tényleg ártatlan, sőt még támadni sem akar. Ó, de én már tudtam. Engem nem tudott becsapni! Ha arra kerül a sor, nem fog már sokáig a rejtekében lapulni az a penge. Ez a nő minden, csak nem ártatlan!
-Nagyon gyanús vagy te nekem - jelentettem ki immár komolyabb arccal. - Nem nagyon tudok hinni neked, amikor azt mondod, nem tudod, miről beszélek. Ki küldött? Bodwin? Creed? Csak ők sejthetik, mire pályázok, és sajnos ki van zárva, hogy merő véletlenségből botlok bele egy felfegyverzett harci macsekba! Na szóval? Melyikőjük?
Felvetésére elgondolkodtam. Valóban nem ez a legmegfelelőbb hely, ahhoz, hogy helyretegyem. A sok ember még egy dolog, de nem örültem volna neki, ha Carcano felfedezi, hogy utána koslatok. Gyors pillantást vetettem felé. Nem volt sehol. Se a cucca, csak egy húszas az asztalon a kiürült tányérja mellett. A fenébe! Lelépett!
-Nem terveztem pinatat is a napomba - húztam a számat tettetett húzódozással, miután visszafordultam hozzá. - De ha tényleg Bodwin vagy Creed küldött, szeretnék biztosra menni. Sajnos nem hagyhatom, hogy keresztbe tegyenek nekem. Szóval - döntöttem enyhén oldalra a fejem - van kedvenc helyed, vagy az még mindig az iskolai torna terem?
Kezeim közben látszólag nyugodtan pihentek az oldalam mellett, de valójában inkább készenlétben várakoztak, hogy a nőci bármely gyanús mozdulatára akcióba lépjenek.
Aya Caine
Aya Caine
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 479
Hírnév : 54

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Parázsléptű Kedd Márc. 13, 2012 6:56 pm

Továbbra sem tudom, hogy miért akar belém kötni, de egyre biztosabb vagyok abban, hogy nem én vagyok az embere, de egy jó kis csetepaténak nem vagyok az elrontója, ha már mindenképp kötözködni akar, és az, hogy nem a jó embert választotta, az ő baja, miért nem tudja visszafogni magát.
- Nekem ezek a nevek nem mondanak semmit és engem nem küldött senki, most a magam útját járom. – válaszolok neki készségesen. – Most nem a klánom megbízásából vagyok itt, csak étkezni jöttem és pihenni, de úgy látom, nagyon pezseg benned a harci vágy és, ha annyira szükséged van egy segre verésre, hogy vadidegenekbe ne köss bele, akkor ettől a harci macsektól megkaphatod. – ízlelgetem a szót, amit használt.
A helyre vonatkozó javaslatomon úgy látom azért legalább elgondolkozott, hiszen én sem örültem volna, ha a rendfenntartók megszakítják a játékunkat, vagy velük is összetűzésbe kellett volna kerülnöm, hiszen nem vagyok itt ismerős. Jobb, ha ezt a dolgot nézőközönség nélkül intézzük el. Neki mindenképp.
Aztán megint olyan szavakat használ, amit nem értek, de csak meghúzom a vállam, és megin azokat az embereket említi, akikről fogalmam sincs kicsodák, de úgy látszik neki nagyon is a bögyében vannak.
- Ha még sokat emlegeted ezt a Bodwint és Creedet, még a végén megkeresem neked őket. – szúrom közbe, de a helyszínre való javaslatára megint csak vállat vonok. – Nincs tornatermem, vagy mim, de talán valami elhagyatottabb kis utca is megteszi, talán csak ismersz ilyet? – állok fel lassan, hogy lássa, én készen állok a megmérkőzésre. – De figyelmeztetlek harcos én egy kiválasztott vagyok, nem akarok igazságtalan előnyre szert tenni ezzel veled szemben. Még meggondolhatod magad ennek ismeretében. – biccentek felé engedékenyen.


Parázsléptű
Parázsléptű
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 178
Hírnév : 6

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Aya Caine Szer. Márc. 14, 2012 7:48 am

-Hmmm... tehát van klánod is - bólintottam érdeklődve. - Remek, jó neked. Esetleg kérd meg őket, hogy tanítsanak meg rá, hogy ha más után szaglászol, tedd azt egy kicsit diszkrétebben!
Szájam gúnyos mosolyra húzódott.
-Persze az a két idióta ebben nem jeleskedik, de úgy tudom, Kardfognak valami Magneto nevű pasi a gazdija, talán ő segíthet neked, hogy egy cseppet ügyesebben kémkedj!
Az előadásmódja mindenesetre nagyon lenyűgöző volt. Már-már elhittem, hogy tényleg nem tud semmit, teljesen ártatlan, de csak az elmúlt napokban, nem, hogy egész életemben annyi remek színész tehetséggel megáldott alvilági vagy épp túlságosan is törvényszerető ember próbált már átverni, hogy eszem ágában sem volt hinni a látszatnak. Most az elsődleges célom a szer megszerzése volt, ezért kellett bármit megtennem. Ha pedig azt kellett megkockáztatnom érte, hogy egy ártatlant tanítok móresre, ám legyen.
-Ne szólíts harcosnak! A nevem Aya Caine. Jegyezd meg annak a nevét, aki a földbe fog döngölni. Te pedig lehet, hogy kiválasztott vagy, de csak általam: senki más seggét nem fogom szétrúgni, csak a tiédet, Kiválasztott. Úgyhogy nem, nem gondolom meg magam, ne is reménykedj. Nem fogsz keresztbe tenni nekem!
Nem úgy tűnt, mint aki nagyon ismerős a környéken, így aztán törhettem én a fejemet, hogy is lehetne alkalmas helyet találni a küzdelmünkhöz. Nehéz döntés volt, mivel nem tudhattam, mutáns-e, és ha igen, mi a képessége, de nem láttam sok értelmét megkérdezni tőle, elvégre miért mondana igazat?
-Van egy hely, viszonylag kevesen szoktak arra járni, és eléggé takarásban leszünk.

//Folytatás: George Washington híd//
Aya Caine
Aya Caine
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 479
Hírnév : 54

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Alfred/Chloe Helmsman Csüt. Márc. 15, 2012 12:26 pm

Mámorító ez a száguldás! Tisztára nedves leszek tőle! Nem értem, hogy Alf miért nem szereti. Jó, nem igazán az ő termetére van szabva a motorom, de akkor is. A legtöbb férfi szeret menő lenni, s legkönnyebb vad motorosként válni azzá. De persze most én sem szórakozásból hasítok. Munkát keresek a város minden szegletében. Mert New York a lehetőségek városa. Csak meg kell találnom azokat a lehetőségeket. Olvastam az újságban, hogy pizzafutárt keresnek. Nos, motorom van, a megfelelő adottságaim is a feladathoz. Csak még azt nem döntöttem el, hogy valóban akarok-e egy ilyen állást. Mert nemigazán az én stílusom. Jó, a pincérkedéstől nem sokban különbözik, de énektehetségemet és gitártudásomat nem igen tudnám kamatoztatni. Mert jobban szeretek előadni. Talán előadóművésznek kellene állnom valamelyik tehetségkutató műsorban, hátha felfedeznek. De félek, hogy akkor Alfot is felfedeznék, és azt, hogy mutáns vagyunk. Eh, jobb inkább nem kockáztatni.
Erős fékezéssel állítom le motoromat Lombardi's Pizzázó előtt. Finoman szállok le feszes fekete bőrszerkómban. Leveszem a zárt rostélyú sisakot, jókedvűen rázom meg szőke hajamat, átérezve a szabadság érzését, amit eddig a sisak börtöne zárt el. Ez az egyetlenegy dolog amit nem szeretek a motorozásban.
Miután kicsit akklimatizálódtam, kíváncsian mérem fel a pizzázó kinézetét. Nem akarok egyből fejjel rohanni a melóba, előtte felakarom mérni a terepet, hogy tudjam, milyen munkát is akarok elvállalni. Így kívülről egész jól néz ki. Az a Mona Lisa utánzat is olyan elegáns. Bemegyek. Nem túl nagy a tömeg, egyszerű a kivitelezés. Ez is okés. De vajon tényleg olyan jó-e a pizzájuk, mint ahogy a reklámban hirdetik? Mert nem szeretnék vacak pizzát kiszállítani! Beállok a sorba, hogy rendeljek egyet. Közben figyelem az itt dolgozó arcokat, főként az öreg fószert, biztos a tulaj, mert le sem tagadhatná olasz származását. Mielőtt észrevenné, hogy nézzem, elkapom tekintetem, s topogni kezdek csizmás lábammal. Valahogy egy ilyen kiadós száguldás után ez a lassú sorban állás türelmetlenné tesz. Azt pedig nem szeretem.
Alfred/Chloe Helmsman
Alfred/Chloe Helmsman
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 57
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Csüt. Márc. 15, 2012 1:44 pm

//Chloe-nak//


Szabadnap. Mindig is imádtam őket, hiszen ilyenkor nemcsak kikerülök az iskola falain kívülre, hanem sorban felhívhatom az összes családtagomat és barátomat, akik a másik kontinensen rekedtek. És a híváslistát elnézve, még jó pár óráig nem fogok a végére érni. Már-már szinte rémülten nézem a telefonom kijelzőjét, miközben gyakorlottan haladok. Hát, igen… Haladok…

Először az út egyik felén tíz méter, aztán a zebránál az utolsó pillanatot kivárni és átrohanni, majd átcsúszni az emberek között, végül kifújni magamat egy kuka mellett. De megvagyunk! Nekem csak az eredmény számít és most is tökéletesen férfimentes körzetet alakítottam ki magam körül! Ezek után elégedetten és nyugodt szívvel folytatom az utat – egészen a kedves kis pizzázóig, amiben Rachel-el beszéltem meg a találkozót. Ó, Rachel, drága barátnőm! Az emlékek, ahogy rám törnek, mosolyt varázsolnak az arcomra. A friss levegő, a napsütés és a mozgalmas, élettel teli utcák teljesen elvarázsolnak. Milyen régen is mozdultam ki! Az egész olyan felemelő! Rendben, elismerem, hogy az Intézet sem szűkölködik érdekességekben, de hogy igazán elememben legyek, néha el kell szakadnom tőle. Akármennyire szeretem a gyerekeket és élvezem a nyugodt délutánokat.

- Jävlar anamma! //A pokolba!// – sziszegem bosszúsan, mikor a víz rám zúdul és teljesen eláztatja a tavaszi, krémszínű kabátom alját és a kissé térd alá érő, narancssárga mintás, laza szoknyámat. A cipőmről már nem is beszélve! Miközben próbálom magamról lerázni a hidegzuhany kellemetlen emlékét, újra megindulok és a fülemhez kapom a megcsörrenő mobilt.

- Ja, jag... Karin! – csillan fel a szemem, ahogy beállok a hatalmas sorba. Hiába a barátnőm hangja sem tudja elnyomni a bennem munkálkodó éhségérzetet. - Ja vars!... Ja visst… - kacagok. - Borde vänta lite… - a táskámban kutakodom, majd előkapom a papír fecnit és beolvasom a ráírt honlap címét. Miután ezzel kész vagyok, még hosszan beszélek. Milyen rég nem hallottam felőle!
A sor lassan halad és az előttem lévő, bőrszerkós nő, láthatóan egyre idegesebb. Jól látszik egy a tartásából, ideges tekintgetéseiből és a doboló lábából. Igyekszem nem foglalkozni vele – hiába, mindenkitől azért én sem várhatom el, hogy végtelen türelemmel rendelkezzen…

Mikor egy nagydarab, több kiló feleslegtől szenvedő férfi próbál kipasszírozódni a sor mellett, azért kezdek kétségbe esni… de „szerencsére” az események nekem kedvező fordulatot vesznek. A férfi megbotlik a küszöbben, a tálca elindul a levegőben és pedig tehetetlenül nézem végig a röppályáját. A telefont kissé eltartom a fülemtől, miközben nézem a bőrdzsekin szétterülő piros szószt és tésztát.

Ajjaj…
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Alfred/Chloe Helmsman Csüt. Márc. 15, 2012 2:11 pm

//Kikki-nek//

Általában kedvelem az embereket. Kivéve sorban állás közben. Ilyenkor mindenki irritál. Főleg a nyilvános helyen hangosan telefonáló szőke cicababák, mint ez is itt mögöttem. Azaz egy mázlija van, hogy számomra teljesen idegen nyelven beszél, így csak a hangja az ami zavaró. Nem ismerem ezt a nyelvet és biztosan nem japán. Alf nem egy nyelvzseni, de annyit azért tud, hogy erre rájöhessek.
Jobban megnézve a csajt elmosolyodok elázott ruháját látva. Ha van szórakozás, akkor könnyebb a várakozás. De ha az ember nem figyel, akkor telibe kaphat egy botladozó ember paradicsomszószos kajáját. Mint most én. Pár pillanat, s már nemcsak a ruhám vöröslik, hanem az arcom is.
- Hogy az a rézfán füttyülő rézangyalát! - káromkodok egy cifrát. Kék szemeim tűzbe gyúlnak, ahogy az ügyetlen nagydarab fickóra merednek. Nagy szerencséje, hogy nem vagyok tűzgyújtó mutáns.
- Te kétballábas potrohos! Nézzél már a lábad elé! - többre nem telik tőlem, mert inkább kiállok a sorból és az egyik üres asztalról elcsórom a szalvétatartót, s a szalvétákkal kezdem igen intenzíven letörölni magamról a paradicsomos szószt és a többi ételkülönlegességet mivel megadományoztak.
- Francba! Ez a folt nagyon makacs. Vihetem a gúnyámat a tisztítóba. - morgok tovább félhangosan folteltüntetés közben. A java lejött, de teljesen nem. A bőr pedig kényes anyag. Nem mosható akárhogy. Így hangulatom továbbra is borús marad. Amit csak tetéz az, hogy újra a sor végére kerültem. Nem beszélve arról, hogy hangos jelenetem bizonyosan hisztis picsa benyomását keltette a jelen lévő vevőkben és eladókban. Tehát semmi remény arra, hogy munkát kapjak itt. Fasza!
Alfred/Chloe Helmsman
Alfred/Chloe Helmsman
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 57
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Csüt. Márc. 15, 2012 4:03 pm

Szegény lány. Rendben, hogy ellenséges pillantását igyekszem egy barátságos mosollyal viszonozni, (amivel még így sem megyek semmire,) de ezt mégsem kívánhatom senkinek. Gyorsan elköszönök Karintól, aztán a táskámba süllyesztem a telefont. A férfit néhányan sikeresen megfogják (vagy lehámozzák magukról azok, akiket a falhoz passzírozott), miközben én is kicsúszom a sorból, mikor meglátom Rachel-t. A pincérnő felé intek, mire a lány felém bólint, de a tekintetét továbbra is a pórul járt lányon pihenteti.

- Rachel, hozz gyorsan egy kendőt – javaslom a lánynak, mire megrázza a fejét. Végre felébred a kedves.

- Jaj, persze, persze… - egy pillanat múlva, már ott is van, de mielőtt odamenne a ketyegő bombához, jobbnak látom, ha én teszem meg helyette. A nő eléggé.. bosszúsnak tűnik.

- Te inkább menj az úrhoz – intek és kiveszem a kezéből a kendőt. Határozott vagyok, de egyáltalán nem akaratos. Szegény lány még csak most kezdett nemrég. Mióta itt élek, sok ismerőst szereztem, de Rachel közülük kiemelkedő helyen van a szívemben. Régi lakótárs, itteni barát… És az idegeit így muszáj megóvnom. A kölykök között azért én jobban megedződtem, mint ő.

- Te pedig ne foglalkozz az én bajommal – korhol le és a többi alkalmazott felé int. – Ők majd elintézik. Én egyedül is meg tudom csinálni.

- Chel… - válaszolom a becenevét használva. – Nézz körül, hatalmas a tömeg, mindenki el van foglalva. Hagyd el, elintézem én – mosolygok rá bíztatóan. Pár másodpercig csak idegesen toporog, de mivel a munka az munka, nem sokáig húzhatja a dolgot. Csak legyint egyet lemondóan ("Tudod mit? Csinálj, amit akarsz!") és elindul egy másik kendővel a férfi felé. Ahogy én is a lányhoz.

- Elnézést… - köszörülöm meg a torkomat és mikor felnéz az elfoglalt nőszemély, felé nyújtom a kendőt. – Talán ezzel könnyebb lenne. – Ha elfogadja, és nem pusztítja tovább tonnaszám a szalvétákat, pár pillanatig, még hallgatok, aztán végignézek magamon. Nem bírom megállni, muszáj felkacagnom. Mikor értetlenkedő szemét rám emeli, védekezően felemelem a kezeimet, majd magamra és rá mutatok. – Úgy látszik ez egyikünk napja sem! – kacagok szívből jövő boldogsággal. Hiába… Jó napom van és ezt még a víz sem tudja elrontani. De persze nem olyan sokáig és hangosan, hogy őrültnek nézzenek. Inkább magamban szórakozva, hisz…

- Hé! – hangzik fel egy fenyegető hang a hátam mögött. Megpördülök és látom a fickót, aki durván eltolja magától a felé siető barátnőmet, majd a bőrruhás lány felé mutat közeledve. – Máskor ne álljon az ember orra elé és talán nem tarolják el! – kiáltja és a kendőt a pincérnő felé dobja. – Kérem vissza a pénzemet! Én itt egy vasat sem hagyok! - … Döbbentem figyelem a férfit. Ez még nem megoldás. Ráadásul eléggé túl reagálja a dolgot!
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Alfred/Chloe Helmsman Csüt. Márc. 15, 2012 4:25 pm

Ahogy ott próbálom magamat folttalanítani valaki megszólít. Odanézek és akkor fedezem fel azt a lányt aki a sorban mögöttem állt, s akit külsőre csinibabának néztem. Mert szőke is, igaz én is, meg vékony is, jobban mint én, és egész cukin van öltözve, míg én meg nem. Najó! Önbecsülésemet nem rombolom tovább! Inkább csak a paradicsomfoltot tisztítom.
- Köszi! - kapom ki a kezéből a felém nyújtott törlőkendőt. Hatékonyabbnak nem hatékonyabb, de tény, hogy nem foszlik olyan könnyen, mint a szalvéta.
Ahogy ott magamat súrolom, hallom ahogy ez a csaj felkacag. Felhúzott szemöldökkel emelem rá tekintetemet, hogy mi baja támadt vajon.
- Ha a tisztán és folt nélkül való megúszásról van szó, akkor valóban, ez nem a mi napunk. - enyhülnek meg vonásaim és hangom is barátságosabb.
- Kösz a kendőt. Amúgy Chloe vagyok! - nyújtom vissza balommal a kendőt, jobbomat pedig kézfogásra.
Ekkor üti meg a fülemet egy kellemetlenkedő pasas beszólása.
- Mi a baja magának? - hörrenek fel. Engem nem nehéz kihozni a sodromból, de ennek a palinak egyből sikerült. Ezen a téren is teljesen ellentétesek vagyunk Alffal.
- És ne szekálja a pincérnőt, aki csak a dolgát végzi! - lépek fenyegetőn a pasi felé.
- És akkor mégis, hogy álljak sorba? Farral szembe? Akkor hogy látom, mikor érek a pulthoz és rendelhetek? Meg akkor végig a maga ocsmány pofáját kellene bámulnom, amihez semmi kedvem. Mert mire a pulthoz érek, elveszi az étvágyamat. Nem gondolta még, hogy lehetne a modellek fogyókúrás termékének reklámarca? - bár egyik-másik kijelentésem vicces csengésű, mégis nagy komolysággal korholom a férfit. Ha már úgy sem fogok itt dolgozni, talán többet nem is jövök már ide, de legalább jól kiosztom ezt a modortalan palit.
Alfred/Chloe Helmsman
Alfred/Chloe Helmsman
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 57
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Pént. Márc. 16, 2012 12:04 pm

- Kikki – rázom meg a kezét mosolyogva és a kendőt pedig egy közeli üres asztalra helyezem. Igazán jól alakulnak az események, ahhoz képest, hogy… oh... de aztán csak döbbenten figyelem a kirohanást. Mármint nem Chloe kirohanását, hanem a férfiét – ám rá kell jönnöm, nem ő az egyetlen, aki ilyen hirtelen haragú. A kedves hangsúly, amivel felém fordult az idegen lány, teljesen megváltozik és úgy förmed rá a férfira, hogy én rezzenek össze tőle. Sőt, még a fickó is elbizonytalanodik, néhányan pedig a döbbeneten kívül, még fel is röhögnek a lány beszólását hallgatva.
A férfin látszik, hogy nem szokott hozzá ahhoz, hogy így visszavágnak neki és az emberek fojtott kacajai sem hozzák vissza a bátorságát. Helyette csak még morog valamit mérgesen az orra alatt, aztán megfordul és kifele menet még felborít egy asztalt is.
- Na, de! – nézek döbbenten a férfi után, aztán sietve odamegyek Chel-hez. Felsegítem a földről.
- Minden rendben? – kérdezem, mire csak felsóhajt és a kötényére néz. Ó! – Üdvözlünk a piszkos ruhások klubjában! – veregetem meg a vállát, mire egy nyelvkinyújtással válaszol, majd elmegy hátra. Megcsóválom a fejemet, majd visszamegyek Chloe-hoz.
- Köszönöm szépen, hogy segített neki. Én biztosan nem tudtam volna ilyen gyorsan reagálni rá – jelentem ki. Ezt a pillanatot választja a hasam, hogy felmorranjon. – Fan! //Fene!// - morgom és odakapom a kezemet. – Elnézést… - mondom, majd körülnézek a zsúfolt pizzázóban. Kezd melegem lenni és ez a hatalmas tömeg is súlyként nehezedik a tüdőmre. – Nincs kedve innen kimenni? Szükségem van egy kis friss levegőre. – Meg sem várom a válaszát, sietős léptekkel kimegyek, majd nagyot lélegzem. Még veszek pár ilyet, aztán megnyugodva kinyitom a szememet. Most már sokkal jobb. Ahogy meglátom a motort, rögtön Chloe-ra nézek. Nem kell nagy logika, hogy kitaláljam kié lehet. – Az öné? – kérdezem azért a biztonság kedvéért és a járgányra mutatok.
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Alfred/Chloe Helmsman Pént. Márc. 16, 2012 7:18 pm

A fura beszédhez érdekes név is dukál. Azt már az előbb is levágtam, hogy Kikki nem bennszülött, vagyis az ősei már az alapító atyák óta itt élnek az országban, de legalábbis arra gondolok, hogy kisgyerekként került ide, s így nevet még az a fura és számomra ismeretlen ország nyelvén kapta, de már itt, Amerikában szocializálódott. Najó! Talán ez mégsem annyira fontos.
A jelenet, amit levágtam, felér egy szappanopera epizóddal! Ha igazi színésznő lennék most bizonyára megtapsolnának. Ám mivel ez a valós élet, így inkább csak megvetést és halk sugdolózásokat kapok. Meg persze vitapartnerem destruktív viselkedését. Újdonsült ismerősömet ellenben kiborítja a dolog. Így igyekszem magamat visszafogni a továbbiakban és lenyugodni.
Közben Kikki-t figyelem, ahogy az egyik pincérnővel beszélget. Meglehet a barátnője. Így inkább távozóra igyekszem venni a helyzetet. Itt se enni, se dolgozni nem fogok már. Gyors távozási tervemet azonban Kikki visszatérte hiúsítja meg. Nem mintha sürgős lett volna a dolog.
- Szívesen segítek, ahol tudok. - húzódik barátságos mosolyra arcom, ami rögvest értetlenkedésbe megy át, mikor Kikki hasa megszólal, a lány meg megint azon az ismeretlen nyelven mond valamit.
- De! Gyerünk ki! - látom, hogy valami baja van. Meglehet nem érzékeny az ilyen stresszes helyzetekre. Utána siettek, nehogy nekem össze essen.
- Jobban vagy? Hozzak esetleg cukros vizet? - kérdezem. Orvos nem vagyok, így lövésem sincs, hogy mi baja lehet Kikkinek. Csak a népi gyógyászat ellesett praktikáit ismerem.
- Ja, igen. Az enyém. - bólintok rá Kikki kérdésére a motort illetően. És ezzel egy régi emléket is eszembe juttat.
- Tudod, mikor még Chicagoban éltem, megtetszett egy motoros srác. Vagyis inkább a motorja és az a szabadság érzés, amit motorozás közben éreztem. Mintha semmi bajom se lenne, elfeledtem minden bánatomat. Csak száguldottunk, hajam lobogott a szélben... Aztán mikor lett munkám és pénzem, megvettem ezt a szépséget és már egyedül is élvezhettem a szabadság érzését. Nem mintha nem szeretném a srácokat, csak azt itteni fiúk valahogy mások. De gondolom te is így lehetsz ezzel. - nézzek rá Kikkire, hogy valóban jól van-e. Nem merném itt hagyni, még ha egy vadidegen is vagyok, mint ahogy ő is az számomra.
Alfred/Chloe Helmsman
Alfred/Chloe Helmsman
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 57
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Pént. Márc. 16, 2012 8:51 pm

Jól esik, hogy ennyire aggódik, bár nem is ismer. A kérdéseire csak egy fejrázás a válaszom és udvariasan elutasítom a dolgokat.

- Nem köszönöm, nem kell semmi, egyszerűen nem szeretem a… tömeget. – Hiába, azt nem mondhatom, hogy nem szeretem a férfiak ilyenfajta közelségét (sem). Még a végén rosszra gondol és az most nagyon nem hiányozna nekem. – Jobb nekem inkább idekint, már most kezd egyre jobb lenni. - Érdeklődve hallgatom a történetét, amikor látom, hogy a motor megmozgatta az emlékeit. A képzeletbeli képek, amik bennem felmerülnek eléggé aranyosak és még el is tudom képzelni, ahogy egy férfit átölelve hasítja az országutat. Belevaló lány, de nem az a vad, lázadó fajta – inkább… Áh, de hagyjuk, majd kiismerem. Mert ezek után meg akarom ismerni, érdekes személyiségnek tűnik.

- Érdekesek? – kérdezek vissza és egy pillanatra elgondolkozom. Nekem mindegyik ugyanolyan ijesztő, nem oszt nem szoroz, ha az egyik két méteres izompacsirta a másik meg egy alacsony, vékony anyámasszony katonája. – Talán, bár szerintem ez inkább emberfüggő. Én az egyént figyelem meg inkább – válaszolok és bár nem egészen kielégítő a feleletem, egyenlőre elég lesz.

- Nem is emlékszem mikor ültem utoljára motoron – gondolkozom hangosan, de aztán a gyomrom ismét megszólal. Ezek után muszáj ismét felkacagnom. - Förlåt! //Bocsánat!// Ideje lenne megebédelnem – szabadkozom a hajamba túrva. – Nincs kedved bekapni valamit? Gondolom te sem azért álltál sorban, hogy jegyet kapj egy focimeccsre – mosolygok és ha beleegyezik, elindulok a járdán.
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Alfred/Chloe Helmsman Szomb. Márc. 17, 2012 9:39 am

Jó, nem kell neki a segítség. Ezzel sincs bajom. Láthatólag csak valami futó rosszullétről lehetett szó. Vagy tömegiszonyról. Megvonom vállamat.
- Rendben. - teszem hozzá egykedvűen.
Egy kicsit más véleményt vallunk a férfiakról. Bár, hogy itt van nekem Alf, nem jelentéktelen benső információkkal bírok a férfi lélek rejtelmeiről. Talán ezért is vagyok néha annyira vagány. De ez nem publikus téma.
- Akkor te először kifigyeled a prédát és csak aztán támadsz? - vigyorodom el.
- Okos, okos... - kezd egy kicsit pozitívabb kép kialakulni bennem Kikkiről. Most már nem cicababaként gondolok rá, hanem csinos lányként, aki nem megy bele minden kalandba. Bár a soványsága kicsit visszatetsző nekem. Vajon hányatja magát, hogy ilyen legyen az alakja?
Már éppen felajánlanám neki, hogy elviszem a motoromon egy körre, milyen fiús duma ez mán, mikor hasa újból megszólal. Vagy valaki ki akar jönni, vagy valamit be kell tenni, de, hogy a hanghatások erősek az fix.
- Igen... enni jöttem ide, nem focimeccsre. - mosolygok a jó poénra.
- De asszem nem a legjobb választás volt. Úgyhogy menjünk! - indulok meg Kikkivel a járdán.
- Remélem ismersz valami jó helyet itt a környéken, mert én még nem sokat jártam Manhattanban. - vallom be szerényen a gyér helyismeretemet.
Alfred/Chloe Helmsman
Alfred/Chloe Helmsman
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 57
Hírnév : 1

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Kedd Márc. 20, 2012 5:41 pm

Préda? Támadás? Zavaromban elpirulok. És ha én elpirulok, az nagyon sokáig meglátszik – nem jön, megy, ahogy másoknál, nekem még egy pillanatnyi zavar is ott csücsül az arcomon hosszú percekig. Talán ezért is igyekszem eltakarni a hajammal magamat, de hát ez a próbálkozást még nagy jóindulattal is gyengének kell nevezni.

- Hát… nálam ez azért nem így működik – nyöszörgöm félénken, ha meglátom a kutató pillantásokat. – Mármint… Huh, hagyjuk – próbálom terelni a témát. Helyette sietve elkezdek bólogatni. – Igen-igen, tudok egy nagyon jó helyet… Remélem szereted a japán ételeket – kacsintok felé és ha nincs semmi ellenvetése, pár perc múlva megérkezünk.

Ez a hely is zsúfolásig tele van, de ha valaki ilyenkor akar üres éttermet találni, az úgysem jár sikerrel. Legalább az itteni tér elég szabadságot ad és csak egy kissé feltűnő, ahogy néha nagyot nyelek és igyekszem mindig úgy helyezkedni, hogy még egy férfi se legyen a közelemben. Természetesen ezzel nincs semmi gond, akik nem akarnak tőlem semmit, azokkal nem foglalkozom, de aki kitartóan bámul vagy csak felém pislant, az már zavar. Leülünk egy asztalhoz és mikor megérkezik a pincér, rendelek egy tál sushit. Imádom a távol keleti ételeket és a maki sushi az egyik kedvencem mind közül. Bár kissé drága, de ezt megengedhetem magamnak az évben egyszer-kétszer, ha oda lyukadok ki, hogy elszökhetek az Intézetből. Persze imádom a kicsiket, de az ottani koszt nem ehhez az étteremhez fogható.

- A teljes nevem Ingrid Kikki Mora – mutatkozom be részletesebben, miközben várunk az ételekre. – Svédországból származom ezért kérlek ne lepődj meg, ha néha valami neked érthetetlen dolgot karattyolok Csak tudod, hirtelen felindulásból nem tudom használni az angolt - nevetek fel és iszom egy kortyot. – Mondd, mindig így csinálod? Mármint… eléggé szépen lerendezted azt az urat a pizzázóban.



//Folytatás, Natsumi japán étterem//
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Kedd Május 01, 2012 9:28 pm

Tibutty Tamity részére


Tess táskával a hátán sétált a pizzéria felé. Éhes volt, fáradt és legszívesebben bevetette volna magát egy forró fürdőbe, de az éhség felülkerekedett fáradtságán. Így tévedt hát a pizzériába. Bár nem az a fajta volt, aki gyakran eszik e-féle ételeke, most semmi kedve nem volt máshoz, mint gyorsan ehető és laktató étekhez.
Besétált hát az ajtón és egyenesen a pulthoz sétált, hogy megrendelje és elvigye a vacsoráját. Hosszú nap állt mögötte. Sok ügyfelet fogadott és igazából rettenetesen utálta, hogy nincs a főnöke, mert így az ő betegeinek a felét is neki kellett gondoznia. Persze a fűzetésén meg is mutatkozott, de Tess még is csak jobban szerette, ha maga választhatta ki az ügyfeleit.
Nagyot sóhajtott a sorban állva, majd mikor rákerült a sor rámosolygott az ismerős arcra, aki rá nézett.
- Szia David! Jó látni.
Hangja elgyötört és alig hallható volt, de próbálta leplezni.
- Szia Tess! Hű nem nézel ki túl jól. Minden oké?
A fiú kérdő tekintettel méregette a lányt, aki csak bólintott és egy mosolyt eresztette a fiú felé.
- Persze, meg vagyok. Csak nehéz napom volt. Úgyhogy sietek is haza, hogy egyek és bedőlök az ágyba.
Nyugtatta meg a fiút, aki még mindig kétségbe esett pillantást lövellt a lányra.
- Értem.
David egy dobozt vett elő, hogy beletudja tenni a lány által megrendelt pizzát.
- Oh, egy négy sajtosat kérek, mint mindig.
Mosolygott a lány, majd egy ásítást elnyomva várta, hogy a fiú elvegye tőle a készpénzt, amit a pizzáért nyújtott.
- Köszi. További jó estét. Szia!
Tess még egy kedves pillantást vetett a fiúra, majd úgy döntött, hogy inkább leül egy asztalhoz és most megeszi a pizzáját. Attól félt, hogy esetleg mire hazaérne olyan fáradtan kullogna a hálószobájába, hogy az evés ki is maradna. És bár nem volt egy csont kollekció nem szeretett volna teljesen karikás szemekkel és csupa csont és bőrként kinézni.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Pént. Május 04, 2012 8:08 pm

Mikor a csengő jelzi, hogy újabb vendég téved az étterembe, igyekszem beleolvadni a tömegbe és tökéletesen adni az ártatlan vendég szerepét. Amíg az ajtó nyitva van, a szirénák élesen hasítanak bele a helyiség hangzavarába, majd ahogy becsukódik mögöttem, ismét elhalnak és csak távoli, semmit mondó háttérzajnak hallatszanak. Hosszú és gyors léptekkel lépek a pulthoz, a sötét fára támaszkodom, majd szétnyitom az újságomat és belemerülve a város szennyes politikai ügyleteinek tanulmányozásába – adom a lényegtelen kisembert. Igazából könnyen veszem fel a nyugalom álarcát. Sosem jelentett gondot, hogy valakit megtévesszek, becsapjak és a helyzethez igazodva simuljak bele a szituációkba, miközben megtartsam a büszkeségemet és a tartásomat. Most sem jelentene, ha nem szólítanának meg…

- Elnézést, már kiszolgálják? – kérdezi udvariasan az egyik pincér, mire ujjaimmal magam felé behajtom az újságot és a keletkezett helyen kilesve, pár tizedmásodpercig komoran nézek vele farkasszemet. Majd az arcomra varázsolok egy mosolyt és nemlegesen megrázom a fejemet.

- Nem, attól tartok még nem. Tudja, épp várok valakit – válaszolom. A férfi végignéz rajtam, a szárnyaim miatt görnyedtnek tűnő hátamon, az újonnan beszerzett ballonkabátomon és a kissé vörös arcomon. Tudom, tudom… Ki az az eszement, aki ilyen melegben talpig felöltözve kínozza magát? Talán az öngyilkosok állnak olyan szinten, mint én, mert a kiszáradt torkomtól a hangom is rekedtesebb az átlagnál. Ahogy ezen gondolkozom, a szirénák ismét megszólalnak és valami belső kényszer hatására, megállítom a pincért. – Egy pillanat… Tudja, mit, amíg várok, eszek valamit – ajánlom fel nagylelkűen, amit visszafogott lelkesedéssel támogat, majd miután felvette a rendelést, elmegy a dolgára. Hátamat (vagy inkább a szárnyamat?) a pultnak vetve, kíváncsian mérem végig az étterem vendégeit és meg kell állapítanom, hogy nem sok hely maradt… sőt… A tálcámmal a kezemben, néha-néha lassítok, de miután egy öregember, egy elegáns férfi és egy őrültnek tűnő nő mellett is elhaladok, nem marad más választásom, csak egy szőke szépség, aki most elmélázva kotorja az ételét és eszeget. Lassan haladok és mire megérkezem hozzá, halkan megköszörülöm a torkomat.

- Elnézést az udvariatlanságomért, de megkérdezhetem, hogy szabad-e ez a hely? Nagyon zavarná, ha csatlakoznék pár percig? Sajnos telt ház van – szabadkozom, megrántom a vállamat és ha felém néz, egy kedves mosolyt is küldök felé. Ha megengedi, hogy helyet foglaljak, kihúzom a vele szemben lévő széket és leülök. Pár percig nem szólalok meg, egyedül a calzone-t tanulmányozom, ami a késemet belevágva kitartóan gőzölög. Iszok pár korty vizet és élvezettel hunyom be a szememet, mikor a jéghideg folyadék lecsúszik a torkomon és enyhíti a fülledtség érzését. – Ideadná a ketchupot? … Tudom, biztos rossz szemmel fognak nézni rám a tulajdonosok, de hát ne vagyok igazi olasz, hogy ketchup nélkül egyem… - magyarázom mellékesen és ha látom rajta, hogy nem beszédképes hangulatában van, innentől fogva meg sem szólalok. Pár falatot ismét lenyelek, de csak-csak, egyáltalán nem zavaróan, felpillantok a lányra, hogy ellenőrizzem a... Igazából nem is tudom mit. Fáradtnak tűnik, ez az egy nyilvánvalóan ott virít az arcán. - Mondja, szereti a trükköket? - kérdezem hirtelen sunyi mosollyal.

Ha pedig nem engedi meg, hogy leüljek, biccentek egyet némán és csatlakozom az őrült mamihoz, aki ahogy meglát, rögtön elkezd a világvégéről beszélni nekem… Akárhogy is legyen, nem mulasztom el többször ellenőrizni a bejárati ajtót és a szirénákat. Hát igen, meglopni egy miniszterelnököt, mert egy ellenlábasának kellenek bizonyos iratok… nem a legjobb ötlet. Persze az sem, ha utána a felesége szobájában kutakodva lenyúlok pár ékszert… majd kifosztom a széfet… és elkötöm a lamborghini reventon-t csak mert olyan vágyakozóan nézett rám a garázsban. Olcsó kis trükkök, amiket igazán nem szabadna gyakorolnom, de hát néha nehezen állja meg az ember a viccelődést, ha nincs elég munkája… Unatkoztam, bevallom.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Vas. Május 06, 2012 9:34 pm

Tess félig már aludt, mikor nekilátott a pizzájának. Csendben eszegetett és néha-néha körbepillantott a tömegen. Rengetegen voltak, s bár a lány sose vetette meg a társaságot, most kifejezetten örült volna, ha csöndes helyre tévedt volna. De hát ez nem az ő napja.
Így hát csendben eszegetett tovább, mindaddig, amíg ismét csilingelni nem kezdett az ajtó feletti csengő, jelezve, hogy új vendég érkezett a pizzériába. A lány felnézett és a férfi tekintetét sikerült is elkapnia. Tekintetét egy pillanatig rajta tartotta, majd visszatért az evéshez. Nem telt bele sok idő, mikor valaki odaállt mellé az asztalhoz. Tess hunyorogva felnézett és az előbb belépő vendéget látta meg maga előtt. A férfi kedves mosolyt lövellt felé, ami nagyon is elnyerte a lány tetszését. Egy apró mosolyt varázsolt kissé megviselt és fáradt arcára.
- Nem! Parancsoljon csak.
Mosolygott a lány, majd megvárta csendben, hogy a férfi leüljön vele szembe.
- Igen. Szörnyű, hogy mi van itt. Pedig általában csendes kis hely ez. De ezek szerint ma mindenhol nyüzsgés van és hangoskodás.
Bólogat hevesen Tess a férfi megjegyzésére, majd felé nyújtja a ketchupot, s akármennyire is fölé akart kerülni a fáradtság lerázta és próbált új beszélgető partnerére figyelni. És valljuk be, több mint tizenkét óra munka után, igen csak jól esik egy kis beszélgetés valami olyan dologról, ami nem a szerelem, a szex és a párkapcsolatok körül forog.
A lány felvonta szemöldökét, mikor meghallotta a férfi kérdését, még pedig azt, hogy szereti-e a bűvésztrükköket. Tess bár elég komoly egyéniség volt, és igen határozott volt mindenben, szerette a vicces, és izgalmas dolgokat, így természetesen a bűvésztrükköket sem vetette meg.
- Ami azt illeti, kedvelem őket. Miért?
Vonta kérdőre a férfit és harapott egyet a pizzájába.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Kedd Május 08, 2012 8:51 pm

Ahogy a lány élénkebb lesz a kérdésem után, máris sikert jelez és meg kell hagyni, igazán jól áll neki, ha nem kimerülten néz a semmibe. A magasba szökő szemöldöke láttán még inkább szélesebb lesz a mosolyom, de aztán, hamar rendezem az arcvonásaimat, hiszen nem elüldözni akarom szegényt. Leteszem a villát, majd felmutatom a mutatóujjamat, hogy várjon és a zsebembe süllyesztem a kezemet. Hát igen… jó sok köteg pénz cserélt gazdát a mai nap folyamán így nem kell sok idő, hogy a kötegből kihúzzak egyet és közénk emeljem a bankót. Örülök, hogy kapós a dologra, mert ma igazán elememben érzem magam. Persze nem kell nagyon nagy trükkökre számítania, hiszen nem bűvészkedésre specializálódtam, de ez az egy, mindig is kedves volt a számomra.

- Kinyújtaná a kezét tenyérrel felfelé? – kérdezem és ha engedi, megfogom a csuklóját, hogy a megfelelő magasságba emeljem. – Rendben, most tartsa így. – Látványosan apró darabokra tépem a zöld hasút, majd a fecniket a lány finom kezébe hullajtom. A szirénák, még mindig szólnak, de ahogy a lány tekintetét elkapom, majd megkérem, hogy a másik kezével takarja le a pénzdarabokat, egyre kevésbé aggódom. Alulról és felülről körbeölelem a kezeit, kissé közelebb hajolok és mélyen belenézek a szemébe. A másodperceket csak addig nyújtom, ameddig szükséges, majd féloldalasan elmosolyodom, hátradőlök, a kezeimet elveszem és megszólalok. – Nézze meg. – Kérem kedvesen és, ha megteszi, láthatja, hogy a pénz tökéletesen épségben van. - Ó, és ha már itt tartunk, megmondaná mennyi az idő? – kérdezem és miután a csupasz csuklójára pillant, láthatja, ahogy két ujjam között lengetem a finom kis karórát. Elmosolyodom ismét és felé nyújtom a tárgyat. – Remélem egyiket sem ismerte, mert akkor nagyon csalódott lennék, nem beszélve a bátyámról, aki megtanította őket.

- Nagyon jól áll magának a mosoly, üdébb lesz tőle az arca - közlöm nemes egyszerűséggel, ha tényleg sikerült megmosolyogtatnom és még csak rá sem nézek közben a lányra, hogy ne érje úgy a dolog, mintha letámadnám, hisze nem is akarom ezt tenni vele. - Sokkal jobb, mint, ahogy az előbb ült itt fáradtan – magyarázom, miközben ismét a kezembe veszem a villát és folytatom az evést.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Vas. Május 27, 2012 1:43 pm

Tess kíváncsi tekintettel figyelte az előtte ülő férfit, és közben azon gondolkozott, hogy vajon a férfi mire is gondolt, mikor megkérdezte a lánytól, hogy szereti-e a bűvésztrükköket.
Dylan csendben figyelte az ismeretlen szavait, és mikor meghallotta az első utasítást készségesen kinyújtotta a férfi felé a kezét és tenyérrel felfelé elé nyújtotta. Amint megérezte a férfi puha kezét az övén szíve egy ütemet kihagyott. Azzal egyáltalán nem törődött, hogy körülbelül két órai fizetését tépte szét előtte a férfi.
A lány hitetlenkedve nézte a trükköt és kíváncsian várta, hogy mi lesz a vége. Aztán mikor meghallotta a férfi szavait, hogy nyissa ki a kezeit letekintett összefonódott kezeikre, majd amikor már csak a sajátja volt összekulcsolva lassan szépen levette a felső kezét és megpillantott az egész bankót a kezében.
- Ezt hogy csináltad?
Nézet rá hitetlenkedve a lány és elmosolyodott a trükk láttán. Az igazat megvallva a mai nap folyamán először mosolyodott el úgy, hogy tiszta szívből jövő mosoly ékesítette ajkait.
- Oh, köszönöm.
Pirult el a lány és lesütötte a szemét, hogy zavarát eltüntesse a férfi elől és több kevesebb sikerrel sikerült is neki.
- Tudja, egy hosszú nap után nem hiszem, hogy sokan mosolyogva bírnának egyedül üldögélni. Bár, az igazat megvallva, maga igencsak feldobta a napomat, ezért igazán hálás vagyok önnek.
Mosolyodott el Tess és az idegesre mosolygott bátorítás képen.
- Milyen udvariatlan vagyok, még be sem mutatkoztam. A nevem Tess, Tess Thorne.
Nyújtotta hófehér kezét a férfi felé és várta, hogy ismét megérezze az ismeretlen puha, és meleg bőré az övéhez érni. Már a gondolattól is hevesebben vert a lány szíve és nem igazán értette a saját testének reakcióját. Amióta megtudta, hogy minek is lett az áldozata kerülte a férfiak társaságát, és bár a páciensei többsége férfi volt, még is szokatlan volt, hogy ennyire heves reakciót váltott ki belőle ez az idegen ember, akit alig hét perce látott életében először.
Ha a férfi elfogadta a felé nyújtott kezet akkor Tess bátorítóan rámosolygott, majd felemelte a pizzáját és aprót harapott az ételből. Igazából annyira nem volt éhes, hogy mind megegye, de tudta, hogy szüksége van az energiára, hogy holnap is képes legyen bemenni a munkahelyére ezért csak magába erőszakolta az első falatot.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Hétf. Május 28, 2012 10:48 am

- Ugyan, látott már olyan bűvészt, aki elárulja trükkjeit? Ha ezt megtenné, egy idő után mehetne az utcára – felelem a kérdésre, ami olyan természetességgel szökik ki mindenki torkán. Mosolyom szélesebbé válik, miközben a számhoz emelem a következő falatot - látom a lány zavarát, az élénken csillogó szürkészöld szemeket és a piruló arcát. Muszáj elidőznöm rajta és most már határozottan állítom; nemcsak a mosoly, hanem a zavar is jól áll neki. De nem szólok, nem akarom még kínosabb helyzetbe hozni. Így csak hallgatok és megrágom az ételt. Nem szoktam emberek közé menni, főleg úgy nem, hogy idegenekkel ilyen könnyedén elcsevegek. Egyszerűen nem az én műfajom, ennél sokkal… óvatosabb szoktam lenni. Óvatos. Biztos ez a jó szó?... Igen, akárhogy gondolkozom, egyedül ez jut az eszembe, bár… Nevezhetnénk körültekintőségnek is, sokat nem változtatna a dolgokon. Egyszerűen kétszer meggondolom, hogy azok közé menjek-e, akik a magam fajtákat üldözik. Persze, a mostani helyzet, merőben más: menekültem a rendőrség elől, ez tűnt a legjobb helynek és ez a lány, pedig a legmegfelelőbb embernek, hogy elvegyüljek és ha netán erre téved egy rendőr, akkor… Ennyi az egész… Húzni akarom az időt, hogy a megfelelő pillanatban eltűnhessek… Ugye?... Ám, amikor elmosolyodik, érzem, hogy ez az idő ki fog tolódni és nem csak addig maradok a pizzázóban, amíg az én érdekemet szolgálja.

A felém nyújtott kézre nézek és szinte akaratlanul állok fel, hogy egyik kezemet a hátam mögé rakva, kissé meghajoljak és röviden, finoman kezet csókoljak a lánynak, bemutatkozás kép. Igazándiból nem tudom miért csináltam, de az, hogy felvidítsam, mint valami rejtett cél, lebegett a szemem előtt. Rendben, mindig udvariasan bántam a nőkkel, de eddig sosem fajult el egy dolog sem ennyire. Magamban jót szórakozok a furcsa pillantásokon, amiket képzeletem vetít körénk, hisz élőben nem láthatom, mert a szemem be van csukva. Megcsókolom, majd a szemeibe nézek.

- Elnézést, nekem kellett volna… Tibutty Tamity – ejtem ki lassan a nevemet, hogy értse. - Örülök, hogy megismerhetem – mutatkozom be halálosan komolyan, majd hirtelen kúszik fel az arcomra egy kisfiús félmosoly és visszaülök a helyemre, ezzel éreztetve, hogy a műsornak vége. Jóízűen felkuncogok, majd ismét ellenőrzöm az ajtót, ám mikor kinézek, látom az ablakot egyre sűrűbben díszítő esőcseppeket és bár nagyban sötétedett, a komor felhők miatt még hamarabb feketeség borult mindenre. Elgondolkozva nézem egy ideig, majd visszafordulok Tess-hez. – Szabad tegeződnünk? – kérdezem és a választól függően folytatom. – Már csak az a kérdés, hogy egy gyönyörű lány, miért ül egyedül, mintha búslakodna valamin. – A könyökömre támaszkodva, hajolok egy kicsit az asztal fölé és az ujjammal a vizes pohár szélét kocogtatom elmélyülten. – Tán rossz kedve van? Valaki megbántotta? Esetleg a munkája miatt? – teszem fel a kérdéseket, mintha csak magamban elmélkednék. – Mondja, mégis melyik az igazi válasz? – kérdezem és meghallom az első dörgést.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.