Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Memento kávéház

+16
Margaret Webster
Darren Black
Sebastien Longley
Blaster
Gordon Knight
Michael Bodwin
Tibutty Tamity
Cristopher W. Somerset
Sheena Duran
Rozsomák
Ororo Munroe
Lily McNeil
Adam Windsor
Ihsan Sinclair
Katie Giorgessa
Cerebro
20 posters

1 / 8 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Memento kávéház Empty Memento kávéház

Témanyitás by Cerebro Kedd Júl. 05, 2011 6:36 pm

Giorgessa család vállalkozása, kedvelt találkozóhely.


Memento kávéház Index1


A hozzászólást Cerebro összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 13, 2011 11:31 pm-kor.
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Katie Giorgessa Szer. Júl. 13, 2011 11:28 pm

Ez is pont olyan nap, mint a többi, a vendégek jönnek s mennek, a forgalom pont optimális, és talán éppen ezért nézem elégedetten a táblázatokat. A pult melletti asztalnál, pont az ablak mellett foglaltam helyet, előttem a laptoppal, a könyveléssel, és a tegnapi zárást tartalmazó dokumentumokkal. Elsőre talán káosznak tűnhet az a vaskos könyv, és a tucatnyi lap, amit éppen bőszen lapozgatok, de valójában olyan egyszerű, mint az egyszeregy. Néha úgy érzem, mindennapom ugyan az, felkelek reggel, kényelmesen elkészülök, utána pedig bejövök, a számokat bűvölöm, keresem a hibát a hibátlanban, besegítek a kiszolgálásban, rendezem a rendeléseket, végül hazamegyek. Milyen siralmas napirend így huszonnégy évesen.
– Jöhet akkor a szokásos? – lép oda hozzám Alyson, az egyik pincérnő, mire én felpillantok a monitorból, majd elmosolyodok.
- Igen, kérlek. Van még abból az apró kis fahéjas sütiből? – csillannak fel a szemeim, mire a lány szélesen elvigyorodik.
– Persze, máris hozom. –
– Köszönöm. – biccentek egyet, és sóhajtva egyet, nyitom meg a böngészőt. A könyvjelzők közül előhalászom annak az internetes társkereső weboldalnak a címét, amit még Alyson ajánlott. Igen, ugyan arról a lányról beszélünk. Mindig is híve voltam annak, ahogy a szüleim is, hogy fontos az alkalmazottakkal is jó kapcsolatot ápolni, hiszen ha jó kedvűen megy be dolgozni, egészen másképp áll a munkához is. Energikusabban a dolgát is kétszer olyan jól tudja végezni, mint egyébként. Ez pedig jó a kávéháznak, jó az alkalmazottaknak, jó a vendégeknek, és legfőképpen nekem.

No de elkalandoztak a gondolataim, és inkább visszakanyarodik a figyelmem a csupa vörösbe bújtatott weboldalra. Bah, el sem hiszem, hogy képes voltam ennyire lesüllyedni erre a szintre. Társkeresés interneten.. mintha lenne időm egyáltalán ismerkedni, vagy párkapcsolatra. Khm, nos ami azt illeti lenne, csak én nem szánok rá, és szimplán untat az egész. Lehet velem van a baj, de teljesen lényegtelen.
Hopp!
Három új üzenetem érkezett. Hazudnék, ha azt állítanám, nem kattintok izgatottan azonnal a kis borítékra, és kezdem el böngészni a jelölteket, de amilyen gyorsan jött az érdeklődés, úgy el is ment. Ez egyik túl vékony, a másik olyan kövér, hogy daru kellene hozzá, a harmadik pedig házas, és egy harmadikat keres. Kösz, de nem kösz.
Ezzel a lendülettel lépek ki a rendszerből, és egy apró sóhajt megengedve magamnak, nyitom meg újra az excel táblákat.
Katie Giorgessa
Katie Giorgessa
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 14
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ihsan Sinclair Csüt. Júl. 14, 2011 2:44 am

- Igen, itt jó lesz! - szól rá a taxisra, majd a Memento előtt ki is száll a kocsiból. Némi borravalóval gazdagodik a taxis, míg jómaga egy tapasztalattal, hogy létezik egy hosszabb és egy rövidebb útvonal a kávézóig. Ő természetesen a rövidebbet ismerte eleddig.

Törzshelynek még nem titulálná a kávézót, bár szó mi szó gyakorta jár ide. Bár nem biztos benne, hogy nincs New Yorkban finomabb kávé és sütemény - főleg, hogy a süteményt rendszeresen kihagyja -, az ő igényeit a Memento kínálata és felhozatala teljes körűen kielégíti. Így határozott mozdulattal nyit be a helyiségbe, gyorsan körbepillant, majd egy szabad szék felé veszi az irányt, közvetlen a pulthoz. Hóna alatt a reggeli New York Times ropogós kiadása, mivel ma még nem volt alkalma beleolvasni, és jó pár hír bizonyára érdekes lehet.

- Üdv! - köszönti a pult mögött álldogáló pincérlányt, majd egy mosolyt is elereszt felé. Miközben felül a székre már le is adja a rendelését: - Egy hosszú kávét kérnék szépen... vagyis legyen most egy latte, kevés tejjel, cukor nélkül.
Újabb mosoly jut a pincérlánynak a sebtében változtatott megrendelés ellentételezéséül, majd maga elé teszi az újságot és végigfutja a címlapot. A világ és az ország fontos hírein kívül semmi szokatlant vagy szenzációs hírt nem lát, így biztos benne, hogy az újság belsejében sem fog a címlapon szereplő híreknél lebilincselőbbeket találni.

Az címlap ellenőrzése után végigpillant a kávézón, ahol a sok ismeretlen arc között megpillantja Katie-t. Bár ismerik egymást egy ideje, nem számítanak országos cimboráknak, hisz szinte csak üzleti kapcsolat van kettejük között. Tudják egymásról, amit tudniuk kell, máskülönben pedig barátságos a viszonyuk.
- Ms. Giorgessa! - köszön oda a tőle nem messze helyet foglaló nőnek, majd kedveskedve hozzáteszi: - Elfoglalt, mint mindig! Remélem jól megy a bolt.
Ihsan Sinclair
Ihsan Sinclair
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 44
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Katie Giorgessa Szomb. Júl. 23, 2011 12:53 pm

Ha nagyon elkalandoznak a gondolataim, bizony előfordul, hogy a munka helyett inkább a bámészkodást választom, s akkor azt figyelem, ki jön s megy az üzletben. Új arcok mindig akadnak, vagy turisták, akiket messziről fel lehet ismerni a nyakukba akasztott fényképezőgépről. Fiatalok, idősek, családok.. s persze a törzsvendégek, és akik nem törzsvendégek, de mégis visszatérők.
Most nem ez a helyzet, igyekszem nagyon a képernyőre koncentrálni, és bűvölni a számokat, de sehogy sem akar összeállni a képlet. De a fejem.. az úgy nevezett adományom már megint az őrületbe kerget. Az életem minden egyes percét képes megkeseríteni, és csak egy vágyálom a számomra, hogy valaha is elhallgatnak a fejemben a hangok, vagy úgy töltök el egy teljes napot, hogy ne gyötörjön a szörnyű fejfájás.
Valamit elfelejtettem, pedig biztos vagyok benne, hogy mindent felírtam a listára, de mintha. bah, neh! Van nekem is elég „listám”, amivel foglalkozhatok. A pilláim megrebbennek, ahogy a sarokban ülő anyuka gondolatai végigsuhannak bennem, de sikerül hamar kitaszítanom a tudatomból. Soha nem fogom neki bevallani, hogy a nagyanyja medálját én tüntettem el. De hát nem követtem el nagy bűnt, elvégre sok pénzt kaptam érte a zálogházban, és mindet beleöltem a ház törlesztőjébe..
Megérintem a halántékom, s lehunyom egy pillanatra a szemem. Az épp belépő középkorú férfi még hosszan ecseteli azt, mi mindent lenne képes megtenni a feleségéért, csak azért, hogy boldognak lássa, és ehhez képest egy medál semmit sem jelent.

A nevemet hallva pillantok fel, és egy ismerős szempárral találkozik a tekintetem. Halványan elmosolyodok, de csak azért nem sikerül szélesebbre ez a gesztus, mert úgy érzem, mindjárt kifolynak a szemeim a helyükről.
– Mr. Sinclair. Már kezdtem azt hinni, elfelejtkezett rólunk. – biccentéssel üdvözlöm őt, s egy mély lélezetet véve, csukom le a netbookot, az ölemben lévő papírokat pedig a tetejére helyezem, s felállok. – Nincs okom panaszra, de hát tudja hogy megy ez, egyszer fent s egyszer lent. -
Odalépek hozzá,s bár nem foglalok helyet, hiszen az túl.. udvariatlan és nyomulós lenne, azért egy pár szó erejéig talán nem fogom zavarni.
– És Ön? Belekezdett esetleg valami új, mindent áttörő kutatásba? – érdeklődöm. Egy apró izom megrándul az arcomon, s ezzel egy időben a falakon a lámpák, és a mennyezetről lelogó társaik villannak egyet. Felpillantok, majd könnyed hangon kommentálom a dolgot. – Azt hiszem nem ártana egy jó szakember után nézzek, ami az áramot illeti.
Jha persze, vagy inkább engem kellene eltávolítani.
Katie Giorgessa
Katie Giorgessa
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 14
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ihsan Sinclair Szomb. Júl. 23, 2011 8:02 pm

- Látom, hogy azért a fárasztó munka úgysem kerüli el, hogy "egyszer fent, s egyszer lenn" - mosolyodik el ő is, ahogy felfigyel Katie fáradt tekintetére. - Talán néha nem ártana beiktatni némi szünetet. Nem gondolja?

Bár nem sokat ért a vendéglátáshoz, azért bepróbálkozik ezzel a gyenge kis ötlettel, hisz tisztában van vele, hogy Katienek nagy szenvedélye a kávézó vezetése. Valahol mélyen rémlenek még neki azok az idők, mikor egy olasz pizzéria működött a Memento helyén. A lámpák fura jelensége neki is feltűnik, majd rögtön Katiere néz.

- Minden bizonnyal, Katie, vagy talán mégis a fáradtsággal lesz valami kis gond - cinkosan vigyorog egyet, majd folytatja. - Nos, ha már kérdezte, történetesen továbbra is kutatgatok egy s mást, de áttörő eredményeim még nincsenek. Sajnos nem tudok olyan tempóban haladni, ahogy szeretnék. De miért nem foglal helyet, ha van egy kis ideje, esetleg? - mutat a mellette lévő szabad székre.
Ihsan Sinclair
Ihsan Sinclair
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 44
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Adam Windsor Hétf. Szept. 12, 2011 7:12 pm

Lily

Beléptem a jó hírű és hangulatos kávézóba, ahol remek könnyed italokat és finom süteményeket szolgáltak fel a vendégeknek és ami reményeim szerint elég kellemes környezet lesz egy ilyen megbeszéléshez, hogy meg tudjam győzni a fiatal lányt. Helyet foglaltam egy asztalnál és a pincért felkértem, hogy ha a hölgy aki Lily McNeil néven mutatkozik be megérkezik, akkor vezesse hozzám legyen szíves, addig pedig rendeltem egy fekete kávét tejjel és három cukorral.
Gyorsan ellenőriztem az öltözékemet, ne legyen rajta semmi kifogásolható, elvégre ki tudja milyen elvek alapján dönt a lány. Nyitott nyakú világoskék ing, sportzakó és szövetnadrág barna színben és félcipő. Kicsit konzervatív, tanáros, de nem baj, megfelelő lesz most azt hiszem, elvégre egy tanár vagyok, nem? Talán segíteni is fog, ha a kialakult sztereotípiákra rájátszom egy kicsit, bár ez majd kiderül.
A kávémat kevergetve járattam végig a szemem a berendezésen, végül míg meg nem érkezik a kishölgy egy sportújságba mélyedtem bele, de csak a szemem járt ott igazán, az eszem már az eljövendő beszélgetés körül forgott...
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Lily McNeil Hétf. Szept. 12, 2011 9:43 pm

A kezem kicsit remegett, amikor rátettem a kilincsre. Óvatosan nyitottam ki az ajtót, hiszen nagyon jól tudtam, mi fog következni. Szívem a torkomban dobogott, a gyomrom pedig apró gombóccá zsugorodott össze. Úgy éreztem magam, mint aki éppen a kivégzésére sétál be. Mondjuk a szituáció nagyon is hasonló volt nekem, elvégre mutáns kilétemről a lehető legkevesebb embernek beszéltem. Most mégis kénytelen voltam szembenézni az életem ezen részével. Fogalmam sem volt, miért döntöttem úgy, hogy felkeresem a kávézót és meghallgatom Mr. Windsor mondanivalóját.
Amíg gondolataimmal voltam elfoglalva, észre sem vettem, hogy egész testemmel az ajtón belül álltam, tehát nem menekülhettem el. Vagyis talán még lett volna rá esélyem, de úgy éreztem, ez nem rám vallana. Ugyan nem teregettem ki a világnak, hogy mutáns vagyok, viszont valamilyen ügyes módon mégis rájöttek. Tovább nem volt időm elmerengeni a kérdéseimen, mert egy pincér lépett oda hozzám.
- Lily McNeil vagyok, és egy találkozóra jöttem.
A pincér azonnal tudta, mi a teendő és egyenesen ahhoz az asztalhoz vezetett, ahol Adam Windsor ült. Vetettem egy gyors pillantást a férfira és megállapítottam, hogy egy kicsit alul öltözött vagyok hozzá képest. Egy világoskék farmernadrágot és egy bézs színű pulóvert vettem fel, gondoltam ennyi bőven elég lesz, vörös hajam amúgy is eléggé kitűnik a tömegből.
~Hm... olyan tipikus tanár kinézete van. Kíváncsi vagyok, vajon ő is... ?~ Gondolatmenetemet azonban nem fejeztem be, mert lassan kínosan hosszú ideje álltam az asztal mellett, mint valami szobor.
- A nevem Lily McNeil, de ezt már úgyis tudja - hadartam el a nem túl jó bemutatkozó szöveget, majd gyorsan levágtam magam a székre. Valami frappánsat még szerettem volna mondani, de nem tudtam. Helyette mereven és csöndben ültem a széken, egyedül egy apró mosolyt eresztettem meg a férfi felé.
Lily McNeil
Lily McNeil
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Adam Windsor Hétf. Szept. 12, 2011 10:21 pm

Kedves vonásokkal és feltűnő, vörös hajjal megáldott lány érkezett az asztalomhoz és mutatkozott be, mint várt asztaltársam. Felálltam hát és mosolyra húzódó ajkakkal nyújtottam kezet:
- Adam E. Windsor, nagyon örvendek, kisasszony, kérem parancsoljon helyet foglalni és rendelni, a többire azt hiszem utána is ráérünk - vetettem fel barátságosan.
Megvártam míg ha kíván valamit megrendeli, majd miután elé is került és kettesben maradtunk komolyabb arckifejezéssel belekezdtem:
- Ha jól gondolom, akkor a kedves idősebb hölgy, akivel volt szerencsém telefonon értekezni már nagyjából elmesélhette ki is vagyok én - kezdtem bele finoman, - de a félreértések elkerülése végett azért elmondanám én is. Történelem és testnevelés szakos tanár vagyok a Xavier Tehetséggondozó Intézetben, amelyet a bizonyára legalább a hírekből Ön által is ismert Charles Xavier professzor alapított meg különleges gyermekeknek. Egészen pontosan igazgatóhelyettesi tisztséget töltök be ott és jómagam is bírok olyan jellegű adottságokkal, amelyek az intézményben elfogadottabbak, mint a külvilágban. Ahogy Ön is bír ilyenekkel Ms McNeil - néztem rá fürkészően, majd halkan sóhajtottam: - Vannak elég jó elképzeléseim arról, mennyire nehéz lehet ez most Önnek, hiszen én is átéltem. Éppen ezért mit szólna hozzá, hogy ha a beszélgetés elején alkalmat adnék, hogy feltegyen néhány kérdést, amíg kicsit megérti a helyzetet a lehetőségeket és megnyugszik valamelyest? Vagy térjek inkább rá rögvest a mondandómra? - érdeklődtem, majd hozzáfűztem: - Egy valamit mindenesetre szeretnék leszögezni. Az Intézet szellemisége értelmében akármi hangzik el ennél az asztalnál s Ön akármilyen döntést is hoz, nem fogjuk kényszeríteni semmire és senkinek nem fogom átadni a megtudott adatokat, még a kollégáimnak sem.
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Lily McNeil Hétf. Szept. 12, 2011 11:22 pm

Lassan kezdtem megnyugodni, bár az agyamban még mindig ott villogott a mutáns szó, aminek kiejtését mindig is kerültem. Próbáltam észrevétlenül megnyugtatni a légzésemet, de ahogy arra koncentráltam, megint ideges lettem.
~Látszik, hogy nem tudok nagyon felejteni.~ Futott át az agyamon, majd gyorsan visszazökkentem a külvilágba. Egy vagy talán két percet gondolkodtam, majd végül rendeltem egy csésze gyümölcsteát. Nagyon jól tud hatni az idegekre és úgy éreztem szükségem is lenne rá. Reméltem, hogy ez is lesz olyan finom, mint a skóciai vagy az angliai. Nem kellett sok idő,már hozták is a gőzölgő italt. Vettem egy mély levegőt, s ezáltal megéreztem a tea finom illatát. Tettem bele egy kanál cukrot, úgy gondoltam ennyi bőven elég lesz bele.
~Ez most nagyon jól fog esni.~ Konstatáltam magamban, aztán minden figyelmemet Mr. Windsorra fordítottam. Amikor komorabb arckifejezést vett fel, felemeltem a poharat és nagyot kortyoltam a teából. Figyelmesen hallgattam, közben elfogyasztottam a gyümölcsteát.
- Igen, a nagynéném mindent elmondott - válaszoltam tömören. - Arról pedig fogalmam sincs, miért jöttem el ide egyáltalán.
A mondat talán kicsit nyersnek hangzott, de teljes őszinteséggel mondtam. Az a vidám lány most teljesen eltűnt, újból kísérteni kezdett a múlt. Valamiért úgy éreztem, megbízhatok a férfiben, talán azért, mert kiderült, ő is mutáns. Végre egy olyan hasonszőrű, aki nem akar erőszakkal belemászni az agyamba és megpiszkálni azt. A doktor mély nyomot hagyott bennem azon az estén.
- Nem hinném, hogy az apja megpróbálta félholtra verni, csak azért mert mutáns. Elismerem, akkor már jó pár üveg ital benne volt, de... - a végén elcsuklott a hangom, és üresen bámultam az előttem lévő csészét. - Mégis miért lenne az nekem jó, ha elmennék abba az iskolába? - miközben ezt kérdeztem, lassan felnéztem, majd tekintetemet a velem szemben ülő tanárra szegeztem.
Lily McNeil
Lily McNeil
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Adam Windsor Kedd Szept. 13, 2011 11:06 am

A mosoly visszahúzódott az ajkaimról, de bólintottam a szavaira:
- Majdnem minden tanulónktól hallottam egy-egy ilyen beszélgetés során hasonló szavakat Ms McNeil, "maga nem tudhatja..", "magát nem..." - merengtem el, majd biccentettem: - Technikailag igaza van. Engem nem vert össze az apám, tekintve, hogy bennem már felnőttként, a frontvonalban alakult ki a képességem. Ennek ellenére azt mondom: vannak elképzeléseim. Ha megengedi elmondom azt is, hogy miért...
Kortyoltam egy kávémból, majd csendesen belekezdtem:
- Katonacsaládból származom, amelynek férfi tagjai 1793 óta adnak az USA hadseregének tiszteket a szárazföldi vagy haditengerészeti alakulatokba. Édesapám tábornok. A nagyapám és a dédapám is az volt, az ükapám ezredes, a másik fregattkapitány. Természetesen magam is katonai pályára kerültem, míg meg nem nyilvánult mi vagyok. Anyám hívő katolikus asszony, azóta nem áll velem szóba, úgy tekinti én már a gonoszé lettem. "Ne támadjon köztetek se boszorkány, se halottlátó, se jós, se mágus, se a lelkekkel szót váltó sem semminemű bűbájos hitehagyott mert mind undok az előttem s megutáltam őket" - citáltam fejből, bár nem egészen pontosan. - Mózes törvényei, nagyjából. Ő keményen tartja is ezeket, azóta halottnak tekint. Amikor először kiderült mi is vagyok, akkor elkülönítő laboratóriumba kerültem, vizsgálatokat végeztek rajtam fél éven át. Apám a negyedik hónapban jött be meglátogatni. Orvosi szkafander volt rajta, félt, hogy megfertőzöm - folytattam monoton hangon. - Lényegében elmondta, hogy komoly katonai potenciált lát bennem, majd segít belépnem egy elit alakulatba ahol megfelelően kamatoztathatom a képességeim. Csak tudja kisasszony... azt a szkafandert nem vette le. Már nem a fia voltam, csupán egy katona. Bár inkább hadi felszerelés. Vitatkoztunk, sok minden kibukott akkor. Szégyell engem. A Windsorok vére pont az ő fiában korcsosult el, amelyért egyszerre hibáztat engem és az egész világot, meg önmagát. Soha többé nem beszéltem vele, az utolsó emlékem róla egy plexilap az arca előtt amin a labor lámpáinak fénye csillog. Nem, nem vert meg. Hozzám sem mert volna érni. Félt és undorodott az érintésemtől. Még mindig úgy hiszi, hogy semmilyen fogalmam sincs arról, hogy min megy keresztül? - kérdeztem a nőre nézve.
Válasza után rátértem a második kérdésére:
- Nézze kisasszony, elég nehéz kérdés ez, de megpróbálok válaszolni úgy, ahogy magam és társaim is érezzük ezt - kezdtem. - A legegyszerűbb válasz, a közvetlen válasz az lenne: azért jöjjön az iskolába, hogy megtanulja használni az erejét. Fejleszteni a csúcsig. De ez nem ilyen egyszerű. Technikailag igaz, de jóval többről szól.
Rágyújtottam egy cigarettára, s így némileg hátra dőltem, hogy ne menjen Lilyre a füst:
- A dolog lényege inkább az, hogy megfelelően tanulja meg használni a képességeit. Ön még fiatal, nehéz lesz belátnia azt, amiről beszélni fogok - sóhajtottam. - Sokan, nagyon sokan választják a rejtőzködést, nem fedik fel a kilétüket. Én ezt megértem, elhiheti. Nem is kürtöljük szét az iskola tanulóinak névsorát, érthető okokból, csupán a tanári kar közismert. Ez is egy út, bár nem túl hosszú - ráztam meg a fejemet. - Már ott tart a tudomány és a technika fejlődése, hogy képesek vagyunk részlegesen befolyásolni a genetikát, ha meggondolja. Mennyi ideig fog tartani, hogy a rutin orvosi eljárások közt diagnosztizálják az X géneket? 3 év? 5? Többet nagyon nem adnék a dolognak, a tömeghisztéria nyomása világ szerte elég nagy. Utána a rejtőzködés útjának vége. Márpedig az új helyzetet teremt majd a mutánsok számára. De nem csak az embereknek, hanem nekünk is kell tennünk azért, hogy nyugodt világban éljünk pár év múlva. Mint mondtam fiatal még, de most próbáljon előre tekinteni. Milyen életet akar élni 30-40 év múlva közel a nyugdíjhoz? Milyet szán a gyermekeinek majd? Az egész életét az ettől való félelemben akarja tölteni? Mert ha nem tanulja meg használni a készségeit, akkor időnként fog előtörni, amikor a legkevésbé szeretné. Tudja...
Sóhajtva kortyoltam még egyet:
- Xavier professzornak volt egy álma. Egy álom, melyben a mutánsok és a többi ember békében, harmóniában élt együtt. Történelmet tanítok, én nem fogom azzal hitegetni, hogy ez gyorsan megvalósítható, nem ezt mutatják a história példái. De gyorsabban megvalósítható ha van, aki tegyen érte. Az emberek többsége idegenkedő, de kevesen ellenségesek alapvetően. Ma már nem, most hogy a nagy hisztéria, az első sokk levonult. Nem nagyon van olyan képesség köreinkben amit ne lehetne a társadalom számára hasznosan és építően felhasználni, márpedig ennél nincs nagyobb meggyőző erő. Éppenséggel ez az, amivel leginkább ki lehet húzni a szőnyeget a gyűlölködők lába alól. Ha megmutatjuk, hogy nincs szükség a tőlünk való félelemre. Ez az a szellemiség amit az Intézet képvisel. Erre tanítjuk meg a diákjainkat. A képességük fejlesztése mellett az önuralomra, a mérlegelés képességére és a társadalomba való beilleszkedésre. Ezért ajánljuk fel minden általunk ismert ifjú mutánsnak a csatlakozás lehetőségét. A döntés természetesen az Ön kezében van és nem is visszafordíthatatlan, de szeretném, ha adna egy esélyt nekünk is, megnézné az intézményt, megismerkedne annak világával. Önnek sem hiszem, hogy rosszat tenne egy Önhöz hasonló emberekből álló környezet, ahol nem kell görcsösen titkolnia a kilétét - jegyeztem meg érdeklődve.
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ororo Munroe Kedd Szept. 13, 2011 2:38 pm

Késve érkezem meg, ami nem szokásom, de most sürgős vészhelyzet jött közbe. Felül egy sárga esőkabátot viselek, ami foltokban kormos, alatta az ikszek jól ismert uniformisa. Egyből észreveszem Adamet, és persze a fiatal mutánst, aki miatt itt vagyunk. Melléjük sétálok a tőlem telhető diszkrécióval, láthatólag Adam éppen valami közepén tart.
~ Sosem volt gondja a szavakkal, bár néha kísértetiesen emlékeztetnek a szófordulatai egy toborzó propagandára. Csak a cilinder hiányzik a fejéről a "We need you!" plakáthoz. ~
Megvárom, míg befejezi a gondolatot, csak aztán szakítom félbe a beszélgetést a szabadkozásommal.
- Bocsánat a késésért, tűzvész volt Texasban. - Majd bemutatkozom a lánynak. - Ororo Munroe, a Xavier intézet tanára, és egy rövid ideje az igazgatója. Te pedig biztosan Lily vagy! - Mosolygok rá, de az arckifejezéséből ítélve nem a legvidámabb témákról beszéltek éppen, így inkább hagyom, hogy ketten folytassák, majd később felvehetem a fonalat.
- Hozhatok nektek valamit inni? - Kérdezem, és megpróbálok nem gondolni rá, hogy a ruháimból és a hajamból áradó füstszaghoz képest egy csapat láncdohányos is illatos liliomkertnek tűnne.
Ororo Munroe
Ororo Munroe
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 20
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Lily McNeil Kedd Szept. 13, 2011 8:45 pm

Nem is tudom mi rémített meg jobban, Mr. Windsor élettörténete vagy az a tudat, hogy nem nekem volt a legrosszabb helyzetem a mutánsok között.
~Olyan önző voltam eddig, azt hittem teljesen egyedül vagyok és a világ az összes fájdalmát rám zúdította, mintha kínozni akarna. Most már látom, másnak sem könnyebb helyzete.~ Töprengtem el egy kicsit, majd megköszörültem a torkomat és szólásra nyitottam a számat.
- Sajnálom, tévedtem - csak ennyit mondtam, majd önkéntelenül is megmarkoltam a csészét, mintha ezzel akartam volna csökkenteni a fájdalmamat.
Egy kicsit azonban irigyeltem a férfit, hiszen neki "csak" egy problémára kellett koncentrálnia, vagyis a mutációjára. Nem lehetett könnyű, de túl volt már a legrosszabb korszakon. Nekem tinédzser koromban aktivizálódott a képességem, és különleges képesség nélkül is elég nehéz egy tizenéves lány élete. A beszélgetésünk közben megérkezett a fehér hajú nő, akivel korábban már futólag találkoztam.
- Örvendek! - köszöntem röviden a nőnek.
~Hm, tűzvész? Ezek szerint neki is van valamilyen különleges képessége.~ Vontam le a gyors következtetést.
- Köszönöm, nem kérek semmit! Most ittam egy kis teát - válaszoltam Ms. Munroe kérdésére, aztán visszafordultam a férfihez.
- Egy kicsit ironikus, de arról próbálok megfeledkezni, ami megmentette az életemet - nevettem el magam, bár ez nem olyan szívből jövő volt, hanem a kínos fajta. - Ha nem lenne ez a valami, akkor az az autóbaleset végzetes lett volna. Szóval nem hinném, hogy magamon kívül bárkinek is hasznos lenne, ami bennem van. Tulajdonképpen még azt sem tudom igazán, hogy milyen képességem van - emeltem fel amolyan védekezésképp a kezemet.
Ugyan alig ismertem ezeket a mutánsokat, de a lelkem mélyén valószínűleg bíztam bennük, vagy legalábbis bízni akartam bennük, mert nem aktiválódott a képességem. Ezt már a beszélgetés elején is furcsálltam, hiszen ha nagyon izgulok legtöbbször érzem, ahogy körbevesz a védőpajzs.
- Eddig nem igazán foglalkoztam a képességemmel, csak a tudatos bekapcsolást tanultam meg. Viszont még így is túl gyakran történik meg magától... - motyogtam halkan. Nem mintha annyira bántam volna, de mi lesz, ha végleg elvesztem az irányítást. - Megpróbálom, de nem ígérek semmit. Angliában már úgyis tudnak rólam mindent, a szüleim kihívták rám a rendőrséget és mindent kitálaltak rólam. Csak itt igyekszem titokban tartani a kilétemet, de azt hiszem lassan ki fog derülni - megráztam a fejem, mintha el akarnám felejteni az előbb mondottakat.
~Ez tényleg én volnék? Lehet, túl régóta menekülök saját magam elől. Meg kéne próbálnom valamit kezdeni magammal.~ Futott át az agyamon, majd egy apró mosoly jelent meg az arcomon. Ezúttal valódi volt, kezdett visszatérni a régi énem.
Lily McNeil
Lily McNeil
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Adam Windsor Kedd Szept. 13, 2011 9:50 pm

Az asztalunkhoz lépő Ciklon láttán enyhén felszalad a szemöldököm. Nincs meleg nagyon, ez tény, de esőkabát? Aztán ahogy felvilágosított minket értően bólintottam. Mindig is ambivalens érzéseim voltak a nővel kapcsolatban. Rendkívül erős mutáns, merem állítani hozzá fogható erejűvel talán az életben nem találkoztam. Becsültem gyors gondolkodását és döntési készségét, de megkedvelni sohasem tudtam. Bizonyos szempontból túlságosan közvetlen, más szemszögből nézve túlságosan kiismerhetetlen volt ahhoz. Ennek ellenére ez a munkakapcsolatom sohasem hátráltatta vele, a problémáimmal ha rá tartoztak mindig mertem hozzá fordulni, de azt hiszem nem kedvelt meg engem ő sem. Nagy szerencse, hogy felnőtt emberekként félre tudtuk ezt tenni a munkánk terén. Ezzel együtt is meglepett, hogy igazgatóhelyettesé nevezett ki, noha biztos voltam benne, ez szakmai munkámnak szól. No de hát az embernek nem is kedvelni kell a főnökét, nem? Tagadólag ráztam meg én is a fejemet:
- Köszönöm, még én sem értem a kávém végére. Üdvözöllek az asztalnál, Ororo Munroe igazgatónő és Ms Lily McNeil - mutattam be őket egymásnak, majd visszafordultam a lányhoz:
- Mint mondtam a mutáns készségek gyakorlatilag mindegyike fordítható társadalmilag építő célzatokra, egy védelmi készség különösen. Lényegében teljesen megközelíthetetlen, másoknak veszélyes helyekre való nyugodt behatolás egy ésszerű példája ennek, bár nyilván látatlanban mi sem nyilatkozhatunk a képességéről kisasszony, sem annak működési mechanizmusáról. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy haszontalan lenne az ilyesmi.
Szívtam egy nagyot a cigarettámba, Ciklon jelen állapota mellett úgyis mindegy és bólintottam:
- A képességünk kontroll alá vehető minden szempontból. Ön már elő tudja hívni akaratlagosan, de még nem tanulta meg blokkolni erős érzelmi reakció esetén. Pedig erre is van mód, idővel mindenképpen rájön, nem tagadom, de az iskolában ez az állapot sokkal hamarabb eljön. Nagyon sokunk rendelkezik második vagy akár harmadik mutációval is, ami csak idővel jön a felszínre. Ha ilyesmi történik, akkor is biztonságosabb és megértőbb környezetet talál nálunk, de ami a fő: sokkal könnyebb beilleszkedni egy olyan szociális közegbe, ahol nem kell titkokból falat építenie maga köré. Nem ígérek tejjel-mézzel folyó Kánaánt, ez is egy iskola, ahol tanulni kell, vannak hangadók és visszahúzódóbb gyerekek, keményebb és lazább felfogású tanárok, stb. Csupán itt pluszként bele kellett vennünk a röplabda szabályokba testnevelés órán hogy ha a labda elpusztul akkor játékvezetői labda a folytatás és tilos az ellenfél játékosainak lába alatt korcsolyapályát alkotni több köbméter jégből - próbáltam némi kis könnyed humorral oldani a feszültséget.
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ororo Munroe Szer. Szept. 14, 2011 3:40 pm

A felesleges formális bemutatás után egy fél literes gyümölcslét rendelek csak, a többieknek egyelőre semmit. Adam első néhány mondatáról lemaradok ugyan, de az utána elhangzottakból rájövök, hogy miről is van szó. A mutáns-röplabda gyakorlat emlegetésére elmosolyodom, valamivel komolyabb stílusban veszem át a szót.
- A rendőrségtől felesleges tartanod, hiszen ami veled történt, arról nem tehetsz, nem vagy hibás... és mindent megteszünk azért, hogy ezt megérthesse a világ is. Megvédünk, míg késznek nem érzed magad, hogy gondoskodj magadról. - Mondom neki, hogy az utolsó félelmét is eloszlassam, amit talán Adam még nem tett meg. - Én sem itt születtem, félre kellett tennem sok jó, és legalább annyi rossz emléket is; hidd el, újra lehet kezdeni. Igaz, nem pótolhatjuk maradéktalanul a szüleidet, de lehetünk az új családod, ha te is úgy akarod. És persze Adamnak is igaza van, ez egy iskola, vannak elvárások, de az igazi vizsgák csak az iskola után következnek. Amikor eldöntöd, hogy szeretnél-e segíteni azokon, akiknek támogatás kell, ahogy most neked, és ahogy egykor kellett nekünk is? Nem szabad elfelejtenünk honnan jöttünk, még ha olykor félre is tesszük a múltat, hogy boldogok lehessünk. Mert talán nem adódik meg mindenkinek ez a lehetőség, aki megérdemelné. - Adamre nézek, talán neki is egy nagyon hasonló gondolatot fejtett ki a professzor, mikor arra kérte, hogy csatlakozzon a csapathoz.
~ Azóta már sokszor, sok helyen elmondtuk ezt, de én még mindig az ő hangját hallom a fejemben, ha előkerül ~
Ororo Munroe
Ororo Munroe
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 20
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Lily McNeil Szer. Szept. 14, 2011 9:45 pm

Hirtelen túl sok információ zúdult rám, ezért muszáj voltam rendbe rakni magamban a dolgokat. Nehezen hittem el, hogy a képességem egyszer hasznos lehet másoknak is, hiszen eddig csak bajt okoztam vele. A fejlődés és a másodlagos, illetve harmadlagos mutáció lehetősége pedig újfent megrémisztett. Még ezzel az eggyel sem tudtam bánni, ezért reméltem többel nem kell majd megküzdenem.
- Van valami mód arra, hogy kiderítsük pontosan mit is tudok? - kérdeztem érdeklődve. Mindkét tanárhoz intéztem a kérdést, elvégre nem tudhattam ki a jártasabb ebben a témában.
~Néha teszteltem magamat, de ezek sose vezettek konkrét eredményre.~ Morfondíroztam el magamban, majd amikor a röplabdázásra terelődött a téma, elmosolyodtam.
- Sose voltam jó a röplabdában, mindig az arcomban landolt a labda. Igazából nem nagyon remekelek más sportágakban sem. Hozzám inkább a tánc áll közelebb. - egy olyan férfinak árultam el, aki testnevelés tanár. Már nem tudtam visszaszívni, ezért reménykedtem ezt nem egy rossz pontnak könyveli el. - Az iskola pedig biztos nem lesz nagy kihívás, elégszer váltottam már ahhoz, hogy tudjam, milyen a beilleszkedés egy teljesen új közösségbe.
Talán ezért is vacilláltam a belépésen sokáig. Korábban hallottam erről az iskoláról, de úgy éreztem, nem állok készen egy új váltásra. Most viszont itt volt az ideje magam mögött hagyni a régi életem és elkezdeni egy teljesen újat. A család gondolata lassan bekúszott az agyamba és jó érzés öntött el. Mindig is vágytam egy biztos pontra az életemben, talán most megkaphatom. Aztán eszembe jutott valami fontos, amit mindenképpen meg szerettem volna osztani Ms. Munroe-val és Mr. Windsor-ral.
- Ami a képességemet illeti, van még valami. Amikor használom, nem tudnak babrálni az agyammal.
Lily McNeil
Lily McNeil
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Adam Windsor Csüt. Szept. 15, 2011 12:46 pm

Bólintottam a szavaira:
- Természetesen az Intézetben úgymond kutatás is folyik, megpróbáljuk elemezni és megérteni a diákjaink és ami azt illeti a saját készségünk is, hogy ennek megfelelően tudjunk útmutatást adni a későbbiekhez - feleltem. - Ha nem értjük és nem tudjuk mi folyik le tényleges változásként az X gén által manipulálva akkor esélyünk sem lenne, hogy olyan módon eddzük úgymond a tanulót, hogy a legmegfelelőbb legyen a számára képességei tökéletesítéséhez. Biztosíthatlak róla, hogy nem különösebben kellemetlen, egyszerű diagnosztikai vizsgálat az ehhez különösebben nem értő személyeknek, például nekem - mosolyodtam el lágyan. - Egy vérvétel mondjuk van benne, a többi inkább csak sok fekvésről szól, míg a számítógép lefuttatja a kontroll vizsgálatokat, nem kell tőle megijedni.
A szavaira már elnevettem magam:
- Örülök, van egy közös pont bennünk ezek szerint, rendkívüli ellenszenvvel viseltetek a röplabda iránt, számomra az egyik legunalmasabb csapatsportág - mondtam meg őszintén. - Bár a tánc már nem közös jelleg. Bizonyítottan géppuskalábú táncos vagyok. Épp olyan merevek és pont oly kontrollálatlanul rángatóznak - próbáltam fenntartani a könnyed hangulatot, talán segít neki egy kicsit.
Lily utolsó gondolataira viszont bizonytalanul vakartam meg a nyakam:
- Öhmm... Ehhez viszont én nem értek sajnos, ez inkább Ciklon szakterülete - intettem felé - én nem vagyok képes ellenállni a telepatáknak. Legfeljebb megzavarhatom őket pár másodpercre.
Megérezve Ororo kérdő tekintetének súlyát legyintettem:
- Sikerült összekapcsolnom a két készségemet, meglehetősen érdekes eredménnyel. Később majd elmesélem, úgyis szeretnék egyet s mást megvitatni, ha az idő engedi, de most Ms McNeil a legfontosabb - zártam le ezt a témát és a lánnyal együtt kíváncsian vártam Ororo véleményét a telepatikus ellenállásról.
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ororo Munroe Pént. Szept. 16, 2011 2:51 pm

- Már így is túl sok időt töltesz mutánsok között, ha természetesnek veszed, hogy Ciklonként ismerne Lily, vagy azt, hogy tisztában van a telepata szó jelentésével, nem? - Nevetek fel, de inkább nem csipkelődöm tovább, mert Lily talán félreértené.
- Ami azt illeti, a gondolatátvitelnek, más néven a telepátiának két tucatnál is több egyedi megjelenési formájával találkoztam személyesen, és biztos vagyok benne, hogy ez meg sem közelíti a felső határát a lehetőségeknek. Sok éves munkával egy erős elme ellenállóbbá tehető a legtöbb külső behatással szemben, de a teljes immunitás nagyon ritka. A professzor által hátrahagyott edzőtermi protokollok alapján azt mondanám, hogy ha ösztönösen tényleg minden fajta telepatikus támadástól tökéletesen véd a képességed, akkor nagy rá az esély, hogy te magad is telepata vagy. Csak a vizsgálatok elvégzése után tudok majd biztosat mondani, persze ha látnám működés közben, az is sokat segítene. - Válaszolom könnyeden, közben azon jár az eszem, hogy Adam vajon milyen felfedezést tett a képességét illetően.
~ A szavaitól függetlenül, ha Lily tényleg telepata és az iskolában akar tanulni, akkor azt hiszem Ihsanra kéne bíznom, hogy személyesen mentorálja. Biztosan elég új még Adam számára ez a jelenség, jobb ha egyelőre csak tanulja, nem tanítja. ~
Ororo Munroe
Ororo Munroe
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 20
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Lily McNeil Pént. Szept. 16, 2011 10:01 pm

Örömmel hallgattam Mr. Windsor szavait, sőt még talán némi lelkesedés is látszott rajtam. Végre lesz alkalmam megismerni a mutációm természetét. A vérvétel gondolatától ugyan kiráz egy kicsit a hideg, de a másik vizsgálat ellen semmi kivetnivalót nem találtam.
~Kórházba nem nagyon szeretnék visszamenni, úgyhogy remélem ez azért más lesz. Kicsit félek a tűktől, de ha ez segít, akkor megpróbálom.~ Töprengtem el egy kicsit, aztán ismét kellemesebb témára terelődött a szó, bár őszintén szólva nem mindent értettem, amiről a férfi beszélt.
- Bocsánat, egy kicsit belekavarodtam - mondtam őszintén. - Azt mondják lehetséges, hogy tudok olvasni mások gondolataiban? Ezt még sosem tapasztaltam. Amire az előbb céloztam, az valamiféle emlék átíró képesség lehetett.
Vettem egy mély levegőt, mert megint egy kellemetlen emléket készültem felidézni magamban.
- Amikor először találkoztam egy másik mutánssal, megpróbált valamit csinálni velem, de nem sikerült. Vagy legalábbis az állítása szerint nem működött rajtam. Később rájöttem, hogy el akarta felejtetni velem néhány nap történéseit. A szüleim és a legjobb barátnőm nem emlékeztek semmire, úgy látszik náluk sikeresen alkalmazta a törlést - nem tudtam, hogy mennyire pontosan fejezem ki magam, már ami a szakszavakat illeti, de még nem voltam ebben annyira jártas. Csupán azt próbáltam leírni, ami akkor történt velem. - Esetleg a védőpajzsomhoz van köze?
Tekintetem Mr. Windsor és Ms. Munroe között vándorolt, egyelőre még nem tudtam, mi is lesz pontosan a diagnózis.
~Remélem az Intézetben ki tudnak valamit okoskodni, hogy mi is történik velem. Nem nagyon akarok belegondolni, hogy mi lesz akkor, ha kiderül telepata vagyok. Emlékeim szerint szó volt valami másodlagos mutációról is, bár most annyi minden zúdult rám, hogy nehéz rendet teremteni a sok információ között.~ Miután végigpörgött az agyamban a gondolat, újra visszatértem a valóságba. Kíváncsian vártam, ezúttal mit válaszolnak.
Lily McNeil
Lily McNeil
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Adam Windsor Pént. Szept. 16, 2011 10:26 pm

Köpni-nyelni nem tudtam elsőre Ororo szavait hallva, nagyon kikívánkozott a szarkasztikus megjegyzés, miszerint én csupán azt feltételezem, hogy néz híradót a kislány, amiben ugyancsak vezető hírek voltunk az utóbbi időben, egy hófehér hajú afrikai származású hölgy kevlar kezeslábasban és bokáig érő köpenyben meg enyhén szólva megmarad az ember emlékezetében. Ha az iskoláról adnak hírt a tv-ben, márpedig minimum 2 naponta előkerül, akkor is ott virít a nő arca, a mutáns nevét legalább olyan gyakran használják mint az eredetit. A telepata szó meg minden létező a korosztály által kedvelt sci-fi/fantasy sorozatban előfordul a tv-ben. Ugyan honnan is gondolnám, hogy ismeri ezeket Lily? Már azon kívül még, hogy mikor kimondtam a Ciklon nevet az igazgatónő felé intettem. Mindenesetre visszanyeltem a megjegyzést, helyette kifejezéstelen arccal biccentettem a rendreutasításra és a lány szavaira koncentráltam inkább s képességeimből telően válaszoltam:
- Nem, nem biztos, hogy tudna mások gondolataiban olvasni - feleltem. - A telepátia csak egy lehetséges megnyilvánulása a szellemi képességeknek, van aki hallucinációs képeket vetít mások elméjébe, van aki telekinézisre képes, stb. Általában a telepátiának való ellenállás a szellemi kapacitás megerősödésére utal, noha nyilvánvalóan nem szükségszerűen, de a leggyakoribb esetekben igen, valamilyen elme által irányított képességgel bíró mutáns az, aki ellenállhat más telepatáknak. Nem feltétlenül biztos az sem, hogy aktív formában ez meg kellett volna, hogy nyilvánuljon Önnél már, lehet valamilyen jelenleg még szunnyadó készség is. Mint ahogy ritka esetben, de más alapon is blokkolhatta a mentális befolyást, a vizsgálatok után fogunk tudni szerintem többet mondani, ha csak természetesen az igazgatónőnek nincs más gondolata - váltottam Ciklon előző szavai után teljesen semleges, hivatalos hangvételre vele kapcsolatban. Jobb ez így mindenkinek azt hiszem.
Végighallgatva a történetét biztatóan bólogattam:
- Ne aggódjék, szerintem teljesen érthetően mondta el - feleltem. - Igen, ezek szerint nagyon úgy néz ki, hogy egy mentális képességű mutáns emlékátíró próbálkozását hárította el. De a pajzsa... Nem tudom, Ms McNeil. Elvileg a fizikai természetű akadályok csak ritkán szabnak gátat a mentális próbálkozásoknak. Nem emlékszik véletlenül, hogy aktív volt-e ez a gát, vagy aktiválódott-e mikor az említett mutáns megpróbált az elméjébe férkőzni?
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ororo Munroe Kedd Szept. 20, 2011 10:14 pm

~ Nem volna meglepő, ha akaratlanul azonnal a tudati védelmét is bekapcsolná, mikor csak fizikai akadályt szeretne állítani. Ahogy egyeseknek gyakorolniuk kell azt, hogy működésbe hozzák a képességük, addig másoknak éppen azzal van gondjuk, hogy részben vagy egészben ki akarják kapcsolni. Addig persze nincs baj, míg a fizikai pajzs mellékhatása a tudati védelem, de fordítva kellemetlenebb helyzeteket idézhet elő - nagy feltűnést kelt, ha csak úgy tudja passzívan fenntartani a mentális pajzsát, ha közben a körülötte lévők láthatatlan falakba ütköznek. ~
Várom Lily válaszát, nem akarok benne hiú reményeket táplálni az ereje lehetséges határait illetően, ezért nem bocsájtkozom túl nagy feltételezésekbe míg el nem mondja, amit tud.
Ororo Munroe
Ororo Munroe
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 20
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Lily McNeil Szer. Szept. 21, 2011 10:05 pm

Hálás pillantásokat vetettem Mr. Windsor felé, hiszen elmondta, hogy nem biztos ez a telepátia dolog. Igazából nem nagyon zavart volna, de korábban hallottam egyet s mást a gondolatolvasás képességéról. Észrevétlenül próbáltam kifújni a levegőt, de ahogy ez lenni szokott, egy kisebbfajta sóhajtássá alakult. Tekintetemet gyorsan lesütöttem, aztán bűnbánóan megszólaltam:
- Elnézést kérek! Ezzel nem minősíteni akartam a telepatákat, csak úgy érzem nem állnék készen egy ilyen képességre - a mentegetőzés sosem volt az erős oldalam, úgyhogy igyekeztem témát váltani. - Utánaolvastam már a mutációnak, de ezek úgy érzem, csak a felszínét kapargattam meg a valóságnak.
Most jól jött volna, ha hagyok még egy kis teát, ám sajnos nem úgy jött ki a lépés. Szerencsétlenségemre pont arra az estére terelődött a téma. Nem igazán beszéltem erről még senkinek, úgyhogy nehezemre esett belekezdeni.
- Régen volt már... - mondtam halkan. Igazából nem is olyan régen, csak ködösíteni próbáltam. - Azt hiszem aktiválódott, bár nem vagyok benne teljesen biztos. Nagyon féltem és nem igazán fogtam fel, mi is történik velem - motyogtam magam elé, de azért még lehetett érteni. Először Ms. Munroe-ra néztem, hiszen ő nem fűzött hozzá semmit a korábban elmondottakhoz, aztán tekintetem átsiklott a szemben ülő Mr. Windsor-ra. - Muszáj erről többet beszélnem? - hangom kissé idegesen csengett, immáron nyoma sem volt az izgatottságnak és kíváncsiságnak.
Amikor arra az estére emlékeztem mindig végigfutott rajtam a hideg. Skót lány vagyok, bírom a hűvösebb időjárást, de ez más volt, ezt nem szerettem.
Lily McNeil
Lily McNeil
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Adam Windsor Kedd Szept. 27, 2011 11:20 am

Rámosolyogtam:
- Mondjon nekem egy korosztálya beli fiatalt aki készen áll akármilyen mutációra is - mondtam neki kedves hanghordozással. - Ami azt illeti még én sem álltam készen 25 évesen. De ezt sajnos nem válogathatjuk meg, csupán megtanulhatjuk kontrolálni és kiaknázni. Ha mégis telepatikus képessége lesz, akkor együtt, a segítségünkkel fog vele szembenézni Ms McNeil, nem egyedül. És meg fog vele birkózni, de javaslom ezt és a kellemetlen emlékek felhánytorgatását is hagyjuk akkorra, amikor az valóban szükségszerű lesz - bólintottam magam elé, jelezve, hogy nem kell tovább beszélnie az esetről. - Egy régi kínai bölcsesség szerint akkor kell átmenni a folyón, ha odaérünk a partjára. Előbb nem lehet, később felesleges. Tartsuk magunkat ehhez, amondó vagyok.
Utána intettem a pincér felé, hogy még egy kávét kérnék és persze a hölgyekre is ránéztem, ha valaki kér még valamit, akkor természetesen nekik is megrendeltem, majd Lilyhez fordultam:
- Őszinteségért őszinteség jár, mesélek a saját készségemről - vetettem fel, talán valamivel bizalmasabb hangulat alakul ki majd kettőnk között így, ha megtudja a mi "titkainkat" is. - Fizikai készségeim vannak elsősorban, képes vagyok a saját testméretemet megváltoztatni, egyelőre csak lekicsinyíteni, de az egyre jobban megy. Szabadon zsugorodhatok akár egy ugróegér méretéig össze, vagy nőhetek meg újra ekkorába. Illetve képes vagyok bizonyos szintig hatni az elektromosságra, lényegében a semmiből rengeteg új elektront képezni ott, ahol már áll rendelkezésre ehhez megfelelő számú, vagyis áram alatt lévő készülékekben, kábelekben, stb. Ez meglehetősen destruktív készségem, nem is sokszor használom, lévén a nagy mennyiségű elektromos töltés nem tesz jót a berendezéseknek - meséltem el a saját "tudományom". - Ha van kérdésed velünk, vagy az iskolával kapcsolatban, azt is tedd fel most - javasoltam.
Adam Windsor
Adam Windsor
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 477
Hírnév : 29
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ororo Munroe Szer. Szept. 28, 2011 5:18 pm

Kissé aggódva figyeltem Lilyt, ahogy beszél, még mindig kísértik a történtek.
- Bár a mutáns gén születésünk óta bennünk szunnyad, általában valamilyen halálközeli élmény, vagy érzelmileg felfokozott lelkiállapot oldja fel azokat a gátakat, amelyektől aktiválódik a pubertás kor körül. Adammel számtalan példát hozhatnánk rá, hogy a legtöbbünk első találkozása a képességünkkel nem éppen kellemes, még ha nem is egyszer az életünket menti meg. Egyelőre nem kell többet mondanod, mindannyian különböző módon éltük át ezt, de valahol legbelül mégis ugyanúgy. - Nézek rá együttérzően, aztán várom, hátha van még valamilyen kérdése az iskoláról, mielőtt személyesen is meglátogatná, hogy a saját szemével lássa. Adam kérdő tekintetére én is rendelek egy jeges teát, a mai izzasztó nap után szükségem lesz rá, hogy felejtesse a forróságot.
- A tárcám a másik ruhámban hagytam, meghívnál? - Mosolygok rá ismét szabadkozva a megjelenésem miatt félszegen.
Ororo Munroe
Ororo Munroe
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 20
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Rozsomák Szomb. Nov. 05, 2011 10:36 pm

Újabb hosszú nap ért véget a férfi számára, csak az a baj, hogy időközben már el is kezdődött a következő, és ha még az idén a végére akar járni az ügynek, hogy végre elhagyhassa ezt az átkozott várost, akkor bizony rengeteget kell még éjszakáznia. Hála az égnek, amiért feltalálták a kávét, és amiért többé nem kell mosómedvékkel verekedni érte. Kissé morcosan támasztja le a motorját, a következő pillanatban pedig be is tér az első kávézóba, ami az útjába került. Normális esetben inkább tenné le a voksát egy söröző mellett, ám azok nagy része ilyenkor még nincs nyitva, ráadásul manapság még fel is ismerik a legtöbb ilyen helyen, bunyózni pedig most végképp nincs hangulata. Fáradtan rogy le az egyik székre, mely hatalmas reccsenéssel jelzi nemtetszését, ám a várakozásokkal szemben egy darabban marad, így a férfinek van alkalma egy kicsit nyugodtan üldögélni, mialatt az itallapot böngészgeti.
~Nem akarok úgy hangzani, mint egy bunkó vidéki vénember, de mi a halálért van 200 fajta kávé? Esküszöm, a Xavier birtokon könnyebb kiigazodni a kávégépen, pedig azon is több gomb van, mint csont a testemben....~
Végül inkább összecsukja az itallapot, és hanyatt dőlve várakozik a személyzetre. Csak meg fogják érteni, mit ért sima kávé alatt.
Rozsomák
Rozsomák
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 737
Hírnév : 46

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Katie Giorgessa Vas. Nov. 06, 2011 11:25 am



A koránkelés sosem tartozott az erősségeim közé, de ha a kötelesség úgy kívánja, akkor minden erőmet latba vetve kimászok a meleg és puha ágy öleléséből. Erre külön taktikát fejlesztettem már ki. Kedzve a mobiltelefonon beállítható ’szundi’ funkióval, az éjjeli szekrényen lévő rádiós ébresztőórával, és nem mellesleg a konyhában lévő idegesítően csörömpölő hagyományos ébresztőórával, ami csak akkor csendesedik el, ha én végre kimászom az ágyból. A végső kegyelem döfés, én csak így hívom, hiszen azt az idegesítő hangot úgy sem tudom elnyomni, ha a fejemre tapasztom a párnát.
De itt vagyok, s ez a lényeg. A fáradtságot és az árulkodó sötét karikákat jótékonyan elfedi az alapozó, amit magamra kentem indulás előtt, így szinte már olyannak tűnök, mint aki friss.. de valójában nem vagyok az. Még szükségem van egy, vagy két kávére ahhoz, hogy magamhoz térjek. Ahogy kilépek az irodámból, s keresztül megyek a konyhán, megragadom a „Legjobb Főnök” feliratot viselő bögrémet, és egy nagyot kortyolva lépek be az üzlethelységbe, ahol mit ad isten, a legkorábban érkező első vendégünk látványa fogad az egyik asztalnál. Körbepillantok, s nem látok sehol egy alkalmazottat sem. Már majdnem felmenne bennem a pumpa, hogy hol is vannak ebben a szent percben, melyért ÉN fizetek, amikor eszembe jut, hogy valószínű a hátsó raktárban, mert az árubeszállító késett, és nem a nyitás előtt, hanem az után tolatott be az udvarra a teherautóval. Remek.
Leteszem a pögrém, s a hajam kisimítva az arcomból lépek oda a férfihez, és meglátva kissé fáradt arcát úgy érzem, sorstársamra találtam. Ez mosolyt csal az arcomra, így ez a gesztus sem erőltetett, hanem annál inkább őszinte.
- Jó reggelt. – köszönök, és még időben a nyelvemre harapok, nehogy egy olyan megjegyzés csusszon ki a számon, „látom, valakinek itt nagyon szüskége van egy hatalmas koffein adagra”. – Sikerült választani? -
Mibe fogadok, hogy egy bivalyerős feketét fog kérni.

Katie Giorgessa
Katie Giorgessa
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 14
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Memento kávéház Empty Re: Memento kávéház

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 8 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.