Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Felmérés: költözés!

+7
Gordon Knight
Ingrid Kikki Mora
Gregory S. Severald
Oázis
Sebastien Longley
Ratna Nayar
Cerebro
11 posters

Go down

Költözni vagy nem költözni?

Felmérés: költözés! I_vote_lcap13%Felmérés: költözés! I_vote_rcap 13% 
[ 2 ]
Felmérés: költözés! I_vote_lcap87%Felmérés: költözés! I_vote_rcap 87% 
[ 13 ]
 
Összes szavazat : 15
 
 
Poll closed

Felmérés: költözés! Empty Felmérés: költözés!

Témanyitás by Cerebro Csüt. Jún. 07, 2012 11:55 am

Kedves userek!

Néhány hónappal ezelőtt - még a nagy államvizsgás-mizéria előtt - kaptam egy e-mailt az FRPG.hu új tulajdonosától, mely egy felhívást tartalmazott arra nézve, hogy kedves-kis fórumunk csatlakozhatna az FRPG-családhoz, ahol saját tárhelyet biztosítanának.

Mindenféle technikai részletekkel még én sem vagyok teljesen tisztában, így csak nagyvonalakban tájékoztatom az arra érdemes közönséget, hogy a költözés sajnos azzal járna, hogy az itt közölt posztok itt is maradnának, mivel ezt a fórum-motort nem lehet átmenteni egy új tárhelyre, viszont az elért eredményeitek természetesen megmaradnának, ahogy az elfogadott előtörténetek is.

Ennek a felmérésnek az a lényege, hogy megtudakoljam a véleményeteket egy ilyen költözésről, ami lényegében a játékot magát nem befolyásolná (nem tervezem átírni a szabályokat, legfeljebb "ráncfelvarrni"), ahogy az eddigi bevett gyakorlatokat (mint a helyszínigénylés, mesélői szabadság, csoportok, stb.) is megtartanánk.

A szavazás mellett (ami mellesleg 15 napra lett belőve) írjátok le a bővebb véleményeteket, ha van, és ha esetleg pozitív a szavazat, akkor ötleteket, javító szándékú indítványaitokat is terjesszétek elő. Ha kérdés van, akkor azt is tegyétek fel, és én igyekszem egy részletesebb tervvel is előállni, ha megkapok minden felvilágosítást az FRPG.hu-tól, amit kértem.


~ ° ~

Én személy szerint látok fantáziát a saját fórumban, ahol sokkal nagyobb mozgástér állna rendelkezésre a személyre szabásra; ahol menthető lenne a fórum összes szellemi terméke, és egy véletlenszerű technikai malőr után is lenne menthető anyag (itt elég korlátozott ez a lehetőség); és majd egy éves működés után talán egy kis felpezsdülést is hozna az újdonság élménye.


A hozzászólást Cerebro összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 23, 2012 10:38 am-kor.
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Ratna Nayar Csüt. Jún. 07, 2012 12:01 pm

Hát, eddig már volt szerencsém egy pár frpg költözéshez, egyiknek sem lett túl szerencsés vége :/
Rengeteg munka és idő, mire ugyanilyen szintre beállít mindent az ember, topicok, egyebek... Itt most minden jól megy, legalábbis külső szemmel nekem az jön le, szerintem kár egy költözéssel bekavarni.
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Cerebro Csüt. Jún. 07, 2012 12:07 pm

Ratna Nayar írta:Hát, eddig már volt szerencsém egy pár frpg költözéshez, egyiknek sem lett túl szerencsés vége :/
Rengeteg munka és idő, mire ugyanilyen szintre beállít mindent az ember, topicok, egyebek... Itt most minden jól megy, legalábbis külső szemmel nekem az jön le, szerintem kár egy költözéssel bekavarni.

A konkrét beállítás része lenne az, amiből a játékosok nem tapasztalnának semmit, mert szerintem a költözést csak akkor és olyan formában lehet lefolytatni, amikor már minden kész. Nem félkész fórumra kellene átállni, hanem egy letesztelt, működő játéktérre. Mind a külső (ami maradna olyan, mint itt, mert ez a kedvencem Very Happy), mint a belső tartalom az én felelősségem lenne. De akár főpróbát, városnézést is lehet tartani, mert semmilyen kötelezettséget nem vállalok, ha a fórum lelke (a.k.a. a játékosok) nem költözne. Wink
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Ratna Nayar Csüt. Jún. 07, 2012 12:10 pm

Én úgy vagyok vele, hogy ami jól működik, abba kár belepiszkálni Smile De persze ha a többség a költözés mellett voksol, akkor egy szavam se lesz, megyek én is Very Happy
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Cerebro Csüt. Jún. 07, 2012 12:15 pm

Ratna Nayar írta:Én úgy vagyok vele, hogy ami jól működik, abba kár belepiszkálni Smile De persze ha a többség a költözés mellett voksol, akkor egy szavam se lesz, megyek én is Very Happy

Én úgy képzelném el, hogy egy aktív és régi motoros játékosnak a költözésből csak annyi "kára" származzon, hogy újra kell regelnie. A játékot pont ott folytathatja, ahol abbahagyta, ugyanazon a szinten, ugyanolyan kapcsolatokkal, és a nosztalgia miatt nem kerülne törlésre ez a fórum se. A megszokott topikok is a helyükön lennének, hogy mindenkinek a megszokott játékteret biztosítsa. Smile
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Sebastien Longley Csüt. Jún. 07, 2012 1:18 pm

Nekem is volt hozzá már szerencsém és én sem rajongok az ötletért, ezért nemmel szavaztam, de természetesen én sem hagynám el az oldalt, ha mégis költözésre kerülne sor Smile
Sebastien Longley
Sebastien Longley
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 604
Hírnév : 10

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Oázis Csüt. Jún. 07, 2012 1:44 pm

Azt hiszem egyet kell értenem az előttem szólókkal. Én is azt mondom, hogy ami működik és bevált azt ne bolygassuk
Viszont tisztában vagyok a ténnyel, hogy az frpg közösség naponta növekszik. Ha költözünk akkor lehet nagyobb reklámja lenne az oldalnak. Viszont nagyobb lenne az olyan regisztráltak száma is akik csak fel regisztrálnak de nem igazán játszanak.
ÉÉÉÉS bizony sokan regelnének kémkedni is, lopkodni az oldal saját szellemi termékeit. Tipikus példa erre egy BONCNOK nevezetű hírhedt egyén aki nem egy oldalt tett tönkre az emlékeim szerint.
Lehet csak a saját aggodalmam és üldözési mániám beszél. De én jelen pillanatban a függetlenségben több előnyt látok. Bár tegyük hozzá sok tény nem tiszta és világos, hogy mit is kínál nekünk az FRPG közösség, és cserébe ŐK mit is várnak tőlünk.
Oázis
Oázis
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 177
Hírnév : 4

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Gregory S. Severald Csüt. Jún. 07, 2012 6:13 pm

Én is megéltem 1 néhány költözést és egyik sem tett jót az oldalaknak.
Ahogy elnézem ez nem egyedi eset. Jómagam is úgy vagyok vele, hogy maradjunk a kis kitaposott fészkünkben. Kevesebb meló, több szabad idő és ez a biztos Smile

( Költözés esetén az új topicoc lejére lehetne linkelni az ittenieket)
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Csüt. Jún. 07, 2012 7:22 pm

Szerintem sem lenne értelme addig mozogni, amíg jó az oldal és biztos lábakon áll. A többiek elmondták fentebb az én véleményemet is, azon az állásponton vagyok, hogy maradjunk. Smile
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Gordon Knight Csüt. Jún. 07, 2012 8:00 pm

Ugyanezen okokból én is azt mondom, ne költözzünk. Láttam már ilyet, és nem tett jót az adott oldalnak.
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Pént. Jún. 08, 2012 12:35 am

Ahogy egy öreg barátom mondta: ,,Ami működik, azt nem kell megjavítani." Smile
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Kira Swan Pént. Jún. 08, 2012 3:46 pm

Szerintem se költözzünk, és igen, láttam már FRPG.hu-s költözést és hidd el Cerebro csak a gond van vele. Át kellene szokni más motorra, újra tanulni mindent és nem egy esetben szállt el utána az egész fórum a tárhelyek globális karbantartása során. Nekem akkor 1 hónapnyi irományom tűnt el nyom nélkül. Ha nem muszáj, inkább nem vállalnám be a kockázatot meg egyszer. Így a választásom: MARADJUNK! Wink

Kira Swan
Kira Swan
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 94
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Kalmár Szomb. Jún. 09, 2012 5:15 pm

Én még csak újonc vagyok ezen az oldalon, de mivel én is megéltem már fórumköltöztetést, ezért nemmel szavaztam. Igazándiból sosem értettem az ilyen költöztetést, hacsak nem valami pocsék, megbízhatatlan szolgáltatóról volt szó, ahol az oldal naponta háromszor elment és tele volt bugokkal minden. Úgy látom ez az oldal simán fut, szép is, jó is és amúgy is a legfontosabbak a posztok, minden más csak körítés. Smile Szerintem nem érdemes költözni!
Kalmár
Kalmár
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 115
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Heily Anderson Szomb. Jún. 09, 2012 7:26 pm

Csatlakozom az előttem szólókkal! Nagyon jó hely ez itt, és szerintem még így is, nagyon jól elvan mindenki! Szóval az én válaszom szintén a nem, de ha költözünk, hát... megyek én is Smile
Heily Anderson
Heily Anderson
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 187
Hírnév : 15
Tartózkodási hely : Brooklyn Bridge Lakópark; Brooklyn

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Cerebro Szomb. Jún. 23, 2012 10:39 am

Az üzenetet fogtam: maradunk. Smile
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Felmérés: költözés! Empty Re: Felmérés: költözés!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.