Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erik Magnus Lensherr

3 posters

Go down

Erik Magnus Lensherr Empty Erik Magnus Lensherr

Témanyitás by Erik Magnus Lensherr Hétf. Júl. 11, 2011 3:15 pm



NÉV: Erik Magnus Lensherr
Faj: mutáns
Kor: ?
Születési hely: Lengyelország

Jellem: Erik általában nyugodt, kimért. A híresztelésekkel ellentétben, nem egy gonosz, kíméletlen terroristavezető, csupán egy világot megváltani készülő, túl sokat szenvedett példakép. Példakép a Mutánsok számára, intő példa az emberiségnek.


Személyazonosság: titkos, bár a világ már tapasztalhatta elszántságát, és erejét, így képességével tisztában vannak.

KÜLSŐ: Magas, normál testalkatú, korához képest jó kondiban tartja magát. Haja ősz, szem színe kék, bőrszíne világos.

KÜLÖNLEGES ISMERTETŐJEL: -

KÉPESSÉGE A HÁBORÚ ELŐTT: Magneto nevéből eredően a mágnesesség ura. Egyformán képes manipulálni a természetes és a mesterséges mágneses tereket, Nem tudni azonban, hogy mágneses erejét a környezetből vonja ki (ha igen, ezt nagy távolságból is képes megtenni), vagy saját maga is tud mágnesen mezőt gerjeszteni. Az sem világos, hogy Magnetonak ez a képessége pszichikai, vagy fiziológiai jellegű.
Gyerekkorában jelentkezett először a képessége, azt pedig a haláltáborban volt alkalma fejleszteni. Elhurcoltál a szeme láttára szüleit, és képességének köszönhetően meghajlította a kaput. Kezdetben dühe irányította a mágnesességet, mely sok gyakorlás után végül kiforrta magát.
Ezen kívül Magneto egyidejűleg több irányban is képes használni erejét. Képességei segítségével másodpercek alatt összeállít bármilyen bonyolult szerkezetet. Képes gyakorlatilag áthatolhatatlan mágneses teret gerjeszteni maga körül. Noha magnetikus erejét rendszerint karmozdulatok kíséretében használja teljes mozdulatlanságban is képes azt maximálisan kiaknázni.

KÉPESSÉGE MOST:
Mivel az antiszérum elvette minden erejét, egy jó ideje nem tudta használni képességét, bár napokba tellő elkeseredett gyakorlás után rájött, az emberek által készített szérum hatása ideiglenes. Több hónapnyi gyakorlás után, képessége visszatért, bár még fele olyan erőt sem képvisel, mint egy koron. Újra meg kell tanulnia kezelni erejét, de viszont mivel már egyszer elsajátította ezen tudás mivoltát, gyorsabban megy neki a képzés.

~°~


ELŐTÖRTÉNET:

- Sakk és Matt Roger. - Mondta mosolyogva Erik, bástyáját a győzelem irányába mozgatva, mellyel beszorította ellenfelének királyát.
- Ma már negyedszer Erik. Mi a titkod? - Kérdezte a mutánssal szemben ülő agg férfi, aki látszólag halálos nyugodsággal viselte az újabb vereséget, miközben belül idegelte az, hogy az eddig a nyugdíjas otthonban veretlen státuszát a nem rég idekerült Magneto folyamatosan lerontja.
- Mondhatnám, hogy átgondolt taktika, s már a fejemben a parti kezdetén lejátszom a végkimenetelt, de mivel ez egy egyszerű játék, mely az agyat edzi, azt mondanám inkább, hogy csak szerencsém volt. - Magyarázta újrarendezve saját bábuit, majd mikor kész volt, kérdőn nézett játszópajtására.
- Mégy egy menet drága barátom? - Kérdezte, hanglejtésével szinte kihívásra sarrkallva a bajszos öreg úrat.
- Nem lesz mindig ilyen szerencséd Erik, egyszer én nyerek. - Mondta ezzel is elfogadva a kihívást, majd amilyen gyorsan csak tudta ő is elő készítette "fémseregét" a csatára.
- Már napok óta szinte együtt töltjük a délutánjaink nagy részét Erik, de még nem is meséltél magadról. - Vetette fel új témát hozva a társalgás amúgy is csendesen folyó medrébe, mire Magneto elkomorodott, és elmerengve figyelte barátja első lépését.
- Mire vagy kiváncsi Roger? - Kérdezte furcsállva, hogy az öreg nem hallott még a nagy Erik Magnus Lensherről, de a dolog valamilyen szinten mégis örömmel töltötte el. Egy tudatlan, ki nem a ténykedéseit elitélők táborában tartózkodik. Nem tart kis előadást gonosz, terrorista ténykedéseiről, és nem kerüli őt, mint azt oly sokan teszik. Nem sok különbség választja el számára ezt a helyet, egy egyszerű börtöntől. Roger egyszerű vén, sokat láttott öregember volt, aki a többi nyugdíjassal ellentétben, nem szerette a televíziót. Inkább rádiót hallgatott, és úgy tűnik Magneto kilétét nem ismerte meg belőle.
- Például miért vagy itt? - Kérdezte, bár fél szemét minden erővel a sakktáblán tartotta.
- Mert a világ eltaszított magától Roger. - Válaszolta némi közönnyel az arcán, miközben ő is megejtette a nyitólépést.
- Ismerős a helyzet Erik. Engem is kidobtak a házamból. A fiam meg nem törődik velem. - Mondta a férfi, hangjában sértődöttséget lehet felfedezni.
- Itt többről van szó, mint egyszerű épület elvesztéséről. Tőlem az Úr mindent elvett. Már születésem óta büntet engem az emberek által boldog életnek nevezett gépezet. - Rázta meg a fejét, de inkább volt megértő, mint haragos, vagy szomorú.
- Komám, téged akkor jól helyben hagytak, ha ekkora világfájdalmad van. - Dőlt hátra kerti székében Roger együttérző pillantást mérve társára.
- Én hagytam cserben az ügyemet. Azt az ügyet, amit azóta követek, hogy eljöttem a Lengyel haláltáborból. - Válaszolta rezzenéstelen arckifejezéssel, pedig tudta, hogy ezt Roger nem fogja szó nélkül hagyni.
- Te voltál haláltáborban? - Kerekedtek el szemei a férfinek, pont ahogyan Erik azt várta.
- Tudod, a második világháború idején a zsidóknak az élet többről szólt, mint túlélni az időszakot. Saját vallásukkal is meg kellett bírkózniuk, habár én sosem tagadtam le hova tartozásom. Úgy emlékszem rá, mintha ma történt volna. - Mondta, s fejében tényleg úgy rémlenek fel a rémképek, mintha azt videóra rögzítette volna.
- Szüleimet ott veszítettem el, mert nem voltam hajlandó együtt működni a tábor vezetőjével. - Felelte végül hosszas elmélkedés után, nem is hallva a Roger által magyarázott dolgokat, bár inkább kérdéseket.
- Részvétem öregem. A háború sokunktól el vett valamit. Nekem az apám a fronton esett el. - Válaszolta maga is szomorúan maga elé tekintve.
- Várj, az előbb...miben kellett volna együttműködnöd a Fritz-el? - Kérdezte meg sem várva Erik válaszát saját édesapja elvesztésére.
- Mint minden embernek Roger, neki is volt egy elképzelése a minket körülvevő világról. Tervekkel, célokkal fűszerezve meg a hétköznapi élet mindennapjait. Én gyerek voltam, és választás elé állított. Egy gyermeki szív viszont nem olyan erős, hogy a neki szánd feladatait ellássa, főleg, ha azokkal nem ért egyet. Ott viszont megtanultam mit jelent az emberek számára a másság fogalma. - Fintorgott újabb lépést téve, melyre Roger nem volt felkészülve. De nem szólt a férfi, habár belül egy trágár óbégatással adott volna hangot legszívesebben nem tetszésének, de megtiszteli öreg cimboráját azzal, hogy nem szakítja félbe mondandóját.
- Fajgyűlölet mindig is lesz a világban drága barátom, és a legrosszabb az egészben, hogy úgy ragasztják a másikra ezt a nézetet, mint egy vírust. Nem azzal, hogy meggyőznek másokat, álljanak az oldalukra, az is fajgyűlölővé válik, akit megkínzott ez a fajta nézet. Gyűlölni kezdi a bántalmazóit, akik mind lelki, mind fizikai fájdalmak alá tették ki a tőlük különböző embertársukat.
Ez egy olyan dolog, mely mindig is lesz a világban, addig, míg az egyik faj győzedelmeskedni tud a másik felett. - Mondta, nem is nézve barátjára, aki elmerengve követte Erik merengését.
- Ebben van igazság barátom, de végül segítettél elérni a Német céljait. - Kérdezte, próbálván a témát a lehető legjobban kiboncolni.
- Csupán addig, míg fel nem szabadítottak minket a szövetségesek. De én már akkor tudtam, hogy az Úr milyen sorsot szánt nekem. Fel kell nyitnom mindenki szemét, azokét akik a fajgyűlölet nézeteit vallják, és azokét is akik nem. Egy jó barátom meggyőzése volt számomra a legelsődleges, és a legnagyobb kihívás, és bár volt amiben egyet értett velem, az eszközeimmel sosem volt megbékélve. Drága Charles, ha hallgattál volna rám, még mindig élnél. - Sóhajtott egy mélyet Erik, mire Roger meglepődötten figyelte a férfit, szemöldökét is felhúzva, de Magneto nem hagyott neki lehetőséget arra, hogy szóhoz jusson.
- Mindig a béke pártján állt, de nem ítélem el ezért. Mindenki maga dönti el, sorsát mely oldalon pecsételi meg, de én láttam azt amit ő nem. Láttam társaim szenvedését, láttam az elnyomás hatalmasságát, és még ma is itt él köztünk. - Emelte fel a hangját, majd futójával leütötte Roger csikóját.
- Azok akiket nem taszított ki a másság mivolta, nem érthetik meg az ebből fakadó fájdalom érzését. - Tette még hozzá előbbi mondatához, mostmár nyugodt hanglejtéssel.
- Ez a Charles végül is mihez kezdett? - Kérdezte Roger, látva, hogy játszótársa már lenyugodott.
- Járta a maga útját barátom. Viszont egyszer tudtam, hogy útjaink keresztezni fogják egymást, de a halálát sosem kívántam. - Mondta közönnyel az arcán.
- Vagyis, azt akarod mondani, hogy közöd van a halálához? - Kérdezte a férfi elkerekedett szemekkel.
- Természetesen nem Roger. Meg akartam menteni, de halála elkerülhetetlen volt közös ügyünk keresztezésekor. Együtt akartuk megváltani a jövőt, de különféle eszközökkel.
- Mégis miről beszélsz Erik? Az egész történet alatt rébuszokban mesélsz magadról, és az ügyedről. Kiváncsivá tettél. - Mondta a férfi elégedetlenül, lépve bábujával.
- Mint már említettem Roger, a fajgyűlölet ma is itt él köztünk, de ma már nem csak a zsidókról, az afroamerikaikról, mexikóiakról, és egyéb nemzetekről beszélünk. Ez a gyűlölet világméretű.
- Mondta jobb kezét a királynője fölé helyezve, majd tekintetét társára szegezte, aki gyanúsan figyelte az eseményeket.
- A mutánsokról beszélsz? - Kérdezte az öreg szemeivel Magneto kezét követve, hiszen lépésre számított tőle, de ehelyett meglepő fordulat következett.
- Természetesen igen. Az emberek félik azt amit nem ismernek Roger. Irigyek, mert nekik nem adatott meg ez az adottság, ami a mutánsokat Homo Superiorrá tette. A Homo Sapiens-ek napjai leáldoztak, de csak késleltetni tudják azt, ami mindenképpen meg fog történni. - Magyarázta, mire társa szeme láttára kelt életre a sakkbábú, a levegőbe emelkedett, majd az ellenfele futója felé vette az irány. Roger elkerekedett szemekkel figyelte az előadást, mire a Királynő leütötte bábúját, és Magneto annak helyére engedte le azt.
- Sakk-matt drága barátom. - Mondta végül mosolyogva a mutáns, mire Rogerben megjelent a felismerés, és se szó, se beszéd sebesen távozott az udvarról, ott hagyva Eriket.
- Semmi értelme a futásnak drága barátom. Semmi értelme. - Suttogta alig hallhatóan, majd tekintetével saját Királynőjét leste, ahogy ismét sarokba szorította a fehér királyt.



~°~


FOGLALKOZÁSA: Testvériség újraszervezése, emberek kiírtása, tervek szövése

SZAKÉRTELMEI: Képességéből adódóan jól ért a fizikához, és a mágnesességből adódó törvényekhez, tanokhoz. Jó emberismerő, sok emberi kúltúrát, és vallást ismer.

ESZKÖZÖK, FELSZERELÉSEK: Sisakja, mely ellenál a telepaták támadásainak.

~°~

MINTAJÁTÉK: Gondoltam, az előtörténet maga lesz a minijáték is egyben. Smile

NJK-K:

John Allerdice - Pyro [IGÉNYELHETŐ]
Josuha Spencer - Graviton



A hozzászólást Erik Magnus Lensherr összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 26, 2011 10:01 pm-kor.
Erik Magnus Lensherr
Erik Magnus Lensherr
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 71
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : Testvériség bázisa

Vissza az elejére Go down

Erik Magnus Lensherr Empty Re: Erik Magnus Lensherr

Témanyitás by Cerebro Hétf. Júl. 11, 2011 4:07 pm

Az előtörténet természetesen elfogadva, frappáns lett, így mintajátéknak is megfelel! Üdv újra közöttünk, Magneto!
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Erik Magnus Lensherr Empty Re: Erik Magnus Lensherr

Témanyitás by Erik Magnus Lensherr Hétf. Szept. 26, 2011 9:25 pm



[Fellow Craft]

Magneto már ismét képes több felé fordítani figyelmét, a fémek, mágnesesség manipulálása közben. Egyszerre akár kinyithat egy ajtót, miközben a levegőben tart egy asztalt vagy széket. (Kisebb tárgyak esetében ez több is lehet) Emellett koncentrációja javult, és mentális ereje is, így már gond nélkül felemel egy busz méretű tárgyat, persze ez már kellő koncentrációt igényel, emellett nem tud mással foglalkozni.
Tárgyak szétszedésének, átlátásának esetleg összerakásának mértéke a súlytól függ, így a busz méretig, bármit képes szétszedni, és saját kénye, kedve szerint formálni, míg azt megtudja tartani, avagy irányítani tudja.

Repülés: Ismét a levegőbe tudja magát emelni, gond nélkül, és viszonylag hosszabb ideig (1-2 óra) tud lebegni, haladni, természetesen a fém segítségével, de annyi koncentrációt igényel a cselekedet, hogy nagyobb tárgyat nem képes magával vinni, és emellett repülés közben nem képes egy széknél, vagy asztalnál nagyobb tárgyak, tömeg manipulálására.
Erik Magnus Lensherr
Erik Magnus Lensherr
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 71
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : Testvériség bázisa

Vissza az elejére Go down

Erik Magnus Lensherr Empty Re: Erik Magnus Lensherr

Témanyitás by Mike Hanscom Szer. Szept. 28, 2011 8:58 pm

Őrszemi rangom által feljogosítva a bővítést elfogadom! Jó buszhajigálást. Smile
Mike Hanscom
Mike Hanscom
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 190
Hírnév : 6

Vissza az elejére Go down

Erik Magnus Lensherr Empty Re: Erik Magnus Lensherr

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.