Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

5 posters

Go down

Induljon-e alternatív kaland-játéktér "X-men: Az elsők" témában?

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők I_vote_lcap53%SZAVAZÁS: X-men: Az elsők I_vote_rcap 53% 
[ 8 ]
SZAVAZÁS: X-men: Az elsők I_vote_lcap47%SZAVAZÁS: X-men: Az elsők I_vote_rcap 47% 
[ 7 ]
 
Összes szavazat : 15
 
 

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by Cerebro Vas. Szept. 04, 2011 10:41 pm

Igaz, úgy indítottam el a fórumot, hogy csak és kizárólag egyetlen témával foglalkozik, nevezetesen a három X-men film történéseivel és világával, most viszont felmerült bennem, hogy lehetne egy kis kiruccanást tenni Az elsők világába.

Kicsit úgy érzem, hogy hiteltelenné válnék, ha ezt csak úgy bedobnám, és lehet az adott szavamban is megrendülnétek. Ezért szeretném, hogy mindenki adjon egy szavazatot a kezdeményezésnek, és ha esetleg bővebben kifejtendő véleménye van, az írjon egy reagot, kérdezzen esetleg, vagy tegyen javaslatot.

Nem arra készülök, hogy megduplázzam a boardot, és minden topikból legyen egy ötven évvel korábbi verzió. A cél az, hogy feldobjuk a játékot egy izgalmas, múlt-korral.

Őszintén érdekel minden vélemény.


SZAVAZÁS: X-men: Az elsők X-men-az-elsok-x-men-first-class
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty Re: SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by Electro Vas. Szept. 04, 2011 11:14 pm

Én Igennel szavaztam, bár elsőre Nem-et nyomtam kapásból. xD
Ám amikor elkezdtem írni a miérteket, rájöttem, hogy akár még bizonyos feltételek mellett benne is lennék a dologban.
Nos, lássuk hát:
Én csak olyan esetben tartom jó ötletnek a dolgot, ha - gondolom a filmet alapul véve - maguk a first class tagjai lehetnénk vagy valamilyen módon visszakerülnek a jelenleg játszó karakterek a múltba. E második lehetőség már érdekesebb dolgokhoz, akár kalandokhoz is adhat ötleteket a kreatív tagoknak (eszembe is jutott kapásból két dolog is, de ez talán még ráér).
Viszont úgy gondolom, az oldalnak egyenlőre erre nem feltétlenül van szüksége. Elég nagy terünk van és a játékok is folynak szép szerével. Tény, hogy most a film miatt esetleg újonnan regisztrálókat jelenthet e felvetés beindítása, de véleményem szerint elenyésző mértékben és csak szezonális jelleggel. De persze ez is csak szubjektív vélemény... konkrétan az enyém. Razz
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty Re: SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by Mike Hanscom Hétf. Szept. 05, 2011 8:38 am

Számomra nem volt kérdés, hogy kapásból rányomok az igen-re, aztán gondoltam, előtte átfutom Electro véleményét, és meglepődve tapasztaltam, hogy meggyőzött: szó sincs arról, hogy a nem-re akarnék nyomni, sokkal inkább arról, hogy talán tényleg még egy kicsit korai.
Mindenesetre remek ötletnek tartom (höhö), mert az én olvasatomban azt ígérted: más, képregényes X-es oldalakhoz hasonló alternatívákat nem indítasz. Viszont ez az oldal amúgy is a filmen alapszik, így nem értem, miért ne lehetne indítani film alapú alternatív kalandokat, esetleg létrehozni konkrét boardokat. Hiszen itt van nekünk külföld is, ha nagyon bele akarnék kötni, már az is X témájú dolgok alternatív feldolgozása az Inkvizícióval, miegyébbel.
Szerintem azokhoz hasonlóan beleférne: lehetne oda is kalandokat indítani, karaktereket gyártani, és ha néha leül? Hát az se gond, eddig is túléltük, ha Moszkvában éppen nem volt játék. Attól még jó tudni, hogy bármikor indíthatok oda egy karaktert.

No, rányomok egyet az igenre, mégiscsak. Smile
Mike Hanscom
Mike Hanscom
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 190
Hírnév : 6

Vissza az elejére Go down

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty Re: SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Hétf. Szept. 05, 2011 2:46 pm

Kérdés: az alternatív múlt tudja majd bármilyen formában befolyásolni a jelent?
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty Re: SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by Cerebro Hétf. Szept. 05, 2011 2:55 pm

Nah, gyorsan megpróbálok reagálni, mert sietek:

- a múlt és jelen között nincs ok-okozati kapcsolat, hacsak az adott játékos nem akarja, hogy a saját karakterére valamilyen hatással legyen a múlt
- nem időutazás! Nem a jelen karakterei jutnak el a múltba és változtatják meg azt.
- nem kell újra regelni, NJK-ban vagy alteregoban gondolkodunk
- időnk, mint a tenger, nem holnap kéne nekifogni Very Happy
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty Re: SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Hétf. Szept. 05, 2011 3:31 pm

Hát ötletnek nem rossz. Főleg, hogy kevésbé ismerik a mutánsokat "régebbi korban" úgymond. Viszont akkor ugye fontos lenne, hogy úgymond "elfelejtsük" a film szereplőit. Legalábbis szerintem az az előnye a mostani játéknak, hogy az előzmények fixek, viszont a jövőt úgy alakítjuk, ahogy akarjuk.

- Ha az "X-men: Első osztály" (first class ugyebár ezt jelenti) egy event lenne, akkor nem probléma, hogy meg van írva előre a története. Játszunk, míg elérjük időben azt a részt, aztán onnan már tudjuk.
- Ha a filmben meghatározott ponton kezdődik, és onnantól beleszólhatunk, a csapatra van bízva, hogy alakul a sztori, akkor szintén jó lehet.
- Ha csak a kor van megadva, és akár teljesen elszakadunk a filmtől, kivéve világképileg aszerint tekintve a mutánsok helyzetét, akkor is működhet. Új perspektíva, és ennyi.
Tán fény sem derül a mutánsokra, sokkal hosszabb ideig, mint azt a filmben tapasztaltuk.

Jelenleg nekem ezek az opciók tűnnek hatékonyan megvalósíthatónak.
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty Re: SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by David Nash Szer. Szept. 07, 2011 8:34 pm

Sziasztok!

Láttam már több fórumot is, ahol több idősík futott egyszerre. Ezek alapján azt kell mondanom, tökéletesen felesleges... ráadásképpen véleményem szerint egy egybefolyó mázzá alakítaná a külcsínt.

Kifejthetem, ha gondoljátok, de szerintem előnytelen a dolog, nagyon sok szempontból.

Nemre szavaztam.


Üdv,
Nash
David Nash
David Nash
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 13
Hírnév : 3
Tartózkodási hely : Xavier magániskola

Vissza az elejére Go down

SZAVAZÁS: X-men: Az elsők Empty Re: SZAVAZÁS: X-men: Az elsők

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.