Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Electro

2 posters

Go down

Electro Empty Electro

Témanyitás by Electro Csüt. Júl. 14, 2011 10:33 pm

ADATOK

NÉV: Electro. Valódi nevét senki sem ismeri, még ő maga sem.
faj: Mutáns
kor: 31
születési hely: Ismeretlen; valójában New York, Manhattan

jellem: emberbarát mutáns (Strykert gyűlöli egyedül)
személyazonosság: ismeretlen/titkos

KÜLSŐ: Megnyerő arc, szőkés barna, rövid haj, smaragdzöld, átható tekintet. Egyszerűen sármos, de mégsem metroszexuális egyén. Nem egy nyápic, ugyanakkor mivel a seregben és a katonai középiskolában is rendszeresen gyúrt, izmos is kellőképpen, mégsem egy izompacsirta. 185 centijével is az átlagos magasságú férfiak közé sorolható. Megjelenéséhez a bőrdzseki, póló és farmer elengedhetetlen. Ugyanakkor megszokásból kizárólag bakancsot hord. Ezt tudattalanul is a seregből hozta át új életébe. A katonai dögcéduláját sosem veszi le, azt mindig, jól láthatóan a pólója fölött hordja.

KÜLÖNLEGES ISMERTETŐJEL: Van egy katonai bilétája, amelybe egy sorozatszám és az Electro név van belegravírozva. Illetve a nyakán egy furcsa, kör alakú égésnyomhoz hasonlító régi heg. A Stryker féle szérum adagolójának utólagos nyoma.

KÉPESSÉG: Elemental Electric, azaz a Mentális képességek osztályán belül az elektromosságot képes manipulálni.
Erejének lényege, hogy képes teremteni és kilőni az elektromosságot. Ennek alakját tetszőlegesen meghatározhatja, ám általában kezei között gömböt formáz belőle, ezáltal tetemes mennyiségű elektromosságot gyűjtve/teremtve, amit végül az ujjainak végein (ujjbegyein) keresztül irányítja áldozataira.
Mivel még csak az első szintjén áll az elektromosság manipulálásának, a víz rá is fokozottan veszélyes ez a sebezhető pontja. Ha vizes lesz vagy vízben áll, önmagát rázza meg az összegyűjtött tetemes mennyiségű energiával és nem ellenfelét. Továbbá az erős érzelmi hatások (szerelem, harag és düh, szomorúság, stb.) időnként közrejátszanak abban, hogy mennyire erősen ráz meg valakit vagy hogy mennyire válik képessé vagy képtelenné irányítani képességét.

Electro S_598210a7874033ea152978c52a84f67c
//Későbbiekre nézve a továbbfejlődéseihez kiegészítő ötletek (remélem nem gond) Wink :
E képesség Második szintjén már képes az elektromosság elnyelésére és önmagában való tárolására, ezért a víz fele akkora veszélyt jelent számára, mint alapesetben!
A Harmadik szintjén képessé válik arra, hogy önmaga is puszta elektromossággá váljon. Vagyis teste átalakul elektromossággá és ekkor már képessé válik arra, hogy sugárhajtású sebességgel közlekedjen. Ekkor a víz sebzése rajta harmadolódik az eredeti mennyiséghez képest!//

~°~


ELŐTÖRTÉNET: A régi életéből nem sok mindenre emlékszik. Csak a menekülésre és arra, hogy pokoli kínokat okozott neki egy illető (William Stryker), akinek arca homályosan van csak előtte. Néha rémálmai vannak a be-bevillanó emlékkép foszlányokról. A nevére sem emlékszik, csupán a katonai dögcéduláján lévő Electro név után hívatja magát így, hogy azért mégis valahogy nevezni tudják őt mások. Évekig New York utcán élt és rablásokból, fosztogató életmóddal tartotta fenn magát. Egy, akkoriban gyakori mutánsok közötti összetűzés alkalmával ismerkedett meg az X-men tagjaival. Xavier professzor ekkor ajánlotta fel a férfinak, hogy tapasztalatát és harci tudását másoknak tanítsa meg, cserébe segít kideríteni neki a rég elfeledett múltját. Így Electro a magániskola egyik új, harci oktatója lett és Xavier rendszeres páciense. Ám egyenlőre a férfi múltjából nem sok minden derült ki és ami mégis, csöppet sem volt szívderítő. Megtudta, hogy valaha katona volt és ölt, nem is keveset és sokszor ártatlanokat is válogatás nélkül parancsra, akár egy lelketlen gép.
De az igazi sötét titkok még nem törtek elő a felszínre...

Háttérinfó az eredeti életéről:
Timothy Hamilton néven született New York Manhattan negyedében. Bár közepesen jómódú, majdnem előkelő családba született, Tim mégis öntörvényű volt már kora ifjúságától fogva. Gyakran voltak megmagyarázhatatlan dühkitörései, amik során a lakás elektromos berendezéseinek egy része vagy egésze károkat szenvedett. Ezen kitöréseket box edzésekkel, futással és egyéb sporttevékenységgel igyekezett apja féken tartani... többnyire sikertelenül. A fiú nehezen viselte az atyai szigort és egyre többet kezdett el az utcán téblábolni a haverjaival. Aztán csak idő kérdése volt, hogy Tim belekeveredjen egy bandák közti verekedésbe, ahol sikeresen megállta a helyét. Apja ekkor íratta bentlakásos katonai középiskolába a tizenhat éves fiút. S bár itt is voltak vele problémák, mégis innen egyenes út vezetett a seregbe, ahol megtanították rendesen harcolni, fegyverrel bánni és kiképezték, ahogy egy jó katonát kell. Ám itt is gondok voltak vele. Megmagyarázhatatlan módon mentek tönkre az elektromos berendezések a közelében. Egyedül Tim tudta ennek az okát, amit még a családja előtt is mélyen titkolt. Képes elektromosságot teremteni, ám ha feldühítik kontrollálhatatlanná válik. Márpedig Tim bizony gyakran volt dühös... néha az egész világra. William Stryker fedezi fel képességét a seregben és felajánlja segítségét az ekkor huszonéves fiatal fiúnak, hogy segít neki kontrollálni a dühét. Tim naivan beleegyezik és innentől veszi kezdetét rajta a folyamatos kísérletezgetés. Gyakorlatilag Stryker legelső kísérleti nyulainak egyikévé válik és az évek során egyre inkább megutálja a férfit, aki elárulta és kihasználta. Azonban tehetetlen Stryker szérumával szemben, amely feltétlen engedelmes bábjává változtatja. Csupán néhány órára válik szabaddá tudata, amikor a szer hatása kezd elmúlni. Szabadulását az egyik tudósasszisztensnőnek köszönheti, aki a férfiba beleszeretve hozzásegítette a szökéshez. Azonban sajnálatos módon a nő és vagy egy tucat őr végezte holtan a Timothy által végzett szörnyű pusztítást. A dühét és haragját immáron szabaddá engedve szörnyű pusztítást végzett a laborban. Ám a felfordulás, amit okozott, az elektromos gépek tönkretétele nélkül nem jutott volna ki élve eddigi börtönéből. A tudat, hogy ártatlant is megölt, az önvád és az átélt borzalmak elméjét arra sarkallta, hogy elzárja mélyen magában eme emlékeket, megvédve ezzel az józan eszét. Így gyakorlatilag amnéziás lett és az átélt, okozott borzalmakat látszólag elfelejtette. Csak néha, álmában bukkant felszínre egy-egy kínzó emlékkép abból a másik, régi életből. Amióta Xavier rendszeresen "kezeli" és igyekszik előhívni emlékeit, azóta sokkal gyakoribbak ezen rémálmok. Ilyenkor az átélt borzalmak hatására az elektromosságot öntudatlanul, álmában is képes megteremteni, szörnyű pusztítást végezve szerencsére csak a szoba elektromos berendezéseiben.

~°~


FOGLALKOZÁSA: Harci oktató Xavier magániskolájában, hivatalosan testneveléstan tanár.

SZAKÉRTELMEI: Harci képzettségek (pusztakezes harc, közelharci és lőfegyverek, stb.), a seregben töltött idő alatt szerzett harci tapasztalatok, nők elcsábítása, betörés/lopás, besurranás, stb.

ESZKÖZÖK, FELSZERELÉSEK: Napszemüveg, mobiltelefon (amin elérhetnek az X-menes tagok), egy speciális svájci bicska (amiben tolvajkulcs is van), Harley Davidson motor

~°~


MINTAJÁTÉK:

Rohanok a folyosókon, sötét van, fáradt vagyok és fázom. Meztelen talpam a hideg betont érinti, de nem törődhetek a fájdalommal. Futnom kell...

Egy újabb rémálom, újabb emlékfoszlánnyal. Idegesen fordulok az oldalamra, próbálok visszaaludni. De bár ne tettem volna...

Rohanok, nem állhatok meg... különben elkapnak és végem. Érzem, ahogy a dühöm átjár teljesen, szabadulni akarok végre. Az erős és az energia teljesen átjár, s ahogy kitör belőlem mindent és mindenkit elpusztít maga körül. Villámok cikáznak körülöttem, tönkre téve a kamerákat, az elektromos berendezéseket. A pusztítás jelzi utamat, ahogy haladok kifelé az éltető napfényre. Mögöttem léptek zaja, nem állhatok meg. Az oldalamba nyilal a fájdalom, de nem adom fel. Nem adhatom fel. ~Már csak néhány méter és elérem a csarnokot, már nincs messze a kijárat.~ Győzködöm magam érvekkel.

A csarnokot nagy nehezen elérem, de már várnak rám. ~Vár rám~ De hiába nézek körbe, Ő nincs sehol. A pribékjeit küldte a nyakamra, s egyúttal a halálba. Kezeimet egymás fölé teszem, tenyérrel egymás felé s lehunyt szemmel mélyet szívok a dohos levegőből. Érzem, ahogy az energia lassan megteremtődik tenyereim között, egyre növekedve. Látom a megrettent arcokat, hallom a nő féltő sikolyát. De már késő, túl késő! Hallom a ravaszt és a felém süvítő golyót. Szemeim felpattannak és az energiát a teremben szabadjára eresztem, mielőtt a golyó vállamba fúródna és artikulálatlanul felordítanék.


A fájdalomtól ismét felriadok és meglátom magam körül a szobám romjait. Bár sajgó vállamhoz kapok, a fantomfájdalom lassan múlni kezd, ismét a múlt fájdalmát érzem. Ma megint tönkre tettem minden berendezést és holnap újat kell vennie Xaviernek. Egyre morcosabban forgolódom az ágyban azon gondolkozva, hogy van-e egyáltalán ennek az egésznek értelme így, hogy folytonos károkozás csupán az életem. De hiába bámulom a plafont, forgolódom, jó két óra is eltelik ismét, mire nagy nehezen ismét elalszom. ~Fáradt vagyok, nagyon fáradt...~

Ismét érzem a vállamban lüktető fájdalmat, ám ez a haragomat csak tovább szítja. Azzal végzek elsőként, aki meglőtt. Aztán éktelen pusztításba kezdek. Most már megállás nélkül áramlik az elektromosság szédítő ereje mindkét kezemből az emberekre. Nem nézem kivel végzek, csak haladok rendületlenül előre. Újabb sikoly, egy halálsikoly; ezúttal ismét a nő. De nem állhatok meg, még miatta sem. Egy könnycsepp hullik le arcomon, némán így búcsúzom. Több, mint egy tucat emberrel végeztem, mire nagy nehezen sikerült a zsilip szellőzőaknájáig eljutnom. Onnan kijutva pedig a szabadság várt. De még nem álltam meg, nem mertem. Csak futottam, amíg a fáradtságtól össze nem estem...

Reggel fáradtan ébredtem, mint akin átgázolt a vonat vagy lefutotta a maratont. A szobám romokban. ~Vajon mit álmodom, hogy folyton ezt művelem mindeközben?~ Gondoltam fejcsóválva, majd a földön heverő, szétrobbant ébresztőóra darabjait szedtem fel és dobtam a kukába, még volt időm összetakarítani kicsit az este keletkezett rumlit. Lefürödtem és miután felöltöztem, kiléptem az ajtón. ~Egy újabb nap, egy újabb tanóra.~ Gondoltam valamivel jobb kedvvel és megindultam az alagsori szimulátorterem felé.


A hozzászólást Electro összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Júl. 14, 2011 10:54 pm-kor.
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Cerebro Csüt. Júl. 14, 2011 10:48 pm

Az előtörténet és a mintajáték elfogadva, üdv az oldalon és jó játékot kívánok!

Tennék egy kis megjegyzést a képességhez:
- alapvetően választanod kell az energia teremtése és irányítása között, tehát itt az előtörténetben ki kell emelned azt a képességet, ami jobban megy. (Én úgy vettem ki a történetből, hogy az a teremtés.)
- a játék során szerzett tapasztalatok és természetesen a kreditpontok alapján juthatsz a "második szintre", amikor már irányítani is profin tudod az energiát.
- a "harmadik szint" pedig jó ötlet, de jó sok mindent kell mutatnod itt nekünk, hogy elérd azt a szintet (de nem lehetetlen!)

Szóval arra kérlek, hogy ha a teremtést választod, akkor egy ideig az irányításba csússzanak be hibák (de ne ölj meg senkit Very Happy), aztán ha jó a játék, gyűlik a kredit, akkor idevésheted, hogy mindkettőt magas szinten űzöd. (Ehhez a kreditrendszert hamarosan kidolgozzuk, de addig folyjon a játék a maga medrében Wink ).

Ha valami nem tiszta, akkor PM-ben megtalálsz.

Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Electro Csüt. Júl. 14, 2011 11:02 pm

Cerebro írta:Az előtörténet és a mintajáték elfogadva, üdv az oldalon és jó játékot kívánok!

Tennék egy kis megjegyzést a képességhez:
- alapvetően választanod kell az energia teremtése és irányítása között, tehát itt az előtörténetben ki kell emelned azt a képességet, ami jobban megy. (Én úgy vettem ki a történetből, hogy az a teremtés.)
- a játék során szerzett tapasztalatok és természetesen a kreditpontok alapján juthatsz a "második szintre", amikor már irányítani is profin tudod az energiát.
- a "harmadik szint" pedig jó ötlet, de jó sok mindent kell mutatnod itt nekünk, hogy elérd azt a szintet (de nem lehetetlen!)

Szóval arra kérlek, hogy ha a teremtést választod, akkor egy ideig az irányításba csússzanak be hibák (de ne ölj meg senkit Very Happy), aztán ha jó a játék, gyűlik a kredit, akkor idevésheted, hogy mindkettőt magas szinten űzöd. (Ehhez a kreditrendszert hamarosan kidolgozzuk, de addig folyjon a játék a maga medrében Wink ).

Ha valami nem tiszta, akkor PM-ben megtalálsz.

Köszönöm az elfogadást Cerebro! Smile

Természetesen a választásom a teremtés, és majd figyelek a játékoknál arra, hogy stiklik időnként be-becsússzanak az elején. Wink
Még annyi kérdésem volna azért, hogy majd az számít "második szintnek", ha új és továbbfejlődött képességem is lesz vagy már önmagában az is, ha kreditből "felfejlesztem" az irányítást önmagában, hogy egy szinten legyen a teremtéssel?
//Biztos én vagyok a szőke, de nekem ez nem egyértelmű egyenlőre. :S//
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Cerebro Pént. Júl. 15, 2011 12:20 am

PM-ben válaszoltam!
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Electro Vas. Aug. 14, 2011 6:47 pm

Megszerzett kredit: 27 + 0 jutalom= 27
Elhasznált kredit összesen: 20
Szerzemények:
- 0kr - az első két NJK ingyenes: Kira Swan & Ingrid
- 0kr - Harley Davidson motor
- 20kr - 1 mutáns NJK: Chuck


A hozzászólást Electro összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 05, 2011 10:59 pm-kor.
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Electro Hétf. Aug. 15, 2011 8:18 pm

II. FELLOW CRAFT ~ Alapvető képességek fejlesztése
Az elektromosság manipuláció képesség második szintjén már képes a teremtés mellett az elektromosság elnyelésére és önmagában való tárolására is, ezért a víz fele akkora veszélyt jelent számára, mint alapesetben.
Az irányítással még mindig problémái vannak, bár most már csak szélsőséges és felerősödött érzelmi állapot esetén válik irányíthatatlanná a kilőtt elektromosság. (Pl. düh, harag, öröm, stb. esetén) Ha nyugodt, akkor minden esetben képes eltalálni a célpontját.
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Cerebro Kedd Aug. 16, 2011 1:06 am

Elfogadom, de a tárolásnak legyen szavatossági ideje, ha érted mire gondolok.
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Electro Kedd Aug. 16, 2011 12:43 pm

Cerebro írta:Elfogadom, de a tárolásnak legyen szavatossági ideje, ha érted mire gondolok.

Természetesen a következő támadáskor ezt az energiát kell felhasználnia. Időben kb. 5-10 percig képes ezt eltárolni magában, ha nagyon szükséges. Bár azt jobban szereti, ha azonnal visszaadja az ellenfelének, aki például sokkolni próbálta vele.
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Cerebro Kedd Aug. 16, 2011 6:19 pm

Rendben, így már nincs kifogásom.
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Electro Hétf. Szept. 12, 2011 11:17 am

III. MASTER MASON ~ Alapvető képességek fejlesztése (2.)
Az elektromosság manipuláció képesség harmadik szintjén már képes a teremtés mellett az elektromosságot önmagában 30+45 percig tárolni, illetve nem szükséges azt azonnal, a következő támadás alkalmával felhasználnia, elég a megnövekedett időintervallumon belül megtennie ezt. Az irányítással kapcsolatos problémái is megszűnnek végleg. Így már képes az érzelmi állapotától teljesen függetleníteni azt. A víz miatti sebződése is megváltozik ezen a szinten, az eredetihez képest harmad akkora mértékben éri a sebződés.
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Cerebro Hétf. Szept. 12, 2011 4:18 pm

Elfogadva.
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Electro Empty Re: Electro

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.