Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tipi - Vidám Bagoly birtoka

2 posters

Go down

Tipi - Vidám Bagoly birtoka Empty Tipi - Vidám Bagoly birtoka

Témanyitás by Cerebro Vas. Feb. 05, 2012 12:02 am

Tipi - Vidám Bagoly birtoka 71074b10

Hatalmas méretű (5m) tipi, a Park erdőhöz közelebb eső elszórtan fás részén. Kívülről csupán fehér, azonban azon szerencsések, akik bejutnak egy kellemes, meleg barna színekkel, és Vidám Bagolyra annyira jellemző modernbe ágyazott tradícióval berendezett helységben találják magukat. Az ágyat egyetlen fából (dió) faragták, mélybarnára kezelték és a támlába egy farkasfejet égettek az ügyes Dakota mesterek. Az ágy különben egy méteres dobogón van ami alatt zsákokban állnak a különféle gyógy- és pipafüvek,halmokban a félkész faszobrok, s egy láda, benne egy modern csigás íjjal, vesszőkkel. A mennyezetről különféle tollak, álomfogók, és négy skalp lóg. Ezenfelül a sátor védelmét (napi kaja-adagért) egy bagoly biztosítja, aki a megtanulta hogyan koncentráljon csak a behatolóra, ezzel figyelmeztetve a sátor urát, nem várt vendég érkezett. A bagoly T-ülőkén ül az ágy-dobogó mellett. A fémállványban égő tűzet bőrrel bevont babzsákok veszik körül, a padlón itt-ott műszőrmék, a sátor elülső részében egypár fotel egy kanapé, és egy pad, a vendégeknek. Összességében a hatalmas térben elszórt szigeteknek látszanak a bútorok, olyan félkész hangulatot árasztva, egyenlőre...
A tipinek támasztva egy íjjász céltábla, a rajta lévő lyukak elhelyezkedése demoralizáló hatással lehet bármiféle kötekedő hajlamúra.


Tipi - Vidám Bagoly birtoka Joandr10
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Tipi - Vidám Bagoly birtoka Empty Re: Tipi - Vidám Bagoly birtoka

Témanyitás by Vidám Bagoly Szer. Okt. 24, 2012 8:16 pm

Egy pók szaladt a Xavier kősátor falán. Ebben alapvetően nem lett volna semmi Vaka Tankától elrugaszkodott, az a dohos sápadtarcú kőrakás csak úgy hemzsegett a légyre leső polgártársaktól, csakhogy azok, féltve életüket a kősátort lakó sámántanoncok százaitól, igyekeztek meghúzódni az idétlenül felhúzott kősátor sötét zugaiban, hogy a szó minden sápadtarcú firmánytól mentes módján: terveket szőjenek. Azonban ez az egy pók sem sámántól, se vadásztól de talán még harcostól sem félve, egyenletesen masírozott egy kősátorfülke felé, majd mikor elérte annak zárt ajtaját, egészen egyszerűen keresztüllibbent rajta. A hatalmas kősátorfülke… jól van nevezzük tanteremnek, igencsak szokatlan sokadalmat tartalmazott:
Ötven sámán hallgatta lelkesen egy bölcs leány meséjét a sápadtarcú nem-sámánok szokásairól, és legyen bármennyire hihetetlen: a pókkal együtt, ha csak közvetve is, de egy sámánnal bővült a néző és hallóközönség törzse. Ugyanis én, Vidám Bagoly, figyeltem a pókból, lévén általam idézett szellem. Az előadás a vártál is érdekesebb volt, sok sápadt arcú viselkedésmódbeli titkáról rebbent fel a bölénybőr. Sajnos mint minden bölény, egy idő után ez a mese is elfogyott, és a szellempókom egy ideig csak Tüskés sámánhölgy és a Szerelemszellem gyógyító beszélgetéséből elkapott foszlányokat követve rohanhatott az utóbbi után, gratuláló üdvözletem postafutáraként, azonban a kősátor kusza kanyonjait okolhatóan eltévedt, és bevégezvén feladatát visszatért a szellemösvényekre. Kisebb csalódással tértem hát vissza a szellemösvényekről, saját szemeim által látható tipimbe és egy kisebb napmozgásnyi idő levadászása érdekében, leültem pipázni egyet. Miközben megkerestem Holdba nézőt, aki nem kis megdöbbenésemre (ami majdnem a pipa számból való kiesésével járt) épp lányok után járó ösvényen volt! Nem is akárhogy ! Macska alakban közeledett egy padhoz amin épp a Szerelemszellem gyógyító ült, immár a tüskés sámánhölgy nélkül.
~Holdbanéző! Miféle ösvényen vagy te?~
~Bevágódóson!~
~Előbb vágják bele a hódok a fogukat a sápadtarcúak nagy fehér fasátrába, minthogy te megtetszenél ennek a gyógyítónak!~
~Majd csak figyeld a nagy vadászt…~
~Én csak egy ütődött bölényt látok!~
Nos ezt nem kellet volna a gondolatszavak ösvényére tennem mert Holdbanéző mérges lett, és alig egy méterre a gyógyítóhölgy padjától vicsorgó farkassá vedlett vissza…
Majd, szégyenlős bölényhez hasonlatos fejcsóválvással a sátor felé ügetett.

//Medve-BOCS a zsenge tavaszi lepkeszellentéshez hasonlatos kezdőlépésért!//
Vidám Bagoly
Vidám Bagoly
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 91
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : A nagy víz innenső oldalán.

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.