Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knight és társai nyomozóiroda

4 posters

Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Cerebro Kedd Jún. 05, 2012 4:38 pm

Kis helyiség egy lerobbant irodaház első emeletén. Nincs előtere, sem hely a titkárnőnek, az érkező egyenesen az irodába lép. Odabent csak a legszükségesebbeket találjuk: íróasztal, pár szék, kartotékszekrény.

Knight és társai nyomozóiroda Iroda110
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Szer. Jún. 06, 2012 4:02 pm

Idegesen állok az ajtó előtt és a ráerősített, szolid kis táblát tanulmányozom: „Knight és társai nyomozóiroda” Rendben, akkor jó helyre jöttem, állapítom meg és a benntartott levegőből egy apró falatnyi kiszökik a számon. Nem tetszik a környék és az idefele úton (ami a taxitól úgy körülbelül 20 méter, ha lehetett), rá kellett jönnöm, hogy a környéknek sem tetszem én. Nagyon, nagyon, nagyon, nagyon nem! A táskám oldalán az ujjaim kifehérednek, ahogy azokra az ijesztő alakokra gondolok és ettől az emlékképtől megindul a kezem és halkan bekopogok. Ha valaki megszólal, akkor belépek, ha nem, akkor pár másodpercet várok, majd óvatosan lenyomom a kilincset és ha enged, bekukkantok.

- Elnézést, nem zavarok? – kérdezem, ha bejutok és, ahogy végignézek a nagydarab férfin, egy pillanatra ismét elbizonytalanodom, hogy jó helyre kerültem-e… Meg, hogy egyáltalán végig kellene-e ezt nekem csinálnom. Megköszörülöm a torkomat és az asztal felett előrenyújtom a kezemet és egy gyengéd mosollyal kezet rázok vele, ha nem csinál semmit zavaromban a tarkómhoz kapom a kezemet és ismét beáll az a kínos csend…

- Öhm… Ön bizonyára, Mr. Knight… - Vagy a társai… A termetét nézve, el tudom képzelni még azt is... Ha hellyel kínál, akkor leülök, ha nem, akkor továbbra is egyik lábamról a másikra helyezve a testsúlyomat, próbálom kihúzni magamat és nem azon gondolkozni, hogy nekem most igazándiból kint vagy bent a rosszabb.
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Szer. Jún. 06, 2012 4:30 pm

Kopogtattak az ajtón. Felnéztem. Beleolvastam az érkező gondolataiba is, de csak azt láttam, hogy retteg. És nem is valamitől, nem valami konkrét dologtól... Mintha ez a majrézás nála általános állapot lett volna.
Futólag megráztam a kezét, közben meg végigmértem. Azt a mindenit! Ilyen nők is ritkán fordultak meg errefelé...
- Knight vagyok. Nincsenek társaim, de így jobban néz ki a névtábla. Üljön le. Miben segíthetek?
Általában nem vagyok túl udvarias, de ez a nő... Hát, most sajnáltam, hogy nem egy afféle noir-detektív vagyok, mint a filmekben, akik mindig megdöntötték a szép nőt a történet végén, aki megbízta őket... De nekem nem szokott ilyen szerencsém lenni.
A nő annyira izgatott volt és annyira félt, hogy ez teljesen kitöltötte a gondolatait, annyira, hogy azokból nem is sikerült megtudnom a jövetelének okát. Annyi baj legyen! Ha majd erőt vesz magán, úgyis elmondja... Persze az is lehet, hogy inkább itt fog ülni és remegni estig, de azt sem bánom...
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Szer. Jún. 06, 2012 10:05 pm

A válaszára megrándul a szám sarka, halványan elmosolyodom és már kicsit könnyedebben süppedek bele az egyik bőrfotelba, miközben lopva körülnézek a takaros szobán. A barna szín kellemes nyugodtságot áraszt magából, ráadásul tényleg Mr. Knight ül velem szemben, ami azért nem elhanyagolható tény… Ki tudja, simán kinézem ebből a környékből, hogy valaki betört hozzá… Ott az utcán látott bandák és ahogy épp egy kölyköt fenyegettek, nem sok jót ígértek ezután, de úgy látszik, mégis szerencsém van.

- Nos – dőlök hátra, keresztbe teszem a lábam, a fülem mögé seprem az egyik szemembe tincset, majd kezemet eltüntetem a táskámban és nagyban kutatok a fénykép után. Egy kissé összegyűrődött kép, Anton Mora-ról… Így szokták ezt csinálni, nem igaz? Nincs nagy gyakorlatom, hogy hogyan és miképp zajlik egy nyomozóval, a beszélgetés, de az elmúlt napokban már szinte kezdek hozzászokni… Egyet tudok: adatok kellenek. Adatok… mintha a bátyám fényképe csak egy információ lenne és nem tartalmazna semmi mást… Aprót rázok a fejemen és igyekszem semmi érzelmet kimutatni. A hely miatt úgy sincs sok mindenen mosolyognom, ráadásul a bátyám eltűnése sem valami vidám téma. – A nevem Kikki Mora és a bátyámról lenne szó – kezdek bele halkan és felpillantok a férfira. - Két hónapja semmi hír róla. Svédországban kellene lennie, de a családomból senki sem tud a hollétéről semmit… Egészen múlt keddig… - veszem közben elő a fényképet, de még csak azért, hogy a kezemben szorongassam. – Felhívott. Zaklatott volt, de azt szűrtem ki belőle, hogy itt van New Yorkban – nyelek egyet, ahogy a kapkodó hangjára visszaemlékezek, de megemberelem magamat és még inkább megkeményítem a fonásaimat. Feszülten, egyik kezemet ökölbe szorítva ülök, majd hirtelen ellazulok, ahogy eszembe jut, hogy ezzel nem oldok meg semmit. – Igazándiból nem tudtam kihez kellene fordulnom… A rendőrséget keresem fel, úgy érzem… az túl sok időbe telne. – És aztán körülnéztem és már Mr. Knight a harmadik magánnyomozó, akihez elmentem… ki tudja… lehet, hogy ez lesz az utolsó próbálkozásom, hiszen én sem vagyok milliárdos, a barátaimtól nem kérhetek kölcsönt…

Elkergetem ezt a gondolatot és várakozóan figyelem a vonásait, kezemet az ölemben pihentetve. Sosem voltam olyan nő, aki mástól kér segítséget. Ebben az egyben nem vagyok elveszett, nem engedem, hogy más oldja meg a problémáimat, de ez... Túl nagy falat.
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Szer. Jún. 06, 2012 10:57 pm

Ez tipikusan az az eset volt, amikor valakinek a gondolatai nagyságrendekkel többet árulnak el, mint a szavai. Máris tudomást szereztem a kölyökről, akit odalent meg fognak verni. Felálltam, villantottam egy bocsánatkérő mosolyt a nőre és kitártam az ablakot.
- Hé, szarháziak! Takarodjatok az ablakom alól!
Ismertek már, tudták, mi a dörgés. El is rohantak, és most még a stukkerem sem kellett elővennem.
Visszamentem az asztalomhoz és leültem.
- Elnézést. Szóval a bátyjáról van szó... Anton Mora.
Elvettem a fényképet és megnéztem, de értelemszerűen nem mondott nekem semmit. Miért is mondott volna? Nem ismerhetek mindenkit, főleg nem, ha csak nemrég érkezett a városba.
- A rendőrség erősen túlhajszolt, ráadásul az új rendőrfőnök nagyobb prioritást ad az olyan ügyeknek, amiben mutánsok szerepelnek, lehetőleg célpontként... Tény, hogy a lehetőségeik jobbak, de én is megteszek mindent, amit tudok.
Végignéztem a nőn, és hallottam a gondolatait is. Nem vagyok az, aminek a nevem mond. Nagyon nem. Kifejezetten számító ember vagyok. Csakis egyvalamiért szabtam meg alacsonyan az árat: a hálaszex reményében. Ha sikerül előkerítenem a bátyját, és még a pénztárcájában is marad valami, talán nagyon, nagyon hálás lesz...
- Száz dollárt kérek előlegbe Miss Mora, és ha sikerül megtalálnom a bátyját, még százat. Amennyiben nem járok sikerrel, az ár másik felétől eltekinthetünk. És természetesen szükségem van minden adatra, amivel csak szolgálni tud.
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Csüt. Jún. 07, 2012 7:18 pm

Kíváncsian nézem, amikor feláll és az ablakhoz megy, hiszen nincs meleg, amiért ki kellene nyitni, ráadásul hangokat sem hallottam kintről, így tehát nem értem, hogy... de mikor elhangzik a parancsa, kissé megugrik a gyomrom a stílusától. Hát, ő sem azok közé tartozik, akikkel szívesen találkoznék egy sötét sikátorban! Ám, ahogy ez bevillan, rögtön eszembe jut a kis srác... Talán ő az aki miatt...? Az a tudat, hogy megmenekült, valami csodálatos. A láthatatlan súly, ami eddig a mellkasomat nyomta, eltűnik. Igen, titkon aggódtam érte és elborzasztott, ahogy felém pillantott, de... Féltem a többi férfitől, így hát ott hagytam... Te Jézus, hogy tehett... Jävlar anamma! Fut át a szitkozódás az agyamon, majd felsóhajtok. Előrehajolok, bal kezemet a szék mellé esett tol felé nyújtom, hogy felvegyem, mikor meghallom a bátyám nevét... Egy pillanat, egyetlen apró kis tizedmásodperc erejéig megfagy a mozdulatom és benn reked a levegőm - aztán az ujjaim közé csippentem a fekete tollat és visszasüllyesztem a táskába. Mr. Knight-ra nézek, elmosolyodom és egy aprót bólintok.

- Igen, róla... - Már csak egy kérdésem lenne... Honnan tudja a nevét?! Hiszen nem mondtam neki, akkor pedig ismernie kellene, vagy már látta valahol... Esetleg rossz helyre jöttem... A belém hasított felismerés lassan terjed szét minden porcikámban. Nagyon, nagyon rossz helyre. Talán Anton egyik ellenlábasa, akikre figyelmeztetett és akkor pedig...

Persze eszemben sincs felhívni a figyelmét a hibájára. Ó, nem! Tanárként azért ehhez már eléggé megerősödtek az idegeim, inkább megtartom magamnak ezt a kis információt. Különben is... Mire mennék vele, ha felpattannék, őrülten kacagva rámutogatnék és azt üvöltözném, hogy "Lebukott, lebukott, lebukott!", miközben ugrándozok örömemben?! Semmire.

- Száz dollár? - kapom fel a fejemet meglepődve és ez pár másodpercre eloszlatja a további gondolataimat. - Ez... Hát, most meglepett - kacagok fel hirtelen és beletúrok a hajamba. - Rendben, persze, megkapja az előleget. Átutaljam vagy készpénzben szeretné? - kérdezem és bár nincs nálam most ennyi, talán a következő találkozásnál odaadhatom. Eddig senki, ismétlem, senki sem ajánlott ilyen alacsony összeget, ráadásul úgy, hogy alig tud valamit az ügyről. Ha tényleg segít, akkor megfogtam az Isten lábát... Hálásan mosolyogva nézek rá, majd valami szöget üt a fejembe az előbbiekkel kapcsolatban... Talán... Talán őrültségnek hangzik, de... Az hogy talán egy telepata mutánssal hozott össze a sors, hirtelen hasít belém, de aztán elvetem az ötletet... Túl sokat voltam a gyerekek között, úgy látszik már minden normális emberre gyanakszom. Ha pedig igazam van és fel akarja fedni magát - tudomásomra adja. Már azon sem lepődnék meg... Annyira...

- Igen, hogyne... - megköszörülöm a torkomat és előrébb dőlök, miközben igyekszem minden információt a felszínre hozni. - Úgy... mondom, úgy körülbelül egy hete, éjjel felhívott. Persze, gondolhatja azt, hogy ez nem furcsa, hiszen testvérek vagyunk, de egy régebbi incidens miatt már jó rég nem beszéltünk személyesen egymással. Így hát meglepett a dolog. - Összehúzom a szemöldökömet és nagyban tanulmányozom az asztalon lévő dolgokat. - Zaklatott volt. Hadart és valami kikötőkről magyarázott... Szállítmányokról... Meg valami számot ismételgetett... É-én komolyan nem tudom mibe keveredhetett, mérnök, sosem szerette Amerikát, így szinte lehetetlenségnek tűnt, hogy pont ide jöjjön. - Ha kéri, elmondom a számkombinációt; 23F79DE... Már szinte kívülről tudtam. Még hozzáteszem, hogy rakományszámoknak is utánanéztem, hajószámoknak, a kikötőkben lévő összes fellelhető ilyen azonosítóval összehasonlítottam már, de semmit sem találtam, vagy pedig nem tudtam hozzáférni. - És még valami, egy nevet is futólag mondott... Valami Zaust... Zhast... Zost... - igyekszem jól kiejteni a furcsa szót. Most jelen helyzetben még az sem érdekelt volna, ha a rám küldött egyik emberrel nézek farkasszemet és, mikor látja, hogy ennyit tudok, habozás nélkül megöl. Nem érdekelt... Még a bátyámnak tett ígéretem sem érdekelt. Nem megyek el a városból, nem kérek rendőri védelmet... Az összes csak felesleges ostobaság. Nem hagyom magára és kész. Az nem én volnék.

Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Csüt. Jún. 07, 2012 9:31 pm

A nő csapongó gondolataiból kiolvastam, hogy elszóltam magam. A fenébe! Ez van, ha nagyobb figyelmet fordítok egy dekoltázsra mint arra, amiket beszélek. Bizonyos szempontból jobb, ha egy férfi a megbízó, gondoltam.
De sok egyebet is megtudtam, amit meg nem, azt az elhangzottakból könnyedén kikövetkeztettem. Szóval tanár, egy olyan helyen, ahol sok a mutáns. Ez bizony a Xavier Tehetséggondozó lesz. Szóval egy tanár... Ez nagyon érdekes!
Végighallgattam, amit elmondott, és kiolvastam még a maradékot az elméjéből. Láttam azt is, hogy az alacsony árral jó benyomást tettem rá, bár ahogy egyre több mindent olvastam ki belőle önmagáról, úgy láttam tovaúszni a hálaszex lehetőségét. Jó ég, még az sincs kizárva, hogy szűz! Ha egyszer ennyire retteg a pasiktól...
Mély levegőt vettem és megnyugtató basszushangon így szóltam:
- Igaza van, Kikki, lebuktam. És a sejtése is helyes: valóban mutáns vagyok, és ráadásul telepata. De aki az ifjú telepaták nevelését és tanítását választotta hivatásául, aligha bánhatja ezt... Elnézését kérem viszont, amiért az elméjébe néztem. Nem volt illő. De... Megint meg kell tennem. Kérem, nyújtsa ide a kezét, és nézzen a szemembe. Meg szeretném tekinteni azt az emléket a teljes valójában arról a bizonyos telefonbeszélgetésről. Ez fontos, és ön nem fog semmit sem érezni belőle. DE az emlékben lehetnek olyan árulkodó jelek, amik nekem segíthetnek, háttérzajok, egy elharapott szó... Kérem, hadd segítsek.
Kinyújtottam felé a kezem. Ha elég ügyes leszek, tényleg nem fogja tudni, hol kutakodom. És ha az emléken túl vagyunk, esetleg utánanézhetnék, tényleg szűz-e még...
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Csüt. Jún. 07, 2012 11:43 pm

Mikor megszólal és elismeri, amit már sejtettem, a szemem egy pillanatra összeszűkül, hogy aztán elégedettséget árasztva táguljanak ki, arcomon azt a tipikus „Na, ugye, nem olyan nehéz ez” kifejezés ült, ami makacs gyerekeknél szoktam elővenni. Természetesen nem volt szándékos, egyszerűen zsigerből jött az a féloldalas mosoly és apró kuncogás. „Lebukott, lebukott, lebukott…” emlékszem vissza az előbbi gondolataimra.

- Igaza van, nem bánom – felelem, majd némán hozzáteszem, hogy leginkább a személy az, aki meghatároz valakit, nem pedig hogy mutáns-e vagy ember. És ezzel hamar letudom a dolgot, hiszen annyira tényleg nem nagy ügy. Nyomozó… persze hogy nyomoz, mindenféle úton, ahogy tud. – De nincs semmi baj. Értékelem, hogy ezt legalább kimondta és nem csak gondolt rá. – Arra, hogy megint meg kell tennie, csak bizalmatlanul elhúzom a számat és az előbbi tanári énem ismét eltűnik a süllyesztőben. Az órának vége… Én most a bátyámat jöttem megtalálni. Ami persze nem jelenti azt, hogy rögtön egy ismeretlen nyomozó előtt kell feltárnom az agyamat. Igen, tétovázom és bár igyekszem nem gondolni rá (hiszen miért is ne lenne még mindig a fejemben) mégis elfog az-az érzés, hogy talán jobb lenne, ha… ha egyedül csinálnám végig. Ha szólnék a rendőrségnek… Aham… Persze…

- Rendben – szólalok meg tömören, felállok, táskámat az ülőhelyemre dobom és közelebb lépek az asztalhoz, hogy a férfi kinyújtott kezébe helyezzem a kezem. Érzem, hogy izzad a tenyerem, de egy utolsó lökés után, mégis belehelyezem az enyémet a hatalmas kezébe és a szemébe nézek. Bár még az asztal ott van közöttünk, de cseppet sem nyugtat meg a dolog, miközben várok és várok és várok…

„A tükör előtt álltam és a karikákat nézegettem a szemem alatt, majd elhúztam a számat, ahogy visszagondoltam a mai napra. Hihetetlen, mindjárt itt a nyári szünet és még a kicsik sem bírják ki a fenekükön… Oldalra fordítom a fejemet és a kissé megperzselődött hajszálakat az ujjaim közé fogom és feljebb emelem, hogy jobban látszódjanak. Felsóhajtok, aztán kiegyenesedem és végignézek magamon. Látszik, hogy fáradt vagyok, de hát nem tehetek semmit, a kis csibészek ilyenek… Összébb húzom magamon a köntöst, majd pár perc járkálás után, végre valahára beesek az ágyba… Aludni…
Mi a…? A fényre és a süketítő hangra azonnal felébredek, de jó ideig azt sem tudom hogy hol vagyok, csak a gyors tempóra váltó szívem és a remegő kezem amit felfogok. Telefon. Felnyögök, mikor végre értelmet nyer a dolog és nem az álmaimban látott csokis muffin alakú igazgatóúr próbál rávenni, hogy vessem rózsaszínre Logan körmeit (igen, soha, de soha nem eszem lefekvés előtt!!!), megrázom a fejemet és hunyorogva a kijelzőre nézek. Áh, csak Anton az… ANTON? Azonnal éberré válok és még a ütő is megáll bennem, ahogy a fülemhez emelem a készüléket.
- A-aton? – kérdezem és a fékcsikorgás hangjai közül alig értem a választ.
- Kikki, Kikki, te vagy az?
- Igen, de te meg, hogy-hogy…
- Jól figyelj rám! – üvölt bele a telefonba a rég hallott hang. – Tűnj el a városból, de azonnal!
- Mi? Mégis, miért?
- Ne kérdezd, csak tűnj el! Szállj fel a legközelebbi repülőre, szedd össze a cuccot és menj haza! Nem vagy biztonságban.
- Mi az, hogy nem vagyok biztonságban?! Anton, hol vagy? ÉS MI EZ A CSÖRÖMPÖLÉS?! – Az üvöltés, ami a vonal túlsó végéről jött, valami borzalmas volt. – ANTON!
- Itt vagyok… Sajnálom édesem, én nem akartam bajt hozni rád… De miután eljöttél ide… - Ide… akkor ő is itt van? – muszáj volt elrendeznem a szálakat. Érted? … Ó… Ne-ne-ne… - újabb csörömpölés, majd valami gyár búgó motorjának a hangja. – Jól vagyok, rendben? Egyszerűen csak… - elhalt és én üvöltve kiáltottam a nevét. – Idefigyel, 23F79DE! Megjegyezted?! Írd fel a sorszámot! – kipattanok az ágyból és a vaksötétben az asztalra írom, amit még párszor elismétel, majd igennel felelek. – Kikki, ez nagyon fontos! Zahust, nem tudhatja meg, nekem sem kellene tudnom, de már túlságosan benne… De már késő. Ha a Littern’s-ek rájönnek – ismét felüvölt és én idegességemben a hajamba markolok. - Láttam mit tesznek a rakományokba, láttam a f*szom belé!
- Miben?! Miben vagy benne?! Anton, kérlek mondj már valamit!
- A hajó mindjárt indul, nincs sok időm. De ezt a számot rejtsd el, nem tudhatja meg, hogy oda rejtettem a kivona… - a vonal megszakadt, még hallottam, ahogy a telefont elnyeli a (gondolom) víz, aztán már csak a szobának kiáltoztam.”

Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Szomb. Jún. 09, 2012 1:16 pm

Egy pillanatig láttam benne azt a tanárnőt, aki kedvesen, de a tőle telhető legnagyobb szigorral terelgeti és nevelgeti a kis mutánskölyköket. Az arca égbekiáltóan tanárnős volt, a félmosoly, a tekintet, de ha ez nem lett volna elég, ott voltak a gondolatai is... Az emberbarát mutánsok örök mantrája, hogy nm számít, ki mutáns és ki nem...
Fenéket nem számít. Engem hülyére vertek minden másnap, mert mutáns voltam. És segített rajtam valaki? Megmentett a Testvériség, a mutánsok büszke csapata, akik felsőbbrendűnek tartják magukat? Le se szart. A Xavierből eljött hozzám valaki? Nem. Hagyjon engem békén az összes...
A nő habozott, de végül a tenyerembe helyezte apró, kecses kezét. Neki segítek, pénzért és másért, de nem azért, mert az, aki... Hanem mert olyan, amilyen. Téved, de majd belátja...
Úgy láttam az emléket, mintha én magam lettem volna a nő. Éreztem a bosszúságát a rosszcsont kölykök miatt, láttam a tükörben a karikás szemét és azt a keveset is, amit a köntöstől látni lehetett. Nem egészen voltam ő, és az a részem, ami még a Gordon Knight névre hallgatott, valahol az elmém legmélyén kajánul elvigyorodott. Aztán jött egy értelmetlen álom, melynek mélyén felbukkant egy arc, amit láttam már itt-ott, de sosem élőben, csak híradókban vagy újságokban... És a telefoncsörgés.
Az emlék itt élénkebbé vált, érezhető volt rajta, hogy rohanó vérnyomás, terjedő ijedtség és adrenalin véste be a nő agyába minden pillanatát.
A zajok, a kiáltások, a rémült hang...
Elengedtem a nő kezét, é az elmém visszahúzódott, elvált az emléktől. Intettem neki, hogy üljön vissza a helyére.
- Ugye tudja, hogy a telefonhívás alapján mi a legvalószínűbb végkifejlet? - kérdeztem csendesen.
Én ugyanis meg voltam győződve róla, hogy Anton már nem él. Valószínűleg a folyóba vagy a tengerbe veszett.
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Szomb. Jún. 09, 2012 3:13 pm

Ahogy megszólal, pár másodpercig nem bírok válaszolni, aztán rájövök, hogy tudhattam volna… Bezárom a táskámat és a vállamra kanyarítom. Csak az időmet vesztegetem itt is.

- Mr. Knight – keményedik meg a hangom a kérdése hallatán. – Nem azért jöttem, hogy találgatásokat hallgassak. Arra a szobám is tökéletesen megfelel. Azért vagyok itt, mert nem tudok semmit – ahogy ön sem. Tisztában vagyok a lehetőségekkel és azzal is, hogy talán már késő… - nyelek egyet, majd folytatom. – De nem adok feltevésekre. Nekem egy határozott igen vagy nem kell, nem pedig egy talán… - Közelebb hajolok és érzem, hogy tüzel az arcom. – És lehet, nem nézi ki belőlem… de ha már nincs mit tenni, még megtalálom azokat, akik miatt meg kellett ha… bajba keveredett. – Felállok, ellépek az asztaltól. – Így tehát Mr. Knigt, ha már az elején feladja, azt hiszem nincs miről beszélnünk – zárom le a témát, biccentek felé egyet és az ajtó felé indulok, hogy miután kiléptem az ajtón, hívjak egy taxit.

Dühös vagyok és kétségbeesett; ezek beszélnek belőlem. Akik nem azt akarják hallani, hogy kár elindulni a keresésére. Talán pár perc múlva vagy csak holnapra, de érzem, hogy meg fogom bánni, elszáll belőlem ez a hatalmas határozottság és ismét valakit fel fogok keresni, hogy segítsen. Ez a mostani magabiztosságom olyan könnyedén elsöpörhető, de ha akár egy pillanatig is erősnek érezhetem magamat, már megérte. Persze tudom… meg fogom bánni, hogy most elmentem. Nem ehhez vagyok szokva, én egy ilyen hatalmas ügyhöz kevés vagyok. De azt senki se várja el tőlem, hogy ölbe tett kézzel bólogassak és temessem el a testvéremet, mikor még van mit tenni érte. Félek… Iszonyúan félek. Az itteni környéktől, a kegyetlenségtől, az erőszaktól, sőt még Mr. Knight-tól is tartok, de ez eltörpül a bátyám iránt érzett szeretetem mellett.
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Szomb. Jún. 09, 2012 4:16 pm

Erre számítanom kellett volna. Sőt, ha nem azzal az kis képpel foglalkozom, amit az emlékben a tükör előtt láttam, talán eszembe jut megelőzni is. Így azonban már csak az utolsó pillanatban sikerült megszólalnom.
- Várjon!
A nő keze a kilincsen volt, de szerencsére még idebent: nem biztos, hogy megért volna annyit nekem ez a jó test, hogy mint egy idióta, utána rohanjak... És ha nem tettem volna, nagyon utáltam volna magam miatta.
Felálltam és megkerültem az asztalt, hogy a felé közelebb lévő oldalán nekidőljek. Karba tettem a kezemet, és egy pillanatra elcsodálkoztam azon, hogy egy nőben, aki ennyire félénk, honnan van mégis ekkora bátorság.
- Nézze... Nem fogom áltatni. Lehetségesnek tartom, hogy a testvére már nem él, sőt, a körülmények ismeretében talán még valószínűnek is. De akár életben van, akár nem, mindent meg fogok tenni, hogy megtaláljam önnek, és kiderítsem azt is, mibe keveredett bele. Nem vagyok túl jó ember, de tudja, egy bajba jutott hölgynek megvan a maga varázsa - mosolyogtam kedvesen- És annak kevés férfi tud ellenállni.
Aztán elkomorodtam és a nő szemébe néztem.
- Szóval ha akarja, segítek magának. Tudja mire vagyok, és most elmondom azt is, hogy itt nőttem fel és ismerem az utcákat, a bandákat és mindent, amit egy ilyen ügyhöz ismerni kell. Ha túl akarja élni ezt az ügyet, márpedig gyanítom, hogy Anton nem túlzott, mikor el akarta küldeni a városból... Nos, akkor jobb, ha nem megy most ki azon az ajtón.
Egész hatásos kis beszéd volt, és ráadásul be sem kellett vetnem a filmből lopott "Jöjjön velem ha élni akar!" - szöveget. Bár az főleg tűzharcokban szokott bejönni...
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Szomb. Jún. 09, 2012 6:41 pm

Már épp lenyomtam volna a kilincset, hogy kilépjek és még odavessek egy „A viszont látásra Mr. Knight”-ot, de a mélyen zengő hang megállít. Legyen, végighallgatom, aztán megyek, gondolom és az ajtó fáját figyelve fülelek. Nem fordulok felé, ahhoz túlságosan felzaklatott a kérdése. Még hogy halott… Persze, hogy tisztában vagyok a lehetőségekkel!... Az ujjaim megremegnek, miközben egyre jobban szorítom a tárgyat. Végül megszólal. Úgy a harmadik mondatnál átlesek a vállam felett és a szemébe nézek, hogy most én olvassak ki belőlük valamit. Természetesen lehetetlen próbálkozás, de mégis van benne valami, ami miatt el akarom hitetni magammal, hogy itt kellene maradjak. Komolyan gondolja? Mosolyára csak zavartan félrekapom a tekintetemet, de szerencsére az amúgy is vörös arcom miatt nem látszik a pirulásom. Ismét az ajtó felé fordulok, lehunyom a szememet és alig hallhatóan felsóhajtok. Az utolsó mondatai porig rombolják a dühömet. A szorításom enyhül és úgy tűnik el a hirtelen jött határozottság nagyja, ahogy elengedem a kilincset. Egyedül egy szikrányi marad, hogy ismét fel tudjak nézni Mr. Knight-ra. Hinni akarok benne, hogy segít. Tényleg…

- Rendben – suttogom és egy-két lépéssel közelebb megyek, majd megállok a szoba közepén. Nincs gyakorlatom a nyomozásokban, de az, hogy ilyen körökben tud mozogni, valahogy megnyugtat és reménnyel tölt el. És kénytelen vagyok hinni neki. Ha a rendőrökhöz fordulok akkor szinte megadom az utolsó döfést a lehetőségeimnek, ha pedig máshoz megyek, talán nem vállalják el. Egy választásom maradt: Mr. Knight, a mutáns, aki eléggé talpraesettnek és céltudatosnak tűnt ahhoz, hogy megszerezze, amit akar. Ez pedig nagyon jól jöhet, ha a nyomára akarok bukkanni Anton-nak.

- Rendben… Kérhetek egy pohár vizet? – kérdezem és ha ad, visszaülök, iszom pár kortyot és csak aztán szólalok meg. - És, mégis hol akarja kezdeni? Megtudott még valamit? – utalok az előbbi, eléggé kínos kutakodására. Közben eszembe jut a Xavier és az, hogy ha Anton „elrablói” után kérdezősködök, talán nem lenne szerencsés a gyerekekre hozni a bajt. – Ha a testvéremnek igaza van és tényleg veszélyben vagyok – amit persze még most sem hittem el -, nem lenne-e biztonságosabb elköltöznöm? – kérem ki a véleményét és a poharat forgatom az ujjaim között.
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Szomb. Jún. 09, 2012 7:02 pm

Töltöttem neki egy pohár vizet és a kezébe adtam. Keveset beszélt, és megint megbizonyosodtam róla, hogy irtó félénk. Egyre messzebb és messzebb került egy forró éjszaka lehetősége... De nem adtam fel. Maga az ügy is érdekesnek tűnt... Legfeljebb, ha a nő nem törleszt természetben, profitálok valahogy a bátyja ügyéből.
Hogy megtudtam-e még valamit? Meg. De azt te, kis bogaram, réges-rég tudod, és ha elmondanám, mit láttam, bizony úgy elpirulnál, hogy talán el se múlna soha. Szóval még egyszer a kellemes képre gondoltam, ami voltaképpen nem volt nagy szám, de ahhoz épp elég volt, hogy adjon némi táptalajt a fantáziálgatáshoz.
- Nem, sajnos nem. Az nyilvánvaló, hogy két kiindulási pontunk van: az a kód és a név. Zahust... És mond magának valamit az, hogy Littern’s?
Aztán amikor feltette azt a kérdést, szemforgatva néztem rá.
- Az az iskola a bajba jutott mutánsok menedékhelye, és mellesleg szerintem a legbiztonságosabb hely az országban. Ott az a Rozsomák, hogy mást ne mondjak, vele én se szívesen húznék ujjat. Ne, Kikki, maradjon csak ott. Esetleg kevesebbszer mozduljon ki... Jelenleg nincs az a vakmerő banda, aki meg merné támadni a Xavier-t.
Én legalábbis egészen biztosan meghúznám most magam a helyében.
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Szomb. Jún. 09, 2012 8:20 pm

Jólesően, becsukott szemmel iszom a hideg vizet, majd ahogy kimondja a Littern’s szót, felrémlik a telefonbeszélgetés és még valami…

- Van magánál egy ma reggeli újság? – kérdezem és ha a kezem közé kapok egyet (legyen az akár egy szemetesből előhalászott kincs… hát igen, miért tartaná meg a reggeli újságot?), leterítem az asztalra és elkezdem lapozgatni, miközben a tekintetemmel átfutok pár sort és mikor nem találom, lapozok tovább. Valahol itt kell lennie… Nem… Állatkert hírek, újabb mutáns támadás, bevándorlók, drogok, politika… Nem, nem, nem… A hetedik lapnál diadalittasan elmosolyodom. – Áhá! – mutatok egy cikkre, (olyan örömmel, mint egy kisgyerek, aki végre megkapta az ajándékot) és a növényvédő szerekkel foglalkozó cég nevére. Littern’s… Ahol az újság állítása szerint csakis bio termékeket használnak… Egy reklám, de legalább jelent valamit. – Elnézést, hogy nem említettem, de ez kiesett – szabadkozom. - Még nem volt időm utánanézni… ráadásul az sem biztos, hogy be tudnék jutni – teszem hozzá szomorúan.

A szemforgatására az arcomhoz kapom a kezemet és pár pillanatig a hajammal babrálok. Igaza van, bár nem tudom, hogy miért gondolja mindenki azt, hogy Mr. Logan veszélyes. Múltkor is milyen úriember volt, virágot is hozott. Ezt tényleg nem tudtam megérteni.

- Értem… Nos, ha mindent elmondtam, amit tudtam, akkor ideje indulnom. Vagy talán még kíváncsi valamire? – kérdezem és nagy szemekkel a szemébe nézek és ha úgy érzi még nincs vége a beszélgetésnek, akkor… hát, maradok. De ha nincs több, amit most meg kellene beszélnünk, bólintok. Végül megkérdezem, hogy megadjam-e a telefonszámomat vagy a címet (bár gondolom tudja, ha már ilyen könnyedén kiolvasta a fejemből, hogy hol tanítok), hogy hívhasson, ha megtud valamit és azt sem bánnám, ha ő is adna valamilyen elérhetőséget. Nagyon nincs kedvem ismét eljönni ide. Persze, remélem nem sértem meg ezzel, de Bronx nem tartozott azon helyek közé, ahol szívesen mászkáltam volna egyedül. Nem vagyok olyan harcképzett, se felkészült, hogy itt járkáljak.
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Szomb. Jún. 09, 2012 11:31 pm

Kérdőn néztem a nőre, de azért előkerestem az aznap reggeli újságot. Ha csak időm engedte, megvettem a lapot. Jobban szerettem kézben tartani és úgy olvasni, de hát erre nem volt mindig lehetőségem. Ilyenkor jött az internet...
A kezébe nyomtam az újságot és vártam, hogy elérjen oda, ahová akart. Ez hamar megtörtént. De ez sem lendítette különösebben előre az ügyet. Növényvédő szerek...
Én általában, ha nőkről volt szó, nagyon kevés jelzővel dolgoztam. Szexi, könnyű eset, ostoba, fúria... Csak az alap dolgok. De ahogy elnéztem ezt a félénk, szőke bombanőt, az jutott eszembe, hogy "aranyos". Megráztam a fejem, hogy elhessegessem a gondolatot. Nem. Nem aranyos. Szexi és pont. Ha ezen túl másnak is látsz egy nőt, az csak bajjal jár.
Láttam megvillanni a nő fejében azt a fura hajú fickót, a kezében virággal, és majdnem elnevettem magam. Persze ez hiba lett volna: jobb, ha nem tudja, hogy még mindig az agyában kutakodom.
- Én biztosan be tudnék jutni - mondtam magabiztosan - De az nem lenne túl... Legális. Ez gondot jelent?
A kérdésére igennel feleltem, és én is adtam neki egy névjegykártyát. Aztán kikísértem, főleg azért, hogy amikor kiengedem, alaposan megbámulhassam a hátsóját. Mikor távozott, visszaültem az íróasztalom mögé. Elgondolkodtam. Ugyan mi lehet az a dolog, ami kapcsolatban áll a növényvédő szerekkel, és halálra rémít egy felnőtt férfit?

//Köszönöm a játékot!//
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Vas. Jún. 10, 2012 12:33 am

Nem legális? Szemem sarkából „titokban” rápillantok a férfire, majd visszavezetem a tekintetemet az újság betűire. Sosem szerettem az illegális dolgokat, nemcsak a magánéletben, de a gyerekeknek is ezt tanítottam, ezt adtam tovább és próbáltam őket a lehető legtisztességesebb életre nevelni. Erre meg… Kifújom a levegőt – tehát illegális.
- Végső esetben. Nem akarom sem önt, sem magamat kínos helyzetbe hozni – gondolok itt a rendőrségre. Az egy dolog, hogy meg akarom keresni a bátyámat és az egy másik, hogy meddig megyek el. Például nem akarom egy ember vagy mutáns életét sem kockáztatni, még Mr. Knight-ét sem. Még mindig ezen gondolkozom, mikor kikísér. Megköszönöm neki, rámosolygok, majd út közben előveszem a telefonomat, hogy egy csodaparipát rendeljek, ami elvisz erről az iszonyú helyről.


//Én is nagyon köszönöm!//
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Valoria Slaydon Csüt. Jún. 14, 2012 8:41 pm

Miután a búvóhelyemre érve kiöntöttem a padlóra a mai zsákmányt, leültem mellé a parkettára, hogy összeszámoljam, mennyi az annyi. Azt hittem, hogy mivel a többség bankkártyával fizet, ezért alig lesz pár 100 dollár, ám végeredményben majdnem 11.000 $ összejött...
Csak ültem a földön, és szemeztem a halomba pakolt pénzkötegekkel, miközben azon járattam az agyam, hogy hogyan tovább. Lépjek le a pénzzel? Ennyiből ellennék egy darabig, de ha Gordon nem blöffölt, akkor írtó nagy pácban lennék. Hogy én hogy gyűlölöm a telepatákat... Meg a blokkoló mutánsokat.
A karórámra pillantottam. Még bőven volt időm este 8-ig, ennek ellenére begórtam a lóvét a táskába, felkaptam, majd láthatatlanná válva tovább indultam... Hogy aztán 6 után alig pár perccel, egy hatalmas, lepusztult épület előtt állva, még egyszer leellenőrizzem a címet, ami a névjegykártyán volt.
~Hmm... úgy tűnik, ez lesz az. -felkocogtam a lépcsőn, majd egyenesen Knight irodája felé vettem az irányt, némán, és láthatatlanul suhanva az omladozó vakolatú, retkes, szürke falú, kihalt folyosón. Megragadtam a kilincset, hogy megnézzem, nyitva van-e, ám meglepetésemre nem volt bezárva, sőt, belépve, még Gordont is itt találtam.
Hurrá...
Nem tudom, mennyit turkált a fejemben, de úgy terveztem, hogy már csak azért is korábban érkezek, hogy én is körbeszimatoljak kicsit. Hát, ez nem nyert. Besétáltam a helységbe, ami meglepően jó állapotban volt az eddig látottakhoz képest, majd megálltam az íróasztal előtti székek mögött, a támlára támaszkodva, ahogy ismét láthatóvá váltam. Csak én, a táska az egyelőre nem...
-Remélem nem gond, ha előbb beugrottam. Látom, jó kis délutáni programod volt.
Valoria Slaydon
Valoria Slaydon
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 110
Hírnév : 4

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Csüt. Jún. 14, 2012 9:24 pm

Ha figyeltem volna, gondolom, észreveszem a nő közeledtét, de hát még nem vártam, és épp azon dolgoztam, hogy alkoholba áztassam a harci sérüléseimet. Mellesleg egész jól ment. Le is tettem a poharat, mert úgy éreztem, kezdek eltompulni, pedig mire megjön a lány, szükségem lesz a józan eszemre. Még épp idejében álltam le.
Az ajtó nyílására azért már felfigyeltem. Ennyi erővel le is lőhetett volna tulajdonképpen... De ha az ember mindig így gondolkodik, akkor nyugodtan beköltözhet egy vastag falú belülről zárható acélszobába is. Éljen a paranoia!
Reflexszerűen pillantottam a fejébe, de semmi érdemlegeset nem találtam ott, így egyelőre visszavonultam. Nagyon örültem, hogy eljött. Remélem,egy kis pénz is kinéz majd, bár igen szegényes lehetett a zsákmány, ha zsebben hozta. Remélem azért a kiadásaimat megtéríti, meg nem ártott volna egy kis aszpirinre való se, az egyik kölyök kicsit nagyobbat sózott rám a kelleténél.
Aztán fény derült rá, miért nincs nála táska. Így mindjárt más a helyzet.
- Bajnak épp nem, baj a pénz nélkül nem tudok mit kezdeni veled- mondtam gorombán - Illetve... Azért kitalálhatunk valamit - mosolyodtam el.
Nem nagyon hittem, hogy majd pont ez vezet eredményre, de mindent ki kell próbálni, nem? És valahonnan csak el kell indulni...
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Valoria Slaydon Csüt. Jún. 14, 2012 10:06 pm

A durva hangnem hallatán csak megcsóváltam a fejem.
-Ha nem, hát nem. Jót beszélgettünk. Viszlát! -vigyorodtam el, majd azzal a lendülettel el is indultam az ajtó felé.
Mire Gordon a mondandója végére ért volna, én már újra láthatatlan voltam. Ha ennyire így akar játszani... Az ajtón azért még nem mentem ki, csak a férfi felé fordultam, ahogy az az arcát kezdtem fürkészni, hátha leolvashatok valamit róla, ha már én nem értek ahhoz, hogy a fejében kutatgassak. Egy szép monokli, kissé feladgadt áll... De aranyos, hogy milyen komolyan betartotta az ígéretét... Na jó, ezért jár valami jutalom!
Lekaptam a táskát a hátamról, majd kimarkoltam pár köteggel a benne lapuló pénzkötegekből. Mindezt láthatatlanul és "hallhatatlanul", majd az asztalra dobtam a pénzt, ami már egy tompa puffanással landolt és egy fél percen belül már újra láthatóvá is vált.
-Én nem vagyok olyan profi barchobás, mint te, szóval ha valamit akarsz, akkor mondd! -jegyeztem meg komoran a mosolyát látva.
A tekintetem a piás üvegre tévedt az asztala sarkán... Hm, így már érthető ez a mosolygós hangulat.
- Amiben megegyeztünk, azt betartottam, itt van a pénz fele, öröm volt veled üzletelni. Gondolom már úgy is lecsekkoltad az emlékeimet, hogy vajon átváglak-e, szóval inkább hagyom a próbálkozást. -váltam én is láthatóvá, még mindig az ajtó előtt állva, várva, hogy van-e még valami mondandója, vagy ennyi volt?
Valoria Slaydon
Valoria Slaydon
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 110
Hírnév : 4

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Csüt. Jún. 14, 2012 10:30 pm

Határozott a lány, az már biztos. És úgy látom, nem szeret túlzottan barátkozni. Hát jó, legyen... Nekem így is jó. Bár... Azért mégsem.
- Azért ne siess annyira - mondtam - Ülj le egy kicsit. Biztos elfáradtál.
Túl kedvesnek éreztem a hangomat. Ez így nem jó. Neki biztos nem ilyen pasi kell. Szerintem valami keményebb típust kéne adnom.
Megszámoltam a pénzt. Aztán füttyentettem, és a lányra néztem.
- Azt a rohadt... Akkor ez elég jó terv volt, nem? - vigyorogtam.
A whiskey felé intettem.
- Kérsz? Én ma már eleget ittam, de erre a zsákmányra szívesen koccintok egy utolsó pohárral... Nem volt semmi gond?
Töltöttem magamnak még egy negyed pohárral, és a lány felé nyújtottam az üveget.
- Pohár a szekrényben, ha gondolod - mondtam.
Ötezer-ötszáz dollár... Azt a mindenit! Nem semmi... Nagyon nem. Lehet, hogy érdemes volna máskor is ezzel a lánnyal dolgozni, ha úgy hozza a sors...
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Valoria Slaydon Pént. Jún. 15, 2012 3:49 pm

Ne siessek? Végülis... tényleg nem rohanok sehova, sőt...
Visszasétáltam a fotelekhez, amik annyira biztos nem kényelmesek mint a "főnök" széke, ráadásul még csak nem is gurulós, de bevágódtam az egyikbe, a másikba meg ment a hátizsákom, immár az is látható állapotban. Csak elégedett mosollyal figyeltem, ahogy Gordon a hirtelen jött zsebpénzt számolgatja, azt hiszem, sikerült meglepnem. És ahogy eszembe jutott, hogy ő is tartott attól, hogy faképnél hagyom és lelépek a pénzzel, azt bizonyította, hogy annyira még sem hú-de-nagy-penge telepata. Ez pedig valahol mégiscsak megnyugvással töltött el...
-Bizony! -vigyorodtam el én is.
A whiskey gondolatára csak biccentettem egyet. Miért is ne? Megérdemeljük! Már mentem is, hogy kerítsek egy poharat magamnak.
-A-a, sima ügy volt. Ahogy felhívtad őket, csapot-papot otthagyva rohantak a területre, csak egy pár eladó lézengett az üzletben. Igaz, kissé elment az idő az óvatoskodással, de még így épp is sikerült lelépnem, mire visszaértek. Mondjuk megnéztem volna a tulaj fejét, amikor másodszor is pofára esik... És nálad is minden rendben ment?
Töltöttem magamnak, majd az asztal felett áthajolva koccintásra nyújtottam a poharat.
-A sikeres munkára! Meg együttműködésre, vagy... ha van valami ötleted, akkor hallgatlak. -kortyoltam bele az italba, majd visszaültem a fotelbe, talpoltam én már ma eleget...
-Gordon, szóval nyomozó vagy... Milyen ügyeket szoktál elvállalni? -kérdeztem érdeklődve, miközben kissé szórakozottan a maradék italt kezdtem lötykölni a pohárban.
Valoria Slaydon
Valoria Slaydon
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 110
Hírnév : 4

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Szomb. Jún. 16, 2012 7:28 pm

Figyeltem ruganyos, karcsú testét, ahogy pohárért ment, és a melleit, ahogy a ruha alatt feszültek. Aztán visszatért, és töltött magának. Koccintottunk. A sikeres munkára... És remélem még másra is.
- Talán csak rád. Ügyes voltál.
Hirtelen ennél jobb bók nem ugrott be, de talán ez is megteszi nyitásnak.
Megérintettem a szemem alatti monoklit. Felszisszentem. Nem dagadt be éppen olyan nagyon hatalmasra, de azért kellemes sem volt.
- Volt már fájdalommentesebb melóm is - feleltem - De megérte. Egyébként talán érdekel: sikerült úgy alakítanom az eseményeket, hogy az a barom azt higgye, végig ez volt a célod. Ez neked jó, mert így majd azokon a kölykökön keresztül akar majd megtalálni, akik megvertek minket. De hát ők ugye téged sohasem láttak, és nem is nagyon hinném, hogy megtalálná őket.
A kérdése elgondolkodtatott.
- Hát... Nem nagyon szoktam válogatni. Elvállalok én mindent, amiben jó pénzt látok. Nem mindig törvényeseket. De nem szoktam például senkit sem megölni, vagy gyerekeket rabolni, vagy ilyesmi. Nem erkölcsi megfontolásból, inkább csak semmi kedvem az FBI vagy a helyi zsaruk elől menekülni.
Bár, tettem hozzá gondolatban, a gyerekrablás azért egy kicsit durva az én gyomromnak... És sok vele a cécó is. De tényleg.
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Valoria Slaydon Kedd Jún. 19, 2012 11:09 pm

Gordon feleletére elmosolyodtam. Hmm... Az én melóim ennél többnyire fájdalmasabban szoktak véget érni, mint a mostani.
-Egy kis jég, meg némi kamillás borogatás csodákra képes. Bár gondolom, ezzel nem sok újat mondtam. -kortyolok bele az italba, amíg Gordon a monokliját tapizza.
-Hm? -kaptam fel a fejem, s ahogy a férfi szavait hallgattam, lassan mosolyra húzódott a szám- Na, ez nagyszerű hír, köszönöm! Nem hiányzik egy túlbuzgó kis civil aki új életcélnak azt tűzi ki, hogy engem akar elkapni... Amúgy komolyan, lassan már kezdem megsajnálni szerencsétlent. Egyszer kiraboltam, felbérel egy olyan "megbízható" magánnyomozót, mint te, erre amikor már azt hiszi, hogy nyeregben van, megverik, hazasunnyog, erre meg rádöbben, hogy újra kizsebelték... Ha nem blokkolná a képességemet, úgy ottmaradtam volna, megnézni az arcát...
Amikor Gordon magyarázni kezd a munkájáról, csak kíváncsian figyeltem. Jó, mondjuk azok után, amit ma délután leművelt kint a terepen, elég volt bizonyítéknak, hogy ha az kell, lazán átveri a saját megbízóit is némi pluszpénz reményében... Áh, de az kész volt... Még mindig alig akarom elhinni.
-Hmm... a gyerekrablást még sosem próbáltam, de ha te mondod... -ittam pár kortyot, majd miután az immár üres poharat letettem az asztal szélére, hátra dőltem a fotelben- És mondd csak, Gordon... Az irodád neve Knight és társai nyomozóiroda. Ezek szerint vannak kollégáid is... Mennyire szeretsz csapatban dolgozni?
Valoria Slaydon
Valoria Slaydon
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 110
Hírnév : 4

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Gordon Knight Vas. Jún. 24, 2012 5:28 pm

Elfintorodtam. Kamillás borogatás... Úgy nézek én ki, mint aki kamillateát főzőcskézik otthon a tűzhelyen? De hát végül is csak jót akar.
- Ismerek pár módszert, ja. Nem ez az első monoklim.
A hálálkodására elmosolyodtam. Nem szándékosan intéztem így, mi több, miután megkaptam tőle a pénzem, meg amit még akartam, felőlem akár el is kaphatták, de ha nem így alakul, nem leszek szomorú. Belevaló kiscsaj volt, kár lett volna érte.
- Többnyire megbízható vagyok... De ha az egyik oldalon egy savanyú képű nagydarab bunkó áll, a másikon meg egy szép nő, és ráadásul az áruláson még kereshetek is, akkor jó esély van rá, hogy a szép nőt választom. Ez nem megbízhatatlanság, csak józan paraszti ész. Minek dolgozzam saját magam ellen? De abban igazad van, hogy annak a szerencsétlennek nem ez lett élete legszebb napja. Kicsit sajnálom, de hát ilyen ez a város. Farkastörvények uralkodnak - vigyorogtam.
A következő kérdése meglepett. De azért válaszoltam.
- Csapatban? Te voltál az első csapattársam, mióta leléptem a rendőrségtől. Azért ez az irodám neve, mert így jobban hangzik. Meg hát a helyiség régen a Tall és Társai Biztosító irodája volt, és olcsóbb volt csak két szót lecseréltetni az ajtón.
Tényleg így történt. Mikor megnyitottam az irodát, nem volt túl sok pénzem. És a csórók bizony szeretnek spórolni.
Gordon Knight
Gordon Knight
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 255
Hírnév : 18

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Valoria Slaydon Csüt. Okt. 18, 2012 10:57 pm

-Áh, milyen kedves. Bár igaz, nesze neked józan paraszti ész.
Végül inkább visszavettem kézbe az üres üveget, majd szórakozottan kocogtattam miközben Gordont hallgattam, ám amikor közölte, hogy én voltam az első csapattársa, egyből megállt a pohár a kezeim között.
-Ez most komoly? Hány éves is vagy? 30? 40? 50? Bocs, sosem voltam jó életkorok betippelésében... De ne már, hogy azóta még nem dolgoztál csap... vávávávááááárj! -kerekedtek el a szemeim hirtelen, ahogy leesett a dolog.
-Te korábban RENDŐR voltál?!!!! -pattantam fel a helyemről, mire az üres pohár kiesett a kezemből, én pedig a széttörő üveg hangjára még hátrébb ugrottam legalább egy métert.
Na nesze... így bízzon meg az ember egy jótevőjében, egyből kiderül, hogy zsernyák... Banyek, csak nem... bedőlök itt annak az ezer éves józsaru-rosszzsaru trükknek, bár, itt nem rossz zsaru van hanem idióta üldöző... Ááá, hogy lehettem ennyire idióta...
-Gratulálok, Mr. Knight, ez ügyes trükk volt... -jegyeztem meg cinikusan, majd azon nyomban láthatatlanná is váltam.
Ha tényleg annyira penge telepata, akkor úgy is megtalál, és ráérek később foglalkozni vele, mint problémával... Ha meg csak blöffölt, akkor szabad vagyok!
-Csak tartsd meg a pénzt, úgy is utálok másoknak tartozni. Viszlát! -hallhattam még a hangomat, a szoba másik feléből.
Egy pillanatra 1-2 fiókja is láthatatlanná vált az iratszekrényben, majd már húztam is el a csíkot, egy rakás láthatatlanná tett iratával a kezemben, amilyen gyorsan csak tudtam... Ezeket meg megtartom emlékbe, esetleg jó lesz késő esti olvasmánynak, netalántán gyújtósnak...

//Köszi a játékot, bocsi, hogy ilyen sokáig kellett várni a zárásra Smile Ha szeretnéd visszaszerezni az irataodat akkor meg taláj meg, ha tudsz Razz //
Valoria Slaydon
Valoria Slaydon
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 110
Hírnév : 4

Vissza az elejére Go down

Knight és társai nyomozóiroda Empty Re: Knight és társai nyomozóiroda

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.