Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hústorony

2 posters

Go down

Hústorony Empty Hústorony

Témanyitás by Hústorony Hétf. Aug. 20, 2012 2:57 pm

ADATOK

NÉV: Edgar Beavistock (alias Hústorony)
faj: homo sapiens superior
kor: 29 év
születési hely: New York City

jellem: alapvetően nem keresi a bajt ő végül is, de az tény, hogy soha nem tér ki előle. Van benne egy belső agresszivitás, amivel maga is tisztában van, de igyekszik kezelni, elfojtani, azonban ha nyílt kihívással szembesül, képtelen előle kitérni. Nem ringatja magát a mutáns felsőbbrendűség illúziójába, de azt se fogadja el, hogy korcsnak tartsák, az ilyesminek általában igen rossz vége van. Ha arról van szó, képes kiállni másokért, segíteni a barátait, de nem az az alak, akivel sokan barátkoznának. Meg nagyon kevesen sem. Mióta elvesztette a testvérét, azóta különösen mogorvává, némileg emberkerülővé vált. A becsületét, meg az elveit már rég zálogba csapta egy pofa sörre valóért valamikor, ott is felejtette az ördögnél, de a lelke felett még maga rendelkezik. Bárkivel hajlandó lepaktálni a céljaiért, de valós, érzelmi alapú kötöttséget igen nehezen vállal fel. Hajlamos a brutalitásra, az "előbb ütök, aztán lövök, végül robbantok, utána meg már kitől kérdezzek?" elv megvalósítására, de ezzel együtt sem teljesen ostoba. Igaz nem is egy lángész, de van benne egy tipikus állati ravaszság. Bármire hajlandó, hogy Aya Cainet holtan lássa, opcionálisan előtte minél nagyobb kínok között vergődni is és bárkin átgázol, aki eközben az útjába áll.
személyazonosság: fizikai megjelenése miatt nem képes titkolni

KÜLSŐ: félelmetes figura. Valószínűleg a legnagyobb darab emberek közé tartozik. 221 cm magas és 397 kiló a súlya, ezen paraméterekkel a kocsmákban is legfeljebb csoportosan kötnek bele. Tele van tetoválva, legtöbbjét még a sitten szerezte. Sebhelyek nem tarkítják a testét, mindössze alhasán van egy hosszabb vágás (egy régi balhé nyoma) de egy ideje ilyesmiket nem nagyon szerezhet ugye. Erős csontozata meglátszik vaskos állkapcsán és testéhez képest valahogy kicsinek tűnő koponyáján is. Mint az ennyire hájas emberek általában, ő is szörcsögve, sípolva veszi a levegőt.

KÜLÖNLEGES ISMERTETŐJEL: tejfehérré vált írisze, lilásfeketévé színeződött ajkai, kihegyesedett fogak, négerként feltűnő kiszőkült haja is, ami mire eléri a maximum erejét egyre jobban fakul, míg fakó, teljesen ősz nem lesz.

KÉPESSÉG:
Összesen három lehetséges képesség alakulhat ki Hústoronyban a fejlődése során, amelyek meglehetősen masszív, drabális harcossá teszik, ha lesz ideje ezt megérni. Elsődleges képessége a stabilitás. Ez annyit tesz, hogy amennyiben Hústorony megáll, akkor a lábai alatt lévő talajhoz jóval nagyobb gravitációs erő köti, mint az normális lenne. Persze nem tudja, hogy csinálja, számára ez csak annyit jelent, hogy leviszi a súlypontját. Csak akkor érvényesül, amennyiben a karakter álló helyzetben van, ha elmozog, ezt a képességet képtelen előhívni, még perfect master szinten sem. Nagyon nagy erőhatás kell viszont ahhoz, hogy ilyenkor el tudja lökni vagy emelni a karaktert. Ezen erő elviselésében a másodlagos készsége segít, a fizikai ellenállás. Hústorony iszonytató hájrétegei és bőre átalakult, rendkívül rugalmassá vált, miközben csontjaiban a belső kis csontpálcikák elcsontosodtak, megvastagodtak, majdhogynem törhetetlenek. Emiatt rendkívüli a sérülés ellenállása. Idővel, ahogy fejlődik majd, testének izomszövetei és ízületei is átalakulnak a rendkívüli terheléshez, ami a karakter izomerejének drasztikus növekedéséhez vezetnek és szupererőre tesz majd szert. Lássuk tételesen:
Entered appertice: a stabilitás biztonságos alkalmazásához 20 másodpercre van szüksége, amint létrejön, akkor már akár egy 40 km/h-val haladó autó sem tudja ellökni, ez annyit tesz egyúttal, hogy egy jó fizikai kondíciójú ember is legfeljebb nekifutásból megrúgva hátratántorítani. Telekinetáknak alapsúlya kétszeresét (kb 800 kilót) kell tudniuk emelni, hogy eltépjék a földtől. Átalakult zsírpárnái elég jól megvédik minden tompa ütőfegyvertől, elvezetve azok energiáját, egy baseballütő pl teljesen hatástalan ellene, de mivel a bőre még normális, így egy kés, kard, golyó, stb még azt megsérti, bár erejéből sokat veszít a bőr alatti zsírpárnák miatt. Minden érintés alapú mutáns készség ereje egy szinttel csökken.
Fellow craft: a stabilitás biztonságos alkalmazásához 10 másodpercre van szüksége, amint létrejön egy 70 km/h-val haladó autó még nem képes ellökni, egy emberi kondícióval rendelkező lény pedig sehogyan sem, nekifutásból is le fog pattanni róla. Telekineták számára a súlya háromszorosát (kb 1200 kilót) kell elküzdeniük a levegőbe emeléséhez. Immár a bőre is alkalmazkodik a zsírpárnákhoz, testét már nem hatják meg a közelharci fegyverek, mint mondjuk baseballütő, kés, kard, bikacsök, vipera, stb. Minden érintés alapú mutáns készség ereje két szinttel csökken.
Master mason: a stabilitás elérése azonnalivá válik, akármikor képes alkalmazni. Egy 150 km/h-val haladó autó sem nagyon lökheti már el, a legtöbb erő készségű mutáns sem tudja már eldobni. Telekinetáknak eddigi alapsúlya ötszörösét (kb 2000 kilót) kell leküzdeniük, ha fel akarják emelni. Átalakult teste most már védelmet garantál a kisebb kaliberű lőfegyverek ellen, ráadásul nem lassítja a fájdalomérzet sem, idegvégződései ezt az érzést nem közvetítik. Átalakult izomzata és ízületei döbbenetesen megnövelik fizikális erejét. Képes megemelni (derékmagasság) akár 10 tonnát is, vagy röppályára állítani 2 tonnát. Természetesen csak akkor, ha aktív a stabilitása, különben a puszta súly amit megemel a hátára lökné. Minden érintés alapú mutáns készség ereje még mindig két szinttel csökken ellene.
Secret master: a stabilitás természetesen továbbra is azonnal alkalmazható, amint megáll és egy 250 km/h-val haladó autót is megállít. Megjegyzés a képességéhez: ha a lába alatti földfelület kiszakad a talajból az ütközés hatására, akkor a Hústorony is elborul, hiszen ahhoz kötődik! Telekinetáknak a súlya tízszeresét (kb 4000 kiló) kell leküzdeniük, ha el akarják tépni a talajtól. Súlyosan átalakult teste most már közel sebezhetetlenné teszi, sem közelharci eszközök, sem pisztolyok, de még nagyobb kaliberű lőfegyverek (sörétes puskák, gépkarabélyok, stb) sem tehetnek benne kárt. Izomereje nem változik, az elérte a maximumot. Minden érintés alapú mutáns készség ereje három szintet esik ellene.
Perfect master: minden szempontból a csúcsra ért. Már egy harckocsi sem képes ellökni a karaktert, sportkocsikból meg még nem gyártottak olyan végsebességűt ami erre képes lenne. Telekinetáknak a súlya huszonötszörösét (kb 10000 kilót) kell leküzdeniük, ha fel akarják emelni, általában jobb ilyenkor már az alatta lévő földet kiszakítani valahogy. Átalakult teste akár tüzérségi ágyúk vagy gránátok ellen is kiállja a próbát. (Atomcsapásra nincs tesztelve , de valószínűleg azt már nem bírná el). Ezen a szinten már Rozsomák adamantium pengéi sem vágják a bőrét. (Szeme és nyitott szája mindig sebezhető marad sajnos, ahogy nem áll ellen a tűznek sem, stb). Izomereje a csúcson még mindig természetesen és az érintés alapú mutáns készségek három szinttel gyengébben működnek rajta.

~°~


ELŐTÖRTÉNET:
Elég régen születtem meg, közel harminc évvel ezelőtt. Nagy idő, legalábbis aki a gettóból származik, azoknak szinte matuzsálemi. A legtöbb kölyök, akivel együtt gyerekeskedtem mára már a föld alatt van. Megbicskázták őket valami mocskos sikátor mélyén, esetleg egy utcával arrébb lőtték magukba az utolsó adag kokót. Aranylövés. Gyönyörű halál, csak veszettül undorítóan fest, de hát ez akkor már nem a te gondod, ugye. Én már csak tudom, láttam anyámon, mikor hét voltam. Na de ne rohanjunk ennyire előre.
Szóval itt születtem a Nagy Almában, ami magháztól a héjig rothad és penészes, de kívülről még baromi jól néz ki. Tuti ismered, hisz itt élsz és ennek a városnak elég pár nap, míg bemutatkozik. Apámat senki nem ismerte, anyámat annál többen. Ez van, a gettó mélyén minden árucikk, nők esetében különösen. Tudjátok, hogy van ez, a legősibb foglalkozás nem a barlangrajz-készítés, na. Gyerek meg? Nos, az öreg Wen Li boltjának leárazott gumijai sosem voltak a minőség csúcsa, jobbra meg nem futotta a strici részesedése meg a napi betevő kokain mellett. A bátyámmal, TJ-vel nőttem itt fel és azért megvolt a maga haszna is. Igaz, anyánk nem sokat törődött velünk, de azért megtanultunk alkudozni, meg azt is, aki erősebb, az dönti el, fizet-e valamiért. Amíg meg nem érkezik a prostit futtató strici a haverjaival. Ő a legerősebb. Na persze ezeket se anyámtól tanultam végül is, hanem a kuncsaftjaitól. Ó! Volt rá lehetősé, általában ahhoz is be volt lőve, hogy kiküldjön a szobából, míg rendezte az üzletet. Mentem én magamtól is, mire elég eszem lett hozzá.
A sulit sosem bírtam különösebben, leginkább csak TJ-re számíthattam az életben. De rá mindig. A bátyó nevelt fel igazán. Lepukkant házakban lógtunk, zabáltuk, amit találtunk, ha nem találtunk, akkor elvettük. Nem volt gond. Azt hiszed egy nyolc éves könnyű célpont? Hiba. Korán megtanultuk, hol kell egy rozsdás késsel megvágni valakit, hogy visítson, mint egy disznó. Idővel persze felfigyeltek ránk a bandák is, hamar beilleszkedtünk és magasra is küzdöttük fel magunkat. Ha már egyszer ismertük, hát beszálltunk az üzletbe, csajokat futtattunk, árultunk is ezt-azt kicsiben a srácokkal, néha megcsaptunk pár autót. Akkoriban már egész szépen kezdtem megemberesedni, de ezt nem igazán írtam mutáció számlájára, semmi sem mutatkozott még a képességemből. Kemények voltunk és baromi hülyék. Annyira elhittük, hogy mi vagyunk a legkeményebb faszagyerekek az utcán, ami már egészségtelen. Figyelmet vonz. Idővel valaki hajlandó lesz fizetni a fejekért, akik a nagyok játékába ártották magukat. Kölykök voltunk, akik messze nagyobbat akartak harapni annál, amire képesek is. Persze erről dunsztunk sem volt, míg meg nem jelent a búvóhelyünkön az a csaj...
Laza hét éve már, de úgy emlékszem kb, mintha tegnap lett volna. Alacsony volt, inas és unott. Azt hittem először, be akar állni a csajok közé. A kinti őr is azt hihette, mert simán beengedte az épületbe. Körbe nézett, majd haláli lazán közölte TJ-vel, hogy szeretné kinyiffantani. Kiröhögtük. Először... De csak addig, míg össze nem szűkültek a szemei kissé, mire a lábaitól kiindulva egy kellemes kis rengés remegtette meg az épületet. A röhögés abba maradt. TJ intett nekem a fejével, mire lerohantam a rüfkét. Veszett gyors volt, úgyhogy elszáguldottam mellette, vállal a falnak. Piszokul fájt... Megint rohamoztam, megint kitért, megint felkenődtem a falra. Harmadszorra, ahogy elmozdult, utána kaptam és megragadtam a lábát. Innen nyert ügyem... lett volna. Hülye punkok, akik nem bírják normálisan bekötve hordani a bakancsukat. Naná, hogy simán kihúzta a lábát belőle, még vigyorgott is, leginkább talán a képemen, ahogy a kezemben maradt csukáját bámulva próbáltam összerakni magamban az eseményeket. Aztán megint összeszűkültek a szemei, ez alkalommal felém meredve. Bután néztem rá, ez a kis rengés semmiképpen sem elég, hogy engem feldöntsön, mi a francot akar ezzel?! Mutató ujjával a fejem fölé mutatott. Ösztönösen követtem tekintetemmel a mozdulatát. És a filmszakadás előtt az utolsó emlékképem az arcom felé száguldó bowling golyó volt, amit a rengés megindított a polc tetején...
...Mire magamhoz tértem a banda tagjai nagyobb részt nem voltak sehol. Naná, mikor az izomembert kiütötte a kiscsaj elszeleltek a francba! Gyáva patkányok... TJ-t a csatornában találtam meg. Halott volt, a kis ribanc betartotta az ígéretét. Ha minden igaz üvöltöttem, meg szétvertem pár szemetes konténert. TJ nevelt fel szinte, nem csak a testvérem volt, az apám, a legjobb barátom, minden egy személyben. Az a rothadt kis qrva megölte a testvérem!! Nehezen nyugodtam le, de utána sem voltam előrébb. Meg sem tudtam mozdulni a fal mellől, egyszerűen a földbe gyökerezett a lábam. Majdnem negyed órányi küszködés és szenvedés kellett, mire rájöttem, hogy a francba tudok innen tovább lépni, de sikerült végül. Nagy nehezen. Sejtettem már, hogy nincs minden rendben velem, de akkor ezzel nem bírtam foglalkozni. Csak TJ üveges tekintetét láttam magam előtt. Mocskos kis ribanc! Ha a kezembe kerül, szétszaggatom!
De hát azt se tudtam hol keressem, a bandának meg annyi volt. Nem kerestem őket és ez az egy a szerencséjük. Azok a szemetek magára hagyták TJ-t... hányni tudtam volna tőlük. Rakodó lettem a dokkok környékén meg illegális utcai bunyós. Pénzt és híreket vadásztam. Előbbi jött, utóbbiból semmi. Az a csaj nem volt akkora number 1 akkoriban, hogy bármi eljusson hozzám. Viszont éjszakai bunyósként persze hamar rájöttem, kicsit más lehetek, mint az átlagemberek...
Egyszer-kétszer vállaltam persze pár izommelót is az utcán. Behajtás, ilyesmi. Egy alkalommal kicsit megvertem egy dealert, de sajnos a zsaruk is akkor jöttek érte. Be is varrtak súlyos testi sértésért, a bíróságtól öt évet kaptam. Várt egy új élet zárt ajtók mögött...
A sitt kemény világ, de azért nem kell tőle nagyon bekulálni. Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom. Persze ott is működtek a kisebb-nagyobb klikkek. Ha tudták volna, hogy mutáns vagyok, nem oda visznek persze, de hát dunsztjuk sem volt, nekem is alig. A szimpla börtönökben még mindig megy a régi rendszer. Feketék, fehérek meg mexikóiak. Én persze automatikusan kerültem a négerek csapatába és miután pár állkapcsot átrendeztem egy kicsit a fehérek csapatából, már be is fogadott a közösség. Utána ott is szájba vertem az elsőt, aki az én szép szűz seggemet nézte ki magának a zuhanyzóba és simán átment a dolog üdülésbe. Nem csesztetett senki, max az őrök, de az se volt vészes. Hamar kiderült, a bunyót űzik a sitten is, hát beszálltam a buliba. Az egyik legjobb voltam, kevesen értek fel hozzám, érthető okokból, elvégre csak mutáns vagyok, vagy mi. Rajtam kívül csak Sergej volt nagyon kemény, egy orosz kick-boxos. Na persze ő a fehérek csapatában volt. A néger oldal bandavezére, amikor összeengedtek vele, elsuttogta nekem, hogy tudja ki ölte meg a tesómat. Totál ledöbbentem, végre egy lehetőség. Alig tudtam a bunyóra koncentrálni, pedig az a szökött moszkvai iszonyú jó volt. Borzalmasan! Kétszer padlóztam. Másodiknál beszólt a főnökünk, Snake, hogy nagyobb összeget tett rám. Ha lecsapom az oroszt és nyer, akkor elmondja a csaj nevét. Na, akkor elmentek otthonról nálam is. Valami olyan őserő robbant bennem, amit sem az előtt, sem azóta nem éreztem, bár egyesek szerint idővel állandó lesz, most csak a legkülönlegesebb helyzetek hozhatják elő. Az akkor az volt. Visszamentem a ringbe és földhöz vágtam az oroszt, majd egyszerűen letéptem a jobb lábát tőből és a saját végtagjával vertem szilánkokra a koponyáját. Na az a csend leírhatatlan volt. Eltussolták persze az ügyet, mert ezekben a bunyókban mindenki benne volt, a fegyenc vezérektől az őrökön át a diriig mindenki. Titokban árulták róla a dvd-ket, vagy ilyesmi, nem tudom. Mindenesetre átszállítottak egy mutánsok számára készült fegyházba. Ott húztam le a maradék két évemet.
Miután szabadultam, megkerestem Snaket. Ő már kinn volt egy ideje, most behajtottam a tartozásom. Nem vitázott, nem engedte rám a pincsijeit. Látta, hogy végezte az orosz, elég is volt neki. Megdobott egy névvel. Aya Caine. Na meg szerzett melót a dokkok környékén, mint régi cimborának. Ha úgy adódik, verekedhetek is a klubjában némi mellékesért. De most ideje lassan a névhez címet is párosítanom és végre talán lesz olyan hét, amikor nem kísért legkomiszabb álmaimban a bátyám üveges tekintete. TJ! Nem felejtettem el semmit, utánad küldöm azt a cafkát!

~°~


FOGLALKOZÁSA: kikötői dokkmunkás, rakodó, időnként illegális viador

SZAKÉRTELMEI:
- Utcai harc, volt ideje belejönni a börtönben, vagyis elég jó
- Tud kocsit/motort vezetni, ha szükséges, bár nem egy versenypilóta
- Alapszintű számítástechnikai ismeretek
- Beszéli a spanyolt
- Megvannak az utcán való túléléshez szükséges ismeretei

ESZKÖZÖK, FELSZERELÉSEK:
Van egy viharvert terepjárója, ruházata, valahol a gettóban egy patkánylyuk, ahol elalhat, kb 1000 $ megtakarított pénze.

~°~


MINTAJÁTÉK:
Nagyon muszáj? Embarassed
Hústorony
Hústorony
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York City - Dokkok

Vissza az elejére Go down

Hústorony Empty Re: Hústorony

Témanyitás by Sarah Wilchok Hétf. Aug. 20, 2012 3:18 pm

Előtörténet mintajátékként is elfogadva, így nem muszáj, főleg neked nem! Very Happy Azt hiszem innentől csak jó kergetőzést kívánok az oldalon! Very Happy Azért a berendezésre és az épületekre tessék vigyázni! Very Happy
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.