Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ötletek, tanácsok

+9
Gregory S. Severald
Hugh Hagwood
Midnight
Ratna Nayar
Szellem
Cristopher W. Somerset
Alexis
Electro
Cerebro
13 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Ötletek, tanácsok Empty Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cerebro Hétf. Júl. 04, 2011 6:53 pm

Ha bármilyen hasznos ötlet vagy tanács kikívánkozik belőled, nem kell visszatartani, és hacsak nem 100 évre titkosított, ide beírhatod, megfontoljuk!
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Electro Szomb. Aug. 06, 2011 11:04 pm

*bepofátlankodik elsőként véleményt nyilvánítani*
ad0. Az illető amíg nem prezentál egy legalább ilyen jó oldalt, a helyében én ki sem nyitnám a számat. Mást ej de könnyű leszólni, főleg ha még ilyet sem tudunk, csak okoskodni. -.-
ad1. A skin-nel nekem is bajom volt ugyan kezdetben, itt-ott átüt(ött) kissé szerintem a háttér... most már elképzelhetetlenül az oldalhoz tartozik szerintem. Megszoktam na... és SZERETEM! Razz Ez van, akinek nem tetszik, ne nézze. Wink
ad2. Ezzel kapcsolatban, megoldás lehet szerintem az, ha egy ún. Comments részt is beraksz a profilba, amit bárki bármilyen rövid, önmegvalósító szöveggel, animációval, stb. kitölthet. Ez a hozzászólásoknál is látszódhatna. Máshol láttam már, nekem is van ilyen kis animált képem ott és jó dolog szerintem. Wink Infóhiányhoz nem tudok hozzászólni igazán, nekem nincs ilyesfajta hiányérzetem. Wink
ad3. Ott az aláírás, avatar kép feltöltésének lehetősége. Nem kell agyoncicomázni egy oldalt szerintem. Főleg, ha dohtml-t nem bír el. Ez egy ilyen kiszolgálórendszer, nem a kinézetre megy rá. Szerintem ez nem is baj. Itt úgy is a belbecs a lényeg, nem?!
ad4. A csoportbővítésre nem feltétlen van egyenlőre szerintem szükség. Csak majd akkor, ha az Előtörténetben is jelent ez majd valamiféle külön jelzést és már olyan sok regisztrált lesz, hogy megéri a szétválasztás. Wink Nekem a következő ötleteim vannak ezzel kapcsolatban: Diák, Tanár, X-men, Mutáns Testvériség, Mutáns (értelemszerűen ez lenne a független), Ember.
*ahol bejött, ott távozik is, a cetlijét a hűtő falára ragasztja*
Electro
Electro
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Alexis Vas. Aug. 07, 2011 6:33 pm

//A privátban: szemet nem ütünk, csak szúrunk, ütni szöget szoktunk a fejekbe. Wink //

Külső: Az oldal mutatós, jól olvasható. Az off részleget felvinném az infopanelhez, így jobban elkülönülne a játéktér a "minden mástól". A karakterek részlegben elrejteném az altémákat. Ritkán olvasottak, plusz egy kattintás nem nagy ügy, viszont többet kell miattuk minden betöltésnél scrollozni, hogy elérjük a játékteret.

Profil: a képhez szöveg nekem személy szerint nem hiányzik, bőven elég a sima aláírás. Az sem zavarna, ha lenne, egyre megy.

Karakternév színezés: Ha a játék fókusza marad a mutáns vs. emberiség konfliktusnál, akkor valóban lehet értelme az ebben a háborúban résztvevő feleket a színekkel is elkülöníteni. Akkor lesz majd zavaró, ha más képregény adaptációkat (pókember, vasember, fantasztikus négyes és a többi hasonló film) akarna a staff kanonizálni, mert az ottani szereplőknek nincs annyi közük a mutánsproblémákhoz.

A végére hagytam a legfontosabbat, a chatet. Nem ismerem a lehetőségeket, de a jelenlegi több szempontból sem megfelelő szerintem. Ha lehetne a régi oldaléhoz hasonlót használni, annak örülnék. Rolling Eyes
Alexis
Alexis
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 116
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cerebro Vas. Aug. 07, 2011 6:42 pm

//Az elírást én is észrevettem, és máshol is volt még Wink //

Az első két tippet szerintem megfogadom, mert már nekem is eszembe jutott, hogy az alfórumok elférnek fórumon belül is, és az OFF-topik is olyan zabigyerek odalent. Very Happy

Ja, és a chat: nem igazán tudok vele mit kezdeni jelenleg, de utána fogok nézni, hogy van-e bármilyen mód a váltásra. Smile
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Csüt. Szept. 15, 2011 2:12 pm

Javasolnám, hogy karakteralkotásnál a Sablonba kerüljön be a karakter neme! Akadhat olyan avatar, ahol nem egyértelmű a külső leírás alapján, se az avatar alapján, hogy az adott karakter milyen nemű. Smile
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cerebro Csüt. Szept. 15, 2011 4:08 pm

Lehet abban igazság, amit írsz, de az avatarokat is ellenőrzés alá vonjuk az előtörténettel együtt, így ha a fent említett eset felmerülne, akkor a nem kérdését mindenképp tisztáznánk.
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Csüt. Szept. 15, 2011 4:14 pm

Nekem ez egy engedélyezett karakter/avatar, Alexis kapcsán merült fel. Szerencsére volt, aki kiigazított. Smile
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Hétf. Szept. 19, 2011 1:57 pm

Elnézést a floodért, csak pont megint nekem jutott a lehetőség, hogy okoskodjak. Smile

Úgy vélem, érdemes lenne facebook oldalt csinálni a fórumnak. Azt aztán lehet "Like"-olni, illetve onnan linken keresztül ide tudnak találni az emberek. Amennyiben persze nincs kifogása a vezetőségnek az eseteleges több játékos ellen. Very Happy
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Szellem Hétf. Szept. 19, 2011 7:23 pm

Halihó! Smile

Szeretnénk kérni egy Magyarországot, és ha van rá mód, szerintem poén lenne, ha ez a helyszín is létezne ott:

http://www.atlantisbiliard.hu/new/site/index.php?f=1&p=1

Ami ugye arról híres, hogy 9 mutáns egyszer betette oda a lábát, és felfordulást csináltak a teraszon Wink
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Csüt. Feb. 02, 2012 1:32 pm

Üdvözletem!

Eszembe jutott, hogy esetleg érdemes lenne növelni a szintek reagszám-korlátait. Tudom, hogy második legtöbb reaggal rendelkezőként tán könnyen beszélek, azonban pont saját karakterem kapcsán tapasztaltam: mikor elérte a 4. majd az 5. szintet, még nem éreztem úgy, hogy valóban áll annyi tapasztalat a háta mögött, amivel ilyen tudásszintre érne. Most már így túl a 800. reagon azért jobb a helyzet, de 500 reag után (talán az volt az 5. szint, nem emlékszem biztosan) még másként láttam. Smile

Főleg, hogy a szintek leírásai alapján az 5. szint az, ahol már emlegethetjük Professzor Xavier és Magneto neveit is.

Persze ez egy szubjektív kérdéskör. Ki mit gondol erről?
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Ratna Nayar Csüt. Feb. 02, 2012 1:45 pm

Hali!

Cris ötletét én is támogatom, szinte semmi perc alatt összejön az az 50-100 reag, pláne, hogy párhuzamosan több helyen is lehet játszani egy karakterrel. Amúgy nálam is hasonló volt a helyzet, mindig kb. 1-2 szint lemaradással írtam meg/játszottam ki a képességfejlesztéseket, a 4. szint fejlesztését meg csak mostanában kezdem kijátszani, pedig már én is jópár reaggal átléptem az 5. szint határát... Smile

Egyéb megjegyzés... Mostanában egész sokan játszunk, egész jól felpörgött az oldal, viszont ahogy észrevettem, elég gyakran felmerülő probléma, hogy "hol játsszunk", melyik topic a szabad? És egyre gyakoribb az is, hogy 2 "aktív" játék folyik egyszerre ugyanazon a helyen, helyhiány miatt. Ami részben érthető, de elég nehéz így követni az adott játékot. Ezzel kapcsolatban egy olyan kérdésem lenne, hogy esetleg lehetne több "semleges" területet "indítani" az egyes városrészekbe? Pl. plusz 1-2 park, utca, tér, vagy hasonló, ahogy láttam, talán ezek a legnépszerűbbek és még egész kreatívan ki is lehet játszani (gondolok itt arra, hogy a sétán, beszélgetésen, sporton, zenélésen, üldözésen, harcon kívül akár valami üzletet is ki lehet játszani, ha épp arra van szükség). Meg ha már itt tartunk, szerintem a sulikertbe is simán elférne 1-2 plusz helyszín, ahogy néztem, azok is eléggé népszerűek. Erre régebben már adtam is pár ötletet Szellemnek (pavilon, kerti tó/díszmedence meg hasonlók). Egyébként ha van rá igény, akkor szívesen agyalok hasonló helyszíneken, akár képeket is keresek hozzá, aztán majd a helyszín-igénylőben összegyűjtöm, vagy mást nem pm-ben elküldöm őket.
Persze csak ha a többiek is hasonló véleményen vannak... Very Happy Ha másokat nem zavar, hogy több játék fut egy helyen, akkor nem szóltam. Többiek?
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cerebro Csüt. Feb. 02, 2012 1:48 pm

A HSZ-szám újraszámolásán már dolgoztam egyszer, csak akkor feledésbe merült, viszont akkor újra megnézegetem a kis titkos számrendszeremet.

A helyszínekkel kapcsolatban felmerült, hogy kiterjesztjük a játékot New York határain kívülre, de nem igazán tudtunk dűlőre jutni, hogy:

a) legyen még egy város new yorki kidolgozottsággal az USA-ban/USA-n kívül
b) a városi játékteret New York határain kívül, New Jersey városrészei felé terjesszük-e ki.

Ha esetleg ezzel kapcsolatban van valami jó meglátásotok, akkor az is jöhet, ahogy a helyszínigénylés is!
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Midnight Csüt. Feb. 02, 2012 1:50 pm

Ez bonyolult kérdés privát véleményem szerint Chris.

Először én is sokat panaszkodtam a reaghatárok miatt, hogy lényegében egy hónap alatt, ha az ember időt szán a játékra, főleg egy karakterrel, akkor simán maxolja magát nevetve. (Egyébként azt hiszem olyan 250 körül van a max szint, Adam alig van 300 felett, de már régen maxos).

Viszont!

A játék kezdeti szakaszában a képességek szinte csak színesítő elemet jelentenek, akik nagy, heroikus küzdelmeket (lásd a filmek, képregények, rajzfilmsorozat, miegyéb) akarnak játszani, azoknak csak a dögunalom időszaka, szívják a fogukat, hogy nem lehet szép látványos csatákat vívni, stb. Ráadásul visszamenőleg átvariálni már borzasztó nehéz lenne, sok vitát vetne fel, stb.

Mondjuk, hogy a rendszer belövése szerintem sem volt jó, nagyon alacsonyra lettek téve a mércék. De most már nem lenne értelme ezen változtatni, több nehézséget jelentene halál feleslegesen, mint eddig.

Még valami:
Attól, hogy a kép alatt az van, hogy pl secret master, senki nem tiltja, hogy te magad úgy érezd, hogy te biza ennyi tapasztalattal max fellow craft vagy és eszerint játszd ki a karaktered. Akiknek szerepjátékosan problematik, azok tegyék szerintem ezt. A rendszer hiteltelen, de felhasználó barát úgymond, márpedig teljesen életszerű úgyse lesz soha semmi ilyesmi, ezen ne pörögjünk Smile

Uff! Én beszéltem Smile
Midnight
Midnight
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 64
Hírnév : 7

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cerebro Csüt. Feb. 02, 2012 1:54 pm

Valóban van abban is igazság, amit Midnight ír. Nem szabad elfelejteni, hogy a szintek csupán iránymutatást adnak egy esetleges új játékosnak, hogy a vele szemben álló talán tapasztaltabb játékos, ami ugye az ő szempontjából lehet jó és rossz egyaránt.

Nem véletlen a szintek elnevezése is: sokkal inkább arra akartam utalni a nevek változásával, hogy a magas szinten álló játékos mélyen beleásta már magát a játékba, tapasztalt, és ha minden jól megy, akkor korrekt, jó játékos.

Ha azt akartam volna, hogy minden a szinteken múljon, akkor 5 helyett 10 szintet jelöltem volna meg, és éjjel-nappal olvasnám mindenki posztjait, hogy ki-hogyan játszotta ki a képességét a megengedettek alapján. (Na ezt nem fogom csinálni... Very Happy)
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Midnight Csüt. Feb. 02, 2012 2:03 pm

Ratna helyszínes hozzászólásához annyit mondanék:
Engem nem zavar a dolog, simán bepofátlankodom bárhová, akár kalandhelyszínre is XD
De ettől függetlenül mondanám, hogy egyetértek azzal, hogy általános helyszínekből lehetne több igen. Minden negyedbe bedobni egy éttermet/fagyizót/kávézót/stb meg 2 utcát nem lenne nagy kaland. Ekkor is lennének még párhuzamos játékok, de azért kezelhetőbb mértékben talán. A suli pedig mindenképpen elbír még néhány helyszínt, lévén nagyon sok karakter kötődik hozzá.

Szintekhez:
Vegyétek a fejemet, de egy valami talán megoldás lenne:
Beiktatni egy 6. szintet. Ez lenne a Magneto, prof Xavier és hasonlók ereje. A Master Mason és a Secret Master között úgyis nagy ugrás van. Kicsit mindenki visszavenne a Secret Master és Perfect Master erejéből és kész is. Vagy egyszerűen ha a perfectek beleegyeznek annak az egy szintnek a határát feltolni. De azt akkor viszont nagyon!!! Tényleg marha komoly munka legyen. 4-es szinten már mindenkinek kielégítheti a karija minden vágyálmát, olyan látványos kommandozást lehet vele csinálni mint állat. De az 5-ös szint az legyen vérrel-verejtékkel, kb 1500 hsz-nél.
Tulajdonképpen ha abból indulok ki amit ismerek (képregény, rajzfilm) még hiteles is. A kölkök jó része mobil tüzérségi üteg elég fiatalon, vagyis kb a 4-es szintet gyorsan elérték, de a maxosok már idősebb karakterek, akik iszonyú sokat izzadhattak azért... Vélemény?
Midnight
Midnight
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 64
Hírnév : 7

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Ratna Nayar Csüt. Feb. 02, 2012 2:05 pm

Igazat adok Midnightnak is, a szintlépésről pedig újra visszakanyarodva a településépítészet felé...:
Mivel a legtöbb karakter New York-ban él, így szerintem a városbővítés szerencsésebb lenne. Vegyük például a xavieres diákokat, nem hiszem, hogy egy-egy küldetésen, nyaraláson kívül túl gyakran ruccannának ki valahová, a városba viszont már annál nagyobb eséllyel... Smile Szóval ha választani kell, akkor inkább New Jersey, az közelebb van, bár attól függetlenül én még a meglévő városrészek bővítését is díjaznám Very Happy
Ha más város kell, valami kaland kapcsán, azt meg eddig is jelezték az érintettek, szóval szerintem felesleges ilyen részletességgel mást várost is kidolgozni. Már csak azért se, mert úgy fenn áll a veszélye, hogy "két részre szakad" a játéktér... Ami nem feltétlen rossz, legalább kevésbé lenne Barátok közt feelingje a dolognak, hogy mindenki ismer mindenkit. Viszont mindenki keresné az indokokat, hogy miért akar oda menni... Ha már egy frpg oldalról van szó, egy város a "gócpont" ahol vannak jók is, gonoszak is, szerintem kár lenne ezt megbontani.

És vissza a képességhez... Én ezt a 6. szintes dolgot jobban preferálnám, akkor már inkább ezt rakjuk 1500 hsz környékére, a meglévő 5-öt szerintem már ne bolygassuk. Very Happy
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Midnight Csüt. Feb. 02, 2012 2:12 pm

Ratnával abban viszont maximálisan egyetértek, hogy nem annyira a külföldi helyszínek a lényegesek. Van már így is pár, max még a 3-4 legfontosabb állam fővárosát megnyitod azt csókolom, de akár úgyis lehetne, hogy ezeken kívül egyetlenegy "Nagyvilágban" opció, itt az utolsó kis korallzátony tetőtől kezdve, amiből annyi látszik, ki hogy lábujjhegyen kell rajta állnod egészen mittomén Berlinig bármi eljátszható. 1-2 használatért felesleges leképezni a nagyvilágot. Viszont New Yorkot, az Intézetet meg erősebben teletolni minden jóval, érdemesebb, hiszen való igaz, hogy nem minden karakternek van olyan zsebpénze mint Gregnek, hogy oda ugrik el egyet, ahová nem szégyell Very Happy
Midnight
Midnight
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 64
Hírnév : 7

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Csüt. Feb. 02, 2012 2:16 pm

Szintek kapcsán abszolút egyetértek, néhány plusz semleges helyszín jól jönne.

A szintek kapcsán mindegyik megoldás tetszik. Akár az, hogy visszaveszünk a Secret Master képességekből (bevallom, én amúgy is terveztem némi korlátozást utólag beiktatni a 4. szintű képességhez Cris-nél), és lesz 6. szint Omega Mutant néven ( legfeljebb az oldalon nem előre elrendeltetett a képregénnyel szemben, hogy valakiből lehet-e Omega Mutáns).
Emellett az is szimpatikus számomra, hogy jó messzire eltoljuk az 5. szint elérését. Mindegyik támogatható szerintem.

Ugyanakkor, ha már szóba került a szintek neve: Volt szó róla, hogy magyar az oldal, és lehetőleg magyarul írjunk. Ez egy érdekes kérdéskör, mert sok becenév is angol az oldalon. Én mondjuk ha angolul írnék 1-1 mondatot (mert teszem azt, úgy épp hangzatos, "filmes hatású"), hozzá csapok egy fordítást, ez nem gond.
Viszont a szintek neveit szerintem simán át lehetne nevezni valami magyar megfelelőre. Akár csoportonként, ami külön hangulatossá tenné ezeket a címeket. Teszem azt, semleges bandában: Zöldfülűtől a Rettenthetetlenig (bocs, Mel Smile), vagy testvériségnél Újszülöttől a Fivéren/Nővéren át egészen a "Nagytestvérig" (nem, nem szeretem a valóság showkat, csak ötletelek).
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Szellem Csüt. Feb. 02, 2012 2:30 pm

1500 hsz? Adj még egy hónapot! Very Happy
Komolyra fordítva a szót, ha jól emlékszem 25 reag kellett eleinte az első szint eléréséhez, és az tényleg kevés volt, ami viszont az 50-et illeti, szerintem pont ideális. Nyilván akad olyan játékos, aki röhögve kimaxolja a karakterét, viszont akadnak olyan játékosaink is, akik hónapok óta játszanak, és még a második szintet sem érték el (sőt, az oldal létrejötte óta itt nyomolók közül sem Perfect master mindenki). A lényeg, hogy a dolog relatív, aki 25 hsz-t ír naponta, úgyis gyorsabban ér a szamárlétra tetejére, mint lassabb társaik, ám ezzel pont nem ér semmit, hisz mint főadminunk is leírta a szabályzatban valahol, nem a hozzászólások számán múlik, hogy ki mennyire jó játékos(mondja ezt az, akinek a legtöbb van, Yay!), szóval, véleményem szerint jó úgy, ahogy van, legalább a pályakezdőknek jut némi sikerélmény már az elején Smile

A helyszíneken dolgozunk folyamatosan egyébként, és okés, lesz még pár semleges helyszín. Fagyizó eddig valamiért nem jutott eszembe, pedig említettem párszor, hogy oda sosem viszlek titeket Wink
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Midnight Csüt. Feb. 02, 2012 2:32 pm

Sőt még én feldobnám a kreditrendszer kérdését is.
Múltkor ez így konkrétan elhangzott a chaten:
- Vegyél egy szamurájkardot, 0 kreditért a tiéd.
- Jelentkezzen az, aki nem tud minden értelmes dolgot megvenni onnan... 3 példányban!
És ez még igaz is jelenleg. Mivel relatíve kevesen akarnak harckocsit és magánszigetet venni, ami mondjuk rothadt drága, az adamantium csontozat meg egyrészt hülyén nézne ki minden karakternél, másrészt meg ki se bírnák a nem önregenerációsok, szóval lehetne már másra is költeni, mint sima felszerelésre. Főleg, hogy hülyén néz ki, hogy elindít az ember egy milliomos tőzsdecápát mondjuk, de egy nyomorú garzonlakást nem vehet meg, mert nincs rá keret XD

Mire gondolok?
Lehessen apróságokkal és DRÁGÁN!!! erősebbé tenni a képességeket. Példa (bocsi, olyan karikat használok a példában, akiknek ismerem a képességét):
Parázsléptű 3-as szinttől kezdve 3. képességként teleportál. Nem nagy kaland, inkább csak színesítő, önmagát átdobja a látótere egy más pontjára. Mondjuk erősíthesse meg kreditből úgy, hogy pl magával ránthat max 1 személyt is. Költség? 500 kredit körül. Minimum.

Vagy éppen a képességekből extra és nehéz, de hasznos dolgokat összerakni. Nézzük példával:
Sean telepata és még képes tárgyakat is mozgatni. Beszerez egy szamurájkardot és az elméjével mozgatva, magától 30 méterre beáll vele vívni. Jó, oké, de ez finoman fogalmazva nem olyan dolog, ami csettintésre jön a képességéből, azért azt tanulni kell, főleg ha össze akarja hangolni a gondolatolvasásával is, hogy hatékonyabb legyen. Megalkotja mondjuk a:
Telepatikus kardfogatás harci stílust, vesz ingyen és bérmentve egy katanát, majd elkezd gyakorolni vele. És mondjuk ha letesz 500-700 kredit körül, akkor valóban egy pszionikus vívómester lesz. Akár később újabb kemény kreditekért kifizetheti 2 pengés vívásra is, stb.

Harmadrészt: irány az iskola. Meg akarod tanulni az elektronikus hadviselést, hogy poloskákat helyezz a Magneto gatyájába? Semmi gond, fizesd ki a szakértelmedet! Vagy éppen mittomén első osztályú masszőr akarsz lenni, hogy bevágódj az X lányoknál? Non problemo, csak tanuld ki, kemény valutáért. 100 - 600 kredit közt lehetne tanulni új szakértelmet.

Végül egy opció a kezdő játékosok segítségére. Életedben először kalandozol és hibát hibára halmozva játszol, nem tudtál még felpörögni, a karaktered pedig most dobták be valami nagyon kellemetlen katonai labor alatti tömlöcbe és 3 hete sírsz a klav felett de nem tudod, hogyan szabadulj? Nos, erre lehetne egy bármikor felhasználható amolyan Deus Ex Machina (Istenek a gépezetben), amit ha tényleg ötleted sincs a kalandban mit alkoss, akkor ellőhetsz. A mesélő pedig megkutyulja a sors szálait és hirtelen kapsz egy jó lehetőséget a bajból való kimászásra. (200 kredit körül, hisz kezdőknek szól, de csak egyszer vásárolható).

A fenti árakkal látszik, hogy nem lehetne 2 hetente extrát vásárolni... De lenne értelme a krediteknek. A tényleges vagyon bemutatására (tárgyvásárlás) úgysem igazán jó, faramuci így. Lehessen belőle ilyen bónuszokat vásárolni szerintem. Vélemény?
Midnight
Midnight
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 64
Hírnév : 7

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Csüt. Feb. 02, 2012 2:38 pm

Nyilván részletesebb kidolgozást kíván, de szerintem ötletes, és szívesen segédkezek a rendszer összerakásában is. Smile
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cerebro Csüt. Feb. 02, 2012 3:12 pm

A városbővítéssel kapcsolatban nekem is ezek a "problémák" jutottak eszembe, mert bár tényleg kalandos lenne még egy nagyváros, de kérdéses, hogy ki indítana ott karaktert, ha mindenki New York környékén lakik. Azt hiszem, hogy ez a kérdés el is dőlt azzal, hogy továbbra is kérhettek fagyizókat, frissítésnek pedig az egybenőtt New Jersey-i kisvárosokat használjuk majd fel. (Tekintve, hogy ha nem lennének közigazgatási és joghatósági határok, akkor egy városnak is tekinthetnénk őket...)

A szintlépésekkel tényleg az a helyzet, amit Szellem is ír, hogy valakinek kényelmesebb a fennálló számozás, mert lassabban halad, így nekik kijár a játékélményből, hogy ne 250 hozzászólásonként változzon meg a rangjuk.

A hatodik szint elképzelése tarthatóbb, aztán lehet szorgosan írni.

~ ° ~

Kreditrendszert eleve nem akartam a játékba, mert nem a legkedvesebb elfoglaltság kredit-adatlapokat ellenőrizgetni. Szerintem pontosan látszik is az eredményen, hogy egy gyorsan összedobott, komolyságot mellőző árlista a mostani, főleg, hogy nem számoltam azzal, hogy kimagasló különbségek lesznek a megszerzett kreditek között.

Ezért csak támogatni tudom a Midnight által felvázolt opciót, és ezzel mondjuk fel is kérnélek, hogy akár Cris-el egyetemben, akár külön-külön készítsetek az oldalnak egy új kreditrendszert. Egy kikötésem azért lenne, mégpedig hogy vegyétek figyelembe, hogy alapvetően már alacsonyabb szinten is legyen valami értelmes a listán, magasabb szinten pedig legyen miért gyűjtögetni.

Remélem nem gond, ha rátok hárul ez a feladat, mert én tényleg rossz vagyok az ilyen rendszerépítésben. Very Happy
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Midnight Csüt. Feb. 02, 2012 3:39 pm

Hát én sem vagyok aduász, főleg hogy nem nagyon lehet egy teljes listát készíteni, mittomén több embert teleportálni 200 kredit/fő, "100 fokot hevíteni a cuccokon 300 kredit, stb hiszen nem lehet lefedni a teljes mutáns skálát, így csak inkább tipus dolgokat megadni és példákat, de ezzel megpróbálkozom. Összeütök valami szerintem reálisat, átvitatom Chrissel pm meg lelkesen mutogatni fogom az összes skype listámon fent lévő emberkének és ha valami értelmesnek látszó kijön belőle, akkor azt majd elküldjük neked Smile
Midnight
Midnight
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 64
Hírnév : 7

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Csüt. Feb. 02, 2012 3:43 pm

Tény, hogy nem lehet mindent lefedni, de az "előny-fokozatokra" van egy - szerintem - egész jó ötletem. Smile

És íme, hadba indulunk, amint egy kaotikus világba szabályokat próbálunk létre hívni! Kiáltsuk együtt égnek szent jelszavunk: Palacsinta! Very Happy
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Hugh Hagwood Pént. Feb. 03, 2012 12:07 am

Én is hozzászólok így, hogy megszületett a döntés, és már nin sok értelme. Smile
Szóval én Darren karakteremmel sokáig úgy játszottam, hogy azt hittem, száz reagonként van szintlépés (valami harmadik szinten jöttem rá, hogy már mindjárt ötös leszek). Ez egyrészről nyilván az én gyengeségem és oda nem figyelésem, másrészről pedig egy értelmes, könnyen megjegyezhető és szerintem tartható rendszer lenne. 0-100 első szint, 100-200 második szint, és így tovább. És akkor mondjuk harmadik képességet ezen felül csak az emlegetett kreditekért lehetne venni, mondjuk. Tudom, hogy egy kicsit túl egyszerűsítem, de nekem ez ugrott be.

Amiről viszont úgy láttam, hogy nem esett szó, hogy mi lesz, ha elkészül az új rendszer. Teszem azt, itt van nekem Hugh karakterem, és ha mondjuk emelkedik a szintek határa, akkor ő visszacsúszik kettesre hármasról, vagy a karakterek megtarthatják, amit addig elértek?
Hugh Hagwood
Hugh Hagwood
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 276
Hírnév : 2

Vissza az elejére Go down

Ötletek, tanácsok Empty Re: Ötletek, tanácsok

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.