Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lombardi's Pizza

+9
Vidám Bagoly
Jessyca Camilo
Tibutty Tamity
Tess D. Thorne
Ingrid Kikki Mora
Alfred/Chloe Helmsman
Aya Caine
Parázsléptű
Cerebro
13 posters

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Kedd Júl. 03, 2012 6:17 pm

- Rendben – válaszolok félvállról, mintha a világ legjobb ötlete lenne a meztelenkedés. – De mondd, pontosan hol is dolgozol? Azt hiszem sokszor meg foglak látogatni – jelentem ki, miközben a piruló arcának látványát élvezem. A túlságosan is sápadt porcelánbőrére aranyos életet visz. Rendben, tehát imádom zavarba hozni… Olyan védtelen lesz tőle. Nos… még védtelenebb. Pár perccel később, pedig leginkább megtalálni szeretném, miközben a folyosón egy lábon ugrálva igyekszem felvenni a nadrágomat. Mit ne mondjak, itt sem állok távol attól, hogy egy jó nagyot tanyáljak és közelebbi ismertséget szerezzek a padlóval, de végül eljutok a zárt ajtóhoz. Halkan kopogok. – Tess? – A válasz vidáman hangzik el, de valami belső késztetés miatt mégsem mozdulok az ajtó elől, hanem egyik lábamra helyezve a súlyomat, könyökömet az ajtófélfának támasztva várom, hogy végre magam is meggyőződhessek róla. Tudom, tudom; semmi közöm hozzá. Vagy várjunk csak?... De talán egy pár órás közöm csak van a lányhoz. Nagyban a küszöböt tanulmányozom, mikor végre nyílik az ajtó és megjelenik. Felkapom a fejemet, de a kíváncsiságom azonnal átváltozik rosszat sejtő pillantássá, ahogy végignézek a törékeny lányon. – Rosszul hazudsz – jelentem ki a puszija után, komoran, vesébe látó pillantással. Láttam már hamis érzelmeket, arcvonásokat és hallottam már hamis mondatokat. Mondhatni abból élek, hogy ezt tegyem és felismerjem. Könyörgöm, tolvaj vagyok és abból sem az a pitiáner fajta! Olvasnom kell a sorok között, ha azt akarom, hogy átvágjak másokat és velem ne tudjanak szórakozni. Beljebb lépek, egy apró pillantást vetek a WC, a fürdőkád és a csap felé, aztán tovább tanulmányozom a piros arcát, vörös szemeit és az alig-alig, de mégis reszkető kezeit. Komolyan mondom, mintha itt akarna összeesni. Becsukom a fürdő ajtaját, leülök a kád szélére, könyökömet a térdemre rakom és ujjaimat összekulcsolom. Lassan, nem sietem el a dolgot, hogy végignézzek Tess-en. Nem vagyok vicces kedvemben. Valahogy nem tartom szórakoztatónak a dolgot, mielőtt belekezdek a szent beszédbe. Nem tudom, talán nem kellene ezt csinálnom. Nem helyes, hogy rögtön ilyen mélyen belemegyek a dolgokba. De ezt akarom tenni. És már kezd elegem lenni, hogy nem azt csinálom, amit akarok.

- Nézd, tudom, hogy nem lenne jogom hozzá, hogy kérdezősködjek. Alig ismerjük egymást. Mondhatni idegenek vagyunk, nincs közünk a másik életéhez, de… látszik, hogy valami nincs rendben. Sőt. Semmi sincs rendben. Ha azt akarod, hogy ne foglalkozzak vele, oké – emelem meg a kezemet megadóan, majd visszaejtem őket. - Elmegyek, ha ezt szeretnéd. De egyet kérek: ne hazudj – mondom megnyomva az utolsó két szót, tekintetemet a zöld szemébe mélyesztve. Ha bólint, vagy esetleg megkér, hogy tényleg menjek, kész vagyok, rá, de ha továbbra is figyel, biccentek egy aprót, elsuttogok egy újabb "oké"-t, és tenyeremet végighúzom az arcomon. – Jól van… Remegsz. Gyenge vagy és talán ijedt. Nem tudom miért, egyszerűen ezt olvasom ki a szemedből. Ha nem így van, mondd… De ez nem változtat azon, hogy lázad van és az előbb – bökök a csap felé. – Nos… A lényeg, hogy ez minden csak nem normális. Beteg vagy… vagy… - A gondolat, ami befurakszik az elmémbe, szinte lehetetlen. Őrültség és ha jól tudom nem is történhetne meg ilyen gyorsan, de egy-két másodpercre falfehérré varázsol. Te jó ég, Tibu, ugye nem csináltad fel?! Már csak egy apró angyal bébi hiányzik innen, persze!... Sietve megrázom a fejemet. Nem, nem, nem, ilyenre nem is szabad gondolni. Az nem lehetséges, tudom mit csináltam az éjjel!... Vagy, legalábbis remélem. – Csak beteg lehetsz – zárom le a vitát magammal és felpattanok, hogy a sebezhető, takaróba burkolt lányhoz lépjek. Ha engedi, mutatóujjammal végigsimítok az arccsontján, majd az álla alá nyúlva feljebb emelem a fejét. – És ha igazat mondtál és nincs itt senki rajtad kívül, akkor nem akarlak egyedül hagyni. Nem tudnék elmenni úgy, hogy nem tudom, hogy nem vagy jó kezekben… Mármint – krákogok fel zavaromban és belenézek a tükörbe. – Persze, ha csak nincs ellenedre… Vagy fel tudsz hívni valakit, aki figyelni tud rád? – ajánlom fel gyorsan.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Csüt. Júl. 05, 2012 6:17 pm

Tess mosolyogva nézett a férfira.
- Majd elárulom, ha jó leszel.
Kacérkodott jókedvűen, még mielőtt a rosszullét teljesen fölé kerekedett. Aztán a pillanatok összemosódtak. A rohanás a fürdőbe, a keserű szájíz, ami a rosszul lét után mutatkozott, és a léptek zaja, ami azt jelezte, hogy Tibbuty a fürdő felé közeledik. Tess tudta, hogy észrevette. Olyan biztos volt benne, hogy csak na. Aztán a férfi újra a nevét kiabálta be az ajtón, és bár a lány tudta, hogy ha a férfi megtudná, hogy milyen betegségtől szenved, hüledezve rohanna a bejárati ajtó felé, hogy minél messzebb kerüljön tőle. Mert pontosan ezt akarta ő is tenni. Elmenekülni a betegség elől, ami egyre jobban berágta magát a testébe és akárhogyan is igyekezett jobb belátásokra terelni a gondolatait, csak a kép játszódott le újra és újra a lányba, ahogy Tibbuty fülé magasodva tegnap rajta volt. Ahogy betakarta a testével és a szárnyaival őt. Ahogy lepottyant az ágyról, és ahogy mosolyogva ránézett. A lány szemeibe könnyek szöktek. Aztán, ahogy kilépett a fürdőből az események ismét meglepték őt. A mosoly, amit olyan tökéletesen magára terített, hirtelen leomlott róla, amikor meghallotta a férfi mély hangján azt a két szót. Azt a két szót, amit világ életében tudott, és azt is utálta, hogy ki kell mondania Tibbuty-nak. Kissé megijedt, amikor a férfi betolta a fürdőbe, majd bezárta az ajtt és a kád szélére telepedve végigmérte Tess-t.
A férfi hangja betöltötte a kis helyiséget és Tess alig bírta visszafogni a könnyeit. Ám, amikor ismét elhangzott a ne hazudj kifejezés nem bírta tovább behunyta szemeit, majd hagyta, hogy könnycseppjei legördüljenek az arcán, aztán kinyitottam méregzöld szemeit. Remegő végtagokkal lépett közelebb Tibbuty-hoz, majd letérdelt elé és még mielőtt bármit is mondott volna megcsókolta a férfit. Aztán a rövid csók után, megsimogatta az arcát és apró mosolyt erőltetett az arcára. Aztán felállt, majd a csaphoz lépkedett. Amikor meghallotta, hogy mögé lépnek és megpillantotta Tibbuty-t a tükörben lehunyt szemmel megfordult és a férfi mellkasát kezdte bámulni könnyekkel teli szemmel. A puha ujjak azonban meggátolták, hogy a férfi mellkasát bámulhassa, így a férfi gyönyörű szemeibe veszett.
- Tibbuty, beteg vagyok, igen. Leukémiám van.
Suttogta halk hangon, majd könnyeit szabadjára engedve sírt és nem érdekelte, hogy mi lesz ezek után. Jó volt végre megosztani valakivel ezt a terhet. Valakivel, aki meghallgatja, és egy kicsit aggódik érte. Nem vágyott ő többre, csak egy személyre, akinek ezt elmondhatta. És bár igen, ott volt neki Selena és Sunshine, de nekik még nem bírta elmondani. Olyan új volt az egész.
- És, jelen pillanatban a legközelebbi ismerősöm valahol Európában nyaral a férjével. És mint említettem már a szüleim meghaltak.
Mesélte semmibe révedő tekintettel, majd ellépett a férfi mellőle, hogy szabad utat adjon neki a távozáshoz.
- De em tartalak fel. Majd megoldom egymagam. Köszönöm a tegnap estét.
Motyogta és a csendben alig várta, hogy meghallja, ahogy a fürdőajtó becsukódik, mert akkor hangos zokogásba kezdhetett egyedül. De a csend nem szűnt meg, sőt egyre hosszabb és hosszabb lett. Aztán megfordult egy kis idő után és észrevette Tibbuty-t, hogy még mindig mögötte áll.
- Nézd, Tibbuty. Tényleg nem szeretném, ha lelkiismeret furdalás miatt maradnál itt. Megértem, hogy mi volt ez. Egy egy éjszakás dolog. Két ismeretlen ember jól érezte magát. Ennyi az egész.
S bár Tess belül utálta magát ezekért a szavakért, tudta, hogy már akkor megkedvelte a férfit, amikor az asztalnál beszélgettek és legszívesebben magához láncolta volna valamilyen oknál fogva, de még sem akarta, hogy csak azért maradjon vele a férfi, mert sajnálja.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Pént. Júl. 06, 2012 11:45 am

A könnyei megdöbbentenek. Sosem gondoltam volna, hogy ekkora a baj. Én csak apró kérdéseket intéztem felé, miről azt hittem könnyen meg lehet válaszolni: mi a gond? Valaki tud-e vigyázni rá? Ugye nem lesz egyedül? Már ezeket se kellett volna feltennem. Máskor sokkal többet látva is le tudok lépni egy szó nélkül, hogy éljem tovább az életemet. De az, amit a lány apró sóhajjal kipréselt ajkai között, mintha a lelkét suttogná ki az utolsó titkával, nem ledöbbent. Nem, ez annál több. Olyannyira megrökönyödök és mégsem tudom megváltoztatni a vonásaimat. Nem megy, egyszerűen állok ott, némán magamhoz vonom a síró lányt és a tarkóját, a hátát simogatva nézek a tükörbe. Az arcmásom visszanéz rám, de a tükörkép sem árul el semmit, hogy mit is gondolhatnék. Hogy mit tehetnék. Figyelem a fel-le süllyedő vállakat, érzem a meleg könnyeit a mellkasomon és ahogy belesimul az ölelésbe. De ennél többet nem tehetek. Tudom, hogy nem lenne értelme. Egy idő után kibontakozik a karjaimból, ellép mellőlem és köszönetet mondd. Mintha hálás lenne, hogy egy olyannal, mint ő foglalkoztak. Mintha nem érdemelné meg, hogy többet kapjon és ezért az egy éjszakáért hálát kellene adnia. És ez az érzés gyomorforgató. Azonban a következő szavai még inkább zavarba hoznak. Olyan keményen csattannak az előbbi gyengeségéhez képest, olyan könnyen ki tudja mondani, mintha ostor csattanna. „Ennyi az egész.” Hát persze… Bólintok egy aprót. Megértettem. Mikor ellépek mellette még felé fordulok utoljára, kezemet kinyújtom, hogy végigsimítsak az arcán, de félúton megállok. A ujjaim a levegőbe fagynak pár pillanatig és szólásra nyitom a számat, de nem tudom mit mondhatnék ilyenkor. Így hát néma maradok. Elég volt. Nincs sajnálat, nincs mások átverése. Most nem… Elég volt. Kimegyek a helyiségből és a kattanás, ahogy becsukom magam mögött az ajtót, most hatalmas zörejnek hangzik. Elindulok lassan a folyosón a háló felé, hogy összeszedjem a cuccomat és eltűnjek. Reménykedve, hogy sosem találkozom többet a lánnyal.

Nekem is megvan a magam problémája. Menekült vagyok, a családommal együtt kiüldöztek a hazámból és mire ide értünk már fáradt voltam. Túlságosan fáradt, hogy az itteni mutánsgyűlölettel is foglalkozzak. Persze ez is változott, nem igaz? Miután az utolsó reményt is kiverték belőlem, arra nézve, hogy talán valamikor ennek vége szakad, jött a bátyám meggyilkolása. Nem, nem lettem erősebb tőle – csak dühösebb. És úgy látszik a düh és a bosszú igazi túlélőcsomagnak számít az emberek között. Megtanultam felejteni, megtanultam érzelemmentesen tekinteni a legtöbb dologra, mert tudtam, az egyetlen egy buktató ebben a szakmában az érzelmek. Megtanultam mindent, amit egy bujkáló mutánsnak tudnia kell, ahhoz hogy túlélje. Felveszem a cipőmet, utolsót igazítok a nadrágomon és alkaromra terítem a ballonkabátomat. Körbenézek, majd ismét sóhajtok egyet, mikor kilépek az ajtón, hogy lemenjek a lépcsőn és magam mögött hagyjak mindent. Tess nem tartozik az életembe és így lesz neki a legjobb. Valahol mélyen tisztában vagyok vele… A lépteim lassulnak, ahogy a fürdőhöz érek... És valahol mélyen tisztában vagyok bele, hogy ez mekkora baromság!

A táskám kiesik a kezemből és a kabát is a földön végzi, de nem érzékelem a hiányukat. Megtörten támasztom a homlokomat a fürdő melletti falhoz, miközben tekintetem üvegessé válik, ahogy a falat nézem. Belefáradtam már ebbe az életbe. Az állandó menekülésbe és a hiábavaló bosszúhajhászásba. A bátyám gyilkosa meglépett. Sosem fogom megtalálni. Ez a zord valóság – megbuktam. És ha már ezt tudom, ha ezt tisztáztam magammal, fel kellene tennem azt a kérdést, hogy mire vágyok a legjobban. És mégis, mire? A kihallatszó hüppögés szívszorítóan fájdalmas, a kezem akaratlanul ökölbe szorul, miközben magamban őrlődök. Istenem, segíts! Mire vágyok?!
A kilincs majdnem kiszakad a helyéről, mikor feltépem a fürdőszoba ajtaját és elkapom a lányt. Ha zuhanyozik belépek mellé, szinte letépve a függönyt, ha csak áll szorosan magamhoz ölelem. Ujjaimmal amilyen gyorsan csak lehet, letörlöm a könnyeit és szenvedélyesen, kapkodva csókolom meg, mintha megfulladnék, ha nem érzem a száját. Aztán újra... és újra... és újra. A csókok között, pedig próbálok valami értelmes magyarázatot kinyögni.

- Sajnálom… nem tudlak… itt hagyni… azt hittem… könnyű lesz… De be kell látnom… hogy nem bírlak elereszteni. – És hogy ezt bizonyítsam, ha nem tol el magától, felkapom és a fenekére rámarkolva döntöm a csempézett falnak. Tudom, hogy talán nem ez volt a legésszerűbb döntés. Hogy talán jobban jártam volna, ha az utolsó lehetőségnél itt hagyom. De nem érdekel. Még az sem, hogy nehéz lesz az út, ha mellette vagyok… még az sem, hogy talán ő sokkal kevesebbet érez irántam és az utolsó szavai igazak voltak. Talán el fog tolni magától és ezzel együtt az életéből – ki tudja. De legalább megpróbáltam másnak is örömet okozni és végre azt tettem, amit helyesnek láttam és nem azt, ami muszáj. Ami kötelességem és előbbre visz egy tolvaj mutánst.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Pént. Júl. 06, 2012 5:01 pm

Tess még látta, ahogy a férfi felé nyújtja a kezét, ám a mozdulat megfagyott és Tibbuty egy utolsó pillantás után kilépett az ajtón. És igen, megvolt az a bizonyos kattanás is, ami azt jelezte, hogy az ajtó bezárult. Dylan nem tudta tovább tartani magát. Arcát a kezébe temette és hangosan zokogni kezdett. A feszültség, ami a vállát nyomta kezdett eluralkodni rajta és akárhogyan is igyekezet, úgy érezte, hogy lassan hiába mindennek belehal ebbe. A betegségbe, és a magányba. És bár a betegségébe lassan kezdett beletörődni, még mindig rettegett attól, hogy majd egyedül fog meghalni egy fehér, kopár szobában, miközben a gépek mellette csipognak. A hideg futkározott a végtagjaiban és iszonyatosan rettegett attól, ami rá várt.
Akaratlanul is, de a szülei arca jelent meg lelki szemei előtt. Látta, ahogy mind a két szülője arca hófehér és jéghideg. Mellkasuk nem járt ritmikusan fel-le és az a tudat, hogy ő is nemsokára a szülei nyomdokaiba lép... páni félelem lett úrrá a lányon és akárhogy is győzködte magát, hogy meggyógyul nagyon is tisztában volt azzal, hogy ha még sikerül is a kemoterápia és a betegséggel egyenlőre megküzd, bármikor visszatérhet.
A csaphoz sétált, majd belenézett a tükörbe aztán visszagondolt, hogy a férfi hogyan hagyta egyedül a szobában, hogy még egyszer s utoljára megölelte. S Tess tudta, hogy sose fogja látni a férfit, még is legszívesebben nem engedte volna el őt. De tudta, hogy így lesz mind a kettőjüknek a legjobb. Így hát csak hallgatta, ahogy kinyílik a szoba ajtaja, majd becsukódik és azt is tisztán kitudta venni, hogy a férfi mikor megy el a fürdőszoba előtt, hogy elmenjen. Aztán a léptek elhalni látszottak a helyiség előtt. Pár pillanat múlva pedig halk puffanást lehetett hallani a fürdőajtó elől. A lány továbbra is a tükörbe nézett, aztán, amint az ajtó kivágódott ijedten kapta arra a fejét. Egy pillanat tört része alatt már is Tibbuty törölgette arcáról a könnyeket aztán csókkal jutalmazta ajkait. Tess alig bírta elhinni, hogy ez történik. Hiszen olyan biztos volt abban, hogy a férfi elmegy és itt hagyja, és most még is szorosan a karjaiban tartotta és ajkait csókolta az ő ajkaival. A lány pedig készségesen viszonozta a csókot. Aztán meghallotta a férfi magyarázkodását, és megérezte, ahogy felkapja és kezei a fenekére tévednek. A hideg csempétől Tess egy pillanatra összerázkódott, majd pár pillanat múlva szorosabban húzta magához a férfit.
- Mért csinálod ezt?
Kérdezte, amikor elfordította a csókot, hogy befejezze a csókot. Aztán a férfi szemébe nézett és hirtelen nem tudott haragudni rá azért, mert nem hagyta magára. Mert eleinte dühös volt. Igen, azért, mert nem lehetett egyedül, hogy a saját maga baját egyedül oldja meg. De most, hogy így a férfi kezei között pihegett és Tibbuty tekintetébe mélyesztette az övét arra lett figyelmes, hogy örül a férfi jelenlétének és szépen lassan megnyugodott. Az előzőleg érzett halálfélelem már lassan a múlté lett és ezért nagyon hálás volt Tibbuty-nak.
- Miért nem undorodsz tőlem, ahogy sokan mások tennék, ha tudnák, hogy beteg vagyok?
Suttogta alig hallható hangon és újabb könnyek szöktek a szemébe.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Vas. Júl. 08, 2012 10:51 pm

Talán túl heves vagyok. Túl gyors. Túlságosan érthetetlen mit miért teszek és hogyan szánom rá magamat, de a gondolkozás volt a legutolsó, ami vezette a tettimet. Őszintén? Most az egyszer, végre, hála az égnek, nem érdekelt. Annyiszor könyörögtem valami változásért, ami eltünteti az eddigi életemben tett bűneimet. Nem is tudtam volna megszámolni őket, követni pedig végképp lehetetlenség lett volna. Embert öltem. Loptam. Hazudtam. Kijátszottam egymás ellen az ellenségeimet. Kihasználtam a „barátaimat”. Tudom, talán őrültség ezt mondani, de sosem úgy gondoltam magamra, mint egy bűnöző vagy gyilkos. Jó voltam. Helyesen cselekedtem… Legalábbis ezt reméltem. És most valami miatt azt érzem, hogy elérkezett. Hogy jóvá tegyem a dolgokat. Valami áradt a lányból, ami azonnal megfogott. Mondjam azt, hogy ő volt a jel, amire vártam?… Ch… Ugyan már… De ettől függetlenül nem hazudhattam magamnak. A karjaimban tartva megnyugszom, mintha csak egy törékeny kisbaba biztonságáról lenne szó. Bár a szája még remeg az előbbi sírástól, a karjai, ahogy először bizonytalanul, majd egyre erősebben a nyakam köré kulcsolódnak és közelebb húznak a szájához, felbátorítanak. Egészen addig, míg kicselez és egy olyan kérdést tesz fel, amire még én sem tudom a választ.

- Tudod – magyarázom, halkan, mintha megtörne a varázs, ha hangosabban szólalnék meg. Felnézek rá, mivel ahogy a falnak támasztom meztelen testét, meg is emelem és a formás fenekénél minden nehézség nélkül tartom a levegőben. Könnyű… olyan könnyű tartani. Tekintetemet egyik gyönyörű szeméből a másikba fúrom, sűrűn váltva, alig pár centire eltávolodva az arcától. – Mert ezt akarom tenni. Örülök, hogy ezt teszem – jelentem ki a lehető legegyenesebben. - Van benned valami… - ráncolom a homlokomat elgondolkozva. – Nem is tudom mi… Nem bírom megmagyarázni, de jó veled. Ismerni akarlak… És mert még mindig nem árultad el hol dolgozol. Nekem pedig jónak kell lennem, hogy ezt megtudjam. – kúszik fel az arcomra egy féloldalas, huncut mosoly és ismét megcsókolom, de most hosszabban, elcsigázva ízlelgetem az ajkait és mikor már nem bírom levegő nélkül, homlokomat a vállára hajtom. Kulcscsontjába suttogom bele a következő kérdésére a választ. – Undorodni?... Kérlek! Mégis mi lenne benned undorító? Nem tehetsz róla, a többi pedig nem érdekel… Köszönöm, hogy elmondtad. Igazán köszönöm… - csókolok bele a nyakába kellemesen. – Ráadásul, ahogy hallom, nincs ki vigyázzon rád, úgyhogy… - hagyom befejezetlenül a mondatot és ajkammal lassan végigsimítok a torka vonalán, egészen az álláig, ahol megpuszilom a szája alatt. Szárnyaim közben nem bírnak nyugton maradni, ahogy én sem. Néha-néha hozzáérnek a csaphoz, a falhoz, végigsimítanak a dolgokon, de igyekszem semmit sem leverni. Felnézve rá, nyújtózkodom a szája után és kissé lejjebb hozom, hogy azonnal megkapjam, ami nekem jár. Tarkójánál megfogva tartom börtönben az arcát, amiről lecsókolom a könnycseppeket. – Sss… Ne sírj. Nincs semmi baj… Nincs semmi baj… Sss… Minden rendben lesz… - nyugtatgatom halkan, mikor ismét előtörnek a könnyei. Óvatosan lerakom, egyik tenyeremet a feje melletti csempékre rakom, míg a másikkal magamhoz vonom. Kifújom a levegőt és lehajtom a fejemet a feje búbjára. – Tess… Hallod? Nem lesz semmi baj. Különben is, egy ilyen gyönyörűség mellett, mint én, nem szabad sírni. – Próbálom megnyugtatni és elviccelni a dolgot, miközben azon gondolkozom még mindig, hogy helyesen cselekedtem-e. Hogy tudom-e mire vállalkoztam… Lehet, hogy meghal. Sőt, a lehet szó, inkább az egészséges embereket jellemzi. Nála többről van szó, mint egy lehet. Ha nem lenne a betegsége, akkor is azt mondtam volna, hogy jobban meg akarom ismerni. Valami megfogott benne, ezt nem tudom eltörölni. De ha megszeretem, azzal magamat is megölöm... Valamelyik részemet megölöm… Na, de állj, állj, állj! Ne szaladjunk ennyire előre!

- Tess, figyelj, kérlek – távolodom el tőle annyira, hogy rá tudjak nézni. – Most el kell mennem pár órára, van egy kis elintézni valóm. De utána visszajövök. Rendben? – Veszem a kezembe az arcát és jelentőségteljesen a szemébe nézek. – Tess. Ígérem, hogy visszajövök… Ugye hiszel nekem? – kérdezem és addig nem engedem el, amíg valamilyen választ nem kapok. Homlokon csókolom, kinyitom az ajtót és felveszem az elejtett cuccaimat. Szárnyamat, amennyire csak lehet, összepréselem a legkisebbre és belebújok a kabátra. Francba… már most melegem van benne. Hiába, az én évszakom az ősz és a tél, akárki, akármit mondd. Nyáron leginkább egy elmebetegnek nézek ki benne. Még utoljára felé kapom a fejemet, majd elindulok a kijárat felé.

Pár óra… Pont elég ahhoz, hogy lerendezzem az ügyemet, hogy a lány megnyugodjon és rendbe tegye magát, de legfőképp: hogy kiszellőztessem a fejemet. Szükségem van egy kis egyedüllétre. Egy kis szabadságra, hogy végig tudjam gondolni mit tettem. Pár óra. Nem több, nem kevesebb, utána visszajövök. Megígértem.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Kedd Júl. 10, 2012 11:45 pm

Tess el se hitte, hogy ismét a férfi karjaiban van. Hogy ő öleli és ő csókolja az ajkait. Olyan álomszerűnek tűnt minden, ami a férfival volt kapcsolatos. Tess sose áhítozott arról, hogy majd családja lesz, vagy egy ember az életébe, aki mosolyt csal az arcára és aki felmelegíti a fagyos téli napokon az ágyát, de most, ahogy egyre jobban feleszmélt arra, hogy az élete a végéhez ért rádöbbent arra, hogy mennyire szeretne reggelente arra ébredni, hogy valaki mellette van és rámosolyog, aztán kedvesen köszönti és megcsókolja. Igen nagyon szerette volna mindezt átélni anélkül, hogy a láz vagy éppen a hányinger ne gyötörte volna. És Tibbuty-t eltudta képzelni maga mellett. Abban viszont egyáltalán nem volt biztos, hogy meddig él még. Akarta a boldogságot a szerelmet, amit oly sok éven át keresett, aztán mégsem talált, de most. Talán a férfi mellett boldog lehetett volna.
Tibbuty szavai a gondolatmenetét megszakítva bújtak be a tudatába, és minden egyes kimondott szót sokáig megőriztek odabent. Tess alig bírta inni a férfi minden egyes, kedves szavát, amit felé intézett és bár iszonyatosan örült annak, amiket mondott a szíve majd meghasadt. Rezzenéstelenül nézett a férfi gyönyörű szemébe s könnyeit potyogtatva hallgatta a kellemes, mély férfi hangot, ami megtöltötte a fürdőszoba csendjét. Levegő után kapkodva, minden egyes csók után Tess alig bírta elhinni, hogy tényleg mondanak neki ilyeneket. Hogy egy férfi tényleg érdeklődik iránta.
~ De miért pont most? Miért nem azelőtt? Miért kell mindennek most történnie? Miért?... Miért?... Miért?...~
A lány legszívesebben kiabált volna fájdalmában, de még sem tette. A férfi kezében némi nyugalomra és biztonságra lelt és úgy érezte, hogy bármi baj van is, Tibbuty mindennek ellenáll és védi őt. Csókjai feltüzelték a vérét és vágyait, de most nem tudott zzal foglalatoskodni, hogy milyen érzés, ahogy a férfi súlyával fülé emelkedik és a magáévá teszi. A lány újabb könnyeit a férfi kezei törölték le, amiért nagyon hálás volt Tibuty-nak. Csendes szavai, ahogy nyugtatták hatottak a lányra és szépen lassan meg is nyugodott ám könnyei úgy hulltak alá, mint a friss nyári zápor egy esős éjszakán. Arcán azonban halvány mosoly jelent meg, amikor meghallotta a férfi immár második vicces megszólalását. Tekintetét ismét fölemelte, amikor a férfi megkérte rá és csendben végighallgatta annak mondandóját. Aztán bólintott a férfi kérdésére, és lehunyt szemmel élvezte az ajkai puha érintését a homlokán. Ahogy figyelte, hogy a férfi kilép a fürdőszoba ajtaján ismét hagyta könnyeit potyogni, majd amikor a hangos léptek elrobogtak elszámolt tízig, levetkőzött és belépett a zuhany alá. Megnyitotta a csapot, majd hagyta, hogy testére hulljanak a meleg vízcseppek. Félóráig csak állt a víz alatt és hagyta, hogy a tegnap esti szeretkezés lemossa róla a víz és a szappan, majd a haját is megmosta és elzárta a csapot, Ezek után egy köntösbe bújt és lesétált az emeletről. Főzött magának egy adag kávét, megreggelizett, majd felhívta a titkárnőjét, hogy közölje, ma már nem megy be dolgozni. Aztán leült a kanapéra, bekapcsolta a tévét, majd csendben meredt előre a képernyőre, bár nemigazán tudta felfogni, mi is megy benne. Maga elé meredt és csak arra gondolt, hogy pár óra múlva megint vele lesz a férfi, a kezei közé bújhat, beszívhatja férfias illatát és hallgathatja a szíve dobogását...
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Szer. Júl. 18, 2012 2:20 pm

A lüktető fájdalom csak nem akar megszűnni a jobb vállamban és sokadik próbálkozásomnak hála, rájövök, hogy a mozgatása sem épp a legjobb ötlet. Persze hiába figyelmeztet a pap, akkor sem tudok nyugton maradni. Egy karcolás, egy apró horzsolás, amit túlélek, mondogatom magamnak, miközben kilépek a templomból. Síri csend van és a bronx-i este igazán kísértetiesnek hat így a templom előtt, a régi vízköpőivel és a súlyos árnyaival, miközben tudom, hogy minden sikátorban és bárban egyedül a megfelelő alkalomra várnak, hogy lecsaphassanak a mutánsokra. Veszélyes egy környék – igen. De mivel itt nőttem fel, már rég nem rémisztenek meg a furcsa hangok és a bandákba verődött embertömegek. Egyszerűen (vagy nehezen) el kell kerülni őket és minden a legnagyobb rendben lesz. A pár évvel ezelőtti dolgok után pedig már sokkal jobban vigyázok arra, hogy ez így is maradjon. Bal tenyeremmel masszírozva a Frederick atya által frissen bekötött vállamat, századszorra is megállapítom magamban, hogy az üzletkötés nem ment valami simán… finoman fogalmazva. Jó, rendben az egész totális káosszá változott, miután megjelentem a helyszínen. Így visszagondolva tudhattam volna, jobban felkészülhettem volna – de hát ez van, ezt adta a gép. Egy ideggyenge, gorillákkal körbevett megbízót, aki azt hiszi, hogy háláját leginkább azzal tudja kifejezni, ha a fejemhez köpködi a szitkait és megpróbál megölni. Tudom, tudom, jobban megválogathatnám a munkáimat, de ha jól fizet sajnos félre kell tenni minden gyanakvásunkat és ellenszenvünket. Számításba kell venni minden lehetőséget, hogy te legyél lépéselőnyben és ezt a receptet követve szinte biztos, hogy remek ételt kapunk az asztalunkhoz, amit visszavonulva megérdemelten falatozhatunk. Más szóval: ne hagyd hogy meglepjenek és életben maradsz.

A gondolataim sziporkáznak, mintha alájuk gyújtottam volna, miközben sietős lépteimet nemsokára felváltja a szárnysuhogás és pár csapással máris egy lepukkant ház tetején figyelem az utakat. Pontosabban egy utcát. Pontosabban egy házat. Egy emeletet. Egy lakást. A lakás lakóit. Az ablak tökéletes rálátást biztosít a konyhára és látom, ahogy a helyiségbe sétáló nő sóhajt egyet, magára kanyarítja a kötényét és óvatosan kinyitja a sütő ajtaját. Homloka összeráncolódik, miközben hunyorog a sütőből kitóduló melegtől. Hátrakiabál, kiveszi a tepsit, majd mikor megjelenik a kopaszodó férfi, szeletekre vágja a süteményt és egyet a férfi tányérjára rak, miközben lágyan rámosolyog, mire a férfi magához vonja és gyengéden megcsókolja. Mosolyognak... de a szemük nem. Eleresztem az ujjaim között szorongatott keresztet, majd a térdemre támaszkodva felállok és megfordulok. Nem nézek vissza a hátam mögött. Tudom, hogy úgysem bírnék elszakadni a szüleim látványától.

Igazándiból a munka két-három óra alatt lezajlott, ha belevesszük a távolságot és kivonjuk a dugót (légvonal – azt hiszem nem kell magyaráznom). Frederick atya és a szüleim meglátogatása sem vett el két óránál többet és Tess házához érkezés sem volt több fél óránál. Tehát ha jól számolom, már vagy négy órája visszaérhettem volna a lányhoz. Igen, most is oda tartok, de előtte még beugrok ide-oda… Ám hiába húzom az időt, becsapni magamat a legnehezebb – félek. Igen, remek, egyszerűen tartok a dologtól! Hogy visszamenjek és szembenézzek a lánnyal és az igazsággal, azzal, hogy egy időzített bomba ketyeg a mellkasában, ami ha felrobban nem csak őt fogja megölni, hanem azt is, aki a közelében van. Hiszen tisztában vagyok vele, hogy mi fog történni, ha mellette maradok, ha megpróbálom mellette boldoggá tenni azt a kétes időt. Vagy nem sikerül vagy beleszeretek. És ha beleszeretek?...

A sötétedő utcán járkálva, hangosan ropogtatom a kezemben fogott zöldalmát. Tess elbűvölő. Tényleg az. Nem szólal meg, de a pillantása sokkal beszédesebb – na, meg a könnyei. Ahogy eszembe jut a reggeli incidens, elszorul a torkom és gyorsabb iramra váltok. Egyszer már végigjátszottam a bátyámmal ezt a kegyetlen játékot. Szerettem, a testvérem volt és meghalt. Fájt. Aztán felbukkant a gyűlölet. Azóta pedig már az is kezd lelohadni. Kifogytam a gyűlöletből, nem akarok gyűlölni. Talán ez lenne a vége… És most kezdjem elölről? Ráadásul, ha megjelenik a fájdalom, utána nem tudok kit gyűlölni… Tess-nél nem lesz egy gyilkos, akin bosszún tudnék állni, ahogy a bátyámnál volt. Nem tudom eldönteni, hogy legyek önző és kíméljem meg magamat a fájdalomtól vagy végre valakit engedjek közel magamhoz… Nem tudom… Egyszerűen nem tudom. Mikor becsöngetek, feszengve várom, hogy ajtót nyisson a lány. Késő van, túlságosan késő. És ahogy ez eszembe jut, rájövök, hogy igazam van. Becsöngettem – nem fordulhatok vissza. Eljöttem ide, megígértem, hogy visszajövök – nem fordulhatok vissza. És ha kinyitja az ajtót? Nos… Nem fordulhatok vissza. A kezemben szorongatott csomagot bocsánatkérően emelem fel közénk.

- Késtem… - szólalok meg rekedtes hangon és beljebb lépek. – Gondoltam hozok sütit... Öhm… Kiengesztelésként…? – Persze, mikor kiejtem a szavakat, már akkor tudom, hogy orbitális baromságnak hat és leginkább egy idiótára hasonlítok, de a teljes bizonytalanság úgy önt el, mint még soha. Igen, határozottan kijelenthetem: életemben először bizonytalan vagyok. Főleg, mikor végignézek a lányon és a tekintetem akaratlanul is elidőzik a...
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Kedd Aug. 07, 2012 2:48 am

Tess csendben feküdt a kanapén. Az álmosság kezdett eluralkodni a szempilláin, de igyekezett erős maradni, és nem elaludni. A munkahelyére már korábban betelefonált, hogy betegség miatt, ma nem menne be, és emiatt már vagy háromszor hívta Selena is, hogy hogy érzi magát. Az igazat megvallva Tess legszívesebben barátnője karjaiba rohant volna, hogy elmondja, mi történt vele, hogy milyen beteg, és hogy mi történt az ismeretlen férfival tegnap este, de nem akarta, hogy barátnője még ennél is többet nyaggassa azzal, hogy gondolkozzon el a családalapítás alapjain; találjon egy férfit, aki szeretni fogja, és akihez majd hozzá megy, s a végén gyereket szül neki.
Így hát csendben bámulta a tévét, amiben halkan valami romantikus vígjáték filmkockáig peregtek és minduntalan a férfira várt. Tibbuty-ra. Arra, hogy végre megint hallja a hangját és láthassa az arcát. De rettegett. Nem akart beleszeretni a férfiba. Hiszen, az egyikőjüknek se lenne jó dolog. Hiszen, ha tényleg igaz, hogy már csak hónapok vannak hátra a számára, akkor olyan nehéz lenne elviselni minden napot azzal a tudattal, hogy bármikor meghalhat és itt kell hagynia a férfit. S bár kételkedett benne, hogy Tibbuty bármit is érezhetne iránta, mint barátságot szerette volna érezni, hogy milyen, mikor valaki tényleg szereti, és nem csak megjátssza, hogy elérjen nála valamit. A férfi vicces volt, kedves és mind amellett melegszívű, a külseje pedig... Tess sose volt az a típusú ember, aki a külsője alapján ítélt meg bárkit is, azonban Tibbuty szépsége lehengerelte Lehunyta a szemét és nagyot óhajtott, mielőtt mély álomba szenderült volna...

...Pár órával később...

Tess arra ébredt, hogy a csengő hangosan megtöri a sötét ház csöndjét. Lassan felkászálódott a kanapéról, majd egy takaróba burkolózva elcsoszogott a bejárati ajtóig és kinyitotta azt. Döbbenten nézte, hogy Tibbuty áll az ajtójában, és egy zacskót szorongat a kezében. A lány ajkaira mosoly ült ki. Igen, boldog mosoly. Amint a férfi beljebb lépett Tess szorosan a nyaka köré fonta a kezeit és megölelte. Olyan jól esett neki, hogy Tibbuty tényleg visszajött hozzá és nem hagyta magára, abban a tudatban, hogy vissza fog jönni.
- Hát itt vagy? Alig hiszem el...
Suttogta a férfi fülébe, majd finoman leszedte a kezeit a nyaka körül és végigsimított a kezeivel a férfi arcán.
- Kiengesztelő süti elfogadva, gyere beljebb. Minden rendben?
A lány boldog mosollyal mérte végig a férfit, és minden egyes testrészét igyekezet belevésni az agyába. Boldog volt, hónapok óta végre tényleg nagyon örült annak, hogy nincs egyedül. Hogy Ő is itt van vele. Eszébe jutott a tegnap este, ahogy a férfi fölé emelkedett és ahogy a szárnyaival takarta be. Akaratlanul is, de kicsit elpirult, majd lesütötte tekintetét és igyekezett leplezni a zavarát.
- Menjünk beljebb. Ne itt az ajtóban ácsorogjunk.
Sóhajtotta a lány, majd lassan megfogta Tibbuty kezét és a nappaliba kezdett mellette sétálni.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Hétf. Aug. 27, 2012 9:12 pm

A lány reakciója nem is lehetne jobb. Mondjuk úgy, hogy a meséset felülről súrolja, miközben élvezem, ahogy hozzáér az arcomhoz. Azzal a kezemmel, amiben nem a sütit szorongatom (örök hála a sütik istenének, amiért ilyen engesztelőerővel bírnak), átfonom a derekát és viszonzom az ölelését, majd mielőtt eltávolodhatna, megelőzöm és egy gyors puszit nyomok az arcára, ami szinte ragyog a boldogságtól. Igen, kifejezetten pozitívan hat a hangulatomra az, hogy nem csapja rám az ajtót. Nem állíthatom azt, hogy megnyugodnék, hiszen alig kapok levegőt még mindig a feszültségtől, de örülök, hogy mégis visszajöttem. Szeretek mellette lenni… Igen… Ismerjem cirka két napja, a belőle áradó megmagyarázhatatlan valami még akkor is megfogna, ha már két éve tudnék róla. A kérdésére már húznám el a számat egy savanyú mosolyra, hiszen a sajgó vállamról nem épp a „rendben” kifejezés jut az eszembe, de az utolsó pillanatban megemberelem magamat és bólintok.
- Minden remek – felelem, majd mielőtt követném a lányt, megtorpanok és egy hirtelen mozdulattal megszabadulok a hatalmas, meleg kabáttól. Felakasztom, egy megkönnyebbült sóhaj hagyja el a számat és jobban kihúzom magamat, a jó vállamat megmozgatva. – Sokkal jobb – magyarázom, majd megfogom a kezét a szemébe nézve elmosolyodok és határozottan a konyha felé terelem magunkat. Igen, nem kellene kiismernem ennyire magamat, de hiába, egy pillantás nálam sokkal többet jelent bamba nézelődésnél. Akkor nem tolvajnak készültem volna. A lesütött szem és a hirtelen pirulás felett nem siklik el mindent figyelő tekintetem, ám úgy teszek, mintha nem láttam volna semmit. Egyenlőre. – Mit csináltál ma? Remélem nem én keltettelek fel – simítok végig a szeme alatt, majd megfordulok és rutinos mozdulattal húzom be a konyhában lévő függönyöket. – Csak elővigyázatosság, nem akarom, hogy valaki kihívja rád a rendőrséget egy mutáns miatt – próbálom megütni a könnyed hangot, majd felé fordulok, teszek felé egy lépést, a pultra dobom a sütit, a derekánál fogva magamhoz fonom és miközben határozottan tartom a kis törékeny testét kifésülöm a haját az arcából. Végigsimítok a fejbőrén egészen a tarkójáig, amit lassan elkezdek masszírozni, ezzel egy időben pedig lehajolok az arcához és hevesen megcsókolom, hogy aztán a következő másodpercben felültessem a pultra, pontosan az engesztelő-süti mellé.
- Nehogy azt mondd, hogy reggel óta még mindig csak egy takaró van rajtad – vigyorodok el sunyin és ismét megcsókolom. Igen, határozottan kijelentem, hogy ez az, amit akarok.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Csüt. Okt. 18, 2012 6:37 pm

Tess bensőjében ezernyi érzés kavargott, de igazából egyet se tudott pontosan megfogalmazni. Ahogy a férfit figyelte, aki előtte állt, csak a szemét nézte és hirtelen olyan gondolatok kezdtek cikázni az agyában, amik eddig még sose kerültek elő életében. Ahogy Tibbuty-t figyelte, aki a kabátjától szabadult éppen meg, hirtelen megint értelmét nyerte az élet. S bár a férfit alig ismerte egy napja rég elveszettnek hitt énje újra előkerült. Tibbu olyan dolgokat csalt elő belőle, amit sose hitt volna, hogy még benne lappanganak. De hát miért is lenne ez baj? A gondolatok kavarogtak a fejében, amitől a lány egy kissé meg is zavarodott, de egy lassú fejrázással elhessegette azokat, majd mosolyogva sétált Tibbuty után a konyhába. Csodálkozva figyelte, ahogy a férfi egyre jobban kiismerte magát a konyhájában, és ez egy kicsit meg is lepte. Hiszen, ha kétszer látta a helyet.. még is úgy mozgott benne, mintha már napok óta itt lakna. Aztán a lány pillantása a férfi szárnyaira tévedt és nem tudott betelni a látvánnyal. Dylan még mindig nem tudtam elhinni, hogy igazi a férfi. Olyan álomszerűen tökéletesnek tűnt.
- Nem különösebben érdekelnek a szomszédjaim.
Válaszolta a lány egy vállrántás kíséretében, majd ahogy megérezte Tibbuty puha ujjait az arcán hatalmas sóhaj szakadt ki belőle, hátán minden egyes szőr száll az égnek állt. A férfi keze hideg volt, és a lány tudta, hogy nem azért, mert olyan hideg van odakint, hanem, mert ismét lázas volt. A gondolatok csak addig libegtek a lány fejében, míg meg nem érezte a férfi kezét a tarkójára vándorolni, aztán tekintetét Tibbuty-éba mélyesztette és amint meglátta közelgő ajkait, remegő lábbakkal viszonozta a puha csókot, amit a férfiitől kapott. Minden egyes mozdulattól Tess egyre hevesebb és hevesebb lett és alig bírta ki az édes kényeztetést. Aztán, amikor hipp-hopp a konyhapulton találta magát mosolyogva finoman elhúzódott Tibbuty-tól és megsimogatta az arcát.
- Nem egy takaró, csak egy fürdőköpeny és elaludtam a kanapén, nem sokkal azután, hogy elmentél, és akkor keltem, mikor csöngettél, úgyhogy nagyon sok időm nem maradt az öltözködésre.
Válaszolta frappánsan, miközben kezeit finoman Tibbu két kezén pihentette és lassú, kör körös mozdulatokkal simogatni kezdte a férfi izmos kezét.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Vas. Okt. 21, 2012 7:17 pm

- Pedig érdekelhetnének… legalább közvetve. Ha idejövök, megláthatnak néhányan és biztos lesz közöttük olyan, aki utálja az olyan korcsokat, mint én. Az egyik biztos felhívná a rendőrséget, és ha nem nyered meg a tetszésüket, akkor akár itt vagyok akár nem, téged is veszélybe sodorna az óvatlanságom – néztem le a finom ujjaira, ahogy simogatta a bőrömet. A számra jóleső mosoly költözött. – Szóval csak neked akarom megkönnyíteni a helyzetet… Bár lehet, hogy túlbonyolítom – váltott a mosoly egy fanyar grimaszba, miközben a kezét a markomba vontam és szorosan összezártam az ujjaimat rajta. Igazándiból ez nem jelentett olyan sokat, de legalább képes voltam valami lényegtelenségről beszélni, mielőtt komolyabb dolgokra tereltem volna a szót. Nem akartam, de muszáj volt, valahol mélyen tudtam, hogy elkerülhetetlen lesz, ám, a köntösös megjegyzésére és huncut tekintetére csibészes vigyorba szaladt a szám. Jobban beléptem a két lába közé, az egyik kezemmel erősebben rászorítottam az apró kézfejre, míg a másikkal végigsimítottam a combján a térdétől egészen a csípőjéig, miközben az a fránya, puha köntös szemérmetlen módon feljebb kúszott, ahogy előretoltam a selymes bőrén az ujjaimat. A füléhez hajoltam, belecsókoltam a nyakába.
- De tudod, engem sem nagyon izgatnak a szomszédok. Inkább te… Például az a fürdőköpeny, sokkal kíváncsibbá tett – suttogtam mély hangon duruzsolva, majd ismét megcsókoltam a nyakát. Lassan, elcsigázottan, kihasználva minden adandó másodpercet, ízleltem a bőrét, ami alatt az ütőér kitartóan lüktetett. Elengedtem a kezét és a derekánál megfogva közelebb húztam magamhoz a pulton és felsóhajtottam, ahogy éreztem, kezd elérni a vágy. Kellemes bizsergés futott végig a gerincemen és libabőrös lett a szárnyam is, ahogy a kezem között tartottam ezt a törékeny porcelánbabát. Az én törékeny porcelánbabámat. Akartam őt. Ő az enyém volt. Csak az enyém, senki másé. Ezek a gondolatok egyre birtoklóbban telepedtek rám, miközben érzékien és finoman csókoltam, majd ahogy tudatosult bennem, miért is érzem ilyen forrónak Tess-t, sokkal kétségbeesettebben tapadtam rá az ajkaira. Tenyerembe zártam az arcát, majd egy határozott mozdulattal, keményen kényszerítve magamat váltam el tőle, hogy sóhajtozva döntsem a fejemet a homlokának.
- Ismét lázad van… Igaz? – kérdeztem, bár tudtam a választ. Halkan beszéltem, miközben lefelé néztem a kezeire. – Hogy érzed magad?... Hozzak valamit?... Mi segítene? – pillantottam végül fel, több évnek tűnő idő után, hogy a szemébe nézhessek. – Tess… Tess, próbáljuk meg – csak ennyit tudtam kinyögni, mielőtt nyeltem volna egy nagyot. – Tudom, nem lesz egyszerű, de gondolkoztam. Nem akarlak elhagyni, ez tény. Nem akarlak főleg így itt hagyni – hüvelykujjamat végighúztam az arcán kedveskedve. – Megengeded, hogy maradjak? Befogadsz az életedbe? Azt nem ígérhetem meg, hogy ki fogom bírni egész végig melletted. Fájni fog, ha itt maradok, de még rosszabbul esne, ha elmennék. Az a kérdés, hogy úgy is képes lennél-e magad mellett tudni, hogy ha csak megpróbáljuk? Nem ígérek kétes dolgot. Nem vagyok az a fajta… De ha ezt tudod… így is képes lennél rá? - talán ridegnek tűnt, amit mondtam, de nem akartam és nem tudtam szépíteni ezen a részen. Túl kellett esni rajta. Gyorsan kíméletlenül, nem pedig kerülgetve, miközben azt sem tudjuk mi történik velünk.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Vas. Okt. 21, 2012 10:12 pm

Tess elképedve figyelte, a férfi minden egyes szavát, aztán egy mély sóhajjal után halkan elmosolyodott.
- Nem érdekelnek különösebben a szomszédjaim. Ha valami problémájuk van akkor mondják a szemembe, ha pedig nem tetszik valami, akkor pedig nem kell kukucskálni.
Válaszolta a lány kedvesen, aztán ahogy meglátta a férfi arcán a mosolyt, az ő ajki is elkezdtek felfelé görbülni.
- Ugyan, Tibbuty, nem különösebben fognak ilyennel foglalkozni. A családok 90% valamilyen másfajta problémával foglalkozik, nem pedig a szingli szomszédjával.
Mosolygott Dylan aztán ahogy megérezte az egymásba kulcsolódó kezeket lepillantott. Valahogy nem bírta elhinni, hogy egy férfinak hagyja ezt. Még ha az a férfi Tibbuty volt is. Szinte sose hitte volna, hogy valaha bárkinek is fogja hagyni, hogy megérintse. És most még is hagyta magát. Aztán megérezte a férfi ujjait is a combján, és szíve majdnem kiugrott a helyéről, ahogy Tibbuty egyre feljebb és feljebb korbácsolt a vágyát.
- És mire vagy kíváncsi?
Kérdezte a lány kacéran, miközben kezeit szorosan Tibbuty nyaka köré fonta, és átengedte magát a hosszú, forró csóknak. Bőre égett, ahol a férfi megérintette, vagy megcsókolta és érezte, hogy Tibbu is ugyan annyira akarja a dolgot, mint amennyire ő. És Tess kezdett ráébredni arra, hogy hosszú hosszú idők óta Ő az első olyan férfi, akit közel engedett magához.. Akit közel akart engedni magához. Aztán, amint a csók abbamaradt Tess zihálva kapkodott levegő után és csukot szemmel hallgatta a férfi savit. Első kérdéseire nem akart válaszolni, aztán ahogy a férfi egyre többet kezdett mondani szíve hangosabban kezdett dobolni, úgy hogy szinte érezte, hogy ki akar ugrani a mellkasából. Nem hitt a fülének és attól rettegett, hogy ez csak egy álom, miből felébred. és az egyik oldala ezt szerette volna: visszatérni a rendes kerékvágásba, semmi betegség, semmi férfi dolog. A másik azonban kétségbeesetten vágyott arra, hogy ez legyen az igazság, hogy Tibbuty tényleg valós legyen és hogy tényleg neki szánja a szavait. Aztán egy kis idő után, amikor a csönd kezdett kínosan hosszúra nyúlni finoman megsimogatta Tibbuty arcát és a szemébe nézet.
- Igen, megint lázas vagyok, de minden a legnagyobb rendben van.
Mosolygott a férfira, majd egy féloldalas mosollyal nézett rá tovább.
- Nézd, Tibbuty, nem tudom, hogy mit is mondjak. Soha nem volt még senkim... vagy is senki olyanom... izé.. szóval.. soha nem volt még igazi kapcsolatom és nem tudom, hogy bele merje-e kezdeni. A legutóbbi alkalommal...
Kezdett bele, és ahogy a képek beugrottak a lány reszketni kezdett és kétségbeesetten lecsúsztatta a kezeit a férfivállár és szorosan megölelte. Egy forró könnycsepp gurult végig z arcán, ahogy elhatározta magát. Félt, de ugyan akkor nem szeretett volna egyedül lenni. Ha már csak tényleg pár éve volt hátra rövid életéből, azt boldogan szerette volna eltölteni. Így hát felnézett a férfira finom csókot lehelt ajkaira és halkan súgta neki:
- Igen... azt hiszem képes lennék rá...
Válaszolta és egy rövid mosolyt küldött a férfi felé.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Hétf. Okt. 22, 2012 12:20 am

Mikor azt mondta, hogy soha nem volt senkije, egy pillanatra megdöbbentem és jó erős gyomorvágást is éreztem, de ez cseppet sem lett jobb, mikor tovább folytatta. Ott látszott a tekintetében a hitetlenkedés, hogy ízlelgeti a hallottakat és szerintem én most ugyanannyira rettegtem, mint ő. Ami tényleg megdöbbentő, hiszen ez sosem volt rám jellemző, a bátyám gyilkossága után szinte kiöltek belőlem minden mély, felkavaró érzelmet. Most mégis, kétségbeesek, hogy Tess-nek baja esik… Most mégis… Az ölelését azonnal viszonoztam, a karjaimba zártam és szorosan hozzásimultam, miközben megmozdítottam a szárnyaimat és aprót mozdítva a levegőn, átemeltem a pulton és körbetakartam velük is a lányt. Fejét a vállamba húztam és kicsi mozdulatokkal simogattam a haját, hogy megnyugodjon. Nem szólaltam meg, nem kérdeztem semmit, pedig legszívesebben azonnal rázúdítottam volna az összeset. Hogy vajon mi lehetett az a rossz emlék, ami ennyire megviselte a betegségén kívül is? A csókját kellemesen fogadtam, majd miközben a válaszát hallgattam mélyen belefúrtam a tekintetemet a zöld szemébe. Furcsa volt a hangulat a hatalmas házban. Keserédes kín és boldogságkeverék, amit legszívesebben ellöktem volna magamtól, de ha megtettem volna, amiatt szenvedtem volna. Nevetséges volt ez egész, de közben mégis ijesztően komoly. Érdekes, ismeretlen… Sosem éreztem valamiben ennyire bizonytalannak magamat és ez idegesített, de közben magában hordozta a kihívást, hogy találjam meg benne a helyemet. Sokáig nézegettem az arcát, nem frusztrált a hosszú csend, ami beállt néha-néha. Lecsókoltam az arcáról a könnycseppet, majd az arcához dörgöltem a sajátomat, mintha csak kismacska módjára bújtam volna hozzá, miközben még birtoklóbban öleltem magamhoz.

- Tibu… Hívj Tibunak – viszonoztam a mosolyt, majd az ismét az arcába hulló tincseket, türelmes mozdulatokkal söpörtem ki újra a füle mögé. – Na, de ne hagyjuk kárba veszni – váltottam kissé vidámabb hangnemre, becsuktam a szárnyaimat és kibontottam a sütiket. Ezzel együtt egy kényes témát is le akartam zárni és jobb kedvre deríteni Tess-t. Épp csak annyi időre távolodtam el, amíg nem találtam egy tányért és egy villát, aztán, mintha az őrhelyemet hagytam volna el, sietve mentem vissza a lány elé. – Nos? Csokis? Gyümölcsös? Karamellás? – emelgettem fel a megnevezett édességeket, majd amelyikre a választás esett, a tányérra raktam és odanyújtottam neki, majd néztem, ahogy csipegetett.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Kedd Okt. 23, 2012 7:53 pm

Tess remegve bújt Tibbuty karjaiban, miközben az elmúlt évek eseményei szépen lassan leperegtek előtte. Eddig nem akart olyanra gondolni, hogy bárkit is közel engedjen magához. Úgy gondolta, hogy mindig ugyan az lenne a vége, és Paul után nagyon nem is szeretett volna, senkit maga mellé engedni, ne hogy megint úgy járjon mint legutóbb. Aztán, ahogy megérezte a finom légáramlatokat elmosolyodott és rájött, hogy ilyen nem fordulhat elő valakivel kétszer az életben.
- Tibbu... rendben.
Mosolygott fel a férfira, ahogy meghallotta a saját szájából a saját nevét, majd Tess egyik kezét finoman felemelte és megsimogatta vele a férfi arcát. Aztán, ahogy ellépett előle Tibbu csendben figyelte, hogyan ügyködik egymaga a konyhában és nagyon tetszett a lánynak, ahogy Tibbuty a konyhájában sürög-forog. Aztán, ahogy meglátta a sütiket enyhe rosszullét kerítette hatalmába, de azért levette a gyümölcsös süteményt, majd elkezdett jókedvűen eszegetni belőle. A sütemény felénél azonban jobb ötlete támadt, és ez ujjával finoman kicsit belenyúlt a sütibe és Tibbu orra hegyére kente. Aztán mosolyogva nézte a férfi orrát.
- Hm..
Mosolygott rá, majd lábait szorosan a férfi dereka köré fonta és közelebb húzta magához.
- Jól áll neked ez a szín.
Nevetett fel végül, majd arcon csókolta Tibbuty-t. Aztán ismét nekilátott a süteménynek, mindaddig, amíg nem kerítette hatalmába egy újabb rosszullét. Érezte, hogy a gyomra felfordul az étel miatt, így letette a konyhapultra a tányért és elengedte a férfit. Nem tudott megszólalni, így csak egy finom lökést tudott összehozni, ami Tibbu mellkasát találta el és pillanatok leforgása alatt már rögtön le is ugrott a konyhapultról és elindult a fürdőszoba felé. Nem az elindult nem volt jó szó arra, ahogy Tess sietett. Futva közelítette meg a helyiséget, aztán hangos csapódással lökte be az ajtót.
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Hétf. Nov. 19, 2012 1:40 pm

Mások végtelenül unalmasnak találhatják azt, ha valakit bambulniuk kell, miközben az illető eszik. Nos, nekem nem volt problémám ilyen apróságokkal, mert amit Tess csinált, számomra felért a világ legérdekesebb dolgaival. Bármit. Még nekem is új és hihetetlen volt ez az érzés, ez a furcsa, beteges vonzalom, amit oly régóta nem éreztem. Nos, azért nem akartam elmenni az Alkonyat vérfarkasainak bevésődéséig vagy mijéig, azért nekem is volt önérzetem, főleg, akkor, ha eszembe jutott a púderarcú vámpírk*csög is… Hirtelenjében nem tudtam eldönteni, hogy a horrorisztikus emlékfoszlány miatt vagy a lány ujja miatt borzongtam meg, de a hideg valami azonnal eloszlatta minden dilemmámat. Tekintetemet az orrom hegyére vezettem, aminek az lett a következménye, hogy jó pár másodpercig bandzsítva figyeltem Tess művét, majd egy lapos pillantással néztem fel az elkövetőre.
- Bohócot nem akarsz véletlenül csinálni belőlem? - kérdeztem, mintha minden az ő hibája lenne. Nem-nem, egyáltalán nem én voltam, aki megpróbálta a nyelvét nyújtogatva eltüntetni onnan az ételt. Öhm... kényszerített... - Elnyomsz, én mondom, elnyomsz – morogtam, de mikor a lábait a derekamra kulcsolta és közelebb húzott magához, majd meghallottam a borzongató suttogását, amiben egyáltalán nem volt semmi erotikus, mégis, úgy hangzott. Kellemes remegés futott végig a gerincemen. Akartam őt. Birtoklóan csúsztattam kezemet a hátára és a csípőjére és csibészes fél mosollyal néztem le rá. – De azért az ilyen börtönt meg tudnám szokni… - jelentettem ki, letöröltem az orromról a süti maradványt, de az ellentámadásra nem maradt időm, mivel egy határozott lökéssel eltolt és már ki is csúszott a kezeim közül. Azonnal utánaeredtem és miközben az ajtó hangosan csapódott a falnak, tudtam mi lehetett a baj. Ennyit a sütikről, futott át a komor gondolat az agyamon. Nagyot sóhajtva álltam meg egy pillanatra az ajtóban, hogy eldöntsem, mivel tennék neki jobbat, majd beléptem, leguggoltam mellé, és amíg vége nem lett, lassan simogattam a hátát. Nem siettettem. Egyszerűen csak ott voltam mellette. Végül felsegítettem, a csaphoz vezettem és lekaptam valahonnan egy törülközőt, amivel először a gyöngyöző homlokát töröltem meg.
- Semmi baj – szólaltam meg a lehető legnyugodtabb, legkellemesebb hangon, amiből érezhette, hogy itt vagyok és egyáltalán nem kavart fel a dolog. Persze meg kellett emberelnem magamat, hogy ne remegjen meg a hangom, de sikerült. Mintha csak egy általános, mindennapi esemény lett volna. Miután megtisztálkodott, segítettem, amiben még tudhattam. Forró volt a bőre és reszketett. Törékeny volt és védtelen én bennem meg egy olyan tettrekészség forrongott, mit nem tudtam felhasználni. Egyedül egy dolgot tudtam: elég volt. Gyengéden a karjaimba kaptam és a hálószobába érve lefektettem az ágyra. Leültem mellé, betakartam, mint egy anyuka, végigsimítottam a homlokán és halványan elmosolyodtam. Minden a legnagyobb rendben… na, persze… – Jobban vagy? Szükséged van valamire? És most az igazat mondd – suttogtam kedvesen, mégis határozottan.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Szer. Nov. 28, 2012 5:51 pm

Tass hangos nevetéssel figyelte, ahogy a férfi az orrára kent krémet figyeli. A hasa már-már fájt, annyira vicces volt Tibbu, ahogy bandzsítva nézte az orrát. Aztán a következő pillantásától Tess hirtelen elfelejtett levegőt venni. Bár a pillanat rövid volt a lány alig hitte el, hogy a férfi valóan itt van és vissza jött hozzá. Valahogy amikor elment, úgy érezte, hogy soha többé nem fog visszajönni, de tévedett. Aztán a rosszulléte ismét felül kerekedett rajta, és a fürdőszoba hideg padlóján térdelve tért ismét magához. Utálta, hogy ilyen mellékhatásokkal jár a kezelés, amit nem olyan rég kezdett és abban is biztos volt, hogy aligha fogják tudni megmenteni. A haláltól viszonyt iszonyatosan félt. Nem is, rettegett. Rettegett a dologtól, hogy már is eljött az az idő, amikor azért kell aggódnia, hogy megéli-e a holnapot vagy sem. Hiszen tudta, a szülei óta biztos volt benne, hogy nem tudják megmondani előre, hogy mikor is jön el az a bizonyos utolsó nap.
De most, hogy itt volt neki a férfi, valami furcsa erő nem akarta, hogy elmenjen. Nemtudta, hogy miért van ez a furcsa ragaszkodás, de amikor meghallotta, hogy az ajtó kinyitódik a fürdőszobában kellemes, nyugodtság és biztonság érzet telepedett a lányra. A hátán a finom simogató érzés csak növelte azt az érzetet, hogy nincs egyedül. És jól esett neki. Évek óta nem volt senki, akivel megossza a dolgait, és most itt volt egy majdnem vad idegen férfivel, és ahelyett hogy rettegett volna tőle, vágyott rá, hogy a közelében legyen, hogy érezze az érintését, az illatát. Egy erőltetett mosolyt küldött Tibbu felé, amikor felsegítette a csaphoz. Aztán gyorsan fogat mosott és kiöblítette a száját. Azonban még mielőtt bármit is mondhatott volna erős kezek kapták fel a levegőbe és egyenesen a hálószobája felé vitték. Dylan szorosan megkapaszkodott Tibbuty nyakában és vállát a fejére hajtva hagyta magát, hogy lefektessék a puha ágyba. Aztán, amikor meghallotta a férfi gyengéd hangját kinyitotta eddig behunyt szemeit és rámosolygott Tibutty-ra.
- Jól.... jobban vagyok már. Csak fáradt vagyok ennyi az egész. Szeretnék egy kicsit aludni. Itt... itt maradsz velem?
A lány fáradt szemekkel nézett Tibbury és maga se értette, hogy miért kérdezett ilyen ostobaságot. Hiszen aligha fog befeküdni mellé a férfi csak azért, hogy vele maradjon.
- Ah.. sajnálom, biztosan akad más fontos dolgod is...
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tibutty Tamity Szer. Nov. 28, 2012 9:52 pm

Mutatóujjamat a lány szájára tettem, mikor elkezdett visszakozni. Irritált az a félelem, ami a szemében volt, mintha esély sem lenne arra, hogy a kérése teljesüljön. Meleg tekintettel néztem le rá és pár másodpercig nem tudtam mást tenni csak csodálni a törékeny szépségét. Halványan és bíztatóan mosolyodtam el, a kérdése megmelengette a szívemet és nem eresztette. Ki tudja, talán az égiek tényleg azt akarják, hogy maradjak mellette. Szüksége volt valakire, aki mellette van és támogatja. Tán nekem, pedig valakire, akit támogatni tudok. Végigsimítottam a homlokán, majd az arcán és a nyakán, óvatosan cirógattam a forró bőrét, miközben másik kezemmel megfogtam a kezét és összekulcsoltam a sajátommal. A múlt éjszaka maradványaiként megmaradt tollak egyikét felkaptam és finoman végighúztam a karján párszor, mielőtt ledobtam volna a többi közé.
- Megvárom, amíg elalszol – szólaltam meg halkan és szenderítőnek szánt mozdulatokkal simogattam a szőkeség hajzuhatagát. – Ne félj, itt vagyok.
Komolyan gondoltam. Kitartóan néztem az egyre laposabban pislogó Csipkerózsikát, miközben még mindig nem teltem be a látványával. Jól esett ránézni. Jól esett a közelében maradni. Jól esett, hogy a mutációm ellenére is olyan vágyakozva tudott rám nézni. Végül az ütemes, lassú, egyenletes légzése zökkentett vissza, halkan felkeltem, felírtam az elérhetőségeimet egy sebtében talált papír fecnire, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve kitéptem magamból egy fekete tollat és otthagytam az ágy melletti komódon.



//Köszönöm a játékot!//
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Jessyca Camilo Vas. Dec. 23, 2012 12:46 pm

// Vidám Bagoly//

*Miután elhagytam a könyvtárat, mint ígértem azt anyuéknak, elindultam vacsorázni. Késő volt, de nyugodt voltam. Semmi kedvem nem volt megint a négy fal közé zárkózni, valamelyik könyvemmel. Mára elég volt a könyvekből és ami azt illeti, az olvasásból is. A taxit egyenesen a kedvenc helyemhez irányítottam. Ha enni akarok, mindig ide jövök. Sosem érdekelt az, hogy mi hány kalóriát tartalmaz, vagy épp mennyit hízhatok Tőle. Nem az a fajta voltam, bár ennek ellenére sosem híztam. Egyetlen baj van a hellyel, hogy felkapott és sokat kell várni. De megéri. Nekem. Most is csak a sorban álltam és mikor én jöttem kikértem egy Hawaii pizzát és leültem egy üres asztalhoz. Nem reménykedtem benne, hogy sokáig egyedül leszek, hisz alig volt hely. De még igen, és egyelőre csak ez számított. No meg a levegőben terjengő illatok, amire hamar meg válaszolt is a gyomrom egy hangos morranással. Hosszú, farmer nadrágba bújtatott lábaim keresztbe vetetettem és csak hátra dőlve vártam, miközben a kékes-zöld pulóverem fölött összefontam a kezeim. A vörös kabátom, már a szék háttámláján pihent a táskámmal együtt. Igyekeztem ki találni, hogy vajon aki le ül majd, azzal szerencsés leszek, avagy szerencsétlen. *
Jessyca Camilo
Jessyca Camilo
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 148
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Vidám Bagoly Szer. Dec. 26, 2012 12:49 am

Hah, a nagy táborhely! Kőtipik tízezrei próbálják keresztülfúrni az eget miközben egyenként máglyányi fényt öklendeznek az éjszaka sötétjébe. Aztán ott van még az embertömeg: sápadtarcúak regimentjei az utcákon, köhögésre ingerlő füstöt eregető vasparipák száguldoznak az utakon: és ha ez nem lenne elég: a tiszta hó is gonosz szellemek öklendékének látszik az iszonyatos környezetszennyezés hatásaként. Erre a férgek által szétrágott állati tetemre hasonló földdarabra a sápadt-arcúak azt mondják: New York.

Kevesen tudják, hogy valaha itt indián szállásterületek és tiszta vizű források voltak. Én ezen kevesek közé tartozom, de nem szégyennel tekintek vissza az elmúlt ösvényekre: csakis büszkeséggel és némi szomorúsággal.
~Ez a tél még téged is megvisel: Hol vannak a szép Vidám Baglyos gondolatok amik még az én kedvemet is elvették a marcangolástól?~
Holdbanéző "szólt" így: élő totemem az alakváltó farkas aki bátor társam és barátom volt már sok kaland ösvényen: beszélni sajnos nem tudott, de sámán voltom által (amit a baromarcú sápadtarcúk "képességnek" neveznek) képesek voltunk megosztani egymással a gondolatainkat. Mit rendesen: akkor is a nyomomban haladt, nem egy rémült sikolyt váltva ki New York karácsonyi lázban égő lakosaiból, de már hozzászoktunk az efféle nyúlemberekhez: Egy hagyományőrző ruhában feszítő indiánsámán nyomában egy farkassal, általában vonzza a tekinteteket, de taszítja a testeket. Így volt ez akkor is: egy méternél senki sem jött közelebb hozzánk az utcán, ellenben mindenki bámult minket.
~Igazad van, kissé kifordultam a szokásos ösvényeimből... Bár véleményem szerint az éhfarkasszellem bújt csak belém.~
~Ezen segíthetünk: ha csak a szimatom nem vezet tévösvényre (és nem szokott) akkor egy korong alakú sápadtarcú kajálda felé megyünk. Egy kis kitérő jót tesz majd a közérzetednek, éa nyugodtabban kereshetjük tovább azt az íjászboltot.~
És lőn: elénk tárult New York első olasz étterme: több se kellet vonultunk is a bejárat fele, csakhogy megláttuk a kutyát bevinni tilos jelzést, és a másik törzs vadászterületén a másik törzs szabályai a mérvadóak. Így eshetett meg, hogy Jessyca asztalához egy hagyományos rojtos indián kabátban feszítő éppen húsz telet látott sámán jött oda, vállán egy hóbagollyal (Holdbanéző ugyanis nem volt hajlandó kint maradni a hidegben, hanem átváltozott és elfoglalta méltó helyét...) magával vonzva az étterem figyelmét és imár a szokásos vakító fehér mosollyal kérdezte meg:
- Üdv! Szabad a farönk az asztalodnál?
Ezzel a szék felé intettem nehogy az indiános beszédstílus megzavarja a hölgyet... nagyon.
Vidám Bagoly
Vidám Bagoly
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 91
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : A nagy víz innenső oldalán.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Jessyca Camilo Szer. Dec. 26, 2012 1:48 am

*Már egy jó húsz perce ültem az asztalnál, de még senki nem próbálta meg elfoglalni a helyet. Pedig járt erre, pár szemre való példánya a hím egyedeknek. De valahogy az érdeklődésem irántuk ki is merült abban, hogy a szememet olykor kicsit meglegeltettem. Semmi változatosságot nem találtam benne, hisz tekintettem általában mindig ugyan olyan külsőn akadt meg. Hosszabb haj, világos szemek… bár olykor sötét szemekkel találtam szembe magam. Ez most sem volt másképp, bár itt először nem is a hosszú haj volt az, ami feltűnt, hanem az érdekes öltözet. Ilyet utoljára a könyvtárban láttam, azt is az egyik könyvben, ami a különböző kultúrákat ecsetelte. Ezt a fekete haja tette teljesé, no meg a virító bagoly a vállán. Mikor felém közeledet még akkor is gátlástalanul legeltettem rajta a szemem s csak akkor ocsúdtam fel ebből mikor megszólított. Pislogva párat emeltem fel a tekintetem a ruházatáról a szemeibe, miközben egy mosoly kúszott az arcomra.*
- Szia! Igen, szabad. * Intettem, hogy csak nyugodtan foglaljon helyet. A megnevezésre azonban szemöldököm szerintem a hajam tövéig szaladt. No nem azért mert nem értettem, hogy mire gondol, hanem azért mert furcsálltam. *
- Szép bagoly… *Jegyeztem meg, miközben oldalra biccentett fejjel kicsit sem leplezve a kíváncsiságom méregettem az állatot a vállán.*
Jessyca Camilo
Jessyca Camilo
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 148
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Vidám Bagoly Csüt. Dec. 27, 2012 2:32 pm

Boldogan ültem le, az immár szabad farönkre, és adtam le a rendelést egy négy sajt pizzára, (a rendelés megértése indiános beszédem miatt eltartott egy ideig, de csak sikerült) amikor Jessyca kedves megjegyzésére egy gondolatbéli hadiösvény vette kezdetét Holdbanéző, és énközöttem:
~Mond meg neki, hogy farkas vagyok!~
~Hová ástad a józan eszed Holdbanéző?!~
~Megmondod neki hogy...~
~...mindketten sámánok vagyunk és egy farkas ül a vállamon...~
~De...~
~...a Bagoly pedig én vagyok, mégpedig a vidámabb fajtából?~
~Nem erre...~
~Jobb esetben csak azt hiszi hogy fejbe kólintottak egy nem túl éles kőbaltával, rosszabb esetben kihívja a mutánsokkal hadi-ösvényen járó igazságtalan rendőrző harcosokat!~
Sajnos Holdbanéző belátta mennyire hajthatatlan vagyok e téren, és fogta magát: átváltozott macskává (egy nagy fekete kandúrrá) majd dorombolni kezdett. A magyarázat természetesen rám maradt:
-Hát az a nagy helyzet...
~Hogy egy feltűnési viszketegségben szenvedő idióta totemem van...~
...az ő faj ösvényeivel hogy úgy váltja őket ahogy a szarvas az erdei csapákat...
Ezzel behúztam a nyakam (természetesen még mindig vigyorogva, bár már feszülten) és felkészültem a sikoltva rohanásra, csak valahol nagyon mélyen reménykedve benne hogy nem ez következik.
Vidám Bagoly
Vidám Bagoly
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 91
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : A nagy víz innenső oldalán.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Jessyca Camilo Csüt. Dec. 27, 2012 3:12 pm

*Csendesen vártam a választ és a még mindig nem készült el pizzámat. De aztán történt valami. Épp csak pislogtam, hogy ne essenek ki a szemeim miközben a baglyot néztem, és már hopp, egy fekete macska volt a helyén. Innen az asztal másik feléről is hallottam, hogy dorombol. Szemeim kikerekedtek, aztán pedig összeszűkölve méregették az állatott és egy idő után a gazdáját is. Értetlenül álltam, vagyis ültem a történtek előtt és ezt meg sem próbáltam elrejteni. A választól, amit kaptam, összeszaladtak a ráncaim miközben próbáltam megemészteni, vagyis inkább első körben felfogni. De aztán váratlanul elnevettem magam, és némi jó kedv költözött barna szemeimbe. Nekem kellett volna megijednem, mégis a másik húzta be a nyakát. Mintha azt várná, hogy most bizony boszorkányságot kiáltok és lefejezem. De e helyett kezem lefektettem az asztalra és a macskára néztem.*
- Cicc… gyere ide. És mielőtt még harapóssá változnál, csak szólok, hogy még nem vacsoráztam és így aligha laknál jól velem. * Beszéltem lágy hangom a macskához, miközben ujjaim mozgatásával igyekeztem magamhoz édesgetni.*
- Remélem, azért tudod, hogy ez eléggé érdekesen hangzott és a hasonlatot kicsit sem értettem annak ellenére, hogy felfogtam, amit mondtál. De ez, hogy lehetséges? Persze, azt tudom, hogy vannak fajok, akik tudnak alakot váltani. Mint a mutánsok… de mindig csak egyet és nem azt, amihez kedvük van épp. Mellesleg pedig, ha meglátják, akkor ki leszünk innen perdítve. * Mosolyogtam a fiúra egy pillanatra.*
- Hogy hívnak? *Tettem fel a kérdést érdeklődve.*
Jessyca Camilo
Jessyca Camilo
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 148
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Vidám Bagoly Csüt. Dec. 27, 2012 9:35 pm

Amikor megbizonyosodtam róla, hogy nem lesz menekülés az átváltozás miatt mérhetetlenül megkönnyebbültem. Vissza egyenesedtem a szokásos állapotomba, majd gyorsan körülnéztem gyűlölködő (sápadt)arcokat keresve, de úgy tűnik szerencse szarvasa szökkent át felettünk: mindenki el volt foglalva a pizzájának marcangolásával. Eközben Holdba-néző eget-rengető dorombolás közepette leugrott az asztal alá és Jessyca lábainál kezdett el hízelkedni az invitálásnak engedelmeskedve.
~Látod, látod ennek az alaknak az előnye, hogy imádnak a nők!~
Amikor tekintetem ismét visszatért a barna szemek fogságába, és szokásos vigyorommal belekezdtem egy (remélhetőleg) érthetőbb magyarázatba:
- Holdba néző sámán. Sokan a sámán ösvényt "mutánsnak" hívják, de én meg maradtam őseim csavaros indiánbeszédmódjánál. Tehát: Holdba-néző sámánléte abban áll hogy bármely állat alakját magáévá teheti amely nem távozott az örök vadászmezőkre a nagy-napok vándorlása során. Egyetlen bőrt nem húzhat magára: az emberit. Pedig emberszellem lakja a lelkét, és ösvényeit is két lábon kezdete... De megáldotta majd megbüntette a Nagy szellem. Bőre-váltó lesz és a totemem, de külsejében az állatok ösvényeit járja, míg élet csapája véget ér.
Itt meghallottam egy, a nevemet firtató kérdést.
- A nevem Vidám Bagoly, és ha már erre járnak ösvényeink elmondhatom, hogy magam is sámán volnék: az utolsó igazi sámán az indiánok között ha jól csiripelik a madarak. -
Az "igazi" szólt kissé megnyomtam, és ennél a résznél végighúztam a kezemet az asztal felett, Jessyca-nak olybá tűnhetett mintha fényes fehér füstöt eregetne a kezem, majd ezt az anyagot maga után húzva, füstből való kendőt tennék le az asztalra. Ezek után a füst színt és formát kapott legvégül négy gyufásdoboznyi bölény jött létre belőle, amik halk kopogással vágtázni kezdtek Jessyca kezei felé, hozzádörgölőztek mintegy megmutatva hús-vér létüket majd gyorsan szétoszló fényes füsté változtak, mivel megjött a pincér kezében a pizzákkal.
Vidám Bagoly
Vidám Bagoly
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 91
Hírnév : 4
Tartózkodási hely : A nagy víz innenső oldalán.

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Tess D. Thorne Pént. Dec. 28, 2012 3:50 am

Tess lélegezni is elfelejtett, amikor Tibutty ujja az ajkaihoz ért. Halványan elmosolyodott a férfira, aztán lehunyta a szemét és nagy levegőt vett. Amint megérezte a férfi meleg ujjait az övéin ismét kinyitotta szemét, amiben nyugodtság tükröződött. Aztán mosolyogva figyelte, hogy megcirógatja a fekete tollal a kezét, majd szorosabban hozzábújt Tibutti-hoz.
- Köszönöm.
Bukott a ki a lányból, majd álmos szemekkel felnézett még utoljára a férfira, aztán szorosan hozzábújva elaludt. A férfi illata körülölelte, míg mélyebb álomba nem szenderült, így Tess nyugodtan aludt el.
Álmában látta, ahogy a szülei ott ülnek a szobájukban az ágyukon és mosolyogva integetnek neki, miközben ő lassan indul fel a lépcsőn. Aztán, amikor felér a derekára teszi a kezét és úgy indul el a szüleihez. A pocakja nagy, mintha gyermeket várna, és Tess egy kicsit se érdekelve halad tovább a szobába. Amint beér a szülei köddé vállnak és ő benne csak a hiányuk tűnik fel. Aztán hangosan kiabálni kezd, mire pár pillanat múlva egy angyal érkezik hozzá. Egy fekete szárnyú angyal. Ő. Tibutty. Aztán magához vonja a lány törékeny testét és szavakat súgva a fülébe megnyugtatja a lányt...

/Én is köszönöm!/
Tess D. Thorne
Tess D. Thorne
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 84
Hírnév : 6
Tartózkodási hely : Manhattan

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Jessyca Camilo Pént. Dec. 28, 2012 2:59 pm

*Meglepett mikor a macska leugrott és a lábamhoz jött. Hisz minden macska, csak az asztalon a mozgó ujjakat közelítette volna meg, nem is foglalkozva azzal, hogy ott enni szoktak. De akár mi is vezérelte az állatot, mikor megéreztem a lábamnál lehajoltam, és ha hagyta, akkor az ölembe tettem és ott simogattam a selymes bundáját. De közben figyeltem a fiú szavaira is. *
- Érdekes történet. De miért büntette meg? *Tettem fel a kérdést, ami fel keltette az érdeklődésem. A nevét hallva azonban felnevettem és vidáman néztem a szemébe.*
- Furcsa ember… * Kezdtem volna bele, de ekkor megláttam füstből szőtt kendőt. Tekintetembe már nem csak az érdeklődést lehetett felfedezni, hanem a csodálatot is, ahogy néztem miközben életre kelve vágtatott a füst és hozzám dörgölőzött. Már épp vissza akartam csikizni a füst alakot, mikor az szerte foszlott és csak meglepetten pillantottam elénk rakott ételre.*
- Ööö… ez… *Annyira elmerültem, hogy már megakartam kérdezni a pincértől, hogy ez meg mi. De csak megráztam a fejem és egy mosoly kíséretében tekintettem fel rá.*
- Vagyis, köszönöm. * Meg vártam még elmegy és döbbent csodálattal néztem ismét a fiúra. *
- Furcsa neved van, de ez valami csodálatos volt. Azért foszlott semmivé, mert megpróbáltam megérinteni? * Tettem fel egy újabb kérdést, miközben az evőeszközért kezdtem kutatni. Utáltam késsel és villával pizzát enni. De társaságban így illett, így kelletlenül neki álltam szenvedni vele.*
- Egy olyan fiú, mint Te mit keres egy totemmel a nagyvárosban? *Tettem fel egy újabb kérdést mielőtt a keményen megküzdött falatot a számba vettem.*
Jessyca Camilo
Jessyca Camilo
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 148
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Lombardi's Pizza - Page 3 Empty Re: Lombardi's Pizza

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.