Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orvosi rendelő

+17
Tess D. Thorne
Alfred/Chloe Helmsman
Adam Windsor
Victor Creed
Aya Caine
Rozsomák
Jeremy Bodwin
Gregory S. Severald
Sebastien Longley
Cristopher W. Somerset
Darren Black
Kara Shawn
Sheena Duran
Ratna Nayar
Lynn Harlow
Szellem
Cerebro
21 posters

6 / 14 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Kedd Dec. 13, 2011 2:34 pm


Sean Gregory Lexinbourgh a kezébe csöppenő vérre pillant. Úgy érzi, mindez egyre irreálisabb. Úgy érzi, mindez nevetséges, menekülni, elfutni. Nem akar mást, csak pihenni, végignyúlni itt a holdfényben és mély, álomtalan álomba zuhanni. A bal combján vércsíkok futnak végig a pasztellszínű vászonnadrágon és a térde körül egy tócsa kezd el gyűlni, a sötét mélykék-fekete égnek pedig mint egy ikertestvéreként sötét karmazsin-bordó égbolt csillan benne. A fehér hold és a csillagok fénye megrebbenve táncol benne, ahogy Sen meg-megremegő lába pici kis hullámokat vet. A zakója és az inge alatt meleg patakok indulnak el a jobb válla felől a dereka felé.
Felpillant, a négy fegyveres előreszegezett pisztollyal ér fel a tetőre.
- Lynn, ugyan, mindennek semmi értelme - mondja suttogva, halkan.
Ám a nő nem figyel rá. Egy pillanatra feltűnik emberi alakja; a fájdalomtól eltorzult, szép arc, a kitágult pupillájú, sötét szemek, golyóktól megtépett ruha, horzsolások és vérfoltok - majd recsegés kíséretében újra a kérlelhetetlen, gyönyörű jégszoborrá változik. Arca a támadók felé fordul. Egy pillanatig habozik, majd ugrásba lendül és a támadók felé fut.
Sean megmarkolja a kötszeres zacskót
~ Mit csinál ez a nő?? ~
Pár lépésre van a tető szélétől. A meglepetéstől megnyúló, napszemüveges arcok felfelé fordulnak, ahonnan ugrása röppályája végén érkezik - és lerántja őket a mélybe.
- Lynn! - üvölti Sean és feláll. Megroggyan a térde, de elbotladozik a tető széléig - hogy lássa, ahogy a jég-angyal négy embert vitt a földre.
- Lynn! - kiáltja újra Sean és egyből elillan a megadás álmos melankóliája a fejéből. A kötszeres zacskót szétszedi és egy hosszú fáslival amennyire tudja, elszorítja a combját.
Az égen a hold egy kósza felhőfoszlánnyal találkozik. Egy kicsit sötétebb lesz a világ, a felhő pedig a földöntúli fehér fénybe vonva fürdik az égen.
Innen is látni, hogy víz mossa végig az utcát.
A felhő továbbúszik, újra a növő Hold fényében dereng a világ. Lynn odalent a földből emelkedik fel, a víz ellentmondva a gravitációnak, felszökik, hogy hullámai tökéletes formákba merevedve újraformálják a szobrot.
Aztán elindul felfelé, az utcán vérfoltok terjengenek az öltönyös férfiak körül.
Hamar felér a tetőre. Sean-hoz lép és átvált emberi alakba. Gregory érzi, ahogy a hideg atmoszférát egy kellemes parfüm illata tölti meg, ő pedig azonnal feláll, hogy elkapja a megrogyó doktornőt. Annak egész testét zokogás rázza meg, Sean pedig átkarolja, és lelülteti.
-Nem tehettem mást!... Segíts!... Menj, és gyógyítsd... meg őket! Könyörgöm! Mentsd meg őket... hadd ne legyek... gyilkos!... Csak te tudod... Könyörgöm!
Lynn közvetlen közelről a szemeibe néz, ő pedig viszonozza a mély, sötét szemek pillantását. A nő zakójába markol fájdalmában és elkeseredésében, ő pedig végigsimítja az arcát, miközben feláll.
- Kérlek... változz jég alakba!
Sean leipllant a tetőről.
Reccs-krrrrr.
Lynn helyén újra egy csillogó, áttetsző jégszobor ül, aki lassan feláll, a Hold ezüstje ezernyi helyen törik meg a testén.
Gregory körülnéz. Ha a lentiek nem halottak, nem sok idejük lehet. A lépcső lassú és fájdalmas.
A szeme megakad egy villámhárítón. Azonnal odalép. Az akrobatika olyan, mint a bicikli, soha nem lehet elfelejteni. Sean megkapaszkodik a drótsodronyban és elindul lefelé, kezeit egymás alá rakva, a jobb lábával fékezve, de hatalmasakat csúszva is, hogy siethessen. A vértől, amitől sikamlós a tenyere, kétszer majdnem lezuhan.
Odalent térdre rogy. A kezei felsebesednek a drótkötéltől. Mindez egyáltalán nem úgy néz ki, mint a filmekben.
Gyorsan talpra áll.
Tam-dam.
Erólködnie kell, hogy kipréselje magából a képességét. A pulzusa lassabb és halkabb, a tűz nem folyik rajta végig olyan gyorsan, mint szeretné. Megfordul. A férfiak csendben fekszenek, mind a négyen. A társaik (hatan maradtak) épp most érnek ki a házból - Sean-ra és az elesettekre nem is pillantva a kocsikba pattannak és visszavonulót fújnak. Szó nélkül hajtanak el, hatalmas gázt adva, a helyszínről.
Sean kiengedi magából a forróságot. Lassacskán sántikálva odalép a lehullottakhoz. Szerencsére lassan, haldokolva, de mind a négyük szíve még ver.
Tam-dam.
Gregory kiengedi a hatalmát és összerogy. Kezeire támaszkodva tolja el magát a földtől. A körülötte levők testét járja végig.
Törött gerincek, koponyák, belső vérzés, leszakadt belső szervek, nagycsontok. Végigjárja az öltönyösöket az erejével, úgy érzi, egy örökkévalóságig tart. Ám az ízületi ficamokat nem gyógyítja be. Azt megérdemlik. És így nem tudnak egy jó darabig újra felkelni és utánuk jönni.
Gregory feláll és elindul a lépcső felé. Úgy érzi, véget ér az éjszaka, mire felér.
Lynn a tetőn várja.
- Lynn... kérem, változzon vissza emberi alakba... amíg még a képességem aktív, meggyógyítom, mert ha akkor változik vissza, amikor már nem lesz elég erőm...
Gregory nyel egyet.
- ...Szóval... csak kérem, tegye meg.
Reméli, ez meggyőzi a doktornőt.
Ha megteszi, amit Gregory kér, emberi alakjában nyilván összerogy a fájdalomtól. Gregory elkapja és mind a ketten a padlóra kerülnek.
Tam-dam.
A tűz kitörése egyre lassul, már szinte csak csordogál. Sean körül a levegő most csak enyhén langyos.
Az energiáját végigvezeti Lynn-en. Eközben, mivel hideg van és a doktornő ruháját feltépték a golyók, leveszi fekete zakóját és Lynn-re teríti.
Az erő a tőle telhető legfinomabban ér a nő bőréhez. Ahogy végigfut rajta, lassan be is szivárog az izmokba, az inakba, erekbe, idegekbe, szervekbe. Azonnal megtalálja a golyók ütötte sebeket és gyorsan összeforrasztja őket. Aztán végigfut az idegeken, elcsitítja a fájdalmat. A melegség mondhatni, úgy szívódik fel a nőben, mint a kiégett földben az esővíz.
Tam-dam... tam-dam...
Sean érzi, hogy az energia kiáramlása még egyszer utoljára felgyorsul. A jobb kezét Lynn vállára teszi, a bal kezével hirtelen nem tud mit csinálni, de végül a nő térdére helyezi. A hatalma teljes erejével izzik fel és hullámzik végig a doktornőn. Miután már belső seb nem maradt, olyan puhán és gyengéden cirógatja végig a bőrt, amennyire csak tudja, könnyedén lesimítva az utolsó horzsolásokat is.
Sean még pár pillanatig nem szünteti be a koncentrációt. Hisz olyan tökéletes a pillanat, ahogy meggyógyítja, az erejével átkarolja a nőt, aki annyira szép, annyira magával ragadó, és aki őt védve fogta fel a golyókat. Fireheart a tűzzel végigcirógatja Lynn arcát, nyakát, a hátát, olyan leheletnyire érve hozzá, mintha az ujjai végével érintené. Elsimítja a hátizmokat, a derék kényszertartásba merevedett izmait, melegséget önt az elhűlt ujjakba és a kifakult ajkakba.
Aztán Sean tényleg nem bírja tovább a koncentrációt. A tűz elillan, kettejük körül felszisszen a szél, ahogy a meleg levegő elillan.
Sean Gregory Lexinbourgh elhomályosuló tudattal, ívben dől végig a tetőn, a teste kondulva csapódik a bádogpalára, a sebeiből vér fröccsen és végtére mély, öntudatlan álomba merül.


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Szer. Dec. 14, 2011 12:05 am

//Lexnek//

Lehetséges volna, hogy még mindig talpon vagyunk? Orvos vagyok, tudnom kéne, hogy ez lehetséges-e. Statisztikák, tanulmányok, tudományos blablák szerint emiatt meg amiatt természetesen lehetséges, én mégis úgy éreztem, hogy mindketten parádés felvonulással megűzdelt díjátadót érdemelnénk, a valahavolt legtutibb kitüntetéssel.
Úgy éreztem, minden tartalékomat feléltem, mindent bevetettem, mindent kiadtam, mindent odaadtam, hogy túléljük, úgyhogy ha még egy percig itt kell lennem, én bizony holtan rogyok össze. De még hol voltunk a végétől! Még ki kellett tartani, és csupán ennek beismerése vagy a felére csökkentette annak esélyét, hogy sikerülni fog és bírom még egy kicsit.
Lexnek nem volt szüksége támogató kezemre, egyedül is kimondottan bravúrosan letalált, csak ámultam, milyen vésztartalékai lehetnek ennek az embernek. Én nem éreztem magam ennyire erősnek, ennyire kitartónak.
Képtelen voltam levenni a szemem a tető pereméről, ahol az imént leugrottam. Higgadtnak kellett volna maradnom, de nem tudtam másra gondolni, mint arra, hogy ha Lexnek nem sikerül helyrehoznia az én hibámat, akkor visszavonhatatlanul, megmásíthatatlanul, örökre gyilkos leszek. Olyan emberek életét vettem el, akiket nem ismertem. Ránktámadtak, én védekeztem, de ez aligha fogja vigasztalni a szeretteiket, akik már sosem fogják hallani a hangjukat, fogni a kezüket, látni a mosolyukat, érezni az illatukat. Nem vigasztalhatta őket sem, akiknek elvettem az életét, anélkül, hogy jogom lett volna rá.
Annyira alantasnak, mocskosnak, ocsmánynak éreztem magam, hogy legszívesebben kiugrottam volna a saját bőrömből, elmenekültem volna valaki más testébe, megmártóztam volna ezeknél csakis édesebb emlékeiben, elbújtam volna az ő irigylésre méltó sorsa mögé, amelyben nem váltam gyilkossá.
Ekkor megjelent Lex, és én rögtön tudtam, hogy sikerült megtennie, amire kértem. De mindennek ára van; már alig vonszolta magát, inkább tűnt holtnak, mint élőnek, mégis meg tudott gyógyítani, nyilvánvalóan utolsó lehetséges erőfeszítésként, miután kérésére ismét emberi alakot öltöttem fejest ugorva a (hála neki csak átmeneti) fájdalomba.
Ezúttal is átjárt a melegsét, amelyet már ismertem, éreztem, ahogy a fájdalom elmúlik, a sebek begyógyulnak. Mégis más volt ezúttal. Szinte éreztem, ahogy sejtről sejtre küzdi előre magát, hogy regenerálja azokat és felépülhessek, mintha hegynek fölfelé próbálna kerékpárral felhajtani. Kínzott a bűntudat, amiért miattam tovább kell hajszolnia magát, de tudtam, hogy csak így menekülhet meg ő is. És még a zakóját is rámadta! Itt már szinte fájdalmasan szorult össze a torkom, ahogy agyongyötört arcába néztem.
-Köszönöm - mondtam halkan, ismét egészségesen. - Nemsokára te is rendbe jösz.
Nem tudtam, hallotta-e, mert nem bírta tovább, és eszméletét vesztve rogyott össze. Még idejében kaptam el, nehogy beüsse a fejét, aztán az oldalára fektettem. Lágyan megcirógattam az arcát, majd vettem egy nagy levegőt, és hozzáfogtam, hogy elláthassam. Amihez először vissza kellett jutnunk valahogy a rendelőmbe.
Megragadtam mindkét kezét, és felhúztam ülőhelyzetbe. Itt már szívesen tartottam volna egy félórás szünetet, de hát a tikk-takk-tikk-takk hangocska figyelmeztetően kattogott a fejemben. Nagyon nehéz, nagyon hosszú munka volt, mire végre felegyenesedhettem (-35-40 fok, mert muszáj volt előregörnyednem, hogy ne dőljön hátra). Iszonyatosan súlyos volt annak ellenére, hogy egyáltalán nem volt kövér. Engem azonban nem ilyen súlyok emelgetésére találtak ki, ezért lépésenként emlékeztettem magam, hogy amikor Lex magához tér, kérjem meg, hogy gyógyítsa meg a sérvemet.
Elképzelni nem tudtam, hogy fogunk valaha is lejutni. Sajnos azonban nem volt más választásom, cipelnem kellett. Nem volt se kötél, sem valami támasz, amin leereszthettem volna. Jégként az ölembe ültethettem volna, hogy csúszva menjük tovább, de a lépcsőn ez sajnos nem működött volna, arról nem is beszélve, hogy mennyire átfagyott volna. Ezúttal pedig Szellemet sem hívhattam segítségül, mert a telefonomat nem hoztam magammal, és nem tudtam fejből a számát, hogy kölcsönkérjem Lexét. Maradt hát a kínkeserves, egyoldalú sótörés. Szorított az idő, hiszen életveszélyes állapotban volt, úgyhogy pihenésről szó sem lehetett, bár amúgy se kockáztattam volna meg, hiszen egészen biztos lehettem benne, hogy ha egyszer leteszem, még egyszer fel nem veszem.
Úgy tűnt egy örökkévalóság után megérkeztünk a ripityára tört rendelőbe. Feltornásztam Lexet a vizsgálóasztalra, kapkodva nyújtózkodtam egy nagyot, majd még mielőtt lihegésről, normális légzésre váltottam volna, nekiláttam, hogy megmentsem a megmentőmet.
Fertőtlenítettem, varrtam, kötöztem, injekciókat adtam, pulzust, vérnyomást, reflexeket ellenőriztem, koszos, véres ruháját köpenyre cseréltem, nedves törölközővel végigmostam a bőrét, a legpuhább pokróccal betakartam, a legpelyhesebb párnával kényelmesebbé tettem fekvő helyzetét, és végül nem sokkal pirkadat előtt már csak ültem mellette, és feszülten vártam, hogy kinyissa a szemét.
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Szer. Dec. 14, 2011 5:43 pm


Fireheart tudata nagyon lassan, egy vízbe hullott ősi szörny ébredésének sebességével merül felfelé, az ébrenlét fodrozódó felszínén át épp, hogy csak átszűrődnek a kinti világ fényei. Az utolsó pillanatokban már a szivárvány színeire bontva látja a reggeli napfényt megtörni csukott pilláin, majd szemei lassan felnyílnak és tökéletesen üres elméjén végighullámzik a reggel aranysárga ragyogása.
Sean az első egy-két másodpercben nem is tudja, hol van. Puha párnán nyugszik és meleg takaró veszi körbe. Egy kis, fehér szobában van, aminek fehér felszerelései - bútorok, asztalok, műszerek, fém eszközök, lámpák - a komikusság melegségében rendeződtek kusza, abszurd össze-visszaságba.
~Mégis, hol vagyok?~ gondolja Gregory és elfordítja a fejét balra. Fájdalom nyilall a testébe. Képek villannak be, érzésekkel vegyesen.
Tegnap este megtámadták. Kimászott az ablakon. Lövések. Tető. Forróság, a képessége. Hideg jég, hullámzó víz. Csillagfény. Növő hold. Jimmy Hendrix.
Nem egyedül volt.
~Lynn!~
Gregory a másik irányba fordítja a fejét és megpillantja a széken, ültében bóbiskoló nőt. Most is épp, olyan gyönyörű. Dús, hullámokban leomló haján arany színben csillan meg a felkelő nap fénye. A köpenyét le sem vette. Valószínűleg virrasztás közben alhatott el, tökéletes szobor-arca elsimul alvás közben és a nyugalom csodásan komponálja össze elragadó vonásait.
~Úgy alszik, mint egy fáradt angyal.~
Sean nem veszi le róla a szemét. Eközben gondolkozik, és lassan minden emléke visszatér. Aztán kérdések kapcsolódnak az emlékekhez.
Fura, öltönyös, fekete ruhás, napszemüveges emberek. Honnan jöttek? Hová mentek? Hol vannak a sérültek? A rendelőből eltűnt a kettő, akit elintéztek. Lynn tüntette el őket? Sean-nak fogalma sincs.
Ásít egyet, és kicsit áthelyezkedik az asztalon. Annyi rajta a kötés, hogy az már dramatikus. A tenyerei, a válla, a combja, az összes kis seb. A jobb válla szokatlan, tompa fájással húzódik. Szokatlan, de nem ismeretlen. Az összevarrott seb lehetetlen kényelmetlensége.
~Még egyet belém lőttek. Egy héten belül másodszor. Bloody hell, ezek az amerikaiak, fogalmuk sincs a jómodorról.~
Aztán csak fekszik, és gondolkozik, hogyan tovább. Próbál terveket szőni, ám a hihetetlen álmosság újra és újra zátonyra futtatja a gondolatait.
Nem tudja megállni, hogy ne pillantson folyton a szépséges Lynn felé.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Gregory S. Severald Szer. Dec. 14, 2011 6:29 pm

// Lynnek//

Délkörül tértem magamhoz lassan felültem az ágyon. A magamhoz térén könnyedén ment. Egy kézenfekvő megoldás sokat segített. Pontosabban, hogy rátámaszkodtam a karomra. A koffein és a speed is mind részecske lassítok a fájdalomhoz képest.
-Áúú...
Jajdultam fel. A bedagadt karomra néztem.
~Mit nekem szteroid! De ez így gáz... ha ezt a lány meglátja... Bele se merek gondolni... Mindegy azt mondom balkezes vagyok...
A kezemet vizsgálva meglátom Lynn-t is.ó a háttérben homályosan. Felemelve a tekintetemet és ráfókuszáltam a csinos hölgyre. Eszembe jutott mind az amit értem tett. Ahogy a meleg elönti a szívem észre sem veszem, hogy mosoly ül amúgy póker arcomra.
-Köszönök mindent... Főleg ezt a szép kis bicepszet!
A befeszítés egy igen botor ötletnek bizonyult. A fájdalomtól vissza dőltem az ágyra. Kicsit forgolódtam kínomban. Ahogy elviselhető tartalomba ért a fájdalom komolyság ült arcomra és nyitott szemmel néztem magam elé és a tegnap estén agyaltam. Legalább is reméltem ,hogy az tegnap este volt...
~De legalább élek...
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Csüt. Dec. 15, 2011 12:45 am

//Lexnek//

Kellemes gondolat, hogy az embert a nap első sugarai ébresztik fel. Mintha elhúznának egy hatalmas függönyt az égen, aminek a rojtjai megcsiklandoznák az arcomat. Többször volt már részem ebben az élményben. Ez nem egy ilyen alkalom volt, mert a mozgalmas éjszakánk után mindketten rendesen húztuk a lóbőrt.
Már jócskán benne jártunk a délelőttben, mikor magamhoz tértem. Oldalra bukott fejjel alhattam, mert a nyakam szörnyen sajgott, de nem emlékeztem, mikor adhattam meg magam az álmosságnak. Az utolsó emlékem ugyanaz volt, mint az utolsóelőtti, vagyis hogy nézem a szívmonitort, és a normális értékek beálltakor, nagyon erősen szuggerálom a gépet, Lexet, a sorsot, igazából mindent, hogy ez ne változzon.
Az éjszaka során annyiszor segített, annyiszor mentett meg, hogy besorolhattam azon betegeim közé, akiknél nem csupán, mint orvos reménykedtem a mielőbbi felépülésében, hanem, mint barát, aki nem tudná elviselni, ha valami baja esne.
Szerencsére úgy tűnt, elég kemény fából faragták, úgyhogy nem csak hogy túlélte az éjszakát, de még hamarabb is kelt fel, mint én. Reménykedve kaptam a fejem kijelző felé, és a mosolyból széles vigyor lett. Felpattantam, hogy közelebb lépve megbizonyosodjam róla, hogy nem csupán jobban van, de jobban is érzi magát.
-Ó, te jó ég! - kiáltottam fel, és kissé meggörnyedve a hátam felé kaptam, ahogy villámcsapásszerűen nyilallt bele a fájdalom.
Sikerült odavánszorognom mellé.
-Hogy érzed magad? - kérdeztem kissé nyökögve. - Tudom, hogy hálátlan dög vagyok, de tudnál csinálni valamit a hátammal, ha már elég erősnek érzed magad hozzá? Sajnos nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy teljes menetfelszerelésben meneteljek.
Lex hál'istennek nagyon jó színben volt, testhője, pulzusa, vérnyomása normális, a sebei gyógyulgattak, nem áztatták el a kötéseket, és bár úgy általában nézve is úgy tűnt, hogy a sebektől eltekintve jól van, azért ezt hallani szerettem volna tőle is. Ha meg még van valami probléma, mielőbb tehetek ellene.
-Nagyot alakítottunk éjjel - mondtam neki, miközben töltöttem neki egy pohár vizet. - Jól elintéztük őket, és a te jóvoltodból senki sem halt meg. El sem tudom mondani, mennyire hálás vagyok neked a segítségedért. Elvégre nem is kellett volna segítened, pláne úgy, hogy már eleve sérült voltál.
Odaadtam neki a poharat, hogy ihasson, ha szomjas. Közben szánakozva néztem végig rajta, elvégre ő meg tudott engem gyógyítani másodpercek alatt, én pedig hosszú órák munkájával is csak annyit értem el, hogy pár hét alatt felépüljön. Sajnáltam, hogy különös orvostársamnak egyebet nem nyújthattam, de igyekeztem arra gondolni, hogy már az is kisebb csoda, hogy egyáltalán túléltük az éjszakát.
~Azok a gyászhuszárok is kétszer meggondolhatják mostantól, hogy érdemes-e kikezdeniük velünk!~

Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Csüt. Dec. 15, 2011 11:37 am

//Gregnek//

Fiatal páciensem jó tízórányi alvás után ébredt csak fel. Egy ilyen kiadós pihenés áldásos hatásai jót tesznek a sérült szervezetnek, annak ellenére, hogy miután magához tért, rögtön ki is próbálta, mi az, amit nem szabad, mert fájni fog.
-Rendben van - mondtam végül, miután még egyszer utoljára leellenőriztem az állapotát. - Nem lesz semmi bajod, de a karodat még jó ideig pihentetni kell, tudod, ugye? Ha gond adódna, azonnal értesíts, de nem hinném, hogy bármi baj történhetne, nagyon jól reagáltál a kezelésre.
Köszönetnyilvánítására biccentettem.
-Nagyon szívesen, végül is ezért vagyok itt.
Aztán nem láttam, mit csinált, de jól láthatóan megint valami nem éppen sebgyógyulást elősegítő tevékenységet.
-Tehát pihentetni - emlékeztettem. - Ha készen állsz, akár indulhatsz is haza. A barátaid biztos örülni fognak. Fel is hívom őket. Nagyon aggódtak ám érted, úgyhogy vigyázz magadra a jövőben!
Ahogy a telefonhoz léptem, megkönnyebbült, boldog mosoly ült ki az arcomra, amiért a kezdeti félelmek után mégiscsak szerencsés kimenetelű lett az éjszaka.

// Vége, nagyon köszönöm mindenkinek a játékot! Smile //
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Gregory S. Severald Csüt. Dec. 15, 2011 10:25 pm

Ahogy sikerült összeszednem magam és visszazökkenni az életbe lekászálódtam az ágyról.
-Értem, pihentetni...
Ismételtem hangosan, hogy biztosan fejemben maradjon.
-Igen jobb lesz ha megyek, a smasszer letépi a fejem amiért ilyen kis csekélység miatt kimaradtam éjszakára... Minden jót.
Kicsit előre dőltem és bólintottam is. Kifele menet előkotortam a telefonomat és rendeltem egy taxit amivel haza vitettem magam. Minden nap jócskán volt mi emlékeztessen hogy kezelni kell a karomat.
~Utálom a kígyókat...

// Köszönöm a játékot és az életmentést : ) //
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Pént. Dec. 16, 2011 1:38 pm


Sean majdnem vissza is merül szunyókálásba, amikor Lynn felébred. Jó, hogy mégsem teszi, mert már így is elzsibbadt a háta az asztalon. Magabiztosan mosolyog a doktornőre. Ő feláll, hogy odajöjjön hozzá és fájdalmasan görnyed meg. A nyakát kezdi dörzsölni, és a hátát; biztos, hogy a székben alvás nem egészséges.
- Ó, te jó ég! - mondja panaszosan, fájdalom suhan végig az arcán.
A nő odaér Sean ágya mellé.
- Szépjóreggelt, doktornő - mosolyodik el Sean.
- Hogy érzed magad? - kérdi Lynn kedvesen, hangjában érződik a fáradtság.
- Ah, semmi komoly, amit egy kávé ne tudna meggyógyítani - mondja Sean vidáman, amit könnyen tesz, mert egyelőre fekvő, nyugalmi helyzetben van.
Lynn kérésére, hogy segítsen rajta, Sean azonnal igent mond.
- Hát persze! Hiszen... oh dear, hiszen Te biztosan egyedül hoztál le ide! És bitosan sokáig dolgoztál rajtam... Hogy köszönjem meg? - kérdi Gregory és felkönyököl.
A fájdalom természetesen, már ismerősen fut végig a testén, de ő inkább szembemegy vele és tovább tolja fel magát, egészen ülő helyzetbe. Az összefércelt sebek a szokásos, tompa, nyomó fájdalommal nehézkednek a testére, a többi seb csak a szokásos kellemetlenséggel szúr-csíp-viszket.
Sean egy kicsit kényszertartásban tartja a tagjait, de azért elég jól van. Nagyon jó érzés, hogy fel tud ülni, hogy nincs az ágyba kárhoztatva teljesen. Hiszen a nő olyan készségesen és kedvesen segít rajta, de mégis, inkább férfinak érzi magát, ha nem küldi néhány sérülés tehetetlenségbe. Átveszi a poharat és megköszöni, a hűs víz frissítően hat rá.
~Mindez primitív, a logikával szembemenő férfias büszkeség, és ezt pontosan tudom. A scholar is also a man, after all... Hm.~
Fireheart eközben meghallgatja Lynn lelkes gondolatait és ő maga is elmosolyodik újra.
- Nos igen, dear Lynn, a tegnap tökéletesen helyt álltál csatatéri orvosként és... Oh blimey, félelmetes mutáns femme fatale-ként is! - mondja, arckifejezése felölti a csodálkozással vegyes érdeklődés kifejezését, ahogy visszaemlékezik. - Hiszen nem is mondtad, hogy Te magad is közülünk való vagy! Persze... oh dear, hiszen csak tegnap este óta ismerjük egymást, mégis, a történtek után kicsit úgy érzem, jóval régebb óta ismerlek... well, ez biztosan az életveszély csapatban való elhárításának köszönhető, bajtársiasságnak. Mindenesetre, nagyon tehetséges vagy, ezt most el kell ismernem, mind a két szerepedben - folytatja Sean mosolyogva - Mind szigorú doktornőként, mind mutáns femme fatale-ként.
Fireheart nem is vár tovább, szabadjára engedi a hatalmát.
Tam-dam.
A kirobbanó energia újra a régi hevülettel és erővel szabadul el a mellkasában, a tűz hamar végigjárja a zsigereit. A tüdejében, a kis vérkörben mintha felpezsdülne az oxigéntől, a verőerekben végigsimítja a rugalmas, gumiszerű érfalat, az izmokban szikraként ugrál izomrostról izomrostra.
Az éjjel Sean vérátömlesztést kaphatott; a teste ugyanis mintha egy fokkal más ízű lenne. Ez furcsa gondolat, de mintha idegen színeket találna önmagában, idegen érzések, nevetés és könnyek maradvány árnyékát.
Tam-dam.
A pulzusának dobbanása betölti a rendelőt. Az impulzus újra elhagyja a bőrét, végigrobog a körülötte lévő téren és löki magával a felmelegedő levegőt. A hatalma, mintha láthatatlan, csápszerű lángnyelvek sora lenne, Fireheart akaratára eléri a nő testét.
Gyengéden és simogatóan éri a bőrét a combján, alkarján és halad befelé, a test felé. Sean mindezt lassan és módszeresen teszi; hatalma teljén van módja rá, hogy ne csak a szükségszerű, gyors gyógyítást nyújtsa.
Hanem kényezteti a másikat, a gondoskodás érzése tovább melegíti a vérét, ami máris olyan forró, mint egy kis, nap tűzte öbölben a trópusi tenger.
A tűz Lynn testében lassan jár izomról izomra, megállva, felgyűlve az ízületeknél. Aztán eléri a vállat, csípőt és a lángok belépnek a felső testbe. Érezheti, hogy a végtagjai mintha elmerülnének a gyógyító forróságban.
A pulzus normális, a vérnyomás a legjobb állapotban van. A zsigeri szervek teljesen szabályosan működnek az idegrendszer nyugalmi, paraszimpatikus funkciója alatt. A nő állapota elégedettséggel tölti el Seant általában, de a vázizmai szegénynek tényleg meg vannak merevedve, tele csomókkal.
Gregory a pezsgő forróságot végigvezeti a hasüregen, kitöltve vele az összes fájó izmot. A karokból érkező energiát a mellüreg izmaiba engedi.
Sean kicsit szégyenlősen pillant oldalra, és az erejével tapintatosan kikerüli a melleket, hogy aztán Lynn nyakához érjen, és végigjárja a febiccentő izmot, csuklyás izmot, és a többit... Lynn teljes teste immár át van szőve energiával, ha a nő nem ellenkezik, úgy érezheti, mintha elmerülne benne, mintha a Nílus naptól hevített hullámai mosnák végig, mintha maga Ízisz simítaná végig őt gyógyító kezével...
Fireheart, ahogy érzi, hogy hatalma végigjárta a nőt, hirtelen ébredt kíváncsiság kíséretében kipróbál valami újat. Hagyja, hogy a nő combizmában maradt energia lassan beszivárogjon a nagy combvénába. Először csak egy kevés. Érzi, ahogy a vér magával ragadja a tüzet, és két oldalról egyszerre érkezik a nagy testi gyűjtővénába. Lynn érezheti, ahogy testében a koncentrált tűz végigfolyik egyetlen pont felé...
- Kérlek, Lynn, most ne lepődj meg!
Sean minden akaraterejét megfeszíti, hogy tökéletesen uralhassa a most következő helyzetet. A lángok megállíthatatlanul hullámoznak végig a vénán...
Most már ő sem tudná megállítani...

Lynn, ha eddig nem törte meg a procedúrát, most egy eddig nem tapasztalt dolgot érezhet; Gregory pontosan érzi, hogy felgyorsul a nő pulzusa, ahogy a tűz a szívébe ér.
Fireheart érzi, hogy két dobbanás között egy milliszekundnyival több idő telik el...
A hatalma, az energia teljesen betölti Lynn egészséges, erős szívét...
Majd az újra dobbanik. Sean látja maga előtt, ahogy a dobbanás felszikrázik, mintha világítana egy pont Lynn mellkasában.
~Vajon az én szívem is így néz ki ilyenkor?~
A dobbanás egy apró kis robbanás erejével löki újra szét az erőt. Sean annak látja kisebb reprodukcióját, ahogy az ő képessége aktiválódik a saját mellkasában. A szívizom összehúzódásával Lynn szívének dobbanása is majdnem olyan hangosan döndül a mellkasában, mint Sean megsokszorozott hangú pulzusa, az energia pedig tovább száll az aortán.
Sean Lynn szembe pillant. A mediterrán nap forró, elsöprő ereje zubogva tör fel a nőben. Sean szép lassan visszahúzza a hatalmát, az izmokat, csontokat, idegeket, szerveket, ereket elhagyva még egy pillanatig a bőrön futkároznak a szikrák, majd onnan is tovaszállnak. És marad a kis láng, amit a nő mellkasában gyújtott, ami még körülbelül fél percig lobogva löki szét az erőt Lynn ereibe, mire kihuny.
A nap sárga fénye végigszánt a rendelőn. Lynn teljesen, tökéletesen gyógyultan és regenerálva áll Sean előtt. Az utóbbi bocsánatkérően mosolyog.
- Ne haragudj, ezt ki kellett próbálnom... Milyen volt?



Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Pént. Dec. 16, 2011 7:15 pm

Lex sokkal jobban nézett ki, mint amire számítottam. A vártnál sokkal kevésbé tűnt megviseltnek, elgyötörtnek, gyengének, sőt, ami azt illeti, akár egy náthából is lábadozhatott volna. Újra és újra elismeréssel kellett adóznom az erejének és kitartásának.
Bár a hátam rémesen sajgott, és már nagyon örültem volna a gyógyulásnak, de eszembe sem jutott, hogy Lex azonnal nekiálljon rendbehozni, hiszen az, hogy a vártnál jobban van, nem azt jelenti, hogy elég jól van ahhoz, hogy megint megerőltesse magát.
-Ne, Lex, igazán, később is ráér...
A tiltakozásom azonban nem bontakozhatott ki teljes valójában, mert jött a már nem hogy ismert, de egyenesen hiányolt melegség, ami annál andalítóbb volt, hogy ezen már érződött tulajdonosának újult ereje.
A kellemes, cirógató forróság szelíd, de megállíthatatlan folyamként árasztotta el a bensőmet. Mint az esőáztatta ablaküvegről csordogáló vízpatakocskák, úgy folyt előre bennem ez a semmihez sem fogható biztonságot nyújtó erő.
A sérült izmok, idegek, amelyek eddig kemény, szögekkel kivert falba ütköztek újra meg újra, most puha párnákon pihenhettek, melyet óvó karok öleltek át, hogy vigyázzák álmukat. A lábaim megkönnyebbülten sóhajtottak fel, a karjaim álmatagon mosolyogtak, a törzsem jólesőn dudorászott, a fejem pedig elhitte, hogy ez a néhány röpke másodperc örökké fog tartani.
Hogy ne lepődjek meg? Mintha csak a szalagot kezdhettem volna letépni az ajándékdobozról, nem ígérhettem, hogy nem fogok meglepődni, hiszen amíg ez az állapot tart, semmi rossz nem történhet velem. Nem ellenkeztem, nem próbáltam védekezni, Lexre bíztam, mit szeretne tenni, elvégre az ő képességéhez, ő ért jobban. Az pedig egy pillanatig sem fordult meg a fejemben, hogy amire készül, nem lesz az eddigiekhez hasonlóan mámorítóan magávalragadó.
Finom lökést éreztem, mint mikor a csónak oldalának egy aprócska hullám csapódik. Az eddig érzett csodálatos forróság, gyógyulás, ellazult nyugalom egyszerre fokozza intenzitását és talán... mélységét. Eddig hálásan fogadtam be minden egyes szikrát Lextől, ami átjárta testemet-lelkemet, de most, mintha saját tüzet segített volna csiholni, ami parázslott bennem, és éltető lángjainak ragyogása eljutott minden egyes sejtemhez.
Különösebb meglepődés nélkül észleltem távoli hangként, hogy valahol a messzeségben egy egyszerű vizsgálószobában halkan felnevetek. Idegennek éreztem a saját hangomat, hiszen ahhoz képest, amit átéltem, még az is túlságosan anyagi, túlságosan megfogható volt ahhoz, hogy természetes jelenségként tudjam érzékelni. A reakció maga azonban nem volt érthetetlen. Mert ez tényleg olyan varázslatos, üdítő, és immár valamelyest saját is volt, hogy ha akaratlanul is engednem kellett ezt az egyszerű kis megnyilvánulást a felszínre törni, hadd hirdesse annak, aki odakint van, hogy idebent, milyen csodák zajlanak.
Kinyitottam a szemem. A tűz, nem úgy, mint az eddigi alkalmaknál, még lobogott bennem, nem hunyt ki, igaz nem volt olyan erőteljes, mint mikor Lex még támogatta.
-Ó, ez isteni volt, ez... én... - ha valaha hát most igazán nem találtam szavakat. - Nagyon köszönöm. Nem tudnék milyen jelzőt mondani, hogy legalább megközelítsem, mennyire fantasztikus volt. Illetve nem is volt, még tart. Ezt hogy csináltad? Még mindig érzem.
Kíváncsian néztem rá, és képtelen voltam nem mosolyogni.
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Szomb. Dec. 17, 2011 12:34 pm

Lynn csengő nevetése megtölti vidámsággal a már amúgy is felmelegedett levegőt. Egy rövid ideig mind a kettejük pulzusa hangosan visszhangzik a fehér falak között.
Tam-dam... tam-dam... tam-dam... tam-dam...
...Tam-dam... Tam-dam... Tam-dam...
A levegő amúgy is felmelegszik. A folyamat most nem tart olyan rövid ideig, hiszen Sean-nak van ideje és energiája a tőle telhető leghosszabbra nyújtani a gyógyítás szertartását. Egy ideig mind a kettejük bőréből sugárzik a hőség; Sean kezében a műanyag pohár enyhén meghajlik és buborékokat vetve forr benne a víz.
Úgy érzi, a Lynn szívében hagyott tűz és az ő mellkasából áradó erő együttes energiamezeje olyan lassan huny ki, mint amikor az ember a Napba néz és egy foltot lát maga előtt, ami csak lassan adja vissza a látását.
- Ne haragudj, ezt ki kellett próbálnom... Milyen volt?
-Ó, ez isteni volt, ez... én... - Lynn láthatólag szavakat keres - Nagyon köszönöm. Nem tudnék milyen jelzőt mondani, hogy legalább megközelítsem, mennyire fantasztikus volt. Illetve nem is volt, még tart. Ezt hogy csináltad? Még mindig érzem.
- Kipróbáltam valamit. Az én képességem, már észrevettem, hogy organikusabb másokénál, a testi-lelki egészség és a fizikai világ befolyásolása is ide tartozik... Nem vagyok benne teljesen biztos, de az elméletem szerint ez valamilyen... Felfokozott életerő, de hogy pontosan milyen természetű, azt nem tudom. Azt sem tudom, hogy képes lenne-e pusztítani is... Hiszen az a természet másik oldala a teremtés mellett... - Sean elgondolkozik, hogy hogyan is fejezze ki magát.
- Tehát, a lényeg az, hogy valahogy az életfunkcióimmal van összefüggésben a dolog - pilant fel újra és Lynn-re néz. - Mindig a szívemből indul, és a vérem viszi végig az érrendszeremen ezt az... akármit... Ezt a tüzet. Amikor áthat, nem csak, hogy képes vagyok másokat gyógyítani, de visszafele is érvényesül; Engem megnyugtat és egyben önbizalommal tölt el az erő, mintha a bátorságom és a kognitív képességeim is megnőnnek... Mind az intellektuális, mind az érzelmi működésem kiegyensúlyozódik, mintha valami hormonális katalizátor lenne a dolog... És valahogy a saját testemet is érzem, hiszen az előbb megéreztem magamban az idegen vért, amit az éjjel kaptam. Perrsze az nem magyarázza a gyógyítást, és mások testének érzékelését, amit korábban csak érintéssel tudtam megtenni, most már pár méteres körön belül bárkihez hozzá tudok érni. Hogy a hőhullámról ne is feledkezzünk, ami nem csak, hogy érzékszervi, idegi eredetű, de, mint látod - pillant a kezében lassan hűlő vízre - tényleg energiaként érvényesül. Olyan ez, mintha egy életenergia-reaktor lennék, talán... És mások testét pedig azért észlelem, az elméletem szerint, mert élőlények. Nem tudom az anyagokat uralni, formálni, de az élő szövetet igen.

Sean újra kipillant az ablakon, aztán újra a nőre néz.
- Szóval, Lynn, a helyzet az, hogy... a köztünk lévő... szimpátia, barátság, felkeltette az érdeklődésem. Tudod, kevés embert engedtem közel magamhoz idáig, mindenki csak... páciens volt, de felébredt bennem a kíváncsiság, hogy mire vagyok még képes. Nos, mivel az én képességem a szívemben indul, mindig ott robban ki, feltettem, ez egyfajta reaktorkamra lehet az emberi testen belül. Persze, minden szerv majdnem ugyanolyan fontos, tényleg vannak fontosabbak, és a szív egy olyan különleges részünk, amit nagyon nagyra értékelünk, a lényünk középpontjának tartunk... És mivel az emberi testben minden mindennel összefügg, amit már az akkupunktúra is bizonyított, gondolom, ez az, ami különleges helyzetében megerősíti a szívet.
Szóval arra gondoltam, kipróbálom, milyen lehet, ha egyenesen... a szívbe engedem bele az erőmet. A sejtésem bevált, a szíved szekunder forrásként működött egy darabig... Amíg ki nem fogyott az energia.
Sean kedvesen rámosolyog Lynn-re.
- Kedves doktornő, anok eamashoah éhes vagyok... Talán a közelben van valami naneah pimanfisi? Természetesen meg vagy hívva reggelire... Vagy ebédre? Hiszen efree lassan delelőre jár...
Sean megpróbál felállni, majd teljesen elképedve visszahuppan az ágyra.
- Lynn, milyen szavakat mondtam az előbb??

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Szomb. Dec. 17, 2011 11:09 pm

Lex olyan volt, mint valami tudós professzer, aki épp beavatott egy titkos kísérletbe. Mit beavatott! A részévé tett. Szinte már vártam, hogy előkapja jegyzettömbjét, és felírja a részeredményeket, mindenféle bonyolult ábrával, miközben olyasmiket motyog maga elé, hogy ,,Roppan érdekes!" meg ,,Nohát, egészen váratlan fejlemény!".
Mindezek helyett higgadtan, mondhatni átlag ember benyomását keltve elmagyarázta nekem, miről is szól képességének ezen új formája. Mint orvos megértettem, mint mutáns irigyeltem (és ez fordítva is igaz volt). Mint ember, aki épp átélte ezt a fantasztikus élményt... alig hallottam mit mondott.
Ücsörgés a kandalló előtt? Én voltam a kandalló. Befészkelődés a meleg takaró alá? Ezer paplannál is melengetőbbnek éreztem magam. Tűz, láng, szikra és parázs ereje munkált bennem amilyen halk forrósággal, olyan mérhetetlen intenzitással, én pedig zuhantam a biztonságos végtelen ölelésében. Mint egy medál, amit a szívemben tarthatok.
Kíváncsi voltam, meddig tarthatom meg ezt a csodás kincset, de hálátlanságnak éreztem megkérdezni. Ezért inkább csak bólintottam Lex magyarázatára, reményeim szerint már a helyzethez méltóan higgadt, komoly arckifejezéssel.
-Nehéz volna megmondani melyik a ,,legfontosabb" szervünk - értettem egyet okfejtésével. - Hiszen bármelyik nélkül meghalnánk. Igaz az agy az egyetlen, ami pótolhatatlan, nincs agyátültetés, ezért van az, hogy az agyhalál állapotának beállta maga a test halálának beállta. De a transzplantációra alkalmas szervek közül a szív tagadhatatlanul első helyen szerepel, hiszen amíg a többi szűr, forgat, továbbít, a szív az ami azért felel, hogy a vérünket, ezt az alapvető szerves matériát eljuttassa mindenhova, testünk legeldugottabb szegleteibe. Nem csoda, hogy mint életet adó szervet szokták emlegetni. Emellett, ha tévesen is, valóban az érzelmeink központjának hívják, hiszen a különféle emóciókra valóban ez is hevesen reagál.
Lex felé biccentettem.
-Nem csoda hát, hogy az életadónak is nevezhető képességed a szívedből indul. Erős párhuzam fedezhető fel a képességed és az egyszerű anatómia között, hiszen a szív továbbította vér az, ami lehetővé teszi, hogy bármi eljuthasson a testben bárhová. Oxigén, víz, tápanyag, és így tovább, és a te esetedben ez a megfoghatatlan regeneráló hatású erő, amit uralsz. Onnan indul, ami elsődlegesen felel azért, hogy aminek kell, célba érjen.
Megköszörültem a torkomat. Reméltem, hogy nem tart túlságosan kioktatónak vagy tudálékosnak, de nagyon érdekesnek találtam az esetét.
-Mármint ez az én véleményem, attól még persze meglehet, hogy nem így van. Ne haragudj, ha elragadtattam magam.
Mikor a gyomromat mardosó elégedetlen zsigeri érzés lelkesen helyeselni kezdett, engedve neki, elfogadtam a reggeli meghívást, gyorsan végigpörgetve a fejemben, milyen helyek vannak a közelben, ahova Lex anélkül jutna el, hogy túlságosan kimerülne.
Furcsa szókincsére összeráncoltam a homlokomat.
-Érdekes - jegyeztem meg. - Egyszer jártam Egyiptomban, ott beszéltek hasonlóan. Hmmm... persze lehet, hogy csak az állapotod teszi. Valahol rádragadt, és most eszedbe jutott ez a pár szó. Azért, ha maradandó, akkor szeretnélek még kivizsgálni, ha nem... akkor csak simán művelt vagy, akinek pihenésre van szüksége.
Bátorítóan mosolyogtam rá, de közben azért leplezett aggodalommal figyeltem minden mozdulatát, miközben elkezdtem készülődni, hogy elinduljunk jól kiérdemelt, és lehetőleg jó kiadós reggelink felé.


//Játék vége. Köszönöm szépen, nagyon-nagyon-nagyon élveztem! Smile //
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Epizód-zárás.

Témanyitás by Vendég Vas. Dec. 18, 2011 6:13 pm


Lynn okfejtése teljesen helyénvaló. Sean elraktározza a tudatában, hogy a későbbiekben a nő segítségére lehet orvosi kérdésekben, és a képességével kapcsolatban, bár a kettő majdnem egy és ugyanaz. Így hát Gregory egyelőre lezárja a témát, főleg, miután Lynn kézenfekvő magyarázattal szolgál a beszédének furcsaságaira is.
- Kész kincs vagy, doktornő! Most pedig irány az a reggeli, mert még a végén felfalok bármit, ami az utamat állja.
~A képességem megint, a szokás szerint lemerített. Komolyan kezdek átmenni élő reaktorba. Ha ilyen ütemben használom, teljesen összeaszott leszek, hacsak nem pótolom ipari mennyiségű élelemmel... Ráadásul, ha ilyen ütemben fejlődik, a nem túl távoli jövőben egyszerűen fel fogok robbanni. Eh...~
Eközben kiérnek az utcára. A reggeli nap vakító fénye végigöntözi az utcát, az árnyékok és a kontúrok élesen és józanul rajzolják ki a világ mintáját, mintha nem is lenne hold, és csillagok, amiknek a csendes titokzatossága életre kelti az emberi álmok messzi tündér-varázsát.
Az utca aszfaltján békésen sütkérezik egy macska.
A múlt éjjel eseményeire nem emlékeztet semmi, se egy vérfolt, se egy üvegszilánk. Mintha csak az esti látogatók kísértetek lettek volna, és nyomtalanul tűntek volna el a vörös pirkadattal.

/Játék vége. Én is nagyon, nagyon élveztem! Smile Akkor még egyeztetünk.

Folytatása következik!/


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Szellem Szomb. Dec. 24, 2011 8:01 am

A rendelőbe bejutni Lynn tudta nélkül, hogy elhelyezze meglepetését már túl nehéz küldetésnek bizonyul, tekintve, hogy a gyógyászat császárnője az ölében érkezik ide, vele együtt. Na persze, nem szolgált volna rá a Szellem névre, ha nem ismerne pár trükköt, így mire oda érnek, már barátnőjét is várja egy kis csomag az íróasztalán, ám ezt csak a búcsúcsók elcsattanása után fedezheti fel. Az ajándék természetesen egy könyv, méghozzá Antonio R. Damasio, Descartes Tévedése című művének eredeti, 1994-es első kiadása.

"Boldog karácsonyt szerelmem! ♥️♥️♥️"

Az üdvözlőlap szövege kicsit érzelgősebb lett, de ebben a konkrét esetben ez talán megbocsájtható.

//Boldog karácsonyt! Smile //
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Gregory S. Severald Szomb. Dec. 24, 2011 12:26 pm

Reggel egy postás csönget mikulás jelmezben egy magas nézet alapú karácsonyi dobozzal melyen mikulássapkás, díszekkel felaggatott kígyók(boák) kúsznak felfelé. A postás erőltetett vigyorral nyújtja át az ajándékot, kér egy aláírást majd távozik.
A doboz tartalma egy keleti koral kígyó(Ami megmart...) üvegbe ágyazva és Tequilával felöntve. Az eredeti cimká ét van írva GSS-re. Az üdvözlő kártyán pedig ez áll:

A mikulás még egyszer köszöni az életmentést. Kellemes ünnepeket!
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Kedd Jan. 03, 2012 12:27 am

Hívás az éjszaka közepén

- ... Lex, könyörgöm, sies... élet-halál-kérdés... Siess, kérlek...
Dr. Lynn Harlow hangja elcsuklik és Sean a telefonban hallja, hogy a nő sír.
- Lynn, bármi is az, azonnal ott leszek, a rendelő, azt mondtad?
Sean Gregory Lexinbourgh azonnal zsebrevágja a telefont. A laptop, amin egész eddig dolgozott, kékesfehér derengéssel vonja be a szobát. Sean az ágyon lévő könyvkupac alól kirángatja a vadonatúj zakóját, amit maga köré kanyarítva kirohan a szobából.
Annyira megrendül Lynn kétségbeesésén, hogy elfelejti; Az új ruhadarab meglehetősen drága volt és az ilyen kalandok során vagy meglövik, vagy megverik, vagy kidobják egy ablakon, a ruhái pedig konzekvensen használhatatlan roncsok lesznek közben.
Ám Fireheart a részletekkel nem törődve robog végig a Xavier kastélyon, bárkit, aki útját állja, gyors exkuzálás közepette lök félre, a korlátokon pedig végigcsúszik a lépcsők mellett.
A garázsban hangos pittyenéssel nyílik gombnyomásra az aston martin zárja. Sean bepattan és azonnal a gázra lép. A garázsajtó nem tud időben kinyílni, és Gregory enyhén átszakítja az alsó részét, ahogy átrobog alatta, faforgácsot szórva mindenfelé.
Sean rálép a gázra. Másodszor veszi igen nagy hasznát az új sportkocsinak. Az autó irgalmatlanul gyorsul fel, Sean pedig minden ismeretét beleadva lavírozik és szlalomozik a sugárutakon. Nem törődik most a sebességkorlátokkal, csak tövig a gázra lép. A Williamsburg Híd után rátér a 278-asra és csak reméli, hogy jó irányba megy.
Szerencsére még időben sikerül felismernie a Greenpoint közelében a megfelelő letérőt és az utcarengetegbe veszi magát. Az aston martin búgva hasítja a metropolisz éjszakáját, a csatornákból felszálló pára vad örvényekben táncol a kocsi után.
Sean lekanyarodik és végigrobog Lynn rendelőjének utcáján. Csikorgó kerekekkel, széles ívben farol ki az épület előtt és kipattan, még gyorsan bekapcsolva a zárat, mielőtt futás közben a zsebébe mélyeszti a kulcsot.
A bejérati ajtó előtt vércsík húzódik.
Sean-ban megfagy a vér.
~Úristen, Lynn...~
Érzi, hogy ismét az az új, megfoghatatlanul forró erő ömlik szét rajta, ami az utóbbi napokban néha, stresszhelyzetben a képességét jellemezte.
Tam-dam.
A forró nap, a csillagok, a hold teljes ereje végigszalad az izmain. A látása szinte elhomályosul, ahogy szikrázó pöttyök jelennek meg a szeme előtt. Az agya, a csontjai, a gerince úgy érzi, forró plazmától ég, az egész testén végigszalad az izzó, újult, elmélyült erő.
Sean nem vacakol a kilinccsel, vállal robbantja be az épület bejárati ajtaját. A folyosó közepén az ajtó nyitva van; a rendelő várójából fény dől ki a fekete-fehér kockakőre.
A bejárati ajtó és a rendelő ajtaja közt a vércsík fut tovább. Odebentről zokogás hallatszik ki.
Sean berohan a váróba.
Nem számított a képre, ami fogadja, ezért egyrészt értetlenség, másrészt megkönnyebbülés vesz rajta erőt.
Lynn egy vérző, haldokló férfi fölé hajol és vállát rázza a zokogás. Tincsei aláhullanak, haja félig kibomlott, kezeit a férfi hasára szorítja, kétségbeesetten megpróbálva elállítani a vérzést. A telefon nem messze fekszik tőle a padlón.
Az pedig halott-sápadt arccal fekszik a kövön, körülötte vérfolt terjeng.
Talán percei sem maradtak.
Tam-dam.
Ahogy Sean megjelenik az ajtóban, a következő, ágyúlövéshez hasonló hangosságú szívdobbanások betöltik az egész várót. A bőréből szinte világítva sugárzik a hőség. Ha nem lenne ilyen kiélezett helyzetben, ahol minden akaraterejére szüksége van, talán maga is összeesne az energiától, ami keresztülárad rajta. Ha az eddigi ereje olyan volt, mint egy forró zuhany a nap cseppfolyósított sugaraiból, úgy érzi, hangosan dobogó szívéből most egy komplett, forró vízesés, lávazuhatag hullik alá.
Sean odalép a pároshoz és térdre esik mellettük. Lynn vállába kapaszkodik, hogy el ne dőljön a saját erejétől szédülve, egy hatalmas, kontrollálhatatlan elektromágnesnek érzi magát.
Tam-dam.
Ha a lány nem rázta le a válláról a kezét az első másodpercben, a másodikban meg kell, hogy tegye: Sean bőre olyan forró, hogy a levegő majdnem vibrál körülötte.
A fiú kiterjeszti a hatalmat, ami már robbanásig telt a testében.
Nem kérdez semmit, egyenesen beleönti a földön fekvő férfiba. Ahogy sikerül kiadnia magából a potenciált, csak akkor tud figyelni arra, hogy kontrollálja is a plazmafolyamot. Ha a férfi még eszméleténél van, ezekben a pillanatokban azt érezheti, mintha a felsőtestébe kegyetlenül forró és fájdalmas, ámde mégis valamiért gyönyört adó energia ömlik (hacsak nem utasítja vissza az akaratával.)
Erre a hatalmas erőre szükség is van.
Tam-dam.
Sean végigpásztázza a férfi testét. A hasán három mély, a gerincig érő seb éktelenkedik; három penge szaladt bele elölről és jött ki a hátán.
Feltépett beleket és belső szerveket; A vesék és a máj sem maradt sértetlen.
Sean-ba belehasít a gondolat, hogy hogyan kerül akkor ide a páros, ha a férfi olyan sebet kapott, ami rövid időn belül halálos, ám a heves koncentráció, amit a képesség igényel, minden más gondolatot megtör.
Tam-dam.
Sean megfeszíti az akaratát és nekiveselkedik a harcnak az eddigi legborzalmasabb sérüléssel, amivel találkozott.
Az idő számára irrelevánsan telik; Lehet, hogy csak másodpercek telnek el, lehet, hogy percek, lehet, hogy órák.
Ám Lynn számára, aki kívülről figyeli a dolgokat minden körülbelül egy percig tart.
Tam-dam.
Sean ez alatt latba veti minden erejét és megállítja a vérzést, ami szabályos lökésekben spriccelt ki a férfiból, egyre csökkenő nyomással. Az első dolga összenöveszteni az artériákat és a vénákat - egyenesen látja maga előtt, ahogy az energia nem ellepi a szöveteket, hanem maga lényegül át, felfénylés kíséretében, élő szövetté.
Tam-dam.
Sean mélyebbre nyúl. Pontosan nem tudja, milyen vércsoportot érez, de érzi az ízét, érzi a nagyobb vonásokat, az összes kis markert, az érzéseket a vérben, a hormonok vad illatát. Az energia, mindent látó szeme előtt (bár kívülről láthatatlanul) vibrálva, ragyogva fut végig a frissen épült érfalak között és változik vérré, majd meg sem állva robog tovább a szívbe.
Tam-dam.
A hasüregben az energia befolyik a belekbe, a májba, vesébe és mint egy áradat, lepi el a szerveket, újraépítve a falaikat, a kiterjedt kapilláris-hálót, míg végül, amikor végzett, a simaizmokat, amik mozgatják őket, a mirigyeket, a hashártyát, a hasüreg simaizmait, az átszakadt vázizmokat és a bőrt. Aztán még gyorsan, a maradék erővel szétrombolja a hasüregbe ömlött vért, a salakot, a gennyet és érzi, hogy lassan elveszti szokatlan, megnövekedett forróságú hatalma felett a kontrollt. Négykézlábra esik.
Aztán érzi, hogy a láthatatlan lángok elhagyják a férfi testét, de nem tudja őket kontrollálni. A maradék erő, mintha valami vonzaná, elkezd kúszni a féri másik oldalán térdelő nő felé.
Tam-dam.
A következő pár szívdobbanás már nem olyan hangos - épp, hogy csak hallani lehet a fiú mellett.
Sean előtt az ereje, mint fényes csíkok halmaza csorog a nő felé, mint egy kádban a lefolyó felé a víz kis patakjai. Képtelen megállítani a kellemes meleggé és cirógatóvá szelídült kis patakokat, amik elérve Lynn térdeit, felkúsznak, folynak a lábán és testén felfelé, végigsimítják a bőrét, egészen az arcáig.
Sean becsukja a szemét, mert úgy érzi, fáj valami.
Tam-dam.
Fáj az, ahogy Lynn arcán a könyeket látja, csukott szemén át is, a retinájára égve. Fáj a pillantás, amivel a férfit nézi és fáj, szúróan, élesen az az arckifejezés, amit még épp, hogy elkap - Lynn semmi mást nem vesz észre, a világ számára csak az előtte fekvő férfiig terjed és arca felragyog, ahogy annak bőrébe halvány pír fut, majd lassan, másodpercről másodpercre egészségesebb színe lesz.
Sean mindezt a szeme előtt látja, és fizikai fájdalmat érez. A mellkasába mintha kést szúrtak volna. Talán a képességgel vegyülő érzelmek marnak belé.
Tam-dam.
Érzi, hogy arcáról lecsöppen valami. Kinyitja a szemét. Vérpatak indult meg az orrából.
A meleg lángok, amik végigsimították Lynn testét, lassan befoltozva a karcolásokat, horzsolásokat újabb hullámnyi fájdalmat keltenek benne.
A nőn nincs felső a köpeny alatt. Kiterjesztett képessége megállíthatatlanul közöl minden részletet, a nő bőrének puhaságát, az alakja tökéletességét.
Sean összeszorítja a szemét.
~Nem!~ gondolja magában és kétségbeesetten erőlködik, hogy visszafoglalja az elméje azon lázadó részét, ami a szívéből sugárzó képességet irányítva tovább cirógatja Lynn-t.
Tam-dam.
A lángok az utolsó sebet is befoltozták. A feszültség még végigfolyik a nő hajának hullámos tincsein és a hátán.
Sean öklével a padlóra csap. Szemeit összeszorítva küzd. Mazochista képessége kegyetlenül közvetíti és az elméjébe, emlékeibe írja Lynn minden tökéletes részletét, minden józan tiltakozása ellenére is.
Tam-dam.
~Miért nem tudtam, hogy párja van?~
Sean úgy érzi, fizikai fájdalmat jelent neki, hogy megmentett egy férfi, hogy a karjaiba omoljon a nő, akit...
~Nem!~ üvölti magában. Az akaratereje kétségbeesetten ostromolja az ösztöneit.
Tam-dam.
Végül, Sean számára kegyetlen hosszúnak tűnő idő után beszakítja azt a bizonyos ajtót magában és kiterjeszti a hatalmát a teljes tudatán.
A szívverése végül lelassul és normálisra halkul. Az erő kútja kiapad. Sean úgy érzi, minden értelemben kihűlt; ahogy a hideg padlón térdel, sarkaira roskadva, vérző orral szinte füstöl, mint egy elhajított, elégett, jelentéktelen kis gyufaszál.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Szellem Kedd Jan. 03, 2012 1:46 am

~Azt mondják az ember élete lepereg a szeme előtt, mielőtt meghal. Nem kergetem magam abba a hiú ábrándba, hogy akkor az előttem tátongó űr azt jelenti, hogy mégsem közeleg számomra a vég, sokkal valószínűbb, hogy csak romantikus képzelgés az egész, elvégre azok, akik tényleg a halálukon vannak, marha ritkán jönnek vissza mesélni, én már csak tudom...~
A sötétség körbevesz mindent, és áthatol mindenen, nagyjából mint az erő, csak ez nem olyan látványos. Persze cseppet sem bánja, hogy nem pereg le előtte az élete, hisz sok minden akad, amire amúgy sem emlékszik, amire pedig mégis, azt inkább feledné. Vesszen hát a sötétségbe inkább mind az összes! Az utolsó szálig! Ne maradjon semmi....kivéve...Lynn...
~Csodálatos! Halálod előtt sikerült cserbenhagynod még valakit!~
Nem tudja, honnan jött ez az undok hang, de sikerül elhessegetnie, mint valami hatalmas vérszívó legyet, mely körülötte repked, és létének egyetlen célja, hogy őt idegesítse, meg hogy a csontjaiból kiszívja a velőt. A sötétség még mindig körül veszi, de most már mozog, mintha élne. Az alaktalan testek rémisztő táncba kezdenek, és most, hosszú idő óta először tényleg, isten igazából retteg.
~Izgi mi? Felismerted végre, mi ez? Biztosan nem tudhattad, de a lelked végén mindig is sejtetted, hogy előbb utóbb itt kötsz ki újra, és ezúttal itt ragadsz örökre!~
Nem! Megint sikerül megszabadulni az undok bestiától, de ezen túl hasztalan minden próbálkozás. Itt lebeg a semmi közepén, és ezúttal már a külvilág sem létezik a számára. Itt fog megőrülni, már hangokat is hall!
Tam-dam.
Mi ez? Csak nem a szíve dobogását hallja?
~Mikor szoktál rá az optimizmusra? Mások előtt játszhatod a macsót, de én pontosan tudom, milyen hatással van rád a képességed, mennyire megvisel minden egyes utazás. A szíved leállt, amikor félholtan átteleportáltad magad a városon, ráadásul két, nem is, három lelket cipelve, amilyen észlény vagy!~
Tam-dam.
Akkor ez más kell, hogy legyen, valami megfoghatatlan, fényes, és forró! Olyan, jó...? Az árnyak minden esetre eltűntek, és végre láthatja azt, amit nagyon szeretne. Lelki szemei előtt Lynn jelenik meg, ahogy könnyektől áztatott arcába egyszerre visszatér a napfény, és úgy mosolyog rá, mintha ezer év távollét után látná őt viszont, s úgy borul rá, mintha...várjunk csak!
-Huhh?
Ezek nem a lelki szemei, tényleg látja a nőt, és valaki mást is mellette. Elsőre nem tűnik ismerősnek, de mialatt veszett gyorsasággal ül fel, nem is a férfi arca az, ami leginkább foglalkoztatja.
-Mi...
~Életben vagyok! De hát hogyan?~
Szőrös hasához kap, melyen emlékezete szerint akkora luk kéne, hogy tátogjon, melyen átfér a karja, most azonban nemhogy seb, de még heg sincs rajta, sehol!
-Azt a...eltűntek a golyó ütötte nyomok is...ÉLEK!
Határtalan boldogság lesz úrrá rajta, s a következő pillanatban hatalmas cuppanós csókot passzíroz kedvese ajkaira. Már épp ideje volt.
-Ez olyan hihetetlen! Úgy érzem el tudnék repülni a holdig, és vissza! - Kiáltja vidáman, s mosolya úgy ragyog, mintha örökké ott tervezne tündökölni az arcán, pedig csak addig marad, míg tekintete a fiúra nem téved. Őszinte aggodalommal érinti meg megmentője vállát. - Jól érzed magad?
Persze, tisztában van vele, miért olyan lehangolt mindenki, hisz percekkel ezelőtt komoly esély volt rá, hogy elpatkol - és az igazat megvallva még most sem egészen biztos benne, hogy ez nem csak az agya által kreált mennyország arra a kis időre még, amíg legfontosabb szerve kitart - de most a szívébe költözött határtalan boldogság, és kirobbanó energia miatt képtelen rá, hogy át is érezze ezt a fájdalmat. Bármi is legyen az igazság, szorosan magához öleli szépséges angyalát, ki még mindig hihetetlen, hogy képes volt megküzdeni azzal az állattal érte, s mialatt őt próbálja vigasztalni, nem feledkezik meg másik megmentőjéről sem.
-Köszönöm. Az előbb már azt hittem, végem van.
~Mégis van ijesztőbb anyósoméknál. Ezek után feltenni egy egyszerű kérdést már nem is lehet akkora megpróbáltatás...~
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Kedd Jan. 03, 2012 10:42 am

Nem sikerült Szellemet feltennem a vizsgálóasztalra, még csak a közelébe sem értünk, mert kezdetleges kötése, szétbomlott, és újra heves vérzésbe kezdett. Nem volt mit tenni, a földön kellett kezdenem vele valamit. És nagy bajban voltam.
Nem voltam sebész, a belső szervek összefoltozása nagyon nem az én asztalom volt. Emellett nem is volt hozzá megfelelő felszerelésem vagy az eljáráshoz kellően steril helyem. Egyszóval semmiképpen nem tudtam volna megműteni, pedig még azzal sem biztos, hogy túlélte volna a sérüléseit, anélkül biztosan meghalt volna.
Ollóval levágtam róla a pólóját, hogy jobban lássam a sebeket. Sajnos hiába varrtam volna őket össze, a belső vérzés ellen mit sem tehettem. A jobb vesekéreg felső része lényegében levált a szervről, a máj jobb lebenyének alsó része hiányzott, a seb majdnem elérte az epehólyagot is, de a legnagyobb jótétemény a vena cava inferior elkerülése volt, amit ha Rozsomák sikeresen átvágott volna, Szellem már elég nagy valószínűséggel halott lett volna. Legsúlyosabban a haránt vastagbél sérült. Cafatokban lógott, és dőlt belőle a vér.
A szervezet egyre gyorsuló pulzálással, de teljesen hangtalanul lökte ki magából az életet adó nedűt. Szellemnek talán már egy perce sem volt hátra. Holtsápadt arca mozdulatlan volt, vérnyomása és pulzusa az egekben. Úsztunk a vérében, amit a teste nem tudott elég gyorsan pótolni.
Könnyeimet nyelve hajoltam fölé, és kezeimet a rajta tátongó lyukakba csúsztatva, ujjaimmal összecsíptem a sebeket, hogy így állítsam el a vérzést, amíg Lex megérkezett. Sajnos a sérülések túl kiterjedtek voltak, nem tudtam rendesen összehúzni őket, ahhoz legalább még tíz ujjra lett volna szükségem.
-Nem lesz semmi baj - zokogtam. - Semmi baj, rendben?... Ne hagyj itt!... Nagyon kérlek még egy kicsit tarts ki!
Folyamatosan beszéltem hozzá, bár tudtam, hogy Szellem nem hallhat engem, nem tudhatja mennyire rettegtem, hogy a pulzálás alábbhagy, hogy ujjaim között túl sok vér folyik el, hogy néznem kell, ahogy meghal a kezeim között.
Csigalassúsággal telt az idő, én pedig már az idegösszeroppanás szélén álltam, ahogy zsibbadó karokkal, görcsölő ujjakkal szorítottam a szerveket, hogy ne engedjem Szellemet meghalni. Fogalmam sem volt mennyi ideje voltunk ott, azt sem hogy még mennyi időre van Lexnek szüksége, hogy ideérjen, vagy Szellemnek, hogy végleg feladja, csak annyit tudtam, hogy szorítanom kellett a sebeket folyamatosan, és lankadatlanul, hogy minden csepp megmenthető vér erőt adjon neki a túléléshez.
Aztán, amitől tartottam bekövetkezett. Az itt-ott szivárgó vér mennyisége csökkenni kezdett, a kezeimen folyó patakok elvékonyodtak. Szellemnek már a szája is fehéredett.
-Ne csináld ezt! - kiáltottam rá jó adag sós vizet csöpögtetve a beleire. - Nem teheted ezt, hallod?... Itt kell... maradnod.
Aztán már csak erőtlenül suttogtam.
-Ne halj meg... könyörgök, ne halj meg! Ne halj meg! Ne halj meg!
Ebben a pillanatban felszakadt az ajtó fényt, melegséget és reményt engedve be hozzánk. Lex állt ott, és én nem voltam biztos benne, hogy nem a képességével tépte fel a bejáratot. Szinte feszült tőle.
-Lex! - sóhajtottam egyszerre hálásan, boldogan és megkönnyebbülve. Már nem lehet semmi baj. Itt van Lex.
És valóban, Fireheart egy pillanatot sem vesztegetve látott munkához. Szellem pillanatok alatt magához tért, és még az én csipp-csupp sérüléseim is begyógyultak a kellemes, cirógató kezelésnek hála. Lex a szokott gyógyító energiájának mintha az ezerszeresét használta volna, mindenesetre, mikor mellém térdelt, és a vállamba kapaszkodott, nem lehettem sokáig a támasza, mivel bőre lényegében izzó parázzsá vált. Nagy megerőltetésének másik jele az orrából szivárgó vér volt.
De Szellem élt, jól volt, és még a viccelődéshez is támadt kedve. Boldogan omlottam a karjaiba és hevesen viszonoztam édes csókját.
-Még egyszer ne ijessz így rám - motyogtam a vállába.
A tompa puffanásra kissé összerezzentem. Megfordulva láttam, ahogy Lex épp emeli fel az öklét a földről. Ilyen rosszul érezné magát? Nagy bűntudattal nyúltam a gézlapokhoz, amiket Szellem sebének fertőtlenítéséhez hoztam (persze most azokat használtam, amik még érintetlenek voltak).
Összehajtottam néhányat, és ha nem ellenkezik, az orrához nyomtam, hogy felfogja a vérzést, miközben másik kezemmel a fejét támasztottam meg a tarkójánál.
-Lex, te csodálatos ember vagy - mosolyogtam rá hálásan. - Sosem tudom neked eléggé megköszönni, amit értünk tettél.
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Kedd Jan. 03, 2012 2:33 pm

Fireheart a sarkain ül. Az egész világ enyhén forog vele. Szédül. Az orrából folyó vér végigcsöpög az ingén, a skarlát bordóba hajlik, ahogy a szövetek beisszák.
Kezei halottan fekszenek az ölében. Úgy érzi, minden ideg kiégett a karjaiban, mintha forró savval mosták volna keresztül őket. Lepillant az ölében fekvő tagokra.
~Válaszoljatok~
Erőlködésének gyümölcseként az ujjai enyhén megmozdulnak. Mintha egy füstölgő csatatér lenne a távoli ujjbegyei és az agya közt. Úgy érzi, forró üvegtáblák törtek szilánkosra a testében, és a szilánkok még mindig szerteszórva hevernének benne mindenhol.
A képességének és a szemei előtt lejátszódó jelenetre adott érzelmi reakciójának kombinációjából származó éles, szúró, szívroham-szerű fájdalom azonban elmúlt.
A helyébe letaglózott szégyenérzet kerül.
A pár az orra előtt omlik egymás karjaiba. Sean hátraveti a fejét és becsukja a szemeit.
Amióta Amerikába érkezett, viszonylag rövid idő telt el. Ez alatt az idő alatt háromszor meglőtték, többször kihajították ablakokon, megverték, ő vert meg másokat, föld alatti bázisról szabadult ki, egyszer felrobbant, és még embert is ölt.
Ám semmi nem fájt a lelkének úgy, mint az előtte kialakuló jelenet.
Bár szeme csukva van, hallja a cuppanásokat, ahogy az ajkak összeérnek, a súrlódást, ahogy a tenyér és az ujjak simulnak a hajhoz. A suttogó szavakat, amiket intim közelségből súgnak a szerelmesek egymásnak.
~Gregory, te egy nagyon vesztes hülye vagy.~
Ambivalens, kavargó érzések hullámoznak a tudatában. Egyfelől, belül, egy részét melegíti az a tudat, hogy Lynn-nek örömet okozott. Másfelől, hideg fuvallatként susog rajta keresztül az érzés, hogy Lynn nem lehet az övé. Úgy érzi magát, mintha egy lépcsőn vinné fel az útja, és egy lépcsőfok olyan embertelenül magas, hogy nem éri fel a peremét, hiába nyújtózik.
Egy másik, csípősen borzongató áramlat a szégyen. Gregory teljesen, reménytelenül butának érzi magát, amiért hagyta, hogy így elszabaduljanak a kezéből az érzések. Hiszen bár barátként tartják egymást számon, Lynn-nel nem ismerik egymást olyan rég óta. Sean semmit nem tudott a nő kapcsolatáról, arról, hogy zöld a lámpa vagy piros. És mégis, olyan egyszerűen és maga számára is észrevétlenül ugrott a reményekbe, olyan axiomatikusan kezelt valamit, amit nem kellett volna... Erre most jön rá. Most érti meg, hogy egész végig azt remélte...
Abban bízott, hogy lehet valami...
Hiszen olyan jól alakult ez a barátság...
~Mekkora egy utter bloody idiot moron vagy, Gregory! Képes voltál elhinni... Csak azért, mert ő...
Csak azért, mert ő nő, te pedig férfi. És ha barátok lesztek, az már jel arra, hogy...~

Gregory teljesen, tökéletesen idiótának érzi magát.
A metszően hideg érzésbe belekavarodik egy forró fuvallat.
A harag.
~Mégis, hogy teheti ezt velem Lynn? Mégis, hogyhogy nem látta...~
Gregory érzi, hogy az orrából dől a vér.
~Mégis, ki ez az alak? A kezemben volt az élete... Mégis ki ez, hogy jobb, mint egy Sean Gregory Lexinbourgh? Ki ez, hogy jobb legyen, mint az, amit Lynn és én megélünk, mint az az ösztönös kapcsolat, ami az első perctől kettőnk között van?~
Gregory-ba belehasít az érzés, a megrendült csodálkozás, hogy hirtelen ilyen sötéten látja a dolgokat. A csodálkozás, hogy olyan gondolatok kapcsolnak be automatikusan a fejében, amikre eddig sosem gondolt. A csodálkozással párhuzamosan a bűntudat is megjön, de mégsem tudja leállítani a gondolatmenetet, ami kialakulóban van a fejében.
~Nekem hatalmam van. Erős vagyok és intelligens. És a hatalmamat önzetlenül másokra fordítom. Életeket mentek. Ki tudja, milyen lenne, ha a személyiségem máshogy formálná a tüzet és pusztítanék vele! De nem teszem. Abszolút erkölcsi győztes vagyok. Egy dicső lovag. Egy templomos. Engem illet a hölgy.~
Egy férfi kérdez tőle valamit, az a férfi, akit azért mentett meg, hogy elvegye tőle Lynn-t. Nem is hallja meg, mi az.
Sean felháborodása kiterjed az egész világra, amiért ilyen elfuserált szabályok szerint történnek a dolgok. Szemét továbbra is csukva tartja, fejét továbbra is hátraveti. A vér az ajkain csurog le, majd az állán és a nyakán.
Minden erejére szüksége van, hogy visszanyelje a haragját és sima, rezzenéstelen, kifejezéstelen arckifejezés maradjon a felszínen.
Aztán az elmélyülés megtörik. Lynn odahajol Sean-hoz és valami puhát tapaszt az orrára. Sean csukott szemmel is érzi a nő illatát, hűvös, kecses ujjait a tarkóján, másik kezének puha érintését az arcán.
Kinyitja a szemét. Pont belelát a mély, kifejező, sötét szempárba. A nő szemei pirosak, mert kisírta őket. Az érzelmek megindító zuhataga látszik finom, érzéki arcán, Sean pedig véglegesen letaglózva a benne lévő teljes képzavartól, csak pislog.
Egyáltalán nem tudja, most mi következik.
A világ teljesen inkoherens a szemei előtt.
Gregory úgy dönt, a kisebb és objektívebb darabokkal kezdi a szilánkok összegyűjtését.
- El kéne tüntetni a vért.
Sean megmozdul és előre dől, a térdeire támaszkodik, hogy felkeljen. Még egy pillanatig megáll.
- Maga - irányítja mutatóujját a férfira. - Ne adjon vért egy darabig. És megéreztem a vérének az ízét. Egyen minél kevesebb tojást, meg sajtot, nem jó a koleszterinjének. Ja. És ne adjon Lynn-nek se vért, megölné vele. Teljesen más a vércsoportjuk.
Sean csak magában fejezi be a gondolatot.
~ ...Mert Lynn-nek én adhatok vért. 0- vagyok...~
- Nem tudom megkülönböztetni a vércsoportokat így, de Lynn vérében van egy íz, a magáéban ez is megvan és még egy. Tehát maga AB-s, Lynn a kettő közül valamelyik.
Sean úgy érzi, a realitás talajára visszatért, de az érzelmei szinte teljesen kikapcsoltak - csak hideg, csípős szarkazmus marad meg benne, de a nő kedvéért ezt teljesen visszafojtja. Ám a tőle megszokott, cirádás körmondatok és a mosoly is eltűnik. Úgy érzi, olyan szenvtelen most, mint egy robot.
Sean feláll, ám szédül. Ahogy két lábra kerül, megbillen, ahogy megpróbálja eltalálni az egyensúlyt, de hátra is lép, hogy ne segítsenek rajta. Lassan, néhány, apró lépéssel nekihátrál a váró falának, annak támasztva hátát.
- Tényleg el kéne tüntetni a vért - mondja, hogy elterelje a szót az esetleges személyes témákról még idejében. Nem volt kíváncsi a bemutatkozásra, a férfi nevére, nem volt kíváncsi a kínzó részletekre, azt akarta, kíméljék meg mindettől.
~Mégis, hogy nézne ez ki? Nahát, maga xy, Lynn már sokat mesélhetett volna magáról eddig. Én vagyok a Sean, akiről lehet, hogy már mesélt, aki fülig bele van esve a barátnőjébe, és most legszívesebben kihajítaná magát az ablakon, önmagát meg fejbe csapná egy zongorával, amiért minden erejét arra pazarolta, hogy megmentse magát, hogy aztán boldogan egymásnak essenek Lynn-nel és az este végén maga vigye haza a nőt... Pleasure to meet you!~

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Szellem Kedd Jan. 03, 2012 8:16 pm

Az újjászületés egy csodálatos élmény - és állítólag könyvnek sem rossz, bár a mellette guggoló szépség ezidáig nem tudta rávenni, hogy erről személyesen is megbizonyosodjon, de őt ismerve ami késik, nem múlik - a halálnál legalábbis mindenképpen felemelőbb érzés, kár, hogy ez a gondtalanság csak addig tarthat ki, amíg fel nem dereng előtte, hogyan is került ebbe a helyzetbe. Na persze, nem amiatt aggódik, hogy Logan követné ide, ahhoz túl okosnak hiszi őt, Szellemet, hogy hogy itt rejtőzzön - öreg hiba - viszont történt ott valami, ami miatt egyszerre nyugtalanná válik, hiába költözött a szívébe a nap minden sugara valamiért.
-Jól vagy? - Kérdi aggódva Lynn-től - Úgy értem...tudod? - Ki sem meri mondani, mi az amitől tart, mintha ezzel előidézné a bajt. Tudja jó, hogy ez badarság, de ma nincs kedve több kockázathoz.
Egyébként hallotta ám Lynn dorgálását is, de hirtelen nem tudja, mit felelhetne rá. Persze szívem? Ne aggódj? Ugyan már, csak egy karcolás volt? Francért kellett neked pont Rozsomákot meghívni a lakásavatóra? Úgy dönt, megkíméli szegény nőt a humorérzékétől, hisz ma már így is eleget szenvedett, ezért csak szorosabban magához húzza őt, s gyengéden megcirógatja a selymes hajkoronával fedett fejét.
-Majdnem talált, feleli mosolyogva Sean-nak - B-s vagyok. Volt még tovább is, de arra már nem emlékszem.
~"Megéreztem a vérének az ízét"? Te jó ég, ha nem most mentette volna meg az életem, bízisten azon kezdenék gondolkodni, hogy szíven szúrjam egy karóval.~
-A koleszterinem miatt pedig ne aggódj - Teszi hozzá, s alig állja meg, hogy ne nevessen. Micsoda képtelen gondolat, hogy ő természetes halált haljon, már így is jó 10 évvel tovább húzta, mint a legtöbb kollégája. - A nevem amúgy Darien, jobban hangzik mint a "maga".
~Bár nem sokkal...mondjuk még mindig jobb mint a Clarence...hála az égnek, hogy van egy anyám is! Ami meg a véradást illeti, szegény Lynn-ben szerintem most pont elég van a véremből...~
Kezét nyújtaná a fiú felé, de végül meggondolja magát, egyrészt mert szegény srác nem úgy néz ki, mint aki viszonozni tudná a gesztust, de főleg, mert valami oknál fogva arroganciája fényes páncéljáról úgy pattognak le szavai, mint tankról a konfetti. Ezen megsértődhetne, de még mindig ellensúlyozza a dolgot, hogy meggyógyította, sőt(!) feltámasztotta őt ez a gyerek, úgyhogy ha Dr. House-t akar játszani, felőle tegye, ő úgyis csak Adams doki miatt nézi azt a műsort.
-Hogy hívják? - Szegezi inkább Lynn-hez a kérdést, hisz ő úgy tűnik még hallja őt, annak ellenére, hogy csak szellem. - Elnevezem róla az egyik kölykömet.
Felpattan a hideg padlóról, és egy mozdulattal letépi magáról szakadt, és véráztatta pólójának földi maradványait. Úgy érzi szétveti az energia, s mivel a kölyök orrvérzését már szakértő kezek ápolják, ő felpattan a felmosóvödörért, hogy a fiú tanácsának megfelelően eltakarítsa a matériát, ami ha csak rácsöppen valakire, és elkapják, azt tuti bevarrják pár évtizedre. A lelke mélyén érzi, hogy valami nem stimmel, és kicsit furán áll a kezében a felmosórongy, de egyenlőre csak fütyörészve dolgozik, fél szemével azért lopva az angyalra pillantva, ki egyedülálló módon a földön szeretné tartani őt, és nem a másvilágra küldeni, mint a jóság többi szárnyas lovagja.
-Hékás, kié az a James Bond mobil a parkolóban?
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Kedd Jan. 03, 2012 10:54 pm

Időnként még mindig megjelent egy könnycsepp, hogy gyors iramban végigszánkázzon az arcomon, pedig már földöntúli boldogságban mosolyogtam. Szerintem, csak azért mert már úgy belejöttem a sírásba, hogy nehéz lett volna abbahagyni. Pedig mekkora volt az öröm. Túléltük, Lex is itt van velünk, legszívesebben végigölelgettem volna minden embert a világon - kivéve persze azt az egyet.
A két férfi párbeszédénél csak kapkodtam köztük a fejem, mintha egy pingpong mérkőzést néztem volna. Lex nagyon furcsán viselkedett. Hűvös volt és távolságtartó. És mit hord itt össze a vércsoportokról? Hogy ez most ide? Senkinek nincs szüksége vérátömlesztésre. Persze figyelmes, amiért szólt nekünk erről, de nagyjából annyira volt aktuális, mintha arra hívta volna fel a figyelmünket, hogy forró olajba ne tegyünk fűszerpaprikát, mert keserű lesz.
Szellem igyekezett tartani a vidám hozzáállását, bár láttam rajta, hogy ő is furcsállja Lex komor hangulatát. Olyannyira, hogy mire kettőt pislogtam máris a földet pucoválta. Ez egyébként legalább annyira furcsa volt, mint Lex morcossága.
-Valami baj van? - kérdeztem tőle, miután én is talpra álltam. - Valami mintha nyomasztana. Talán rosszkor hívtalak és megzavartalak valamiben? Ha igen, akkor sajnálom, de ez nagyon fontos volt. Vagy valami más bánt?
Fürkésző pillantással néztem az arcát, hátha az segít őt megértenem, de a válaszát is kíváncsian vártam. Fogalmam sem volt, mi nyomhatja a lelkét, de úgy véltem, most rajtunk a sor, hogy segítsünk neki, nem csupán a barátságunk miatt, hanem hálából is.
-A neve Sean Gregor Lexinbourgh - világosítottam fel Szellemet bujkáló mosollyal, mivel így már lecsúszott arról, hogy egy gyerekét róla nevezze el. - Én csak Lexnek hívom, de becenevek terén majd ti megegyeztek egymás között.
Mindemellett Szellem kérdése nagyon is helyénvaló volt, és bár elintéztem egy ,,Biztos minden rendben van!" - nal, azért én is aggódtam, úgyhogy még ennek kiderítésére is időt kellett szánnom. Szerencsére ott volt az én kis külön szobám, ahol Sebi lábát is megröntgeneztem. Volt ott többek között egy nagyon jó állapotú ultrahang készülék is.
-Mindjárt visszajövök.
Nagyon reméltem, hogy mikor Lex meggyógyított engem, meggyógyított bennem valaki mást is, bár a legjobb persze az lett volna, ha neki egyébként sem esett volna baja. Igaz hasi traumát nem is szenvedtem, úgyhogy erre azért szerencsére bőven volt esély.
A vizsgálatot gyorsan elvégezhettem volna, de abszolút biztosra akartam menni, meg egyébként is olyan jó volt nézni a kis maszatkát a babformájú fekete foltban. Alig tudtam levenni róla a szememet. Máris olyan távolinak tűnt, amikor még rémülten bámultam a két párhuzamos csíkot a pálcikán. Hogy ijedhettem én meg valaha is egy ilyen csodás hírtől? Az a kettős vonal volt a legszebb látvány, amiben valaha is részem lehetett, én meg képes voltam rettegni miatta. De nem baj, most bepótoltam.
Sok-sok perc elmúltával végül csak rávettem magam, hogy búcsút intsek a baba képétől (aki valójában hol volt még attól, hogy babának lehessen nevezni), majd, miután letörölgettem a hasamról a zselét, és kikapcsoltam a gépet, visszasétáltam a többiekhez.
-Semmi rendelleneset nem láttam - jelentettem boldogan. - A kicsi teljesen jól van.
Odaléptem Lexhez, és ha engedi, megszorítottam a kezét.
-Hogy tudnám ezt valaha is meghálálni neked? - kérdeztem tőle. - Lex, te megmentetted az egész családomat, egy életre leköteleztél. És még csak nem is zavar, pedig Darien a megmondhatója, azt nagyon nem szoktam szeretni. De te... csodálatos ember vagy. Nagyon köszönöm, amit tettél! Bármikor bármiben segíthetek, csak egy szavadba kerül, és már repülök is.
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Szer. Jan. 04, 2012 10:12 pm

Sean a falnak vetett háttal áll, fejét hátrahajtja, és jólesik neki a hűs, festett tégla érintése.
Komolyan rosszul van. Úgy érzi magát, mintha különböző robbanó vegyületeket öntöttek volna a vérébe, amik a teste által felszabadított anyagoktól katalizálódnak.
~Talán a képességem rosszkor kombinálódott a hormonjaimmal, vagy az egész pszichoszomatikus. Úgyis nagyon organikus az adottságom másokéhoz képest. Sokkal kevésbé plasztikus.~
A józan gondolatoktól jobban lesz. A bölcsész elmének tápanyagra, üzemanyagra van szüksége, hogy tanakodjon, számítson, gondolkodjon.
A kognitív funkciók átveszik a főhatalmat az érzelmek, ösztönök és sötét indíttatások egymás kölcsönös kioltása után hátrahagyott, feldúlt elme felett.
Sean ekkor, a másik két ember arckifejezéséből rájön, hogy nem sikerült olyan jól az elméje köré húzott fal, mint azt szerette volna.
Ekkor teljes erejével bekapcsol egy érzés az agyában: Ő angol. Ő elszigetelődhet. Ő nem interferál, ha nem kell. Ő távolságtartóan udvarias lehet.
Ezt örökölte, a vérében van.
- Ó, elnézést, uram, nyilván neveletlen társaságnak mutatkozom - mondja még mindig fejét a falnak vetve, de szemeit a többiek felé fordítva Sean. - Csak nagyon fáradt vagyok. Örülök, hogy jobban van.
Lynn bemutatja őket egymásnak, és bemegy a rendelőbe.
- Az automobil az én tulajdonom. Aston Martin. Ma éjjel jó szolgálatot tett a megbízható, brit gyorsaság.
~Értsd, amire akarod~
Aztán Lynn visszatér. Sean most már nem tudja elkerülni a neki szegezett kérdéseket, hát teljes erejéből belekapaszkodik a neveltetésébe, a szilárdan tartó vasköpenybe, amit talán már sosem tud levetni. Ami egyenesen tartja a hátát. És mereven. Minden körülmények között.
- Biztosíthatlak, my dear Lynn, tökéletesen remekül vagyok, nagyon megható az aggodalmad. Csupán a képességem az, ami nehezen kezelhető, és fáj a fejem. Az utóbbi napokban... Úgy érzem, más lett, mélyebb a képességem, és ilyenkor megfájdul a fejem, elöntenek a hormonok, egyszóval, well, nehezen kezelem egyelőre a növekvő hatalmat, de megbirkózom vele. Köszönöm, érte....tek - javítja még ki magát időben - bármit.
Szerencsére a férfi háttal áll és takarít, ő biztos nem látta meg, hogy Sean idő közben enyhén módosított egy szót. Az nem észrevehető a hangszínből, és Sean nagyon, nagyon reméli, Lynn sem értette meg.
Aztán a nőre néz. Az arcára. A kezére.
Ami a hasán van.
"A kicsi"
...
~Neeeeeeeeee.~
Sean csak pislog kettőt.
~Ebből nekem mára ennyi bőven elég...~
Fireheart becsukja a szemét. Képek jelennek meg előtte: Suhanó fák, az út, ami kanyarog a négy kerék alatt, a motor megbízható búgása, a lemaradó táj, és az autóval egyedüliként lépést tartani képes csillagok... A szabadságvágy, ami nem tűr meg mellette más lelket, a csillagokon kívül.
~Engedjetek ki innen... azonnal...~
Aztán Gregory összeszedi minden akaraterejét, amire szüksége van és halvány mosolyt erőltet az arcára. Legszívesebben elégetné saját magát belülről, de kikényszeríti magából a következő lépést.
- Nem is mesélted a jó hírt - mondja a halvány mosoly kíséretében és igyekszik annyira örömtelinek látszani, amennyire csak tud. Fejét elemeli a faltól és a nő szemébe néz.
A nagy, sötét, kifejező szemekbe.
Gregory érzi azt a viszkető, égető érzést a szíve körül...
~Nem, most nem... Most nem...~
Nem engedi bekapcsolni a képességét, ami mostanában mintha saját életet élne. Életében először nyomja el tudatosan a felfelé törő erőt.
Nem tudja, mi lenne a hatás, ha most szabadon eresztené.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Szellem Csüt. Jan. 05, 2012 3:18 am

-Iggeeen? - Kérdi a név hallatán, s maga is küszködik egy kikívánkozó mosollyal. - Ez esetben, már meg is tettem, hat évvel a születése előtt, ha jól saccolom. Milyen előrelátó vagyok...
Boldogan tekint párja után, ki eltűnik abban a bizonyos szobában, ahol bizonyítékokat gyűjt arra, hogy ő sem annyira jó kislány azért, mint amennyire az ember gondolná, hanem még sokkal jobb, csak nem mindig szeret a szabályok szerint játszani. Továbbra is fütyörészve takarítja fel a vért, a fiú válaszára pedig csak bólint.
~Automobil? Hány éves ez a srác, nyolcvan?~
-Szép darab, mondjuk én nem vezetek, túl lassú.
A váróban közben elfogy a vér, a rendelőn pedig már végigment egyszer, így a vödröd, és a felmosót a falnak támasztja, s újra a kis szoba felé néz. Megmentője sajnos még mindig nem valami szórakoztató, de mégsem hagyhatja itt magára, ebben az állapotban, legalább is Lynn tuti rosszallná a dolgot, de annyira szeretné látni, ami odabent folyik. Végül úgy határoz, abból nem lehet gond, ha egy pillanatra eltűnik, hogy megleshesse ő is, mit ügyködik odabent a kismama. Rengetegszer látta már az elmúlt időben, de mégis, ahogy ott állt anyagtalanul az egyik falban, egyszerűen nem tudott betelni a látvánnyal. Ennek ellenére nem maradt soká, ha Lex mondjuk elájulna - valószínűtlen, de sosem lehet tudni - és nem kiáltana azonnal Lynn-ért, azt sosem bocsájtaná meg neki. Megsemmisült felsője földi maradványai mellett jelenik meg, s már épp dobná ki azt is egy hatalmas szemeteszsákba, mikor eszébe jut, hogy legalább a dzsekiből ki kéne venni a cuccait. Feltépi a hatalmas zsebet, hisz már úgyis mindegy, annak tartalmát pedig a vizsgáló ágyra szórja. Egy laza mozdulattal összegyűri, és kihajítja a véres holmit, ezután pedig a cuccai közt kezd válogatni. Akad ott két kubai szivar, 9 csomag nikotinos rágó, egy alumínium dobozka, 3 öngyújtó, egy 9mm-es pisztoly, és egy apró piros díszdobozka. Minden mást egyorvosi köpeny zsebébe süllyeszt, ám a dobozkát előbb felnyitja, hogy megbizonyosodjon róla, annak csillogó tartalma még sértetlen, és a helyén van, ezután pedig a nadrágja zsebébe rejti azt. Amennyiben Lex észrevette közben, és még a tekintetük is találkozott, a fiúra mosolyog, mutatóujját pedig vertikálisan tartva a szája elé helyezi, végül pedig még kacsint is egyet.
~Most jut csak eszembe, ez nem szokott ilyen könnyen menni...mármint, nem az, hogy rendet tegyek a zsebeimben, bár az is megér egy misét...de valahogy olyan könnyű eltűnni, és az sem idegesít, hogy nem gyújtottam rá 3 hete, 4 napja, 5 órája, és 26 másodperce...na jó, talán egy kicsit igen, de most megvagyok nélküle.~
Magára kapja a telepakolt orvosi köpenyt, nem törődve vele, hogy mennyire hülyén áll neki a néhány számmal kisebb ruhadarab. Egy darabig még igazgatja, de végül feladja a dolgot, ha nem ad le hirtelen 30 kilót, ez a cucc kényelmetlen lesz, bármit csinál vele. Közben visszatér a köpönyeg gazdája is, szerencsére jó hírekkel, és bár ő ezt eddig is tudta, azért jó tőle is hallani, így megenged magának egy megkönnyebbült sóhajt.
-Ugye nem baj, ha ezt kölcsönveszem? - Kérdi a nőt, s közben azért hozzá lép, és nyom egy apró puszit a homlokára, hisz ezért a hírért ennyi igazán jár. - Nem tudjuk valami rég óta mi sem - feleli Lex-nek, s maga is közelebb sétál a fiúhoz. Hátulról átkarolja kedvese derekát, s hálásan a fiú szemeibe néz, bár ő mással van elfoglalva. - Ahogy a hölgy mondja, ha bármi baj van szólj, és akár szó szerint is repülünk.
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Lynn Harlow Csüt. Jan. 05, 2012 9:53 am

Szóval csak kimerült! Amennyire megkönnyebbültem, amiért nem valami komolyabb gondról volt szó, annyira mérgezett tovább a bűntudat, elvégre neki itt sem kellett volna lennie, tölthette volna a szabadidejét, ahogy neki a legjobban megfelelt, erre mi iderángatjuk.
És Lex jött is segíteni, még ha a cél érdekében szinte teljesen kis is kellett facsarnia magát, mint egy citromot.
Végül azért úgy tűnt jobban lett kicsit. Ha neki nem hittem volna el, visszatérő, senki máséval össze nem téveszthető gentlemanlike modora meggyőzött arról, hogy valóban csak fáradt, de egyébként nincs különösebb baj. Mindazonáltal nagyon szerettem volna, ha teljesen átérzi, mennyire hálás voltam, és mekkora jót tett ma.
A lemenő nap fénye halvány rózsaszínes-sárgás színbe vonta a fehér falakat. Ez az árnyalat kifejezetten illett ahhoz a megkönnyebbült boldogsághoz, amiből igyekeztem minél többet beszippantani, miközben kiélveztem azt a békés, nyugalmas csendet, ami végre körülvett minket. Logannel való küzdelmünk után úgy éreztem, erről a csendről operát is lehetne írni, és biztos voltam benne, hogy a nézőseregben egyetlen arc sem volna, amin ne ugyanaz a mosoly játszana, mint az enyémen.
Szellem nagyon mókásan festett a köpenyemben. Feszült rajta, nem térd alá ért, ahogy kellett volna, hanem bőven térd fölé, és jól láthatóan ő is feszengett benne, de sajnos férfi ruházatot nem tartottam a rendelőben.
-Persze, vidd csak nyugodtan - mosolyogtam rá vidáman.
Alig fél órája még azért imádkoztam, hogy mindannyian életben maradjunk, eszembe sem jutott olyan luxus dolgokért rimánkodni, mint egy vidám mosoly, most pedig mégis olyan könnyen ment. Ezen gondolaton felbuzdulva még meg is paskoltam a kidudorodó zsebeket, amik tömve voltak apró keménynek tűnő tárgyakkal.
-Azért óvatosan, nem raktár funkciót töltenek be.
Lex gratulációja után kicsit szégyenlősen sütöttem le a szemem.
-Köszönjük. Ne haragudj, hogy eddig nem mondtam, de ahogy Darien is mondja, mi is csak nemrég tudtuk meg. Még nekünk is nagyon újnak számít a hír. Viszont - folytattam jókedvűbben, és ismét a szemébe néztem -, ha a jövendő Lex bácsinak nincs ellenvetése, nem is keresünk gyerekorvost. Ha meglesz a házunk, úgyis sokszor el kell jönnöd hozzánk, majd te megmutatod a picúrnak, hogy kell igazán jól meggyógyítani valakit.
A lelki szemeim előtt megjelenő kép hatására, amin egy apró kacagó gyerek Lex ölében lovagol, kicsi kezeivel az ő jókora ujjaiba kapaszkodva, miközben mi Szellemmel a kanapén egymáshoz bújva nézzük a kedves játszadozást, a mosolyom még szélesebb lett.
-Lex bácsi nagyon jó barát - biztosítottam a kicsit egyenlőre csak a hasamra emelve a pillantásom. - Te is nagyon fogod szeretni. Még túl apró ahhoz, hogy rúgjon - néztem ismét Lexre -, de ha majd elkezdi, te is érezheted. Még kezet is foghatsz vele, a kilencedik hónapban már olyan nagy, hogy az anyuka hasán keresztül meg lehet fogni a lábát vagy a kezét.
Ahogy körbenéztem a három és fél fős társaságunkon, úgy éreztem, ebben a percben minden tökéletes, mindenki egészséges és boldog. Sajnos, ahogy magunkat ismertem, gyanítottam, hogy hamarosan ismét futhatunk az életünkért, de ezt a percet mindezek ellenére senki sem vehette el tőlem. Ez a perc tényleg tökéletes volt.
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Vendég Csüt. Jan. 05, 2012 12:09 pm

A férfi odalép a nőhöz és átkarolja. A lenyugvó nap maradék hatalmát vörös izzásként festi a falakra. Lynn alakja, ami Sean számára gyönyörű, tökéletesen van bevonva a napsugarak által. Arcéle, nyaka, válla, karjai arany színben ragyognak. A szerelmes pár a tökéletes idillben oldódik fel egymás karjában.
~Elég. Ennyi. Ki innen.~
Gregory-ban mindent átfogó bezártságérzet lesz úrrá, minden korábbinál jobban szabadulni akar, menekülni, padlógázzal száguldva valahova nagyon messze szállni. Hosszúakat pislogva próbálja összetartani a logikus gondolkodást a fejében.
~Most már tényleg rosszul vagyok~
Sean-ban egyre nő a nyomás, ahogy egyre kevésbé képes visszatartani a növekvő erőt magában. Úgy rézi, a mellkasa egy túlterhelt kazán, ami robbanni készül.
~Egy túlhevült, élő reaktor. Akármi is a bajom, az érzelmi kompromittáltság valahogy kapcsolatba lépett a képességemmel. Hormonális rendszer? Idegrendszer? Akárhogy is.... El innen...~
Sean lábai megremegnek. Teljes erejéből nyitva tartja a szemét és Lynn-re néz. Igyekszik a figyelem látszatát fenntartani, még annak ellenére is, hogy ezért folyamatosan az egymás karjában ringatózó párost kell néznie, ami legalábbis, úgy érzi, úgy égeti a belsőjét, mintha irányított sugárnyalábokkal lőnének egy kristályvárost, és a falak lassan engednének a túl nagy energiának, amit már nem bír felfogni a szerkezetük.
Egyszóval, Sean fenntartja az enyhén bágyadt, de figyelmes érdeklődés látszatát, ám közben semmit nem hall abból, amit a nő mond. Szeme előtt foltok jelennek meg, elkezd csillagokat látni, majd egyre gyakrabban meg-megremegő lábai elkezdik feladni a szolgálatot.
~Ne.~
A falnak támaszkodva próbálja megfeszíteni a combizmát, de nem megy. Egy kicsit előrecsúsznak a talpai, ő pedig egy fokkal lejjebb csúszik, hátát továbbra is a hűs téglának vetve.
Aztán ez újra megtörténik.
Mígnem végül a földre kerül. A világ forog. A szívében egyre veszélyesebb mértékben fokozódik a momentum.
- Höhh.... uhh.... - csak ennyit tud kinyögni, mint aki hányni készül.
~Jól látom, hogy sötétül a szoba?~
A szemei előtt a Lynn bőrén, a tárgyak kontúrjain, a falakon végigfutó napsugarak nagyon élesek, szemben az egyre sötétülő mélységgel, mintha elmosnák, kiretusálnák előle a világot.
Fireheart úgy érzi, egy örvény szélére sodródott, és nem sokáig tudja visszatartani magát.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Szellem Csüt. Jan. 05, 2012 12:38 pm

-De ha gondolod, később megnézheted az ultrahang képeket - Ajánlja fel, majd gyorsan legyint egyet - Bár, nem sértődök meg, ha nem érdekel, én is csak azután találtam izgalmasnak, hogy a saját gyerkőcöm szerepelt rajta, de úgy valami hihetetlen érzés...
Persze mindig jóleső érzés futja át a testét, mikor ez az istennő hozzáér, most mégis összerezzen egy pillanatra, mikor Lynn megpaskolja a nadrágja zsebét. Igen, a nadrágja, nem is a köpeny zsebei zavarják, ahol a pisztoly bújik meg, amiatt annyira nem izgul, viszont a gyűrű....na arra még nincs felkészülve teljesen, hogy megtalálja. Ha már sikerült olyan bénán összehozni, hogy első csókjuk után ne találkozzanak hónapokig, össze pedig gyakorlatilag úgy jöttek, hogy szerelme rátört zuhanyzás közben, legalább a lánykérés legyen normális.
-Nyugi Rohampocok - vág vissza vigyorogva - majd szerzek neked helyette egy újat, Hugh Laurie aláírásával.
A sráccal valami nagyon nincs rendben, de komolyan, ha ez már Szellemnek is feltűnik, akkor minimum a halálán lehet szegény, és a legrosszabb, hogy nincs a közelben másik gyógyító...kivéve persze a legeslegjobbat, igaz ő nem kézrátétellel operál, inkább az injekcióstűt fogja ujjai közé, mint egy varázspálcát, és úgy veti be bűbájait, hogy véget vessen páciense szenvedéseinek. Ha ilyen látványvilágot nyújtott volna, talán meg is nézi azt a nyolc filmet, bár az igazi akkor is jobb.
-Szívem - szól oldalra, s el is engedi a nőt, hogy jobban hozzá tudjon férni a szépen lassan összecsukló fiúhoz. - Azt hiszem, rosszul van.
~Na ne mond, tényleg?! És ezt abból szűrted le, hogy haladzsázik, vagy hogy mindjárt elájul a szerencsétlen?~
-Hozzak valamit? - Kérdi Lynn-től, de innen már nem szól többet. A rendelőben az asszony a főnök, Szellem pedig követi minden utasítását, legalábbis, ha betegük van. nem szakértő benne, de most nagyon úgy tűnik, hogy betegük van...
Szellem
Szellem
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1429
Hírnév : 74

http://eladokkonyve.freeblog.hu/

Vissza az elejére Go down

Orvosi rendelő - Page 6 Empty Re: Orvosi rendelő

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 14 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.