Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1 Police Plaza

+15
Gordon Knight
Aya Caine
Derek King
Michael Bodwin
Parázsléptű
Midnight
Jeremy Bodwin
Victor Creed
Szellem
Romboló
Sebastien Longley
Richard Kohler
Sheena Duran
Colin Cooper
Cerebro
19 posters

11 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Michael Bodwin Kedd Május 14, 2013 9:39 am

Éreztem, ahogy a robbanásig töltődött feszültség Tibu-ban hirtelen megtörik és mikor a szemembe nézett már a körülményekhez képest higgadt volt.
A kérdéseimre megpróbált koncentrálni, hogy minél jobban visszaemlékezzen a helyzetre, amit méltányoltam is, bár az első mondatait hallva kicsit még el is szégyelltem magam, hiszen igaza volt, de akkor Aya-t féltve és teljesen félreértve a rendőrök által vázolt helyzetet, nem egészen voltam magamnál, de ez nem jelenti azt, hogy nyomozó létemre, megengedhetek ilyen luxust magamnak, hogy elkerüli valami a figyelmemet.
Nagyot sóhajtva bólintottam és teljesen megértettem a srácot, amiért ettől kicsit kiakadt.
- Értem és ne haragudj. – köszörültem meg a torkom, de ez a bocsánatkérés kijárt neki.
Aztán részletesen beszámolt a lakás állapotáról, ami nagy segítség volt, hiszen bár valószínűleg zaklatott volt a látottak miatt, de egy olyan tolvajnak, mint ő még ekkor sem valószínű, hogy elkerülte volna valami a figyelmét.
Mikor a leütése és az elkábítása került szóba, megint csak kijavításra szorultam, de most legalább nem én hibáztam, csak félreértettük egymást, de így sem volt kellemes.
- Szóval, akkor először leütöttek és utána kábítottak el, hogy még véletlenül se tudj lelépni. – bólintottam, most már értve a szituációt. – Mivel bármikor megölhettek volna, így az világosan látszik, hogy kellett nekik egy bűnbak, akire rákenhetik az egészet. A, hogy ez te voltál, akár lehet véletlen is, de ez csak találgatás. Viszont minden bizonnyal ezek után a gyilkos, vagy gyilkosok riaszthatták a rendőröket. – jegyzetelek az előttem lévő füzetbe, miközben hangosan gondolkozom. – Ki kell kérnem a központtól a bejövő hívást, hátha abból leszűrhetünk valamit, és a hívást is vissza lehet talán nyomozni.
Így persze érthető volt, hogy Tibu miért maradt a helyszínen és ha a szervezetébe juttattak valamit, amivel elkábították, akkor talán ki is lehet mutatni.
- Ezek szerint mégis volt valaki, aki képes volt rá. – nézek a srácra, aki közben megpróbál rájönni, hol juttathattak bele valami kábítót.
Éppen a füzetbe írtam, mikor aztán valami mélyről jövő morgással felkiáltott és ahogy rákaptam a szemem, csak a megmerevedő tekintetét láttam és azt, hogy mereven, mint egy szélben kidőlő oszlop zuhan a földre. Esélyem sem volt, hogy időben odaugorjak hozzá és elkapjam, de szerencsére a szárnyai jórészt tompították az esését.
Nem láttam, hogy mi történhetett, ezért értetlenül és ijedten hajoltam az alig magánál lévő srác fölé, hogy kitapintsam a pulzusát, de ekkor kinyitotta a szemét és réveteg tekintettel nézett körül, mint aki azt sem tudja, hol van.
Segítettem neki felállni és már épp meg akartam kérdezni, hogy mi történt, mikor megszólat, de csak azt mantrázta, hogy jól van, ami bizony kétséges volt, hiszen elindult az ajtó felé, hogy kisétáljon innen, ami pont azt mutatta, hogy egyáltalán nincs jól.
- Nem, Tibu! – fogtam meg a vállát és reméltem, hogy nem ellenkezik, míg visszakísértem a székhez és leültettem. – Nem vagy jól és sajnos el sem mehetsz innen. Emlékszel? gyilkosság vádjával hoztak be. – igyekeztem szemkontaktust teremteni vele, hogy lássam érti-e amit mondok. – Most pedig maradj nyugton én meg hívok egy orvost, oké. – veregettem meg a vállát, majd kilépve az ajtón, az első az ügyeletesnek szóltam, hogy küldjék be Dr. Mikolsky-t.
Az őrmester megcsóválta a fejét neheztelően, de nem szólt egy szót sem, csak hívta a dokit, én meg el tudtam képzelni, hogy most mi volt a véleménye rólam, hiszen egyedül voltam egy mutáns gyanúsítottal a kihallgatóban, ahol nem működtek a mikrofonok és a kamerák.
De most ez volt a legkisebb bajom!
- Tibu! Mi volt ez az egész? – kérdeztem, ahogy visszaértem. – Kérlek, most már avass be mindenbe, mert úgy tudok a legtöbbet segíteni. – Lehet, hogy mégis csak te voltál a célpont és a barátnőd csak egy csapda része? Tudnom kell mindent, hogy össze rakhassam a részleteket!
Sajnáltam a srácot, nagyon is, ahogy ott ült megtörten, de csak úgy tudom innen kiszabadítani, ha kőkemény és megingathatatlan bizonyítékot találok, hogy nem ő volt, különben már az is elég, hogy elítéljék, hogy mutáns.
Michael Bodwin
Michael Bodwin
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 600
Hírnév : 52

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Tibutty Tamity Csüt. Május 16, 2013 9:57 pm

A keze nehezen esett rá a vállamra és abban a pillanatban úgy éreztem magamat, hogy a súlyától azonnal összecsuklik a lábam. A térdem bár így is megrogyott, amikor megfordított, de a remegő lábaim azért megtartottak. A legnehezebb mégis a szárnyam cipelése volt, túl fáradt voltam ahhoz, hogy felemeljem őket, egyszerűen, mint valami vízzel átitatott palást úszott utánam, mikor elindultam a székhez. A kérdésére, hogy tudom-e, hogy hol vagyok, bólintottam, ám mielőtt leültetett volna a srác, erőt vettem magamon és egy rántással lezártam a kezét magamról, végül megkapaszkodtam az asztal szélében.

- Jó így – adtam magyarázatot és amíg vissza nem jött, igyekeztem összeszedni magamat. Az ajtó becsukódott és mikor már úgy gondoltam elég időt vártam, ismét nekiestem az ajtónak. Kétségbeesetten kapaszkodtam a kilincsbe és egyre vadabbul rángattam, de Mikey bezárta maga után. – B*ssza meg! – kiáltottam fel és az ajtóra csaptam. Tisztában voltam vele, hogy nem volt nálam semmi, amivel fel tudnám törni a zárat. Malacka nagyon alapos volt, mikor elkobozta a cuccaimat (pedig még egy gyanús tolvajkulcs sem volt nálam). Mindkét kezemmel a fejemhez kaptam és körülnézve a szobában, végigszántottam a hajamon az ujjaimmal. Hangosan és hosszan fújtam ki a levegőt, majd megráztam a fejemet és elléptem az ajtótól. Nem akartam elfogadni, amit sejtettem, de a gyanú csakis ott kaparászott az agyamban, mint valami idegesítő patkány, ami a falakban mászkál. Láthatatlanul, de nem észrevehetetlenül. Szüntelenül.

Le kellett ülnöm, ha tovább róttam volna a köröket, sosem tudtam volna lenyugodni. Míg nem volt jelen a tükörképemet bámultam és a lábammal idegesen doboltam. Kerestem a tükörben lévő srác szemében a magyarázatot, de nem kaptam választ... Arra kaptam fel a fejemet, hogy Mike visszatért, de csak egy futó pillantást vetettem rá egyelőre. Ismét a szemben ülő fickó tekintetébe fúrtam a pillantásomat.

- Gondolom a szer utóhatása lehetett. Piszkáltam a vénámat vagy ideget nyomtam meg, nem tudom – rántottam meg a vállamat érdektelenül. – Az utóbbira, pedig… Van egy elméletem. Nagyon nem tetszik, de ha igazam van… Muszáj megtudnom. Mike – felnéztem rá. – Muszáj kijutnom innen. Szerintem a bátyám gyilkosa volt.

Annyi éven át nem találtam róla semmit, pedig kutattam. Minden időmet, minden energiámat rááldoztam, de olyan ügyesen rejtőzött, hogy még én sem tudtam megtalálni. Pár hónapja békéltem meg Mane elvesztésével. Több évig gyűlt bennem a gyűlölet és végre elengedtem. Erre pont most megjelenik, mintha csak a képembe akart volna röhögni… Az állítólagos kikapcsolt kamerára, majd az áltükörre meredtem. Mintha csak vallanék… Mintha…

- Nem a legjobb környéken éltem, miután az Egyesült Államokba költöztünk. Szerintem nem kell elmagyaráznom, hogy Bronxban mennyire látják szívesen a mutánsokat… Először csak engem büntettek, amivel nem volt bajom. Megszoktam a veréseket és a fájdalmat, egy idő után megtanultam vele együtt élni. Abban a tudatban éltem túl egyik napról a másikra, hogy csak rajtam csattant a dühük, az a fékezhetetlen utálatuk. Minden rúgást, minden baseball ütővel szerzett sebet megnyugodva kaptam, hiszen ez azt jelentette, hogy a családomat nem találták meg. Nem jöttek rá arra, hogy a legfájóbb ponton kellett volna támadniuk… Aztán egy szép napon, mikor végre ellenszegültem, szagot fogtak, mint a vadászkutyák. Nem kellett volna védekeznem. Az én hibám volt… Sam Felton Gregory. Miután meggyilkolta a bátyámat és a vérével festette be a lakásunk ajtaját – nyeltem egyet. – Most pedig a hozzám az egyik legközelebb álló embert ölte meg. Megmutatta, hogy nem feledkezett meg rólam… - Megrándult a szám sarka egy gúnyos, utálkozó grimaszra.

- Mikey. – Ismét felnéztem rá, mélyen, komolyan a szemébe. - Engedj ki… – Lassan mondtam ki ezt a két szót, félig kérve, félig utasítva. Lassan, halkan és nyomatékosítva. A kezem összekulcsolva hevert az asztalon. Még mindig remegett, de most a szunnyadó dühtől.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Michael Bodwin Pént. Május 17, 2013 10:14 am

- Mike! Mi az istent csináltál azzal a szerencsétlennel? – nézett rám kikerekedett szemekkel az zárkaügyeletes. – Úgy rángatta az ajtót miután kijöttél, hogy azt hittem kiszakítja a helyéből. – csóválta meg a fejét, de közben felemelt hüvelyk ujjal jelezte a gratulációját.
Ha valaki csak a szavait hallotta, azt hihette még sajnálja a gyanúsítottat, de ez a jel világosan mutatta, hogy mennyire is aggódik a fiúért.
- Hát Ricky semmi különös, csak kicsit megdolgoztam, de még nincs vége. – válaszoltam egy vigyort magamra erőltetve, miközben a rosszul lét kerülgetett, de azért siettem vissza, mert féltem, hogy még a végén tényleg kárt tesz magában a látszólag teljesen zavart Tibu.
Belépve egy kicsit megnyugodtam, mert már az asztalnál ült és higgadtnak, aránylag nyugodtnak látszott, de azért mégis csak bezártam az ajtót, már csak a saját biztonsága érdekében is, mert ha megpróbál kisétálni, még a végén lelövik.
Most nem ültem le vele szemben, csak megálltam mellette, de végül, kis szünet után, a kérdésemre beszélni kezdett. Láttam, hogy ez mennyire nehezére esett, ezért nagyon figyeltem.
- A bátyád…….. – kezdtem volna bele, de végül nem szakítottam félbe, ha már belekezdett, hagyom, hogy kiöntse magából a régi, fájdalmas emlékeket. Mintha csak magának mondta volna fel emlékeztetőnek, nem nézett rám, hanem a tükörképének beszélt, de ahogy haladt előre a történetben, egyre világosabbá vált minden vele és talán a gyilkosság indítékával kapcsolatban is. Elképzelhető, hogy igaza van és tényleg ő volt a kiszemelt célpont, ahogy már az előbb is tippeltem rá. Most már egyáltalán nem tűnt olyan vad ötletnek, de még mindig elég bonyolultnak rémlett, ha csak az volt a cél, hogy Tibu-t ne hagyja felejteni.
- Tényleg azt hiszed, hogy ez lehetett a gyilkosság hátterében? – kérdeztem tőle komor hangon, miután befejezte a történetet, egyelőre figyelmen kívül hagyva a kérését. – Miért gyűlöl ennyire eszeveszetten? Hiszen az elbeszélésedből inkább az tűnik ki, hogy végig te voltál az áldozat. – nézek rá magyarázatra várva. – És miért nem ölt meg, ha lehetősége adódott rá? Ha meg kínozni akar, akkor meg miért nem hagyott futni, hiszen ha együtt kell ezzel a tudattal élned, akkor az ezek szerint nagyobb büntetés lett volna neked, mint, hogy mutánsként bevágjanak egy föld alatti lyukba, ahol hónapok, de lehet, hogy hetek alatt kicsinálnak.
Volt lehetőség abban, amit mondott, de sok volt a fehér folt és bizonyíték nélkül, nem engedhettem el, ezt ő is tudta. Ha megteszem, akkor az én rendőri pályafutásomnak is vége.
Közben megjött a doki és én intettem, hogy vizsgálja meg Tibu-t.
- Kérem dr. Mikolsky, különösen a fejét nézze át. A gyanúsított szerint leütötték és elkábították.
Szerettem az idős orvost. Ö nem volt az a fanatikus mutánsgyűlölő. Imádta a hivatását és ennek megfelelően, nem lehetett rávenni semmi szabálytalanságra. Többször szerették volna már eltávolítani, de volt valami rokona az Elnök sleppjében, így nem nagyon mertek vele kekeckedni, de alig várták már, hogy nyugdíjba vonuljon. Most nagyon örültem, hogy ő volt szolgálatban.
- Nos doki? – néztem rá kérdőn, mikor befejezte a vizsgálatot. – talált valamit?
- Igen Michael! Úgy néz ki a fiatalember igazat mondott. – bólintott, miközben gumikesztyűs kezével kivett a táskájából egy fecskendőt és egy vékony tűt helyezett fel rá. – Van egy ütéstől származó horzsolás a koponya alsó részén és egy megduzzadt szúrás nyoma a jobb fül mögött. Úgy néz ki a szer nem teljes mértékben szívódott fel szerencsére és a duzzanat a maradékot tartalmazza, ez okozhatta a rosszul létet, ha most megnyomta. Mintát kéne vennem belőle, megengedi? – nézett a srácra.
Ha megkapta az engedélyt, akkor felszívott egy keveset az anyagból, majd egy bizonyítékos zacskóba helyezve azt biccentett felém.
- Majd tájékoztatom, mire jutottam. – azzal kiment a kihallgatóból.
- Talán itt a lehetőség, hogy kiszabadulj innen. – rogytam le a székre kissé megkönnyebbülten. – A Doki nagyon lelkiismeretes, ha talál valamit, akkor tényleg kisétálhatsz, de addig nem engedhetlek el. – tértem vissza az előző kérésére. – De egyet megígérhetek. – hajoltam előre, hogy keményen a szemébe nézhessek. – Ha igazad van, segítek neked megtalálni ezt a pszichopata őrültet!


Michael Bodwin
Michael Bodwin
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 600
Hírnév : 52

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Tibutty Tamity Szomb. Május 25, 2013 7:54 pm

Hálás voltam Mikenak, hogy végighallgatott. Muszáj volt kiadnom magamból ezt a mocskot, ami olyan sok ideje mardosott. Ostoba módon a lelkem gőgös, gyerekes része természetesnek és jogosnak érezte Mike figyelmét. Azt hajtogatta bennem, hogy igenis, megérdemlem, ha az együttérzést nem, de legalább a meghallgatást. Ám, ahogy elhangzott a férfi első kérdése, szinte láttam magam előtt, hogy lelkemnek ez a gyermeki része behúzza a nyakát és elbizonytalanodik. Félrehúztam a számat, miközben gondolkoztam.

- Tony //Feltonból képezve// sosem kereste az ész érveket. Egyszerűen elégtételt vett minden mutánson, aki a környéken lakott, nem én voltam az egyedüli áldozat – tettem hozzá, aztán igyekeztem a kérdésekre válaszolni. – Mike, én most egy ízig-vérig mutánsgyűlölő emberről beszélek, akinek sosem kellett indító ok, egyszerűen a létem frusztrálta, mint egy serdülőt a kellemetlen pattanása, amitől sehogy sem tud szabadulni. Ez pontosan rá vallana. Lehet, hogy túlságosan zavartam már a képben, hiszen, miután eltűnt a szemem elől és nem tudtam bosszút állni, mindenhol kerestem. Az összes kapcsolatomat bevetettem, minden energiám arra ment el, hogy megtaláljam és… - ökölbe szorult kezemet, megfontoltan nyomtam le az asztallapra és erőt véve magamon, ismét szétterítettem. – Úgy hiszem, addig szórakoztatta az a tudat, hogy engem lelkileg kínozhat, míg túl közel nem kerültem hozzá. Olyan két hónappal ezelőtt kaptam egy eléggé megbízható információt róla. Itt van a válasza – mutattam rá a gyilkosság okára… Édes Istenem, Ayaka… Épp a kezembe temettem az arcomat, mikor meghallottam, hogy valaki belépett a szobába. Felnéztem, majd bizalmatlanul járt a tekintetem a két férfi között, majd ahogy közelebb lépett a doktori titulussal megajándékozott idegen, megmerevedtem ültömben a tartózkodástól. Sosem szerettem, ha ismeretlenek vizsgálgattak, az orvosokról pedig már kiskorom óta élt egy gonosz kép. Természetesen ez azért már nem akadályozta meg, hogy végig, türelmesen tűrjem a piszkálásomat, de mikor a mintakérésre került a sor, ismét elbizonytalanodtam…

- Rendben – bólintottam egy aprót, miután végiggondoltam a dolgot. Majd valakit megkérek, hogy tüntesse el az összes biológiai nyomomat az adatbázisból. Már, ha egyáltalán kijutok innen. Nem tudtam eldönteni, hogy a tű miatt vagy e gondolat miatt grimaszoltam. Miután vége volt a procedúrának, ismét hatalmába kerített a fáradtság, amit a kilátástalan helyzetem miatt éreztem. Lapos pillantással néztem rá a férfira, de mikor megértettem mit mondott, nekem is megkeményedett a pillantásom. Az állkapcsom egy pillanatra feszesebben szorult neki a felső fogsoromnak, nyeltem egyet.

- Köszönöm Mike – feleltem súlyos hangon, ami érzékeltette a köszönetem jelentőségét, komolyságát. Hihetetlenül hálás voltam, hogy a kopó, annak ellenére, hogy tisztában volt vele mi és ki vagyok, segít. Sőt… Átnyúltam az asztal felett és futólag megszorítottam a vállát. – Ez nagyon sokat jelent nekem… barátom – tettem hozzá ízlelgetve az ismeretlen szót. Nem mutattam ki, de azért érdekelt, hogy hogyan reagált erre a kijelentésemre. Nekem nagyon jól esett kimondanom, azonban ez nem azt jelentette, hogy a kopó is így gondolhatta. Mindegy… Kimondtam, megvallottam mindent. Majdnem mindent. Őszintén?

- Megkönnyebbültem – bukott ki belőlem a meglepett felfedezés. – Nahát, ha tudtam volna, hogy ilyen kedvező hatású a vallató szobában ülni, komolyan mondom, hamarabb bejöttem volna! – Húztam egy, egyelőre még őszintétlen mosolyt az arcomra, de igyekeztem ismét, a régi formámat hozni.

- Most mi legyen? Addig megiszunk egy kávét? Körbevezetsz? – Az utolsó kérdésnél, azért felcsillant a szemem. Mennyi információ, mennyi kiaknázatlan lehetőség tárulna fel előttem…
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Michael Bodwin Vas. Május 26, 2013 10:31 am

Bár mennyire is átéreztem az előttem ülő férfi fájdalmát, azért elsősorban zsaru voltam és az volt a dolgom, hogy a történések mélyére ássak és felfedjem az elrejtett igazságokat, vagy épp a hazugságot, ezért bár sajnáltam Tibut, fel kellett tennem azokat a kérdéseket, amik számomra nem voltak érthetőek, vagy éppen logikusak.
Mikor újabb magyarázatba fogott, figyelmesen hallgattam végig, miközben azért néha jegyzeteltem is, csak úgy magamnak, amit lényegesnek, fontosnak találtam.
- Tehát szerinted az lehetett a mostani tetteinek kiváltó oka, hogy közel jutottál hozzá. Mondjuk még mindig nem értem, hogy akkor miért nem téged ölt meg, vagy, ha ez ennyire szórakoztatja, akkor miért nem kínzott halálra és miért ilyen nyakatekert módot választott, hiszen ezzel nem hogy elriaszt, hanem még nagyobb intenzitású keresésére ösztönöz. – öntöttem szavakba a kételyeimet.
Nem, nem Tibu szavaiban kételkedtem, hanem, hogy csak ennyi bújna meg e kegyetlen tett mögött. Talán jobban összefonódtak a szálak, mint sem a srác gondolná!
- Azt hiszem jobban utána kéne nézni Ayaka múltjának és annak, ami a visszavonulása mögött van, persze a terhességen kívül. – szólaltam meg halkan, mert nem akartam még jobban felzaklatni Tibu-t. – Mivel az elmondásod alapján mindent bevetettél, hogy megtaláld ezt a Tony-t, és ez téged ismerve nem lehetett kevés – masszíroztam meg fáradtan a halántékomat, - úgy gondolom elég hatalomra tett szert mostanra, hogy elfedje a nyomait és ez két módon lehetséges kedves kis városunkban. – kezdtem bele az ötletelésbe. – Vagy az alvilágban, vagy a politikai életben mászott magasra a ranglétrán. – néztem a még mindig elég maga alatt lévő srácra.- Melyiket tartod a valószínűbbnek? – kérdeztem, hiszen ő ismerte valamennyire ellenségét.
Mielőtt azonban még válaszolhatott volna megérkezett a doki és megejtette a vizsgálatot. Mikor aztán távozott, de nagyjából megerősítette az eddigi elképzeléseket, úgy éreztem a történtek tükrében megérdemli Tibu a támogatásomat. Bár első perctől kezdve ösztöneim azt súgták, hogy itt egy nagy-nagy csőbe húzásról van szó, ez most megerősödni látszott és reméltem, hogy a doki vizsgálata és eredményei kitudják szabadítani a bajba kevert férfit.
Gondolom nem sok embernek mondta el ezt a történetet, ez lerítt róla, csak a feszült arcára kellett nézni, amely aztán fokozatosan simult ki, ahogy kibökte, mennyire megkönnyebbült.
Sokszor láttam már ilyet, és tudom, hogy mennyit jelenthet ez néha, szinte visszakapja az ember az életét.
- Ez természetes egy ……..baráttól Tibu. – veregettem meg a vállamon nyugvó kezét. – Tudod erre valók, hogy kiengedd a vállukon a gőzt. – ejtettem meg egy vigyort a grimaszára és a már-már felszabadult szavaira válaszolva. –És, ha így érzed, szívesen berendezem ott hon az egyik szobámat ilyenre, mert ezt azért nem sűrűn ajánlom. – intettem körbe.
A doki vizsgálatának eredményéig eltöltendő időre azonban, a számat elhúzva nemet intettem.
- Bár szívesen megmutatnám a helyet, egyrészt a kollégák lelőnének….engem, aztán meg téged is. Tudod, valamiért nem csípik a alapból a mutánsokat, főleg, ha még gyilkossággal gyanúsítják. Másrészt szívesen meghívlak egy kávéra, ha ki akarsz próbálni egy igazi, hamísítatlan zsaru feketét. Remélem erős gyomrod van? – álltam fel és pár percig magára hagyva, két pohárral és egy krigli kávéval tértem vissza.
- A doki már úton van. – jelentettem be. – Mindjárt ide ér azt üzeni. Azt hiszem talált valamit, mert ilyen gyorsan nem szokott menni.



Michael Bodwin
Michael Bodwin
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 600
Hírnév : 52

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Tibutty Tamity Vas. Május 26, 2013 1:20 pm

- Akkor nem fogom keresni, ha börtönbe kerülök. Tudja mitől félek a legjobban. Az én fajtámnak az jelenti a legrosszabbat, ha felfedik a kilétünket. Ha az USA összes rendőrőrség elérhető lesz az összes adatom, végem van – lekönyököltem az asztalra és a tenyerembe állítva az arcomat, ujjbegyeimmel megmasszíroztam a halántékomat, csakúgy, ahogy Mike később tette. Arra a feltevésére, mi szerint talán több van Ayaka halála mögött, nem tudtam mit felelni. Természetesen neki is voltak titkai, csakúgy, mint nekem. Kimondatlan szabály a tolvajok, rablók, betörők, hamisítók, gyilkosok alvilágában, hogy ne kérdezz arról, amit nem mondanak. Ayakának is voltak indítékai, ami miatt néhány dolgot megtartott magának.

- Hogy melyiket? – horkantam fel és már válaszoltam volna, de ekkor megjelent a doki. Az ajtó záródásánál azonban úgy folytattam, mintha az előbbi epizód meg sem történt volna. - Egyértelműen az elsőt. Amit megtudtam, hogy Kajmán álnév alatt bonyolít le fegyvercsempészetet. Ő az (egyik) aortája az itteni fegyveres bűncselekményeknek, ő látja el a rossz bácsikat és néniket, akiket elkaptok.

A következő ajánlatára felnevettem. Sokat segített, hogy elfogadta a lépésemet felé, hiszen ettől még könnyedebbnek éreztem magamat.

- Nem kell, szerintem bőven elég ez az egyszeri alkalom, köszönöm. Máris kezd bezártság érzetem lenni – néztem körül én is, ahogy a kocka alakú kis helyiséget elemeztem. Arra a gondolatra, hogy ilyenek között kellene eltöltenem a következő éveimet, szorongva összébb húztam a szárnyamat és megborzongtam. Én, aki tényleg úgy élt, mint valami madár, akinek az ég, a levegő volt a lételeme, egy-két hónap alatt kiégett volna. Ha ezeket mostantól csak rácsok mögül láthatnám, egyetlen vigaszom pedig a képzeletem lenne... Valamibe jobb volt bele sem gondolni.

- Majd kitalálunk valamit – rántottam meg a szemöldökömet hülyéskedve. – Elég vastag a bőröd, ha jól emlékszem, nekem meg a szárnyam sem mindig ilyen pihe-puha plüss játékszer – próbáltam meggyőzni szórakozottan arról, nem is olyan rossz ötlet körbejárni az épületet. Tudtam, hogy még így is ki fog tartani a nemleges válasznál, de nem bírtam ki, hogy meg ne próbáljam. A kávéra kihívóan elmosolyodtam. – Állok elébe.

- Hmm… - csettintettem a nyelvemmel elismerően, mikor az első korty lecsúszott a torkomon. – Esküszöm, ennyi pozitív csalódás még nem ért egyetlen egy épülettel szemben sem! Mike, valld be… Igazából igyekszel már most megkedveltetni velem a zsaru létet, hogy annyira ne bánjam a bebörtönzést… Vagy át akarsz állítani a jó oldalra? – kortyoltam ismét a kávéból vigyorogva. Kezdtem feloldódni és a pár órával ezelőtti élményeket nem hoztam a felszínre. Élveztem végre, hogy nem Ayaka véres teste jelent meg előttem és nem azaz ismerős hang suttogott a fülembe újból és újból. Azt, hogy a doki nemsokára megérkezik csak egy bólintással vettem tudomásul. Addig ki kellett derítenem valamit.

- Nos, Mike… - raktam le a poharat az asztalra. – Eltekintve ettől a kényelmetlen helyzettől, attól még őszintén örülök, hogy látlak. Hogy van Aya? – Árgus, elemző szemekkel figyeltem az első reakcióját. Már az esküvőjén is már majdnem 100%-ra vettem, hogy nem Kaori a becses neve a menyasszonyának, de itt volt az ideje tényleg megtudnom. A francba, túlságosan kíváncsi természet voltam! Nem tehettem róla, de… hmm, nem is akartam semmit se csinálni ez ellen.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Michael Bodwin Vas. Május 26, 2013 9:24 pm

Végül is volt logika abban, amit Tibu mondott, és lehet, hogy tényleg ez volt a történések hátterében, de nekem volt egy sanda gyanúm, hogy ez csak a része volt a dolgoknak. Egy fontosabb része! A fickónak valószínűleg jól jött ez és talán két legyet akart ütni egy csapásra, de végül is nem úgy sült el a dolog, ahogy eltervezte és olyan nyomott hagyott, ami talán felmenti a srácot a gyanú alól, így kimászhat belőle. Ezen gondolkozva támadt is egy ötletem, de megvártam míg Tibu befejezi.
- Igen, sejtem, vagyis tudom, hogy ezekben a körökben sokszor csak az a biztos titok, amit az ember megtart magának és sokszor még a másik védelme érdekében is jó, ha nem kotyog ki információkat az ember, de….- nézek a fiúra, - de manapság az emberek már csak saját biztonságuk érdekében is igyekeznek elrejteni olyan terhelő dolgokat, amik bebiztosítják az életüket, talán ez is szerepet játszhatott a dologban. – találgattam tovább, de ennek azért jócskán volt tapasztalati alapja.
Az, hogy a férfi az alvilágban szerzett hírnevet és befolyást magának, valamiért nem lepett meg.
- Szóval Kajmán. – jegyeztem fel ezt is a többi mellé. – Ezzel talán kezdhetek valamit a rendszerünkben.
Mikor felnevetett én is nagyot sóhajtottam a megkönnyebbüléstől, hogy végre kezd feloldódni és nem kell aggódnom, hogy valami hülyeséget csinál.
- Hát nem a Hotel Ritz, az biztos, de te még könnyen szabadulsz minden valószínűség szerint, ha ideér a doki. – biccentettem én is elmosolyodva. – De annak örülök, hogy nem kell átrendezni a lakásomat.
Pár perc múlva aztán döbbenten nézem, ahogy cuppogva dicséri a löttyöt, amit itt kávénak hívnak, ezért gyanakodva megszaglászom az én bögrémben lévőt is, hogy hátha valami csoda folytán egy jótündér kicserélte, de csalódnom kellett.
- Nem mondod komolyan, hogy ez neked ízlik? – emelem meg a bögrét. – Hol szoktál te kávét inni? Oda tuti nem megyek. – csóváltam meg a fejem vigyorogva.
~ Remélem nem most kukucskál be valaki, ahogy itt kedélyesen vigyorogva kávézgatunk! ~ futott át rajtam, de aztán elhessegettem a gondolatot.
- Igen, ezt én is elmondhatom és kö….
Azt mondhatom, hogy szinte azonnal kapcsoltam, de aztán megmerevedve meredtem Tibura miközben úgy tettem, mint aki félrenyelt. – Bocs! – mentegetőztem aztán. – Szóval kösz ezt a kedves üdvözlést és milyen Aya? Az én feleségem Kaori, vagy elfelejtetted?
De már tudtam, hogy lebuktam előtte és mivel ő is megosztotta velem a terhet amit hordozott, nekem sem volt pofám a képébe hazudni, de itt veszélyes volt. Nagyon veszélyes. Lassan megráztam a fejem és mereven a szemébe nézve, hang nélkül formáltam a szavakat.
- Ne itt!
Nem tudom megértette-e, de hála az égnek megérkezett a doki és így másra terelődött a szó és a figyelem.
- Michael! – pakolta ki a papírjait a férfi. – Elég könnyű dolgom volt, mert sejtettem miféle szert kell keresnem. Diprivant juttattak a szervezetébe, ami általában nyom nélkül felszívódik, de itt a fiatalember szerencséjére, nem találták el jól az eret és mivel a szúrást nagyon vékony tűvel csinálták, hogy ne nagyon maradjon nyoma, így az hamar összezáródott, kizárva így az altató egy részét. Különben sokkal tovább aludt volna, de legalábbis elég kába lett volna hozzá, hogy ne tudjon védekezni. – magyarázta a doki. – Itt vannak a jegyzőkönyvek és azt hiszem ezzel talán segíthettem tisztázni a gyanúsítottat, igaz? – biccentett, majd gyorsan el is viharzott. – Színházba megyek a nejemmel és már késésben vagyok. – szólt még hátra, miután meg sem tudtam köszönni neki.
- Na! – néztem Tibu-ra. – Azt hiszem, már csak kis időt kell kibírnod, míg beszélek a főnökkel, aztán szabad leszel. – veregettem meg a vállát biztatóan.
Michael Bodwin
Michael Bodwin
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 600
Hírnév : 52

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Tibutty Tamity Hétf. Jún. 03, 2013 6:53 pm

Mike első hozzáfűzését érdeklődve hallgattam.
- Mégis, pontosan mire célzol Mikey? – kérdeztem vissza, összeráncolt szemöldökkel. – Ayakának nem voltak piszkos információi másokról vagy ha igen, azt sosem mondta. Ugyan, miért mondta volna? Szerinted rejtegethetett valamit Tonyról is? – találgattam, majd pár másodpercig merőn az asztalon heverő kezemet figyeltem. – Ezt tudod, hogy csak egy módon deríthetjük ki. El kell menni Ayaka lakására, megnézni az összes dokumentumot, beszélni az összes ismerősével, a jegyzeteit átolvasni – egyszerűen bele kéne látni az agyába. – Vontam le a következtetést.
A döbbent kifejezésére és a kávéra tett megjegyzésére már az én elégedett vigyorom is elkezdett lelohadni.
- Nem muszáj agyondicsérni ezt a valamit, hogy ne égjek el a zsaruk pokoli tüzén? – kérdeztem, biztos, ami biztos alapon, bizonytalan pillantásokat küldve a lötty felé. Ha nemleges választ kaptam, megkönnyebbülten felsóhajtottam és azonnal leraktam a poharat az asztalra. – Hála az égnek – tört ki belőlem.
Őszintén? Az első pár szavára egy hatalmas nagy ördögi és elégedett kacajjal feleltem volna, de türtőztettem magamat és helyette csak egy elégedett félmosolyt eresztettem meg, az ujjaim között pörgetve a poharat. Sakk-matt. Az eléggé kezdő szinten álló próbálkozására aprót ráztam a fejemet és még szélesebb lett a mosolyom, hogy tudassam; bár nagyon szép és dicséretes volt a száma, ezt a maszlagot többé nem vettem be. Csillogó szemmel figyeltem és bár egyik részem sajnálta szegény Mikey-t, a másik örömtáncot járt, hogy végül az ösztöneim helyesen működtek. A néma jelzésére a mosolyom tartalma megváltozott. Elégedettből, sunyiból és boldogból megértővé, kedvessé és nyugodttá vált, miközben pislogtam egy laposat. Hát, persze, hogy megértettem. Nem volt nagy ügy… Csak épp most lett igazam abban, hogy egy zsaru, aki mellesleg titokban mutáns, egy körözött bűnöző férje is egyben! Ráadásul babát várnak! Tényleg nem volt nagy ügy…
Nyitódott az ajtó és egy ismerős arc jelent meg a résben. Figyelmesen hallgattam, amit a doki magyarázott és szerencsére megértettem az egészet. Nem latinul nyomta le a szöveget. A görcs, ami eddig kitartóan a gyomromban volt, kezdett feloldódni a szavai hallatán, azonban ezt nem mutattam a külvilág felé. Hiszen nekem csak ez után kezdődött a neheze.
- Köszi… - motyogtam az orrom alatt, majd felkaptam a fejemet. – Pontosan mikor is? – Kérdeztem türelmetlenül. Még volt egy elintézetlen ügyem.
Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Michael Bodwin Kedd Jún. 04, 2013 6:38 pm

Bár láttam, hogy Tibut meglepi a dolog, amit arról mondtam, hogy mindenkinek van ilyen körökben titkos információja másokról, a saját biztonsága érdekében, én nem tartottam annyira lehetetlennek, mint ő.
- Mindenesetre egy próbát megér, hogy utána nézzünk. – bólintottam. –Ez is egy lehetőség, aminek nem árt utána járni.
A kávéval viszont sikerült átvernie, mert teljesen bekajáltam, hogy ízlik neki ez a lötty, olyan átéléssel itta.
- Ó te! – dőltem hátra a fejemet rázva és én is elvigyorodtam. – Teljesen átvertél! Még nem volt itt olyan csodabogár, akinek ez ízlett volna, de neked még el is hittem.
Az, hogy rájött ki a feleségem végül is már mindegy volt. Bíztam benne annyira, hogy tudjam, nem fog feldobni, hiszen most is vette a lapot, láttam a szemén, és nem kérdezősködött tovább…..egyelőre. Mert sejtettem, hogy azért, ha magunk között leszünk nem fogja ennyiben hagyni. Megdöbbentő lehet egy zsaruról megtudni ilyeneket. Persze tudom, hogy most a kezében vagyok valamilyen szinten, de ha fel akart volna adni, már eddig is megtehette volna, és egyébként sem származik belőle semmilyen előnye.
Miután a doki a jóhírekkel megjött, majd el is ment, nem akartam tovább húzni Tibu idegeit, így a papírokkal egyenesen a főnökhöz mentem. Mondanom sem kell marhára nem örült nekem és igyekezett kifacsarni mindent a lehetőségekből, hogy hátha mégis ráhúzhatja a vizes lepedőt, de nem volt buta ember, így kis idő után beletörődött, hogy ez most nem jön össze és engedélyt adott a szabadon bocsátásra.
- Most már hivatalosan is szabad vagy. – léptem be a remek hírrel. – De azért a városban kell maradnod, hogy bármikor kihallgathassanak. – rántottam meg a vállam elnézést kérően. – Ez a szabály. Ott voltál a helyszínen, ismerted az áldozatot, ezt be kell vállalnod. – tettem hozzá. – Most mi a terved? Nekem lejárt a szolgálatom, így mondanám, hogy üljünk be valahová és meghívlak egy sörre, de talán nem ez a legfőbb vágyad. – néztem rá kérdőn. – Mint mondtam szívesen segítek, elég tapasztalt vagyok ilyen ügyekben.
Azzal kinyitom az ajtót és, előre engedem a fiút, majd az asztalomnál felkapom a zakómat és magam is utána indulok. Persze itt nem láthatják, hogy ismerjük egymást, ezért kis távolságot tartva megyek utána.


Michael Bodwin
Michael Bodwin
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 600
Hírnév : 52

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Tibutty Tamity Szomb. Jún. 08, 2013 6:05 pm

„Most már hivatalosan is szabad vagy.” Ezt a mondatot hallva hangosan fellélegeztem, a vállam (és a szárnyam) megereszkedett és az arcomra egy bárgyú mosoly ült ki, amely még hosszas másodpercek múltán is ott időzött. Ráadásul nem tíz év börtön után kaptam meg ezt az ítéletet, futott át az agyamon a gondolat, amitől még inkább értékeltem Mike igyekezetét és gyorsaságát. A második megjegyzését bár hallottam, de figyelmen kívül hagytam. Tudhatta, úgysem fogok innen elmenni egyhamar több okból is. Tess, Bogyó, a munka, a bosszú... Sok volt még az elintéznivalóm. Hálás tekintettel néztem a férfira, miközben felálltam és az eddig direkt levetett kabátomat (hát persze, hogy Malacka és társa gondolta úgy, hogy milyen jó buli lesz, ha tudtára adják az egész bagázsnak, hogy mi vagyok) az alkaromra hajtottam.

- Szerintem azt nagyon jól tudod, hogy mi – feleltem. – Miután a laborpatkányaitok körültapicskolták Ayaka lakását belopózom és körülnézek. Ellenben velük, én tudom, mit keressek, sikerrel fogok járni – jelentettem ki a leghatározottabban. Mielőtt kiléptem volna az ajtón ránéztem. Most tényleg felajánlotta a segítségét? Értékeltem az igyekezetét, de tudtam mekkora önzés lenne, ha elfogadnám a felém nyújtott kezet. Különben is, idegen, szokatlan érzés volt, hogy valaki, ha a szívén nem is viseli, de valamilyen szinten érdekli a sorsom. Mindig egyedül oldottam meg a problémáimat, egyszerűen nem tudtam hogyan kellene ezt elfogadnom. – Mikey… - kezdtem hozzá kedvesen és mosolyogva megráztam a fejemet pár szívdobbanásnyi gondolkozás után. – Téged vár otthon a családod és ha jól tudom, nem csak a feleségedről van szó. Szerintem nem épp most kellene belekeveredned egy gyilkolászós maffiaháborúba. Vagy talán még rosszabba... – tettem hozzá komoran, magam elé meredve. Megveregettem a vállát. – Ez az én saram, nem akarom, hogy valami bajod essen miattam. Már így is nagyon sokat segítettél, köszönöm. Az adósod vagyok – Elindultam a kijárat felé. Hallottam a tompa lépteit magam mögött, de nem foglalkoztam vele, belementem a játékba, ami őt is és engem is megvédett a rendőri kamerák és a figyelő szemek elől.

Kint az épület előtt még félig hátrafordultam, hogy a vállam felett ránézzek, aztán széttártam a hatalmas szárnyaimat és pár csapással felemelkedtem a levegőbe. A járókelők tömege, mielőtt szájtátó nézők sokaságává nőtt volna, eltűnt alólam, én pedig az éjszaka takarásában elindultam Ayaka lakása felé. Az egyetlen hely felé, ahol még esélyem volt, hogy elkapjam azt a bizonyos cérnaszálat, amely elvezet a bátyám gyilkosához.
Az, hogy Mike egy órával később megjelent-e a volt barátom lakásán csak rajta múlt…





// Folytatás: [You must be registered and logged in to see this link.] , ha úgy döntenél, Mikey jön Smile //


Tibutty Tamity
Tibutty Tamity
~secret master~
~secret master~

Hozzászólások száma : 279
Hírnév : 37
Tartózkodási hely : Elmém legbenső zugában, ahol a távol is túl közelivé válik.

Vissza az elejére Go down

1 Police Plaza - Page 11 Empty Re: 1 Police Plaza

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.