Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konyha és étkező

+11
Annabelle Shirley
Adam Windsor
Fagypont
Pannon András
Gregory S. Severald
Rozsomák
Virginia Smith
Ratna Nayar
Elanor Brite
Sarah Wilchok
Cerebro
15 posters

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Konyha és étkező Empty Konyha és étkező

Témanyitás by Cerebro Kedd Júl. 05, 2011 8:12 pm

Konyha és étkező Luxury-Dining-Room-Furniture
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Hétf. Szept. 05, 2011 10:17 am

Az intenzív és rendszeres testmozgás, amit az utóbbi időben itt végzek, az étvágyamat is jobban meghozta, ezért a tanulási időt megrövidítve cseppet, lefutottam a konyhába, hogy nézzek magamnak valami ehetőt. Ötletem ugyan nem volt és mivel semmi kész ételt nem találtam, most tanácstalanul álldogáltam, hogy mihez is kezdjek, mivel főzési tudományomat még egy lágy tojás elkészítése is meghaladta. Felmerült bennem, hogy ki kellene lógni és egy gyors étteremben megoldani ezen hatalmas problémát, de ezt Adam miatt nem akartam most megtenni, habár nem tiltotta meg, hogy kimenjek, de nem engedély nélkül. ~ Most hajkurásszak valakit, aki engedélyt ad rá? Áhh! Ehhez most semmi hangulatom4 ~ döntöttem el és fancsali képpel vágtam magamnak egy szelet kenyeret, amit legalább elrágcsálhatok.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Hétf. Szept. 05, 2011 12:26 pm

Enni kell! Ez mióta világ a világ így van, nem lehet éhen koncentrálni itt, így jó magam is a konyhát kerestem meg. Persze megmutatták, hogy hol is találom, azért beletellett egy kis időbe, amíg felidéztem magamban a pontos helyet.
Mielőtt beléptem volna, igazítok kicsit a fekete pólómon, s fehér szövetnadrágomon, majd beslisszanok. Az étkezőnél nem ragadok le, lévén még egy gyümölcsöt sem látok az asztalon. Irány a konyha!
Oda betérve azonban egy lányt találok bent, amitől kicsit gyökeret eresztek az ajtóban. Félszegen lépkedek el a fal mellett a hűtőig, szemem le se véve Sarahról. Kitárom az ajtaját, s fél szemmel belelesek.


A hozzászólást Elanor Brite összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 05, 2011 3:11 pm-kor.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Hétf. Szept. 05, 2011 1:13 pm

Eszegetésemet halk léptek szakították meg, majd megjelent annak tulajdonosa is egy teltkarcsú leányzó. Ő is a hűtőhöz irányította lépteit és elgondolkodva megállt felette.
Homlok ráncolva törtem a fejem, mert már láttam az intézet területén és a nevét is hallottam talán Adamtől…….Igen! Elanor! Ő az aki, csak írásban hajlandó kommunikálni!
Kíváncsian vártam, hogy vajon ő mit hoz ki a választékból. Talán még szerencsém is lesz és
főzni is tud, akkor nem kéne kenyéren és vízen tengődnöm estig. Gondoltam ennek érdekében nem ártana megismerkedni.
- Szóval? – intek a jégszekrény felé. – Van valami ötleted, mit lehetne ezen kívül –lóbálom meg a kenyérszeletemet, - kihozni az alapanyagokból? Sajna én nem vagyok egy konyhatündér. – vonom meg a vállam. – Egyébként a nevem Sarah, Sarah Wilchok, ha esetleg még nem ismernél. – nyújtom a kezem felé.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Hétf. Szept. 05, 2011 3:11 pm

Csinálnom kell egy kitűzőt.
Ez volt az első gondolatom, mikor Sarah bemutatkozott, hiszen mi van, ha nincs nálam most még egy pici lapocska sem. No meg nem is mindig tudok mindig írni, s itt sokkal több emberrel kell kommunikálnom, mint otthon.
Kétértelműen biccentek, hiszen azt még én sem tudom, hogy mit is lehet kihozni abból a szerény választékból, ami a hűtőt lesúlyozza. Nézzük csak, van itt tojás, a fagyasztó részben találok sütni való krumplit is. Már határozottabban bólintok a lány felé, akivel idő közben kezet fogok, bár kicsit még félszegen.
Felölelve a két hozzávalót, a szekrényre teszem, majd kibányászok egy serpenyőt, s olajat is keresek, amit hevíteni kezdek a tűzhelyen. A forró zsiradékba beleteszek két marék fagyos krumplit, s amíg az sül, én is leírom a nevem egy papírlapra, ami nadrágos zsebében lapuló jegyzet füzetkéről származik, s a lány felé nyújtom. A lapon olvasható még a kérdés:
"Fűszereket hol találok?"
Ha válaszol Sarah, akkor könnyebben, ha nem akkor kicsit nehezebben találom meg a sót-borsot...amikkel ízesítem a feltört tojásokat.
Közben kavarok olykor a krumplin egyet.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Hétf. Szept. 05, 2011 4:03 pm

Eleinte nem látom azt a határozottságot a szemében, ami meggyőzne, hogy ma még enni is fogunk, de aztán már lelkesebben bólint és tojást meg sütni való krumplit bányász elő és nekilát valami ehetőt összehozni. Míg a tűzhelynél serénykedik elő halász egy jegyzetfüzetet és ráír valamit, majd felém nyújtja: "Elenor Brite" "Fűszereket hol találok?"
Tanácstalanul néztem körül, hiszen sosem kellett még ilyeneket keresgélnem itt, ezért aztán végül mosolyogva megrántottam a vállam és sorba elkezdjük kinyitogatni a szekrényeket. Valahol csak meg lesznek. Mikor végül sikerrel járunk, már a sült krumpli illatától erősen megindul a nyálelválasztásom, de hősiesen kivárom a tojás elkészültét is, közben érdeklődve nézek a szótlan lányra.
- Tényleg nem tudsz beszélni? Soha, senkivel nem beszéltél még? - kérdezgetem ártatlan kíváncsisággal, hiszen eszem ágában nincs megbántani azt, aki mindjárt elém tálalja ezeket a finom falatokat. - Tudsz jelbeszéddel kommunikálni? - jut eszembe hirtelen és ezt kézmozdulatokkal is megkérdezem tőle, de ebben jóformán ki is merül a tudásom ezen a téren, mert csak egy pár ismertebb szót tanultam meg az egyik utcai süketnéma havertól.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Hétf. Szept. 05, 2011 6:37 pm

Megvan...mármint a fűszerezés, s már a ropogósra sült krumplira is önthetem az elkavart tojást, hogy rántottának megsüthessem. Sokkal többet én sem tudok főzni, de azért éhen nem halnék már. Tea, kakaó, gríz jöhet, vagy egy paprikás krumpli, hogy maradjak a magyar kajáknál, de pekingi kacsát ne várjon tőlem senki.
Hallgatom a kérdéseket, s gondolkodom erre mit is feleljek úgy, hogy ne kelljen kilométeres sorokat írnom. De mint egy felmentés, jelbeszéddel kérdez, s én gyors mozdulatokkal, lelkesen kezdem elmutogatni neki:
"Örülök, hogy érted a jelbeszédet. De igen, régen beszéltem, de ma már nem, de kérlek ne kérdezd miért."
Mindent még én sem tudnék elmutogatni, hiszen nem régen tanulom még ezt a nyelvet, de mivel nem vagyok hajlandó másképpen kommunikálni, így igyekszek minél gyorsabban, minél többet megtanulni. Most viszont nagyot fogok koppanni, ha rájövök nem is értette rendesen a lány, amit mondani szeretnék.
Tányérokra halmozom a borzas tojást, s kenyeret is teszek az asztalra, majd az egyik fiókban még villát is találok. Intek a lánynak, hogy tartson velem, majd magam is enni kezdek az étkező egyik székére leülve.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Hétf. Szept. 05, 2011 7:34 pm

Látom, hogy milyen lelkesedéssel kezd el jelbeszéddel kommunikálni, de sajnos csak töredékét értem, amit "mond": "örülök" "beszélni" "kérlek", ezek a szavak még mennek, de a többi már nem, főleg, hogy még gyorsan is "hadarja".
~ Na, ezt még tisztáznunk kell! ~ sóhajtok fel, de mivel látom, hogy ez mennyire megkönnyíti a beszélgetést, el is határozom rögtön, hogy megkérem tanítsa meg a többi szót is.
Közben elkészült az ínycsiklandozó tojásos-krumplis valami, amit Elanor két tányérra szervíroz, kenyeret is készít hozzá, aztán ínt, hogy lássak neki és ő is enni kezd. Hát sokat kínálni nem kellett, farkasétvággyal vetettem magam a kajára és a végén a kenyérrel még a maradékot is kitunkoltam, majd jóleső ernyedtséggel dőltem hátra. Ekkor eszembe jutott, hogy előtte mit akartam neki mondani:
- Hát ez valami életmentő volt! - dörzsölöm meg a hasam jókedvűen. - De visszatérve a jelbeszédre, nem sokat értettem az előbbi mutogatásból, csak egy két szót: öröm, beszéd, kérlek. - mondom neki, ami láthatóan elkedvetleníti. - De arra szeretnélek kérni, hogy tanítsd meg nekem a többi szót is, és így jobban szót tudunk majd érteni. Gyorsan tanulok! - mosolygok rá biztatóan.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Hétf. Szept. 05, 2011 8:17 pm

Jól esik nézni, ahogy a lány eszik. Azt eszi, amit én csináltam, s ízlik neki. Vagy nagyon éhes...Persze nem bámulom őt, csak olykor odapillantok, két falat között.
Boldog mosollyal konstatálom, hogy jóllakott napközis is lehetne belőle, ha nem nőtt volna már nagyra. Az viszont kicsit elkedvetlenít, hogy nem érti mit "mondok."
Tanítani? Hmmm...erre még nem is gondoltam. De lényegében miért ne? Előtte azonban leírom neki azt, amit az imént mondtam, s kibővítem pár újabb sorral..
"De igen, régen beszéltem, de ma már nem, de kérlek ne kérdezd miért. Taníthatlak éppen, ha erre vágysz, de nem vagyok jó tanár."
Nem hát, aki szívesebben ül az egyik sarokban, minthogy beszélgessen, attól nehéz elvárni, hogy tanítson.
Így viszont lassú lesz a beszélgetés, s a jegyzetfüzetem is hamar betelik.
"Egy pillanat, máris jövök."
Odatolom a papírt elé, ami ide-oda csúszik az asztalon, majd elsietek, hogy a laptopommal térjek vissza.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Hétf. Szept. 05, 2011 8:53 pm

Kérdéseimre aztán végül tollat ragad és írásban is megismétli az előbb elmutogatottat. Persze egyből felkelti a kíváncsiságomat, hogy, ha egyszer beszélt, akkor most miért nem, de itt-ott ragadt rám annyi jó neveltség - a koszon kívül, ahogy mondják, -hogy nem rontok ajtóstól a házba és nem kezdem azonnal faggatni. A tanítás azonban jó kezdet is lehet. Mielőtt azonban válaszolnék rá, újabb cetli csúszik az orrom elé, hogy rögtön jön, és már el is szaladt. Remélem visszatér és nem csak szabadulni akart tőlem. De szerencsére nem, csak a számítógépét hozta magával.
- Honnan tudod, hogy nem vagy jó tanár? - kérdezem kuncogva, mikor újra leült. - Tanítottál már? - feltételeztem, hogy egy ilyen visszahúzódó lány, aki nem nagyon társalog, csak írásban, az nem sűrűn tesz ilyeneket. - De egyébként, ha ez megvigasztal, én sem vagyok az a minta diák. Valamikor talán az voltam - révedek el egy pillanatra, de aztán észbe kapok, - de az már nagyon régen volt, most újra elkezdve koptatni az iskolapadot, már nem ugyanaz. - vonok vállat. - Ez viszont - mutatok egy két jelet a kezemmel, - nagyon is érdekel. Te, hogyan kerültél ide? - intek körbe, az intézetre utalva.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Hétf. Szept. 05, 2011 9:18 pm

Visszaérve már sokkal könnyebb dolgom van, lévén gépelni gyorsabban tudok, mint írni. Így kérdéseire gépeléssel válaszolok, persze a mellette lévő székre ülök, kis távolságtartással.
" Nem, még nem tanítottam. Ahhoz még kicsit fiatal vagyok, nem gondolod?"
Feltűnik, hogy elmereng a múlton egy rövid ideig, de nem teszem szóvá, inkább másra reagálok.
"Akkor mi jó páros lennénk. Az egyik nem jó tanár, a másik nem jó diák. Milyenek itt az órák? Vagy te sem régen vagy itt?"
Nagyon jó kérdés az, hogy hogyan is kerültem ide. Talán menekültem az otthoni légkör elől? Talán magam elől? Nem tudom már én sem.
"Kiderült, hogy van egy buta képességem, aminek kifejlesztése miatt kaptam egy meghívó félét. És te?"
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Hétf. Szept. 05, 2011 9:51 pm

A laptop jó ötlet volt, így sokkal könnyebben megy a "társalgás".
- Hát persze, hogy fiatal vagy! - bököm meg a vállát játékosan, ahogy a srácokét szoktam, ha h@lyültünk. - Csak vicceltem! Az órák? Hát a legtöbbel nincs gondom, csak az a fránya kémia ne lenne - nevetek fel a kérdésére. - De túl sokat nem tudok mondani még róluk, lévén nem olyan régen érkeztem ide én sem. De, megsúgom neked - hajolok hozzá közelebb bizalmasan suttogva, - hogy viszont a kedvencem Adam Windsor, a történelem és testnevelés tanár.
Nem lep meg, hogy ő is a képessége miatt került ide, hiszen ki nem.
- Miért lenne buta, amit birtokolsz? - néztem rá értetlenkedő szemekkel. - Egyébként ebben az intézetben mindenki ezért van itt, legalább is tudtommal. Én nem kaptam meghívót, mondhatnám magamtól jöttem, kis ösztönzéssel. - komolyodok el visszaemlékezve az Adammal folytatott vitáinkra. - És milyen az a képesség, amit nem becsülsz olyan nagyon?
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Kedd Szept. 06, 2011 6:31 pm

Szerény mosollyal nézek a lányra, remélve nem néz azért tök hülének. Annak azért örülök, hogy ő legalább már egy tanárról tud nekem mesélni, így a épbe gyorsan be is írom:
"...és ő milyen? Ha a kedvenced, nem lehet rossz."
Magyarázzam meg azt, amit magamnak sem tudok? De hát most még a képességem olyan kis idétlen. Talán sosem jutok el addig, hogy valamit is érjen. Vagy csak én gondolom így?
"Mert nem sok haszna van."
Rántok egy aprót a vállamon, majd újra kopogtatom a betűket.
"A tarot kártya lapjainak figuráit tudom megidézni. És te?"
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Kedd Szept. 06, 2011 7:11 pm

- Tudod - kezdem mesélni lelkesen, hogy most én lehetek az, aki segít valakinek eligazodni az itteni világban, - Adam, vagyis Windsor tanár úr - kapok észbe, hogy mások előtt nem szólítom bizalmasan, - régebben katona volt, aztán mikor kiderült, hogy mutáns, tartalék állományba helyezték, ő meg letette tanári vizsgát és ide jött tanítani. Sokat követel, főleg a testnevelés órán, de igazságos, legalábbis én nem panaszkodom. - vigyorgok a lányra, aztán mikor a készségéről beszél, egészen elámulok.
- Tényleg? A lapokon lévő figurákat? Életnagyságban? Vagy csak akkorában, mint ahogy a kártyán vannak?- nézek rá kíváncsian. - Hisz ez nagyon klassz! És nem aggódj, megnyugtatlak, ez még csak a kezdet! - nevetek rá, aztán közelebb hajolok hozzá, mint aki valami titkot készül elmondani. - Itt mindenkit megvizsgálnak és aztán meg tudják saccolni, hogy merre fejlődik ez a képességed. Sok minden kijöhet még azokból a lapocskákból! - kacsintok rá biztatóan. - Az én mutációm miből áll? Hát úgy nézz meg, hogy én vagyok egy élő sokkoló! - nevetek, de ez már közel sem vidít fel olyan nagyon. - De ne pánikolj, csak akkor működik, ha én akarom, hát legalábbis már dolgozom rajta. - húzom el a számat.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Kedd Szept. 06, 2011 7:47 pm

Cserfes lány, nem is gondoltam volna róla első pillantásra. Mr Windsorrol hallottak felkeltették az érdeklődésemet. Nem baj az, ha egy tanárnak megvannak az elvárásai.
Az viszont meglep, hogy ennyire elképed a képességemtől. Nekem nem annyira kellene, meglennék nélküle is. Igyekszem neki vázolni a helyzetet, most még írásban.
"Kb 20 centisek, mindegyik különböző jellemmel rendelkezik. Persze most még csak 4 lapot tudok irányítani."
Megdörzsölöm a vállam, ahol az imént megbökött. Rájöttem, hogy akár meg is rázhatott volna az imént, de szerencsére nem tette, Gondolom nem kellemes érzés....
"Hány vatton bizsergetsz, vagy hogy kell ezt kérdezni?"
Az arcomra egy vigyor ül ki rövid időre.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Kedd Szept. 06, 2011 8:00 pm

- Most csak négyet, de később már biztosan többet! Már ha a képesség fejlődésénél magamból indulok ki. - legyintek egyet sokatmondóan. - Ezt nem úgy kell érteni! - nevetek fel a kérdésére. - Ezek itt - mutatok a tenyerembe előhívott tüskékre, - akkor működnek, ha a csupasz bőrhöz érnek, legalább is egyelőre így van. Aztán túltöltik a fájdalomérző idegeket és ez váltja ki a görcsös rángatózást és zsibbadást. - idézem fel és ismétlem a képességemmel kapcsolatban hallottakat. - De meg kell tanulnom kordában tartani és ezt is gyakoroljuk időnként Ad...Windsor tanár úrral, ugyanis ő beszélt rá, hogy próbáljam meg ezt az intézetet. És megmutatod nekem, azokat a figurákat, biztos nagyon édesek lehetnek? Ez olyan aranyos dolog, én meg csak fájdalmat tudok okozni ezzel. - meredek a kezemre bosszúsan.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Kedd Szept. 06, 2011 8:16 pm

Figyelmesen hallgatom őt, bár azt nem mondanám, hogy minden szavát meg is értettem volna. Remélhetőleg az az Adam tanár úr érti. Igen, a keresztnevét emlegetem, lévén feltűnt, hogy Sarah is ezt teszi. Nagyon jóban lehetnek. Persze eme gondolatokat nem teszem szóvá, hiszen mi közöm van nekem ehhez? Semmi.
Sóhajtok egy csöppet, majd előszedek egy kártyalapot zsebem mélyéről, s az asztalra téve azt, koncentrálok a kis figurára, ami rajta van. Egy pici Császárnő jelenik meg egy idő után az asztalon, pompásan csillogó, királykék, hosszú ruhácskában, s cserfesen, kotnyelesen, az orrát kissé magasan hordva szólítja meg Saraht. Hangja neki is elég vékonyka, de határozottan sugározza a nemesi vérvonalat. Igazi kékvérű, ugyanakkor nőiesen kecses, ha idomai nem is ezt mutatnák. Molett kicsit szegénykém.
- Szép jó napot az ifjú hölgynek. Netán kíváncsiak vagyunk? Hmm? Nem szép dolog, hisz aki kíváncsi, hamar megöregszik.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Kedd Szept. 06, 2011 8:30 pm

Elanor egy kisebb sóhaj után az asztalra helyez egy kártyalapot és láthatóan koncentrálni kezd. Mikor megjelenik a kis női alak, aki valami úri dáma lehet, mert nagyon szép ruhácskában van és affektál is egy kicsit vékonyka hangján, de úgy arányaiban és megjelenítésében tökéletes, pöttöm emberke, akiről egyből eszembe jut Előőrs, hiszen ugyan olyan apró. Kérdése viszont megmosolyogtat.
- Hát, ha ilyen meglepő dolgokat lát az ember, még jó, hogy kíváncsi lesz! - kuncogok fel, majd a lányra nézek. - Azt mondja, amit te gondolsz, vagy saját életük, akaratuk van? - folytatom a faggatózást kedvesen.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Kedd Szept. 06, 2011 8:40 pm

"Azt mondják, amit én akarok, de a jellemük, a mozdulataik nem az enyémek. Sokszor kerülök bajba miattuk, mert azt is kimondják néha, amit én nem szeretnék."
Mosolygok a lányra, mert látom lenyűgözi a figura. A laptopom is el kell kicsit húznom, hogy én is jól lássam azt a kis mitugrászt. Ha kívülálló szemmel nézem, valóban mókásak tudnak lenni.
- Meglepőőő? Miért lennék ln meglepő? Talán te nem vagy az, hiszen bántani is tudnád Elanort.
Bocsánatkérően nézek szegény Sarahra, aki ugyen nem akarna bántani, s ezt én is tudom, de ha veszélyben éreznek, megvédenek, ahogy a most mogorva Császárnő is, a felcsattanó hangjával.
"Ne haragudj, ha meg akar védeni, önállósítja magát."
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Kedd Szept. 06, 2011 8:51 pm

- Hát akkor nem is vagy annyira néma! - nevetek rá vidáman. - Hiszen vannak, akik tolmácsolnak helyetted! Legalábbis így is felfoghatnád, legfeljebb még egy kicsit nevelned kell őket, hogy azt ne mondják ki, amit te nem szeretnél.
Nagyon tetszik a kis figura hepciáskodása.
- És, ha meg akarnak védeni, mit csinálnak? Hiszen olyan aprók, nem lehetnek olyan túlságosan veszélyesek? - nézek vizsgálódva a női alakra. - Bár, ki tudja, mi lesz később belőlük. - próbálom megböködni az ujjammal. - Lehet, hogy nem tanácsos kihúzni náluk, vagy nálad a gyufát. - mosolygok a lányra, aztán másra terelem a szót. - Gondolom, ha nemrég érkeztél nincsenek nagyon barátaid itt, és kint? - intek a falakon kívülre. - Nem vágyódsz vissza?
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Csüt. Szept. 08, 2011 9:27 pm

Valahol igaza van a lánynak, hiszen valóban közvetítik szavaimat a figurák, kérdés, hogy mennyire jó ez nekem.
"Majd igyekszem tanítani őket. Vagy magamat. Most még biztosan nem tudnak bántani, maximum a nyelvükkel tudnak megvédeni engem.
Amint a lány megbökni készül a Császárnőt, a kis figura rácsap a kezére, bár ez inkább csak simogatásnak hat, mintsem fájdalmat okozna. Persze el is húzhatja a kezét, s akkor a levegőbe legyint egyet a figura.
- Még, hogy nem vagyok veszélyes! No csak várj pár évet, és adok én neked. Egyébként sem kell böködni itt a szegény asszonyokat kedves hölgyem.
Hátat fordít Sarahnak, majd Elanor vállára, honnan feje tetejére telepedik fel, duzzogva pislog lefelé.

Én meg csak a fejemet csóválom meg, pedig legszívesebben eltüntetném a kisemberkét, hiszen megint kellemetlen helyzetbe hoz a képességem.
"Csak a szájuk nagy most még. Barátaim? Nem, nincsenek. A rokonok hiányoznak, de haza nem mennék.
Még szép, hogy lehetnének itt barátaim, mikor otthon se igazán voltak. Elpárologtak.
"Te megismerkedtél már valakivel a tanár úron kívül?
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Pént. Szept. 09, 2011 10:19 am

Vigyorogva figyelem, ahogy a kis hölgy méregtől pukkadozva az ujjamra csap, hiszen kárt a legkevésbé sem tud okozni, de a próbálkozás és a létrehozója irányába mutatott védelmező magatartás, már előre vetíti, hogyha később megerősödnek, már komolyan kell majd venni őket. Aztán a kis figura visszavonulót fúj és elbújik Elanor hajában.
- Hát én sem vagyok jobb helyzetben, mint te. - tárom ki a kezem a barátokra vonatkozó kérdésére. - Még túl keveset voltam itt, ahhoz, hogy barátokra tegyek szert, meg aztán eléggé magamnak való is vagyok néha. - nevetek rá a lányra. - De az éhség sok mindenre ráveszi az ember lányát! És te remek ételt varázsoltál a semmiből, ezért veled kivételt tettem. - kuncogok fel. - És akkor elmondhatjuk mindketten, hogy már van egy barátunk. - nézek rá, hogy mit szól mind ehhez. - Viszont az utcán, ahonnan jöttem sok haverom van! - villanyozódok fel az említésükre. - Ideje is lenne majd meglátogatnom őket. Ha van kedved el is jöhetsz velem, legalább kimozdulsz egy kicsit. - vetem fel és érdeklődve várom, hogy mit válaszol.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Szomb. Szept. 10, 2011 7:42 pm

Két, sokszor magának való lány, ugyan mit is tehetne, mintsem megpróbál összebarátkozni? Talán nem rossz ötlet.
DE...
Barátkozni nem olyan egyszerű, mint azt Sarah gondolja. Legalábbis nekem nem megy ilyen könnyen, még akkor sem, ha valakivel hasonlóak vagyunk pár dologban. Így most a barátság felvetésére csak egy mosolyt kap.
"Egyszerű kaja volt az. Örülök, hogy ízlett."
A kis emberke egy idő után eltűnik a fejemről, mert kezd bosszantani, hogy összekuszálja a hajam, így megszüntetem a fenntartását. Elég értetlen képet vágok, mikor ki akar vinni a haverjaihoz. Ugyan minek is akarna velem csatangolni ott, mikor vannak kint ismerősei. De hát ha egyszer hív, hát megyek. Rántok egy aprót vállamon, s így válaszolok:
" Lényegében miért ne? Majd megbeszéljük mikor."
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Sarah Wilchok Szomb. Szept. 10, 2011 8:04 pm

- Okés! - biccentek a lánynak, elkönyvelve, hogy majd a közeljövőben kiugrunk egy kicsit lazulni a srácokkal. Azért kíváncsi leszek, ha esetleg összefutunk Varanggyal, mit szól majd hozzá. És nagyon remélem, hogy összefutunk vele, hiszen már egy ideje nem hallottam felőle. - Majd felhívom a haveromat, hogy mikor tudunk összefutni vele és akkor egyeztetünk. - ütök a zsebemre, ahol a telefonomnak kéne lennie, de most nem érzem, hogy ott lenne. ~Hmm! Lehet, hogy kitettem a szobámban? ~ morfondírozok magamban. ~De, sosem szoktam kitenni. Ez érdekes, de majd megnézem! ~ Azzal Elenorra nézek ismét, aki már eltüntette a kis hölgyeményt. - És, egyébként mit szeretsz csinálni szabadidődben? Szeretsz sportolni? Voltál már a Harci Teremben gyakorolni? Nagyon klassz! - őszinte érdeklődéssel nézek a lányra, valahogy úgy érzem, hogy, mivel én már egy kicsit régebb óta vagyok itt, talán a szárnyaim alá vehetném, hiszen olyan kis elesettnek tűnik. Már persze, ha egyáltalán igényt tart rá.
Sarah Wilchok
Sarah Wilchok
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1089
Hírnév : 19

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Elanor Brite Vas. Szept. 11, 2011 3:54 pm

Feltűnően keres valamit Sarah. Vajon mit hagyott el? Kérdő tekintetemet fordítom felé, s pislogok le nadrágjára, ahol megütögeti azt.
"A telefonod? Elhagytad? Talán csak a szobádban van. Remélem nem lopták el."
Automatikusan a zsebemhez nyúlok, amiben a kártyalapokon, s a jegyzetfüzeten kívül nem érzek mást. Vigyorgok egy sort.
"Nálam nincs."
Sportolni? Nem igazán vagyok az a sportos alkat, nem is vagyok oda érte, hogy én hosszú órákig izzadjak.
"Nem, nem voltam, de nem is igazán szeretek futni, edzeni. Inkább olvasok."
Kedves lány, s ahogy észreveszem érdeklődik is irántam.
Elanor Brite
Elanor Brite
~fellow craft~
~fellow craft~

Hozzászólások száma : 70
Hírnév : 0

Vissza az elejére Go down

Konyha és étkező Empty Re: Konyha és étkező

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.