Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Honolulu

+7
Sean Darrow
Nick Hawk
Darren Black
Ratna Nayar
Vidám Bagoly
Gregory S. Severald
Cerebro
11 posters

4 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ratna Nayar Hétf. Ápr. 23, 2012 7:28 pm

-Miii?! Még, hogy én galád? -kérdeztem megrökönyödve, ám mire észbe kaptam, már nyakig csokis voltam...
Szinte még fel sem fogtam, hogy mi történt, mire a csoki nagy része búcsút mondott nekem, aztán visszavándorolt a támadóm feje fölé. Oké, a semmitől ez is több, de basszus!
-Idefigyelj, te... te... te szárazföldi patkány... -kezdtem bele, amikor szidalmaim tárgya átvedlett kalóz szerelésbe- ...izé, akarom mondani, sósvízi patkány... Áh, mindegy is... -töröltem le egy kis maradék csokit az arcomról, bár gondolom sokat nem javított a helyzeten, ezután fürdés lesz, az tuti.
Addig is viszont, ha már Greg miatt koszos lettem, akkor nincs mit veszíteni! Elszántan, félelmet nem ismerve lendültem támadásra, a jégcsapretekkel egy laza mozdulattal félbecsapva azt a pisztolynak szánt kiflit, mire a letört fele több méterrel arrébb ért földet, a padlón. Pár lépéssel közelebb sétáltam, s ezúttal nem Greg hátának, hanem mellkasának szegeztem a zöldséget.
-Fél napon belül már másodszor kell fürödnöm és hajat mosnom, miattad, pedig még csak most indult a nap... És nekem nem 5 cm-es hajam van, hogy hátrakenem rajta a zselét aztán kész, fésülködni meg szárítani sem kell... -mondtam halkan, vészjóslóan.
Bár, hogy ezután mihez kezdjek Greggel, ahhoz egyelőre nem sok ötletem volt. Mindenesetre ha csak megpróbál kiszabadulni, vagy felém jönni, akkor isten bizony kap 1-2 maflást a retekkel...
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Gregory S. Severald Hétf. Ápr. 23, 2012 7:59 pm

-123 Dollár. A zselé 100 a fodrász 23, okés?
A csokoládé útját követtem a szememmel ami olybá tűnik botorság volt. Mire észbe kaptam a lőfegyverem elkerült a konyha másik végébe. Ijedtemben a kardot is elengedtem és fej magasságba húztam mind a két kezem amolyan megadóan. Ahogy Ratna szónokolni, fenyegetőzni kezdett ördögien elvigyorodtam. Bal kezemmel a bal kézfeje felé nyúltam. Ha sikerül elkapni oldalra húzom, hogy beforduljon nekem háttal. Jobb kézzel átkarolom és megfogom a bal vállát, finoman magamhoz szorítom. Másik kezét pedig megpróbálom úgy helyezni hogy a Retek a saját torkának szegeződjön. Összehúzom magam és a válla fölött nézek Darrenre. Szemkötőmet Takarja Ratna feje. Amennyiben a túszejtés sikeresnek bizonyul lassan hátrálni kezdek vele a kijárat felé. Továbbá Ratna ruházata is merőben megváltozik.
-Le a csokival szárazföldi patkány! Le a csokival! Különben a szépségnek lőttek!
Ezalatt a retek szépen átalakul egy íves bagett-szablyává és felfeküdt Ratna nyakára az íves vége.
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Darren Black Hétf. Ápr. 23, 2012 10:46 pm

Magasságos Virgil, ez a semmirekellő, béna Disneyland-kalóz fogságba ejtette a hercegnőt, és valami fura, kalóz-D'Artagnan-t csinált belőle! Hát tűrheti ezt a bátor lovag, aki... Ja, hogy megint csinálom? Valaki szóljon rám ilyenkor, jó? Még magamnak is fájok néha...
Na szóval, ha megint szemrevételezni akarjuk a helyzetet, akkor az a... Az... Az, hogy bizony pocsékul álltunk. Hiába volt az enyém a nem is túl titkos csokoládé-csodafegyver, azt nem vethettem be anélkül, hogy össze ne maszatoljam az amúgy is eléggé viharvert Ratnát. Mit lehet tenni? Nem tudom, márpedig valamit kéne, mert milyen dolog volna már az, hogy veszni hagyom a hölgyem szívét, izé, a szívem hölgyét...
Elő is pattant a hatalmas ötlet!
- Alku! Enged el őt, és leszek én a túszod!
Aztán végignéztem a csokisan is gyönyörű Ratnán. Ő egy két lábon járó mosolygós csoda volt, én meg csokornyakkendőt kötöttem a hawaii ingemhez. Be kellett látnom, hogy nincs az az épeszű ember, aki belemenne ebbe a cserébe, még akkor sem, ha az épeszű és ő csak köszönőviszonyban vannak egymással, és a fickó ráadásul szemkötőt hord..
- Vagy... Vagy mosogatok helyetted! Nem jó, azt egy csettintéssel megcsinálod... Harcolj férfihoz méltóan, kutya! Illetve... Lehetne, hogy őt előbb elengeded? a jó, kezdek belezavarodni...
Darren Black
Darren Black
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 437
Hírnév : 28

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ratna Nayar Kedd Ápr. 24, 2012 1:09 am

Már épp tettem volna egy-két megjegyzést arra, Greg fodrásza milyen olcsón dolgozik, ám amikor elkapta a karomat, a meglepetéstől szóhoz se jutottam, csak amikor már túszul ejtettek, pislogtam kétségbeesetten. Fogjul ejtettek? Engem?! Rákvörös fejjel szereztem tudomást róla, hogy milyen közeli viszonyba kerültem Greggel, aki idő közben engem is átöltöztetett muskétás szerelésbe... bár a rapierem... khm, akarom mondani jégcsapretkemet meg lenyúlta, így fegyver nélkül maradtam. Vagyis, itt van még a titkos fegyver, a tejszínhab, de az a kezem meg épp flakonostól a saját hátam meg Greg mellkasa közé szorult...
Reménykedve vetettem néhány pillantást Darren felé, ha már egy csapat vagyunk, azért bíztam benne, hogy esetleg megment. Vagy ha mást nem, segít... ott van például az a fincsi csokiöntet, milyen élmény lenne már Greg feje mögé lebegtetni, hogy aztán végigcsorogjon a nyakán, le egészen a hátáig az ing alatt... hogy ő is ragadjon, ne csak én!
-Hogy miii?! -kérdeztem megrökönyödve, amikor meghallottam Darren tervét.
Na neee... ez az a nagy terv? Ezt nevezem... Mindenesetre amíg ezek ketten elcseverésznek, én foggal-körömmel küzdöttem, de legalábbis foggal. Megpróbáltam a vállammal picit arrébb tolni azt a bagettet, ha sikerülne kicsit odébb mozdítani, akkor 1-2 harapás után talán kettétörne... még jó, hogy nem kajáltam be annyira gofriból. Egy harapás már meg is volt, s már épp készültem volna a következőre, amíg Greg Darennel alkudozik, ám amikor meghallottam, milyen alkukkal jön elő Darren... a kuncogástól majdnem félrenyeltem.
~Ejjejj, úgy tűnik, csak magamra számíthatok... -sóhajtottam beletörődően, majd mocorogni kezdtem.
Az volt a tervem, hogy a hűtőből kivett, jóóó hideg tejszínhabos flakont nekinyomom Greg meleg hasának, ám azzal nem kalkuláltam, hogy az ing ahhoz túl vastag anyagból készült. A francba! Hát... hát... ha így nem megy, akkor talán...
~Ha erre nem enged el, akkor feladom...
Igaz, mozgástér hiányában nem sikerült megmozdítani a flakont, ám ettől Greg függetlenül is érezhette, ahogy hirtelen valami 5-10 C körüli hőmérséklet ér a hasához, hiába van rajta több réteg ruha...
Aztán előbújt belőlem a kisördög... a szemem sarkából Darrenre sandítottam, majd a következő pillanatban ő is hasonló hideget érezhet, a változatosság kedvéért azonban ő a háta közepéhez nyomva... Gondolom az is hasonló hőmérséklet körül mozoghat, mint a has környéke.
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Gregory S. Severald Kedd Ápr. 24, 2012 1:35 am

-HÖRR! Nem alkuszom szárazföldi! A szépség az én zsákmányom! Tisztességgel loptam! ÁÖRRR!
Morogtam ahogy haladtunk egyre kijjebb az épületből. A bagett némi módosításra szorult ahogy Ratna szája próbálta megtépázni. Gondoltam hagyok neki egy kis meglepetést. A bagett egy aprócskát megfakult. Amikor a lány beleharapott annak semmiféle bagett íze nem volt. Inkább az az olcsó, vékony és puha műanyag ami belül üreges. A foga nem törhet bele de attól még kellemetlen élmény lehetett.
-Tégy le róla! Ő az enyém!
Szólítottam fel ismét Darrent. Ratna mocorgása miatt kicsit erősíteni kellett a fogáson, ne hogy már meglógjon itt a szentem. Ekkor örültem gazán annak, hogy nem egy sellő. Az már biztos meglógott volna.
-Höhöhöhö Nincs menekvés!
Csak említeni kellett. Hirtelen olyan hideget éreztem a hasamon, hogy össze rezzentem. Ösztönösen húztam össze magam. Ezzel együtt Szerencsétlen Ratnat is kissé meggyötörtem. Mivel ő volt úgy mond kéznél őt szorítottam a hasamhoz meg préseltem kissé magam alá. Hamar rájöttem, hogy ez így nem ér semmit. Elengedtem mindent a kezemből. Ratnat pedig önkéntelen mozdulatsorral taszítottam két kézzel a vízbe miután Darrennek is kiosztotta a nekijárót. Gyorsan a felsőm alá nyúltam és dörzsölni kezdtem.
-Basszus! basszus basszus!
Fel sem tűnt a nagy csobbanás ahogy Ratna a vizet ért. Gyorsan körbenéztem, senkiről sem tudtam, hogy ilyet tudna produkálni ezért feltételeztem valaki idelopózott, de sehol senki. Ebbe na pillanatban ugrott be, hogy amit illetve akit az előbb a vízbe vágtam az Ratna volt. A bejárati ajtó pedig jó 4-5 méterrel van a vízfelszín felett...
~Húha...
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Rozsomák Szer. Ápr. 25, 2012 7:50 pm

Minden igyekezet hiába, imádott aranyhajú hercegnője látni sem akarja őt, s emiatt olyan súlyt érez a mellkasában, mintha fél mázsa fémet öntöttek volna...szóval, a lényeg az, hogy szomorúan figyeli Kikki távolodó alakját, s lehajtott fejjel kezdi mustrálgatni a bombont, amint a kezébe nyomtak. Fogalma sincs, ilyenkor mit kell tenni, hisz többnyire ennél jóval könnyebben megy és...
~Hmm, ez nagyon finom...~
Amíg agya ezerrel kattog, a keze sem rest kibontani a dobozt, és a szájába tömni egy marokkal abból a jóféle konyakos meggyből, ami a sziget szabályainak megfelelően csak egy kicsivel tartalmaz több alkoholt, mint néhány liter pálinka. Ez természetesen túlzás, nem is kicsit, ennek ellenére az a minimális mennyiségű szesz is bőven elég ahhoz, hogy megkezdje gyógyító hatását a férfi agyán, és segítsen neki rájönni, mi az, ami nagyon hiányzik most az életében.
~Hű de fázik a pofám, mintha...mi a???~
Meglepetten tapogatja meg az arcát, melynek most a szokásos férfias érdesség helyett most inkább olyan babapopsira emlékeztető a tapintása, egészen a hajáig, ahol is valami még ijesztőbbet érzékel.
~Zselé???~
Azonnal a bárpulthoz rohan, hogy ellenőrizze a feltevését, s sajnos azt kell tapasztalnia, hogy nem tévedett: pont olyan nyálgépnek néz ki, mint az a manus a Kate és Leopold című filmben...(nem a szemüveges, az valamiért még jobban irritálta őt..). Pár másodpercig tanácstalanul álldogál, de aztán helyet foglal, elő halász egy újabb százast, és kicsapja az asztalra.
-Csapos! Egy Bahama Mama-t kéret...és az összes húgát! Nem szeretnék kijózanodni, amíg újra szakállam nem nőtt!
Hosszú ivászat veszi kezdetét, nagyon-nagyon hosszú. Annyira sok időt tölt a pultnál, hogy bőven van ideje elénekelni egyre fogyó hallgatóságának a "lángoló pengék" című dalt, melyet ő maga írt, éppen most. A dalszöveg igencsak hasonlít egy Cyrano versre, csak nem rímel, és cseppet brutálisabb, így aztán senki sem mer kartávolságon belül merészkedni a férfihez.
~Ez az igazi élet! Már nem is emlékszem mi bajom volt az előbb...biztos az, hogy kiürült a poharam...az mondjuk tényleg elég szomorú!Hél Csapos. CSAPOS! Ja várjunk...~
-Csapos!? Á, a pokolba...
Felfekszik a pultra, egyenesen a sörcsap alá, és a szájába engedi az aranysárga habzó löttyöt, amíg a férfi vissza nem tér a mosdóból, vagyis jó tíz percig. Addigra már annyira be van csípve, hogy szinte meg sem érzi, hogy lerángatják őt a pultról.
-Csapos...jöhet a következő kör!
Rozsomák
Rozsomák
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 737
Hírnév : 46

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Pént. Ápr. 27, 2012 8:16 pm

Rendben talán egy kicsit szórakozott vagyok a sok újdonságtól… Idegen, eddig sosem látott sziget együttes, más kultúra (kissé felhígítva az idelátogató turisták miatt), napfény, tengerpart, gyönyörű környezet – aztán hirtelen megjelenő iskolai diákok, akikről még mindig nem tudom eldönteni, hogy javítani esetleg rontani fognak az itt tartózkodásomon. Persze, természetesen, mert én olyan nehezen tudok alkalmazkodni… Egyszerűbb magyarázat, ha azt mondom, napszúrást kaptam. De, ahogy haladok, mégsem tudok értelmes és elfogadható választ adni, miért érzek, ismét bűntudatot, amiért így visszautasítottam a kedves gesztust. A hídon, félúton megállva, félve tekintek vissza a vállam felett, de Mr. Logan-nek már nyoma sincs. Elszorul a torkom, hiszen tudom jól, hogy beszélnem kell vele. El kell majd magyaráznom, hogy a kedvessége mennyire figyelemre méltó, de két tanár között nem így kellene kezdődnie egy barátságos viszonynak… Esetleg én értelmeztem félre a dolgot, komplikálom túl (szokásomhoz híven) és egyszerűen – Logan tanár úr, mindig is ilyen volt, mint most. Frissen borotváltan, bonbont osztogat mindenkinek, akit meg akar ismerni… De ahogy meghallom az újabb kiáltást, kizökkenek a gondolataim világából, megszaporázom lépteimet és magamhoz szorítom a táskát. Ahogy beérek, az egyetlen dolog, ami a szemem elé tárul, az Ratna barátja és Mr. Severald, ahogy lefelé pillantgat az épület szélénél állva. Szinte nesztelen léptekkel tudom megközelíteni a fiút (bár egyáltalán nincs szándékomban), és én is lenézek, hiszen a pár másodpercre felhangzó placcsanástól nagyon rossz előérzetem támad. Az örvénylő, habzó tengervizet figyelem és a nemsokára felbukkanó barna kobak is észre veszem, így hirtelen minden értelmet nyer.

- Mi folyik itt?! – kérdezem szemrehányóan, mégis pár oktávval magasabb hangszínen, hiszen nem tudhatom, hogy a lánynak nem esett-e baja. És mivel a kísérőtanár valami oknál fogva eltűnt, nem maradt rajtam kívül más, aki uralhatta volna a dolgokat. Te Jézus! Már csak az hiányzik, hogy beverje a fejét zuhanás közben és elájuljon a víz alatt. – Mr. Severald, ez a maga műve? – A táskám lecsúszik a vállamról és a földre ejtem, majd ha(!) Miss Nayar nem adja jelét, hogy jól lenne, esetleg nem győződök meg arról, hogy tud úszni, követi azt a napszemüvegem, a kalapom és a bikinim fölé vett ruhám is, hogy egy szép ugrással, azonnal a segítségére siessek. Egyedül az lebeg a szemem előtt, hogy ha szüksége van Ratna-nak a segítségre, megkapja, ha a két fiú nem tesz vagy mondd semmit, azonnal cselekednem kell. Ezt diktálja minden, ami bennem dolgozik.

Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Darren Black Kedd Május 15, 2012 1:44 pm

Hősiesen álltam a sarat, meg kell hagyni. Mindent megtettem, ami tőlem telt, hogy szívem hölgyét kiszabadítsam, még ha saját szabadságom is ára... De a galád kutya nem állt rá az alkura, és harcra sem emelte bagett-fegyverét... Már megint olyan furán beszélek, igaz? Hülye kalózjelmezek, teljesen összezavarnak...
Szóval törtem a fejem ezerrel, hogy mégis hogyan kéne megszabadítanom Gregtől Ratnát, ám ekkor egyszerre számos dolog történt. Először is, Greg szapora basszusozásba kezdett, és nekem kérdeznem sem kell, miért: valamilyen okból, talán, mert zátonyra futott az amúgy sem túl jól átgondolt mentőakcióm, nekem is kijutott abból, ami Greget kínozta.
Előrenyomtam a hasam, ahogy a hátamat próbáltam elérni, bár sejtettem, hogy ez felesleges: bármi is okozza ezt a kellemetlen hideget, annak nem a hátamon van a forrása.
- Hé! - kiáltottam fel méltatlankodva, de hiába kerestem Ratnát a tekintetemmel, ő épp fürdőt vett.
Méltatlankodó hang csendült, és a csinos tanárnő jelent meg. Én futtában Greg fejére pottyantottam a csokiöntetet, majd odamorogtam neki:
- Te vagy a xavieres... Nyugtasd meg te.
Megkerültem a tanárnőt.
- Ha megbocsát...
És már ugrottam is Ratna után, magamban vigyorogva, hogy mit fog ezért Greg kapni...
Darren Black
Darren Black
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 437
Hírnév : 28

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ratna Nayar Szer. Május 16, 2012 2:18 am

Greg megjegyzésére már épp visszaszóltam volna, hogy mégis hogy képzeli, hogy az övé vagyok, amikor végre hatni kezdett a képességem. Bár azt nem tudom, melyik volt a rosszabb élmény utána, ahogy Greg olyan zavarba ejtően közel húzott magához, vagy hogy utána csak úgy szó nélkül belelökött a vízbe, ami néhány méterrel alattunk húzódott. Tény, hogy egyikre sem voltam lelkiekben felkészülve...
Még szerencse, hogy egyáltalán tudok úszni, ám még így se sikerült időben levegőt vennem... vagy visszatartani a lélegzetemet, vagy befejezni a levegővételt, tudomisén, olyan gyorsan történt minden. Az egy, hogy sikerült egy jó adag vizet nyelnem, ám miután drága barátom olyan magasról lökött le, de még az oldalam meg a lábaim is sajogtak a vizet érés emlékétől. Jesszus, bele se merek gondolni, hogy ha valami kőre estem volna, vagy hasonló, akkor a hét további részét valószínűleg gipszben tölteném...
Pár karcsapással odaevickéltem a legközelebbi tartóoszlophoz, belekapaszkodtam, mint valami fáradt koalamackó, és csak köhögtem, és köhögtem, és köhögtem, és fél kézzel hátra/fel integettem a többieknek, hogy még élek, semmi gond, nehogy bárkinek is eszébe jusson leugrani, és köhögtem, és köhögtem tovább, amíg végre rendesen kaptam levegőt.
-Darren? -kérdeztem még mindig kissé rekedt hangon, miután kidörzsöltem a szememből a vizet- Azt hiszem, ez rossz ötlet volt tőlem. Nem szabad az ellenfelet szadizni, amikor az épp túszul ejtett, mert te jársz rosszabbul... -jegyeztem meg egy halvány mosollyal- Menjünk ki a partra, lécci...
Majd, ha az ugrás után Darren is a vízben kötött ki, akkor az oszlop helyett inkább belé kapaszkodok, ha nem, akkor meg egyedül kezdek el a part felé evickélni.
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Gregory S. Severald Szer. Május 16, 2012 2:40 pm

Teljesen ki ment a fejemből, hogy egy jó adag csokoládé libeg a fejem fölött. Így meglepetésként ért ahogy a fejemre csurgott az egész. Felegyenesedtem a bámészkodásból amiből végül az lett, hogy a szemembe is folyt belőle. Darren lépteit hallva becéloztam, hogy bosszút álljak. Csak miután eltűnt alóla és nem mellesleg a tanárnő alól a padlózat, jutott el a tudatomig Darren mondata. ,,Ha megbocsájt." Leszedtem fejemről a csokoládét és ismét félve néztem a mélybe ahol már hárman lubickoltak. Illetve Ratna már elszegődött az egyik oszlophoz heves köhögő roham közepette. Egy ideig nézegettem a kis úszkáló hangyákat, ha valaki felnéz vigyorogva integetek nekik.
-Jó reggelt tanár nő, milyen sportos, hogy kora reggel már úszik.
Még mielőtt Darrennek eszébe jutna berántani valami trükkel a vízbe gyorsan sarkon fordulok és a híd rendberakása után megpróbálok időben lelépni, hogy ismételten betámadjam a megmaradt gofrit. Evés közben, ha eljutok odáig, a kezemen hömpölygő csokoládé gömbből harapok mellé vagy esetenként csurgatok rá. Néha hátra pillantok, előkerült e már az ázott banda.
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Szomb. Május 19, 2012 2:04 pm

Hihetetlen gyorsasággal folynak az események és még nyikkanni sincs időm, miután Darren (amit a lány kérdéséből nem nehéz kikövetkeztetni) elviharzik mellettem. A lábujjaim alatt érezhető semmit már csak zuhanás közben tartom furcsának és egy pillanatra bennem reked a levegő, ahogy háttal a víznek, elkezdek esni. Kiáltani próbálok és a kezemmel a levegőt markolom valami kapaszkodó után – ami persze nevetséges, de a természetes, ösztönös reakció ellen nem tudok és nem is akarok mit tenni. Felsikítok, de rá fél másodpercre már víz vesz körül, így a hangom hamar elhal. A hideg, ami körülölel ijesztő és csak a lélekjelenlétemnek köszönhetem, hogy ijedtemben nem nyelek le még több sós vizet. A fülembe, az orromba, a számba víz tolul és pár pillanatig halálos rémület kap el. Miután a gravitáció nem húz még lejjebb, megfeszülve igyekszem a felszínre és mikor kibukkan a fejem, egy jó adag vizet sikerül felköhögnöm. A hajamat kisöpörve az arcomból már másra is tudok figyelni a gyors szívverésemen és a reszkető állkapcsomon kívül. Körbenézek – a tekintetemmel hamar megtalálom Miss Nayar-t és Darren-t, és bár nem tudom, hogy a férfi Mr. Severald segítségével vagy önszántából esett a vízbe, azért örülök, hogy mindketten jól vannak, és segít a lánynak. Egy gonddal kevesebb… Lassan fordulok meg és emelem fel a fejemet, hogy a bajkeverőt megtaláljam, és mikor van bátorsága hatalmas mosollyal az arcán integetni…

- Maradjon ott, ahol van! – parancsolom neki, majd mérgemben az orrnyergemig lejjebb bukom a vízben, így csak az arcomból a két összeszűkülő szememet láthatja. Megfordulok és alig csapva bármilyen hullámot, elindulok én is a part felé…

Pár perccel később a talpam hatalmas csattanásokkal vágódik a híd padlózatának, a karom előre hátra leng és nagyokat lépdelek, miközben kitartóan igyekszem a ház belsejébe. A szám alig láthatóan mozog és anyanyelvemen mindenféle fenyegetést sziszegek. Rendben, annyira ideges nem vagyok, inkább csak bosszús. A hozzám tapadó ruhámból, a hajamból és szinte mindenemből csepeg a víz, ám mikor néha-néha megállok, megrázom a fejemet és kellemesebb hangon elkezdem magamat nyugtatni, a vízcseppek csak alattam díszítenek be mindent… Aztán ismét elindulok és kezdődik az egész elölről. Odaérve a fiúhoz, figyelmen kívül hagyom minden megjegyzését, megszólalását és legyen tele a keze étellel, akár ne tudjon szólni a szájában lévő falatoktól – céltudatosan lehajolok a táskámért és az egyik kezemmel annak a pántját, a másikkal Mr. Severald fülét szorongatva elindulok a part felé. Ha szökni próbál a fiú, még nagyobbat csavarok az érzékeny testrészen, majd folytatom az utamat, abba sem hagyva a svéd nyelvű dörmögést és indulatos, mégis halk magyarázást. Magam mögött vezetem, majd mikor kiérünk a partra, Miss Nayar és Darren közelébe, elengedem, kifújom a levegőt, távolabb lépek, hogy mindenkit lássak, aztán rosszallóan, úgy, ahogy egy anyuka fegyelmezi rossz kölykeit, azzal a rettenthetetlen és ellentmondást nem tűrő tekintettel nézek végig rajtuk.

- Mr. Severald! Kérjen bocsánatot tőlük, aztán – emelem fel az ujjamat, hogy nyomatékosítsam a dolgot – hallani akarom, hogy, mégis mit gondoltak, mikor ilyen felelőtlen módon, elkezdtek hülyéskedni… - figyelem őket röntgen szemekkel és ha valamelyikkőjük lesz olyan kedves és mondd pár szót, enyhülnek a vonásaim. Persze Mr. Severald felé sem nézek, egyszerűen túlságosan idegesít a gondatlansága. - Megértem, hogy azt hiszik itt nem érheti önöket baj, de… - sóhajtok egyet fáradtan -, de tévednek. Nem az iskola falain belül vannak és legyen akármilyen eldugott helyen a szállásuk, vigyázniuk kell! Értik? – kérdezem a lánytól, majd Darren felé fordulok. – Bár nem ismerem magát, de a diákjaimért felelősséggel tartozom. Kérem… Megkérhetem, hogy máskor felnőttként is átgondolja a helyzetet? – kérdezem. Hiába, nem tehetek róla… Aggódok. Hihetetlen, hogy még itt is a mutáns ügyekről és rejtélyes eltűnésekről lehet hallani. Hát, baj, ha azt akarom, hogy ne találjanak rájuk?
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Darren Black Szomb. Május 19, 2012 2:37 pm

A víz kellemesen hűvös volt a bagett-párbaj hevítette bőrömnek. Meglepett, hogy nem sokkal utánam még valaki a vízbe csobbant. Csak nem Greg az? Meg akarná menteni a Ratnát? Vagy a tanárnő elől menekül? Ez utóbbit tartottam valószínűnek.
Azonban nem Greg volta harmadik vízibomba ezen a regelen, hanem a csinos, szőke tanerő. Köpködve és enyhén fuldokolva bukkant fel a mélyből, amiből arra következtettem, hogy nem önszántából merült a habokba. Ezt a sejtésem megerősítette a csattanó parancs is, ami Gregnek szólt. Hát, öreg, most aztán benne vagy a szószban... Ki az a barom, aki beledob egy tanárt a vízbe? Édes istenem...
Ratnához tempóztam. Lehúztak a ruháim, amik teljesen átáztak, de valahogy csak kievickéltünk a partra. Ott kikaptam a zsebemből a mobiltelefont, amit még azután a fura eset után találtam a kabátzsebemben, még karácsonykor. Tökéletesen működött. Vízálló telefon... Ez kell a magamfajtának.
Ledobáltam az átázott inget és cipőt, zoknit. Ne próbáljatok felöltözve úszni. Fárasztó...
Vigyorogva figyeltem, ahogy a szőke tanárnő Greg fülével a kezében közeledik. Mondtam én,hogy nem ússza meg...
- Félek, hogy mi is megkapjuk a magunkét - súgtam oda Ratnának, és igazam is lett.
A tanárnő szelíd hangja az árvaházi nevelőkre emlékeztetett. Csakhogy az nem túl jó dolog.
- Nézze... Felnőtt emberek vagyunk. Jó, Greg nem, de ő sose lesz normális. Tudom, hogy ez a dolga, de ne aggódjon. Tudunk vigyázni magunkra. Vagy azt hiszi, hagynám, hogy bárkinek is komoly baja legyen?
Darren Black
Darren Black
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 437
Hírnév : 28

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ratna Nayar Szomb. Május 19, 2012 3:26 pm

Azon annyira nem lepődtem meg, hogy Greg belelökött a vízbe. Vagyis jó, váratlanul ért, de simán kinéztem belőle egy ilyen húzást. Ám azt, hogy Kikki nénit is utánam lökje, na, arra aztán végképp nem számítottam. Hogy egy tanárral ezt tegye?!
Miután kiértünk a partra, csak egy pillantást vetettem a tanárnő után, ahogy szélsebesen a konyha felé veszi az irányt, aztán én is nekiálltam, hogy megszabaduljak pár ruhadarabtól. Igaz, ez kb. kimerült az elázott tollas kalapnál meg a hosszú szárú, magas sarkú csizmánál, az utóbbiban nem nagy élmény se úszni, se a süppedős homokon sétálni. Másfelől meg nem tudom, Greg mennyire alakította át a ruhámat, szóval... kérem vissza a saját ruhámat...
És akkor megláttam, ahogy Kikki néni már jön is vissza, kezében Greg fülével, és annyira vicces látványt nyújtottak, hogy akármennyire is nem akartam a fiút a közelemben tudni a történtek után, egyszerűen nem bírtam megállni mosolygás nélkül.
Darren megjegyzését egy kicsit furcsállottam, ám mielőtt még rákérdezhettem volna, hogy miből gondolja, már vissza is ért a kis duó, és bebizonyosodott, hogy tényleg igaza volt. A következő furcsaság az volt, hogy bár a történtek jó részt Gregnek köszönhetőek, mégse neki címezte a mondandóját a tanárnő, legalábbis nem rá figyelt, miközben beszélt. Hanem Darrennek és nekem... Egy kissé rosszul is esett ez a hirtelen jött fejmosás, pláne az egyik kedvenc tanáromtól, de hát valahol azért igaza van... A rám törő lelkiismeretfurdalás miatt hirtelen szóhoz se jutottam, csak leszedtem a tekintetem a talpunk alatt lévő homokra, és alig láthatóan bólintottam egyet.
-Értettem, Ms. Mora, és sajnálom... Többször nem fordul elő, ígérem. -szóltam halkan- És ha nincs más, akkor én most visszamegyek átöltözni... -tettem még hozzá, majd ha senki többet harmadszor, akkor tényleg a házikónk felé veszem az irányt, miközben a hajamból próbálok némi vizet kicsavarni.
Közben pedig csalódottan sóhajtok, hogy ezek szerint egy hétre szabadságolhatom a képességemet... Pedig ezt még csak nem is "feltűnő" használni, legalábbis annyira, mint pl. Greg képességét...
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Gregory S. Severald Szomb. Május 19, 2012 3:52 pm

A lelkem teljesen nyugodt volt, végtére is mindenki élt és ha kevésbé is de virult. Vagyis pirult. A tanárnő legalább is pirult méghozzá a dühtől. Az asztal előtt állva faltam a gofrit. Egyik kezemben egy szelet gofri a másikban egy tubus juharszirup. Evés közben rájöttem, hogy ebben a kalózgöncben nem igazán lehet mozogni. így gyorsan visszaváltottam a háromnegyedes nadrág és a kigombolt hawaiimintás ingre. Az egyik szelettel ak ezemben felegyenesedek. Rossz érzésem támadt... Nagyon rossz.
~Hm...
Ahogy hátra fordultam megláttam a felbőszült tanárnőt. Szólni sem volt időm, elkapta az egyetlen gyenge pontomat, a fülemet és ráncigálni kezdett.
-Áú, hé.. na.. ááá... fino...áááu...
A tortúra végén Ratna és Darrennel találtam szembe magam. Bár a fancsali képük helyett a rám ömlött juharszirup vonta el a figyelmemet. Ugyna is a tubus kissé megsínylette a szorongatásomat. Számba raktam a gofrit és felszabaduló kezemmel elkezdtem dörgölni a mellkasomon tanyázó olajszerű szirupot.
-Mof néfe mef tafánő, tifta fiupof fettem...
A néma csönd zavaróan nagy volt, lassan felnéztem a többiekre. Mindenki mint valami ázott kutya. Darrennek mintha a szaga is stimmelne. Legalább is remélem, hogy az övé nem pedig Logan bóklászik itt valahol.
-Jól vagytok?
Kértem bocsánatot a magam elvont módján aztán a tanárnő felé fordultam közben vakaróztam, a száradó juharszirup húzta egy kicsit a bőrömet.
-Bocsánat tanárnő, kicsit belekapott a szél a vitorlába és így borult a hajó egyensúlya, a kapitány elméjét pedig lefödte a barna csokoládé... Többet nem fordul elő, erről biztosítom.
Tekintve, hogy melyik tanárral is állok szemben egy kis szívtiprós mosolygást is belecsempészek. Aztán az elhaladó Ratna után nyúlok. Ahogy sikerül hozzáérnem úgy érezheti mintha a lehámlott bőrét húznám le róla, vagy valamit ami az egész testét befedi. Ez történetesen a rajta lévő víz. Közben a ruhája is visszanyeri eredeti alakját. A víz nagy részét lecsurgatom magam mellé azonban egy apró darabot a fejemre kenek, hogy kissé kócos frizurámat rendbe hozzam vele és hűtsem egy kicsit a kobakomat. A sablonos szépfiús mozdulatot még annyival megfűszerezem, hogy tekintetemet vissza viszem a tanárnőre.
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ingrid Kikki Mora Vas. Május 20, 2012 2:43 am

- Nos, amit eddig láttam magától nem sok jóra ad okot – válaszolok őszintén a férfinak és hátrasöprök egy tincset az arcomból. – Vagy talán ura volt a helyzetnek, mikor Ms. Nayar lezuhant a vízbe? És ha összetöri magát, mit csinál? – kérdezem, de igazándiból ez olyan kérdés, amire nem is igazán várok választ. Egyszerűen szemléltetni akarom, hogy egyáltalán nem állt a helyzet magaslatán, akármennyire igyekszik bizonygatni ezt… Persze nem tudhatom, hogy milyen képessége van, de gondolom, nem valami jövőbe látó csodabogár, aki meg tud akadályozni mindenféle katasztrófát. Persze, persze… - Az én felelősségem, ahogy mondja, ez a dolgom… vagyis inkább most Mr. Logan tanár úré lenne de, legyen szó akár vakációról akár tanóráról ez van. Ráadásul még a 21. életévüket sem töltötték be, szóval még hivatalosan se nagykorúak. Tehát, Mr. Darren, ezek után újra megkérem, hogy gondolkozzon, mielőtt cselekszik – mondom, nyugodtan és lassan, egyre jobban lehiggadva. Ép ésszel, intelligensen, hiszen nem akarom magamra haragítani a férfit, de meg kell értenie az én szempontomból is a dolgokat, ha azt akarja, bízzak benne és ne legyek állandóan a nyomukban… Ha már az a drágalátos Logan nem képes rá és már megint eltűnt… Erre a gondolatra ismét elkap a bűntudat, és ahogy Miss Nayar-t figyelem, egy halovány mosoly kíséretében elűzöm a gondolataimat a férfiról.

- Nem azért mondom ezt, hogy kicsikarjak magukból egy bocsánatkérést. Mármint irányomban, mert Mr. Severald-nak kutya kötelessége… Csak annyit kérek, máskor tényleg figyeljenek oda és… – Mr. Severald-ra pillantok és furcsállva figyelem, ahogy a sziruppal ügyködik, de mikor felnéz, zavaromban felkapom a tekintetemet a lányra és folytatom a mondandómat – szóval, ne csak mondogassák, hanem tartsák be. Egy nyaralást egy rossz húzás is tönkre tehet – fejezem be a dorgálást, bár a hangomon egyáltalán nem érződik, mintha olyan dühös lennék. Hisz igazándiból ez csak gyermeki csíny, nem kellene miatta aggodalmaskodnom. Ám, ha már most sem tanulják meg, bele sem merek gondolni, mit fognak csinálni nagyobb horderejű dolgoknál. De mivel értelmes emberek, úgy gondolom erre nem lesz…

Gregory magyarázkodására csak egy szemforgatással válaszolok, majd a táskámba nyúlok és előveszek egy papirost és Ratna felé nyújtom.

- Ha nincs semmi programjuk estére, hoztam pár érdekes dolgot, hátha valamelyik felkelti az érdeklődésüket. Én a keleti parton megrendezett show-ra megyek. Táncosok, tűznyelés, tűzzel bűvészkedés… - rántom meg a vállamat, ezzel ejtve az előbbi témát és még kedvesen rámosolygok Darren-re és remélem nem vette zokon a előbbi dolgot. Hisz ki vagyok én, hogy megmondjam mit csináljon. Szép sorban, mindenkinek adok pár lapot, de mikor Mr. Severald kezébe is nyomok egyet, hogy aztán magukra hagyjam őket, az a vigyor… Megijeszt… Sőt… Nyelek egyet és miközben óvatosan hátralépek párat, hogy megszakítsam ezt a kínos pillanatot, érzem, hogy elpirulok és a sok sokk, ami ma ért, végre kitör… Amit nem is bánok, bár akaratlan, mégis… Úgy hirtelenjében nem érzem azt, hogy baj lenne belőle, hogy a képességem előretör... Egyedül egy hatalmas: AJJAJ! visít a fejemben.

- A-azt hiszem, ideje mennem, majd este talán találkozunk, megpróbálom előkeríteni, addig a tanárurat! – hadarom gyorsan és már meg is fordulok, hogy elmenjek. Természetesen nem Mr. Logan felkeresésére… Atya ég, már csak az kéne!!!
Ingrid Kikki Mora
Ingrid Kikki Mora
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 38
Hírnév : 5

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Darren Black Vas. Május 20, 2012 11:06 pm

Álltam a tanárnő pillantását.
- Nos, ha Ratnának bármi baja is esett volna, első dolgom lett volna szép, egyenlő darabokra felszeletelni ezt a csokis szépfiút... - vigyorogtam Gregre - De higgye el, kérem, ura voltam a helyzetnek. A képességem... Meglehetősen furcsa dolog. De arra elég, hogy megvédjem Ratnát bárkitől.
Átkaroltam a lányt és magamhoz szorítottam, aztán újra elmosolyodtam. Egyetlen pillanatra elkomorodtam arra a gondolatra, hogy Ratnának esetleg valaha is bármi baja eshet, de aztán elhessegettem a zavaró érzéseket. Baja,mellettem? Mármint... Basszus... Na mindegy. Majd óvatos leszek.
Ahogy átvettem a szórólapokat, egészen felélénkültem. Ratához fordultam.
- Volna kedved? Ismertem egyszer egy ilyen mutánst, nagyin érdekesvolt nézni, amit a tűzzel művelt... Aztán persze felrobbantották szegényt, ami valahol ironikus, azt hiszem... Mindegy is. Szóval? Tűzbűvészek?
Nem kerülte el a figyelmemet, hogy a tanárnő milyen furcsán reagált Greg gesztusaira. Csak nem... Egy ilyen szép nő ne lenne hozzászokva, hogy a férfiak megkörnyékezik, még ha csak ilyen játékosan is? Bár... Ratna sem tűnt olyannak, mint aki jól tudja kezelni az ilyesmit... Ej, ej, mi lesz még itt... Ha Logan megint felönt a garatra, és esetleg úgy dönt, szívesen megismerkedne közelebbről a tanárnővel,annak igencsak kínos vége lehet...
Darren Black
Darren Black
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 437
Hírnév : 28

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ratna Nayar Hétf. Május 21, 2012 2:57 am

Már épp indultam volna, amikor éreztem, hogy valaki megbökött, amikor pedig hátrapillantva megláttam, hogy ki az, na meg utána az a fura érzés... Reflexből magam elé kaptam a kezem. Ami így, külső szemlélő számára kissé furán hathatott, de amúgy olyan érzés is volt. És lévén, hogy Gregről van szó, soha sem lehet elég óvatos az ember, a végén még képes és lenyúlja a ruhámat... Na jó, azt azért nem. Ahogy a következő pillanatban a rajtam levő jelmez visszaváltozott a jól megszokott hosszú nadrágommá és nyakban megkötős felsőmmé, ráadásul szárazon, azért halványan elmosolyodtam. Bár pár perccel ezelőtt még látni se akartam Greget, ezek után már nem volt szívem haragudni rá.
De aztán Kikki néni dorgálását hallva csak még jobban elkenődtem. Muszáj mindig, mindenkinek az orrom alá dörgölni, hogy még nem vagyok nagykorú?! Egy keserű mosoly kíséretében a sorstársam felé pillantottam, ő azonban inkább a sziruppal volt elfoglalva... Így inkább újra Kikki és Darren párbeszédére figyeltem. Ami meg mint ha felért volna egy következő késszúrással, nem elég, hogy nem vállalhatok felelősséget a saját épségemért, de még Darrenből is bébiszittert akar csinálni? Na ne már... Mondjuk ő is pont a legjobb magyarázattal indít Kikkinél, felszeletelni az egyik diákját? Biztos díjazná... Te jó ég, ilyet mondani egy tanár előtt... Persze tudtam, hogy nem gondolja komolyan, úgy se bántaná Greget. Meg amúgy is, nem lett semmi komolyabb bajom azon kívül, hogy nyeltem egy kis vizet, nem értem, miért kell ennyire felfújni az egészet...
Persze ahogy meghallottam, Darren következő mondatát, egyből zavarba jöttem. Vagyis, inkább újra belém hasított a bűntudat, amiért még mindig nem említettem neki, hogy amikor legutóbb vagy egy hónapig nem találkoztunk, az valójában azért volt, mert én meg nem tudtam megvédeni magam, aztán meg orvosi utasításra 2 hétig szinte az ágyból se kelhettem fel... Azért kíváncsi lettem volna, Darren mihez kezd a karmos fickó ellen, de a szívem mélyén titokban örültem, hogy legalább ő kimaradt ebből az egészből. Az viszont tény, hogy mellette még semmi komoly bajom nem esett. Nem... olyankor mindig szegénykém az, aki bezsebeli azokat.
Hálásan viszonoztam az ölelését, sőt, egy kicsit még meg is simiztem a hátát közben. Ahogy elvettem a felém nyújtott szórólapot, miközben a többieket hallgattam, tanulmányozni kezdtem azt.
-Hátizé... ez nem annyira ironikus, inkább morbid... -néztem Darrenre megrökönyödve az ismerőse sztorija hallatán, de aztán elgondolkodtam egy pillanatra:
-Ami azt illeti, épp akartam kérdezni, hogy nem akarunk-e valamelyik este egy ilyen összeülős, tábortűz körül sztorizgatós-nosztalgiázós, pillecukor-sütögetős estet tartani, meg hogy Ms. Mora nem akar-e majd annál csatlakozni hozzánk, de akkor az ráér később. Ez a tűzzsonglőrös program érdekesnek ígérkezik, én szívesen megnézném. Már ha nem lesz robbantgatás... Gredzsi? Te mit szólsz hozzá? -néztem ezúttal felé, ám ahogy meglátom őt és Kikki nénit, csak elcsodálkozva felvonom az egyik szemöldökömet.
Ez meg mi? Mint ha Ms. Mora megijedt volna valamitől... vagy valakitől? De Greg... jesszus... ez a lökött csak nem pont az egyik tanárunkkal akar kikezdeni? Ennek elment az esze... igaz, az már elég rég, bár még mindig meg tud lepni vele... De mindegy is, ez az ő magánügye, nem fogom beleütni az orrom.
-Rendben, akkor majd este találkozunk! -köszöntem el a tanárnőnktől, majd ismét Darren felé fordultam:
-Igazad volt, tényleg megkaptuk... Most tisztára úgy érzem magam mint valami rendetlen óvodás, aki rossz fát tett a tűzre... Akkor, sötétedés után megyünk a keleti partra, gondolom akkor kezdik majd ezeket a tüzes programokat, addig meg... mondanám, hogy menjünk úszni, de alig pár perce másztunk ki a vízből. Hm... építsünk homokvárat? Ássuk el Gredzsit a homokba? Áh, nem, az nem jó, még a végén kapnánk a fejünkre érte... Nem tudom, valakinek egyéb ötlet? -néztem a fiúkra.
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Gregory S. Severald Hétf. Május 21, 2012 11:51 am

A tanárnő reakciójára csak elmosolyodtam aztán jobb lábra nehezedtem. Ez kicsit kidobta a csípőmet amire rátámaszkodtam. Bal könyökömmel betámasztottam a bal csípőmhöz és felfelé néző, tenyérrel szóltam Darrenhez.
-Ugyan, Te felaprítani engem? chh... Ugyan...
Legyintettem bal kézzel. Fejem előrehajolt és mintha szemüveg fölött néznék ki úgy néztem Darenre. Aztán tartásom visszanyerte a csípőtámasztós formáját. Bal kezem azonban fityegés helyett olyan szegycsont magasságában volt és a körmömet piszkáltam kissé hátraszegett fejjel.
~Hm... nem is tudtam, hogy ez ilyen kényelmes...
Ahogy a többieket hallgattam, szélesen mosolyogtam, mintha nem épp az imént hordtak volna le a sárga földig. Aztán lenéztem a mellkasomra. Odanyúltam és egy lágy mozdulattal összeszedtem róla a juharszirupot és lefittyenő csuklóval leráztam a földre. Kissé fennkölten megemeltem a fejem. Egy kicsit úgy maradtam és csak a szememet fordítottam Ratna felé amikor megkérdezi, hogy jövök e. A tanár nő felé fordítom a fejem. A képembe hulló hajtincseket egy grófnőt meghazudtoló mozdulattal söpröm vissza a fejemre.
-Csak ha a tanárnő is jön. Előbb bíznám Rá magam, mint Darrenre.
Ahogy a tanárnő el vonult bal kezem elhagyta támasztékát bár még mindig behajlított könyékkel mellettem a magasba és ujjaimmal integette ma tanárnőnek. Ahogy távozott ez a furcsa, elegáns tartás kezdett kényelmetlen lenni. Bal kezem lefittyedt és csak lógott, tartásom is kiegyenesedett és a csípőm is visszakerült a helyére, majd a kezeim a nadrág zsebébe csusszantak. A kicsit beütő néma csendre csak furcsán néztem a többiekre.
-Most mi van?
Ratna Homokvár építős ötlete tetszett. Ellenben azzal, hogy engem el akarnak ásni.
-Hé! Én is itt vagyok... Viszont, ihatnánk valamit erre a nagy ijedtségre... Van egy tuti kókuszlikőr receptem.
Sandítottam Ratna felé, erős utalás gyanánt.
-Vagy marad a homokvár...
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Darren Black Hétf. Május 21, 2012 3:25 pm

Komoly képpel néztem Gregre.
- Severald... Az utcán nőttem fel. A képességem úgy fejlődik, mintha muszáj volna neki, szinte napról napra leszek erősebb. A legutóbbi időkben egy bűnbanda üldöztetett a legjobb mutánsaikkal, és mindeddig sikerült élve megúsznom. Komolyan azt hiszed, hogy ellenfél volnál nekem?
Aztán elvigyorodtam. Persze ha szántszándékkal bajba keverné Ratnát vagy bántaná, tényleg feldarabolnám, de minek ilyen komor témákkal untatni a másikat? És amúgy sem igazán hiszem, hogy Greg ilyet tenne.
Felcsillant a szemem. Homokvár?
- Szuper! Elássuk Greget, aztán teszünk egy homokozóvödröt a fejére, hogy ne kelljen senkinek a fancsali képét néznie... Bár az nem jó, úgyis kivarázsolja magát... Vagy Ratna, te elhitethetnéd vele, hogy élete legfőbb célja volt nakig beásva lenni egy napig... Nem lenne rá gond... Vagy... Ratna? Mi az a válladon?
Tüzetesebben is szemügyre vettem azt a valamit. Elsőre sebhelynek tűnt, mégpedig elég csúnyának. Így, hogy néztem, nem is értettem, hogy nem vettem észre eddig. Olyan volt, mintha megharapták volna... Egy egészen egyedi fogsorral.
Elkomorodva vártam a lány válaszát.
Darren Black
Darren Black
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 437
Hírnév : 28

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ratna Nayar Hétf. Május 21, 2012 4:18 pm

Mire észbe kaptam, Kikki néni már árkon-bokron túl járt, mi pedig ott maradtunk, hárman a parton. Jobb híján Greg és Darren civakodását hallgattam tovább, de… Várjunk csak! Itt valami nem stimmel… furcsállva figyeltem Greg fura mozdulatait, egyszerűen olyan… szokatlan volt tőle. Darrenre pillantottam, hogy neki is feltűnt-e a változás, vagy akár ez a különös hanglejtés, ahogy beszélt, de ezek szerint neki nem. Végülis, én többet vagyok összezárva ezzel a jómadárral, nincs abban semmi különös, hogy jobban ismerem a viselkedését… De azt hiszem, ő sem volt tisztában vele, hogy hogyan viselkedik.
-Hé, Gredzsi… minden rendben? –szóltam közbe óvatosan, de ezek már folytatták is a szópárbajt.
-Igazán ismerhetnél már annyira, hogy tudd, én nem szoktam ilyeneket inni… -jegyeztem meg egy szemforgatással, ám ahogy Darren javaslatát meghallottam, egyből tovaszállt a korábbi morcos hangulatom.
-Oké, szóval homokvár. Ó, bízd csak rám és ez lesz a leghőbb vágya… De… nem is tudom, találunk elég nagy homokozóvödröt? A vállamon? Micso… -akadt el hirtelen a szavam, ahogy kapcsoltam.
Basszuskulcs… és még egyszer basszuskulcs, hogy is felejthettem el a sálat!
-Áh, semmi különös, de tényleg… -próbáltam gyorsan odaigazgatni a hajamat, de úgy tűnik, erről már lekéstem, legalábbis Darrent ez nem hátráltatta abban, hogy alaposabban is megnézze az egyik legutóbbi szerzeményemet.
Így aztán csak álltam mozdulatlanul és lapítottam, mint nyuszi a bokorban, szótlanul. Valójában persze ezerrel cikáztak a gondolataim, hogy mégis mit mondjak, hogy jól jöjjek ki belőle, de… aztán rájöttem, hogy valószínűleg nincs ilyen megoldás.
-Hát… izé… tudod… az úgy volt… -kezdtem bele óvatosan, de aztán elég volt Darrenre vetnem egy pillantást, aztán egyből elhalt a hangom.
Amikor pedig sikerült folytatnom, már jóval erősebb akcentussal foglaltam össze a történteket:
-De… tényleg semmiség, látod? Már egyáltalán nem is fáj. –mozgattam meg a vállamat, mire belehasított az elmúlt hetekről már olyan jól ismert érzés, én meg egyből összerezzentem- Na jó, talán még egy kicsit.. de túlélem!
Aztán miután Darren még mindig nem szólt egy szót se, csak azzal a szigorú tekintetével nézett, sóhajtva megadtam magam:
-Na jó… Ha azt mondom, hogy a nagy sötét erdőben, vagyis a Brooklyni Botanikus Kertben összefutottam a naaagy, gonosz farkassal, akkor az elég? –próbáltam kicsit lazábbra venni a témát.
Mondjuk már előre féltem… ha ettől a kis forradástól így kiakadt, mit fog szólni a lábamon lévő sebhelyhez? Lehet tényleg kezeslábas búvárruhát kellett volna hoznom…
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Gregory S. Severald Hétf. Május 21, 2012 4:55 pm

-Én meg milliárdos, az anyag ura, a nők kedvence és állatbarát.
Ekkor tekintetem Ratnara tévedt. Aztán visszafordultam Darren felé. Jobb kezemmel a tőlem balra álló lányra mutattam úgy, hogy közben rá se néztem.
-Neki meg mellei... szóval, ő nyert.
Zártam rövidre a kakaskodást amiben felettünk, férfiak felett, a teremtés koronái fölött, ha úgy vesszük egy tyúk nyert... Ez már már szánalmasnak is tekinthető. Darren éles szemének köszönhetően a beszélgetés egy tejesen más mederbe folyt. Ratna akadozó hangjából ítélve ez a meder a torka. Egy ideig karba tett kézzel, vártam, hogyan fogja kivágni magát ebből a szituációból. De kettejüket így elnézve valahol mélyen belül úgy éreztem közbe kéne lépni. Pedig nem szokásom az ilyesmi. Elsétáltam Ratna mögé, röpke két lépéssel és ahogy előkerült a két kézfejem a hónom alól, Ratna sáljának pontos mása volt a kezemben amit a hátára terítettem. Mert, hogy a hajával nem fogja sikeresen takargatni az is biztos. Közben még oda súgtam neki, hogy nyugodjon meg majd beszélek én. Kiléptem a lány mögül és teljes nyugalommal, szinte érdektelenséggel, mint egy tolmács nekikezdtem a mondandómnak.
-Azt akarja mondani, hogy összefutott Kardfoggal és nem sült el túl jól a dolog. Személy szerint én már annak is örülök, hogy egyáltalán életben van...
Ahogy ezt kimondtam belém ütött a felismerés, hogy nem feltétlenül ezzel kellene megpróbálnom megnyugtatni Darrent. Kissé zavarodottan nyúltam a homlokomhoz, hogy megdörgöljem hüvelykujjammal.
~Ajjaj...
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Darren Black Hétf. Május 21, 2012 9:29 pm

Ratna "Nagy Gonosz Farkasa" nekem eléggé szegényes felvilágosításnak tűnt, még úgy is, hogy a múltamban már volt szerencsém megtapasztalni, milyen is ez a Gonosz Farkas. Greg megjegyzésére Ratna melleiről megrándult a szám széle, de aztán szigorúan néztem a fiúra.
- Keress magadnak más bámulni valót, milliárdospalánta! - majd visszafordultam Ratnához - Szóval, hogy is volt ez a sötét erdővel meg a farkassal?
A választ azonban végül Gregtől kaptam meg. Töprengve dörzsölgettem az államat, arcom semmit nem árulét el a bennem tomboló haragból.
- Szóval Kardfog... Hallottam már róla. Ééértem... Ratna, kedvesem... Miért Severaldtól kell ezt nekem megtudnom? Gondolom, csak véletlen, mert az eszembe sem jut, hogy egy ilyen fontos dolgot el akartál titkolni a párod elől...
Greghez fordultam.
- És nyilván te is csak elfelejtetted közölni ezt az információt...
Homokszemek kezdtek emelkedni, de erővel visszaparancsoltam őket, mielőtt még ténylegesen kitörne a képességem.
- Jó... - mondtam, mintha csak egy hétköznapi probléma megoldásán töprengtem volna, ami most sikerült - Jó. Akkor megölöm.
Darren Black
Darren Black
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 437
Hírnév : 28

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ratna Nayar Hétf. Május 21, 2012 10:37 pm

-Gredzsi… -mondtam pipacspiros fejjel, halkan és vészjóslóan, amikor meghallottam a fiú megjegyzését.
Ahogy aztán a vállamon éreztem az ismerős anyagot, egyből megigazgattam a hátamon, hogy takarjon. Igaz, hogy ujjatlan felsőben is majd’ meglehetett sülni, de most ez legyen a legnagyobb bajom. Először örültem, hogy Greg átveszi a szót, de… Azt hiszem, jobban jártam volna, ha nem hagyom. Nagggyon ért a gyerek hozzá, hogy kell másokat megnyugtatni.
Csak feszülten vártam, hogy vajon Darren mikor kezd el veszekedni, vagy kiabálni, ahogy az várható lett volna, de… őszintén? Azt hiszem, ez a nagy nyugalom és csendes dorgálás a részéről talán még rosszabb volt.
Más körülmények között repestem volna az örömtől, hogy Darren „kedvesem”-nek hív, de most… valahogy ez se tűnt túl bíztatónak, ahogy az se, hogy Greget viszont vezetéknevén szólította. Amikor arra terelődött a szó, hogy ki, milyen fontos információt felejtett el a tudtára adni, ahhoz nekem is lett volna egy-két megjegyzésem, de nem akartam leállni vitázni, így csak hallgattam, lesütött szemekkel, kerülve Darren tekintetét. Mondjuk így a lebegő homokszemeket tanulmányoztam bőszen. Várjunk csak… a homokszemek mióta lebegnek?
És akkor meghallottam azt a 3 szót; „Jó. Akkor megölöm.”, mire riadt tekintettel felkaptam a fejem. Nem is tudom, melyik zavart jobban, hogy Darren szánt szándékkal veszélybe akarja sodorni magát, vagy hogy képes lenne megölni valakit?
-Kíváncsi vagy, hogy miért nem említettem, kedvesem? Épp ezért… -feleltem csendesen, majd összébb fogtam a vállamon lévő kendőt és elindultam vissza a szállásunk felé.


A hozzászólást Ratna Nayar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 22, 2012 3:18 am-kor.
Ratna Nayar
Ratna Nayar
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 723
Hírnév : 67
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Gregory S. Severald Hétf. Május 21, 2012 11:20 pm

A kívánt hatást sikerült elérnem Ratnanál azonban Darren úgy fest most egy ideig nem fogja venni a lapot. A vissza szólását akár vehetném rossz néven is, de azt hiszem ezt nem most kéne lejátszanunk. Így csak összefontam magam előtt a kezemet, türtőztettem magam. Keveseknek engedtem meg, hogy ilyen messzire menjenek. Ahogy meghallom a család nevem kissé össze szűkülnek a szemeim. Azután az a lekezelő stílus.
~Mi a francot képzel ez?
Leengedtem a kezeimet, már léptem volna előre egy betárazott jobb horoggal de még a lépés előtt elernyedt a mellettem lógó ökölbe szorult öklöm. Mély levegőt veszek, kicsit bent tartom majd lassan kifújom. A kezem helyett inkább a szám jár.
-Nem, azt akartam, hogy tőle halld. De, mint látod némi támogatásra szorult... Remélem, nem gond ha kicsit kisegítettem, hogy felfogd...
Darren kijelentésre csak megcsóválom a fejem.
~Igazad volt Ratna, jövök egy tízessel...
Ratna hűlt helye felé fordultam, aztán vissza Darren felé aki szintén megindult a lány után. Amikor mellettem haladt el vállára tettem a kezem és ellentartottam, hogy álljon meg egy kicsit. Majd továbbra is előre nézve súgtam oda.
-Egy rossz szó és Kardfog lesz a legkisebb bajod...
Ekkor egy pillanatra ránéztem. Aztán levettem róla a kezem és hagytam elsétálni. Egy ideig álltam egy helyben.
~Idióta...
Csípőre tett kézzel sóhajtottam egyet aztán elhessegettem az elmúlt percek érzéseit és gondjait. Vonásaim kisimultak és érdeklődve kezdtem olvasni a szórólapot amit még a Tanárnő nyomott a kezünkbe. Ahogy végig futottam rajta és elképzeltem mit vállalt el szélesre húzódott a számon a vigyor.
~Ó Tanárnő.... Nem csak csinos, még naiv is...
Gregory S. Severald
Gregory S. Severald
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 727
Hírnév : 45

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Darren Black Hétf. Május 21, 2012 11:30 pm

Homályosan érzékeltem, hogy Gregnek valami nagyon nem tetszik, de nem volt kedvem foglalkozni vele. Most épp bőven elég volt nekem a saját problémám.
Épp ezért... De mégis, mit várt? Nem vagyok jó fiú. Én nem vagyok X-men, a rohadt életbe! Bűnöző vagyok. És ha valaki bántja őt, akkor annak vége. Egyáltalán, hogy juthatott eszébe, hogy ez máshogy van? Kardfog... Hálás lesz a világ, hogy megszabadítom attól a retardált mocsoktól...
Mély levegőt vettem, hogy megnyugodjak kicsit. Aztán Ratna után indultam, de Greg megállított.
Bólintottam a szavaira, de nem fogtam fel őket. Majd később elgondolkodom rajtuk. Most csak Ratna érdekelt. Továbbmentem, és hamar utol is értem a lányt. Szó nélkül megfogtam a kezét.
- Nézd... Én... Még sosem volt nekem ilyen. És ez... Nem bírom elviselni, érted? És ha nem élted volna túl? Ha Greg megjelenik nálam azzal, hogy ennyi volt? Akkor mit csináltam volna?
Nem voltam biztos benne, hogy értelmesen fogalmaztam meg a gondolataimat. De máshogy most nem ment.
Darren Black
Darren Black
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 437
Hírnév : 28

Vissza az elejére Go down

Honolulu  - Page 4 Empty Re: Honolulu

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.