Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Staten Island-i világítótorony

+16
Blaylock Crawford
Varangy
Roxanne De'Loise
Noel Patton
Hugh Hagwood
Midnight
Fagypont
Szellem
Heily Anderson
Darren Black
Sarah Wilchok
Lynn Harlow
Cristopher W. Somerset
Romboló
Sheena Duran
Cerebro
20 posters

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Cerebro Pént. Okt. 21, 2011 8:10 am

Ez a közel 30 méter magas építészeti csoda 1912 óta segít a tengerészeknek megtalálni a partot. Bár a partról már csak az épület teteje látszik, még ma is üzemel, 62-ben pedig műemlékké nyilvánították, megnyitva a kapukat a nagyközönség előtt.

Staten Island-i világítótorony Staten_range1
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Kedd Nov. 01, 2011 8:50 pm

A dokira semmi panasz nem lehetett, hiszen most 6 nappal a Rombolóval megejtett kis párharcunk után itt állok, a bordámat takaró kötésen és az arcomat borító kék-zöld foltok, helyenként fekete véraláfutáson kívül, már aránylag épen és egészségesen.
Miután lábra tudtam állni, első dolgom volt, hogy meglátogassam Szellem barátomat, mert a lőtéri bohóckodás és az eltüntetési trükk, nagyon rá vallott. Volt egy kis csevejünk ezzel kapcsolatban, mely szerint ő csak nekem akart segíteni, hogy megmaradjon a tojás. Mivel aztán visszaadta, mikor megtudta, hogy nem szabadulok Rombolótól, ha nem kapja azt meg, így igazán nem volt okom kételkedni a szándékában.
Nem akartam megvárni, hogy a nagyember maga keressen meg, így én üzentem neki, hogy itt találkozzunk, és most várom, hogy megjelenjen.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Kedd Nov. 01, 2011 8:58 pm

Tompított fénnyel parkoltam be a hívás alapján a régi opelemmel a világítótorony mellé, majd az ajtót kilökve kiszálltam. A tenyerem a bőrdzseki alatt a pisztolyom markolatán nyugodott. Öregszem. Mikor utoljára találkoztunk, utólag kiderült, hogy nem töltöttem meg és a rohampuskában is csak egy töltény volt. Most nem követtem el ilyen hibát.
Némileg érdekesen festhettem a szemerkélő őszi esőben az orromon a ragtapasszal, ami utolsó találkozásunk emléke volt a nő csizmája talpától. Meg az a jó pár színes folt a testemen ami különösen színes egyéniséggé emelt jelenleg. Nehéz léptekkel sétáltam fel a betonlépcsőfokokon az épülethez, melynek vasajtajában várakozott rám a nő. Úgy tűnt egyedül van. Megálltam tőle pár méterre és egyelőre nem húztam elő a stukkert, sem a képességemmel nem éltem, csupán még a múltkori enyhe gégezúzódástól rekedtes hangon szólaltam meg:
- Az érdekedben remélem, hogy kifosztottál nekem egy madárfészket, cicus - "köszöntöttem" a nőt.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Kedd Nov. 01, 2011 9:06 pm

Már messziről meghallottam a közeledését, vagy legalább is gondoltam, hogy más nem járkál ebben a késői órában és szemerkélő esőben errefelé. Jellegzetes alkata, mely kiszállt a kocsiból, aztán nem hagyott kétséget felőle.
Megfeszültem, ahogy közelebb jött és jóleső érzéssel töltött el a Walther a derekamnál, az övembe tűzve. A testtartásából láttam, hogy ő sem fegyvertelen.
- Hát elég egy puccos madárfészek volt, és nehezen adta a madár, de azért meg van, "macikám" - vágtam vissza a megszólításra.
Azért egészen jól láttam, hogy rajta sem múlt el nyomtalanul a kis csatánk emléke, és ez valahol egészen kellemes melegséggel öntött el. Utálok veszíteni, még, ha az alku kötelez is, de a bunyót nem én nyertem és ez nagyon frusztráló volt.
- Én is kényes vagyok arra, hogy megtartsam a szavam. - emelem fel az egyik kezem, mutatva, hogy üres, majd a dzsekim zsebe felé nyúlok.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Kedd Nov. 01, 2011 9:10 pm

Megfeszült a testem, ahogy a nő keze elindult a zsebe felé, de nyugodt maradtam. Ha csapdába csal, akkor aligha az a nagy ötlet, hogy itt fegyvert rántva kinyír. Már várna a környéken elrejtőzve egy rakat közepesen szimpatikus srác, akik mind az én képemet akarnák átméretezni. Nem... Persze a kötelező óvatosságot megadtam azért most is, elvégre jobb a biztonság, de ez kimerült a fegyverem megmarkolásában és a megfeszülő inakban, olyan ostobaságokat mint a "csak lassan" és társai nem mondtam. Az akciófilmekben is roppant frusztráló, az életben meg felesleges. Várakozóan néztem a nőre.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Kedd Nov. 01, 2011 9:16 pm

Mivel ő sem akart lelőni, habár mióta megtudtam, hogy kicsoda, már nem is tartottam valószínűnek, óvatosan kivettem a zsebemből a dobozkát és a kinyújtott tenyeremen nyújtottam előre.
- Itt van az a fránya tojás. Én megkaptam a nevet, tiéd a tojás. Nem volt olyan egyszerű megszerezni, de azért sikerült. Remélem a volt megbízód értékelni fogja, hogy ennyit keccsöltél, hogy befejezd a munkát. - húztam el a szám. - Én is utazáson töröm a fejem, hogy meglátogassak egy-két rég nem látott cimborát, még lehet, hogy Izraelbe is levisz az utam. Remélem, hogy nekem sem kell csalódnom, ha kérdezősködni kezdek. - mosolyom kicsit féloldalasra sikerül még.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Kedd Nov. 01, 2011 9:23 pm

Vállat vontam:
- Dunsztom sincs mennyire fogja értékelni a török, de a következő megbízóm annál inkább - feleltem tömören, majd szivart vettem elő a zsebemből és rágyújtottam. Lassan a nőhöz sétáltam, közben folytatva a mondandómat: - Ha Izraelben Hollowitz érdekel, hozzá nem nehéz eljutni. Kiszedni belőle bármit is... nos az neked nem lesz egyszerű. Én valaha egy csapatban játszottam vele. Kemény tag. Megteheti, mert senki sem nyírja csak úgy ki a Moszad ezredesét. Ez még a magunk fajtának is halálos ítélet. Persze ügyes kislány vagy. Megoldod - feleltem nyugodtan. - Ha utánam akarsz nézelődni, ahhoz meg felesleges utazgatni. Elég könnyű lenyomozni engem a mi szakmánkban. De nem fogom beleártani magam az ügyeidbe, ezt megígérhetem.
A dobozra nézve intettem a szememmel:
- Nyisd ki!
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Kedd Nov. 01, 2011 9:31 pm

Vállat vontam a megjegyzésére.
-Egyelőre csak körül nézek! Ez olyan tapogatózás féle. Nem biztos, hogy a Moszad ezredesét kell kinyírni ahhoz, hogy fájjon neki, de lehet, hogy nekem jól fog esni, és más úgy nevezett Próféták is még az érdeklődésemre tartanak számot. Egyébként nem rád gondoltam Romboló, csak azokra, akiket említettél. - mosolygok továbbra is rendületlenül.
Kérése teljesen logikus és hirtelen az jut eszembe, hogy érdekes fintora lenne a sorsnak, ha Szellem most is eljátszaná a múltkori dobását, vagy más eleve üres lenne a doboz. Nem mondom, hogy nem futott végig rajtam a hideg a gondolatra.
Óvatosan megfogtam a dobozka szélét és felnyitottam. Mikor megláttam a tojást, azért egy kisebb kő legördült a mellemről.
- Tessék! Vedd el! Még plasztik bombát sem raktam bele, ne félj! - kuncogtam.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Kedd Nov. 01, 2011 9:46 pm

Megszemléltem a tojást majd bólintottam, elvettem a kezéből a dobozt, becsuktam és a zsebembe süllyesztettem. A felvetése némileg zavaros volt, vagy én töröm még kissé az angol nyelvet. "Nem biztos, hogy a Moszad ezredesét kell kinyírni ahhoz, hogy fájjon neki" Mégis kinek? Ehh... Mindegy. Ez már nem az én dolgom. A megjegyzésére farkasmosolyra húztam a számat:
- Nehéz is lett volna a felszín megsértése nélkül Párduc - feleltem. - Márpedig az feltűnne egy ilyen műtárgyon.
Kényelmesen pöfékeltem egyet, majd intettem, hogy kövessen a verdámhoz. A csomagtartót felnyitva aktatáskát halásztam elő és beállítva a számzárat felpattintottam, majd a nő felé fordítottam a 20 $-osokkal teli kis bőröndöt és biccentettem:
- Ahogy ígértem, a lakásodra - mondtam neki visszacsukva és felé nyújtva: - Félmillió, kp-ban, nem ellenőrzött, használt bankjegyek. Merem remélni fedezi a költségeid, főleg, hogy a trezor tűzálló volt a komolyabb értékekkel amennyire néztem.
Érdeklődve néztem a meglepett nőre felé nyújtva az aktatáskát:
- Hé! Mindig állom a szavam, most is. Tedd el, a tiéd. Ebben sincs plasztik bomba - vigyorodtam el.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Kedd Nov. 01, 2011 9:55 pm

Nem szeretem mikor ilyen okos az ellenfelem, hogy még egy kis bombát sem néz ki belőlem, de hát végül is csak cukkolni akartam vele, semmi más. Mikor intett és az autójához mentünk, először fogalmam sem volt, mit akar.
Az aktatáskában lévő rengeteg kápé láttán aztán rendesen felszaladt a szemöldököm.
- Ááá! Azt látom, hogy állod a szavad, pedig ezt nem vártam el tőled. - intek a táskára. - De honnan akasztottál le ennyi készpénz, főleg húszasokban? Nem hiszem, hogy akármelyik Bank így adna ki félmilcsit. Elraboltál valakit és váltságdíjat kaptál érte? Nem mintha nagyon érdekelne, csak nem szeretném, ha aztán a nyakamra másznának a zsaruk, ha el akarnám költeni. - nézek rá kérdőn.
- De tényleg érdekelne a dolog? Egyébként mikor utazol vissza a hazádba, vagy esetleg más terveid vannak? - érdeklődök, nem minden hátsó szándék nélkül. Nem biztos, hogy jó, ha sűrűn összefutunk.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Kedd Nov. 01, 2011 10:02 pm

Csupán legyintettem a szavaira a szivarommal:
- Semmi ilyesmi miatt nem kell aggódnod, ez a pénz sehol sem áll körözés alatt - feleltem nyugodtan. - Egy üzletemberé, akihez bármikor fordulhatok megőrzésre nála hagyott bizonyos értékeim kiváltása érdekében. Mondjuk úgy: tartozik nekem néhány szívességgel. De gondolom neked is van pár ember a múltadban, akikhez bármikor fordul...
Megálltam beszéd közben a nő egyértelmű, keserű tekintete láttán. Elfelejtettem, hogy nincs elég ideje kinn a régi "csapatából" ehhez. Biccentettem:
- Értem. Ha elfogadsz egy tanácsot: ne mindig a pénzért a dolgozz. Előfordul, hogy többet nyersz egy-egy bajban lévő ember hálájával, mint a pénzével - gondolkodtam hangosan. - Persze, csak ha olyan az illető, hogy tudja, mi az a hála. De nem akarok beleszólni, ez a te dolgod. Az én bőröm mindenesetre párszor megmentette már az ilyesmi.
Lecsuktam a csomagtartót és megráztam a fejem:
- Nekem nem nagyon van olyan, hogy hazám. Legfeljebb születési helyem. Visszaviszem a töröknek a csecsebecséjét, aztán... - vállat vontam. - Talán visszatérek még a hét végén. Van errefelé egy másik befejezetlen ügyem is.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Szer. Nov. 02, 2011 9:32 am

Érdeklődve hallgattam a pénz eredetének magyarázatát és a hálás emberek ilyetén felhasználására tett tanácsát, ami eszembe juttatta, hogy mennyi mindent kell még úgy mond „bepótolnom” szabad életemben, mikor már nem mások mondják meg, hogy mit, mikor és miért csináljak.
~ Nem lehet olyan jó dolog viszont ilyen hontalannak sem lenn, mint ami neki adatott. ~ néztem rá kicsit más szemmel, mint eddig.
- Ha már leszállítottad a mi kis drágaságunkat, - intek a dobozka felé és igyekszem elég óvatosan fogalmazni, - akkor talán nem bánod, ha élek a múltkori javaslatoddal és újból a magamévá teszem? Úgy hozzám nőtt már a kicsike! – teszem hozzá egy kis vállrándítással. – És milyen más befejezetlen ügyed akad errefelé még? – nézek rá aztán kíváncsian. – Már, ha nem titok.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Csüt. Nov. 03, 2011 5:57 pm

Megcsóváltam a fejemet:
- Nem érdekel, újabb munkát nem vállalok a töröknek - feleltem. - Gazember. Abból a fajtából, akivel ha nem muszáj nem közösködöm. De az információs bázisa igen hasznos. De hogy megcsapják-e újra az ékszerét, az érdektelen szempontomból.
Nekitámaszkodtam a csomagtartónak és érdeklődve néztem a szemébe:
- Ha elkapod Isaac tökét, akkor könnyen kiderítheted amúgy is, lévén tőle kaptam információkat a másik ügyemmel kapcsolatban szintén - vontam meg a vállam. - Egy szakmánk bélivel van elintézetlen ügyem. Meg fogom ölni - tettem hozzá jéghidegen. - Miért érdekel?
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Csüt. Nov. 03, 2011 6:19 pm

- Ez az Isaac egyre jobban érdekel. – nézek csillogó szemekkel Romboló szemébe. – Elég sokat tud, úgy látszik a mi fajtánkról. – bökök magamra. – És elég hamar ki is adja őket, ami nem nagyon tetszik nekem.
Kérdésére csak megvonom a vállam, mintha tényleg nem nagyon érdekelne.
- Tudod nem sok olyan képességű bérgyilkos rohangál itt a városban, aki a te érdeklődésedre tarthatna számot. Én azért már itt vagyok egy ideje és fel is térképeztem a helyet. Szóval gondoltam, talán ismerem az illetőt. – mondtam nyugodtan, de azért megvillantak a szemeim a megölésére tett utalás kapcsán. – Ez is valami régebbi, becsületbeli ügy?
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Csüt. Nov. 03, 2011 6:29 pm

Furcsán pislogtam rá:
- Mint mondtam nem adja olyan könnyen, ha nem rólam van szó - feleltem tömören, de mivel sem adósság sem barátság nem köt Isaachez így többet ebben a témában nem szóltam. - Nem kell ahhoz különleges képesség vagy hírnév, hogy valaki a magunkfajtát magára haragítsa - néztem rá, amire kényszeredetten bólintott. - De igazad van. Ez a fickó elég jó abban amit csinál. Jól látod, becsületbeli ügy. Palira vett, ami egy dolog. Fejbe lőtte a barátomat, ami viszont már más tészta. Elég közel értem hozzá, de... még kérdéses mikorra vállalhatom fel a konfrontációt. Az az alak nem csak szakmájában magunk fajta. Készsége is van a kellemetlenebb fajtából. Lényegében sebezhetetlen - sóhajtottam.
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Csüt. Nov. 03, 2011 7:01 pm

Komoran hallgattam a magyarázatát, miért is keresi szép városunkban az ellenfelét, vagyis inkább az ellenségét. És, ahogy mesélt és leírta akit keres, kezdett nagyon nagy gyanúm támadni, hiszen azért nem olyan sok mutáns bérgyilkos van a városban, akit ilyen jelzővel illet egy Romboló nevű szakmabeli. Óvatosan, a szemem sem rebbenve próbáltam tovább puhatolózni.
- Igen? És milyen jellegű a sebezhetetlensége? Igazán érdekes és félelmetes egy fickó lehet, hogyha te is így nyilatkozol róla. Már tudsz róla valamit, esetleg ha közelebbit mondanál a képességéről, utána érdeklődhetek. – ajánlkozom, hátha így közlékenyebb lesz.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Pént. Nov. 04, 2011 8:05 pm

Felsóhajtottam, majd elvigyorodtam végre:
- Ha ennyire érdeklődsz a dolgaim után akkor ezt akár egy hamburger mellett is megbeszélhetjük, nem? - érdeklődtem röhögve, majd komolyra fordítottam a szót: - Elég kemény alak, akinek pontosan fogalmam nincs mi a képessége, de... olyan mintha teleportálna, vagy... nem. Nem hiszem, hogy teleportál, mert egy ideig sehol sincs, de érzékeli a környezetet, ez biztos. De mindenesetre nem is egyszerű láthatatlanság. Szerintem hallottál róla már, meglepne ha nem. Szellem néven fut az alvilágban. Mestergyilkos, a kellemetlenebb fajtából - válaszoltam. - Nem titok, a számára sem, hogy a nyomában vagyok. Mint még valószínűleg vagy félezer ember - vontam meg a vállaim. - De majd megtanulja, hogy engem jobban teszi ha komolyan vesz - morogtam sötéten. - Idővel megtanulja. De egyelőre más ügyek is lekötik a figyelmemet. Na és te? Utazgatsz. Hát még?
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Pént. Nov. 04, 2011 9:27 pm

Hamburgeres felvetésére csak jelzés értékűen elhúztam a szám, de aztán ahogy elkezdte felsorolni Romboló a keresett bérgyilkos képességeit, már nem voltak kétségeim, hogy kiről beszél, de aztán még találgatnom sem kellett, hiszen a nevét is megmondta. Igyekeztem, hogy ne vegye észre rajtam a felismerés tényét, hiszen nem akartam bajba sodorni alkalmi partneremet, és a kék foltok miatt felrakott sminkréteg remélhetőleg kellően takart. Hogy pont ilyen legyen a véletlen, és Romboló pont azután a két bérgyilkos után eredt ebben a városban, akik még ismerik is egymást, hát annak elég kicsi lehet az esélye, de hát ez mégis megtörtént. Annyira elfoglaltak az ez körül forgó gondolataim, hogy alig hallottam mit kérdezett utána.
- Ja, hogy én? Igen, utazást tervezek, de még van egy pár lezáratlan ügyem az itteni alvilágban, amit mindenképpen rendeznem kell. – leszek hirtelen közlékeny, hogy elterelődjön a beszélgetés. – Tudod, nem szeretem az elvarratlan szálakat és a sarkamban lihegő ellenségeket. – teszem még hozzá egy enyhe mosollyal.
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Romboló Szomb. Nov. 05, 2011 4:56 pm

- Senki sem szereti őket, csak kérdés: mennyire fog fájni az embernek az elvarrásuk - vontam vállat.
Kinyitottam a verdát és a tojást beraktam a kesztyűtartóba. Helyreigazítottam az ajtaját majd Sheenára nézve végigsimítottam a ragtapaszokkal teleaggatott képemen és megtiport torkom miatt még recsegősen jegyeztem meg:
- Mondanám, hogy öröm veled üzletelni, de az azt hiszem némileg álszent lenne. Mindenesetre remélem még egyszer nem kell a nyomodba akaszkodnom - biccentettem kurtán, majd búcsúzóul elvigyorodva kezet nyújtottam a nőnek. - Sok sikert a vadászatra.
Azzal bevágódtam a kocsiba, gázt adtam és elporzottam a dolgom után.

//játék részemről vége//
Romboló
Romboló
~master mason~
~master mason~

Hozzászólások száma : 169
Hírnév : 15

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Sheena Duran Szomb. Nov. 05, 2011 6:48 pm

Örülök, hogy nem vett észre semmit rajtam, ezért nem is forszírozom tovább, hogy merre visz az útja tovább, és mikorra tervezi, hogy a másik bérgyilkos után ered.
~ Minden esetre azért szólok majd Szellemnek, hogy sűrűn nézzen a háta mögé. ~
Biccentettem a megjegyzésére és meglepődve fogadtam a kéznyújtását, amit el is fogadtam, aztán csak néztem, ahogy bevágja magát a kocsiba és elhajt a város irányába.
~ Hajh! Szerintem meg nem ússzuk meg ilyen könnyen! Szinte biztos vagyok benne, hogy keresztezik még egymást az útjaink! ~

//Köszönöm a játékot//
Sheena Duran
Sheena Duran
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1190
Hírnév : 13

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Szer. Nov. 09, 2011 8:57 am

'- Nyugodtan jöjjenek közelebb! Arra láthatják a tengert, illetve egykor a partmenti vizeken többszáz hajó horgonyzott. A világítótorony 1912 óta segíti a hajósokat. Bár '62-ben műemlékké nyilvánították, a mai napig üzemképes. És most nézzük meg a kilátást! Kérem, vigyázzanak a korlátnál!
A nő nagyon belemelegedett a beszédbe. Kicsit olyan, mint egy ovónéni. Ami nem annyira furcsa, hiszen a túristák nagyrésze olyan, mint a nagyra nőtt ovodások.
Kisétálok a tülekedő csoport mögött a kinti körfolyosóra, hogy magam is szemügyre vehessem a tengert. Oda is képzelek néhány hajót, régi nagy vitorlást, melyekkel annak idején a telepesek és a hódítók is érkezhettek. Gyorsan megrázom a fejem. Egy pillanatra úgy éreztem, mintha anyagiasulni kezdene az egyik általam elképzelt hajó. Ez az érzés erős óvatosságra int.
~ Ez a csapat itt biztos tapsolna. Azt hinnék, valami látványos bűvésztrükk a kedvükért. A parti őrségnek viszont bőven okozna fejfájást.
Néhány tipikus, hamburgerzabáló, amero-szumós honfitárs és tinédzser kölykei egyszerre ugrándoznak fel, s alá. Azon kívül, hogy idegesítő, még veszélyes is. Minden udvariasságomat magamra erőltetve szólok hozzájuk.
- Elnézést, Uraim! Kérem, legyenek óvatosabbak! Ez az épület nagyon régi.
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Lynn Harlow Szer. Nov. 09, 2011 10:33 am

Jólesőn szippantottam be a kellemesen hűvös levegőt minden növényi és sós tengervízi eredetű illatával együtt. Nagyon örültem ennek a a kis kirándulásnak, hiszen olyan régen volt lehetőségem arra, hogy nap közben csak úgy a kikapcsolódásnak szentelhessem az időmet. Itt nincs más, csak a gyönyörű kilátás egy méltóságteljes világítótoronyból, amit bár már műemlékké nyilvánítottak, eszében sem volt nyugdíjba vonulni, folytatta egy évszázada megszokott napi rutinját.
Jobban örülnék neki persze neki, ha a körülöttem hangoskodó embertömeg valahol máshol hangoskodna, és lehetőleg vinné magával az irritálóan túlbuzgó turistavezetőt, aki még jó, hogy nem állt neki az emberek meglazult cipőfűzőit igazgatni. Tipikus, hogy nem tudtam egy olyan napot kifogni, amikor kevesebben vannak itt.
Kicsit megráztam a fejem, hiszen mégsem morogni jöttem ide, hanem, hogy jól érezzem magam. Álmodozva nézem a napfénytől csillogó tengert. Éppen eszembejut, vajon mi mindent láthatott ez a jó öreg világítótorony, mennyi mindent mesélhetne, ha tudna beszélni, mikor furcsa dolgot pillantok meg a víztükrön. Csak egy villanásnyi ideig tartott, nem is voltam benne biztos, hogy tényleg ott voltak, de a képük mégis ott lebegett még mindig a szemem előtt. Vitorláshajók. Hatalmas, fából tákolt vitorláshajók. Hát mit keresnének itt, és ami még fontosabb: most akkor itt voltak vagy nem? Talán hologram volt? Lesz itt valami bemutató, csak a vetítő nem működik rendesen? De jól emlékeztem rá, hogy a brosúrán semmi ilyesmit nem ígértek.
Körülnéztem, hátha mások is látták a furcsa jelenést. Akkor épp senki nem nézte a tengert, mivel épp azt tudhatták, meg, mennyi ideig tartott, amíg felhúzták a tornyot alkotó falakat. Senki, kivéve egy embert. Az illető, egy magányos fiatalember pontosan arra nézett, ahol az előbb a furcsa villanást láttam. Az arckifejezése is különös volt. Nem tudtam, hogy nem csupán arról van-e szó, hogy nem bírja a magasságot, és egy kicsit rosszul érzi magát, de azért gondoltam, egy próbát megér. Kikerültem néhány idétlenül ugrabugráló Bud Spencert, majd óvatosan megszólítottam a titokzatos idegent:
-Bocsánat, uram. Jól érzi magát?
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Szer. Nov. 09, 2011 11:43 am

Mikor megszólít az egyetlen szemrevaló lány, természetesen már nem figyelek tovább a hamburgerzabálókra, akik magyarázni kezdik, nekik milyen szabadságjogaik vannak az ugrálás kapcsán. Bár ettől még az életösztönöm még mindig csilingel a fülemben, hogy ezzel a dologgal kezdeni kéne valamit. Talán ezért nem a korlát mellett állok, hanem a toronyba vezető ajtó "küszöbén".
- Ó, üdvözlöm! Bár szerintem tegeződhetünk, bőven fiatalok vagyunk még - felelek derűsen, majd újból összeráncolom a homlokom.
Mivel az iménti dolog még mindig nem hagy nyugodni, tovább figyelem az ugráló golyókat. Féloldalt állva a lánynak fűzm hozzá a kommentáromat.
- Nem teljesen érzem magam biztonságban. Figyeld csak!
Ujjammal mutatok egy repedést, ami kedvenc kövér kölykeink minden egyes leérkezésekor öt centiről tizenöt centire nyúlik. Majd a következő kettőnél roppan, utána már reccsen. És persze továbbra is csak mi figyelünk rá.
- Nincs kedvem meghalni, és ezeket már nincs idő...
Hátralépek egyet, s kinyúlok, hogy megragadjam a lány csuklóját, lehetőleg időben hátra rántva magam mellé. Bár, ahogy felmértem, el is bírhatom. Így szabad kezem egyből az ajtófélfát markolja meg. Az egész körfolyosó hatalmas recsegés-ropogás közepette szakad le elsőként csak előttünk, majd folytatja "körútját".
- ...leállítani.
Ekkor csattan odalent a folyosó padlója az emberekkel együtt. Szándékosan nem nézek le az áldozatokra. Némi szomorúság látható az arcomon, keveredve egy kevés felháborodással és beletörődéssel.
- Miért ilyen ostobák az emberek?
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Lynn Harlow Szer. Nov. 09, 2011 12:52 pm

A megszólított vidámnak tűnt, és én azonnal elfogadtam az általa udvariasan felajánlott tegeződés lehetőségét. Nem láttam már rajta az iménti furcsa arckifejezést, ami annyiban megnyugtatott, hogy talán csak képzelődtem. És akkor talán azokat a hajókat is képzeltem. Lehetséges volna, hogy csak nagyon beleéltem magam a környezet hangulatába?
Mikor azt mondta, nem érzi magát biztonságban, újra bevillant a tériszony valószínűsége, de aztán hamar tovaszállt a gyanúm, amint észrevettem, mire mutatott. A rés az ugráló idióták talpa alatt vészesen növekedni kezdett. Ami azt illeti életveszélyesen és életveszélyes sebességgel. Megijedtem. Nem, azért ennyire nem voltak idióták! Nem érdemeltek halált!
Azonnal elindultam feléjük, hogy leállítsam őket, hogy visszahúzzam őket a biztonságba, aztán követeljem az illetékesektől, hogy javítsák ki ezt a hibát, ami nem tűnt kisebb problémának. Bár a hideg futkározott a hátamon a hátborzongató recsegéstől, aminek a hangja, akárcsak a repedés nőttön nőtt, de nem hagyhattam, hogy valakinek baja essen.
Már nyitottam is a számat, hogy rájuk kiáltsak, amikor az újonnan megismert férfi elkapta a csuklómat és hátrarántott. Épp időben ahhoz, hogy megmentsen, mert a leszakadó körfolyosó többeket magával húzott.
A katasztrófát követően néma csend lett. Aztán a körülöttünk álló, biztonságban maradt embereken kitört a pánik. Szinte nem is volt olyan, aki ne ordított volna, ahogy a torkán kifért, volt aki egyik faltól a másikig rohangált fel és alá véget nem érően, valaki azonnal elhagyta a helyszínt, és volt aki nem bírta levenni a szemét az alattunk elterülő szörnyű látványról.
Egy hajszál választott el attól, hogy csatlakozzam a tömeghisztériához, de sikerült uralkodnom magamon, és ehhez nagyban hozzájárult, hogy a mellettem álló férfi teljes mértékű hidegvért mutatott. Örültem, hogy legalább van kire számítanom.
-Gyere - mondtam, és ezúttal én kaptam el a csuklóját, hogy a a kijárat felé vonszoljam, miközben a másik kezemmel előkaptam a telefonomat a zsebemből, hogy hívjam a mentőket. - Gyere, segíts nekem. Még talán életben vannak... legalább néhányuk.
Szükségem volt rá, mert bár a sebesülésekkel még csak elboldogultam volna, de a törmelékhalmokat nem biztos, hogy egyedül képes lettem volna, elhordani az útból. Mindazonáltal nem tudtam, mennyire hajlandó asszisztálni nekem, de mivel tényleg nagy szükségem volt rá, olyan görcsösen szorítottam a kezét, amennyi még nem fájhatott neki, de azért biztosabb lehettem tőle, hogy nem hagy ott.
Lynn Harlow
Lynn Harlow
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 814
Hírnév : 83

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Cristopher W. Somerset Szer. Nov. 09, 2011 1:35 pm

Érzem a lányon, ahogy remegni kezd, majd úrrá lesz a pánikon. Legalábbis a sajátján, állapítom meg körültekintve a tömegben.
- Rendben - felelem hívására.
Nem kell kétszer mondani. Amúgy is igyekeznék távozni, mielőtt a pánikolók menekülésre fogják a helyről. Így gyors léptekkel indulok lefelé a lépcsőn. Csak reménykedem benne, hogy nem a lezuhantak darabkáit szeretné összelapátolni. Első blikkre esélytelennek látom, hogy valami csodapáncél vagy ütésálló mutáns képesség nélkül bárki is túléljen egy ekkora zuhanást. Bár utóbbi manapság egészen gyakori lehet a városban, így legalább a fajtánknak segíthetünk. Segíteni pedig nem olyan rossz dolog.
- Azt remélem, tudod, hogy ember nem élhet túl egy ekkora zuhanást?
~ Még kiálló perem sincs egy világítótorony törzsén, ahol megpattanhatna egyet, csökkentve sebességét.
Tehát gyors tempóban a torony elhagyásán vagyunk, immár több okból is. Furcsa egyébként, hogy mennyire megőrizte a hidegvérét. Főként azok után, hogy körülöttünk mindenki más kikészült az események láttán.
~ Valami azt súgja nekem, hogy ismét érdekes társaságra akadtam...
Cristopher W. Somerset
Cristopher W. Somerset
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 1072
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : Xavier Intézet

Vissza az elejére Go down

Staten Island-i világítótorony Empty Re: Staten Island-i világítótorony

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.