Post-Outsiders
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Central Park

+24
Andrew Patrikson
Dzsin
SpeedRace
Kalmár
Fagypont
Hugh Hagwood
Max Evans
Pannon András
Sebastien Longley
Ratna Nayar
Darren Black
Lynn Harlow
Cristopher W. Somerset
Gregory S. Severald
Alexis
Szellem
Sheena Duran
Sarah Wilchok
Sean Darrow
Anne Recluse
Mike Hanscom
Zane Morton
Kara Shawn
Cerebro
28 posters

1 / 20 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Go down

Central Park Empty Central Park

Témanyitás by Cerebro Hétf. Júl. 04, 2011 8:48 pm

A világ egyik leghíresebb parkja Manhattan szívében terül el, immár több mint 150 éve. A park hatalmas, rengeteg ember halad keresztül naponta a parkos ligeteken, látogatja meg az állatkeretet, mássza meg a kisebb sziklákat, és kocog keresztül a sétányon. Remek hely a kikapcsolódásra, pihenésre, sétára a szerelmes pároknak és a sportolásra.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Cerebro
Cerebro
Admin

Hozzászólások száma : 539
Hírnév : 7
Tartózkodási hely : Xavier Birtok

https://postoutsiders.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Kedd Aug. 16, 2011 10:47 pm

Ha ebédszünet, akkor általában nem a városi betondzsungelben töltöm azt el szívesen, hanem kijövök a szabadba. Már, ha mondható szabadnak a betonnal körbevett illúzió, de még mindig kellemesebb itt, mint az irodában.
Gyors léptekkel közelítettem meg a kedvenc hot-dog árusomat, aki már szélesen vigyorogva nyújtotta át nekem a szokásos, kedvemre elkészített kiflit, sok mustárral. Én meg a rengeteg sárkányt reptető, rollerrel közlekedő gyerek közt próbáltam egyensúlyozni és végre egy szabad padot találni magamnak, hogy enyhíthessem farkasétvágyam. Ki is szemeltem egy helyet magamnak, ahol nem ült senki, ám az utolsó pillanatban bestartolt elém egy srác.
Felvont szemöldökkel álltam a helyzet előtt de úgy döntöttem csak azért sem hagyom magam, így szó nélkül leültem mellé, meg sem kérdezve, hogy szabad-e a hely. Igen, bosszúból…
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Kedd Aug. 16, 2011 10:58 pm

Csodálatos nap virradt ma New York lakóira, de ez engem olyannyira hidegen hagy, hogy az már ijesztő. Megint lemondtak egy interjút, megint beijedt egy mutáns fószer: de kérdem én, akkor hogyan végezze így a munkáját az egyszer ember? A főnökeim most kaptak rá a mutáns storyk ízére, én pedig nem tudom szállítani a beígért anyagot (bár én előre figyelmeztettem őket, hogy bár minden bokorban mutáns terem, nem mindegyik nyitja ki a száját).
Végül úgy döntöttem, hogy legyek bármilyen szerencsétlen a munkában, attól megérdemlek egy finom ebédet. A Central Park nagyszerű hely egy olcsó ebédre, bár a turisták gyakran özönlik el a tereket, utakat, padokat, miegymást, ex-kollégám, a helyi hot-dog árus mindig nagy kegyekben részesít. Megállok előtte, csendre intem, majd államat vakarva így szólék:
- Egy dupla virsliset, csupaszan! De gyorsan ám! - és a kolléga tényleg gyors, a vastag kiflibe beágyaz két szép darabot a húshengerből, majd gyorscsomagol és átadja. - Gondolom még mindig nem vagyok hitelképes, ugye?
Tényleg nem vagyok, úgyhogy inkább fizetek. Miközben vártam, kiszemeltem magamnak egy kényelmesnek tűnő padot, amit egy fruska most készül befoglalni. Na itt álljunk csak meg! Velem nem lehet szórakozni! Amilyen gyorsan csak lehet megelőzöm, és lehuppanok a deszkára, majd jókedvűen falatozni kezdek. De a lányzó nem adja fel, mellém ül, mintha vacsoravendég lenne nálam, vagy legalább is meghívásomban.
- Hello-hello, közös az ebédünk? - kérdem felvont szemöldökkel, csábos vigyorral.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Kedd Aug. 16, 2011 11:15 pm

Már épp falatozni készültem volna, de úgy éreztem ez nem fog egyhamar bekövetkezni, tekintve az iménti fiatalember kissé gúnyosnak ható mondatát. Nem elég, hogy rástartol a kiszemelt helyemre, még arra sem képes, hogy csöndben vegye tudomásul, más is él a környéken, aki jelen esetben ebédjét szeretné nyugodtan eltölteni. Mély levegőt vettem, hogy bizony nem fogom ilyen ember szintjére lealacsonyítani magam, ám nem voltam képes hallgatni. Mint, ahogy sosem vagyok képes ilyesmire.
- Helló! – „üdvözöltem” egy gúnyos vigyorral és ugyanolyan hangszínben, mint az imént ő engem – Nem hiszem, hogy sok közös lenne bennünk. – vontam fel szemöldököm majd végre a gőzölgő kiflibe haraptam.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Kedd Aug. 16, 2011 11:25 pm

Az ebédemen rágódva folyamatosan a lányzón tartottam a szemem. Érdekes, hogy ma már az ilyen kis óvatlan nők is csak úgy leülnek vadidegen emberek mellé. Hisz lehetnék kéjgyilkos is akár!?
- Nos, nem egész egy perccel ezelőttig én is úgy hittem, hogy nincs bennünk közös - fordulok felé, és ijesztem el hosszú monológgal. - De aztán magácska ide huppant mellém, holott úgy tűnt - bár javítson ki, ha tévedek -, hogy én ültem ide előbb. Na már most, ha nem tévedek, akkor ez itt New York, Egyesült Államok, ahol koránt sincs olyan szokás, hogy vadidegen emberek együtt esznek, sőt még csak azt sem szokás, hogy helyhiány miatt odapofátlankodunk másnak az ebédjét megzavarni.
Elhallgatok, hogy végignézzem az arc miniatűr izmainak reakcióit, hátha valami festőit reagálnak. Közben kiemelem az egyik virslit a kifliből és hangosan csócsálni kezdem. Nem undorítóan, de épp eléggé zavaróan.
- Szóval kicsikegyed ügynök netán, és valami szart készül épp eladni nekem, vagy kormányügynök és meg fog ölni, mert úgy látom, hogy nem homeless, tehát kéregetni biztos nem fog. Már ha az orrom nem csal! - azzal végigsimítok szexepilnek számító orromon. Sokwattos mosollyal várom a választ.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Kedd Aug. 16, 2011 11:46 pm

Szemöldököm magasba szaladt a kis magánszám hallatán. Nem is igazán értem mit szeretett volna elérni vele, remélem nem gondolta, hogy majd most megszeppenek és lelépek, bár tény, hogy sokkal nyugodtabban folytathattam volna az ebédem, de nem szokásom megfutamodni. Még olyan áron sem, hogy közben már az éhhalál kerülget. Na jó azért ott még nem tartottam, de a gyomrom bizony már jelezte egy nagyobb korgással, hogy ideje falatozni. Ám előtte még úgy éreztem nem hagyhatom szó nélkül a férfi szavait.
- Na jó! Kezdjük ott, hogy amikor kiszemeltem a helyet, még egy árva lélek sem ült a padon és tekintve, hogy szörnyen éhes voltam, még utána is kitartottam a hely mellett, hogy maga volt kedves és idefurakodott. Egyébként meg tojok magasról a szokásokra. Ha nem tetszik a társaságom, hát elég nagy a park… - mutattam körbe a hot-dogot tartó kezemmel, grimaszt vágva a végére. Végül jóízűen kezdtem majszolni a kiflimet, nem zavartatva magam.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 12:04 am

Türelmesen végighallgattam a hölgyeményt, majd elismerően hümmögtem. Ekkora mondvacsinált hülyeséget rég hallottam.
- Magácska elkezdte, szerény személyem folytatja - indítom a válaszhadjáratot. - Bizonyára feltűnt, hogy nem az oviban vagyunk, hogy ki-mit nézett ki magának, mert akkor kérem a virslijét, mert én AZT néztem ki magamnak, még mielőtt magácskában megfogant és megszületett volna az a kósza gondolat, hogy amazt fogja megvásárolni. Tekintve, hogy nem villog led a homlokán, hogy "Kinéztem magamnak a padot", úgy mégis honnan kellett volna kiszipolyoznom ezt az ideát?
Jó fej vagyok, és hagyok egy pár másodpercet emésztgetni a szavaimat, közben pedig nagyot harapok a virsliből. Jóízűen rágódom rajta és próbálok óvodás fejet is vágni hozzá, hátha feldobja a pulykamérges nőcske hangulatát.
- Mellesleg innentől már a fűre se merek leülni egy kilométerrel arrébb, mert mi van, ha kicsikegyed tegnap futás közben már kinézte azt a két négyzetmétert magának, de nem volt ideje kitűzni egyszemélyes diktatúrájának zászlaját, területfoglalás címén? Túl veszélyes lett ez a világ magamfajta egyszerű léleknek, nem gondolja?
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 9:46 am

Szemforgatva hallgattam végig újfent a férfi gúnyos szavait. Mit férfi? Inkább ért fel egy óvodás szintjével, dobálózó szavaival, mint érett gondolkodású felnőtt emberéhez.
- Tudja az ember azt hinné, hogy nyugodtan elfogyaszthatja ebédjét, miközben nem találkozik össze olyan egyénekkel, akiket zavar az a tény, hogy a közelükbe le merészel ülni egy másik emberi lény. Szemmel láthatóan tévedtem. De mivel úgy látom, hogy a pad arra terveztetett, hogy esetleg több ember is, de legalább kettő, bőven elférjen rajta, így nem vagyok hajlandó a továbbiakban sem elhagyni azt. – jelentettem ki határozottan, ám kifejezetten irritált továbbra is ahogy jóízűen falatozott a virsliből. Talán nem történik mindez, ha képes vagyok megőrizni hidegvérem és bölcsebb ember módjára inkább más padot választok magamnak vagy legalább is olyat, ahol nem zavarja a másik lényt jelenlétem.
Talán túlságosan is szuggeráltam a virslit, melynek darabját a kezében tartotta, az pedig egy pillanat alatt apró pukkanással adta meg magát és, mint amikor a mikróban felejted, robbant darabjaira. Meglepődtem, talán jobban is, mint maga a férfi, akinek ebédjét sikerült a kelleténél jobban megsütnöm és holt sápadtan pislogtam rá keresve a bocsánatkérő szavakat, de nem bírtam megszólalni.
Hogy mit vett észre a körülöttünk rajló sokaság, arról halvány dunsztom sincs. Egyrészt a legkevésbé sem erre irányult a figyelmem, másrészt mertem remélni, hogy az „apró” baleset nem keltette fel senki érdeklődését. Egyébként is, mindenki siet a maga dolgára és aligha vesz észre valamit a környezetéből, kivéve, ha az az orra előtt történik. Mint jelenleg a padért küzdő vetélytársamnak.
- Én… nagyon sajnálom. Nem akartam. – haraptam számba az idegességtől és a rám meredő szemektől. Nem is bírtam többet kinyögni, de azt kívántam bárcsak képes lennék most arra,hogy eltűnjek bármilyen formában vagy esetleg a föld alá süllyedjek. Talán tudat alatt tényleg elindítottam valamiféle folyamatot, aminek végeredménye ez lett. Más esetben még szórakoztatott is volna a helyzet, de hogy én idéztem azt elő… Így már a legkevésbé sem.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 10:28 am

Nem tudhatom, hogy mennyire sikerült megtörnöm a nőcskét, de tetszik ez a küzdőszellem, ami benne lakozik. Vigyorogva hallgatom gondolatmenetét, sőt, mikor a pad befogadó képességét elemzi, gyorsan mutatom is ujjaimmal, hogy akár hat ember is elfér egy ekkora ebédelős-piknikezős komplexumnál.
- Ó, egy percig se gondolja, hogy irritál a jelenléte, sőt, felőlem csak üldögéljen itt, ahogy kedve tartja, hisz nem én voltam az, aki lefoglalózott gondolatban egy ülőhelyet - próbálok visszavágni, nem kevés iróniával és gúnnyal. Mire jó az ember szája, ha nem erre?
S akkor lőn, pukkan a maradék virsli a kezemben. Nem ijedek meg, csak ösztönösen összerezzenek. Rázott már meg vezeték, kávéfőző, miegymás, sült már meg két ujjam az áramtól, de ilyet még nem igazán tapasztaltam. Első reakcióm az, hogy rám lőttek.
- MIAFA...? - teszem fel a kicsit sem szemérmes kérdést. Ilyen pánikhelyzetben nem disztingvál az ember, csak mondja, amit mondani kell. Gyorsan körbetekintek, hogy ádáz orvgyilkost keressek, de körülöttünk alig állnak páran, és azok is magasról tesznek a párocskára, robbanó ebéddel.
Második reflex szerű mozdulatomra később kerül sor, mivel szinte megfeledkeztem róla: végigtapogatom mellkasom, de vért nem tapasztalok, hála a Magasságosnak. Ekkor érzem meg, hogy az orromon szánkózik lefelé egy darab husi, úgyhogy azt gyorsan megcsípem és lecuppantom ujjam hegyéről.
- Mák, hogy nem kértem semmilyen pluszt a kajára - jegyzem meg szemrehányóan a nőnek. Ám látva az ijedt ábrázatát - pedig én robbantam majdnem cafatokra (vagy virslikre?) - gyorsan hozzáteszem, a nem létező kukkolókra célozva. - Nincs itt semmi látnivaló emberek, csak robbanós volt az ebédem!
Eztán mélyen a leányzó szemébe nézek, egyik szemöldökömet jó magasra húzva. Talán még hunyorítok is a pár másodperces vesébe látás alatt.
- Szóval, Madame TNT, netán ez a maga műve volt? Mikor csempészett robbanószert az ebédembe, és mi volt a célja? Önöcske valami merénylő tetszik lenni? Mellesleg talán ha valamelyik belső szervemet robbantotta volna atomjaira, még feltűnés mentesebb lehetett volna az orvvadászat. Egyenes válaszokat várok, most! - közlöm, ellentmondást nem tűrően. Ha hazudik, úgyis rajtacsípem.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 11:11 am

Minél előbb szerettem volna elhúzni innen és elfelejteni az imént történteket, már az ebédem sem tűnt marasztalónak, de főleg nem az engem vizslató szempár, melyek csupa kérdéssel voltak tele, amikre nagyon nem szerettem volna válaszolni. Főleg nem a kimondottakra. A követelődző hangnem meg csak még inkább összezavart és hátrálásra késztetett.
Vajon mennyi esélyem lenne, ha most elszaladnék? Akarja tudni annyira a válaszokat, hogy a nyomomba eredjen vagy sem? Végül úgy döntöttem nem fogok elszaladni, mint egy gyáva nyúl, legalábbis a szó szoros értelmében. De válaszolni sem akaródzott. Ha jelenleg képes lennék racionálisan gondolkodni, akkor felmerült volna bennem, hogy aránylag egész lazán vette a helyzetet, ami elgondolkodtató lenne ugye, de nem. Pánikhelyzetben leginkább összevissza kattogott a fejem, mint ahogyan most is és szörnyen utáltam, ha sarokba szorítva érzem magam.
- Nincs abban a helyzetben, hogy bármit is várjon tőlem. De hajlandó vagyok meghívni egy újabb virslire, kárpótolva az előbbiért. – álltam fel, sürgetve a mihamarabbi távozásomat. Bár látszólag megpróbáltam magabiztosságot kölcsönözni hangomnak, tartok tőle, hogy ez nem jött be egészen.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 11:56 am

Sejtettem, hogy nem fog válaszolni, hisz mindegyik így reagál, ha az ember kérdőre vonja. Szinte teljesen biztos voltam benne, hogy a nő mutáns, mégpedig elég veszélyes, így a képessége alapján. Talán ha sikerülne megtudni a nevét, akkor utánajárhatnék a kapcsolataimon keresztül (hisz manapság nem nehéz szétnézni a világhálón, "terhelő bizonyítékok" után kutatva).
- Nos, kicsikegyed úgy tűnik nagyon zavarba jött, de nem bánom - vigyorodtam el, hisz nem nekem kellett zavarban lennem. Engem aztán kicsit sem hozott kínos helyzetbe azzal, hogy felrobbantotta az ebédem egy részét, inkább munkát adott, hisz mi lenne annál jobb, minthogy az ebédidejében szerez újabb alanyt a kutakodásra.
- Viszont teljesen jól laktam a fel nem robbantott ebédemmel, úgyhogy meghívhat egy jóféle kávéra: egy latte, cukor nélkül pompás lenne, nemde? - pofátlankodom a bűnbánó jóindulatba, hisz ahogy tanultam "ha adják, fogadd el".
Én is felállok, de egy pillanatra se veszem le a szemem róla, sőt, még több kérdést fogalmazok meg, csak hogy szóval tartsam, hátha elkotyog még valami bizalmasat. Végül is, azt sem volt kötelező elmondani, hogy ő robbantott, ráfoghatta volna valami kozmikus sugárzásra és mikrorészekékre, meg elektromos kisülésre.
- Míg vásárol, elárulhatná, hogy milyen becses névvel áldották meg szülei kicsikegyedet, és hogy mivel foglalkozik, azon kívül, hogy virsliket durrogtat? Netán besegít a helyi lufiárusnak egy-egy elszabadult lufi esetén? - humorizálok és kárörvendően kuncogok.


A hozzászólást Zane Morton összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 19, 2011 1:41 am-kor.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 12:32 pm

Talán a bűntudat vitt rá arra, hogy bólintsak a kávéra, annak reményében, hogy kiengesztelhetem eme csekélységgel. Bár kezdett motoszkálni bennem, hogy valamiféle csapdába sétálok bele egyenest, de még nem nagyon volt sejtésem róla, hogy mifélébe. Mindenesetre furának tűnt az iménti szópárbaj után a hirtelenjében beállt változás. Végül elhessegettem a zavaró gondolatokat és egy kis kávézóstand felé igyekeztem.
- Tetszetős ugyan a név, amit az imént rám aggatott, lehet, hogy a jövőben alkalmazni fogom. – frászt - De jelenleg szólítson csak Karának. Egyébként szakmámat tekintve nem sok köze van az imént ellőtt virslihez. – grimaszolok gúnyosan, miközben beállok a sorba kávékért.
- De, ha már ennyire belemerültünk a beszélgetésbe, esetleg, ha nem titkos ön is elárulhatná a nevét, csak, hogy ne legyen annyira egyoldalú a dolog.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 12:45 pm

Kara-Kara, nem ugrik be, hogy honnan ismerős ez a túl gyakorinak nem mondható név, bár még nagyobb bajban lennék, ha egyszerűen Jane-nek vagy Mary-nek hívnák, hisz abból aztán van annyi, mint a pelyva.
Sorba állunk, nagyszerű, imádok sorba állni, hisz ha az ember feszült a sor miatt, akkor olyasmit is elkotyog, amit nem akar. De úgy néz ki, hogy Kara elég jó idegekkel bír, ezért nem fecseg. Őszintén szólva arra számítottam, hogy női logikája nem gátolja majd abban, hogy önmagát védve a "vádak" alól elrebesget mindenféle hasznos információt. Viszont nem adom fel, valahogy úgy is kiszedem belőle, amit tudni akarok. (Na jó, módszereim skálája nem ütközik szélsőségekbe, így a körmei alá nem fogok szöget verni.)
- Örvendek Kara, ki arcomba robbantja az ebédem! - köszöntöm udvariasan, majd idétlenül hajbókolok is egyet, csak hogy kicsit felbosszantsam, mivel úgy vettem észre, hogy nem szeretné, ha mindenki minket figyelne.
- Még koránt sem merültünk bele, csak búvárleckéket veszünk, de mi lesz még itt ma, hisz előttünk az egész nap, lehetőségek tárháza, akár lubickolhatunk is egymásban - dobálózok képzavarokkal, és mögöttünk álló illetőre kacsintok, olyan kajánul, amitől mindenkinek vörös vér szökken az arcába.
- Zane, Zane Morton - mutatkozom be végül, és megpöccintem láthatatlan kalapom. - Kicsikegyed szolgálatára, már ha hajlandó válaszolni az imént feltett kérdéseimre.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 1:18 pm

Utálok sorban állni, de ha ez nem lenne elég, olyasvalakivel meg főleg, aki mindeközben az agyamra megy a kérdéseivel. Szerettem volna minél előbb túlesni ezen és ezért akár alapesetben válaszolnék is a kérdésekre, ha azok mögött nem sejtenék valami turpisságot.
Nagyot sóhajtva takartam el arcom, miközben halántékomat masszíroztam meg, hátha enyhülni látszik a pír, ami elöntötte arcomat. Nem értem, hogyan de ez az ember képes arra, hogy még ennél is jobban zavarba érezzem magam, pedig erre nem láttam sok esélyt. Hát tévedtem.
- Tudja nem igazán értem magát. – néztem végül vizslató szemébe – Oké, sajnálom ami történt, mondtam nem szándékos volt, de amíg kikérem a kávét nem lehetne, hogy nem hoz ennél is jobban zavarba? Zane! – valahonnan ismerős volt a név de perpillanat ennél fontosabb dolgok kötöttek le. Elsődleges célom volt lerázni a faggatózó férfit.
- Már válaszoltam. A nevem Kara Shawn és firkász vagyok. Most boldog? – kérdeztem idegesen, azt az elvet alkalmazva, hogy hagyd magad előbb szabadulsz… Csak érnénk már az átkozott sor végére!
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 2:09 pm

- Tudja, nem igazán engem kellene megérteni - kontrázok, hisz nem engedhetem, hogy alanyom terelje a témát. A beszélgetés vezetője, szervezője, koordinátora már pedig én vagyok és én is maradok, hangozzék ez bármilyen egoistán. - Nem is állítottam, hogy szándékos volt, biztos valami v é l e t l e n, ami a természetéből fakad, mondhatjuk úgy is, hogy a g é n j e i b e n van.
Stratégiám szerint majd a lecsi-fecsi ostobaságokkal fogom kicsalogatni azt a bizonyos szöget a zsákból, ami már szinte ki-ki bújt, de még nem teljesen. Félsikert pedig nem aratok, az el is rothadhat felőlem.
- Kara Shawn - ízlelgetem a név csengését. Firkász? - Falfirkász vagy mifirkász? Önöcske misztikusabb, mint a négyszögletű kerekerdő, pedig nem értem, hogy mi zavaró van a társaságomban. Vegyünk úgy, hogy Ön most meg van interjúvolva, szép germanizmussal élve.
A válaszokra várva elnézegetem a kávés, hot-dogos stand kínálatát, mivel a nagy hűhóra még meg bírnék enni egy: fánkot! Ezaz!
- Madame TNT, ha lehet, kérjen nekem egy extra csokis fánkot is, az ijedtségre tudja, jól esik az édesség - kacsintok egyet, majd jóízűen csettintek a nyelvemmel.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 2:37 pm

Utáltam ezt a helyzetet, amibe saját magam kevertem ostobaságommal. Kellet nekem hagyni magam felidegesíteni és most ennek a következményeit én szívom meg. Végül is ki más?
Két kávét kértem ki, magamnak is egyet, ha már az ebédemet nem tudtam nyugton elfogyasztani remélem a kávéval, több sikerrel járok. Kifizettem, majd megfordulva a kezébe nyomtam a kávéját, reménykedve abban, hogy most már letisztáztuk a dolgokat. Legalábbis a rám eső részt biztosan, hiszen csupán egy kávéról volt szó. Lépteim felgyorsítva kerülgettem ki az embereket, hogy végre kikeveredjek a sorból, no meg a kalamajkából.
- Nem, tudom miféle interjúról beszél, de az én részem a kávéval le van ezennel tudva. – vigyorogtam rá szívélyesen- Ha meg fánkot is szeretne a kávé mellé, azért már nem én fogok újra sorban állni… De valamit áruljon el! Miért lett hirtelen ennyire érdeklődő irányomban, pár perccel ezelőtt még, ha jól emlékszem szívesebben vette volna, ha megszabadul tőlem. - torpantam meg egy pillanatra, csak a tisztánlátás végett.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 2:47 pm

A nő nem vicces, kezembe nyomja a kávét és már tovább is akar állni. A fánkommal mi lesz? - teszem fel magamban a kérdést, hisz egyértelmű, hogy az a vonat már elment. Újra sorba állni meg nekem sincs kedvem, sőt!
- Ej, de sietős lett hirtelen! - szólok utána, majd felveszem a tempóját, ami nem nehéz, tekintve hogy jó hosszú lábaim vannak.
- Olyanféle interjúról, amiben én kérdezek, magácska pedig válaszol - fejtem ki neki hadarva a nézetem, s közben arról elmélkedem, hogy talán nem voltak elég világosak az utalásaim? Most komolyan az arcába kell néznem, és belemondani, hogy "megvagy mutánst!"?
- Végig nagyon érdeklődő voltam, csak magácska szörnyen rosszul kezeli az éles élethelyzeteket - jegyzem meg, kissé margóra, hátha nem kapja fel rajt a vizet. - Ha visszagondol, akkor emlékezhet, hogy én csak egy ártatlan kérdéssel kezdtem, hogy tán közös-e az ebédünk? Valljuk be, az volt, és most már sorsszerűen összefonódott a végzetünk, mert Ön, Kara kedves, az arcomba robbantotta az ebédemet, amire azért nem sok errefelé kószáló firkász képes!
A logikám levezetése közben előkotrok egy szál cigit a zsebemből, fél kézzel még egy öngyújtó is akad, és gyorsan meggyújtom. Kávéhoz dukál a dohány.
- Javítson ki, ha tévedek - kérlelem.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 3:12 pm

Felvontam a szemöldököm és szembenéztem vele, hátha valamit rosszul hallottam, pedig nem. Tényleg komolyan gondolta? – tettem fel magamnak a kérdést, majd elnevettem magam kínomban.
- Nagyon jó vicc lenne. De tényleg. Eltekintve attól az aprócska ténytől, hogy általában én szoktam ezt tenni, mármint kérdezni. És a válaszom nem. Határozott nem! – és akkor ugrott be… Tudom olykor lassan esnek le a dolgok, de jelen frusztrált hangulatomban ez talán nem is csoda, hogy a legvégére hagytam a legegyszerűbb feltételezést. Rólam akar írni. Álljon csak meg a menet! Neeem.
Ezennel szórakozottan néztem rá és nem sok híja volt annak, hogy ki ne nevessem.
- Egyszerűen nem is értem miből jutott arra a következtetésre, hogy majd jókislány módjára válaszolgatni fogok kérdéseire. Látom nagyon humoros hangulatában van kedves Zane. – billentettem félre a fejem, majd követve a példáját, magam is cigi után nyúltam, végül jókedvűen kortyoltam bele a kávémba.
- A sorsunk szálai meg egész égszerűen kibogozhatóak. - vontam meg a vállam, hátha nem gondolt erre az eshetőségre - Én jobbra megyek, maga pedig balra. Megkapta kárpótlásul, a kis balesetért cserébe, a kávéját, én pedig immár nyugodt lelkiismerettel távozhatok. De javítson ki, ha tévedek! - vigyorogtam pöfékelve.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 3:19 pm

- Márpedig ki fogom javítani, ne féljen! - lelkesedtem fel az önmagát felkínáló alkalmon. Ez a nő egyszerűen frusztrált, mert mutáns - ezt már szinte könyvelem is. (Sőt, valahol szerepeltetni fogom a Kara Shawn-ról, vagy Anonim #34-ről szóló cikkben!) Nem csak azt érzem, hogy nagyszerű kapásom volt, hanem azt is, hogy ez a nő provokál: hisz folyamatosan ellent mond nekem. Nem az önbecsülésemet féltem, hanem a tehetségemet, hogy hogy fogom rávenni.
- Tudja, magácskának is van munkája, ugye - kezdem a hipotézisem, a feje fölött fújva el a füstöt. - Nekem is van munkám, és az a munkám, hogy kérdéseket tegyek fel. Nem tudom, hogy ebben mi az a borzasztó, aminek kicsikegyed ne vethetné alá magát.
Ezúttal próbáltam a legjobb modoromat elővenni és a kisgyermek nézésemmel hatni rá, plusz egy halovány félmosoly, hogy rájöjjön, nem vagyok én egy central parki szatír, aki rá vadászik.
- A sorsunk viszont biztos, hogy összegabalyodott, mert ha balra indulnék és kicsikegyed jobbra, akkor a Föld gömbölységéből adódóan minden bizonyára újra találkoznánk.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 3:36 pm

Arcomról lefagyott a mosoly és átvette helyét valami más, valami mély komorság. Éreztem, hogy ez így nem fog menni, nagyon nem. Tudom, végül is megfordulhattam volna és leléphettem volna, azonban volt egy olyan sanda gyanúm, hogy evvel még koránt sem érne véget ismeretségünk. Márpedig végképp szerettem volna lerázni.
Komolyan bámultam a sötét kávémba, majd felnéztem a férfira, miközben nagyot sóhajtottam.
- Na jó idefigyeljen, mert még egyszer nem fogom elmondani. Nem fogok válaszolni a kérdéseire. Mégpedig azért nem mert ennyi erővel, akár saját cikkemben is megjelentetném magam, reklámozva, mint mutáns. – igen, tényleg kimondtam – De valamiért nem teszem, mégpedig azért nem mert nem akarom. Nem kell nekem reklám, kösz. Csak szeretném élni a kis egyszerű életem, a megszokott módon. De ha mindez változna, amire nem látok nagy esélyt, ígérem, hogy magát fogom először értesíteni és interjút adni. - fejeztem be mondandómat, még mindig szemébe nézve, csak, hogy vegye a lapot. Mármint reméltem, hogy veszi.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Szer. Aug. 17, 2011 3:51 pm

Figyelem, ahogy elkomorodik az arca és valami sötét felhős környékezi meg. Bár akárhányszor megélem ezt az arckifejezést - mert volt már rá példa -, mindig csak rácsodálkozom, hogy ezek azok a mutánsok, akiktől annyira tart az emberiség. Inkább talán nem is kommentálom ezt az egész jelenetet.
- Jó, nem kell azonnal agyérgörcsöt kapni - hárítom el a rám kenődő felelősséget a fagyos hangulat miatt. - Talán legközelebb jobban oda kéne figyelnie, hogy kinek az arcába robbant egy virslit, és akkor meg van oldva a probléma.
Néhány másodperces csend áll be kettőnk között, közben sűrűn a cigarettámba szívok és beleiszok a kávémba. A következő lépésen gondolkodom, amikor a szokásos frázis nyomakodik előre az agyvelőmben, és ki is mondom.
- Nem akartam reklámozni, a nevét sem kértem volna az egészhez, mivel név nélkül is működik a dolog, de milyen szerény egora vall, hogy önnek "nem kell reklám" - mondom elég élesen, csípős válaszra számítva. - Ne ígérjen olyat, amit nem tud és nem akar betartani. Valahogy e z jellemző magukra.
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Szer. Aug. 17, 2011 8:41 pm

Kerestem a szavakat amivel melegebb éghajlatra küldhetem ezt az embert, egészen addig míg ki nem mondta utolsó szavait. Abban pillanatban belém fagyott minden szó, amit rázúdítani készültem. Újfent hosszú csend állt be köztünk, míg mérlegeltem magamban pár dolgot és már füstszűrőig szívtam a cigimet, amit végül elpöcköltem és nagyot sóhajtva Zanere néztem.
- Rendben… - szólaltam meg újra némi szünetet hagyva talán magamnak, hogy még egyszer átgondoljam, azt az őrültséget, amit épp tenni készülök.
– Vannak ám feltételeim. Név nélkül, foglakozás és minden egyéb rám utaló célzás nélkül írja meg a cikket. Csak a képességről írhat. Egyet kérdez maga, egyet pedig én. – csak, hogy ne érezze magát annyira nyeregben - tettem hozzá ezt már csak gondolatban.
Hogy miért mentem bele? Talán mert nem szeretem, ha egy kalap alá von velük. És utolsó mondatával sikerült némileg kibillentenie eddigi elhatározásomból. Akár szándékosan tette, akár nem. No meg, nem mellesleg kíváncsi voltam a milyen érzés a másik oldalon lenni és az sem egy hátrány, hogy megismerhetem lehetséges vetélytársam…
- Szóval? Mit szól hozzá? - vontam fel szemöldököm kérdőn.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Csüt. Aug. 18, 2011 8:33 am

A beálló csend egy percig sem frusztrált, tudtam, hogy ez kell ahhoz, hogy nyerő pozícióba kerüljek. Ha nem beszél, ha nem pofozkodik és kiált rendőrért, akkor biztos, hogy az elhangzottakon agyal és az jó. Hisz végtére is akár fel is robbanthatna, bár nem tudom mennyire erős és azért titkon bíztam benne, hogy nem rendez vérrontást közterületen. Felvontam a szemöldökön, amikor csak úgy elpöckölte a csikket.
- Mit szemetel kicsikegyed? - vontam kérdőre, majd a saját kis adagnyi szemetemmel elindultam egy kukához, közben felszedtem az övét, és mindkettőt kidobtam. - Kultúra... - motyogtam hozzá.
Mikor visszatértem, már meg is született az alku. Nagyszerű!
- Sose mondtam, hogy nem név nélküli az egész, szóval nem kell parázni - vigyorogtam. - Azért az olvasók biztos zabálnák a történetet, ha mesélne valamicskét a gyerekkoráról is, és a közelmúlt eseményeinek drámai átéléséről. Hisz tudja, hogy hogy megy ez a szakmában!
Gyorsan szétnéztem a parkban, legalább is azon a helyen, ahol eleddig álldogáltunk, és egy kényelmesnek tűnő pad felé mutattam.
- Rakjuk le oda magunkat, tudom ám, hogy kötetlen a munkaideje, gyorsan túl is eshetünk rajta - választ nem várva indultam el, és ha egy kis noszogatás kell Karának, akkor előveszem beagle-kutyus tekintetemet, na meg a diktafonom. Csinos kis szerkezet, diszkréten megfér a tenyeremben. - Közben pedig csicseregje el nekem, legyen olyan kedves, hogy mi ez a robbantósdi?
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Kara Shawn Csüt. Aug. 18, 2011 9:40 am

Igazából reméltem, hogy egy másik alkalommal ejtjük meg ezt a beszélgetést, bár tudtam benne van a pakliban, hogy beijedek, bár be szoktam tartani az ígéreteim. Szívverésem az egekbe szökkent ahogy a pad felé közelítettünk és megszűnt számomra a külvilág zaja. Tudtam, hogy innen nincs már visszaút meg kell tennem. Előbb vagy utóbb szembe kell néznem önmagammal, bár azt nem egy újság oldalán szántam megtenni. Hát így alakult.
- Azért egy árnyalatnyival finomabban is indíthatott volna. Nem gondolja? – ráztam meg a fejem nemtetszésem jeléül, miközben lecsüccsentem a padra és gondolataim közt kutattam. Valahogy a másik oldalon ülni és kérdezni sokkal könnyebb. Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz.
- Tudja elég nehéz olyasmiről beszélni, amit én magam sem értek teljesen. Egyik napról a másikra megváltozott az életem, amikor rádöbbentem mi is vagyok valójában vagy, hogy mire vagyok képes. Tudatosan nem nagyon vagyok képes előidézni, illetve csak csekély sikerrel. Olyankor elmarad a robbanás, mintha csak valaminek a közepébe férkőznék és szétfeszíteném azt. – szorítottam ökölbe kezeim, miközben beszéltem, annyira, hogy ujjaim elfehéredtek. Pár pillanat múlva néztem csak fel újra.
- És maga, hogy viszonyul a mutánsokhoz? Mit gondol valójában róluk? – tettem fel én is a kérdésem, ahogy megbeszéltük.
Kara Shawn
Kara Shawn
~perfect master~
~perfect master~

Hozzászólások száma : 367
Hírnév : 5
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Zane Morton Csüt. Aug. 18, 2011 1:03 pm

Leülve a padra máris korholásban van részem: ez a nő soha nem unja meg. Nagyot sóhajtok, majd komolyan Kara szemébe nézek, hogy észre vegye, nem az empátia vezérel.
- Nem, nem gondolom - szögezem le, újfent csak ellentmondást nem tűrően. Közben még egy cigarettát vettem elő, hisz a kávémban is volt még bőven, számomra pedig a kettő együtt jár, nincsen kávé dohány nélkül (bár ez fordítva ugye már nem is annyira igaz).
Végighallgatom a beszámolót, közben fejben próbálok logikázni: tudatosság-tudatlanság, "mi"-t mond "ki" helyett, csekély siker. Ízlelgetem a szavak súlyát, de még nem teszek megjegyzést, lehet később.
- Nos, nem viszonyulok, legalább is nem úgy, mint a többi ember. Hidegen hagy a vízfejű genetikusok és politikusok szócsatája, nincsenek szociológiai téziseim, de még integrációs terveket sem gyártok otthon a sufniban - mondom szenvtelenül, gesztikulálva.
- Mellesleg sok mindent gondolok róluk, nézzük csak ezt a Magneto figurát, aki szerintem full őrült - unalmas fintorral toldom meg a véleményem. - Halvány lila gőzöm sincs, hogy mire fel ez a frusztráció és ellenségeskedés, hisz ezzel egyik "faj" sem jut előre, bár az utópiában se hiszek, félre ne értsen.
Belekortyolok a kávéba, és megfogalmazom a következő, újfent nem túl kedvesnek szánt kérdésemet:
- És a családja? Őket hogyan érintette, hogy "mivé" vált? Vannak más mutánsok is a famíliában?
Zane Morton
Zane Morton
~entered apprentice~
~entered apprentice~

Hozzászólások száma : 30
Hírnév : 1
Tartózkodási hely : New York

Vissza az elejére Go down

Central Park Empty Re: Central Park

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 20 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.